Raad Souburg herhaalde felle protesten tegen samenvoeging Nieuwe Goese Lyceum: een project van 2,5 miljoen gulden ZEEUWSE KERSTSALON 1959 TE MIDDELBURG GEOPEND EXPLOITATIE BADSTRAND Z0UTELANDE VIA GEMEENTE BOEKJAAR 1958-1959 „EILAND- WALCHEREN": GEZOND BEELD DONDEKD.iG zs oECEi.LBEK 1959 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 11 OOK TIJDENS BEGROTINGSZITTING Raadslid: Souburg derde partner bij Middelburgs-Vlissingse samenwerking DE SOUBURGSE RAAD heeft gistermiddag de behandeling van de be groting voor 1960 aangegrepen om nogmaals een fel protest te laten lioren tegen samenvoeging van dezo gemeente met Missingen. „Voor opheffing van Souburg is geen enlcel motief aanwezig", riep de heer A. W. Bouff (p.v.d.a.) in zijn algemene beschouwingen uit. En de heer W. M. Janssen (sprekend namens c.h.u., a.r. en k.v.p.) verweet de „hogere organen" te weinig rekening te houden met de heehte gemeenschapszin in Souburg. „In wezen", zo protesteerde ook burgemeester A. H. S. Stcmerding, „is deze samenvoeging een ondemocratische maatregel, want de „volksin vloed" gaat vrijwel geheel verloren. Nu zijn er immers 13 raadsleden, terwijl bij annexatie hoogstens 4 Sooburgse afgevaardigden in de gecom bineerde raad zitting zullen hebben".... In samenhang met dit protest stel de de heer Janssen nog een verwijtende vraag: „Waarom is de dubbel stad-gedachte tussen Middelburg en Missingen nog niet uitgegroeid met Souburg als derde partner?". werk" te doen uitvoeren. In één van de eerstvolgende vergaderingen zal daarover een voorstel worden ge daan. Loonsverhoging Omdat de N.S. niet afwijkt van een programma van verbetering, zal een verzoek bij de spoorwegen om de spoorwegovergang in Souburg te verbeteren, weinig effect sorteren, meende burgemeester Stemerding. En wat betreft de nauwe brug: de minister heeft Souburg laten weten, dat de gemeente brugverbetering zelf moet betalen. „Maar wij hebben het rijk toch niet gevraagde een ka naal dwars door onze gemeente te leggen", zo stelde de heer Janssen. De heer Stemerding noemde dit één van de motieven om nogmaals bij de minister aan te kloppen. Bij de artikelsgewijze behandeling vroeg de heer C. Potter (p.v.d.a.) een „loonsverhoging" voor de brand weerlieden, die nu f 2,50 per uur ont vangen. „We zullen de mogelijkhe den onderzoeken", zegde de heer Stemerding toe. De heer W. de Wolff In zijn algemene beschouwing wees de heer Bouff er op, dat de toekom stige industriegebieden van Vlissin gen niet binnen de Souburgse gren zen liggen. De bewering, dat Sou burg op Vlissingen parasiteert, acht hij niet juist. Weliswaar is Souburgs welvaart mede afhankelijk van „De Schelde", maar slechts een derde der Souburgse gezinshoofden werkt op deze scheepswerf. Burgemeester Stemerding haakte dankbaar op dit betoog in: „Hoe zeer we realisering van het Sloe- splan ook zouden toejuichen, we moeten toch wel vaststellen, dat deze plannen te voorbarig en te prematuur zijn om daarop de an- nexatieygedaclitc te baseren", zo stelde hij en hij noemde dit dan ook slechts „een stok om de hond te slaan". De Vlissingse noodkreet „wij hebben bouwgrond nodig" maakt geen en kele indruk op hem, „want", zei de heer Stemerding, „stenen noodwonin gen en flatwoningen staan in Vlis singen leeg en bovendien bouwt men nog niet eens op de aangeboden gronden van Lammerenburg en Pau wenburg". Jnmïddels heeft Souburg zich tot driemaal toe zeer gedocumenteerd tot de minister van binnenlandse za ken gewend. Ook aan de vaste com missie uit de Tweede Kamer, die zich met de grenswijzigingen bezig houdt, zal Souburg zijn argumenten voorleggen. Burgemeester Stemerding besloot zijn betoog zeer optimistisch: „Wan neer ik zie, dat Veere en Vrouwen polder voor de minister aanleiding zijn de plannen nog eens grondig te bekijken, dan heb ik vertrouwen in de toekomst, want als er eenmaal een steek uit het breiwerk los is, kan het hele breiwerk wel eens uiteenval len" Overigens kwam de afkeer van de Souburgse raad tegen de annexatie gedachte steeds weer naar voren bij de behandeling van de begroting. Zelfs bij het puntsgewijs doorlopen van deze gemeentebegroting. „Er zal veel minder gedaan worden voor de plaatselijke verenigingen", zo zei men en burgemeester Stcmerding wees er op, dat vooral het Rode en Groene Kruis veel minder financiële steun zullen krijgen. „Bovendien" wordt, zo zei de voorzitter, „vooral de middenstand de dupe van een an nexatie". Dreigend zwaard Dit „dreigende zwaard van de an nexatie" zoals de heer Bouff het noemde verdrong de andere on derwerpen enigszins naar de achter grond. Niettemin kwam duidelijk naar voren, dat men in het algemeen verheugd was, dat de begroting op nieuw sluitend was, zij het dan ook met een kleine post onvoorzien. Het Souburgse verzorgingspeil noemde men uitstekend: verlïchtingsverbete- ring en bestrating vorderen gestaag en vooral het onderwijs is voortreffe lijk gehuisvest. Natuurlijk waren er wensen: een riolerings- en zuiveringsinstallatie in 'West-Souburg, uitbreiding van de sportvelden, een provinciale bij drage voor de verbetering van de Oude Vlissingse en Middelburgse weg, die door Souburg is overge nomen, een verbetering van de verkeersknelpunten „spoorweg overgang" en „brug". In zijn antwoord op de algemene be schouwingen van de heren Bouff en Janssen zei burgemeester Stemer- ding onder meer te verwachten, dat voor de eerste openbare kleuter school reeds in februari een aanbe steding kan worden gehouden. De rijksgoedkeuring kan namelijk ieder ogenblik worden verkregen en de le ning (f96.000) komt zeker ook bin nen. De tweede openbare kleuter school meer bescheiden van op zet zal waarschijnlijk in februari starten in een lokaal van de Van Daleschool. „Wat betreft de riolerings- en zui veringsinstallatie in West-Souburg moet de raad zelf de knoop maar doorhakken", zo zei de heer Stemer ding. In D.A.C.W.-verband zullen deze werken zeker niet in 1960 en wellicht nog niet eens in 1961 uitge voerd worden en daarom was de heer Stemerding er voor, dit plan als „vrij Een tekening van de zuid(voor)gevel van het nieuwe openbare Lyceum te Goes, dat, aan de Burgemeester van Dmseldorpstraat zal verrijzen. Souburgse speeltuin met sluiting bedreigd De speeltuin in Souburg wordt 11 met de ondergang bedreigd... m Dat werd gistermiddag in de raad van Souburg meegedeeld. H Voor deze speeltuin ontbreekt H namelijk toezicht. Burgemees- ter A. H. S. Stemerding achtte =1 het noodzakelijk, dat uit de ouders eerst een bestuur geko- zen wordt en dat dit bestuur voor voldoende toezicht zorgt. Zolang dit niet in kannen en kruiken is gaat de speeltuin H niet open. Via een circulaire zal het gemeentebestuur nu een beroep doen op de ouders H om deze nuttige instelling in H Souburg in stand te houden. IllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllI (p.v.d.a.) pleitte voor een efficiënter samenwerking tussen het Rode en Groene Kruis, zodat de gemeente minder behoeft bij te springen. De burgemeester verwachtte dit zeker als straks beide verenigingen in één nieuw Kruis-gebouw zijn onderge bracht. Verder drongen verschillende raadsleden er op aan bij mogeli jke woningbouw ook rekening te hou den met kleine woningen voor de bejaarden. De post „f 100 voor volksfeest" was voor de heer J. Sinke (c.h.) aanleiding te pleiten voor meer animo voor de organi satie van een feest ter gelegenheid van bevrijdingsherdenking (15 jaar geleden) in Souburg. Samen met de gemeentebegroting werd ook de begroting voor het wo ningbouwbedrijf en die voor de ge meentelijke instellingen voor sociale zaken vastgesteld. Aan het eind van de vergadering de laatste dit jaar wenste burgemeester Stemerding de raadsleden het allerbeste toe voor 1960. De heer Bouff beantwoordde deze goede wensen. In de Meeshnl van het Middelburgse stadhnis is gisteravond de „Zeeuwse Kerstsalon 1959" van de Stichting Zeeuwse Beeldende Kunstenaars ge opend door het lid van Gedeputeerde Staten, rnr. dr. A. J. J. M. Mes. Deze hield een geestig toespraakje, waar in hij vertelde die middag te hebben gesproken over de opvoering van de productiviteit in Zeeland. Bij kunste naars leek hem een dergelijk onder werp wat minder op zijn plaats, maar de heer Mes Is lid vau het College van Rijksbemiddelaars te rechter tijd was hem ingevallen, dat do regering in gevallen van loonsver hoging niet alleen wil kijken naar de stijging van productiviteit, maar ook naar die van de rentabiliteit. De heer Mes sprak de hoop uit, dat deze ex positie haar rentabiliteit zal bewij zen. De heer Mes maakte voorts van de gelegenheid gebruik opnieuw een „cri de coeur" te slaken met betrekking tot de eenheid in de Zeeuwse kunstenaarswereld:, ,lk hoop van harte, dat die eenheid zal worden hersteld. Zeeland kan zich werkelijk de weelde niet per mitteren er twee kunstenaarskrin gen op na te houden" zei de heer Mes. De heer Mes was ingeleid door de voorzitter van de Stichting Zeeuwse Beeldende Kunstenaars, ir. J. Ph. L. Petri, die er zijn verheuging over Inspecteur belastingen Oostburg overgeplaatst De heer P. R. Bloem, inspecteur der belastingen te Oostburg is per 1 fe bruari 1960 overgeplaatst naar de inspectie der directe belastingen te Groningen. Muidense onderwijzer komt naar Souburg Aan een inmiddels wijd en zijd be kende Souburgse „onderwijs-onze- kerheid" is een einde gekomen. Bur gemeester A. H. S. Stemerding deel de gistermiddag in de raad van Sou burg namelijk mee, dat de lieer A. Koster uit Muiden zijn benoeming als onderwijzer aan de J. H. van Da leschool heeft aangenomen. Zoals be kend stond deze onderwijzer ook voor een Vlissingse benoeming op de nominatie. Zijn sollicitatie naar deze plaats had de heer Koster echter reeds ingetrokken. Aanleg van weg in Vebenabos aanbesteed Woensdagmorgen is in het gemeente huis te Koudelcerke aanbesteed het aanleggen van een weg in het Vebe nabos te Koudekerke. Er werd als volgt ingeschreven: 1. G. J. Eeland, Vlissingen ƒ6913, 2. Fa. Den Ekster, Breskens ƒ7899; 3. Aannemersbedr. Zeeland, Middelburg ƒ10.300; 4. J. v. Wallenburg, Veere 10.500. De gunning werd aangehouden. uitsprak, dat deze expositie op een centraal punt in de stad kon worden gehouden. Hij hoopte, dat deze kerst salon het begin van een traditie zou vormen. Voorts deelde hij mede, dat het in de bedoeling van de Stichting ligt om evenals dit jaar in 1960 in diverse plaatsen van Zeeland te exposeren. Voorts zullen cursussen voor volwassenen en kinderen wor den georganiseerd met als docenten Andries Minderhout en H. Kooger. Voorts wees de heer Petri er op, dat een drietal gasten aan deze expositie deelneemt: mej. Hamelink, R. van der Neut en de fotograaf Wim Rie- mens. Na enkele woorden over de verhouding beeldende kunst foto grafie te hebben gesproken, deel de de heer Petri nog mede, dat van Riemens een groot aantal foto's zal worden opgenomen in het volgend jaar te A'erscliijnen fotoboek over Zeeland. Aan deze openingsbijeenkomst werd meegewerkt door het Zeeuws Ka merorkest onder leiding van Fran cois Olivier. Uitgevoerd werd een Sinfonia van Vivaldi en voorts een vioolconcert van dezelfde componist. In dit laatste werk trad op de jeug dige violiste Paula van Gilst uit Til burg, die veel succes oogstte. De expositie bevat werken van Thea Spierenburg, Braat, Bulthuis, 'Duve- kot. De Jong, Jongschaap, Kooger, Mes en Minderhout. Actie dierenbescherming werd een groot succes De afdeling Zeeland-zuid van do Ne derlandse Vereniging tot Bescher ming van Dieren te Vlissingen heeft dit najaar een grote actie gehouden onx het asiel van deze afdeling te kunnen verplaatsen of uitbreiden. Het tegenwoordige asiel, dat maar een nood-onderkomen is, kan name lijk reeds lang niet meer aan de be hoefte voldoen en daarom is het zaak dit te verplaatsen of althans uit te breiden. In de toekomst zal dit asiel bovendien hoogst waaschijnlijk moe ten verdwijnen in verband met de werkzaamheden aan de Oranjedïjk. Aan deze act^e, waaraan op 11 de cember koninklijke goedkeuring werd verleend, hebben de leerlingen en alle leerkrachten van de Vlissing se ambachtsschool meegewerkt. Het voorlopige resultaat is thans 13.700. Dit geld is bijeengebracht door de verkoop van lepeltjes, asbak ken enz. en door de plaatsing van spaarbusjes. Van het bijeengebrachte bedrag gaat ongeveer 60 naar het propagandabureau. voor de kosten wordt de leerlingen van de am- van de gebruikte materialen. Tevens bachtsschool, die 35 verkooppunten hebben behaald, in het voorjaar een reisje naar Schiphol aangeboden. De rest van het bedrag zal voor de ver plaatsing of uitbreiding van het asiel worden gereserveerd. Verschillende instanties, waaronder de gemeente, hebben reeds hun medewerking voor deze plannen toegezegd. RAAD VERGADERDE Gemeente geeft vergunning door aan de V.V.V. In de woensdagmiddag gehouden ver gadering van de gemeenteraad van Zoutelande heeft burgemeester J. de Pree medegedeeld, dat de rijkswater staat niet meer bereid Is de vergun ning voor de exploitatie van het strand rechtstreeks aan de V.V.V. te verstrekken, maar dit via de gemeen te zal laten lopen. Deze verguning zal dan met de nodige voorwaarden aan de V.V.V. worden doorgegeven. De n.v. Bank voor Nederlandse Ge meenten is weer bereid een krediet in rekening-courant te verlenen tot een bedrag van 100.000. Tevens ging de raad bij dezelfde bank een geldlening van 210.000 aan voor financiering van de bouw van de zui veringsinstallatie. De raad verstrek te voorts enkele premies voor wo ningverbetering. Op subsidie-aanvra gen van de christelijke stichting voor school- en beroepskeuze, de matig heidsmissie onder militairen en het Humanistisch Thuisfront werd afwij zend beschikt. Aan de Vereniging Rijwielpad Walcheren werd een ver- JAARVERGADERING IN MIDDELBURG Kilo-opbrengsten op behoorlijk niveau Het verslag over het boekjaar 1958-1959 van de Coöperatieve Land- bouwvereniging „Eiland Walcheren" geeft een zeer gezond beeld. De omzet van de aankoop is met 13 gestegen in geld en met 2 in ki lo's. Het zaaigoed bracht 28 meer op in geld, het pootgoed 31 en de landbouwwerktuigen 56 Bij de af zet was de verhoging bij de zaden 77 bij het ruwvoeder 41,4 Al leen de opbrengst, is geld van de aardappelen liep met 41 terug in vergelijking met het vorige jaar. Deze cijfers werden woensdagmid dag tijdens de algemene vergadering in „De Eendracht" te Middelburg genoemd, waar meer dan vijftig ledep van de landbouwvereniging bijeen waren. Ook de gang van zaken in dienstbe- drijven, met name de werkplaatsen, biedt in het verslag een bijzonder be vredigend beeld. Bij dit alles moet evenwel worden aangetekend, dat de kwaliteit van de landbouwprodukten in het verslagjaar is tegengevallen, hoewel de kilo-opbrengsten een vrij behoorlijk niveau halen. Hiervan gaf o.m. de voorzitter van de vereniging, de heer A. W. Cevaal aan. het begin van deze 43ste jaar vergadering een overzicht. De directeur van „Eiland Walche ren", de heer H. J. Ikkink, gaf bij 't agendapunt uitgifte éy2 obligatie lening a 100.000 een toelichting op de financiële gang van zaken. De obligatielening is bedoeld voor lang lopende financieringen, terwijl zij tevens in de plaats komt van de le dendeposito's en voor de algemene liquidïteits positie van belang is. Aangeboden werd vervolgens de ba lans en winst- en verlies-rekening over het boekjaar 1958-1959. De heer W. K. Nieuwenhuyzen uit Oostkapelle werd herkozen in de functie van bestuurslid. Ook de he ren P. de Visser van Aagtekerke, A. Kluyfhout uit Arnemuiden, L. Fran- cke uit Grijpskerke en J. Koole Dzn. uit Sint Laurens werden als lid van de commissie van toezicht voor de respectievelijke dorpsringen her kozen. Tot lid van de financiële commissie werd gekozen de heer J. Vos. Aan het eind van de vergadering vertelde de heer Ikkink nog een eu ander over het lopende boekjaar en behandelde daarbij categorisch de verschillende door de coöperatie te verhandelen landbouwprodukten. Do inspecteur voor Zuid-Westelijk Ne derland van de Coöperaties, de heer Blank, gaf tenslotte nog een uiteen zetting over de gang van zaken bij brouwgerst. Raad Sint-Maartensdijk verwierp Pluimpot-plan De gemeenteraad van Sint Maar tensdijk heeft in de woensdagavond gehouden vergadering een door een stedebouwkundïge opgesteld plan voor de „Pluimpot" verworpen. Het plan hield in, dat een gedeelte van het industrieterrein ter grootte van zeventig are zou worden afgestaan in ruil voor industriegrona in de „Pluïmpot". De raad maakte tegen dit onderdeel van het plan bezwaar. Men wilde het industrieterrein, dat door steun van het departement voor zaken tot stand kwam, in stand hou den zoals het is. Na enige discussie werd besloten een nieuw plan te la ten opstellen. De raad besloot voorts een regeling inzake dé sehoolmelkvoorziening in te voeren, die de gemeente op jaar lijks f 250,komt. Driehonderd leer lingen van twee lagere en één kleu terschool zullen van deze regeling profiteren. De gemeente zal een aantal boek werkjes aanschaffen „Het onbekende land", over maatschappijleer voor leerlingen, die de lagere school ver laten en „Burgerschap en burgerzin" voor hen die de leeftijd van 23 jaar bereiken. De kosten zullen f75,per jaar bedragen. Bij de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten zal een lening van f 125.000 tegen 4V2 procent worden gesloten ter consolidatie van de kas geldschuld. Bij de plaatselijke Coö peratieve Boerenleenbank zal f 50.000 worden geleend tegen een rente van procent ter dekking van de niet door subsidies gedekte kosten, die de werken in het uitbreidingsplan Oost met zich meebrengen. Een tweetal verzoeken om subsidie, namelijk van de matigheidsmissie onder militairen en van de tuinbouw- tentoonstellingscommissie Floriade te Rotterdam, werden afgewezen. MODERN EN DOELMATIG GEBOUW Aanbesteding op 3 februari Het nieuwe Goese Lyceum, waarvan de bouw zoals beleend op 3 februari 1960 wordt aan besteed, is een project, dat een uitgaaf vergt van rond 2J4 mil joen gulden. In dit bedrag zijn begrepen de stichtingskosten en de kosten voor de inrichting van dit gebouw. Aangezien het hier een streekschool betreft, is een bouwterrein gezocht, dat enerzijds door een rustige lig ging geschikt is voor het stichten van een school, maar anderzijds op korte afstand ligt van bus- en trein' verbindingen en doorgaande ver keerswegen. Dit terrein "werd gevon den in Goes-Oost en is gelegen tus sen de Vogelzangsweg en de Van Dusseldorpstraat. De afmetingen be dragen circa 135x100 nieter. Het gebouw bestaat in hoofdzaak uit drie onderling loodrecht op elkaar staande vleugcis; de grootste daar van is drie lagen hoog en bevat IS leslokalen. De vaklokalen c.a. voor natuurkunde, scheikunde en biologie zijn geprojecteerd aan de noordzijde van dit blok. Langs de zuidzijde van het terrein zijn in ee.n vleugel van begane grond met een verdieping de directievertrekken, de bibliotheek, de lokalen voor handenarbeid, muziek en handwerken en het overblijflokaal ondergebracht; in deze vleugel zijn tevens de hoofdinganghal en de cen trale garderobe gelegen. Eveneens aan ile zuidzijde van het terrein, enigszins geïsoleerd van het hoofdgebouw is de gymnastiek zaal met speelveld ontworpen. Langs de verbindingsgang liggen de kleed- en wasruimten. Voor aulagebruik wordt aan de zuid zijde van het gymnastieklokaal een toneel met kleedkamers en rekwi sietenberging gebouwd. De hoofdconstructie bestaat uit een betonskelet met vullingen van !n hoofdzaak baksteen. Dit skelet blijft zowel binnen als buiten, grotendeels in .het gezicht. De dagverlichting is zodanig gekozen dat elk vertrek behoudéns het tekenlokaal zoveel mogelijk in de morgenuren zonlicht ontvangt. Voorts is bij de keuze van de raam- typen gestreefd naar een oplossing, waarbij van bordwand tot achter wand doorlopende glaswanden kon den worden vermeden, waardoor een te grote helderheid van de bordwand (en dus verblinding van de leer lingen) wordt voorkomen. Bij de keuze van afwerkingsmaterialen van vloeren, plafonds, en wanden hebben vooral overwegingen van een goede akoestiek een rol gespeeld. Zowel contactgeluiden als lïet optreden van een hinderlijke galm in gangen en lokalen zijn tot het uiterste geredu ceerd. Door deze maatregelen mag verwacht worden dat een rustige sfeer zal ont staan, welke voor een gebouw als het Goese Lyceum noodzakelijk geacht moet worden. liet gebouw is ontwonden door het architectenbureau irs. A. Rothu'zen P. J. 't Hooft te Middelcti-g en Goes in opdracht van de Rijr «gebouwen dienst te Den Haag. hoging van de subsidie verleend van 0,03 per inwoner. Aan de heer F. A. Hillebrand werd garantie verleend voor de aankoop van een .woning aan de Timmevmanstraat. Grondverkopen De raad besloot voorts aan de heer A. M. Wienese te Zeist 525 m2 bouwgrond te verkopen, gelegen aan de hoek Schuitvlotstraat-Mo- lenweg voor de prijs van 15, per m2. B. en W. stelden verder voor aan de heer L. Dekker een strook grond van 7 m2, gelegen tus sen de voorgevel van huis en de rooilijn, te verkopen voor f 15, per m2. Verschillende raadsleden waren be vreesd, dat door de verbouw deze hoek gevaar zou opleveren voor het verkeer. Daarom werd het voorstel in stemming gebracht en met 4 tegen 3 stemmen verworpen. De heren K. Wouters (a.r.), G. Gabriëlse (g.b.), P. Kleinepier (g-b.) en J. Riemens (c.h.) stemden tegén. Aan de heer P. J. Franke te Zoutelande werd 1760 m2 bouwgrond verkocht aan de hoek Nieuwstraat-Westkappelseweg voor 15,per ml Het ligt in de bedoe ling hier een café-restaurant te bou wen. In verband met de aanleg van een parkeerterrein en een weg kocht de raad van de heer J. Pleyte 7 are en ca grond. De totale kosten be droegen 3655, Voorts besloot de raad een gedeelte van do Duinweg vanaf de Noorden dolver tot aan de grens van de ge meente Bigekerke van het Water en Wegschap Walcheren in eigendom beheer en onderhoud over te nemen. In de stratenaanlegbelastin^ werd een wijziging aangebracht, om te ko men tot de aanleg van de Bellink. Aangezien er in de gemeente Zou telande veel buitenlandse gasten kamperen, besloot de raad de eis te stellen, dat de buitenlandse kam peerders in het bezit moeten zijn van het internationale kampeercarnet. De kampeerverordening werd aldus gewijzigd. Er ontspon zich een langdurige discussie rondom de vraag waar om de mensen in de kom niet en die in het uitbreidingsplan wél extra betalen moeten voor de rio lering. De heren K. Wouters cn P. Kleinepier wilden deze kosten over het gehele dorp verdelen. De raad stelde een krediet van f420, beschikbaar voor de aanschaf van 2 handblusapparaten. Geen verbouwing Het verenigingsgebouw „Midden dorp" moet nodig worden uitgebreid. De plannen omvatten het bouwen van een keuken-leslokaal, het aan brengen van een buffetruimte en het bouwen van een bibliotheekruimte. Voor deze verbouwing wilden B. en W. een krediet beschikbaar stellen van ƒ25.000. In dit bedrag is de op brengst van de oude school 13.000) begrepen. Bij een op verzoek van de heer K. Wouters gehouden stemming bleek, dat 4 van de 7 raadsleden te gen de voorgestelde verbouwing wa ren, zodat het voorstel van B. én W. verworpen werd. Tegen stemden de heren J. Wisse, P. Kleinepier, K. Wouters en G. Gabrielse. Met mej. N. Lous werd een arbeidsovereenkomst aangegaan voor het schoonhouden vn het gemeenthuis. Tot lid van de adviescommissie vordering woon ruimte werden de heren P. Brasser, P. L. den Hollander, J. Jobse, J. Kleinepier en C. de Visser herkozen. Rondvraag Bij de rondvraag drong de heer P. Kleinepier er op aan om ook twee wachthuisjes voor de bus te laten plaatsen op Boude wijnskerke en St.- Janskerke. De voorzitter zegde toe te zullen trachten dit te verwezenlijken. Op een vraag van de heer J. Riemens id verband met de bestemming van het Raadhuisplein antwoordde de voorzitter, dat de Heide Maatschap pij thans een plan ontwerpt. Men hoopt dit plan volgend jaar te kun nen uitvoeren. Tenslotte vroeg de heer K. Wouters hoever het stond met de bespreking met andere ge meenten wat betreft de dorpsrust, die door kampeerders wordt ver stoord. De voorzitter antwoordde, dat hem meer politietoezicht is toege zegd, maar daar er bij de politie een groot tekort aan personeel is, zag hij de toestand somber in. Wijkverpleegstersdag in Vlissingen Zaterdag werd in het Strandhote! te lissmgen een druk bezochte wijk verpleegstersdag. georganiseerd door de Provinciale Zeeuwse Vereniging „Het Groene Kruis", gehouden waarvoor, behalve de wijkverpleeg sters van het Groene Kruis, ook de districtsverpleegsters van de ver schillende diensten waren uitgeno digd. De voorzitter jhr. R. Röell, wees er m zijn openingswoord op, dat een dag als de2e kan worden beschouwd als een reünie, waarbij zowel de con tacten tussen de zusters onderling als met het dagelijks bestuur en hét personeel van de vereniging worden versterkt. Daarna hield mevrouw dr. Lamaison van den Ber^, directrice van Zonne veld te Oostkapelle een boeiende en met grote aanaacht gevolgde cause rie over het lichamelijk gehandicapte kind, waarbij zij haar betoog illus treerde met mededelingen over de di verse groepen patiëntjes van Zonne veld Speciaal het spastische kind werd uitvoerig besproken. De uitgebreide bespreking, die volg de, bewees wel, hoezeer dit onder werp de belangstelling van de zus ters had. In de middagbijeenkomst declameer- ?1£vT?mv Huisman-Griep uit Ril- land-Bath Zij droeg op voortreffe lijke wijze proza en poëzie voor, wel ke met het kerstfeest verband hiel den. De dag werd besloten met een Ge meenschappelijke maaltijd. Tenslotte dankte zuster de Ruiter-van Nieu- wenhuijzen uit Vlissingen namens de zusters het bestuur voor het organi seren van deze dag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 7