DOmVRGS FANFARE IS THANS ZESTIG JAAR OVD WALCHEREN Maatregelen voor uitgebreide oes- terproeven in Veerse Gat gevraagd ZUID-BEVELAND MARKTBERICHTEN WOENSDAG 13 JANUARI I960 PROVINOIALB ZBBVM9 8 B CO V BA NI- ZATERDAG JUBILEUMVIERING yy Aan activiteit heeft het nooit ontbroken „APOLLO", de muziekvereniging van Domburg, is er een op leeftijd! De twintigste eeuw was nauwelijks twee weken op gang. toen daar op 13 januari 1900 (vandaag precies 60 jaar geleden) negentien dorpelingen een bijeenkomst belegden en de op richting van de fanfare een feit was. Zes dagen later klonk vanuit een der lokalen van do openbare lagere school een beetje schuchter de inzet van de Recrutenmars, het muziek nummer, dat als eerste bovenaan de repetitielijst kwam te staan. Met deze eerste schreden van Dom burg op het pad van de fanfare-mu- ziek in gedachten zal de vereniging, die thans 35 leden telt, a.s. zater dag het 60-jarig bestaan vieren. Om half acht 's avonds wordt er in het Badpaviljoen een jubileumconcert gegeven met na de pauze een optre den van de blokfluitclub en de boe- renkapel. 's Middags tevoren om half vier is er in hotel „Juliana" een receptie. In de loop van de zes decennia van haar bestaan heeft „Apollo" in de gemeenschap Domburg vaak en met waardering van zich doen spreken. De vereniging staat na melijk in het dorp goed aange schreven. Dat heeft men te dan ken aan de activiteiten, die er zo nu en dan op touw worden gezet. De „muziek" van Domburg waarover de heer A. L. van Wal lenburg uit Middelburg nu enkele jaren de dirigeerstok zwaait, heeft van het begin af zelf voor alle benodigde attributen gezorgd. Dat begon al in januari 1900, toen er muziekinstrumenten gekocht moesten worden. Het bestuur uit die prille jaren van „Apollo", waarvan de heren P. J. Quist en D. H. Schee- Ie de stuwende krachten waren, ver kocht aan 20 Domburgers aandelen, spoedig werd ook een flink aantal donateurs ingeschreven en zo kwa men de instrumenten cr. In oktober van datzelfde jaar werd de eei mars door het dorp gemaakt. Om de kas nog een beetje te „spek ken", voerde het bestuur een boete systeem in voor niet bezochte repe tities, mankementen aan instrumen ten en andere voorvallen, die een vlotte gang van zaken belemmer den. Muziektent Na enkele jaren zag „Apollo", dat zij in het centrum van het dorp een muziektent nodig had. Dat zou 600 moeten kosten. Allerlei acties werden op touw gezet en de muziektent kwam er. Tien jaar later hadden zich inmiddels zoveel muzikanten aan het ledental van Apollo toegevoegd, dat de muziektent te klein werd. Weer moest er geld komen, nu 2000. Het oorlogsgeweld vernielde deze muziektent van Domburg. Na eerst nog enkele jaren in een nood- tent geblazen te hebben, werd in 1947 óp de Markt een nieuwe tent neergezet, die er nu nog staat. Ook de bouw van een repetitielokaal heeft „Apollo" zelf bekostigd. Dit te zamen met de zangverenigingen .JLooft den Heer" en „Volharding leidt tot het doel". Toen evenwel het onderwijsvak gymnastiek op de roos ter van de lagere scholen werd in gevoerd, ging het repetitielokaal over in handen van de gemeente, die daar bij toezegde het gebouw („Samen werking;") voor het luttele bedrag van 20 per jaar eeuwigdurend aan „Apollo" te verhuren voor repetities. Goodwill Inmiddels heeft dc muziekevereni- ging, die een grote goodwill bij de bevolking bezit, zich nog tweemaal nieuwe instrumenten aangeschaft. De laatste keer in maart van het vorige jaar. Verder werden vier jaar gele den uniformen aangekocht. Met ge rechtvaardige trots vertelt voorzit ter W. Brand, die al bijna 20 jaar de voorzittershamer hanteert, dat „Apollo" haar partij blaast in de hoogste ere-afdeling van de Bond van Zeeuwse harmonie- en fanfare verenigingen. Enkele jaren terug heeft „Apollo" er twee onderafdelingen bij gekre gen: een blokfluitclub als het wa re een brugklas voor jonge muzikan ten en een boerenkapel, die amu sementsmuziek ten gehore brengt. Want om de jeugdige vitaliteit te be houden heeft de Jubilerende vereni ging jong bloed in de adoren nodig. DE ECHTE ALADDIN! Wereldberoemd om zijn krachtige, reukloze warmte en solide constructie. Uitste kend te regelen, veilig en be trouwbaar, ook om op te koken. Let op het merk eis een échte jffladditu PETROLEUMKACHEL Vraagl prospeciui aan bij: »LG.DE ZEEUWN.V.Poslfcus84,DorèttM, Advertentie kan een nare en langduri ge griephoest worden. De 23 genezende bestanddelen van Abdijsiroop (Akker-Siroop) bestrijden het kwaad snél. ABDIJSIROOP Dalend grondwaterpeil in westelijk deel Schouwen? Eerste Kamerleden verklaarden in het voorlopig verslag over de land bouwbegroting voor' 1960 te heb ben vernomen dat het grondwater peil in het westelijk deel van Schou wen dalende is. In clit verband vroe gen zij minister Marijnen wat, indien dit euvel zich inderdaad voordoet, ter bescherming van de fruitteelt kan worden gedaan. Ook werd gevraagd welke maatrege len zijn genomen om de enkele ge saneerde bedrijven in hot herverka- velingsgebied Walcheren te beveili gen tegen „ontpachting". Andere leden informeerden naar de juistheid van geruchten, dat de sub sidiepercentages voor cultuurtechni sche werken verlaagd waren in de verwachting dat dien tengevolge In agrarische kringen de neiging zou ontstaan aandrang te gaan oefenen tot verhoging van de koop- en pacht prijzen van de grond. Directeur P.T.T.-kantoor Terneuzen naar Alphen aan de Rijn De directeur van het post- en tele graafkantoor te Terneuzen. de heer B J Bierhoff, is met ingang van 15 januari benoemd tot directeur van liet post- en telegraafkantoor te Alphen aan de Rijn. Zonls reeds ge mold zal de heer Blorhoff worden vervangen door de heer J. de Vries, tot nu toe directeur van het post kantoor te Hulst. Verkeerscursus De schriftelijke verkeerscursus, die aan een honderdtal onderwijzers in Goes zal worden gegeven, is een bestaande cursus. Zij is niet, zoals wij gisteren ten onrechte schreven, samengesteld door de brigadier van de Goese gemeentepolitie, Joh. Bor- rie. Wel zal de heer Borrie de lessen corrigeren. N.C.G.B. beluisterde lezing over loonvorming De afdeling MiddelburgVlissingen van de Ned. Christelijke Grafische Bond vergaderde maandagavond in ca fé-restaurant „Suisse" te Middelburg. De bondssecretaris, de heer J. Jens uit Amsterdam sprak over „Proble men rondom de loonsvorming". Hij wees op de belangrijke plaats, die het loonsprobleem inneemt in de arbeids verhouding en de taak van de rijks bemiddelaars, d'ie volgens hem be langrijker is dan vroeger. Nadat de heer Jens had stilgestaan bij de ver schillende loon ronden uit het verle den, waarin de regering grote zeg genschap had, verklaarde hij, dat thans werkgevers en werknemers door onderhandelen het initiatief meer in eigen hand nemen. De beer Jens was van mening, dat de arbeids problemen meer op internationaal ni veau komen te liggen een gevolg van de Europese economische samenwer king in de toekomst. Ook de werk nemers moeten, aldus de heer Jens, in de komende jaren hun roeping en verantwoordelijkheid steeds meer be wust worden. De voorzitter, de heer J. Marijs, wees in zijn openingswoord op de gestage groei van de afdeling, die dezer, da- Sen haar zestigste lid kon inschrijven, e heer J. Wilileboordse bracht nog een uitvoerig verslag uit van de bondsvergadering te Woudschoten. Nieuwe acties voor „Sport Steunt Zonneveld" Drie verenigingen hielden grote postduivenexpositie De gezamenlijke postdulvenhoudersvereni- gingen „De Posthoorn", Vlissingen, ..De Luchtbode", Souburg en „Zeelandia" uit Middelburg, hielden afgelopen vrijdag en zaterdag een tentoonstelling van postdui ven. De duiven werden gekeurd door de keurmeester J. Kools uit Zuidzande. De vo gels werden gekeurd in 6 klassen. De prij zen werden behaald door Oude doffers: 1 en 4 J. C. F. Jopse. Mid delburg; 2 H. Ingelse, Vlissingen; 3 en 5 J. Kuijs, Middelburg; 6 F. Lacor, Vlissin gen; 7 J. P. v. d. Wart, Souburg; 8 P. van Sabben, Middelburg. Oudo dnivinncn: 1 D. Keljmel, Souburg: 2 A. A. v. d. Berge, Vlissingen; 3 O. Meul- meester. Souburg; 4 A. Peters, Souburg; 5 H. Ingelse, Vlissingen; 6 J. C. F. Jopse, Middelburg. Jarige doffers 1 D. Anteunisse, Vlissingen; 2 J. P. v. d- Wart. Souburg; 3 H. Ingelse, Vlislsngen; 4 P. Theune, Vlissingen: 5 F. Lacor, Vlissingen; 6 J. C. F. Jopse, Middel burg. Jarige dnivinncn 1 A. Rottier, Vlissingen; 2 J. C. F. Jopse, Middelburg; 3 J. van Maaren, M'burg; 4 P. Theune, Vlissin gen; 5 J. P. v. d. Wart, Souburg. Jonge doffers I A. Hooftman, Middelburg; 2 en 7 A. Rottier, Vlissingen; 3 J. Arens, Souburg; 4 A. A. v. d. Berge, Vlissingen; S F. Lacor, Vlissingen; 6 A. Temmerman. Vlissingen; 8 J. Meulmeester, Souburg; 9 'an Spaandonck, Souburg. Jonge duivinneu 1 en 4 A. A. v. d. Berge, Vlissingen; 2 J. J. Steijnart, Vlissingen; 3 P. Lokhorst, Vlissingen; 5 J. P. v. d. Wart, Souburg; 6 P. Theune, Vlissingen. Officiële publikaties VLISSINGEN Inenting tegen difterie-kinkhoest-tet3nus. De burgemeester van Vlissingen maakt be kend, dat voor kinderen in de leeftijd van 3 maanden t/m 13 jaar de gelegenheid be staat, kosteloos tegen difterie-kinkhoest- tetanus te worden Ingeënt of heringeënt en wel op vrijdag 15 januari 1960 om 10.00 uur in het Medisch Centrum, Julianalaan 4, alhier. VLISSINGEN HINDERWET m W. van Vlissingen, gelet op art. 12 der Hinderwet, brengen ter openbare ken nis, dat bij hun besluit van 12 januari 1960 aan de heer K. Hoogerhefjde te Vlissingen - op de daarbij gestelde voorwaarden 'ergunnlng ls verleend tot het oprichten, ln werking brengen en in werking houden een autospultinrlchting. waarin gebe zigd zullen worden 4 elektromotoren met een gezamenlijk vermogen van 5.5 p.k., als- medo van een bewaarplaats van gas- en zuurstofflessea in het perceel, kadastraal bekend gemeente Vlissingen. Sectie F. no. 380, gcd., plaatselijk gemerkt Cruquius- straat no. 19. VLISSINGEN DRANKWET en W. van Vlissingen, gelet op artikel 45 der Drankwet, doen te weten dat bij hen ingekomen een verzoek van de heer Charles John de Vriend, wonende te Vlis singen om een verlof tot de verkoop van zwak-alcohollsohe drank ln het.klein (verlof A) voor de benedenvoorlokalltelt van het perceel Walstraat no. 27 en dat van hot gevraagde verlof schriftelijke bezweren kun nen worden ingediend bij burgemeester en wethouders voornoemd. De gezamenlijke postduivenhouders- vereniging op Walcheren, bestaande uit „de Posthoorn" te Vlissingen, „De Luchtbode" te Souburg en „Zeelandia" te Middelburg hielden op 8 en 9 janua ri 1960 in eafé „De Luchtbode" te Souburg een tentoonstelling van post duiven. De opbrengst hiervan, ten be drage van 134.55, kwam ten goede aan „Sport steunt Zonneveld". Burgerlijke stand MELISKERKE. Bevallen: J. LouwsPoppe, <3. Overleden: M. Coppoolse, 64 e Dekker. VOORLOPIG VERSLAG EERSTE KAMER: Kostenberekening uitslui tend op eigen waarde beoordelen Enkele Eerste Kamerleden stellen in het voorlopig verslag over de be groting van landbouw, visserij en voedselvoorziening de vraag of het door do ambtsvoorganger van de minister toegezegde onderzoek naar de problemen, welke voor de visserij voortvloeien uit de deltawerken, reeds tot een resultaat heeft geleid. Zo ja, dan wordt minister Marijnen gevraagd of hij bereid is hierover de gewenste inlichtingen te verschaffen. Verder attendeerden deze leden er nog eens op, dat de minister destijds over de oesterproeven in het Veerse Gat had medegedeeld, „dat de Rijks waterstaat uiterlijk eind januari '60 met zijn in dit verband te maken be rekeningen klaar zal zijn". Uit 's mi nisters uiteenzettingen meenden deze kamerleden begrepen te hebben, dat de uitkomst van de bedoelde bereke ningen van doorslaggevende beteke nis zal zijn voor de eventuele voort zetting van de aan te leggen werken. Gelot hierop, stelden deze leden de vraag, of die berekeningen zich be perken tot de te verwachten kosten van een en ander in het Veerse Gat, dan wel, dat die reeds betrekking hebben op de raming van hetgeen een verwerkelijking van de plannen in de Grevelingen aan kosten met zich zou brengen Deze leden stelden zich op het standpunt, dat de berekeningen, verband houdende met de oester- proeven in het Veerse Gat, uitslui tend op haar eigen waarde dienen Burgerlijke stand GOES Bevallen: E. M. Goeman-Bulter, d.; P. Hoek-Heijboer, d.; K. J. Gelderloos-Ro- zendaO, z.; J. M. Wijs-de Laat, d.; L- E. van der Feen-Wery, d., C. E. van der Pol- Kunz, z.; J. C. Hammer-Scheper, d. Ondertrouwd: I. Jobse, 25 j. en J. J. van Beveren, 19 J.; J. Schouten, 36 J. en J. E. van Duljvenbode, 32 j.; J. de Nooy, 25 J. en J. B. Koole, 24 j. Getrouwd: A. J. Gillissen, 24 J. en L. Bink, 22 j. Overleden: W. P- Koopman, 19 J.; L. Go. verse, 72 j., e.v. I. van Wijk; W. Boone, 69 J., e.v. C. de Kubber; M. C. Lindhout, 49 j., e.v. J. J. Smallegange. India-weekend op Hedenesse De instuif van de Hervormde Jeugd raad te Goes hield een weekend op het vormingscentrum „Hedenesse" te Cadzand, met als thema „India, het land van de heilige koeien en ,,'t spin newiel". Zaterdagavond hebben de deelnemers na wat volksdansen voor bereid voor de kampdienst door bijbel studie en beantwoording van vragen en in groepen de verzorging van litur gie en een mime. Na een spel werd een praatje gehouden over India en enkele films vertoond over de bouw kunst, de danskunst, het leven in In dia, eet. Wika Hiensch hield de dag sluiting. Zondagmorgen werd de kampdienst gehouden, waarin de deel nemers de liturgie verzorgen en een mime speelden, waarin zij de gedach te van weerloosheid tot uitdrukking brachten. Wika C. F. Best hield de preek naar aanleiding van Math. 5:44 „Hebt uw vijanden lief en bidt voor wie U vervolgen". Na de dienst werd er volley bal gespeeld. Daarna hebben do deelnemers met veel aandacht geluis terd naar een causerie door Wika R. Wasterval over de grote figuur Gan dhi: van zijn strijd tegen de blanke overheersing in Zuid Afrika, hoe hij met geweldloosheid en hongerstaking do onafhankelijkheid heeft gewonnen, zonder dat er een Engelsman in deze strijd is gedood, van zijn overwinning op de tegenstelling tussen de Hindoes en de Mohammedanen in de Pens ja ab, zijn enorme strenge leefwijze en zijn tragische dood. Zondagmiddag werd na ontspanning een Indiase markt gehouden met rijke Hindoes, arme paria's, waarzegsters etc. Op deze markt werd een discus sie gehouden met een westerling over oorlog en vrede, militarisme en anti- militarisme. Het weekend werd zon dagavond in de sluiting kort samen gevat door wika Best, wika Hiensch en wika Wasterval bij wie de leiding van het weekend berustte. Voldaan gingen de deelnemers naar huis. De reis Goes-Vlissingen en terug werd per auto gemaakt, dank zij spontane hulp van een aantal autobezitters. Dorus-toernee van VARA trok talrijk publiek Een talrijk publiek heeft dinsdag avond in „De Prins van Oranje" te Goes gedurende enkele uren genoten van het optreden van Dorus (Tom Manders) in de Vara-tournee. Met zijn spitse en geestige op- en aan merkingen veroverde Dorus de gunst van het publiek. Het brilletje vóór op de neus geschoven en de martiale snor, die hem het zo bedriegelijke sullige uiterlijk geeft, stevig op de bovenlip geplakt, domineerde hij op het toneel. Hij werd daarbij dapper bijgestaan door Cor Steyn, die niet alleen zijn vaardigheid to'onde op het hammondorgel, maar ook ais „tegen speler" van Dorus zijn mannetje stond. Zeer verdienstelijk was liet op treden van het Hotcha Trio, dat met een lach en een lied als het ware ontspanning strooide. En niet te vev- feten de zangeres Sonja Oosterman, ie behalve in zingen ook bedreven bleek in andere onderdelen van het „Dorus-spel". Vermelding verdient ook het optreden van Marius Mon- lcau. De Saint Germain de Prés-sfeer op het toneel en de geslaagde ver lichting droegen ertoe bij, dat de Vara in Goes op een geslaagde avond kan terugzien. te worden beoordeeld. Zij hadden verder vernomen, dat van de zijde van de Rijkswaterstaat zou zijn gewezen op technische moeilijkhe den, welke zouden rijzen bij het aanbrengen van een inlaatwerk in do afsluitdam in het Veerse Gat. Indien dit waar zou zijn, zo vroe gen deze kamerleden, of een en ander dan strookt met eerder ge dane mededelingen en hierover verschenen rapporten in samen- gang met beschouwingen over het dichten van het Veerse Gat. Vele andere leden wilden aandringen op een toezegging van de minister, dat, nu vaststaat, dat „het biologisch verantwoord is proeven op grotere schaal in een bassin in het Veerse Gat te nemen", zijnerzijds maatrege len zullen worden getroffen om deze uitgebreide proefnemingen te doen plaatsvinden. Franse advocaat sprak voor Alliance Frangaise Maltre Georges Houssard, advocaat van het gerechtshof te Parijs, hield voor de Alliance Frangaise te Goes een lezing, getiteld „De Advocaat". Het was voor de eerste maal, dat de Parijse advocaat een lezing in Ne derland hield. Nadat hij zijn mening had gegeven over de oprechtheid en de eerlijkheid van de Franse advo caat in het algemeen, besprak hij de organisatie van de balie te Parijs. Steeds meer wist mr. Houssard de aandacht van zijn toehoorders met geestige voorvallen uit zijn praktijk vast te houden. Na de pauze sprak Georges Houssard over de vrouw als beschuldigde en als advocaat. Rijverbod Bergstraat De vergunningen, die burgemeester Miöhaelis indertijd heeft afgegeven voor het per fiets berijden van de Bergstraat, zijn nu niet meer geldig. Zij, die ontheffing op het inrijverbod willen krijgen, moeten zich schrifte lijk tot B. en W. wenden. WEMEIDINGE In ffemeldinge werd een ijsvereniging opgericht In hotel Smits te Wemeldinge werd dezer dagen een vergadering belegd door de initiatiefnemers, de heren P. Ruissen, A, Wagenaar en St. West- strate, om te komen tot de oprichting van een ijsvereniging. Tijdens deze bijeenkomst, die door ongeveer 40 belangstellenden werd bijgewoond, zette de heer St. Weststrate uiteen wat de bedoeling van de initiatiefne mers is. Na onderhandelingen met het gemeentebestuur heeft de raad in zijn laatstgehouden zitting B. en W., onder nader door het college te stel len voorwaarden, machtiging ver leend, aan een eventueel op te richten ijsvereniging, toestemming te geven voor het komende „schaatsseizoen' gebruik te maken van een gedeelte van het braakliggende terrein achter de woningwetwoningen aan de Prin ses Beatrixweg. Het gaat hier om oen stuk grond ter grootte van onge veer 30 bij 50 meter, hetgeen door de op te richten vereniging in exploi tatie zal moeten worden gebracht. De heer Weststrate concludeerde, dat eerst zou moeten worden besloten tot de oprichting van een ijsvereniging. Nadat de vergadering had ingestemd met de oprichting werd eerst een be stuur gekozen. Na twee stemmingen werden de volgende heren in het be stuur gekozen: Jac. Dagevos, J. A. van Es, W. Nieuwdorp, P. van der Vliet en St. Weststrate. Bij monde van de heer A. P Schou- wenaar werden hierna de initiatief nemers dank gebracht voor de stap pen door hen ondernomen, die tot de huidige oprichting hebben geleid. Thans is het woord aan de schaats liefhebbers en zij die deze sport wil len steunen. Zoals de plannen er uit- zien, zal nu reeds gereden kunnen worden, al is de baan nog slechts provisorisch. Hopelijk is dit het vol gende seizoen beter. Tijdens de vergadering werd besloten het lidmaatschap voor dit seizoen voorlopig te bepalen op f2,50 voor Fersonen boven de 16 jaar en op 1,voor de leeftijd onder de 16. Het bestuur stelde vast, dat na 31 januari 1960 een entreegeld zal ge neven worden van toetredende leden. WAARDE Filmavonden in herv. centrum In het Ned. herv. centrum te Waar de werd dezer dagen de film ver toond van de reis van prinses Bea trix naar Amerika. Het ligt in de be doeling nog meerdere films te ver tonen. Bevestiging ambtsdragers In de Ned. herv. kerk te Waarde werden zondagmorgen bevestigd tot ouderling, de heer M. Waterman Mz„ tot diaken de heren J. Weststrate en Joh. Blok. NIEUWDORP Uitvoering C.J.V. De C.J.V. te Nieuwdorp hield dezer dagen haar jaarlijkse uitvoering in het verenigingsgebouw. Na een openings woord van de voorzitster van de meis jesvereniging, mejuffrouw C. J. Meij- ler, werden schetsjes opgevoerd. Het toneelspel in vier bedrijven „De witte boot" viel bij het publiek zeer in de smaak. Het werd op verdienstelijke wijze voor het voetlicht gebracht. De heer P. A. v. d. Kreeke sloot de avond. HEINKENSZAND Schieiing „Soranus" te Heinkenszand hield een concours op de liggende wip. Reeds in de eerste ronde werd de hoofdvo gel viermaal afgeschoten, namelijk door P. Koens en C. Bek van Soranus en door A. de Jonge en C. Raas van Willem Tel. De verdere uitslag luidt: lste klep C. Raas (Willem Teil); 2de klep H. Driedijk (Doel naar Hoger); 3de klep H. Koens (Spes Nostra); zijvogels A. de Jonge (Soranus) en J. Rijk (A.D.L.M.); kallen P. J. Rijk (Soranus), A. de Jonge (Willem Tell); onderkalleu P, van Loo-Cors- feuze (Doel naar Hoger); meeste leine vogels H. Driedijk (Soranus). Collecte De in de Nederlandse hervormde kerk te Heinkenszand gehouden col lecte voor de inwendige zending heeft f31,15 opgebracht. Toneelstuk opgevoerd De toneelvereniging „Kunst naar Kracht" te Heinkenszand heeft za terdagavond het toneelstuk „Een in specteur waagt belet" opgevoerd. Het stuk kreeg een zeer verdienste lijke vertolking. Aanleg wegen in Tholen te St.-Maartensdijk aanbesteed Dinsdagmorgen heeft de Ned. Heide Mij. in hotel „De Gouden Leeuw te Sint-Maartensdijk namens de Her verkavelingscommissie Zeeland aan besteed het aanleggen, verbeteren en verharden van wegen, ter totale leng te van ongeveer 21.6 km met bijbeho rende werken op het eiland Tholen. Er werd als volgt ingeschreven: J. van Schilt, Halsteren 759.000, Fa. J. D. Janse. Middelburg 793.000; Fa. M. Uil, Middelburg 820.000; C.V. v.h. Jaspers Van 't Verlaat, Hardinxveld-Giessendam 826.000; Fa. Kuijper en Molhoek, Zienkzee 829.000; N V. Aannemersmij. W. Razenberg, Breda 831.000; Fa. gebr. Moerland. St. Annaland 831.000; M. de Oude en K. de Jon ge, Zierikzee 845.000; Fa. Van dor Hilst en Van de Weert, Renesae 849.000; N.V. Aannemersbedrijf voorheen J. M. Streiland, Uithoorn 852.000; N.V. Aannemersbedrijf Van Oort, Werkendam 853.000; Rees' aannemers- en handeismij., Ol- denzaal 864.000; Fa. Dijkers en Zn. Middelharnis 874.000. Tevens werd aanbesteed het aanleg gen. verbeteren en verharden van wegen (lengte 3.8 km), het egalise ren en draineren van percelen (totale oppervlakte ongeveer 215 ha.) en het graven van wateringen en sloten met bijbehorende werken In blok K. com plex 2 en 3 ged. op het eiland Tho len Hiervoor wero als volgt Inge schreven: Fa. J van Schilt. Halste ren 684.000; Aannemersbedrijf „Zeeland", Middelburg 721.235; Fa. J. D. Janse, Middelburg 734.000: Fa. gebr. Moerland, Sint-Annaland 761.000; Fa. J. van Vossen en K. J. Moerland, St.-Annaland 706.000; Fa. Kuijper on Molhoek, Zierikzee 772.000; C.V. voorheen Jaspers en Verlaat en Zn.. Hardinxveld-Giessen dam 774.000; C.V. gebr. Van 't Verlaat. Hardinxveld-Giessendam 777.777; Fa. M. Uil. Middelburg 780.000; N.V. Aannemers- en Han delsmij. Maas-Jonker, Roosendaal 781.000; C.V. gebr. Van den Heu vel. Werkendam 783.000; N.V. Aannemersmij. W. Razenberg, Bre da 790.000; Fa. Van der Hilst en Van de Weert. Renesse 791.000; Fa. A. J. Dijkstra en Zn., Middel harnis 801.000. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 11-1: Flnlandia van Paimpol; Maria S van Poole; Bum- hope va<n Barrow; 12-1: Punta Mesco van Rotterdam. Vlissingen vertrokken op 11-1: Flnlandia naar Rotterdam: Maria S naar Antwer pen; 12-1; Burnhope naar Rotterdam- Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op 11-1: Denzo van Londen: Bemina van Gothenburg; Gaasterkerk van Hamburg: Curasao van Londen; Aardenburgh van Rotterdam; 12-1: Hebe Nobel van Londen: Libra R van Vlaardingen; Ittersum van Hamburg. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op 11-1: Tasmanië naar zee-Gent: Ritornel naar Colchester-Hansweert; Bermuda naar Yarmouth; Gazelle naar Londen; Ysel naar Le Havre; Coenraad K naar Sea; Oosterburgh naar Stockholm; 18-1: Nijkerk naar Rotterdam: Sloterdijk naar New York: Heiloo naar Kingslynn; K«r- kedijk naar Rotterdam; Bloemgracht naar Rotterdam; Eagle naar Londen: Prins Alexander naar Rotterdam; Berend N naar Duinkerken: Meidoom naar Rotter dam; Bram naar Rotterdam. Wegingen Op de weegbrug van de vereniging „Samenwerking te Heinkenszand werden gedurende het jaar 1959 ge wogen: bieten 4.804.010 kg; aardap pelen 1.047.525 kg: uien 568.204 kg; diversen 1.414.353 kg: totaal 7.843.092 kg. Verder werden 22 auto's en 41 stuks vee gewogen. ROTTERDAMSE VEEMARKT. Aanvoer in totaal 2969 Weektotaal 5251. Vette koeien en ossen 425; gebruïksvee 840; vette kalveren 386; graskalveren 195; nuchtere kalveren 519: varkens 15; lo pers 13; biggen 38: paarden 81; veulens 9; schapen of lammeren 426; weïae/zuiglam- meren 22. Prijs ln cents per kg. le kw 2e kw. 3e kw. Vette koeien 300—330 290—300 270—280 Vetta kalveren 310—340 285—310 250—280 Slachtpaarden 240 195 185 Prijs ln guldens per stuk. le 2e 3e kwaliteit 450 380 280 Graskalveren Nuchtere kalveren Lopers Biggen Schapen Lammeren Kalfkoeien Melkkoeien Vare koeien Vaarzen Pinken Vette koelen 74 64 60 96 75 60 100 85 65 1290 1090 900 1290 1090 900 890 780 680 925 775 625 530 500 400 iets ruimer, handel traag, niet geheel prijshoudend; vette kalveren aanvoer wat ruimer, handel vlot. prijshoudend; graskalveren aanvoer ruimer, handel tamelijk, prijzen con stant; nuchtere kalveren aanvoer Iets minder, handel goed, prijzen van vorige week waren met moeite te handhaven; lopers aanvoer kleiner, handel kalm, niet geheel prijshoudend: biggen aanvoer kleiner, handel kalm. niet geheel prijs houdend: slachtpaarden aanvoer gewoon, handel iets levendiger, prijzen wat stij ver: schapen en lammeren aanvoer gro ter. handel vlot, prijzen even hoger; kalfkoeien en melkkoeien aanvoer even meer. handel redelijk, prijzen stabiel; va re koelen aanvoer Iets ruimer, handel kalm. prijzen vooral niet hoger: vaarzen er. pinken aanvoer gewoon, handel matig, prijzen als vorige week. VEILING MIDDELBURG 12 jan. Golden Delicious H I en U 75-85 75-85 79, 65-75 69—74 60-65 60—67; Goud- retnetten H I en U 75-85 56—65, 65-75 31 -62, K gr.of BO—56: Jonathan H I en 11 70-75 64, 65-70 62-65 60-65 62—64, K grof 58—83; Winston H 1 en II 55-65 53; Appels val en kroet 20—42; St. Remy H I en n 75-85 40—43 65-75 39—43, K grof 38—41; Gleser Wildeman H 1 en n 60-op 67. 30-60 57—62. Groenten: Andijvie 32-75; Bloemkool 4 p. april 16.70, Bintje 35 april l96o "l9.70. kist 41—67, 6 p. kist 31—54, 8 p. kist 17—30, 10 p. kist 10—24; Prei 44—64: Wit lof 49—62: Uien 26—32: Boerenkool 38—42; Rode kool 31—39: Witte kool 16—23: Ss- vooiekool 2437; Spruiten ongesch. 26— 59, gesch. 39—83: Breekpeen 13—30- VISMIJN VEERE 12 Jan. Exportgarnalen 1268 kg 289—342: Schar 704 kg 57—63: Bot 235 kg 31—48; Wijting 1001 kg 16—22; Sprot 4 kg 45; Tong 1 kg 349; Kabeljauw 13 kg 4459; Onges. vis 21 kg 25—120. VEILING GOES 12 jan. Export- en industrieveiling. Cox Orange Pippin KI. I 75-80 96—103, 70-75 101—109, 65-70 97—105, 60-65 49—100, 55-65 72—75, II D 29—35, kl. II 75-80 108, 70-75 106—103, 65-70 104—107, 60-65 96—100. 55-60 75; Golden Delicious' Kl. I 80-85 73—83, 75-80 78—86, 70-75 75—86. 65-70 70—78, 60-65 60—67, II D 41—47, Kl. IJ 80-85 74-82, 75-80 71—83 70-75 76—64 65-70 64—77. 60-65 50—64 Goudreihette Kl I 85-95 56—60, 75-85 56—60, 65-75 50—56. II D 49—43, Kl. II 33-95 60. 75-85 5258. 65-75 5055: Jonathan Kl. I 30-85 63—64. 75-80 72, 70-75 74—75, 65-70 60— 67. 60-65 60—63, II D 43—47. Kl. H 75-89 63—65, 70-75 56—69. 65-70 54—65. 60-65 50—60; Winston Kl. I 75-85 66—68. 65-75 60—72, 55-65 4654: Zoete Ermgaard Kl. I 55-65 60, U D 46; Doyenne au Cornice Kl. I 80-85 83. 75-80 100. 70-75 104. 65-70 93, kl. II 80-85 90, 75-80 83, 70-75 90—96, 65-70 86—38, II D 70—71; St.-Remy Kl. I 75-85 36—39, 05-75 37—38, II D 37; Gleser Wildeman Kl. 11 60-70 67. 50-60 59. II D 40. Op monster: Conference Kl. I 65-75 79— 81, 55-65 73—75, Br. Alex Lucas KI I 75-85 101, 65-75 92, Kl. II 75-85 94, 65-75 89: St.- Remy KL I 65-op 57—39; Jonathan Kl. I 60-op 67; Bramley Seedling Kl I 70-op 71—72. Gewone veiling. Cox Orange Pippin grof 6476, fijn 3718; Golden Delicious grof 51—67. fijn 36—53: Goudreinette grof 47— 31, rijn 3934: Jonathan grof 40—60, fijn 45—53; Zoete Ermgaard grof 45,-fijn 24; Winston grof 47—53. fijn 35; Doyenne du Cornice grof 73-83. fijn 64—72; St.-Remy grof 35—36. fijn 33—35; Br. Alex Lucas grof 51, fijn 24; Conference II D 33—39, grof 62—66. fijn 40—45. AMSTERDAMSE AARDAPPERTERMIJNMARKT 12 jan De totale dagomzet op de heden gehouden termijnmarkt beliep 35 co:*.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 3