mam Werkloosheid was in Zeeland in december lager dan was verwacht Zeeuwse llniaiiak 6°/, VLISSINGSE DR. DETMAR TEN AFSCHEID GEHULDIGD HOGEROPMET MOGELIJK IN MIDDELBURGS ABDIJ <3. win Regionale werkplaats Terneuzen start deze maand vakopleidingen KNAAPJE UIT CLINGE GING TWEE DAGEN OP AVONTUUR GLOEILAMPEN Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 11 JANUARI 1960 AFNAME IN RAYON VLISSINGEN Sinds kort pendelen arbeiders uit Zeeuwsch-Vlaanderen naar Rotterdam De geregistreerde arbeidsreserve in Zeeland is van 2391 eind november gestegen tot 4813 in december van het afgelopen jaar. Een stijging in de arbeidsreserve die is meegevallen, zo werd ons verteld op de maande lijkse bijeenkomst op het districtsbureau voor de arbeidsvoorziening te Middelburg. Vooral ten opzichte van december 1958, met een geregistreer de arbeidsreserve van 5524, is dit arbeidsoverschot vrij gunstig, namelijk ruim 700 lager. Deze, in vergelijking tot 1958 gunstige ontwikkeling is een gevolg van een grotere vraag naar werknemers door het bedrijfsleven. En verwacht wordt, dat deze ontwikkeling nog zal doorzetten. In de bouwnijverheid is meer werk <\tiiaincr dan in 1958, zodat do arbeidsreserve Uls in deze sector dit jaar ook aanmer kelijk lager ligt en het totaalcijfer van het arbeidsoverschot drukt. Ook de metaalnijverheid en de groep van losse arbeiders vertonen een gunsti ge ontwikkeling meteen veel lagere arbeidsreserve aan in 1958. Een sterke stijging was er in de textielnijverheid, terwijl de geregis treerde arbeidsreserve in de land bouw ongeveer gelijk bleef. Een slechte situatie heerst er ook in de vlasriijverheid. Vele kleine zelfstandigen hebbpn hun bedrijf- gestopt en hebben zich öp het arbeidsbureau laten inschrijven. Voor het merendeel voor de eerste maal, zodat dit een toename bete kent van de arbeidsreserve. Vanuit Schouwen, Tholen en Zuid- Beveland werd een sterke toename geconstateerd van pendelarbeiders naar de randstad West-Brabant. Toename pendelen Sinds kort pendelt vanuit oost Zeeuwsch-Vlaanderen een 30-tal ar beiders naar Rotterdam, dat werk heeft gevonden in de haven. Meer dan twee uur heen en terug per bus. Het ligt in de bedoeling, dat deze mensen in de omgeving van Rotter dam tijdelijk gehuisvest zullen wor den. Zelfs zouden er plannen bestaan woningen voor hen te bouwen. Nog steeds worden arbeiders aangetrok ken voor de Rotterdamse havens, waar met een tekort van rond 1000 arbeidskrachten wordt gekampt. Vraag naar vrouwelijke arbeids krachten bestaat er voornamelijk in de textiel- en kledingindustrie en de handel. Met 83 ingeschrevenen bij het ar beidsbureau per 1000 mannelijke loontrekkenden staat Zeeland nog steeds op de vierde plaats na Drente met 162, Friesland met 102 en Gro ningen met 98. Na Zeeland komt Ovêrijsel met 37 werklozen per 1000 mannelijke loontrekkenden op de vijfde plaats. Een daling ten opzichte van 1958 gaven de rayons Kruiningen, Mid delburg. Oostburg en Tholen te zien. Middelburg zelfs van een ge registreerde arbeidsreserve van 819 in 1958 naar 524 in de laatste maand van 1959. De arbeidsreserve in de rayons Goes en Vlissingen is in verge lijking met 1958 vrijwel gelijk ge bleven, maar Hulst, Sas van Gent, Terneuzen en Zierikzee zijn weer aanmerkelijk gestegen. Het rayon Oostburg met een arbeidsreserve van 887 (1090 in 1958) valt dit jaar mee. Ten opzichte van november 1959 ge ven de cijfers voor december in alle rayons in Zeeland op Vlissingen na een stijging te zien. Het rayon Oostburg staat thans bovenaan met 887 werklozen in december tegen 400 in november, dat is 150 per 1000 mannelijke loontrekkenden. Het rayon Hulst komt op de tweede plaats met een toename van 425 in november naar 763 in december, dat is 139 per 1000. De toeneming in de overige rayons bedroeg: Goes van 304 naar 735; Middelburg 394 naar 524; Tholen 106 naar 519; Terneuzen 228 naar 428; Zierikzee 123 naar 411; Kruiningen 63 naar 160 en Sas Van Gent van 23 naar 67. Leden Landbouw Coöp. Centrum in Goes bijeen Het Landbouw Coöperatie Centrum voor Zuidwestelijk Nederland houdt donderdag 18 februari in „De Prins van Oranje" te Goes zijn ledenverga dering. Dr. W. H. Kemmers, de me dewerker van het centraal bureau van de tuinbouwveilingen in Neder land, is bereid gevonden een inleiding te houden over „de structuur van de handel in levensmiddelen". Alleen het rayon Vlissingen, dat ook Souburg en Ritthem omvat, gaf zo als gezegd enige teruggang te zien; van 325 in november naar 319 in december. De geregistreerde vraag naar man nelijke arbeidskrachten per eind de cember bedroeg 240. Het aanbod van vrouwen in Zeeland is toegenomen van 199 naar 304. „Adja" voer voor twee gestrande vaartuigen uit Het van Amsterdam komende schip „Nova", dat met een lading van 350 ton boomstammen op weg was naar Kortrijk liep zaterdagmorgen in de Witte Tonnevlije ter hoogte van Stavenisse aan de grond. Vanuit Wemeldinge voer het ber gingsvaartuig „Adja" ter assisten tie uit en wist het gestrande vaar tuig vlot te slepen. De „Nova" kon haar reis naar Kortrijk vervolgen. Voorts begaf de „Adja" zich naar het Slaak ter hoogte van Sint-Phi- lipsland waar het met zand geladen m.s. „Rupel" eveneens gestrand was. Hier behoefde de „Adja" geen dienst te doen daar de „Rupel" op eigen kracht wist vlot te komen. Collecte De door enkele schoolkinderen te Wolphaartsdijk gehouden inzame ling voor „Redt een kind" heeft 30,67 opgebracht. ONDER GROTE BELANGSTELLING Patiënten en vrienden boden T.V.-toestel aan Hartelijk, bijzonder hartelijk is het afscheid geworden, dat vrienden en patiënten van de Vlissingse dr. H. C. A. Detmar deze arts zaterdagmid dag in de grote zaal van „Britannia" hebben bereid. Dr. Detmar, die zoals bekend zijn praktijk heeft neerge legd na een veertigjarige „ambtspe riode" in Vlissingen, ontving een stroom van „stoffelijke blijken", waarbij een televisietoestel de 'kroon spande. Bleek hieruit onomwonden de waardering voor het werk van dokter Detmar, die zich ook als scheepsarts voor de Westerschel- de bijzonder verdienstelijk heeft gemaakt, het mooiste geschenk was voor hem ongetwijfeld de overweldigende belangstelling, die voor deze afscheidsbijeenkomst bestond. Toch was er bijna geen afscheids bijeenkomst geweest, zoals de voor zitter van het huldigingscomité, de heer M. A. van Popering, onthulde. B. en W. van IMiddelburg zijn van mening, dat de Abdijtoren niet ver der mag worden beklommen dan de torenkamer. Om het publiek in de, gelegenheid te stellen de toren te hoger te beklimmen (tot de vloer van de klokkenstoel) moeten enkele kostbare werkzaamheden uitgevoerd worden, die worden geraamd op on geveer f 3.000. Bovendien moet voor extra toezicht nog worden gerekend op f 800 per jaar. Tijdens de raadsvergadering van 29 juni had een der raadsleden er zijn teleurstelling over geuit, dat het pu bliek niet verder wordt toegelaten dan tot de torenkamer, hetgeen voor velen een teleurstelling betekent. Volgens zijn mening waren ook de entreetarieven aan de hoge kant. Naar aanleiding hiervan delen B. en W. thans mee, dat de constructie van de toren boven de torenkamer zodanig is. dat het ongewenst is daar publiek toe te laten. VAN TOT De eerste „waaghals is door liet ijs van de Oostvest te Goes gezakt! Dat gebeurde in de nacht van zaterdag op zondag. Het slachtoffer was een zwer vende hond die met zijn avontuur de politie en enkele leden van de Goese Jachtclub heel wat werk heeft be zorgd. Het dier heeft zich op het nau welijks één nacht sterke ijs begege- ven. Nabij het eilandje in de Oostvest zakte de hond door het ijs en raakte onder water verward in een draad. Gelukkig kon de viervoeter de kop bo ven water en ijs houden. Omwonen den hoorden het klagelijke janken van de hond en stelden de politie op de hoogte. Het was toen ongeveer vier uur. De politie wist evenwel niet zo spoedig raad met het geval zodat zij de hulp inriep van de Goese Jachtclub WINTER... Dat v.as wel goed gezien van ons, al zeggen we het zelf, toén wij in liet begin van de vorige week iets schreven over Koning Winter, die in zijn witte baard zat. te brommen. Afgelopen is het met de voorjaars achtige temperaturen, uit. Vorst en sneeuw, regen en storm staan ons te wachten en met belangstelling luis teren we allemaal weer naar de man vayi De Bilt en in het bijzonder naar wat hij te zeggen heeft over te ver wachten hoge waterstanden in Vlis singen, Hoe'lc van Holland en Delfzijl. Sneeuwt het nog'.'", vroeg onze col lega-buitenland gisteravond, met een tikkeltje sensatie in zijn slem. Wij moesten hem teleurstellen; tijdehs ónze gang naar de krant was er geen sneeuwvlokje te zien geweest. ,Maar daarnet wel", verzekerde hij opgewonden en hij deed alsof hij zo juist getuige was geweest van het zoveelste wereldwonder. Want zo zijn wij dan ook wel weer. Sneeuw roept nog altijd iets van kinderlijke opgetogenheid in ons wakker en die man-buitenland van uw en onze P.Z.C. stak dat niet on der stoelen of banken. Enfin, hij zal zijn pak nog wel krij gen... Enkele leden van de Jachtclub brach ten per auto een plastic bootje, waar mee men de hond wist te bereiken. Het dier had meer dan een uur in het koude water gesparteld. Na zijn red ding verdween de hond in het nog in het duister gehulde Goes op zoek naar een nieuw avontuur DUIVEN Van de honden naar de duiven: te Sluiskil was dezer dagen een groot aantal liefhebbers, zuidelijkr ook wel „melkers" genoemd, bijeen om te Icijken naar films over dui ven en te luisteren naar een forum, dat het ook al over duiven had. Een moeilijke zaak voor een buiten staander, maar de liefhebbers sta ken er voldoende van op om met nieuwe ideeën verrijkt het komen de duivenseizoen tegemoet te zien! TONEEL I De bevolking van Sluiskil bestaat niet louter uit duivenminnaars. Er zijn ook mensen onder, die zich goed op de planken thuisvoelen en daarbij blijk geven, zelf uit het goede hout gesne den te zijnIn „Sempre avanti" hebben deze mensen zich verenigd, de toneelvereniging, die nog deze maand in het kader van het landjuweel het beste beentje gaat voorzetten in het stuk „Van ander ras". TONEEL (II) Een andere toneelopvoering in ooste lijk Zeeuwsch-Vlaanderen is die door de Landbouw Jongeren Gemeenschap en de Zeeuwse Plattelands Meisjes Bond afdeling Terneuzen en Hoek woensdag 13 januari in het Con certgebouw te Terneuzen. „Een huis vol verrassingen heet de klucht, die zij dan voor het voetlicht brengen. Dit spel wordt ook in Hoek opgevoerd, op zaterdag 23 januari. Het L.J.G.-or- kest werkt aan deze avonden mee. PAARDEN Van het toneel weer terug naar de dierenwereld: vrijdag 22 januari a,s. worden te Oostburg weer de jaarlijkse premiekeuringen van do koninklijke vereniging „Het Nederlandse Trek paard' gehouden. En waar Zeeuwsch- Vlaanderen al diverse nationale kam pioenen voortbracht, belooft ook deze keuring voor de liefhebbers weer bij zondere Interessant te worden. In de eerste plaats zijn velen niet in staat om de ladder te beklimmen, welke toegang geeft tot de vloer van de klokkestoel en het is niet wenselijk te achten publiek toe te la ten bij het onbeschermde speelwerk. De vette draden van het speelwerk kunnen de kleding van de bezoekers besmeuren, aldus het college. Om aan deze bezwaren een eind te maken zouden enkele kostbare werken moeten uitgevoerd wor den. De ladder van de donkere kamer naar de vloer van de klok kenstoel zou vervangen moeten worden door een trap met leu ning; en de balustrade van de buitenomloop zou men moeten dichtmaken om te voorkomen, dat kinderen zich tussen de balus ters werken en naar beneden val len. Bovendien zouden om de dra den van het carillon buizen moe ten komen en zouden de elektro motoren met bewegingswerken van de luidklokken met gaas werk afgezet moeten worden. Het toezicht kan ook niet meer door één man geschieden. Hier voor zal een hulp moeten worden aangetrokken. Gezien de omvang van deze maatre gelen en de daaraan verbonden kos ten meent liet college geen vrijheid te kunnen vinden om het publiek in gelegenheid te stellen de tome te beklimmen tot de vloer van dé klok kenstoel. Met betrekking tot de entreeprijs voor het bezichtigen van de Abdijto ren zal het college nog met een af zonderlijk voorstel komen. Want stond dokter Detmar veertig jaar voor zijn patiënten klaar, op dit punt was hij moeilijk te benaderen... „Als men hem een klop op de schou der wil geven, komt men moeilijk aan boord" aldus de heer Van Pope- ring, „daarom dreigde deze grote manifestatie bakzeil te halen.... De heer Van Popering verhaalde van de spontaniteit en de liefde, waarmee alle patiënten en vrienden aan het waarderingsblijk hadden gewerkt. Het resultaat was het televisie toestel, terwijl een bloemenhulde voor mevrouw Detmar en mej. B. Ickler, schoonzuster van de arts, geen bezwaar bleek... Dit kon, omdat dr. Detmar, vóór veertig jaar te Utrecht gepromoveerd, thans te Vlissingen voor „prak tijk" cum laude was geslaagd, zo besloot de heer Van Popering. Na dit „algemeen waarderingswoord van de comitévoorzitter gaven nog verschillende sprekers reliëf aan dit afscheid. Als eerste een spreekster, „zuster Jo" mej. J. de Klerk die na mens wijkverpleegsters en bestuur van Oranje-Groene Kruis sprak en eveneens enkele geschenken aan bood. „U maakte U bemind, omdat U niet (Slot van pag. 1) gen, waarmee zij als toekomstige vakman dagelijks moeten omgaan. De geslaagde cursisten krijgen aan het einde van hun opleiding zelfs een gedeelte van deze gereedschappen in eigendom. Achter deze administratieve sector liggen de eigenlijke werkplaatsen, waarin opleiding gegeven wordt tot machinebankwerker, onderhouds- bankwerker, maehinedraaier, con structiebankwerker, elektrisch lasser, en autogeen lasser. Machinepark De beide werkplaatsen zijn voorzien van een machinepark, dat de trots is van iedere vakman op dit gebied Er staan draaibanken, boormachines, alleen als dokter, maar ook als vriend binnenkwam" zo sprak de heer Th. van Zutphen, die als pa tiënt het woord voerde. Vervolgens spraken de heren C. A. Braem na mens patiënten van het Belgische Loodswezen, A. L. Eversdijk, als patiënt en J. van den Heuvel na. mens de patiënten van het Neder landse Loodswezen. Evenals zijn „Belgische" collega herinnerde deze eraan, hoe dokter Detmar in letterlijke zin geen zee te hoog ging, als het om het bezoeken van patiënten aan boord van sche pen ging. Nadat nog namens de in tiemere vrienden de dames Van der Jacht en De Ries een geschenkenla wine over de scheidende arts hadden laten neerdalen sprak dokter Detmar zijn dankwoord. „U hebt mij te hoog aangeslagen" zo zei hij, „maar gelukkig is er ook gezegd, dat ik wel eens een grote je-weet-wel kon opzetten. Er bestond daarvoor maar één goed advies: ook een grote mond opzetten. Dan bleven we de beste vrienden" Nadat dr. Detmar ook dank had ge bracht aan Belgisch en Nederlands Loodswezen voor de verleende diens ten, vroeg de heer Van Popering nog de aandacht voor een gigantisch bloemstuk, dat het ziekenhuis „Beth- esda" had gezonden. Met een „lang- zal-ie-leven" en een handdruk-bij-de- deur werd deze geanimeerde bijeen komst besloten. Met 175,- uit kastje van tante De 13-jarige R. L. uit Clinge heeft de afgelo pen dagen zijn ouders heel wat angst aange daan en bovendien de gemeentepolitie. van Terneuzen veel last be- zofgd. «De knaap bleek namelijk in de loop van donderdag de ouderlijke woning niet onbekende bestemming le hebben verlaten. Aangezien de vader zijn pappenheimer vol niet beeldromanfan- tasieën kende, maak te hij zich aanvankelijk niet zo erg ongerust, mede omdat de jongen al eens eerder een et maal van huis was ge weest en dikwijls de nacht doorbracht in de schuur achter liet buis. Vrijdagavond vernam de vader, dat zijn zoon tje te Sluiskil was ge signaleerd en toen de knaap zaterdagmorgen nog niet thuis was, be sloot de heer L. de ge meentepolitie van Ter neuzen toch maar eens in te lichten. Tegen 12 uur 's middags zag een der politiemannen in de Nieuwstraat een knaap lopen, die verdacht veel overeenkomst vertoon de met' het verstrekte signalement. De visie van de politieman bleek juist te zijn. Op het bureau bleek dat de knaap in het bezit was van een nieuwe akten- tas. een vulpen, een polshorloge, een mond- harmonika en de nodi ge lekkei\ijen, waar van hij üe herkomst niet direet kon verkla ren. Na een korte on dervraging kwam liet hele verhaal er uit. Hij was inderdaad op donderdag van huis weggelopen en had de nacht doorgebracht in een logement te Sluis kil. Daar had hij ver teld, dat hij 16 jaar was en op doorreis naar familie te Weert. Vrijdagmorgen zijn geld was ver op vertrok de knaap naar Driewegen bij Bier vliet, waar een tante van hem woont. Daar wiet hij uit een keuken kastje 175,- te be machtigen, zodat hij weer even vooruit kon. Opnieuw richtte de knaap zijn schreden naar Sluiskil om daar in ccn café een briefje van 100,- te wisselen. De caféhoudster ver trouwde het zaakje niet. Toen de jongen dit bemerkte gooide hij het over een andere boeg en deed zich in een winkel voor als een schipperszoontje. Dat hielp. Het biljet werd gewisseld. Inmiddels achtte de knaap het veiliger naar Terneuzen te gaan, waar hij de nacht doorbracht in een hotel. Zaterdag middag liep hij daar dus tegen de lamp en was het met zijn „vrij heid" gedaan. Vlot vertelde hij waar hij do verschillende voorwerpen had ge kocht, waarna confron tatie volgde. Alle win keliers waren genegen do verkochte artikelen terug te nemen, terwijl ook de hotelhouder te Terneuzen het logics- geld teruggaf, zodat de schade voor R.'s tante nogal meevalt. Het ventje is in de loop van zaterdag weer in de ouderlijke woning af geleverd. Het gezin van L., waarvan de jonge avonturier op één na de oudste is, bestaat uit acht kinderen. Bij zijn afscheid hébben vrienden en patiënten de Vlissingse dr. H. C. A. Detmar middeneen televisietoestel aangeboden. Namens deze groep ge schiedde dit door de voorzitter van lie huldigingscomité, de heer M. A. van Popering (linies). Onder het (goed) keurend oog van de dames Detmar en leider... (Foto P.Z.C.) Stapelloop „Prinses Irene" op 13 februari a.s. Do stapelloop van de tweede nieuwe veerboot voor het veer Vlissingen- Breskens, do „Prinses Irene", is voorlopig vastgesteld op zaterdag 18 februari a..s. Het is uog niet bekend, wie hot schip te water zal laten. De „Prinses Irene" wordt, zoals be kend, gebouwd op de werf van de Koninklijke Mij. „De Schelde" te Vlissingen. Vaargeul Zandkreek bij Katseveer versmald In verband met werkzaamheden voor de dam door de Zandkreek is het thans verboden te ankeren of een sleepanker te gebruiken vanaf de aanlegsteiger van de Provinciale Stoombootdiensten te Katseveer tot tenminste 600 meter ten westen van deze steiger. Door het uitbouwen van een tweetal dammen op ongeveer 270 meter ten westen van Katseveer is de vaargeul in de Zandkreek ver smald tot ongeveer 160 meter. Tussen deze twee dammen is een drempel opgestort, waardoor de minste diepte 4.70 meter min. N.A.P. bedraagt. Bovendien zijn deze drem pel en de Zandkreekbodem ter weers zijden daarvan afgedekt met zink- stukken, waarop een steenbestorting is aangebracht. schaafbank, vlakslijpmachine, slijp stenen, smidsvuren, rekbanken en tien werkbanken, elk uitgerust met vier bankschroeven. In de lasafdeling bevinden zich vier elektrische las- boxen en een batterij voor vier auto geen lassers De constructiebankwerkers ver richten hun praktijkwerkzaamhe- den voor een groot gedeelte achter deze magazijnen, waar zij met U-, T- en andere balken, constructie- verbindingen aanleggen zoals dat ook in de praktijk gebeurt. Een soort van grote meccanodoos dus, die steeds maar weer opgebouwd en afgebroken wordt. Deze werkplaats krijgt een driedelig doel, namelijk: 1 opleiding van hen, die nimmer een vakopleiding hebben, genoten; 2 omscholing van hen, die kplaats lelijk: die nimmer een vaki wel een beroepsopleiding hebben ge volgd maar door bepaalde omstan digheden een ander vak willen gaan beoefenen; 3 herscholing van hen, die aan vakbekwaamheid hebben inge boet en deze achterstand willen inha len. Werkloosheid De behoefte tot deze om- en herscho lingen doet zich het meest voor in ge bieden, waar men met veel werkloos heid te kampen heeft, waar bepaalde kleine bedrijfjes hun produktïe sterk zien verminderen door afstoting van arbeiders in de landbouw wegens ver doorgevoerde mechanisatie etc., ter wijl anderszijds de zware industrie om geschoolde arbeiders vraagt. De belangstelling voor deze werk plaatsen is sedert de eerste in '45 te Eindhoven werd geopend zoda nig gegroeid, dat er nu reeds 34 op dit gebied in Nederland werkzaam zijn. Zij hebben in die 15 jaar onge veer 55.000 cursisten opgeleid die waardevol hebben bijgedragen aan de stabiliteit van het economisch leven. Leiding De leiding van de nïenwe werk- Slaats te Terneuzen berust bij de ezer dagen benoemde directeur, de heer F. J. Marinus, die jaren lang als werkmeester en directeur werkzaam is geweest bij soortge lijke werkplaatsen te Ernmen en Winschoten. Hij wordt bijgestaan door voorlopig twee werkmeesters, een magazijnmeester en een ad ministrateur. Een commissie van advies, paritair samengesteld nït vertegenwoordigers van werkge vers- en werknemersorganisaties, zal de directeur adviseren. Het Gewestelijk Arbeidsbureau zorgt in nauwe samenwerking met de werkplaatsdirecteur voor het aan trekken der kandidaten. Zij zullen daartoe binennkort een groot aantal Zeeuws Vlaamse gemeenten bezoeken om op voorlichtingsavonden de gega digden in te lichten over de mogelijk heden, die de regionale werkplaats, hen kan bieden. Op die bijeenkom sten zullen zij mededeling doen over de loondervingsvergoedingen, presta tie-premies en zonodig reis- en pen sionkosten. In verband met de industriële ontwik keling in dit gebied, moet het van be lang worden geacht, dat zowel de on geschoolden als de minder geschool den de mogelijkheid wordt geboden, in een hogere beroepenklasse te ko men. Op deze wijze wordt niet alleen een belangrijke tegemoetkoming gele verd aan de vraag naar vakbekwame arbeiders, maar worden tevens velen aan een betere maatschappelijke plaats geholpen. Dat vele arbeiders deze mogelijkheid waarderen, is wel gebleken uit het feit dat talrijke Zeeuws Vlamingen onder vaak moei lijke omstandigheden naar Middel burg togen om daar de opleiding te volgen. Advertentie t de meest gebruikte typen gemiddeld in prijs verlaagd Nu meer dan ooit: haal lamfvwi in Uw huis! VANDAAG. Middelburg Schouwburg: Nacht der ge wetenlozen, 20 uur, 18 Jaar; Electro: Warlock, 19 en 21.15 uur, 14 Jaar; Concert- en Gehoorzaal: Jeugdcon- cert Willem Hielekema, piano met „Het Schoolconcert", 13.30 en 15 uur Vlissingen Luxor: Tot de laatste man 20 uur, 18 Jaar; Alhambra: Tiger Bay. 19 en 21 uur, 14 Jaar. Goes Grand: Tiger Bay, 20 uur, 14 jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 2