SPORTVERENIGING „OOSTBURG" BESPRAK BESTUÜRSKWESTIE WALCHEREN MARKTBERICHTEN GEVAARLIJK KRUISPUNT WORDT VERBETERD -JiNSDAG 12 JANUARI 1960 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 TUSSENTIJDSE VERGADERING Uitwisseling met V»C. „White Stars" De sportvereniging „Oostburg" hield vrijdagavond in hotel „De Eenhoorn" te Oostburg 'n tussentijdse ledenver gadering, waarvoor 'n goede belang stelling bestond. Naar aanleiding van een ingekomen verzoek van de voetbalclub „White Stars" nit St. Amandsberg tot het spelen van een vriendschappelijke wedstrijd te Oostburg in mei of juni A an dit jaar met een daaropvolgende returnniatch in augustus, werd het bestuur gemachtigd stappen te ne men om deze sportuitwisseling door gang te doen vinden. In verband met het veelvuldig voor komen van blessures bij spelers, met de daaruit voor de vereniging voort vloeiende kosten-van geneeskundige hulp en ziekenhuisverpleging, besloot de vergadering de vereniging hier tegen te doen verzekeren en wel voor een twintigtal gevallen per jaar. Dit is, zoals de voorzitter stelde, finan- ciëel mogelijk dank zij de niet-onbe- langrijke inkomsten van de voetbal pool. Bestuur skwestie Het volgende agedapunt, de be- stuurskwestie tussen de secreta ris en de overige bestuursleden, was voor de voorzitter aanleiding do heer M, J. Kiburg gelegenheid te geven in het openbaar de zijns inziens gerezen meningsverschil len met het overig bestuur naar voren te brengen. Uit de woorden van de heer Ki- burg bleek, dat hij hoofdzakelijk bezwaar had tegen het feit, dat het bestuur geblesseerde spelers, die met de bus een uitwedstrijd van hun elftal willen meemaken, laat betalen. Ook do afwijzende houdiug van het bestuur tegen het plan van de secretaris om een vriendschappelijke wedstrijd te spelen tegen „Corn. Boys", met de bedoeling de opbrengst af te dra gen aan de Commissie Rijtoer Ouden van Dagen, was voor de heer Kiburg mede aanleiding ge weest voor zijn functie te bedan ken. Verder zei de lieer Kiburg, dat hij al lange tijd had gemerkt dat het bestuur hem als bestuurs lid en als trainer liever kwijt wil de. Mede door het feit, dat hem ten laste was gelegd, dat hij in het eerste elftal wijzigingen had gebracht in afwijking van de op stelling van de elftalcommissie, nog voordat de spelers bij een be paalde wedstrijd in het veld wa ren getreden. Argwaan weggenomen De voorzitter weerlegde de door de heer Kiburg naar voren gebrachte bezwaren en zei onder meer, dat het bestuur gaarne medewerking wil ver lenen aan een vriendschappelijke wedstrijd ten bate van de Ouden van Dagen, zoals dat trouwens elk jaar gebeurt. Verder gaf hij toe, dat het bestaan van argwaan tegen de secre taris inzake het wijzigen van het elf tal was weggenomen, toen het be stuur na onderzoek was gebleken, dat de schuld hiervan bij de aanvoer der had gelegen. Ook het door het bestuur ingenomen standpunt inzake het betalen van reisgeld door gebles seerde spelers bij uitwedstrijden, werd na een uitvoerige discussie voorlopig gehandhaafd tot de volgen de algemene ledenvergadering. In de vacature van bestuurslid, ont staan door het bedanken van dè heer Kiburg, werd niet voorzien. De heer M. Th. Barra zal tijdelijk 't secreta riaat waarnemen. Voor de vacature Kiburg in de elftalcommissie, werd de heer A. J. Verstraeten met meer derheid gekozen, zodat deze commis sie nu bestaat uit de heren H. Brood man, D. I. J. Luteijn en A. J. Ver straeten. De heer Kiburg die ook nog trainer was, zal in deze functie wor den vervangen door de heer R. Bel- derok voor het le en 2e elftal. Gladheid veroorzaakte drie aanrijdingen te Sluiskil Tot driemaal toe heeft de gladheid op een en dezelfde plaats de Ka- naalweg-noord te Sluiskil maan dagmorgen enkele automobilisten parten gespeeld. Eestelautobestuur- der G. R. uit Terneuzen was de eer ste, die daar omstreeks acht uur met zijn wagen slipte. Zijn auto kwam met de voorkant in de richting te staan, waarvandaan R. juist was ge komen. De aanhangwagen belandde dwars over het fietspad, met de achterkant door een neg. Bij deze slippartij werd R. uit de wagen ge slingerd, maar hij liep slechts enkele ontvellingen op. Vijf minuten na deze „stranding" geraakte de Belgische bestuurder A. P. H. M. K. uit Gent door de glad heid eveneens de macht over het stuur van zijn wagen kwijt. Met flinke vaart kwam hij tenslotte tegen de Temeuzense bestelwagen tot stil stand. Groot was aan beide zijden de materiële schade. Per mobilofoon werd de dienstdoende Temeuzense politie-auto opgeroepen. Toen de po litiemannen het verkeer ter plaatse even later stonden te regelen, nader de uit de richting Terneuzen een auto, bestuurd door Th. J. A. A. uit Hoofd plaat. De gladheid was er voor hem oorzaak van, dat hij niet onmiddel lijk gevolg kon geven aan het po li tiestopteken. Een derde aanrijding was het gevolg. Nu met de achter zijde van de politie-auto. Beide wa gens liepen lichte schade op. Directeur van postkantoor in Hulst naar Terneuzen Met ingang van 1 februari a.s. is de directeur van het Hulsterse postkan toor, de heer J. de Vries, in dezelfde functie benoemd te Terneuzen. Ruim 10 jaar heeft de heer De Vries de leiding gehad over het Hulsterse postkantoor In mei 1949 kwam hij naar de Reinaertstad. Verhoging verpleegtarieven Gasthuis te Goes Met ingang van 1 januari jl. wil men de verpleegtarieven van het Gasthuis te Goes verhogen. De verhoging be loopt 70 cent tfoor de eerste klas, 50 cent voor de tweede klas, 35 cent voor de derde klas en 20 cent voor gezonde zuigelingen per dag'. Wan neer de gemeenteraad met de voor stellen akkoord gaat, zullen de ver- pleegprijzen van het Gasthuis dan bedragen: gewone verpleging: klas I 23,50, klas II 17,95, klas m 11,85, kinderen beneden 10 jaar ƒ10,90. kraamafdeling: klas II moe der 17,95 en klas II baby 5,20, klas III moeder 11,85 en 'baby 4.80. isolatie-afdeling ƒ12,10, sanatorium- afdeling: derde klas (all-ln-tarief 14,20. Een en ander is voorgesteld op advies van de stichting „Neder landse Ziekenhuiswezen", in verband met verhoging van de salarissen der rijksambtenaren en de op handen zijnde wijziging van de bezoldiging van het ziekenhuis- en sanatoria-per soneel. Rioolzuiveringsinstallatie te Zoutelande aanbesteed B. en W. van Zoutelande hebben maandagmiddag in het gemeentehuis aanbesteed het bouwen van een ri oolwaterzuiveringsinstallatie met slijkvelden, bergplaats cn bijkomen de werken op een terrein gelegen aan de Molenweg. Er werd als volgt ingeschreven: J. Lagasse, Koudekerke f 143.786; C. v. d. Klippe, Vlissingen 144.600; fa. A. Otte en Zonen, Nieuwdorp 145.000; J. F. Goedemondt, Vlissin gen 145 664; S. P. Wijsman, Zierik- zee 146.470; W. J. Vcrjaal, Scha- rendijkc 146.600; fa. Lievense en Huibregtse, Westkapello 147.700; J. W. Christiaanse, Koudekerke 148.250; G, J. Eland, Vlissingen 150.500; E. G. Lindenberg, Vlissin gen 150.900; M. Walraven en Zo nen, Middelburg 152.500; fa. Ge- vaert en Berghoef, Rotterdam 156.000; G. van Wallenburg, Mid delburg 160.900; fa. K. T. de Oude, Biervliet 162.500; Aann. Mij. „Zee land" 162.700; B. Stegink, Vlis singen 165,500; K. Lucasse, Wals oorden 177.700; L. v. d. Klippe, Vlissingen 177.900; L. J. Dekker, Vlissingen 179.000; L. de Jong, Vlissingen 180.000; gebr. Van Dijk, Wagenberg 236.000. Inwonertal Schouwen liep met 188 terug tot 23.241 Het aantal inwoners van Schouwen- Duiveland verminderde in het afge lopen jaar met 188. Zierikzee boekte een teruggang van 140 inwoners; ook in de meeste van de dorpen liep het inwonertal enigszins terug. Het to taal aantal inwoners van Schouwen- Duivcland kwam hierdoor van 23.429 (11.790 mannen en 11.639 vrouwen) per eind 1958 op 23.241 (11.708 man nen en 11.533 vrouwen) bij de laatste jaarwisseling. Het vertrekoverschot overvleugelde het geboorte-overschot: zo vertrok ken er In 1959 1291 mensen (606 mannen en 685 vrouwen) en vestig den zich 859 mensen (402 mannen en 457 vrouwen) op het eiland, Er werden In 1959 op Schouwen-Duive- land 461 kinderen geboren (231 jon- Ïens en 230 meisjes) en er stierven; 17 mensen 109 mannen en 108 vrouwen) In totaal werden er 147 huwelijken voltrokken. Er moesten twee echtscheidingen worden inge schreven. Twee jeugdconcerten door pianist Willem Hielkema „Kennismaking met grote componis ten" was de titel van het jeugdcon- cert dat de pianist Willem Hielkema maandagmiddag gaf in de Concert en Gehoorzaal te Middelburg. Dit concert, dat was georganiseerd dooi de Z.V.U. in samenwerking met de stichting „Het School concert", werd bezocht door leerlingen van de lage re klassen van verschillende land- bouwhuishoudscholen, de industrie- en huishoudschool, hogere burger scholen, gymnasium, kweekscholen, de handelsvakschool en de technische school. Tweemaal achtereen heeft een onver moeibare Willem Hielkema voor een stampvolle zaal deze middag het programma uitgevoerd, dat o.a. wer ken vermeldde van Mozart, Schu* bert. Chopin en De Falla. De pianist zelf gaf op een aardige en begrijpe lijke wijze een toelichting op het programma, Van elke componist, waarvan hij een werk uitvoerde, ver telde hij enkele bijzonderheden en voorts gaf hij een kleine toelichting op de muziek. Op deze wijze ging de muziek rneer betekenen voor zijn voor hot merendeel nog jeugdige ge hoor, dat gespannen en vol aandacht toeluisterde. Van Mozart speelde Willem Hielkema 't Rondo alla Tur- ca, dat gevolgd werd door o.a. Im promptu in As gr. t. van Schubert. Van Chopin speelde hij hierna Wals in As kl. t., de Polonaise in As en de Poolse dans. Hij besloot zijn con cert met de „Danse rltuelle du feu" van De Falla. Voorstel tot subsidie aan Katholieke Reclassering B. en W. van Middelburg stellen de raad voor aan de afdeling Middelburg van de Katholieke Reclasseringsvere- niging voor het jaar 1960 een vaste bijdrage te verlenen van 100. In een toelichting op dit voorstel wijzen B. en W. erop, dat aan de afdeling Re classering van het Leger des Heils en aan dé afdeling Zeeland van het Ne derlands Genootschap tot Reclasse ring voor 1960 reeds een bijdrage van 100 werd verleend. Gemeente als lid van de Ver. voor „Handelsonderwijs" B. en W. van Middelburg stellen de raud voor met ingang van 1 januari 1960 toe te treden als lid van de Vereniging voor Handelsonderwijs te Middelburg tegen een jaarlijkse con tributie van ƒ25,-. Hiertoe was een verzoek binnenge komen van het bestuur van de Ver eniging voor Handelsonderwijs te Middelburg, die zich ten doel stelt om jonge mensen, die de gelegenheid missen om overdag middelbaar on derwijs te volgen, in staat te stellen hun avonduren daarvoor te benutten. Krediet voor aanschaf meubilair en leermiddelen Op verzoek van de Stichting Kleuter klas rijksleerschool te Middelburg stellen B. en W. de raad voor mede werking te verlenen bij de aanschaf van enig meubilair én ontwikke lingsmateriaal. Hiermee is een be drag van ƒ431,57 gemoeid, dat kan worden gedekt door verlaging van de post onvoorziene uitgaven van de dienst I960, aldus het college in het voorstel. Gemeentelijke subsidie van 100,voor Stichting '40-'45 In 1954 besloot de Middelburgse raad voor de jaren 1955 tot en met 1959 aan het district Noord-Brabant, Limburg en Zeeland van de Stich ting 19401945 een jaarlijkse sub sidie van 100 uit de gemeentekas beschikbaar te stellen. B. en W. adviseren thans de raad ook voor 't jaar 1960 wederom een subsidie van 100 aan de Stichting toe te kennen. SINT-LAURENS Brandmeester J. Koole legde functie neer Goes krijgt vier insteekhavens De gemeenteraad van Goes, die vol gende week woensdagavond in ver gadering bijeenkomt, krijgt onder meer een voorstel tot de aanleg van vier insteekhavens te behandelen. Tevens staat op de agenda een voor stel tot het beschikbaar stellen van krediet in verband met de voorbe reidende werkzaamheden in het ka der van de infra-structuur. Vrienden, bekenden en personeel van de vrijwillige brandweer te Sint-Lau- rens hebben maandagavond in het verenigingsgebouw afscheid genomen van brandmeester J. Koole, die deze functie op zijn 58-jarige leeftijd neer legt. De heer Koole heeft de gehele ont wikkeling van de brandweer in de 26 jaar van zijn lidmaatschap meege maakt. Hij werd deze avond toege sproken door burgemeester W. Baas, die hem bedankte voor de diensten aan de gemeenschap bewezen. Ook do commandant van de brandweer, de heer J. van Sloten, richtte het woord tot de scheidende brandmees ter, Hij bood hem als herinnering namens het personeel oen plaquette aan. In de plaats van de hoer Koole werd deze avond tot brandmeester ge ïnstalleerd de heer G. de Regt. De heer C. Willemse werd geïnstalleerd tot onderbrandmeester en de heer M. Kwekkeboom als adspirant-brand- mccster. VLISSINGEN Mannenvereniging „Beza" bestond twintig jaar Vrijdagavond vierde de gereformeer de mannenvereniging „Beza" te Vlissingen in het gereformeerd gdgebouw haar 20-jarig bestaan. voorzitter, de heer A. de Klerk, opende de goed bezochte vergadering en heette ih het bijzonder weikóm de afgevaardigden van de gereformeer de kerk, de kring Walcheren van ge reformeerde mannenverenigingen, de gereformeerde vrouwenvereniging en de christelijk gereformeerde mannen vereniging te Vlissingen. De heer I. Leenhouts gaf een over zicht van de afgelopen 20 jaar. De heer Span, lid van het hoofdbe stuur, hield een causerie over „In dienst der Kerk". Spreker wees erop, dat het doel van de mannenvereniging is het persoonlijk en in vereniging onderzoeken van Gods Woord. Het is dus niet maar een gezellig „onder onsje". Na de pauze trad op dc be kende declamator B. Oosterwelder uit Amsterdam. Het duo Feij bracht op verdienstelijke wijze het hobo concert en het „Largo" van Teleman ten gehoren. Opbrengst cabaretavond voor „Redt een kind" Dc cabaret-avond ten bate van de ac tie „Redt een kind", die vrijdag in het Concertgebouw te Vlissingen werd gegeven, heeft 687,43 opge bracht. Poolse oud-strijders vierden „oplatek" Terwijl de vorst zaterdagavond op de ruiten de bloemen te voorschijn tover de, vierden de leden van de Vereniging van Poolse Oudstrijders te Vlissingen in het Ariëns-gebouw, opgewekt de traditionele Poolse „oplatek". Met hun Nederlandse vrouwen en gasten namen zij plaats achter de lange feest tafels, die slechts door de „oplatki" (een soort van ouwel) gelegen op wit te borden herinnerden aan de traditio nele Poolse vigiliemaaltijd op de voor avond van het kerstfeest. Deze Poolse kerst- en nieuwjaarsviering, werd zoals gewoonlijk geopend door de voorzitter ir. J. Minkiewicz, die de tal rijke aanwezigen verwelkomde en daarna de uit alle delen van de vrije wereld binnengekomen wensen van uit Vlissingen geemigreerde Polen voorlas. De Poolse aalmoezenier, pa ter Deja uit Breda sprak hierna over de oorsprong en de betekenis van het unieke Poolse gebruik, zoals het on der elkander verbreken van de „opla tek"; het symbool van de verbroede- 'ing, vergiffenis en liefde. Nadat men met de „oplatiek" in de hand met elk ander de traditionele wensen had uit gewisseld, zong men bij kaarslicht de vrolijke Poolse kerstliederen. Want de Vlissingse Polen mogen dan ontheemd zijn het past om dit in dit vluchtelingenjaar te onderstrepen maar zij zijn daarin ongebroken gebleven, gedachtig aan de spreuk dat „old soldiers never die'. Vlissings Schouwspel voerde „De voetbalpool" op „De voetbalpool", het blijspel van Arnold Ridley is zaterdagavond in het Scheldekwartier te Vlissingen door het Vlissings Schouwspel op gevoerd voor de leden van de perso neelsvereniging van de Koninklijke Maatschappij „De Schelde". Dit blij spel, dat op amusante wijze aantoont welke onaangename consequenties kunnen voortvloeien uit het winnen van een voetbalpool, kreeg ook nu weer een gave vèrtolking door de le den van het Vlissings Schouwspel. In de eerste plaats mag wel de hoofd rolspeler Jan Knuijt worden ge noemd, die zijn rol van Philip Staf ford, een teruggetrokken levend En gels zakenman, uitstekend vertolkte. Knuijt bereikte wel een hoogtepunt tijdens de ruzie met zijn vrouw, die beslist in een badplaats wil gaan wo nen, nu zij de voetbalpool hebben ge wonnen. Onmiddellijk na hem moeten lila de Nijs als Jaqueline Worral, het recalcitrante nichtje en Anton Gillis sen als de ietwat slome Martin La- i tham, de geliefde van de dochter des huizes, worden genoemd. Ook Mies v. d. Most-Pot als de vit-grage oma, Nel Kunst-Lipjes als Ruth Stafford, Emmy Jansen-Verhulst als Carol Stafford, de dochter, en Geert van Oorschot als Dennis Stafford kwa men tot goed spel. Cora Euwé-Poppe was verder een goede dienstbode en Geert van Oorschot Az. een bekwame inspecteur van politie. De spelers waren stuk voor stuk goed rolvast. De voorzitter van de personeelsver eniging, de heer A. Kerkhof, opende en sloot de avond, waarna een ge lig bal volgde. ROTTERDAMSE VEEMARKT. Aanvoer in totaal 2202 dieren. Vette koeien en ossen 1283- Varkens 999- Vette koeien, pr. In ets per kg Ie kw. 305—330, 2e kw. 290—305. 3e kw 275—285. Varkens (lev- gew.) le kw. 154, 2e kw. 152, 3e kw. 150. Vette koeien aanvoer groter, handel sle pend, prijzen lager, prima's boven no tering. Varkens (lev. gew.) aanvoer gro ter. handel slecht, prijzen lager, aan vankelijk boven notering, ïware slagers- varkens van 144—148. zware varkens van 140—142 per kg. VISMIJN VEERE II januari. Exportgarnalen 112 kg 2,63. On gesorteerde vis 23 kg 73. GRAANBEURS ROTTERDAM. 11 Jan. (Officieuze noteringen per 100 kg) Tarwe, franco per schip op vochtcondi- tle levering deze week tot f 32.65 schot vrij. Voedergranen, willig gestemd, maal- gerst, naar kwaliteit tot f 26, kippegerst. id. tot f 27. Haver, ongepunte op monster tot 25.75, rogge, doorsneekwaliteit tot f 22.50. Peulvruchten, franco Rotterdam Groene erwten, op monster, tot f 45, schokkers, id. tot f 44.50. bruine bonen, boeren- schoon op monster tot t 120,—. Burgerlijke stand MIDDELBURG Bevaitlen: T. L. Boone—Matthljsse, d.; V M. Scheenloop—de Groot, z.; W. C. Tim mermansvan Soerland, d.; J. L. Veld man—Legerstee, z.; M. Buijs—Baljeu, z.: E. Tanlwel—Nanuruw, d.; B. Ringeling —van Eijk, z. Ondertrouwd: P. L. Sanderse, 25 j. en M. C. Schoolmeester, 23 j.; O. R. Hom mes. 27 J. en B. S. Rothuizen, 25 j.: D. J. Dekker, 23 J. en C. J. F. Adrlaanse, 31 J. Overleden: B. Goeman, 66 J.; P. Wilschut, 62 J., e. v. C. van Vugt; M. de Jonge. 82 j.. wed. v. H. Labrujère: P. Willeboordse, 78 J., e. v. H. A. Acda: A. Brasser, 3 mnd.; M. Cornelisse, 57 J. e. v. J. Baaij- ens: M. A. A. van den Muijsenberg, 82 j., wed, v. J. J. Touseul; T. Francke, 50 j., e. v. L. Louwerse. OOSTKAPELLIO Bevallen: E. de Kam—de Visser, z,: W. M. M a 1 ja a rsW on dergeind.; J, Jobse— Wondergem, z.; M. Koppejan—Maljaars, D. Boone—Joziasse, z.; G. Willeboord seRuissen, d. Getrouwd: D. de Witte, 29 J. en E. Janse, 24 j.; A. P. Rotte, 25 j. cn E. Maljaars, 26 j. Overleden: C. J. Hulshof, 16 j. IN ZEEUWSE HOOFDSTAD Op hoek Veersesingel- Veerseweg worden vijf panden gesloopt Op de hoek Veersesingel-Veerseweg de weg naar VCcre te Middel burg moesten voor liet verkeer vijf pandjes verdwijnen. Op 21 januari zal de dienst Gemeentewerken de sloop nanhesteden. Wanneer de pand jes zijn afgebroken, zal het ih-uis- punt dat door ettelijke aanrijdingen in de laatste jaren een slechte repu tatie heeft gekregen, overzichtelijker en minder gevaarlijk zijn. Drie van de pandjes, waaronder een werkplaats, liggen aan de Veersesin- fel. I-Iet zijn de nummers 94, 96 en 18 en reeds door de bewoners ver laten. Aan de Veerseweg zijn het de percelen 1 en 2, die afgebroken moe ten worden. Bij het kruispunt met de Veersesin- gel versmalt de Veerseweg plotseling Het verkeer ondervindt hiervan veel hinder. Bovendien heeft de wegge bruiker, die van de kant van Veere het kruispunt nadert, helemaal geen zicht op het verkeer van rechts, dat van de Veersesingel komt. In de plaats van de oude woninkjes die het veld moeten ruimen voor een veilig verkeer, komt een winkelpand dat verder naar achteren wordt ge bouwd. Het kruispunt wordt hierdoor overzichtelijker dan bij de huidige situatie. Do panden aan de Veerseweg tegen over de Veersesingel moeten verdwij nen, omdat deze liefst twee meter uit de rooilijn springen en de rijweg on nodig versmallen. Meer naar achte ren worden hier drie nieuwe wonin gen gebouwd. Met de bouw hiervan noopt men nóg dit jaar een aanvang te maken. Voor dit kruispunt en een deel van de Veerseweg is een verbeterings plan opgesteld, waarvan de afbraak van deze vijf pandjes nog maar een eerste fase betekent. WESTKAPELLE Jaarvergadering jongerenclubs De C.J.V.F. „Dorens" en „Kustlicht- jes" en de C.J.M.V.-groepen „Tlmo- theus" en „Jonge Kracht" te Westka- pelle combineerden voor de eerste maal hun jaarfeesten. Een behoorlijk aantal donateurs, genodigden en le den vulde de zaal van het hervormd jeugdgebouw. Na de openingstoe spraken van mejuffrouw P. de Pag- ter en de heer J. Dekker voerden de jongeren enkele volksdansen uit en werden vrolijke liedjes gezongen. Na de pauze met verloting voerden eigen krachten het toneelspel in drie be drijven „Om de Karashoeve" op. Daarvoor waren de verslagen der clubs „voorgedragen" en zong men de bondsliederen. Het slotwoord werd gesproken door de voorzitster van de C.J.V.F., mejuffrouw J. Boogaard. DOMBURG Hotel „The Wigwam" verkocht Makelaar A. Komejan heeft hotel „The Wigwam" te Domburg voor de eigenaar, de heer Seijdel. verkocht aan de heer Damhof. Het hotel zal na een herbouwing en modernisering op gelijke voet worden geëxploiteerd. O.- EN W.-SOUBURG „,Astrow" won definitief beker in dorpenwedstrijd De Souburgse gymnastiekvereniging „Astrow" heeft voor de derde ach tereenvolgende maal beslag gelegd op de beker in de jaarlijkse dorpen- wedstrijd turnen togen de gymnas- tiekvereniging „D.O.K." uit Oostka- pelle. De Souburgers zijn nu dus de finitief in het bezit van de beker ge komen. „Astrow" heeft deze overwinning aan dc dames te danken. Deze werkten hun oefenstof aanzienlijk beter af dan- de Oostkappelse dames en vero verden daardoor een voorsprong van 2,65 pnt. Deze punten had „Astrow" broodnodig, want de heren moesten met 1.30 pnt. verschil het onderspit delven. Dank zij de dames won „As trow" de wedstrijd dus met 1.35 pnt. verschil. Wat de persoonlijke presta ties betreft was bij de heren K. Adriaanse van D.O.K. oppermachtig. Hij behaalde 40.75 pnt. tegen num mer twee, C. Reijerse van „Astrow", 39.25 pnt. Bij de dames was de strijd om de eerste plaats zeer spannend. Mevr.1 C. FeliusTolhoek, kampioene van „Astrow", behaalde uiteindelijk de eerste plaats met slechts 0.25 pnt. voorsprong op mcj. R. Geertse van D.O.K., die vorig jaar op de eerste plaats was geëindigd. De einduitslag werd: Astrow dames: 206,9 pnt.; heren: 115,25 pnt.; totaal 322,lg pnt.; D.O.K., Oostkapelle da mes: 204.25 pnt.; heren: 166,55 pnt.; totaal 320,80 pnt. Het persoonlijk klassement luidt: dames: 1 C. Felius- Tolhoek, Astrow, 45,40 pnt.; 2 R. Geertse, D.O.K., 45.35 pnt.; 3. T. Jo ziasse, Astrow, 41,80 pnt.; 4 B. v, d. Sande-Tilroe. Astrow, 41,50 pnt.; 5 D. Franke, D.O.K.. 40,90 pnt.; heren: 1 K. Adriaanse, D.O.K,, 40,75 pnt.; 2 C. Reijerse, Astrow, 39,25 mit.; 3 P. Adriaanse, D.O.K., 38,85 pnt.; 4 J. Landré, Astrow. 38,45 pnt.; 5 H. Dis sen, Astrow, 37,60 pnt. Geslaagde uitvoering Souburgse zangvereniging Onder leiding .van dirigent Ab Lich- tendahl gaf de Souburgse zangver eniging „Uitspanning door inspan ning" zaterdagavond in zaal „De Zwaan" een uitvoering. Na de pauze werd het toneelstuk .rDe laatste reis van de Marjolein" opgevoerd. Het koor opende deze avond met de koraalcantate „Was Gott tut, das ist wohlgetan" van J. Pachelbel. Het tweede werk, „Laudate pueri" van Pergolesi, tevens het moeilijkste stuk van het programma, werd een suc ces. Dit mede dunk zij de solistische medewerking van mevr. J. J. Ver- tregt-Schipper. Ook het derde werk, „Janne moye. al claor" van L. Hel- linck en „Schoon Lieveken" in een bewerking van J. Koetsier werden goed gezongen. Drie negro spirituals zorgden in het programma voor enige afwisseling. Als laatste zong het koor „lm weissen Rössl" van R. Benats- ky. waarop een hartelijk applaus volgde van het publiek. Voorzitter B. Reyerse, die ook de avond met een inleidend woord had geopend, dankte het koor en in het bijzonder de dirigent Ab Lichtendahl. De soliste mevr. J. J. Vertreght- Schipper en de pianist de heer Van Ginkcl kregen bloemen aangeboden. In de pauze werd een verloting ge houden ter versteviging van de ver enigingskas, waarna hot toneelstuk „De laatste reis van de Marjolein" op de planken werd gebracht, waar mee de spelers en speelsters veel succes hadden. Aan het slot van het stuk dankte de heer J. Passenler de spelers voor hun spel. Hierna volgde nog een gezellig samenzijn. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM. 11 jan.Alle noteringen precies als 4 Jan. AARDAPPELTERM1JNMARKT ROTTERDAM Furore maart l contr. 16.50. 4 contr 17.00. Alpha maart 3 contr. 15.30. april 32 contr. 16.50 Bintje 35 mm maart 2 contr 13.10 april 8 contr. 19 60, 7 contr 39.20. 42 contr. 19.40. 36 contr 39.50 Bintje 45 mm Janua ri 1 contr. 17.50. april 3 contr. 21.40, 3 contr. 21.40. 3 contr. 21-30, 21 contr. 21.50. In februari „Spuitdag" van Boval in Goes De jaarlijkse „Spuitdag" van de affl. Zeeland van de Boval zal op 5 febr. a.s. in „de Prins van Oranje'' te Goes worden gehoudenDe heer J. E. Wolfert te Wageningen zal spreken over „Chemische onkruidbestrij- ding in graszaad" en de heer J, L. Koert te Middelbands over: „Chemi sche onkruidbestrijding in uien." In de middagbijeenkomst houdt ir. J. Heuven uit Wageningen een referaat over „Toepassing systemlsche mid delen in bieten" en ir. J. P. M. v. d. Wolf houdt een causerie over „Toe passing systemische middelen in pootardappelen." Verordening bestrijding abortus Bang op 1 februari in werking Het dagelijks bestuur van liet Land bouwschap, de hoofdafdeling Vee houderij gehoord, heeft in zijn ver gadering van 6 januari besloten, dat de Verordening bestrijding abortus Bang Zeeland 1960 in werking zal treden met ingang van 1 februari a.9. In deze verordening worden op de zelfde wijze als reeds voor enige an dere provincies is geschied regelen gesteld ter activering en intensive ring van de abortus Bang-bestrijding. Door deze verordening wordt het toe voegen of inscharen van runderen verboden die niet zijn voorzien van een verklaring van de Gezondheids dienst voor Dieren, dan we! van een inscharingsbewijs met stempels. Meisje uit Sas van Gent kwam door gladheid te vallen Het twaalfjarig meisje M. de V. uit Sas van Gent, dat maandagmorgen per fiets op weg was naar school in Terneuzen, kwam te Sluiskil ter hoogte van de bushalte Kanaalzicht door de gladheid te vallen. Met inwendige kneuzingen moest zij worden opgenomen in het St.-Ellsa- bethziekenhuïs aldaar. Meelsmokkelaar bij Koewacht aangehouden Controlerende ambtenaren van de douane bemerkten onder Koewacht een vei dacht uitziende handkar, wel ke bij controle vijf zakken Ameri kaans' meel bleek te bevatten, welke voor smokkel bestemd waren. De smokkelaar A. V.. werd gearresteerd. Bij huiszoeking werden nog 5 zak ken meel gevonden, welke eveneens in beslag werden genomen. Felle brand teisterde keuken van Axels restaurant In de keuken van een restaurant op het parkeerterrein te Axel brak brand uit, toen het vuur in een pan vet sloeg, welke de beheerder, de heer I. de J. bijvulde. De keuken was spoe dig een vuurzee. De heer de J. pro beerde eerst zelf de viammen te do ven. Hij liep hierbij lichte brandwon den op. Het vuur werd even later be dwongen door de brandweercomman dant, de heer Hoehé, welke spoedig ter plaatse was met een schuïmblus- apparaat. De schade is vrij aan zienlijk. Loop der bevolking DOMBURG Het zielental van de gemeente Dom burg nam in het afgelopen jaar af met 4. Op 31 december 1958 bedroeg het aantal ingezetenen 1420 (708 mannen en 712 vrouwen). Dit aantal vermeerderde door geboorte met 31 (14 mannen en 17 vrouwen) en door vestiging met 42 (16 mannen en 26 vrouwen); het verminderde door overlijden met 14 (6 mannen en 8 vrouwen) en door vertrek met 63 (30 mannen en 33 vrouwen). Op 31 de cember 1959 bedroeg het inwonertal dus 1416 (702 mannen en 714 vrou wen). Er werden 6 huwelijken vol trokken. er werden geen echtschei dingen ingeschreven. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op: 9-1-1960: Connaregio van Rotterdam: Julius Hugo Stinnes van Antwerpen; Gisela van Stet tin: Gre van IJmuiden: Abdullah van Hamburg. Op 10-1-1960: Flores van Lon den; Stellaprima van Antwerpen; Agals van Antwerpen; Mar-Laura van Kris- tiansand. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op: 9-1-1960Berend-N van Londen: Ker- kedijk van Le Havre: Aspera van zee- Terneuzen: Prins Alexander van Haifa; Sioterdijk vaa Rotterdam- Op 10-1-1960: Artes van Napels; Nijkerk van Hong kong; Navis van Londen; Oranjeborg van Cartagena-Gent; Bram van Londen: Twente van Falmouth; Eagle van Lon den: Oostkerk van Hamburg: Hado van Par; Marvan van New Ross; Oostcröurgh van Rotterdam; Soton van Hamburg; Ca- wl van Portsmouth-Terneuzen; Gouwe- bnrg van Par: Cannenberg van Sea. Op 11-1-1960: Meidoorn van Leixous; Alpha van Par-Gent; Isola van Rotterdam. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op: 9-1-1960: Tubo naar Odense-Gent; Saba naar Hull; Ares naar Rotterdam: Ze venbergen naar Londen. Op 10-1-1960: Munte naar Aarhus; Angolakust naar Freetown; Dalerdljk naar Londen; TJerk- Hlddes naar Frederlkstad; Josef-Swen- den naar Fenlth: Prins Frederik-Willem naar Hamburg: Cornelia B 2 naar Rot terdam; Quo Vadis naar Dublin; Sllvret- ta naar Sea: Pacific naar Sea; Beninkust naar Sea; Nieu-.vehaven naar Rotterdam,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 3