u Vertrouwenscrisis tussen raad van Goes en college van B. enW. Betonmortelcentrale in gebruik gesteld Zeeuwse Almanak HERVERKAVELING IN ZEELAND LOOPT TEN EINDE Pracht handen AfflEft Imn Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 24 DECEMBER 1959 ERNSTIGE KRITIEK VAN ALLE FRACTIES „Ernstig uur De heer J. S. Visscher (p.v.d.a.) zei reeds vijfendertig jaar bij het werk van de raad te zijn be trokken, maar nog nooit iets dergelijks meegemaakt te heb ben als thans in Goes aan de gang is. „We kunnen spreken van een zeer ernstig uur. Deze kwestie mogen we daarom niet onderschatten", zei hij. Ook liij betuigde zijn instemming met Commissie van onderzoek met spoed aan het werk Zonder uitzondering hebben de vijf politieke fracties in de ge meenteraad van Goes woensdagavond ernstige kritiek gericht tot B. en W. over hun beleid inzake tal van aangelegenheden. Het raadslid J. S. Visscher (p.v.d.a.) sprak zelfs van een „vertrou wenscrisis", die door bepaalde handelingen van het Goese col lege is ontstaan. De raad benoemde een commissie, bestaande uit de raadsleden J. S. Visscher (p.v.d.a.), W. G. M. de Valk (k.v.p.), mevrouw C. A. Griep-Duinker (v.v.d.), P P. J. Polder man (c.h.) en nu*. J. G. v. d. Burgt (a.r.). De taak van deze com missie is een onderzoek in te stellen met betrekking tot het door B. en W. afzonderlijk en tezamen van de huishouding der ge meente gevoerde bestuur. De eerste vergadering van de commis sie is vastgesteld op volgende week maandag. De ernstige kritiek, die de laatste we ken was te beluisteren op het beleid van B. en W. van Goes ten aanzien van o.a. de verbouwing van de bur gemeesterswoning, de benoeming van een hoofdcommies ter secretarie en de aanschaffing van een auto, vorm de voor het Goese college aanleiding de behandeling van de gemeentebe groting voor het dienstjaar 1960 uit te stellen. Een ander punt kwam nu op de agenda: de benoeming van een commissie ad hoc. die een onderzoek zou moeten instellen naar het door B. en W. gevoerde beleid. Burgemeester H. K. Michaëlis merkte bij de behandeling van dit voorstel op, dat hij het ten zeerste betreurde, dat een „cumulatie van moeilijkheden was gerezen". Dit kon volgens de raadsvoorzitter een schaduw zijn van de voortvarend heid van het beleid... Slechts twee sprekers namens hun fractie gingen dieper in op de moeilijkheden, noewel zij een oordeel wilden opschorten in afwachting van de resultaten van de werkzaamheden der commissie. Als eerste voerde de heer M. Loeve (a.r.) over deze kwes tie het woord. Over de opmerking van B. en W. in hun toelichting op het voorstel hoe de kritiek het best zou kunnen wórden „ontzenuwd", .zei dit raadslid zich slecht te kunnen inr denken, dat het college in zijn geheel of in meerderheid sommige van de in veel breder kring dan de raad gekri tiseerde handelingen achteraf nog als juist of als te rechtvaardigen zou willen aanmerken. „Ik wil evenmin geloven, dat het college deze kritiek van zo ernstige aard wil proberen krachteloos te maken, alleen omdat die kritiek nu eenmaal onaangenaam is", aldus de heer Loeve, Het a.r. raadslid voegde eraaii toe, dat als B. en W. niet niet het voor stel waren gekomen een commissie ad hoe te benoemen, de raad een dergelijke commissie had verlangd. „Nu het college zelf de raad is voor fjeweest, willen wij dit zien als een ïchtpunt in deze onaangename af faire, omdat het college Inziet, dat het nodig is aan de raad en aan de hele Goese gemeenschap volledig inUcbtingen te verschaffen", zei hij. Nader ging de heer Loeve in zijn be«- toog in op de taal? van de raadsleden, waarbij hij opmerkte, dat zij vaak niet alleen kunnen afgaan op eigen inzicht en oordeel, maar veelvuldig moeten steunen op de voorlichting van B. en W. „De raadsleden moeten dus een groot vertrouwen kunnen stellen in die bronnen van voorlich ting en inlichting. Door eigen waar neming is dit vertrouwen aan het wankelen gebracht", ging het raads lid verder. De heer Loeve betreurde het, dat zo wel in Goes als daarbuiten het beleid van het gemeentebestuur van Goes en dat van de Goese burgemeester ten aanzien van bepaalde zaken ken nelijk onrust verwekt. Pas als klaarheid bestaat, zal de raad verantwoord kunnen beraadslagen over het gevoerde beleid en corrige rend of zo nodig bestraffend kunnen optreden, vervolgde dit raadslid. In stelling van een commissie juichte hij toe. een voorstel van B. en W. om een commissie ad hoe te be noemen. De lieer Visscher sprak voorts van een vertrouwenscri sis. „De moeilijkheden moeten worden opgelost om de gemeen te weer bestuurbaar te maken. Daar is maar een weg: recht en rechtvaardigheid", riep de heer Visscher uit. „Als het recht zijn beloop lieeft gehad, is er weer een basis waarop de gemeente bestuurd kan worden", zo meen de hij. De heer A. G. Heijboer (c.h.) sprak de hoop uit, dat door dit onderzoek het geschokte vertrouwen van dei raad hersteld zal worden. Mevr. G. A. Griep-Duinker (v.v.d.) en de heer W. G. M. de Valk (k.v.p.) zeiden liet vol ledig met de vorige sprekers eens te z.h.zijn. Vervolgens werd z.h.s. het voorstel aanvaard om een commissie te benoemen. Nadat de taaie van de commissie was omschreven, ging men akkoord met een voorstel van de heer Vis scher om de geheimhouding rond de zo veelbesproken zitting van 25 november op te heffen. Op voorstel Aan de heer N. E. v. Santé (v.v.d.) word een krediet tot maximaal 1000 uitgetrokken voor de pasbe noemde commissie. Deze commis sie die maandag 28 december a.s. vergadert, zal dan o.m. een notu list benoemen. Eveneens moet een voorzitter uit haar midden worden benoemd. Onder bijzonder grote belang stelling is woensdagmiddag te Middelburg de nieuwe beton mortelcentrale van de N.V. Pit Beton in gebruik gesteld. Deze ingebruikstelling gesclüedde door de burgemeester van Mid delburg, mr. Joh. de Widt. De burgemeester hield vooraf een korte toespraak, waarin hij wees op het grote belang van deze bedrijfs- uitbreiding. „Het gemeentebestuur heeft grote belangstelling voor alles wat verband houdt met bedrijfsleven en industrie in deze stad", aldus spre ker. In Zeeland is de hoop gevestigd op het Sloegebied en met name voor de dubbelstad Vlissingen-Middelburg biedt dit gebied bijzonder perspectief. „Toch hopen wij, dat binnen het territoir van de gemeente Middel burg zelf zich ook industrieën zul len vestigen en bestaande bedrij ven tot grotere ontwikkeling zullen komen. Het gemeentebesuiur zal gaarne daartoe de outillage leve ren: hoe eerder hot industrieterrein Gemeentepolitie Goes wordt met drie man uitgebreid Het 18 man sterke korps van de ge meentelijke politie te Goes wordt uit gebreid met drie man. Dit betekent dat het korps dan nagenoeg op sterk te is. Dit deelde burgemeester H. K. Michaëlis mee tijdens de woensdag avond gehouden raadsvergadering. te klein is, hoe eerder wij het moe ten uitbreiden". De burgemeester verklaarde, dat deze uitbreiding reeds nu in studie is. Vervolgens wees mr. De Widt erop, dat Middelburg als cultureel centrum en als „ambtenarenstad" behoefte heeft aan industrie. „Zij is nodig voor onze stad opdat zij haar oude nlaats in het landelijk bestel kan men". Tenslotte wees de bufg<$Rettl» ter er nog op, dat industrialisatie een algemeen Zeeuws belang is. De vele belangstellenden waren wel kom geheten door de directeur van Pit Beton N.V., de heer C. Pieters, aan boord van het daartoe gecharter de motorschip „Erasmus". Na de toe spraak van de burgemeester begaven de genodigden zich naar het terrein van de fabriek, waar de burgemees ter de installatie in gebruik stelde. Vervolgens werd een demonstratie ge geven van de mogelijkheden dezer mortelcentrale en de bijbehorende apparatuur. Teruggekomen aan boord van de „Erasmus" luisterde men onder meer naar een tweetal in leidingen. Drs. M. C. Verburg, direc teur van het E.TJ., zette de beteke nis uiteen van de produktiviteitsver- hoging voor de betonindustrie. Mr. dr. A. J. J. M. Mes, lid van Ged. Sta ten en voorzitter van het E.T I., sprak over „Zeeland en de produkti- vitèitsverhoging". *\V>A*\VVVWVW*VVVWAA Kerstfeest voor redacteuren Om do redacteuren van de P.Z.C. in do gelegenheid to stellen het kerstfeest in de huiselijke kring te vieren, zul len er gedurende de kerstdagen geen verslagen worden ge maakt van vergaderingen, bij eenkomsten enz. Mochten er organisaties zijn, die toch 'n verslag van een vergadering gepubliceerd willen zien, dan worden de besturen daarvan uitgenodigd zelf een beknopt verslag aan do redactie toe te zenden. V\\\\\\VSA/W*VWS/VVW*W Het is de Hamamelis die het 'm doet G. van Koeveringe te Goes nam afscheid van P.V.C. De heer G. van Koeveringe tc Goes hoofdboekhouder bij het Provinciaal Voedselcommissariaat, 'heeft woens dagmiddag in besloten kring af scheid genomen wegens het berei ken van de pensioengerechtigde leeftijd. De heer Van Koeveringe is zijn loop baan begonnen bij de Z.L.M. Tijdens de oorlogsjaren van Wereldoorlog I was in verband met tal van rege- ringsdistributiemaatregelen benoe ming van een boekhouder dringend noodzakelijk. Benoemd werd toen de heer G. van Koeveringe uit Waarde. Met grote deskundigheid heeft hij de Z.LM.-boékhouding een hechte basis gegeven on liiermee eigenlijk de grondslag gelegd voor het boek- houdbureau van deze landbouw- maatschappij. Tijdens de Tweede Wereldoorlog werden van overheids wege provinciale voedselcommissa- riaten ingesteld. In Zeeland werd de Z.L.M.-secretaris ir. J. D. Dorst tot provinciaal voedseleommissaris be noemd. De heer Van Koeveringe werd toen tot hoofdboekhouder aan gesteld. In al die jaren heeft hij met nauwgezetheid en deskundigheid de „boeken" van het P.V.C. bijgehou den. Voortgezette exploitatie van „Schuttershof" De schouwburgzaal „Het Schutters hof" te Goes zal hangende de onder handelingen met enkele bierbrouwe rijen na I januari a.s. nog twee maanden in voortgezette exploitatie blijven bij dc huidige exploitant, de lieer J. Brandenburg. Deze behoeft daarvoor geen huur meer te betalen aan de gemeente. Tot deze oplossing 'is men gekomen om do verenigingen niet te duperen, aldus deelde burge meester II. K. Michaëlis mee tijdens de woensdagavond gehouden raads vergadering. Als ontwikkelingskern is het voor Goes mogelijk subsidie te geven aan de nieuwe exploitant van „Het Schut tershof". De grootte van de subsidie is evenwel nog niet bekend, zodat met belanghebbenden nog geen en kele definitieve afspraak is gemaakt. Het ligt in de bedoeling „Het Schut tershof" voor de periode van 1 jaar in exploitatie te geven, met de mo gelijkheid van verlenging met nog maals een jaar, aldus do raadsvoor zitter. Met een druk op de lcnop heeft de burgemeester van Middelburgmr. Joh. de Widt, woensdagmiddag op het industrieterrein te Middelburg de nieuwe beton-morteleentraie van de N.V. Pit-Beton in gebruik gestéld. (Foto P.Z.C.) VAN TOT DUBBELE FEESTDAG Voor. het echtpaar W. Schipper Jz.- van Weelc te Borssele was het maan dag een dubbele feestdag. De heer ANT WOORD Nu is dc winter dan toch echt en of ficieel begonnende kortste dag en dé langste nacht hebben we ach ter de rug en het kerstfeest' staat voor de deur. Van heinde en ver ko men en gaan de mensen naar heinde en ver. Een ieder gaat bij een'ieder op bezoek en het ziet er wel maar uit, dat er menig brokje kerstkrans genuttigd zal worden. De mama, die met, haar drie dochtertjes in Bergen op Zoom in de trein was gestapt opi naar Goes te réizen, xva's rviet haar gedachten vermoedelijk al, in hevige mate bij het menu voor derde kerst dag zij had het stadium kerstr: krans-al achter de rug. Dat: bleek tenminste, toenr;een. van haar dochtertjes, nadat er een .sta tion gepasseerd was, wilde weten wat het volgende station zóu zijn. „Wat krijgen we straks f" vroeg het kind. Mama die dromerig uit de trein keek, strooid it op, uZu hmrkool Schipper werd die namelijk 70 jaar, terwijl het cchtjaar haar enigszins verlate, 30-jarig huwelijksfeest vier de. Deze beide feiten werden gevierd in liet Dorpshuis, waar de mu ziekvereniging „Oefening kweekt Kunst" het echtpaar 's avonds een serenade bracht. Bijna was het 'n driedubbele feestdag. De heer Schipper is dezer dagen namelijk ook 55 Jaar lid van „Oefening kweekt Kunst". Velen kwamen het echtpaar gelukwensen. AXELS (CH)ESTRAAT Net als in andere dorpen is ook in Zaamslag in Iedere straat een bordje aangebracht, waarop de straatnaam vermeld staat. Niets ongewoons dus. Maar in één bepaalde straat in Zaam slag treft men aan de ene zijde een bordje met „Axelsestraat" aan. ter wijl aan de overzijde van de straat ook een bordje zit, dat echter „Axel- schestraat" vermeldt. „BLIJF ZITTEN WAAR JE ZIT" De toneelgroep van de afdeling West Zeeuwsch-VIaanderen van de Neder landse Onderwijzersvereniging zal weer optreden op de feestavonden van de verschillende afdelingen van het Volksonderwijs In de streek. Voor dit seizoen is het stuk „Blijf zitten waar je zit" in studie genomen De tournee zal van half februari tot eind maart duren. (Slot van pag. 1) was. De fruittceltbedrijven zijn ge middeld vergoot van twee tot vijf lia en de landbouwbedrijven gemiddeld ran zeven tot veertien ha. Er resten op Schomven-Dniveland nog rond 100 ba, die ten dele zullen worden uitge geven aan boeren uit Tliolen en de Zak van Zuid-Beveland. De kadastrale werkzaamheden ston- 3en in 1959 in het teken van de de finitieve toedeling. Op Schouwen-Dui- veland werd de deiflntleve gebruiks- toedeling 20.000 na dit jaar een feit. Op Tholen was aan het eind van het jaar circa 6300 ha uitgegeven. De resterende 4500 ha volgen in 1960. In de Zak van Zuid-Beveland beper ken de kadastrale werkzaamheden zich tot het projecteren van tijdelij ke gebruiksregelingen voor de com plexen, waarin de kavelinrichting wordt uitgevoerd. In 1959 waren ge middeld 830 arbeiders ln de herver kaveling werkzaam (v.j.959); 96 (v.j. 93) draglines waren ingeschakeld: 7 (2) bulldozers; 8 (11) draineermachi- nes; 77 (60) auto's en 18 (21) loco's. De herverkaveling Walcheren verwerkte voor een bedrag van 2,2 miljoen gulden. De voor naamste werken bestonden uit het draineren van percelen en het aansluiten van de resterende pan den op elektriciteit en waterlei- Schip voer in Goese haven op woonarken Een verkeerde manoeuvre met het motorschip „Zeelandla" had gisteren in de haven van Goes een aanvaring tot gevolg met de langs de kade ge meerde woonark „Zeepaard" van de rijkswaterstaat. Een tweede ark, de „Malk", werd evens geraakt. De ma teriële schade was aanzienlijk. Het ongeval gebeurde toen de schip per van de „Zeelandia" zijn schip keerde. Waarschijnlijk door liet ver keerd schatten van de afstand voer het schip met vrij grote kracht tegen de woonark „Zeepaard", die lossloeg en vervolgens de woonark „Malle" ramde. Aan boord van de arken be vonden zich twee wouwen, die het gevaar zagen aankomen en tijdig de wal wisten te bereiken. Aan het meu bilair op de beide scheepjes werd veel schade toegebracht. In Wolphaartsdijk komt een ideeënbus Woensdagmiddag besloot do raad van Wolfaartsdijk, over te gaan tot het instellen van een ideeënbus voor de inwoners. De bus zal een plaats krijgen in dc hal van het gemeente huis. In de adviescommissie hiervoor wer den benoemd de heren C. Almekin- ders, K. de Kam en J. Wijga. De raad besloot, in principe toe te treden tot de regeling vuilnisop haaldienst met andere gemeenten op Zuid-Beveland. Do kindertoelage voor het gemeentepersoneel over het 4e kwartaal 1959 werd verhoogd en enkele wijzigingen in de gemeente begrotingen van 1959 en 1960 wer den vastgesteld. Tot bestuurslid van de instelling voor Maatschappelijke Zorg werd herbenoemd de heer D. Vleugel Sr. De raad wees een subsi dieverzoek van het Humanistisch Thuisfront af. Voorts werden enkele wijzigingen van do begroting 1959- 1960 goedgekeurd. Bij de ingeko men stukken was de goedkeuring van de begroting 1960. Oud-directeur dienst gemeentewerken overleden Op 71-Jarige leeftijd is de heer P. J. Jansen, architect B.N.A, en oud- directeur van Gemeentewerken te Middelburg, in Voorburg vrij plotse ling overleden. De heer Jansen werd op 1 mei 1923 door de Middelburgse raad tot direc teur van Gemeentewerken benoemd, welke functie hij tot 1944 heeft ver vuld. Op 1 april werd hij eervol ont slagen. Reeds voor die tijd had hij op last van dc bezetters Zeeland moeten verlaten. De oud-directeur vestigde zich toen in Norg (Drente). Onder zijn leiding zijn verschillende voor Middelburg belangrijke werken tot stand gekomen. De Lange Jan werd o.a. gerestaureerd, welke res tauratie bijna geheel voltooid was toen do Tweede Wereldoorlog uit brak en de toren verwoest werd. liet Park van Nieuwenhove en het oude deel van het Park de Griffioen waren plannen van de heer Jansen. Ook is tijdens zijn ambtsperiode een deel van Middelburg rond de Noord- weg en de Poelendaeleweg van riolering voorzien en werden enkele gemalen gebouwd. De oud-directeur was voorts een tijd lang adviseur architect van de Godshuizen. Sluiskilse weg gesloten voor transport topkraan Onvoorziene omstandigheden voorbe houden zal dinsdag a.s. de deze week opengestelde verkeersweg langs de cokeskade ie Sluiskil weer voor twee dagen worden afgesloten. Een week later zal de weg dan nogmaals wor den afgesloten voor de periode van een maand. Dit in verband met het transport van een topkraan, die een vlucht heeft van 27 nieter en een hijshoogte van 22,5 meter. Het juk steunt op vier wielkasten, elk voorzien van 3 loopwielen, waar mee de installatie langs de kade kan worden voortbewogen. Het hijsge wicht bedraagt 15 t. en de capaciteit ruim 400 ton kolen per uur. De 7- tons grijper wordt geleegd in een trechter, die zich op het julc bevindt en van hieruit worden dc kolen door middel van transportbanden in de kolenbunkers gebracht. Dinsdag arri veert het gedeelte, dat wordt gele verd door een Belgische firma. Wind en weder dienende komt het tweede constructiewerk op 7 januari. ding. Do tweede schatting werd beëindigd. De lijst van geldelijke regelingen werd opgemaakt; deze wordt in 1960 ter visie voorgelegd. Voor de herverkaveling Walche ren zal volgend jaar geen geld meer worden uitgetrokken. De resterende werkzaamheden be- staau uit het aansluiten van 500 percelen op waterleiding eu elek triciteit, waarvan dit jaar reeds een derde deel is gereedgekomen. Aan cultuurtechnische werken bul ten de herverkavelingsgebieden Is 5,3 miljoen gulden uitgegeven, waarvan 4,8 miljoen voor aanvullende werk- gelegenheidsobjecten. Een van deze objecten van 1,5 miljoen is het project van de Coöp. Suikerfa briek te Sas van Gent, waarbij 24 ha landaanwinst wordt geboekt. Op de aanvullende werkgelegenheidsob- jecten waren gedurende het gehele jaar gemiddeld 395 arbeiders tewerk gesteld, tegen 114 in 1958. Bovendien waren op werkgelegenheidsobjecten uitgevoerd in herverkavelingsver- band het gehele jaar gemiddeld 138 arbeiders werkzaam tegen gemiddeld 147 vorig jaar. Als aanvullend werk ln handkracht zal volgend jaar wor den uitgevoerd het egaliseren en in cultuur brengen van de Fluimpot op Tholen tussen Scherpenisse en St.-. Maartensdijk, in totaal 15 ha. De 25 ha tussep St.-Maartensdijk en de a£- sluitdam wordt, zoals bekend, recre atiegebied. In voorbereiding zijn thans de ruil verkavelingen Kleverskerlte (1100 ha) en Stoppeldijk (7800 ha). Het streven is Kleverskerke eind 1960 in stemming te brengen. Stoppeldijk eind 1961. Het krediet van f 15 miljoen, dat voor 1960 beschikbaar Is, is voor de „rest"-werkzuamhedon. Dat is een rest op Schouwen-Duiveland, een deel van Tholen, onder meer de af werking te St.-Annaland, hetgeen duurt tot april 1960 en St.-Maar- tonsdijk, alsmede het noordelijke deel van do Zak van Zuid-Beveland. De verdeling van de gelden is als volgt: Schouweu-Duiveland S1/* mil joen; Tholen 8 miljoen on Zak van Zuid-Beveland 3 miljoen. Jongeman uit Kattendijke in Duitsland verongelukt Op weg met een transport naar Duitsland is de 26-jarige ougehuwde vrachtautoehauffeur P. Matthijsse uit Kattendijke ln de nacht van dinsdag op woensdag dodelijk veron- gelukt. iet ongeluk gebeurde ln Duitsland, op ongeveer 50 km van de Neder landse grens. Op het moment van het ongeval werd de vrachtauto be stuurd door een zwager van het slachtoffer, de heer E. W. uit We- meldinge, een zoon van de onderne mer. De heer W. werd licht gewond. (Advertentie) 'a Bloedzuiverende kuur met Kruschen Salts, kan ook U verlossen van die rhoumatische pijn. Lijders aan onzuiver bloed, worden steevast ook slachtoffer van Rheu- mati8che pijnen. Daarom is een bloed zuiverende kuur met Kruschen zo weldadig. Kruschen spoort de bloed zuiverende organen aan tot krachtige werking - onzuiverheden in het bloed worden weggevaagd en kunnen zich niet meer vastzetten. Spieren en ge wrichten bewegen zich weer normaal, zonder oen zweem van pijn! 'n Heer lijke uitkomst die Kruschen Salts. VANDAAG. Middelburg Electro: Kop op, borst vooruit, 20 uur, al. Schouwburg: Rio Bravo, 20 uur, 14 Jaar. Schuttershof: P.Z.C.-kindervoorstelling: „Roosma- rijntje en de sneeuwkoningin, 0 en li uur. Vleeshal: Zeeuwse Kerstsalon 1950, 14—17.30 uur. Vlissingcn Luxor; Als moordenaar ge brandmerkt, 20 uur, 14 j. Alhanibra: De nacht voor de première, 20 uur, a.l. Bovenzaal kunsthandel Bikker: Schilde rijenexpositie ïX, Pleurbaay, 9—12 30 eu 14—18 uur. Goes Grand: De man, die verdwijnen moest, 20 uur, 14 jaar. VRIJDAG. Middelburg Electro: Kop op, borat voor uit, 15 30. 19 en 21.15 uur, a.l. Sohouw- burg: Rio Bravo, 14.30 en 20 uur, 14 J. Vlissingen Luxor: De ijzeren hand schoen, 15 uur, a.l. Als moordenaar ge brandmerkt, 19 en 21 uur. 14 uur. Al- hambra: De nacht voor de première, 15, 19 en 21 uur, a.l. Goes Grand: De man, die verdwijnen moest lj, 19 eu 21.15 uur, 14 jaor. ZATERDAG. Middelburg Electro: Kop op, borst vooruit. 15.30, 19 en 21.15 uur, a.l. Schouwburg: Rio Bravo, 14.30 en 20 u„ 14 J, vleeshal: Zeeuwse Kerstsalon 1939, 10—12 uur, 14—17.30 en 19 30—21.30 uur. Vlissingcn Luxor: De ijzeren hand schoen, 15 uur, a.l. Als moordenaar gebrandmerkt. 19 en 21 uur. 14 Jaar. Alhambra: De nacht voor de première, 15, 19 en 21 uur. St. Jacobskerk: Kerst concert, 16 uur. Goes Grand: De man zonder angst, 14 en 16 uur, 14 jaor. De man die ver dwijnen moest, 19 en 21,15 uur, 14 J. ZONDAG. Middelburg Electro: De Pedaalridder». 15.30, 19 en 21.15 uur, a.l. Schouwburg: Het lachkanon, 14,30 en 20 uur. 14 j. Vleeshal: Zeeuwse Kerstsalon 1959, 14—17.30 uur, Vlissingen - Luxor: Paniek in een wereld stad, 15, 19 en 21 uur, 14 Jaar. Alham bra: De man, die verdwijnen moest, 15, 19 en 21.15 uur, 14 jaar. Goes Grand: De nacht, voor d« pre- (nttr*, 1», 10 en 31 uur, «I.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 2