Officier eiste vier maanden celstraf Zeeuwse Almanak ZWITSAL AANVARINGSZAAK HANSWEERT VOOR RECHTBANK BEHANDELD imn „BODEM EN AFZET" OP DE FRUITTEELTDAG IN GOES Spit, Spierpijn OPPERMAN BROMDE ONDER INVLOED TEGEN AUTO OP HOEST UW KIND...? Agenda PROVINCIAL E ZEEUWSE COURANT ZATERDAG O JANUARI I960 RECHTBANK MIDDELBURG Tegen Sluiskiise inwoner, verdacht van inbraak De officier van justitie bij de Middelburgse rechtbank, mr. J. L. Andreae, eiste vrijdag een onvoorwaardelijke gevangenis straf van 4 maanden, met af trek, tegen de Sluiskiise fa brieksarbeider L. H., die ver schillende inbraken was ten las te gelegd. Volgens de dagvaar ding had deze verdachte inge broken in huizen van Sluiskiise inwoners, die een avond uit wa ren om te dansen. H. wist dit, want hij was aan het be gin van de avond ook in de danszaal geweest. Daar had hij met verschil lende dames gedanst. Een tijdje la ter was hij naar de huizen van deze dames getogen en had zich daar, terwijl er dus niemand thuis was, verschillende zaken toegeëigend. Toen hij, na deze diefstallen te hebben ge pleegd, weer in de richting van de danszaal liep, zag hij verscheidene echtparen, waarvan hij wit, dat die ook gingen dansen. H. keerde op zijn weg terug en brak vervolgens in de huizen van deze Sluiskiise inwoners „U maakt het de mensen wel erg moeilijk", zei de president, mr. P. van Empel, tot deze verdachte. „De Sluiskiise inwoners zijn met zorg vervuld over uw gedragin gen". H. had er weinig op te zeg gen. Hij mompelde iets over om scholing, maar de president had hierin weinig vertrouwen. De offi cier van justitie kenschetste het gedrag van verdachte als te zijn voortgekomen uit opwellingen. „Als hij gedronken heeft (en dat had H., voordat hij de inbraken pleegde) is hij tot gekke dingen instaat", aldus mr. Andreae, die wel aan de omscholing wilde mee werken, maar in dit verband voor lopig niet met een voorwaardelij ke straf wilde volstaan. Temeer: daar H. nog een voorwaardelijke straf van 7 maanden heeft lopen. Mr. Andreae kwam daarna tot een eis van 4 maanden onvoorwaardelijk, met aftrek. De raadsman, mr. J. F. C. van Deinse, wees er op, dat zijn cliënt een moeilijk te benaderen man is. Hij heeft vreemde opwellingen, al dus pleiter, hij heeft weinig houvast in zijn leven en heeft bovendien een vreemd karakter, dat aanleiding geeft tot verschillende conflicten. Tenslotte vroeg mr. Van Deinse een gecombineerde gevangenisstraf te willen opleggen. De rechtbank zal over 14 dagen uitspraak doen. Heg in brand Voorts stond In hoger beroep terecht de 59-Jaxige veehouder J. J. uit 's-Heer-Abtskerke, die door de Middelburgse kantonrechter veroor deeld was, omdat hij een heg tussen het land van zijn buurman en hem zelf in brand gestoken had. J. was in beroep gegaan omdat hij zoals hij gisteren vertelde het A-uur onder (Advertentie) LAAT U NIET OVERMEESTEREN t In ons jure klimaat lijgen verkoudheid eis bronchitis altijd op de loer. Wapen U mee de vermaarde, bacillendodcnde Potter's Ca tarrh Pastilles de heg niet aangestoken had. De landbouwer G. S., de buurman, had evenwel gezien, dat J. droge frambo- zetakken naar de heg sleepte om daarmee het vuur „te voeden". „Ik heb de heg niet in brand gesto ken", hield J. vol. „Maar toen de heg brandde, heeft U het vuur ook niet uitgemaakt", zei de president. „Nee", was het antwoord, „want ik heb niets met die heg en het vuur te maken. Ik ben daar niet aansprake lijk voor". De officier was van oordeel, dat J. de heg wél aangestoken had. Mr. An dreae vorderde dan ook bevestiging van het vonnis van de kantonrechter. Uitspraak ook hier op vrijdag 22 januari a.s. OFFICIER EISTE BOETE VAN f 100.— Voornaamste vraag welk schip had voorrang Voor de derde maal thans voor de Middelburgse rechtbank is vrijdag de aanvaringszaak behandeld, die zien op 21 maart 1959 bij de havenmond van Hansweert afspeelde. De verdach te, de Duitse schipper R. P. J. H. uit Kiel was in beroep gegaan tegen het vonnis van de kantonrechter te Middelburg, die hem had veroordeeld tot een boete van 100. De gemach- VAN TOT AFSCHEID BIJ KUSTWACHT In Breskens heeft lichtwachter S. Visser afscheid genomen van de kust wacht. De heer Visser legt zijn verantwoordelijke taak neer, daar hij de pensioengerechtigde leeftijd bereikt heeft. Negenendertig Jaar lang heeft hij de dienst zijn beste krachten gegeven en met voldoening kan hij op deze Jaren terugzien. Gedurende zijn loopbaan werd de heer Visser, die in 1921 als matroos in dienst van het loodswezen te Rotterdam trad, twee maal onderscheiden. Van de Franse regering ontving hij de reddingsme daille eerste klas A-oor het redden van 13 Franse scliipbreokelingen en het Nederlandse ministerie van marine gaf liem de bronzen medaille voor langdurige dienst. Voorts kan de scheidende lichtwachter een groot aan tal dankbetuigingen tonen, welke hij ontving van schippers, die hij nit moeilijkheden op zee heeft geholpen. De commissaris van het loodswezen De commissaris van het loodswezen te Vlissingen, kolonel C. ter Poorten sprak de heer Visser in een intieme bijeenkomst te Breskens toe en over handigde hem een boekwerk. Kolo nel ter Poorten schetste in het kort de carrière van de heer Visser, die na een tijdlang Hellevoetsluis ais standplaats te hebben gehad, in 1925 naar Ouddorp werd overge plaatst. Als lichtwachter had hij hier nog handen vol werk aan de petroleumverlichting, die pas in 1951 door elektrische werd vervan gen. In 1928 volgde zijn benoeming als lichtwachter te Breskens. BALANS. In Sirjansland heeft men, nu het jachtseizoen is afgesloten, de ba lans opgemaakt. Daarbij ïs ko men vast te staan, dat er een be hoorlijk aantal hazen „het haas je" is geworden. Vooral in het „Dijkwater". De grote vangst in het laatste gebied schrijft men toe aan het feit, dat het „Dijkwater" voor een groot gedeelte nog niet in cultuur gebracht Is. VOGELSHOW I De internationale vogelshow, die In IJzendijke wordt gehouden en die, zo verzekeren de organisatoren, iets bijzonders is, zal vanochtend om half tien door burgemeester J. J. M. Ficq worden geopend. Men heeft in het jeugdgebouw meer dan zeshon derd vogels van diverse pluimage ondergebracht in een wintertuin met AWEL... Een man naar ons hart, die meneer Gaston Goossen nit Antwerpen. Een man om mee nit vissen te gaan. In de Westerschelde natuurlijk en dan met een Belgische visvergunning, in een Belgisch bootje en met Belgisch aas. Een man van de daad, die meneer Gaston Goossen. Geen gezeur meer over de Scheldemonding tussen Bel gië en Nederland, nee, gewoon even 'een nieuwe grens trekken zoals ge in de krant van gisteren hebt kunnen lezen. Met één forse lijn heel Mid delburg, Vlissingen en hier en daar nog zó een boerenkermis je bij België héél de Bchelde voor Antwerpen en heel Zeeuwsch-Vlaanderen bij Bel gisch Vlaanderen. 'Klaar, uit. Nooit meer gezeur over haven- en spoorwegtarieven en Zeeland in één klap verlost van het vaste verbin dingsprobleem. Daar zorgen de Bel gen voor. Een groot man, Gaston Goossen. Wij zijn vóór. Als Vlissinger en dus als Bely-in-spé zijn wij gisteravond onmiddellijk begonnen met het leren van de Brdbanqonne. Awel zunne fraaie waterpartijen, die door een bekend kweker Is aangelegd. De ex positie is ook zondag geopend. VOGELSHOW II De heer G. M. Borgïistijn te Axel, de bekende eigenaar van de kana ries, die In het afgelopen jaar in Lissabon het wereldkampioen schap behaalden neemt dit jaar wederom deel aan het wereldkam pioenschap. De heer Borghstljn zal een achttal Isabel-kanaries naar de Duitse plaats Darmstadt zenden, waar een jury volgende week over de inzendingen haar oordeel zal uitspreken. ZWERFMANS MELDT: Barend Zwerfmans weet te melden, dat de kievit, die op 17 september van het vorig jaar te Hoedekensker- ke werd gevonden, blijkens de ring „Helgoland P 5.086.111" was geringd in Sander Ahm in de Duitse staat Oldenburg. Opgestuurd zijn de ring van een meeuw, gemerkt „C 79469 Helsinki Finland", die op 6 januari in Kioetinge werd gevonden en de meeuwering uit Kopenhage-Dene- marken, welke door een vinder uit Westkapelle werd opgestuurd. Zodra het vogelstation te Leiden hierover nadere gevens heeft gemeld, zullen die aan de vinders worden doorge geven. VIER MAAL Z.N. Do leden van do Nederlands Chris ten Vrouwenbond te Vrouwenpolder hebben oliebollen gebakken ten bate van de actie „Vier maal Z N". De opbrengst was 474,94. AMERIKAANSE ERVARING De pas uit de Verenigde Staten teruggekeerde mejuffrouw M. A. Oele uit Lewedorp vertelde vrij dagavond voor de V.P.R.O.-micro- foon van haar belevenissen in het land van Uncle Sam. Mejuffrouw Oele werd samen met mejuffrouw A. Stehouwer uit Hendrik Ido Ambacht, met wie zij was uitver koren voor een uitwisseling met Amerikaanse plattelandsjongeren, geïnterviewd in het programma „het platteland nu" De Lewe- dorpse wist aardige bijzonderhe den op te dissen. Onder meer ver telde zij, hoe ze ruim twintigdui zend „mijl" dwars door de ver enigde Staten reisde. Zij kwam aanvankelijk In de noordelijke staat Wisconsin terecht en deed later nog ervaring op in Missis sippi. tigde van de Duitse schipper, de Rot terdamse advocaat mr. F. H. Kern kamp verklaarde het eens to zijn met het proces-verbaal, maar zei tevens dat het voor hem belangrijk was te weten welk schip in deze aanvarings zaak voorrang had moeten geven: het uitvarende of het binnenvarende. Uit het advies van de deskundige, de heer E. Bakker, commissaris van het loodswezen te Rotterdam, die mr. Kernkamp te hulp had geroepen; moest blijken, dat de Duitse schipper niet schuldig was aan de aanvaring. Deze was op 21 maart ontstaan, toen schipper H. met zijn schip „Auguste" de Hansweertse havenmond overstak, en de koers sneed van het uit de ha ven komende m.s. „Rijn Schelde 16". De schepen kwamen in aanvaring, waardoor de „Rijn Schelde" tegen een der sleepschepen van de sleepboot „Spanje'1 botste, die eveneens van stuurboordzijde de haven invoer. Met het verhaal van de schipper van de „Rijn Schelde", waaruit duidelijk de toedracht bleek, was de Duitse schip per het op enkele details na eens. Uit het proces-verbaal was schip per C. Giljam van de rijkspolitie te water tot de conclusie gekomen, dat de schuld bij de Duitse chip per lag. Op een desbetreffende vraag van mr. P. van Empel, de president, antwoordde hij dat het gebruikelijk is, dat een schip uit stil water voorrang krijgt van een schip op het open water. Ook vol gens de kapitein van de „Spanje" had de „Auguste" voorrang moe ten geven. „Als de „Rijn Schelde" er niet was geweest zou de „Auguste" waarschijnlijk toch te gen de „Damco 134" (het sleep- schip) gevaren zijn", aldus deze sleepbootkapitein. Varen alleen al De heer Bakker bestreedt de zienswij ze van deze beide getuigen. Volgens hem bleef de „Auguste het hoofd vaarwater de Schelde volgen, zodat de „Rijn Schelde" moest uit wijken, daar deze in nevenwater voer. Volgens mr. Van Empel deed de „Auguste" dit juist niet. De heer Bakker antwoordde echter, dat het varen alleen al op het vaarwater in houdt, dat het schip het vaarwater volgt. Volgens hem kan het artikel uit het binnenaanvaringsreglement (art. 36, sub. C., voorrangsartikel) niet van toepassing op deze aanvaring worden verklaard. De oficier van Justitie, mr. J. L. Andreae ging er vanuit, dat de „Auguste" de buitenhaven en ook de havenmond is gaan oversteken en dat schip zodoende reeds in de havenmond aan het varen was, toen de aanvaring gebeurde. Vol gens de officier had schipper H. voorrang moeten verleneji en naar zijn mening was het artikel van het binnenaanvaringsreglement wel degelijk op dit geval van toe passing. Hij eis' ioete van 100. Mr. Kernkamp vroeg zich af wie in dit geval voorrang had gehad. Vol gens de raadsman was de „Auguste" niet in de buitenhaven geweest. Wel gaf hij toe, dat het schip de koerslïjn van de „Rijn Schelde" had gesneden; maar volgens mr. Kernkamp ging liet hier in het artikel om schepen, die in hetzelfde vaarwater varen. Hij was dan ook van oordeel dat de Duitse schipper liet desbetreffende artikel niet heeft overtreden. Hij vroeg ont slag van rechtsvervolging. De recht bank zal over 14 dagen uitspraak doen. Vijf sleepboten loodsten Andes naar Westerschelde Schelde-leger van 400 man won bij verbouwing wedloop met tijd VIJF SLEEPBOTEN hebben gister morgen liet 205 meter lange en 25,5 meter brede passagiersschip -„Andes'" door de Vlissingse sluizen naar bui ten geloodstZoals bekend wordt dit schip op de werf van de N.V. Ko ninklijke Maatschappij „De Schelde" omgetoverd tot een zogenaamd crui seschip: een drijvend vakantie-ver blijf dns. Het eerste deel van de ver bouwing is nu achter de rug. De Royal Mail Lines Limited in Lon den wilde dit schip, zoals eerder ge meld, slechts zes weken uit de vaart nemen, want op 10 januari moet de „Andes" in Southampton weer ge reed gemaakt worden voor een crui se. Het 400 man sterke Schelde-leger heeft dus deze wedloop-met-de-tijd glansrijk gewonnen; het eerste deel van de verbouwing kwam nog één dag eerder dan verwacht was, ge reed Dankzij het gunstige weer hadden de vijf sleepboten weinig moeite met het buitengaats-brengen van het schip. De „Argus", de „Apol lo" en de „Atlas" (sleepboten van L. Smit) en de „Van Woelderen" en de „Frederik Hendrik" (beide van de S.H.V.) manoeuvreerden 't 26.500 ton metende passagiers schip naar de Westerschelde. Tegen half zeven werd vastgemaakt en omstreeks half tien was het sship door de sluizen. Uiteraard op eigen kracht, vertrekt het schip vandaag omstreeks twaalf uur naar Southamp ton. Van begin maart tot eind mei zal de „Andes" op de Schelde-werf het tweede deel van de verbouwing ondergaan. Vechtpartij tussen vier zeelui te Wemeldinge In een café te Wemeldinge ontstond donderdagavond een meningsverschil tussen 2 opvarenden van de Belgi sche vaartuigen „Fluvlale 4" en „Flu- viale 28" en twee opvarenden van het vissersvaartuig NZ 10 uit Ter- neuzen Na het sluiten van het café begaven de zeelui zich naar boord, maar onderweg werd de woordenwis seling voortgezet, zodat het tenslot te op een vechtpartij uitdraaide. Twee van de zeelui liepen verwondin- en aan het hoofd op en meldden zich ij de rijkspolitie te water. Deze maakte proces-verbaal op. Koelhuis te Zierikzee 15 januari in gebruik Vrijdag 15 januari a,s. zal het nieuw gebouwde koelhuis van de Coöp. Te ersvereniging „Schouwen-Duiveland" op het industrieterrein te Zierikzee officieel in gebruik worden gesteld. Naast het koelhuis verrees er een sorteerhai, die tegelijkertijd in ge bruik zal worden genomen. Paalworm en dijk bij Westkapelle In het artikel over de paalworm, dat wij gisteren publiceerden, komt een storende onvolkomenheid voor. Onder het tussenkopje „platte kopspijkers" wordt namelijk gesproken over een dijk. Bedoeld wordt de dijk bij West kapelle. (Advertentie) Centrale verwarming S'AWEMA NV Nederstraal 19 Middelburg Tel. 01180-2962 Nog geen beslissing over herindeling Walcheren Omtrent de grenswijzigingsplannen voor Walcheren verklaarde men ons op het departement van binnenlandse zaken, dat minister Toxopeus, alvo rens een beslissing te nemen, zich ook nog moet beraden over het nade re voorstel van Gcd. Staten om Ga- pinge bij Veere en Vrouwenpolder te voegen. Zoals bekend, hebben de bij de sa menvoeging betrokken gemeentebe sturen in Noord-Walcheren hierover vóór 6 januari hun standpunt aan het college van Ged. Staten kenbaar moe ten maken. De minister wacht thans op het schrijven van Getl. Staten waarin een en ander is vervat. Het is nog niet bekend, of hij alsnog een bezoek aan Zeeland zal brengen in yerband met deze zaak. (Slot van pag. 1) om het kwantum water in de bo dem, want daar moeten do bomen het van hebben. De laatste spreker voor de middag pauze was ir. J. Butijn onderzoeker bij het proefstation voor de fruitteelt in de volle grond te Wilhelmina- dorp, behandelde het onderwerp „Stikstol'bemesting". Op gedegen wij ze zette spreker de problemen om trent deze bemesting uiteen. Men moet bij de stikstofbemesting zowel met het fruitgewas als met de bo dembehandeling rekening houden. Ir. Butijn verklaarde, dat er thans meer perspectief komt in het vraagstuk van de stikstofbemesting. Verpakking Des middags voerde de heer Van Leeuwen het woord, die sprak over: „Ervaringen met het Nederlandse fruit op de Westduitse markten". Puttend uit deze ervaringen ver klaarde spreker, dat de Nederlandse fruitkwekers hun produkten in klei ner, kleurig eenmalig fust dienen te verpakken. De grote kisten, met 25 kilogram peren, noemde hij een na deel voor de export. Vaak vinden de kleinhandelaren een dergelijke kist te groot, omdat zij uit ervaring we ten, dat zij met peren blijven zitten. Daarom kopen zij niet bij ons, aldus de heer Van Leeuwen. Hij vond een „pakket" van zes tot twaalf kilo gram, reeds voldoende. Ook blijkt herhaaldelijk, dat de onderste lagen fruit in de kisten zijn beschadigd door het transport. Dit alles leidt er volgens spreker toe, dat de verkoop ongewild wordt afgeremd. Hier steekt een gevaar ln voor de Neder landse export. Men zal zich op het vraagstuk van de verpakking dienen te beramen. Euromarkt „De betekenis van de Euromarkt voor de afzet van ons fruit", zo luidde de causerie van de heer J. M. Opstelten. Hij zag in duidelijke lij nen het belang van de E.E.G. voor de fruitteelt in Nederland. Een groot deel van onze export is op partner- landen België, Luxemburg, Frank rijk, West-Duitsland en Italië ge richt. Dat betreft voor appels 97 Eeren 80 en zacht fruit, vers en ewerkt, rond 50 Bij het hard fruit heeft Nederland één grote con current en dat is Italië. In verband met het feit, dat de partnerlanden slechts moeizaam hun beschermende maatregelen zullen intrekken, zal de Nederlandse fruitteelt niet onmid dellijk „vrij toegang" krijgen. Onge twijfeld zal sprake zijn van een rui mer handelsverkeer, maar een vrij handelsverkeer zal naar spreker als en reumatische pijnen wrijft U eveneens weg met POLITIERECHTER MIDDELBURG Onder invloed op een bromfiets met als gevolg een aanrijding met een personenauto. Dit was de 39-jarige opperman A. de W. uit Koudekerke ten laste gelegd, die donderdagmiddag voor de Middelburgse politierech ter, mr. B. S. Sieperda, moest verschijnen. Op een fcestjo op 22 augustus j.l. ter gelegenheid van de ringrijderïj, waarvoor Jüj een beker had be schikbaar gesteld, had de opperman wat teveel bier gedronken. Een van de feestgangers had zelfs gezien, dat hij in slaap was gevallen. De W. had echter een andere nitleg. Hij was gejonast en dat was lien niet goed bevallen. Later was hij op zijn bromfiets naar huis gegaan, maar onder weg pardoes tegen een auto opgereden. De chauffeur hiervan, de boekbinder D, J. C. uit .Middelburg, werd als ge tuige gehoord. Hij verklaarde, dat de opperman door een bocht kwam en toen schuin op zijn auto aanreed. Bij de botsing kwam de opperman te vallen en onder zijn bromfiets te recht. In bewusteloze toestand werd hij door de boekbinder en zijn echt genote naar het ziekenhuis Bethesda in Vlissingen gebracht. Hier had een wachtmeester van de rijkspolitie uit Koudekerke de pa tiënt vrij spoedig bezocht. Hij was toen niet bewusteloos, verklaarde de ze getuige tegen de politierechter, maar een behoorlijk gesprek kon je niet met hem voeren. Hij vloekte, sprak onsamenhangend en rook sterk naar drank. „Alleen de drank", vei'zuchtte mr. Sieperda. „Verder is alles prima met verdachte. U is een goede werkkracht en men is tevre den over U". Zuiver De officier van justitie, mr. G. J. B. van der Dussen, noemde het „een zuiver geval". De drank was de oor zaak van het ongeluk. Twee weken voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar; onvoorwaardelijke ontzetting uit rijbevoegdheid voor 6 maanden; onder toeziehtstelllng van liet Zeeuws Consultatiebureau voor Alcoholisme en een boete van 80 subs. 16 dagen. De politierechter vonniste conform. Alleen de ontzetting uit de rijbe voegdheid handhaafde hij niet. Een week onvoorwaardelijk was de eis tegen de Middelburgse loswerk- man P. B., die onder invloed op een fiets was aangetroffen. „Het waaide zo" luidde het verweer van verdach te, „en daarom slingerde ik". De po litie had juist het tegenovergestelde verklaard. Het was die dag helemaal niet winderig geweest. Het vonnis was conform de eis. Vier borrels en drie biertjes had de Middelburgse schilder W. den E. in een Souburgs café gebruikt vóór hij op zijn fiets stapte om naar huis te rijden. Onderweg werd hij echter aangehou den. Hij slingerde ran de ene kant van de weg naar de andere kant las mr. Sieperda uit het proces-verbaal voor. „Ik slinger altijd, ik heb een mankement aan mijn been", zei ver dachte hierop. Bij een bloedproef was echter een promillage van 2.60 geconstateerd. Bovendien was hij sinds 1951 reeds vijfmaal „voorgeweest" zaken waarbij drank een grote rol speelde. Nog tegoed Negen weken voorwaardelijk heeft verdachte van voorgaande veroor delingen nog tegoed. Hopeloos ge val vond de officier, die drie we ken onvooiwaardelijk eiste. Het vonnis luidde conform. De taxichauffeur C. uit Vlissingen werd op 10 december onder invloed achter het stuur aangetroffen. De eis luidde 1 maand waarvan 2 weken voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar en 16 dagen onvoorwaardelijk en bovendien onder toeziehtstelllng van het Zeeuws Consultatiebureau voor Alcoholisme en ontzetting uit de rijbevoegdheid voor de tijd van 1 jaar. Hot vonnis was conform. De Souburgso koopman C. J. V. was op 25 november met zijn bromfiets gevallen. Hierbij bleek, dat hij teveel liad gedronken. Ongeveer 6 flesjes bier zei liij zelf. Conform de eis kwam hem dit te staan op 75 snbs. 15 dagen. Op weg naar huis na een dag hard werken deed de Vlissingse metselaar L. D. op 29 augustus nog enkele cafés aan, waar flink wat bier werd gedronken. Dit had tot gevolg, dat hij met zijn bromfiets tegen een lichtmast vloog. Met een vrij zware hersenschudding en een gekneusd sleutelbeen werd hij naar het zieken huis gebracht. Vier maanden had hij niet kunnen werken en had hij boven dien geen uitkering ontvangen. Twee weken voorwaardelijk met een proeftijd ran 3 jaar, onder toezieht stelllng van het Zeeuws Consultatie bureau voor Alcoholisme, een boete van f 80 en een jaar ontzetting uit de rijbevoegdheid luidde de eis. In zijn vonnis wijzigde de politierech ter dit in 2 weken voorwaardelijk, proeftijd 3 iaar; ondertoezichtstelling van het Zeeuws Consultatiebureau voor Alcoholisme en 0 maanden ont zetting uit rijbevoegdheid. zijn overtuiging uitsprak, over enkele jaren nog wel niet zijn verwezenlijkt. De geslaagde dag werd besloten door ir. Van Hcnnik, die ln zijn slotbe schouwing op enkele kernpunten wees uit de diverse causeriëen. Hij wees daarbij nog op de verschuivingen, die zich in de fruitteeltwereld voordoen. Er is een tendens, dat de teelt van appels en peren zich verplaatst naar grotere bedrijven. V.B.N.A. afd. Zeeland hield in Goes jaarvergadering Vereniging ter Behartiging va Nederlandse Aardappel handel Termijnmarkt onder de loep Tijdens een drukbezochte jaarverga dering van de afdeling Zeeland der van de (V.B. N.A.) in hotel „De Korenbeurs" te Goes, maakte (le voorzitter, de heer M. A. v. d. Hoek uit Sint-Maartens dijk, in tegenstelling met het vorige seizoen melding van do omstandig heid dat tengevolge van de uitzon derlijke droogte-periode een prodnkt moet worden verwerkt dat in het al- f emeen minder houdbaar is. n zijn jaarverslag meldde de secre taris, de heer Th. Bakker te Goes, dat het ledental der afdeling 295 be draagt. Voorts werd gememoreerd welke activiteiten het bestuur aan de dag heeft gelegd cn de daarbij be reikte resultaten. De aftredende bestuursleden, de he ren M. A. v. d. Hoek, Sint-Maartens dijk, J.Huige, Nieuwdorp, H. J. Meij er, Kruiningen, J Roofack, Breskens, en J. Vlieger, Grijpskerke, werden herkozen. De heer M. A. v. d. Hoek werd herbenoemd als voorzitter. Voor de vertegenwoordigers als be stuurslid van het algemeen bestuur in Den Haag werden eveneens alle af tredende bestuursleden herkozen. Vervolgens werd langdurig van ge dachten gewisseld over de verschil lende facetten van de termijnmarkt voor aardappelen. De heer J. Bouwman, landelijk voor zitter der V.B.N.A., gaf een uitvoe rige uiteenzetting van de wijze waar op de termijnmarkt tot stand komt en de daarbij opgedane ervaringen. Teneinde het economisch nut van de termijnmarkt voor aardappelen te doen vaststellen werd een commissie in het leven geroepen om na grondig onderzoek de levensvatbaarheid van de termijnmarkt al of niet aan te to nen. Onder leiding van prof. Haccóu zal zowel de theoretische als de prak tische wijze van de termijnmarkt worden onderzocht. De vergadering sprak zich in meerderheid uit om ter nadere bepaling van het handels standpunt het advies van de betref fende commissie af te wachten. Daarna gaf de heer Corn. J. v. Zaa ien uit Den Haag een uiteenzetting over de mogelijke instelling van een fonds bijzondere noden voordeaard- appelhandel. De vergadering toonde instemming met de doelstelling. Voorts belichtte hij het belang van de kadercursus, ingesteld door het Aardappel Studie Centrum. Maandag spoedeisende raadsvergadering Goes Opnieuw benoeming commissie van onderzoek De gemeenteraad van Goes komt maandagavond om 7 unr in spoed eisende openbare vergadering bijeen. Deze vergadering is belegd op ver zoek van een vijftal raadsleden, die alle twijfel omtrent de rechtsgeldig heid van de raadscommissie ad hoe, die een onderzoek zal instellen naar het beleid van burgemeester en wet houders, wil wegnemen. De wethou ders zullen aanstaande maandag niet meestemmen voor de (tweede) benoe ming van de leden in de commissie an onderzoek. (Advertentie) Talm niet langer, grijp dadelijk in! Bestrijd kinderhoesc met VANDAAG Middelburg Electro: Warlock. 19 en 21.15 uur, 14 Jaar. Schouwburg: Nacht der gewetenlozen. 20 uur, 18 Jaar. Suisse: Jaarvergadering Dynamo. 20 uur. Concert cn Gehoorzaal: Receptie muziekvereniging „Excelsior", 16— 17.30 uur. Vlissingen Luxor: Tot de laatste man. 19 en 21 uur, 18 Jaar. Alhambra: Tiger Bay. 13 en 21 uur. 14 Jaar. Britannia: Afscheid dr. H. C. A Detmar, 15.30 uur. Scheldekwartler. Toneelavond personeelsver. „De Schelde", 20 uur Oost- en West-Souburg Uitvoering „Uitspanning door Inspanning," 20 u. Goes Grand: Tiger Bay, 19 en 21 uur, 14 Jaar. Schuttershof: Toneelavond ouden van dagen, 20 uur. MORGEN Middelburg Electro: Warlock. 15.30, 19 en 21.15 uur, 14 Jaar Schouwburg: Nacht der gewetenlozen. 14.30 en 20 uur, 18 Jaar. Vlissingeu Luxor: De trek naar het wilde westen 15 uur, a.l. Tol de laat ste man 19 en 21 uur, 18 Jaar Alham bra: Tiger Bay. 15, 19 en 21 uur- 14 J. Goes Grand: George wint op allo fron ten. 15 uur. a.1. Tiger Bay. 19 en 21 uur, 14 Jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 2