Aspirin NIEUWS UIT DE KERKEN PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer „VLIEG ER NIET KLAPPENUITDELER WIST ZICH NIETS MEER TE HERINNEREN Waar zijn onze schepen? PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 28 DECEMBER 1959 POLITIERECHTER MIDDELBURG Geldboete voor man die bezoeker deur uitsmeet Een Inwoner van St.-Manrtensdijk, L. M. M., moest dezer dagen voor de politierechter in Middelburg ver schijnen, omdat hij tijdens een „om metje" over de Groenendijk in zijn woonplaats een andere wandelaar een flinke klap had toegediend. Het slachtoffer was gevallen en M. had toen nog een aantal klappen uitge deeld, waarvan hij zich nu evenwel niets meer herinnerde. Hij ontkende zelfs, toen hij tegenover de politie rechter, mr. B. S. Sieperda, stond, dat hij de man, die later met ettelij ke kwetsuren bij de politie aangifte van de mishandeling kwam doen, op de dijk was tegengekomen. De mishandelde Van der W. kon zich het geval nog maar al te goed her inneren. M. was op hem afgekomen, zo zei hij, „alsof hij een sigaret liep te draaien". Plotseling had M.'hem een klap gegeven. Verdoofd was hij op de grond gezakt en M. was op hem toegesprongen onder de uit roep: „Ik zal je maar doodslaan, vui le veelprater". Op een vraag van de politierechter wat de oorzaak kon zijn van deze mishandeling, vertelde Van der W. dat hij wel eens inlich- LEZERS SCHRIJVEN In de gevangenissen Straks is het weer Kerstmis, een feest dat wij allen in huiselijke kring vie ren. Onze gedachten worden bepaald bij het Kind van Bethlehem, dat vrede op aarde bracht. Is er nu in 1959 vrede? Nee, overal woedt oorlog en overal ter wereld zijn er vluchte lingen, in Afrika, in Duitsland en ook in Nederland, En wist U dat er ook nog oorlog woedt op Ambon? Nog veel te weinig Nederlanders we ten dit, omdat het verzet om Ambon doodgezwegen wordt. Nog steeds verzet Ambon zich tegen de Indone sische legers, daarbij in de steek ge laten door Nederland, het land dat ze 300 jaar lang dienden. Ambon wil vrij zijn, omdat Nederland dit had beloofd. Nu strijden de Ambonese broeders een schier hopeloze strijd in de bossen, omdat hun hart trouw blijft kloppen voor Nederland en Oranje en omdat zij niet willen bui gen voor de Indonesische legers. Ook zitten nog vele Ambonezen in de ge vangenissen op Noesa Laut en Noe- sa Kembangan. Straks in de kerst nacht van 1959 schreeuwt Ambon: „O, God waar is uw ster?". Er heeft een oproep door de radio geklonken of U de mensen in de ge vangenis wilt helpen en er is een Stichting Nederland, die elk jaar door middel van het Rode Kruis pakketten stuurt aan de gevangen Ambonezen. Giften voor dit doel kunnen worden gestuurd aan onderstaand adres. Schoondijke. H. C. Bakker. L. Herenstraat 40. Badhuisbouw te Westkapelle Geachte redactie, U zou mij ten zeer ste verplichten indien U o.s. regels in uw blad wilde opnemen. In het raadsverslag van de gehou den raadsvergadering te Westkapel le 15 dec. stond met vette koppen, dat de gemeenteraad de plannen tot bouwen van een badhuis neeft losge laten. Gaarne wil de raadsfractie van de P. v. d. A. vaststellen dat dit geens zins het geval is. Alleen de gereser veerde grond voor een eventueel te bouwen badhuis heeft een andere be stemming gekregen en wel voor het houwen van twee bejaardenwoningen omdat dit momenteel urgenter ligt en financieel te realiseren is. Gevreesd wordt, dat een badhuis geen aan vaardbare exploitatie zal opleveren. Niettemin heeft de fractie van de P. v. d. A., bij monde van haar frac tievoorzitter, als voorstel naar voren gebracht, dat ondanks het vrijgeven van de voor een badhuis gereserveer de grond het idee badhuisbouw niet losgelaten mag worden. Dit voorstel werd zonder hoofdelijke stemming aanvaard, waarna door de raadsvoor zitter. burgemeester De Meester, de toezegging werd gedaan, dat door B. en W. onderzocht zal worden om alsnog te trachten de bouw van een badhuis met het bestaande wijk- en groene kruisgebouw te combineren. De raadsfractie P. v, d. A. tingen over M. had verstrekt aan zijn buurman. Nadat mr. Sieperda ook de verbali sant had gehoord gaf hij het woord aan de officier van justitie, mr. Ph. M. Schenkenberg Van Mierop. Deze eiste een gevangenisstraf van vier weken, waarvan drie voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar en toewijzing van de civiele vordering van f 4.75. Mr. Sieperda veroordeelde M. tot een voorwaardelijke gevange nisstraf van twee weken met een proeftijd van twee jaar en een geld boete van f 50.subsidiair 10 da gen hechtenis. De civiele vordering werd toegewezen! Warm welkom C. H. S. uit Dreisehor was niet verschenen. Op 15 september had hij op weinig zachtzinnige wijze een vertegenwoordiger, de heer B„ uit zijn zaak gezet. De vertegen woordiger was zonder kwaad te vermoeden via de winkel de werk plaats van S. binnengestapt en daar was hij door een woedende eigenaar ontvangen. S. had onenigheid met de zaak, die de heer B. vertegenwoordigde. Onbe heerst viel hij tegen B. uit. Hij sleur de zijn bezoeker de deur uit en gaf hem nog een harde trap na. De of ficier eiste f 50.boete, subsidiair tien dagen. Mr. Sieperda vonniste conform deze eis. Voorts wees hij een civiele vordering tot f 40.toe. De officier eiste een voorwaarde lijke gevangenisstraf van drie weken met een proeftijd van drie jaar, een boete van f 300.en ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van twee jaar, waar van één jaar voorwaardelijk, als mede onder toezichtstelling van 't Zeeuws Consultatiebureau voor Alcoholisme tegen P. L. V. uit Haamstede. V. had onder invloed zijn auto be stuurd. Toen hij bemerkt had, dat het niet verder ging, had hij het stuur aan een ander overgedragen. Hoewel er geen ongelukken waren gebeurd, maakte de politie later pro ces-verbaal op tegen V., die in 1952 al eens was veroordeeld voor rijden onder invloed. De raadsman van V., mr. C. J. B. du Croo, bepleitte geen gevangenisstraf te geven. Wat de ontzegging van de rijbevoegdheid betreft vreesde hij, dat zijn cliënt, een hartpatiënt ernstig gevaar zóu lopen, wanneer hij iedere dag zou moeten fietsen. V. stond reeds on der toezicht van het consultatiebu reau, zo verzekerde mr. Du Croo. De politierechter veroordeelde V hierna tot een voorwaardelijke ge vangenisstraf van drie weken met een proeftijd van drie jaar, een boe te van f 300.subsidiair dertig da gen hechtenis en ontzegging van de ...maak een blikje ris open.' rijbevoegdheid voor de tijd van achttien maanden, waarvan een jaar voorwaardelijk. Kratten bier De vroegere chauffeur van een groothandel in dranken te Zierik- zee, C. H. van de K., die er van werd beschuldigd kratten bier van zijn werkgever voor eigen reke ning te hebben verkocht, werd wegens verduistering tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van twee maanden met een proef tijd van twee jaar en een boete van f 50.— veroordeeld. De officier van justitie, mr. T. Le- bret, die de plaats van mr. Schen- kenberg Van Mierop had ingenomen had twee maanden voorwaardelijk en een boete van f 150.geëist. Een adjudant van de rijkspolitie had op de avond van de tweede december op het rijwielpad van Aardenburg naar Eede een hevig slingerend ach terlicht gezien. Een nader onderzoek bracht aan het licht, dat het het achterlichtje van een bromfiets was. De wachtmeester liet de berijder van de brommer, M. A. B. uit SintrKruis, stoppen, waarbij B van zijn brom fiets tuimelde. De wachtmeester maakte proces-verbaal op tegen B. wegens rijden onder invloed en hij bood daarop aan om B. in de zijspan naar huis te brengen. B. sloeg dit aanbod af en ging een taxi bellen. Hij was hoogst verontwaardigd, om dat hij 's middags slechts twee gla zen cognac en 's avonds hooguit twee biertjes en een flesje chocomel ge dronken had. De bloedproef gaf aan, dat B. 1.05 promille alcohol in het bloed had. Conform de eis van de officier veroordeelde de politierech ter B. tot een boete van f 75.sub sidiair 15 dagen en ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van zes maanden. griep h°ofdpi/n hoort in huis Beroep op kapitaalmarkt in 1958:3 miljard In 1958 hebben, naar het Centraal Bureau voor de Statistiek heeft be cijferd, alle in het onderzoek betrok ken ondernemingen en instellingen een totaal nettoberoep op de kapi taalmarkt gedaan van 3130 mïl- loen tegen f 1468 miljoen in 1957. Hiervan werd 193 miljoen door het rijk, .1529 miljoen door de lagere en semi-publiekrechtelijke lichamen, en 1408 miljoen door de particu liere ondernemingen en instellingen opgenomen. Het buitenland heeft in 1958 geen beroep op de openbare Nederlandse kapitaalmarkt gedaan. De overeenkomstige bedragen voor 1957 luiden resp. 19.571.859 en 19 miljoen. 'Nam men in 1957 een toenemen de kapitaalschaarste waar, 1958 kenmerkte zich door een ont spanning, die een Algemene da ling van de rentevoet tengevolge had. In Wenen is bekendgemaakt dat pre sident Schart van Oostenrijk in april be zoeken zal brengen aan Zweden en Fin land. Een gangster heeft bij een overval in eeii juweliers winkel te San Francisco ju welen ter waarde van ruim 300.000 dollar buitgemaakt. NED. HERV. KERK Beroepen te Usquert (toez.): J. W. Zimerman, kand. te Amsterdam. Aangenomen naar Biggekerke (toez.): G. A. Odé, vicaris te Zeist. Beroepen te Houten P. J. Dorsman te Staphorst: aangenomen naar Lemele- Lemelerveld H. E. Smid, kand. te Haar lem. Beroepen te Sloten (Fr.) A. F. Ver heul, kandidaat te 's-Graveland te Winterswijk (vacature J. H. Hartz- heim), W. Bloemendaal te Zevenhui zen (Z.-H.). Aangenomen naar Hoo- geveen (vacature dr. J. W. Beere- kamp) M. v. d. Boscii te Nigtevegt, die bedankte voor Ommen. Bedankt voor Rhoon (tweede predikants plaats), P. Holst te Roterdam-Char- lios voor Bodegraven Th. Langerak te Vinkeveen. Beroepen te Ee (Fr.) A. F. Verhcule kand. te 's-Graveland. GEREF. KERKEN (vrijgemaakt). De classis Noord-BrabantLimburg heeft praeparatoir geëxamineerd en beroepbaar verklaard de heer J. D. Janse te Breda, kand. aan de theolo gische hogeschool te Kampen. GEREF. KERK. Aangenomen naar Haairlem-Noord (derde pred. plaats) O. Jager te Almelo, die be dankte voor Wassenaar; naar Huizem (vac. G. Morsink), B. Berends te Beet- sterzwasg. Bedankt voor Scheemda R. Petersen te Oude-Mlrdum. Beroepente Soest C. M. van der Loo te Dordrechtte Wissenkerke W. F. Koele, kandidaat te 's-Graven- hage. Beroepen te Grijpskerk H. J. Heinen te Oude en Nieuwe Biltzijl. Beroepen te Dirkshom en te Munnikenvuren A. v. d. Zwaag, kandidaat te Groningen, Beroepen te 's-Gravemoer J. C. van Egmond, kand. te Rijnsburg". GEREF. GEMEENTE. Tweetal te Werkendam P. Honkoop te Yerseke en A. Vergunst te Rotterdam-C. Beroepen te Boskoop A. Elshout te Utrecht. Bedankt voor Ridderkerk M. Blok te Rijssen. Bedankt voor Venendaal A. F. Hon koop te Goes. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Aalsmeer J. M. Visser te Dokkum. Bedankt voor Huizen B. Bij- leveld te Noordeloos. VRIJE EVANG. GEM. Beroepen te Velp H. C. Deep te Rot- erdam-Centrum. Aangenomen naar AMSTERDAMSE BEURS Zeer geringe handel BEURSOVERZICHT. Aan de vooravond van Kerstmis was de handel donderdagmorgen zeer gerlng. Wallstreet sloot woensdag vrijwel onver anderd en van de Nederlandse hoofd fondsen waren Unilevers en Kon. Olies er hoger. Dit had tot gevolg dat in Amster dam donderdag enige vraag voor Unile vers aanwezig was waardoor de koers steeg van sos tot 809. tegen woensdag als slotprijs 802'.'*. Kon Olies lagen een paar dubbeltjes hoger op f 160.30. A.K U.'s en Philips openden rond de vorige slotprij- zen doch gedurende het verdere beursuur trokken hier de koersen aan. Nationale handelsbanken ontmoetten alleen bij de opening een flinke belangstelling en no teerden circa 192, tegen woensdag 189'/» als slotprijs. Preferente aandelen Philips werden iets hoger geadviseerd. De scheepvaarten behielden ook donder dag de vaste tendentie bij een regelmati ge affaire. De koerswinsten bedroegen door elkaar een tot drie punten. Van de cultures lagen aandelen Amsterdam Rubber een kleinigheid beter ln de markt. De staatsfondsen vast voor de 6taffellening op hernieuwde lokale vraag. In de lokale sector werden aandelen Co bra een vijftal punten lager op 290 laten geadviseerd. Aandelen Antilliaanse verf- fabrlek kregen een adviesprijs van 250 bieden, tegen woensdag 200 bieden en een uitgifteprijs van 110. Aandelen gebroeders Sanders kwamen voor het eerst in de no tering en werden geadviseerd op 190, voor de vijf procent converteerbare obliga ties was de adviesprijs 109- Beide prijzen komen vrijwel overeen met de claimprij- zen van woensdag. Aandelen Hoogovens 820, tegen woensdag 805. Prolongatie 3% procent. Nederland 1957 Nederland 1951 (3'/i) Nederland 1918 (3',4) Nederland 1955 (3V.) Nederland 1947 (3%) z 23 dec. 24 dec. 98A 98(3-% gl. 94 Va 94% 87% 87 88% 88% 92 92% Oude Pekela D, J. I. van Wijck te Gouda. BAPTISTEN GEMEENTEN. Bedankt voor Muntendam: Ph. Lin deman to Stavoren. DOOPSGEZINDE BROEDERSCHAP Beroepen te Holwerd-Blija B. K. Ho- man te Ameland, die dit beroep ook aannam. KATCLYSIA 23 V i n. NOORDWIJK 24 v. L, ftlmi ARTEMIS 23 V MEERKERK 3 3. THE GREAT 23 TJIBODAS 23 V, Zanzibar n. Samara ny. VAN DES HAQKN 23 T. MataOI n. Duala. VAN HEEMSKERK 21 w. a. Alra» n. S. Franolaoo d» Sul. VASUIB 3-1 Philadelphia varw. 1362. Hoewel piloot Storm sedert lange tijd geen be hoorlijke nachtrust had ge noten, trok hij in hoog tem po door de wildernis. Na de drukkende stilte die in de krater heerste, was het hem ondanks het daar mee gepaard gaande grote re gevaar een ware ver ademing weer het gekwet ter van apen en vogels om zich heen te horen. Behalve de broeiende hitte onder vond hij geen enkele tegen werking op z'n lange tocht. Aan de rand van het moe ras lag nog de boomstam, waarmee Ucayba en hij twee dagen tevoren waren overgestoken. Be hoedzaam stak hij van wal om zo min moge lijk de opmerkzaamheid van de talloze kro kodillen te trekken. Over deze moerasmon sters kon hij echter gerust zijn, want zodra zij zijn nadering bespeurden, maakten zij rechtsomkeert. Herkenden zij de man of was liet de geheimzinnige invloed van het Inca wapen De middaghitte was op z'n hoogst, toen Arend de verloren stad achter zich liet en de rotsen beklom, waar zijn trouwe Horzel op hem wachtte. Amsterdamse wisselmarkt CONTANTE PRIJZEN. Londen 10.54%—10.54%, New York 3.76%—3.77%-, Montreal S.96tf—3.9?& Parijs 76.8T0—76.90, Brussel 7-54%— 7.54%, Frankfort 90.38—90.43, Stock holm 72.78%—72.83%, Zürich 87.33% —87.43%, Milaan 60.68'/3—60.73%, Kopenhagen 54.61—54.6, Oslo 52:73% -52.78%, Wenen 14.53—14.54, Lissa bon 13.14%—13.15%. VWWVWWWWWVNAAAAA/V 88% 90 Nederland 1957 3 Dollarlening 1947 3 Investerlngscert, 3 Nederland 1962-64 3 Ned. Indië 1937 3 6 pet. Woningbouwlenlng Grootboek 1946 3 Nat. Handelsbank Ned. Handelmij. Alg. Kunstzijde Un'e Calvé-Delft Hoogovens n.r. Ned- Kabelfabriek Philips Unilever Wilton-Feljenoord Billiton Kon. Petroleum Mij. Amsterdam Rubber Holl. Amerika Lijn 177 gb. 197% gb.-% gl. Kon. Paketvaart 144% gb. Rotterdamse Lloyd 170% Scheepvaart Unie 169% gb. 171 gb.-% g.l Stv. Mij. Nederland 190 192 gb.-5 gl. Ver. H.V.A. MIJ. N.V. Dell Mij. Bank van Ned. gem. 4% Bank van Ned. gem. 5-1958 van Berkels Patent Albert Heijn Centrale Suiker Kon. Mij. De Schelde N.B. Intern. Nickel 89% 87 gb. 97A-% gb. 97% 97% 07 97% '57 109% 109% 90% 90% 188% 190% gb.-l% 246 246 437% 438% 775 779 805 gb. 820 b. 435 gb. 439 gb. 813 313-814 801% 808-9% 117 gl. 117%-% 182 182.80 97% 102ft 102% 290 294% gb. 308% American Motors Anaconda Baltimore en Ohio Bethlehem Steel General Motors Kennecott Pennsylvania Republic Steel Shell Oil Comp. T'de Water U.S. Steel Nat. Can. Corp. 82% 65% 54% 97% 108% 82% 65rÉ 39% G4 54% 96% 16A 74% 78% 24% 98% 9% PREMIELENINGEN. Amsterdam 1951 Breda 1954 Eindhoven 1954 Enschede 1954 Den Haag 1952 T Den Haag 1952 II Rotterdam 1952 I Rotterdam 1852 II Rotterdam 1957 Utrecht 1052 Amsterdam 1956 I Amsterdam 1956 II Amsterdam 1956 III Dordrecht 1956 Alkmaar 1956 Zuid-Holland 1957 83 1. 87 I. 87% 80% 80% B2A 30% 98% 88% 80% A.N.P.-C.B.S. BEURS1NDICES 22-12 12-12 Intern, concerns Industrie Scheepvaart Banken indon. fondsen Algemeen 24-12 516.64 511.98 313.95 255.02 253.95 255.42 175.54 176.19 176.85 181.14 180.32 180.49 149.04 148.37 148.48 351.94 343.39 350.75 Man-la Callas zal dit seizoen „om per soonlijke redenen" niet la de Londense opera Covent Garden optreden, zo heeft de directeur van d.lt operagebouw be kendgemaakt. HIJ was van oordeel, dat de zangeres ook elders niet zal optreden. f Advertentie) victory;™ een lichte i36 I voor FEUILLETON Door CaptA. O. POLLARD Er kwam iemand binnen 'en zonder op te kijken zei hij: „Kom er maar in, Tommy. Je kunt nog altijd een hapje meeëten". Na een discreet kuchje zei een ruwe onbesenaafde stem: „Bent U de baas van dit zaakje?" Curtis schrok op en zag een man van om en nabij de veertig, van wie de welgesteldheid afdroop. Hij had een blauw pak aan en een vlinderdasje met witte stippeltjes. Dit kon even goed een zakenman als een bookma ker, een handelsreiziger ais een schoolopziener zijn. „Het spijt me", zei Curtis voorbarig, „maar we sluiten. Er wordt niet meer gevlogen". „Zo, zo, dan is het dus toch waar wat ik gehoord heb". De man kwam geluidloos verder naar binnen en deed voorzichtig de deur dicht. Curtis wachtte ongeïnte resseerd op de dingen die komen zou den. Als de man een schuldeiser was, moest .-hij maar eens proberen, veren van een kikker te plukken. „Mijn naam is Green", onthulde de bezoeker. „Harry Green. Ik geloof dat ik jou kan helpen, jongeman". Hulp. in welke vorm dan ook, was zoiets onverwachts, dal de mond van Curtis wijd open viel. Meneer Green wist blijkbaar niet wat hij zei. Hij lachte.... „Hoe bedoelt U precies, meneer Green? Een kantoorbediende heb ik niet nodig. Harry Green ging er bij zitten. Zijn ademhaling deed astma veronder stellen. Zonder een spier van zijn ronde, vlezige gezicht te vertrekken, zei hij: „Ik bedoel met geld, baar geld, klinkende munt". Het hart van Curtis maakte een sal to. Geld was precies wat hij nodig had. Met een lening zou hij verder kunnen werken. Maar het was te mooi om waar te zijn. Als deze man iets wist van de stand van zaken, zou hij zijn hand wel stijf op zijn portemonnee houden. ,.U houdt me voor "de gek", zei hij „Wie geld steekt in mijn onderne ming is geen zakenman". Harry Green presenteerde een siga ret en gaf vuur. Hij deed alles lang zaam, onbewogen en doelbewust. „Ik weet, dat U tot over uw oren in de puree zit. Dat daar zijn rekeningen, hè? En do benzinehandelaar levert U niet meer, heb ik gehoord. Zonder sap is cr niet veel te vliegen". „Helaas niet. maar vanwaar dan uw belangstelling?" „Och", zei Green met 'n onverwacht grijnslachje, „ik heb een zwak voor vliegtuigen, laten we het daarop houden" Hij maakte een worstelbe- weglng naar zijn achterzak, waar hij een rood hoofd van kreeg, en haalde een dik pak bankbiljetten te voor schijn. „Hoe groot zijn uw schulden?" vroeg hij. Onwillekeurig begon Curtis te water tanden. Maar dit kon niet waar zijn Dit was een droom. Toch zag hij het geld met zijn eigen ogen. „Iets... iets meer dan honderd pond". Green legde ogenblikkelijk vier bun deltjes bankpapier op tafel. „Dit zijn er tweehonderd. Betaal al les af en ga er eens goed van eten. En morgen gewoon doorgaan met werken". Curtis werd er draaierig van. Dit was 'n klinkklaar wonder. Met" twee honderd pond kon hij al zijn moei lijkheden te boven komen. Het geld dat op tafel lag scheen niet bedoeld te zijn als een lening. Maai* dat was belachelijk. „U ziet er niet uit als een filantroop", zei hij. „Hier zit iets achter, dat ik nog niet gehoord heb. Als U me eens alles vertelde?" Green haalde zijn schouders op. „U hebt nu het geld, dus krijg maar geen pijn in uw buik. Maar Ik was toch al van plan de zaak toe te lich ten. Ik zit in het groentebedlijf en het leek mijn compagnon en mij wel handig, een vliegtuig ter beschikking te hebben, zodat we nu en dan met primeurs kunnen komen. U weet wel, verse aardbeien, perziken en derge lijke kostbaarheden. Alles wat U te doen hebt, is af en toe naar het con tinent te vliegen om een lading te halen. Dan moet U natuurlijk bij het krieken van de dag hier zijn, maar dat is zeker geen bezwaar?" „Nee, dat is geen bezwaar". Zijn ge dachten waren een warwinkel van verbazing, hoop en angst. Was het wel een eerlijke zaak? En waarom zou het geen eerlijke zaak zijn? Maar misschien wilden ze met die tweehonderd pond een onnoemelijk aantal vluchten betalen. Dan zat er nog niet veel winst in. „We hebben U uitgezocht", zei Green, „omdat U dicht in de buurt zit. Onze zaak is bij de hoek van het plein in Whiteliampton. We noemen ons de Whitehampton Fruiterers Ltd. En wat de vergoeding betreft, wc be talen U 't gewone tarief. Het plaats je, waar U heen moet, Heet Gremen- cour, zowat twintig kilometer ten zuidoosten van Fécamp. Daar staat lading op U te wachten. We horen Dg wel even, wat de kosten zijn". Hij wees naar het geld op tafel. „Bi schouw dit voorlopig als een lening. Op lange termijn, natuurlijk, want eerst weer op de been ko men. O ja, en er is nog iets. Ik wil niet, dat hier met iemand over praat voordat we zeker weten, dat het werkelijk do moeite waard is. De kranten zijn altijd happig op iets, dat op een stunt lijkt, en dan blazen ze de boel onhebbelijk op. En als wij dan na een week of vier inzien, dat het geval niet loont, voelt het pu bliek zich beetgenomen." Hiermee vertrok Green, rustig en zelfverzekerd. Curtis wilde dat hij er ook zo rustig onder was. Op het eerste gezicht was dit een geschenk uit de hemel. Maar het was allemaal juist iets te mooi om niet bedenke lijk te zijn. Moeilijkheden werden zomaar niet opgelost; daar moest je in dit leven voor vechten. En als alles opeens zonder strijd in orde kwam, had je het gevoel, dat er een adder tje onder het gras moest zitten. DE GEWEIGERDE VRACHT In de volgende weken werd het leven voor Curtis in diverse opzichten wat zonniger. De zaken gingen gesmeerd en het gebied van hoge luchtdruk, dat zich uitstrekte van Scandinavië tot de Azoren, bracht schitterend weer. Er was gvote belangstelling voor de rondvluchten boven de baai en de motoren Richards Rocekt liepen zo gesmeerd als naaimachines. Maar er was nog een kant aan het nieuwe geluk van Curtis. Op de der de dag nadat hij zijn bedrijf weer op gang gebracht had, kwam Joanna LoxFey terug. Deze keer zonder haar broer. Het was juist een drukke dag en dat was jammer voor Curtis. Er stond een rij mensen te wachten om de rondvlucht te maken en toen het de beurt van Joanna was, had hij geen gelegenheid, iets tegen haar te zeg gen. Maar na de vlucht zag hij kans naar te vragen hoe ze het gevonden had. „O, heerlijk! Weet U, dat dit mijn eerste vlucht geweest is?" „Dan hoop ik, dat het niet de laat ste zal zijn", zei Curtis en hij had nog nooit iets zo oprecht gemeend. „Als U soms eens om een uur of zes in de buurt bent, hebben we het minder druk en dan kan ik wat meer tijd aan U besteden. Dat wil 5 het U werkelijk interesseert." Dat bleek wel zo te zijn, want ze kwam nog dezelfde avond. Er waren geen andere klanten meer en Curtis bleef ruim een half uur met haar in de lucht. Toen ze geland waren, stelde hij voor, iets warms te gaan drinken. In het restaurant, tegenover dc ingang van het vliegveld kwam hij te we ten, dat ze met haar ouders in Ho tel Splendide aan de kust logeerde. Haar moedor was ziekelijk en zij had haar betrekking als secretaresse opgezegd om haar te verzorgen. In de volgende dagen ontmoetten ze elkaar dikwijls, maakten avondwan delingen, gingen naar concerten en naar dc bioscoop. Ze maakten ook nog wat vluchten. Op een middag gingen ze naar het naburige stadje Whitehampton, waar Joanna graag eens wilde rondkijken. Curtis liet haar speciaal het fruit- bedrijf van Whitehampton zien: hij had haar al verteld van zijn moei lijkheden en van het onverwachte optreden van Harry Green als red dende engel. (Wordt vervolgd).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 12