VERTONING VAN „TIGERBAY" VOORLOPIG GEPRONLONGEERD uit de ETHER Boeren weigerden inventarisatie formulier Landbouwschap te tekenen IJDA ANDREA moeilijke, maar fijne rol in „Andermans Huis 2\orew, yew en..,. sc/vrijven VANDAAG Bezwaren van K.R.O. tegen onafhankelijke commerciële T.V. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 13 JANUARI 1960 FILMS IN ZEELAND „Vrijheren van het woud" kleurrijke documentaire In het gewone programma der bios copen zijn deze week een aantal repri ses opgenomen, terwijl Grand (Goes) en Alhambra (Vlissingen) de verto ningen van de succesfilm „Tigerbay" voortzetten. De nog zeer jonge Hay- ley Mills vervult in deze laatste film de rol van een tienjarig meisje, fcrit getuige is van een moord. Zij speelt haar schrik zo echt en de naïeve wij ze, waarop zij later met de moorde naar vriendschap sluit, is dermate overtuigend, dat dit debuut de aan dacht heeft getrokken. Hayley Mills' oudere tegenspeler is Horst' Buchholz, die een boeiende en voortreffelijke vertolking geeft van de moordenaar. Luxor (Vlissingen) vertoont de wel bekende „Trek naar het wilde wes ten", een spannend Hollywoodpro- dukt. Electro (Middelburg) heeft Jean Negulesco's „Als een verre glim lach' op het programma geplaatst. Een sterke internationale rolbezetting heeft deze film niet kunnen redden. Wat Francoise Sagan in haar boek wist te vertellen, komt in de filmver sie absoluut niet tot uiting. De Franse sfeer heeft plaats moeten maken voor een geheel andere, Ame rikaanse sfeer, die het gegeven be paald niet ten goede komt. Negulesco schiep een nieuw verhaal, waarin al leen dezelfde hoofdpersonen voorko men als in ,,Un certain sourire" en met name de zanger Johnny Mathis maakt de indruk er met de haren te zijn bijgesleept. Om het eens beel dend te zeggen. De rol van de negentienjarige stu dente Dominique Vallon, lijdt onder het oppervlakkige spel van Joan Fontaine en ook de andere figuren zijn over het algemeen niet sterk. DONDERDAGCYCLUS. „Hfemlet" is een steeds weerke rend succes, evenals de andere Shakespearefilms van Sir Law rence Olivier. De rolprent getuigt van een bijzondere opnametech niek, die de vervaardigers voor grote moeilijkheden stelde, maar waardoor men evenzeer 'n prach tig resultaat heeft verkregen. Gebruikmakend van lenzen met gro te scherptediepte behoeft de toeschou wer geen enkel detail van de schit terende kostuums en decors te ont gaan. Het levensverhaal van de Deense prins, zoals William Shakespeare het dichtte, krijgt door deze methode van filmen een aparte glans, die zelfs de liefhebbers van het Shakesoeare-to- neel, zoals dat alleen in Engeland be staat, met de rolprent zal verzoenen. Met een sober decor en vooral de ne velige ,.buiten"-opnamen wist men 'n specifiek noordelijke sfeer op te roe pen. Enkele van de beroemdheden, die aan de rolprent medewerkten zijn Sir Lawrence Olivïei' zelf, Terence Mor gan, Jean Simmons, Peter Cushing, de komiek Stanley Holloway, Russell Thorndike, Anthony Quayle en John Laurie. Te zien in Grand (Goes), Documentaire „Vrijheren van het woud", Electro (Middelburg) is een van de fraaiste documentaires der laatste jaren. In prachtige kleuren hebben kundige ci neasten de schoonheid van het Kon golese oerwoud en heuvelland uitge beeld. Zowel mensen als dieren en planten in het uitgestrekte gebied kregen de aandacht en het enige waartegen men bezwaar kan hebben, is de korte duur van de vertoning. Er moest zo'n veelheid van onderwer pen in deze rolprent worden samen geperst, dat men de indruk krijgt, dat de vervaardigers van de hak op de tak sprongen. Zwak is het com mentaar van Karei van de Woestijne, dat overdreven lyrisch is. Tenslotte is er nog de uitzonderlijke thriller in Alhambra (Vlissingen): „Een vrouw van slechte reputatie", gebaseerd op het vceltoegepaste the ma van een „doodgewone" moord. Het gaat echter niet in de eerste plaats om de vraag wie de moorde naar is, maar om het wezen van de vermoorde vrouw. Verschillende ge tuigen geven hun zienswijze op haar en het is uiterst boeiend om deze ka- r*kterpeilingen te volgen. Een rake visie van de scenarioschrijver John Cresswell kan men er uit afleiden. „Een vrouw van slechte reputatie" is de zoveelste film, gemaakt naar een simpel onderwerp, die de goede re putatie van de Engelse filmindustrie verstevigt. Jean Kent, en Dick Bogar- de vervullen de belangrijkste rollen. Verplaatsing vissers naar haven Colijnspiaat Bevredigende regeling gewenst In het voorlopig verslag van de Eer ste Kamer over de begroting van landbouw, visserij en voedselvoorzie ning wordt er opnieuw op aangedron gen, dat de minister, gelet op de te verwachten totstandkoming van een vissershoven te Colijnspiaat, op zo kort mogelijke termijn het ertoe zal leiden, dat een bevredigende regeling van de door de betrokken vissers in dat verband te maken verplaatsings kosten haar beslag zal kunnen krij gen. Ook werd gevraagd of nu inder daad met de aanleg van de vissers haven einde februari of begin maart van dit je"" j gemaakt. (Advertentie) Bij VERKOUDHEID, HOESTEN EN NIEZEN x«v«n «en p»ar Pottertjes in de mond incl verlichting. Dulxenden vinden er dagelijks bast bij. Potter's tlnie is j«- licfd bij rokers, xangeri en sprekers. Hygiënische melkverzorging op Schouwen-Duiveland Vragen aan minister Marijnen In het voorlopig verslag van de Eer ste Kamer over de landbouwbegro ting wordt opgemerkt, dat het enke le leden was opgevallen dat een melkverwerkend bedrijf met een mo nopoliepositie op het eiland Schou wen en Duiveland, reeds verschillen de veroordelingen had gekregen we gens overtreding van de voorschrif ten met betrekking tot de kwaliteit van de melk. De Kamerleden vroe gen nu welke maatregelen minister Marijnen, voor zover nodig in samen werking met zijn ambtgenoot van sociale zaken en volksgezondheid, denkt te bevorderen, ten einde de be woners van dit eiland voor wat be treft de blijkbaar aldaar te dezen bestaande gevaren hygiënisch te be veiligen. De Kamerleden wezen er hierbij op, dat aan het bedoelde be drijf wegens die overtredingen zee" hoge boeten waren opgelegd, hetgeen h.i. toch wel op de ernst van de si-, tuatie duidt. A. de Zeeuw technisch hoofd „Brabantse Bandijk" Tot hoofd van de technisch dienst van het hoogheemraadschap „De .Brabantse Bandijk" is benoemd de heer A. de Zeeuw, die te Meliskerke werd geboren. Sinds 1930 was hij verbonden aan het technisch bureau van de Unie van Waterschappen, het laatste in de rang van technisch hoofdambtenaar. De benoeming ge schiedde in de jongste vergadering van het hoogheemraadschap te Bré da. Bij de stemming voor de benoe ming verwierf de heer De Zeeuw'alle 428 uitgebrachte stemmen. (Advertentie) DONDERDAG 14 JANUARI. HILVERSUM I 402 m. 746 kc-s. 7.00 AVRO. 7.S0 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 NWS. 7-10 Gym. 7-20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8-00 Nws. 8.15 Gram. 900 Gym. v- d. vrouw. 9.10 D« groenteman. 9.15 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 Kookpraatje. 11.15 Gram- 11.45 Kinderangsten en hun genezing, lezing. 12.00 Orgelspel en zang. 12.30 12.30 Land- en tuinb-meded. 12.33 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.1-5 Meded. of gram. 13.20 Amus. muz. 13.55 Koersen. 1400 Sopraan en piano. 14.30 V. d. vrouw. 1450 Gram. 15.05 Anna Karenina, hoorsp. 15.45 Pianorecital. 16.15 Voordr. 10.35 N-A. A- finale 1959. 17.00 V. d. jeugd. 17.30 Jazzmuz. 1800 Nws. 18.15 Dsnsmuz. 18.30 V. d. jeugd. 18.45 Sportpra.atje. 18.55 Gesproken brief. 19.00 V. d. kind. 19.05 Gevar. progr. 20.00 Nws. 20.05 Gram. 21.15 Jean Merlin en zijn meisje, hoorsp. 22.30 Nws. en beursber. v. New York. 22.40 Journ. 22.55 Sportact. 23.05 Uit de we reld v. h. amusement, praatje. 23.55— 24.00 Nws. HILVERSUM II 298 m. 1007 kc-s. 7.00 KRO. 10-00 NCRV. 11.00 KRO. 14-00— 24.00 NCRV. KRO: 7.00 Nws. 7.1Ó Gram. 7.30 V. d. kind. 7-40 Gram. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V. d. vrouw. 9.40 Schoolradio. NCRV: 10.00 Gram. 10.03 Gram. 10.30 Morgendienst. KR.O.: 11.00 V. ci. Zieken. 11-45 De zin gende kerk. 12-00 Middagklok—noodklok. 12.03 Gram. 12.55 V. d. boeren. 12.35 Land- en tuinbouwmeded. 12-38 Gram. 1350 Act. 13.00 Nws. 13.15 Zonnewijzer. 13-20 Lichte muz. 13.40 Gevar. muz. NCR V: 14.00 Gram. 11.45 Gevar. muz- 15.10 Gram. 1545 Radiokoor. 16.00 Verkennin gen in de Bijbel. 16.20 Blokfluit en klave cimbel. 1650 Gram. 17.00 V. d. jeugd, 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Streek- uitz. 18.00 Lichte muz. 13 15 Spoitru'or- 18.30 Koorzang en comm- 1850 Sociaal perspectief. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man, praatje. 19.50 Vocaal ens. 19.30 Radiokrant. 1950 Pol. praatje 20 00 Gevar. progr. 22.00 Periodieken-parade. 22.10 Gram. 22 30 Nws. 22.40 Zaaisportultsl. 22.45 Avondoverdenking. 23-00 Orgelreci tal. 23.30 Gram. 23.55—24-00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S. NTS: 20-00 Journ. en weeroverz NCRV; 2050 Fümkader. 20.40 Film. 21.00 Ander» mans huis. TV-spei. 22.00 Dagsluiting. FRANS BELG. TVPROGR. 17 00—18.00 V. d. jeugd. 19.00 V. d. oude ren. 20-00 Journ. 20-35 Quiz. 2135 Film. Daarna Journ. VLAAMS BELG TV-PROGK. 19.00 De Kijkuit. 19-30 Nws. 20 oo" SoclaJè enquête- 20-30 Ballet. 22.00 Progr- vpor amateurfiimers. 22.20 Nws. en journ". ECONOMISCHE POLITIERECHTER Voor de economische politierechter te Middelburg stonden dinsdagochtend verschillende landbouwers terecht, die geweigerd hadden het inventarisa tiekaartje van het Landbouwschap te ondertekenen. Dit formulier ver meldt o.a. de oppervlakte aardappelen, die op het bedrijf wordt verbouwd, de grootte van het bouwland en het aantal runderen. Naar deze gegevens wordt de boeren door het Landbouwschap een heffing opgelegd. Enkele boeren verklaarden, dat zij geweigerd hadden te tekenen, omdat dit for mulier blanco was aangeboden. Door het Landl>ouwschap zouden later de gegevens worden Ingevuld. Ze kunnen dan wel van alles zetten, was de veel geuite klacht. Kleermaker met ervaring had geen vergunning De politierechter, mr. P. van Empel, hield de verdachten echter voor, dat zij de betreffende gegevens ook zelf mogen invullen. Dat het Landbouw schap dit voor zijn rekening wil ne men moet als een soort van tege moetkoming worden beschouwd. „Maar je ziet liet", zei de politierech ter, „aangeboden diensten worden niét aangenomen". De landbouwer J. de V. uit Aagtekerke werd conform de eis veroordeeld tot 10 subs. 2 dagen, welke straf ook aan J. W. uit Domburg werd opgelegd. De zaak tegen .de landbouwer F. D. te Oostkapelle kwam niet helemaal uit de doeken, zodat besloten werd tot aanhouding. De veehandelaar F. L. uit Middel burg betoogde, dat hij niet onder de bepalingen van het Landbouwschap viel omdat hij veehandelaar is. Zijn neef. de veehandelaar A. J. L. uit Middelburg, was dezelfde mening toe gedaan. In beide zaken werd beslo ten de behandeling aan te houden. De landbouwer P. de V. uit Aagte kerke. die ook het formulier niet had ondertekend, werd van het tenlaste gelegde vrijgesproken. V riendendienst De landbouwer J. M. uit Nieuw- en Sint-Joosiand stond terecht, omdat bil voor een kennis lammeren en schapen had doorverkocht, hoewel hij niet" in het bezit was van dc vereiste papieren. De officier van justitie, mr. Ph. M. Schenkenberg van Mierop, vroeg hiervoor 25, die de politie rechter verminderde tot 15 subs. 3 dagen. L. D. uit Sirjansland was een win keltje begonnen, hoewel hij alleen een ventvergunning bezat. Boven dien had hij hier limonade in ver koop, terwijl ook de hiervoor ver eiste papieren niet aanwezig wa ren. Twee boetes van 10 was de eis. Het vonnis luidde 10 en 1. De Souburgse winkelier A. M. stond terecht, omdat hij zonder een hier voor geldende vergunning servies goed en stekkers en snoer in zijn winkel had. Conform de eis werd hij beboet met tweemaal 10 subs. 2 Uit Oud-Vossemeer was de nog jeug dige kleermaker G. J. L. naar Mid delburg gekomen om zich te verant woorden voor het uitoefenen van het kleermakersvak zonder de vereiste vergunning. Helemaal ondeskundig bleek liij echter niet tc zijn. Drie jaar had hij in België op een kleermakers- school de lessen gevolgd en was voor het eindexamen geslaagd. Neder landse vakdiploma's had hij evenwel niet. Het zal nog wel enige tijd duren voordat hij deze en liet vereiste mid denstandsdiploma behaald heeft, was de mening van de officier, die twee boetes van elk 40 subs. 8 dagen eiste. Het vonnis luidde 40 subs. 8 dagen. Conform de eis werd de landbouwer O. R. B. uit Eede veroordeeld tot 70 subs. 14 dagen, omdat hij voor de inventarisatie een verkeerde op gave had gedaan van de grootte van zijn land. Voor het niet door de Grondkamer laten goedkeuren van het paclit- contract stonden de 81-jarige J. dc K., landbouwer te Lewedorp en zijn dorpsgenoot de 71-jarige fruitkweker P. M. terecht. Con form de eis werden beiden ver oordeeld tot een boete van 2.50. De Amerikaanse schrijver Tad Mosel beschrijft in zijn televisie spel „Andermans Huis" een pro bleem van elke dag, een probleem dat zich kan voordoen in elk „an dermans huis": het inwonen van een bejaarde vader. Een probleem overigens dat niet typisch Ameri kaans is, maar dat vooral ook in Nederland een probleem is, waar mee velen ongetwijfeld hebben te maken. steld, om die spanningen van men sen welke achter die woorden schuilen, tot uiting te brengen. Ik moet het daarom vooral zoeken in gebaar en houding. Het is echter wel wat je zou kunnen noemen een fijn stuk en de rol ligt me ook wel. Het is echter vervelend dat de tijd van repetitie nog korter was dan gewoonlijk, nog geen twee weken. Dus erg veel repetities hebben we niet gehad. Maar toch hoop ik dat het een succes wordt en dat ik al les in mijn rol kan leggen, zoals ik me dat voorstel: namelijk een eenheid in woord en gebaar waar door de moeilijkheden, die zich in dat gezin voordoen, als het ware werkelijkheid worden. SQUAW VALLEY Alleenrechten voor Columbia Broadcasting Officials van de Olympische win terspelen hebben medegedeeld dat Columbia Broadcasting Corpora tion News de exclusieve telerecor- dingrecliten heeft gekocht en ongeveer 13 uur van de totale 77 uur zal uitzenden. Op weekdagen zal voornamelijk een programma van 15 minuten worden uitgezonden en voor de twee weekeinden programma's van een tot drie uur. De openingsplechtigheden die een uur en drie kwartier zullen duren, zullen beknopt worden tot een g'ogramma van een half uur. et langste programma is op 28 februari wanneer het nummer skispringen heren wordt gehou den. Dit zal ongeveer drie uur du ren. Reportages over Rally de Monte Carlo Maandag 18 januari begint de jaarlijkse Rallye de Monte Carlo. Nagenoeg dagelijks znllen in de programma's van A.VJÏ.O. en K.R.O. reportages worden uitge zonden van deze Rallye, waarbij in het bijzonder aandacht wordt geschonken aan de routes vanaf Oslo en Den Haag omdat hierbij de meeste Nederlandse deelnemers RADIO- EN T.V.-RUBRIEK betrokken zijn. Verslaggever is Leo Pagano. Zaterdag 23 en zondag 24 januari zal Arie Kleywegt voor A.Vit.O„ K.R.O., VARA en Wereldomroep reportages verzorgen van de wed strijden om het Europees kampi oenschap hardrijden op de schaats, die te Oslo worden ge houden. UDA ANDREA moeilijke rol Wat moeten zij doen? De vader in een bejaardenhuis la ten opnemen tegen zijn zin of moe ten zij de vader in huis laten wat de nodige moeilijkheden met zich meebrengt? Tad Mosel heeft en men zou kunnen zeggen wat te schematisch dit onderwerp in zijn televisiespel uitgewerkt. De N.C.R. V. brengt dit spel donderdag op het scherm. In de hoofdrollen spe len Shireen Stroker en LJda An drea. De vader (Frits van Dijk) woont bij Rena zijn getrouwde dochter (Shireen Strooker) in. Zij met haar man Ralph (Ab Abspoel) zijn van mening dat de vader naar een tehuis moet. Op een dag komt er bericht dat er plaats is. Hij durft échter nu het er op aan komt geen beslissing te nemen en laat dat over aan zijn vrouw. Zij kan niet kiezen tussen de liefde voor haar man en die voor haar vader. Inez haar zuster probeert alle ge moederen tot elkaar te brengen want de vader verzet zich hevig. Hij wil zijn eigen leventje leiden en dat schijnt voor hem belangrij ker te zijn dan het geluk van zijn kinderen. „De tekst van dit spel is summier gehouden. Maar achter elk woord verbergen zich een diep gevoelsle ven en vele problemen. Dat maakt het bijzonder moeilijk om dit stuk te spelen", is de mening van IJda Andrea. Er worden vele eisen ge- SPELEN TE ROME Televisier echten in Duitse handen? Een In Düsseldorf gevestigde maatschappij (Radio-film com pagnie) zou zich verzekerd heb ben van de exclusieve rechten voor alle directe televisie-uitzen dingen en voor het maken van films, bestemd voor de televisie, van de Olympische Spelen 1960 te Rome voor een bedrag vnn 5.6 miljoen mark (ruim 5 miljoen gulden). Volgens een woordvoer der van de maatschappij zou de exclusiviteit gelden voor geheel Europa, de landen in het Midden- Oosten en de landen rond de Mid dellandse Zee. In samenwerking met de Italiaan se omroep zal de Radio-film com pagnie directe televisie-uitzendin gen voor geheel Europa verzor gen, terwijl bovendien de moge lijkheid zal bestaan aan speciale televisie-uitzendingen aandacht te besteden, zo landen hiertoe uit na tionale overwegingen willen over gaan. Het organisatiecomité van de Olympische Spelen zou zowel het aanbod van Eurovisie, die 450.000 gulden had geboden voor de tele visierechten, als dat van een Ame rikaanse maatschappij die 600.000 dollar (bijna 2.3 miljoen gld) voor deze rechten wilde betalen, hebben verworpen. Radio Twee nog zeer jonge veelbeloven de Nederlandse auteurs André Kuyten en Peter van Gestel heb ben samen een kort hoorspel ge schreven: Een meisje met rood haar. De VARA zal dit pretentielo ze speelse fantasietje, dat fris en In januari geen medische documentaires Ook in Januari kan de K.R.O. zijn voornemen nog niet tot uitvoer brengen om een nieuwe medische documentaire voor de televisie uit te zenden. Zoals men zich zal her inneren, werd in december de uit zending over plastische chirurgie uitgesteld, aangezien enkele mede werkers zich terugtrokken. De K.R.O. heeft toen besprekin gen geopend met de maatschappij der geneeskunst, om bepaalde re gels op te 6tellen voor de mede werkers aan medische televisie documentaires. Die besprekingen hebben nog niet tot resultaat ge leid, zodat men ook in januari geen documentaires van deze aard op het scherm zal zien. Mr. G. B. J. Hilterman, die op doktersvoorschrift enige weken rust. moest houden zal op zon dag 17 januari voor de AVRO- mirrofoon weer zijn visie op ,J>e toestand in wereld" geven. De voorzitter van de IvRO, pater drs. E. G. J. van Waesberge O.L*. heeft zondag voor de KRO-mlcro- foon een toespraak gehouden, waarin hij grote aandacht wijdde aan de commerciële televisie, het zuilensysteem bij de radio en de reacties op de programma's „De afwijzende houding, welke de KRO met de andere omroeporganisaties in het verleden innam tegenover de reclame in de televisie kwam voort uit dezelfde beweegredenen, waarom nu, nadat het besluit van de overheid eenmaal genomen is, dat er reclame zal komen, mén zich bereid verklaarde tot mede werking. De morele en culturele zijden van het vraagstuk zijn in beide gevallen de sterkste overwe gingen geweest". „Tegenover een commerciële tele visie in de strikte zin toevertrouwd aan een zgn. onafhankelijke pro gramma-maatschappij, waartoe de overheid geneigd schijnt te zijn bestaan er onzerzijds ernstige be zwaren". aldus pater Van Waes berge. Hij zei te hopen, dat een studie van de ervaringen die het origineel is uitzenden om 20.20 uur. De allereerste opera, die de Ita liaanse componist Giöacchino Ros sini heeft geschreven was de Hu welijkswissel (La cambiale di ma- trimomio) een komische opera in een bedrijf, die op 3 mei 1810 te Venetië voor het eerst werd uit- fevoerd toen de componist nauwe- jks achttien jaar was. Het werk heeft geen repertoire gehouden het wordt zo goed als nooit meer uitgevoerd maar het heeft de typische kwaliteiten van de werken van Rossini. De VARA zal deze opera vanavond om 20.50 uur uit- In het V.P.R.O.-jeugdprogramma „Rijp en Groen" vanavond geeft een aantal jongeren nieuwtjes van de culturele markt. De maandelijk se discussie over een actueel on derwerp wordt eveneens verzorgd door een aantal jongeren. Zij laten onder leiding van de heer J. Schekkerman, directeur „Vrij Ne derland" en onder redactie van Mieke Dillen hun gedachten gaan over het al of niet vrijlaten van oorlogsmisdadigers. Televisie Na „Lets face the music" zendt de AVRO onder de titel „Bonen of Boulogne" van 21.35 tot 22.00 uur een door Leo Akkermans samen gestelde en geregisseerde televisie documentaire uit over 'n gebied in Frankrijk waar al sinds eeuwen een Nederlands dialect wordt ge sproken: de streek ten noord-oos ten van de stad, die vroeger Bonen heette. Dr. P. C. Paardenkoper gaf voor de samenstelling van ait pro gramma adviezen. Vervolgens brengt de AVRO het derde programma op het scherm in haar rubriek „De Vliegwereld", een serie spannende avonturen in de lucht, op de film vastgelegd met medewerking van de Amerikaanse luchtmacht. De „mislukte sprong" is het relaas van een Amerikaanse parachutist, die voor het eerst aan een grote oefening deelneemt en wiens sprong de bemanning van een C-24 Globemaster voor een bij zonder moeilijke keus geplaatst. De Vlaamse televisie zendt voor de vrouw „Penelope" een film uit en wel de bekende spionagefilm film van Alfred Weidenmann „Ca- naris". De film voert de kijkers terug naai- de periode die onmiddel lijk aan de Tweede Wereldoorlog voorafging. Let's face the music" buitenland heeft opgedaan, teza men met een uitvoerig onderzoek naar de economische en sociale aspecten voor ons land niet achter wege zullen blijven, „Vooral ech ter een nauwgezette en eerlijke bezinning op ae culturele en zede lijke conseqenties verdient de aan dacht van alle betrokkenen". Over het zuilensysteem maakte de voorzitter van de KRO de volgen de opmerking: Wanneer vanuit een bestaande ontevredenheid de zogenaamde verzuiling als een na delig Nederlands verschijnsel wordt bestempeld en hier en daar direct of indirect een lans wordt gebroken voor een nationale om roep dan zouden we met aandrang willen vragen zich niet door een mogelijk lichtvaardig ingenomen standpunt te laten leiden maar de in het geding ziinde vraagstukken met hun velerlei vaak gecompli ceerde aspecten objectief en met ernstige bezinning te willen bena deren. Een doorbraak, die men wenst zou wel eens een afbraak kunnen betekenen, waarop een verhoopte nieuwbouw niet volgt". CORRY BROKKEN Na haar „Sportpanorama" dat van 20.20 tot 20.50 uur vanavond wordt uitgezonden presenteert de AVRO de kijkers onder de titel „Let's face the music" een pro gramma, met als middelpunt het optreden van het orkest De Zaai ers onder leiding van Jos Cleber. Solistische medewerking aan dit door Ger Lugtenburg geprodu ceerde en door Wouter de Vries gepresenteerde programma verle nen de Engelse zangeres Anne Shelton en haar Nederlandse col lega's Corry Brokken, Annette de Ja Bije en Arjan Blanken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 8