TEKKO TAKS en de Atoompantoffels „VLIEG ER NIET IN!' THRILLER VAN HITCHCOCK OVER SPIONAGEKOMPLOT Laatste Nieuws Droomwens reis naar Teheran Wilt U Waar zijn onze schepen? Snuif en wrijf SBB» 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 24 DECEMEER 1959 FILMS IN ZEELAND Duitse quiz-master in „De Fedaalridders" Weer een nieuwe Hitchcock! AJItarn- bra in Vlissingen (op 37 december) en Grand in Goes gedurende de kerst dagen vertonen een van de nieuwste produkten Aan deze thriller-koning. „De man, die verdwijnen moest" heeft als onderwerp ecu spionnage- complot in de Verenigde Staten. Een gegeven, dat weliswaar niet. nieuw is, maar dat door Alfred Hitchcock op knappe wijze werd verfilmd. Tra ditiegetrouw staat zijn naam ook nu weer borg- voor een grote spanning, die langzaam naar het toppunt wordt gevoerd. De hoofdrol is in handen van Gary Grant. James Mason, die al verschillende malen in Hitchcock films speelde is nu ook weer van de partij in de rol van Philip Vandamm, de leider van het spiounagekomplot, Eva Marie Saint speelt in deze film de rol van de knappe Eve Kendall, een F.BJ.agente, die zich in het kom- plot heeft laten opnemen. ,.De nacht voor de première (gedu rende de kerstdagen in Alhambra en 27 december in Grand) is een vlotte showfilm met tal van bekende ster ren. Zo zien we onder meer Louis Armstrong, Helmut Zacharias en Bil ly Mo met zijn orkest. De hoofdrol len zijn in handen van de eeuwig jeugdige Marika Rökk, die hier. weer een goede prestatie levert en Theo Lingen. Er komen in deze film een aantal kostelijke scènes voor met' veel verve gespeeld door Marika Rökk. In „Paniek ïn een wereldstad (37 december in Luxor, Vlissingen) heeft een ontvluchte gevangene uit een laboratorium een bus ge stolen, waarvan hij vermoedt dat er heroïne in zit. De ware inhoud is echter Cobalt-60, een radio-ac- Van onze speciale Verslaggever Dick Hendrikse TEHERAN, 23 december. Het sprookje is uit! Vandaag vliegen Willy Bijsmans en Leni Frankvoort terug naarNeder- land. Hun droomwens - door het damesweekblad Libel le tot werke lijkheid gemaakt - is ten einde. Over de radio beeft men kunnen horen en op het televisiescherm kunnen zien, hoe deze twee droomwens- winnaressen van Libelle de gasten waren van de Sjah van Perzië en zijn bruid Keizerin Farah Diba. Libelle brengt in de komende weken de exclusieve reportage-reeks over de sprookjesreis van 2 Heerlen- se meisjes. I1 WAARDEBON Profiteer er direkt vandc oplage I is beperkt. Abonneer u nu en stuur deze WAARDEBON meteen op. dan krijgt u de beidt eerste nummers 1 tan Libelle in I960 gr al is en hoeft 1 u daatna niets te missen van deze unieke reportage-serie. 1 Noteer mij als abonnee en stuur I mij twee weken GRATIS Libelle. j Daarna betaal ik week 35 cc i' per kwartaal f4.55 I I I I woonplaats A.u.b. cjootsttepen wat niet wordt verlangd. In open envelop, I waarop 4 cent postzegel, zenden 1 I aan Libelle, Nassauplein 7, Haar- lcm. Postgiro 268670. lief element. De politie organiseert onmiddellijk oen klopjacht om de misdadiger te achterhalen, die met zijn gevaarlï,jko last de stad Los Angeles bedreigt. „Als'moordenaar gebrandmerkt" (ge durende de kerstdagen in Luxor) is weer een spannende cowboy-geschie denis. waarin weer het nodige wordt geschoten. Het is het verhaal van 'n bankrover Jim Larson, die na te zijn ontsnapt, weer in de maatschap pij wordt opgenomen en tot inkeer komt. De oudgediende John Wayne en de zanger Dean Martin zijn de hoofd rolspelers van „Rib Bravo" (gedu rende de kerstdagen in Schouwburg, Middelburg). De film behandelt de strijd van sheriff Chanse (John Way ne) tegen de rancher Nathan Bur- dette (John Russel) Het is een uiter mate spannende film, die wel iets bo ven de gemiddelde cowboyfilm uit komt. Lachfilms Zondagmiddag, 27 december vertoont Schouwburg de lachfilm „Het lach- kanon van de infanterie" met Andy Griffith en Nick Adams, twee kame raden, die voor de meest komische situaties zorgen. Ook Electro in Middelburg heeft, voor de kerstdagen een lachfilm op het programma staan. „Kop op, borst vooruit" is een doldwaze klucht met Wililam Hartnell en Bob Monlikouse, waarin eens lekker de draak wordt gestoken met het leger. De film geeft een beeld vau de verwoede pogingen van sergeant Grimshawe (William Hartnell) om een karapioenspelotou te vormen uit een stel komieken en simulanten. De goede man krijgt het kwaad te verduren. Dé bekende Duitse quiz-master Hans Joachim Kuhlenkampff vertolkt een hoofdrol in „De Pedaalridders". Drie vrienden besluiten tijdens een vakan tie elkaar over een aantal jaren weer eens te ontmoeten Als het echter zo ver is hebben' allen hun beslomme ringen en het blijkt nogal moeilijk om toestemming te krijgen van de respectieve echtgenotes. Daarom duiken ze onder en maken met Zijn drieën een fietstocht naar hun bestemming. Onderweg beleven ze vanzelfsprekend de nodige avon-. turen. Peter Kraus zingt in deze film De strijd om de Engelse troon tussen de Stuarts en het Huis van Hannover is het onderwerp van de film „De ijzeren handschoen", die op de kerstdagen in Luxor te Vlissingen draait. De held van het verhaal is Charles Wogan (Ro bert Stack), die zich ontpopt als een vaardig schermer voor de goede zaak. Bijgestaan door de charmante Ann (Ursula Thiess) slaat hij zich vaardig door alle moeilijkheden heen. Glenn Ford, een uitstekend acteur, speelt in „De man zonder angst" (tweede kerstdag in Grand, Goes) de rol van Jason Sweet, een schapen- fokker, die het in het stadje Powder Valley hard te verduren krijgt tegen een aantal veehouders. Glenn blijkt inderdaad een man zonder vrees te zijn, want hij neemt het slechts bij gestaan door Dell Pay ton (Shirley MacLaïne), tegen hen op. Poging tot nieuwe christelijke omroep In bepaalde kerkelijke kringen, met name in de gemeenten Gods en de pinkstergemeenten bestaat een zeker onbehagen over het beleid van de N.C.R.V. Men wijst er in die kringen op, dat de N.C.R.V. evangelische cul- tmirarbeid wil verrichten in plaats vaii opzettelijke cvangclievefbreï- diug. Voorts vindt men het onjuist, dat in alle uitzendingen het geeste lijke lied van het genre van Johannes de Heer wordt geweerd. Er worden dan ook pogingen gedaan een nieuwe christelijke radiovereni ging op te richten en men vleit zich met de hoop voldoende leden bijeen te krijgen om met uitzendingen te kunnen beginnen. Tot nog toe moét men zich voor bepaalde godsdienstige uitzendingen Wenden tot Radio-Lu xemburg, voor welke uitzendingen aanzienlijke bedragen bijoen worden gebracht. De heer G. Hoek van de N.C.R.V. verklaarde ons desgevraagd, dat vele voovaanstaande persoonlijkheden uit de pinkstergemeenten reeds te ken nen hebben gegeven, zich volledig van deze. groep te distaneiëren. Men staat er dan ook niet achter. De N.C.R.V., aldiis de heer Hoek, is een breed genuanceerde omroepvereni ging, zodat het verklaarbaar is, dat- niet iedereen in zo grote mate aan bet „woord" komt als hij zelf wel licht zou wensen. 'Op de achtergrond van deze poging staat eigenlijk een persoonlijk ver langen en het tot uiting brengen van eigen inzichten. De heer Hoek wens te er dan ook niét meer betekenis aan te hechten dan aan andere pogingen in het verleden gedaan, die eveneens op een mislukking uitliepen. O De eerste Belgische raketbasis, uitge rust-met-Amerikaanse raketten van het type Nike-Ajax en Nike-Hercules, is of ficieel voor gebruik gereed verklaard- De basis ligt te Elsenborn in het oosten van het land. Het personeel is ln de Ver. Staten'opgeleid. Advertentie SPAAR VEILIG - SPAAR VOORDELIG Breng uw besparingen naar de N. H. M. Onze bank waarborgt u een veilige belegging. Wij zenden u op uw verzoek of bij ontvangst van de eerste storting van minimaal f 250.- een folder over deze spaar rekening. U kunt ook gireren op de post rekening van een onzer kantoren, onder vermel ding „spaarrekening". tot f 30.000.- NEDERLANDSCHE HANDEL-MAATSCHAPPIJ Kapitaal en open reserves f 126 miljoen Ofhciële publïkatie beëindiging financiering oorlogsschade schepen. Belanghebbenden wordt medegedeeld, dat de termijn, binnen welke aanvragen om een financiële tegemoetkoming Ln de herbouwkosten van onherstelbaar be schadigde of verloren gegajie schepen moeten zijn ingediend, sluit op 30 juni 1900. De aanvrage moet vergezeld van een bouwtekening, een algemene om schrijving of een bestek worden inge diend bij het Hoofd van de afdeling Vaar tuigen van het Ministerie van Volkshuis vesting en Bouwnijverheid, Heemraads- singel 241 te Rotterdam. Voor gevallen, waarin ter verkrijging van een bijdrage naar de vervangingswaarde reeds eer der (in het algemeen binnen een jaar •na de vervanging van het verloren gega- ne schip) een aanvraag had moeten wor den Ingediend, blijven de gestelde ter mijnen gehandhaafd. Na 30 juni 1900 zal ook geen rente meer worden vergoed over inschrijvingen in het Grootboek voor de Wederopbouw, die betrekking hebben op een bijdrage in onherstelbare schade aan of verlies van schepen. ■VVWVVVAAiVVvVWWVVVVVVS Amsterdamse wisselmarkt CONTANTE PRUZEN. Londen 10.54%—10.55%; New York 3.761-8—3.T7rij; Montreal 3.97ft— 3.97ft; Parijs 76.80—76.90; Brussel 753%7.54V&Frankfort 90.39'A— 90.44Vi; Stockholm 12.77—72.82; Zürich 87,38—87.43; Milaan 60.68% —60.73%; Kopen-hagen 54.60'/=— 54.65'/:); Oslo 52.73%—52.78%; We nen 14.53—14.54; Lissabon 13.14'/* —13.151''». mooie witte tanden hebben, gebruik dan IVOROL tandpasta 1.0ENCRKERK 22 v. AVERDIJK p. onTo'fv si PAPENBHSpHT 2 I ROTTERDAM p. 5 AMSTERDAMSE BEURS Kalm bij dalende koersen De internationale, waarden ondergingen woensdag een koersreactie die, gezien het hoge niveau, zeker geen verontrus ting teweeg bracht en als normaal werd gekenmerkt. Unilevers, die dinsdag 27 punten hoger noteerden, moesten hier van woensdagmiddag op een prijs van 803, na een opening op 800, circa 5 punten afstaan. De handel was, voor de tijd van het jaar, vrij levendig in de r -u-garlnewaarden. Amerika blijft voor deze stukken nog steeds belangstelling tonen, zij het voor woensdag op lagere prijzen. Philips op 813 circa 10 punten beneden de vorige slotprijs. In deze hoek was de handel kalm. Een grote belang stelling ging er wederom uit naar de preferente aandelen Philips. Het bui tenland gaf wederom blijk van grote kooplust terwijl, de i lokale speculatie kooporders in de markt had gelegd. Er werd volstaan mét één notering. De ad viesprijs werd gegeven op 310, tegen dinsdag 305. AKU's misten de steun van West-Duitsland, maar daartegenover wer dén nog wat stukjes/uit de markt" geno men voor Parijse rekening. De koers van 439% kwam de rayonaandelen op een verlies te staan van circa 5 punten, vergeleken bij de vorige slotprijs. Kon. Olieskunnen blijkbaar geen goed meer doen en waren opnieuw lager, aandelen Nationale Handelsbanken werden in een ruime open hoek verhandeld en daal den van 192 tot 183. De slotkoers van dinsdag was 191%. De scheepvaartsector moest voor woens dag hier en daar een klein veertje laten na de vaste stemming voor deze aande len van de voorgaande dagèn. Van Nie- velt echter lag zeer .goed ln de markt en noteerde hoger, bok in deze hoek Was de handel zeer kalm. Van de lei dende Cultures lagen certificaten Deli aangeboden, terwijl Amsterdam Rubbers eerder werden gevraagd. HVA's vrijwel onveranderd. Staatsfondsen bij regelma tige handel door elkaar aan de vaste kant- Claims Gebr. Sanders werden voor de laatste verhandeldag geadviseerd op,f.300 voor de aandelen en f £7. voor de. con verteerbare obligaties. Hierdoor zijn bei de emissies -geslaagd. Aandelen Antilli aanse verffabriek kwamen nog niét in de notering. Er werd volstaan met een adviesprijs van 200 bieden. De uitgifte- koers was 110. Aandelen Cobra circa 10 punten lager op het dividend van 9 pet over het verhoogde kapitaal, tegenover 12 pet. het vorige Jaar- In de lokale 84. Als bij toverslag stokte het gesprek en staarden de vrienden elkaar ontzet aan. „Wat is er aan de hand?" vroegen professor Bambini en de waard ge lijktijdig. „Mijn uitvin ding!" steunde Starreveld verbijsterd en tegelijk gaf Tekko vriend Fox een por in de ribben en brulde: „Kom mee! De atoompan toffels!" Met drie treden tegelijk stormden de beide vrienden de trap op naar boven, waren met één sprong midden in de kamer van professor Starreveld enzagen nog net hoe de rover met de atoompantoffels aan de voe ten, uit het dakraampje verdween. „Te laat!" kreunde Terry. „Wat nu?" „Er achteraan! Vlug!" commandeerde onze vriend. „Die ke- reld heeft natuurlijk ons gesprek afgeluisterd en gaat nu waarschijnlijk de beloning innen, die ginds op het kasteel op ons ligt te wach ten" Dat maakte indruk op Terry en toen Starreveld, gevolgd door professor Bambini en de waard, de kamer binnenkwam, waren dc vrienden reeds klaar om de achtervolging in te zetten. „Wat is er? Wat gaan jullie doen?" vroegen de professoren. „Er achter aan! Een. dief!" schreeuwden de vrienden te rug en schoten knetterend het raam uit. sector werden van de grootbanken aan delen Amsterdamsche Bank iels lager geadviseerd. Prolongatie 3% pet. Hedenochtend, donderdag, vindt de beurshandel plaats van 10.30—11.30 uur. 22 dec. 2 dec. Nederland 1959 Nederland 1951 (3%) Nederland 1948 (3'/<) Nederland 1955 (3%) Nederland 1947 (3%) 3 Nederland 1037 3 Dollarlening 1947 3 Investeringscevt. 3 Nederland 1962-64 3 Ned. Inddë 1937 3 6 Woningbouwlening IS Grootboek 1946 3 Nat. Handelsbank - Ned. Han,delmij. Alg. Kunstzijde Unie Berghs' en Jurgens Calvé-Delft Hoogovens n.r. Ned. kabel fabriek Philips Unilever WLlton-Feijenoord BiUiton Kon. Petroleum Mij. Amsterdam Rubber Holland Amerika Lijn Kon. Faketvaart Rotterdamse Lloyd Scheepvaart Unie Stv. Mij. Nederland Ver. H.V.A. Mij. N.V. Deli Mij. Bank van Ned. gem. 4% 98ftgb 98ft 94% 94% 87'/a 87% 88% 88% 91% 92 89%b 89% 89% 90 97ftgb 87gb 97% sm 96% 97 109 109'/« 90% 90% 191% 188% 245gl 246 444% 437'% 292 783 775 805gb 805gb 435gb 435gb 824 813 807% 801% 224% 225 422 420 162 162 116'gb 117gl 176'Agb 177gb 142%gb 144%gb 170gb 170'/a 166%gb 169'/»gb 189 190 156%gb 155 184.50gb 182 9Gft Bank van Ned. gem. 5-1958 102% 102ft Van Berk els Patent 290gb 290 Albert. Heijn 408 407 Centrale Suiker 308 Kon. Mij. De Schelde N.B. 237 237 Intern. Nickel 109% 109'A American Motors 84% 82% Anaconda 65% 65% Bethlehem Steêl 54% 54 General Motors 54'% 54% Kennecott 97'A 97'/* New York Centra!' 2'8% Pennsylvania 10 16 Republic Steel 75 79% 74% Shell Oil Comp. 79'/* Tide Water 24% 23iS U.S. Steel 99% 98 V* Nat. Cand. Corp. 9'/> 9% PREMIELENINGEN. Amsterdam 1951 02% Breda 1954 80% 79% Eindhoven 1954" 70% 79% Enschede 1954 80'/a 80 Den I-Iaag 1952 881 Den I-laag 1952 II 871 Rotterdam 1952 I 88% 87% Rotterdam 1952 II 881 Rotterdam 1957 96 95'/* Utrecht 1952 90 Amsterdam 1956 X, 80% 80% Amsterdam 1956 II 89 89 Amsterdam 1956 III 89 89 Amsterdam '33 (C. eh A.) 97% Dordrecht 1956 80% 80% Alkmaar 1956 80% 80'/a Zuid-Holland 1957 92ft anp-cbs beursindices 21-12 22-12 23-12 513.41 516.64 511.93 255.30 255.02 253.95 174,22 175-54 170.19 179.51 18114 180.32 148.37 149.04 148.37 350.16 351.94 349.39 Intern. Concerns Industrie Scheepvaart Banken ■Indon, fondsen Algemeen Aitvertnnr.te Uw verkoudheid van neus, keel of horst weg mei FEUILLETON Door Capt.A. O. POLLARD Curtis Tomlin keek met een knagend gevoel van spijt omlaag uit de cock pit van zijn Rlehards-Rocket eendek ker. Hij hield van het golvende mas sief van de South Downs, het leiblau- we water van het Kanaal en het weel derige groen van de weilanden. Maar het meest hield hij van het le ven, dat hij voor zichzelf had geko zen; de exploitatie van zijn eigen vrachtvliegtuig. Het streefde zijn trots, zijn eigen zaken vrij en onaf hankelijk te kunnen doen. Maar ai had hij gewerkt als een paard, zich alle genoegens ontzegd en geleefd als een. monnik, zijn inspan ning was te kort geschoten. De winst was uitgebleven. Een seizoen waarin het weer hem tegen zat en opdrachten werden geannuleerd, 'n tegenslag die niet door de verzekering gedekt werd - en de balans van zijn bankreke ning was naar de verkeerde kant doorgeslagen. Met een beetje wil en geluk had hij de zaak nog wel draaiende kunnen houden, maar de noodzakelijke uitga ven overtroffen helaas de inkomsten. De benzineleverancier mocht hem niet langer krediet verlenen en de bank begon lastig te worden. Het salaris van de oude Tommy was ook een van zijn grootste zorgen. Die man verdiende zijn geld tot de laatste cent, wat van de anderen niet. altijd gezegd kon worden. Dié deden ge woon hun werk, maar Tommy deed het met hart en ziel. Het zou een pijnlijk moment worden voor Curtis en voor Tommy Jones als hij moest zeggen dat er geen geld meei' was. Het vervelendste was nog, dat Tommy zich niet zou beklagen. Hij had zelf a.l voorgesteld, zijn loon nog niet op te nemen omdat hij nog wat op de bank had staan en wel wil de wachten „tot de wind draaide". In het begin had die regeling voor beide partijen zo bevredigend geleken, maar de wind weigerde te draaien en het achterstallige loon liep op tot een onoverkomelijk bedrag. Curtis ging wat rechter zitten en kwam tot het besluit, dc kwesties maar moedig onder de ogen te zien. Hij deed de smoorklep dicht en liet zijn machine in een glijvlucht dalen. Duizend meter onder hem lag het mierkleine rechthoekje van het vlieg veld, dat hij deelde met de Edward- son Luchtvaart Maatschappij. De half cirkelvormige hangars van gegolfd plaatijzer leken wel hondehokken en hij kón nog juist de slap hangende windzak onderscheiden. Dit was de laatste keer dat hij zijn machine aan de grond zou zetten en de hangar intaxién. Daarna zou hij naar Whïtehampton. gaan om zijn faillissement 'aan te vragen. Dat kon hij beter zelf doen dan dat hij wacht te tot een van zijn crediteuren het deed. Terwijl zijn vliegtuig de aarde nader de, overdacht hij zijn toekomst. Een baantje zoeken bij een van de lucht vaartmaatschappijen van de Staat Of misschien bij een bevrachtingsfir ma? Maar dan kon hij niet blijven werken met Tommy en dat was een argument dat zwaar woog. Ze waren aan elkaar gewend geraakt en hij voelde zich moreel verantwoordelijk voor Tommy. De vliegerij en een beetje knoeien met motoren was het enige wat hij kon; en wat was er an ders, waarmee twee mannen zonder ervaring hun brood konden verdie nen Toen zijn kist aan de grond kwam, stond Tommy Jones al klaar om hem te assisteren. Het gezicht van Tom my, voorspelde weinig vrolijks. Het was .een lang en. mager gezicht met een brede neus tussen wakkere brui ne ogen. Hij was klein van stuk en had kromme benen als een stalknecht uit vroeger tijden. „Ik kan niet tanken, meneer," zei hij, „die mispunten willen ons alleen nog benzine geven..." „Als we onze rekening betaald heb-i ben Curtis lachte vreugdeloos. „Die mensen doen ook hun plicht, Tommy". Toen schudde hij een paar onaange name gedachten van zich af en laqhte bemoedigend. „Zet de kist maar in de hangjas Doe dan de deur op slot en breng mij de sleutel. Ik bon ii> het kantoor. We moeten hoognodig eens praten." „Mij best, baas, maar ik leg me bij alles neer wat u beslist. De telefoon hebben ze ook al weggehaald en ik kon er niets tegen doen." Hij ging op zoek naar de tractorbe- stuurdcr, die hem zou helpen de ma chine naar binnen te brengen, en liet Curtis de laatste klap alleen verwer ken. Geen bezine, geen telefoon. Het ging wel hard bergafwaarts. De houten fietsenloods, die gebukt ging onder de naam kantoor lag dicht bij de ingang van het vliegveld. Er stonden twee stoelen en een tafel, be halve dan een kast met een slot er op, waarin Curtis zijn logboeken en officiële papieren bewaarde. De laat ste maanden had hij er ook geslapen om kamerhuur uit te sparen. Er stonden twee mensen toen hij aan kwam, een jongeman en een meisje. Toen Curtis dichterbij kwam, keek liet meisje om en ze was het mooi-, ste meisje dat hij ooit gezien had. Ze had een natuurlijke charme en hij kreeg wel de mannelijk-vage indruk dat ze goed gekleed was in iets licht blauws, maar het was haar gezicht- waarvan zijn ogen niet los konden komen. Blauwe ogen. korenblond haar, een rechte neus en een kleine mond dat waren de elementen waarmee de natuur een uitdrukking van zorglo ze vreugde gecomponeerd had, die werkte als een onverwachte zonne straal na een regenbui. „Wacht U op mij?" vroeg Curtis. „Als U hier de. piloot bent ja", zei Francis Loxley. Het klonk kribbig, vond Curtis. Deze man werd waar schijnlijk driftig als hij zijn zin niet kreeg of te lang moest wachten. „Die ben ik", zei Curtis en hij dacht: „Die was ik". „Maar ik hoop dat U niet de lucht in wilt". „Maar daarvoor zijn we hier!" zei Joanna. „We hoorden in het hotel dat we hier een vliegtocht konden maken", ver klaarde Francis zich nader, „dus we dachten...." Joanna keek hem ongelovig aan. „En we hebben U daarnet zien vliegen!" „Dat was maar een proefvlucht en het resultaat was zodanig, dat de machine grondig nagezien moet wor den". Ze was kennelijk teleurgesteld. Cur tis ook. Hij zou dit meisje maar al tc graag een plezier gedaan hebben. Maar door gebrek aan benzine en an dere noodzakelijke dingen zat hij let terlijk en figuurlijk aan de grond. „In dat geval zijn we uitgepraat", merkte Loxley op. Zijn boze bui was gedegenereerd tot onbeschoftheid. Hij vatte de weigering van de piloot op als luiheid en liep met grote stappen weg. Maar Joanna voelde blijkbaar dat Curtis hen graag geholpen zou hebben,- maar er"niet' -toe' in staat was. Ze keek nog eens om, klakte met haar vingers, lachte en haaste zicli met haar broer mee te gaan. Curtis keek haar met gemengde ge voelens na. Zijn gezonde verstand zei, dat ze niet meer was dan een gewo ne, toevallige passagier (met wie hij niet eens de lucht in ging). Maar zijn gedachten gingen wel de lucht in. Dit was eigenlijk het meisje, waar van hij altijd gedroomd had. Dit was.... Met zijn maatschappelijke vooruitzichten zou hij zo'n meisje echter in geen jaren de dingen kun nen bieden waaraan ze gewend was, om van trouwen nog maar helemaal te zwijgen. Hij moest hardop lachen. Door alle tegenvallers waren zijn hersens blijk baar in een verkeerde richting gaan werken; hij had voorlopig, wel ande re zorgen dan een mislukte kennis making met een wildvreemd meisje. Hij ging zijn schuur in en begon wat papieren te sorteren. Aanvragen om vluchten gooide hij demonstratief in de prullenmand. Hij had eerst nog persoonlijke antwoorden willen schrijven om beleefd mee te delen, dat er niet meer gevlogen werd, maar daar was hij nu niet voor in de stem ming. Hij hield even op met het pijnlijke liquidatiewerk om de primus aan te steken. Een kopje Koffie en een bo terham met zure zult leken het aan gewezen middel om wat op tc kikke ren. Hij had bovendien alle tijd. (Wordt vervolgd).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 4