WENNEKER TEKKO TAKS en de Atoompantoffels „SPORT STEUNT ZONNEVELD' MAAKTE WEER VELEN BLIJ WALCHEREN K2r MARKTBERICHTEN 4L beroemde geneesmiddelen in 1 tablet doen wonderen! Waar zijn onze schepen? WOENSDAG 23 DECEMBER 1959 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT „Bliksemtocht" langs de Walcherse kindertehuizen Het comité „Sport Steunt Zonne veld" heeft dinsdagavond een „blik semactie" in het klein uitgevoerd. Omdat de inkomsten dit jaar, voor al door het fraaie zomerweer, gro ter zijn geworden dan men had ver wacht. heeft het comité aan de reeds eerder uitgereikte ontspanningsge schenken nog een en ander kunnen toevoegen. De tocht ging eerst naar het kleu terhuis „Welgelegen" te Seroosker- ke van de vereniging „Kinderzorg". Een reeds lang gekoesterde wens ging daar in vervulling. Door een bijdrage vdn 250 van „Sport Steunt Zonneveld" kon men een t.v.-apparaat aanschaffen. Nadat de voorzitter van het comité de heer C. L. Westerweel, het bedrag hier voor aan de directeur had overhan digd, dankte bij afwezigheid van de voorzitter, de secretaris van „Kin derzorg", ds. P. H. A. van der Wind, de vertegenwoordigers van de Zeeuwse sportwereld voor hun inspanning. Daarna ging men naar „Ipen- Begroting Oostkapelle met tekort van f 20.000 De gemeentebegroting van Oostka pelle voor 1960 vertoont een tekort van ongeveer f 20.000. Dit deelde burgemeester F. G. Sprenger mee in de maandagavond gehouden raads vergadering, waarin deze begroting wérd aangeboden. Er zal worden ge tracht een verhoogde uitkering uit het gemeentefonds te verkrijgen. De burgemeester deelde voorts mee, dat Oostkapelle in januari a.s enkele straatlantaarns rijker zal worden. Op een vraag van de heer A. Don (arb.) betreffende de bouw van bun galows en landhuizen antwoordde de voorzitter, dat gewacht moet worden op de goedkeuring van het uitbrei dingsplan door Gedeputeerde Staten. Het ligt in de bedoeling, de aanleg van de weg door dit terrein aan te besteden, zodra deze goedkeuring is verkregen. In deze vergadering werd een be drag van f 350.gevoteerd voor de aanschaf van een kast voor de bij zondere lagere school. Voor het pand Grijpskerkseweg 12 werd een pre mie voor woningverbetering beschik baar gesteld. Raad Biggekerke sprak over subsidie nazorg b.l.o. Nieuwe straatlantaarn op drie plaatsen Binnen een uur heeft de raad van Biggekerke dinsdagmorgen de laatste agenda van het jaar, die ditmaal 13 punten telde, doorgewerkt. Bijna alle punten gingen zonder slag of stoot onder de hamer van burgemeester J. L. Dregmans door. Alleen bij 't voor stel van B. en W. om een subsidie van 8 cent per inwoner te verlenen aan de Federatie Nazorg b.l.o. ontspon zich een kleine discussie. Zo wilde de heer C. Clarlsse (a.r.) we ten. wat eigenlijk het doel van deze instelling was. De raadsvoorzitter gaf daarop eeu overzicht van het door de 3 sociaal pedagogen te verrichten werk. Hij stelde nadrukkelijk, dat het ideële doel van de federatie eigenlijk niet in geld is uit te drukken. Vervolgens verklaarde de raad zich dan ook akkoord met het voorstel. Hetzelfde gebeurde met een voorstel om in de Bakkersgang. de Wagenma kersgang en de Schuitvlotstraat een straatlantaarn te plaatsen. Deze nieuw aan te brengen verlichting zal in totaal een bedrag van 880 vergen. De raad kon zich ook verenigen met een voorstel tot vaststelling van de nieuwe gemeenschappelijke regeling voor de schoolartsendienst voor Wal cheren, Noord-Beveland en Zuid-Beve land-West, een voorstel tot intrekking van de eerste wijziging van de Vlees keuringsverordening, een voorstel tot aansluiting bij het bureau personeels beheer en organisatie van de Vereni ging van Nederlandse Gemeenten en een voorstel B. en W. te machtigen de pensioengrondslagen der gemeente ambtenaren vast te stellen. Ook de desbetreffende wijzigingen Pp de gemeentebegroting 1960 gingen on der de hamer van de voorzitter door. Raad Vrouwenpolder ging akkoord met begroting '60 In de dinsdagdagavond gehouden vergadering van de gemeenteraad van Vrouwenpolder is de begroting 1960 behandeld, die bij de gewone dienst sluitend is gekregen niet f 253.062,63 aan inkomsten en uitga ven. De post onvoorzien is begroot oi f 1-18,43. Bij de kapitaaldienst zijn de inkomsten begroot op f 534.724,20 en de uitgaven op f718.564,88, zodat liier een tekort Is van f 183.840,68. Geen der raadsleden wijdde een alge mene beschouwing aan de nieuwe begroting. Wel sprak men er zijn verheuging over uit, dat er bij de gewone dienst geen tekort is. Bij de artikelsgewijze behandeling van de begroting vroegen de raadsleden slechts over enkele punten een kleine toelichting of verduidelijking. Verder besloot de raad met de N.V. Bank van Nederlandse Gemeenten een rekening-courantovereenkomst aan te gaan tot een maximum van f 50.000 en aan de rijkswaterstaat, afdeling Deltadienst, een perceel grond op de hoek Vrouwenpolderse- weg en Libertsweg te verhuren voor de bouw van een tijdelijke houten woning. Bij de rondvraag vestigde raadslid W. Louwerse (a.r.) de aandacht op de vuilnisstortplaats te Gapinge en de wijze waarop huisvuil wordt ge stort, hetgeen reden tot klachten feeft. Dit werd nog onderschreven oor het raadslid G. de Vos (c.h.). Burgemeester A. de Kam, die hier niet van op de hoogte was, zegde toe dit te onderzoeken. oord", waar 250 kon worden overhandigd aan de directrice, zuster P. N. van der Gaag. Voor dit bedrag werd een zogenaamde „watertaf el" aangeschaft,, waar aan de kinderen naar hartelust zullen kunnen spelen. De direc trice sprak namens de kinderen in enkele welgekozen woorden haar dank uit voor de medewer king, die de sportwereld geeft. Tenslotte ging het comité naar „Zonneveld", waar zowel voor de besmette als voor de andere afde ling eveneens 250 beschikbaar werd gesteld. Een weefdoos en ver schillende andere stukken speelgoed werden voor deze bedragen gekocht. Het restant werd in het ontspan ningsfonds gestort, waaruit de kos ten van filmhuur en dergelijke wor den betaald. Nadat dokter N. C. La- maison van den Berg had bedankt, voerde burgemeester F. G. Sprenger van Oostkapelle het woord. Alsbestuurslid van „Zonneveld" prees hij de verdienste van het co mité, dat zich zo geestdriftig in spant voor de patiënten. Als burge meester verheugde hij zich erover, dat het werk van bet comité zich thans ook uitstrekt tot de andere instellingen voor gehandicapte kin deren en met name liet feit, dat ook het in zijn gemeente gevestigde „Ipenoord" ervan profiteert, stemde hem tot grote voldoening. oude genever MIDDELBURG Kerstzang door het Middelburgs Mannenkoor Op tweede kerstdag zal het Mid delburgs Mannenkoor weer haar wel haast tradtitionele concert van kerstliederen uitvoeren. Zoals ieder jaar verwacht men voor dit uur van sfeervolle kerstzang een volle Nieu we Kerk. Het programma bestaat uit een keur van Nederlandse en bui tenlandse kerstliederen. Het Mannenkoor voert ditmaal ook de van radio» en grammofoonplaten bekende kerstliederen t.w. „Hoe leit dit Kindeke" en „Slaap nu mijn Jezuke", uit, die voor de dirigent van de beroemde „Maastrichter Staar" zijn bewerkt voor Mannenkoor met sopraansoli. Twee zeer jeugdige plaatselijke sopranen zullen deze soli voor hun rekening nemen. Gezien de reputatie van het „Middelburgs Mannenkoor", twijfelen wij er niet aan, dat dirigent Jan Kuiler ook hiermede een goede keus heeft ge daan. Tijdens de intermezzi in de koorzang, zullen de heren Jan Rijn en R. Bat ten, resp. orgel en cello, het Adagio van Cervetto en het Largo van Vi valdi ten gehore brengen. Wijkgemeente I schonk 500,voor „Redt een kind" Talrijke leden van wijk I der Ncd. herv. gemeente van Middelburg had den gehoor gegeven aan de uitnodi ging om in de gymnastiekzaal van Kinderzorg de kerstsamenkomst bij te wonen. Het geheel stond onder lei ding van de wijkpredikant, ds. P. F. Th. Aalders. Aan deze samenkomst verleenden ondermeer medewerking de Jonge Kerkgroep van Wijk I, die een leke- spel opvoerde, een jongenskoortje onder leiding van de heer J. P. Osse. waarde, dat enkele kerstliederen zong, en de heer A. Steketee, die een kerstverhaal vertelde. Tijdens deze avond werd besloten het fraaie bedrag van f 500 af te dragen voor de actie „Redt een kind". In de wijkkas bevond zich namelijk De Broederband" hield kerstbijeenkomst og een bedrag van f 800, dat een nige tijd geleden gehouden bazaar gebracht nad. Op voorstel van ds. Aalders bestemden de gemeentele- i de helft hiervan voor de actie en de andere helft voor het wijkwerk. Een collectie, die deze avond gehou den werd voor beide doelen, bracht nogmaals een bedrag van f 168 op. De bijdrage voor de actie „Redt een kind" werd toen volgemaalct tot f 600.—. Officiële publikaties VLISSINGEN. De wethouder van sociale zaken ls ver hinderd hedenmiddag spreekuur to hou den. O Pil ALEN HUISVUIL TE MIDDELBURG in verband met do kerstdagen wordt het ophalen van huisvuil als volgt ge regeld: de wijk van vrijdag 25 december 1050 zal worden opgehaald op donder dag 24 december 1950. De wijk van zaterdag 26 december zal worden opgehaald op maandag 26 decem ber 1059. De coöperatieve vrouwenbond „De Broederband" te Middelburg hield de zer dagen haar kerstbijeenkomst in „De Gouden Poorte" onder leiding van mevrouw A. BlokspoelSchipper, die de kerstgeschiedenis voorlas. Nadat mevrouw Overweel een paar verhalen had voorgelezen, werden enkele kerst liederen gezongen. Vervolgens ver maakten de dames zich met een ge zelschapsspel. Tot slot zong men het bondslied. Kerstmiddag leerlingen rijkskweekschool Voor het eerst hebben leraren en leerlingen van de rijkskweekschool te Middelburg hun gebruikelijke kerstmiddag gevierd in ae aula in de nieuwe vleugel van de school, 's Mor gens werd een film vertoond over het leven van Emile Zola. Hierin was duidelijk en pakkend de Franse fin- de-siècle sfeer getekend. Bepaald in structief was de film daarenboven, waar ze de strijd van Zola en de Dreyfus-affaire boeiend uitbeeldde. In de namiddag was de aula gevuld met ongeveer allen, die betrokken zijn bij 't werk van de kweekschool: leerlingen, leraren en het personeel van de praktijkscholen. Op uitstekende wijze werd een spel opgevoerd. Niet alleen door de mo derne probleemstelling waarheen gaat de wetenschapsmens met zijn atoombom: maar ook door de goe de voordracht der spelers werd deze opvoering een groot succes. Onder leiding van de muziekleraar zpng het kweekschoolkoor enkele kerstliederen begeleid door een strijk orkestje, samengesteld uit leraren en leerlingen. Aan het éind van de middag werd een collecte gehouden voor de actie „Redt een kind". Daarbij Werd door de aanstaande onderwijzers getoond, dat ze zich in willen zetten voor de toekomst van het kind, waar ook ter wereld. Bijna f 250.werd ingezameld. VLISSINGEN Kerstfeest uloscholen Dinsdagmorgen werden in de Johan- neskerk te Vlissingen twee kerstwij- diingen gehouden voor de leerlingen van de beide ulo-scholen. Van 10 tot 11 uur hadden de leerlingen der open bare ulo, waarbij het voltallige perso neel tegenwoordig was, een wijdings uur, dat onder leiding stond van ds. J. Kwast die het godsdienstonder wijs op deze school verzorgt. Mevr. Kwast gaf solozang ten beste en 4 leerlingen vertolkten elk een der ge dichten Herodes, Augustus, een her der en een priester (in bij d'ie tijd passende kostuums). Het was een zeer geslaagde samenkomst. Van 11 tot 12 uur vierden de leerlin gen van de chr. ulo met het personeel het kerstfeest, onder leiding van l^t hoofd der school, de heer Jorritsma. Verschillende leerlingen droegen kerstgedichten voor, terwijl na samen zang ds. J. Kwast eindigde met een meditatie. „De Ster van Bethlehem" in de St.-Jacobskerk Tere zang; klonk dinsdagavond door de wijdse ruimte van de Sint-Ja- cobskerk in Vlissingen. Figuren in kleurige gewaden wierpen grillige schaduwen op de mat verlichte mu ren en echoënde stemmen klonken door het kerkgebouw, toen een groep gemeenteleden van de Nederlands Hervormde Kerk daar met M. Nij- hoffs kerstspel „De Ster van Bethle hem" het oude kerstgebeuren tot le ven bracht. De sobere decors en het spel ver plaatsten de bezoekers in gedachten naar Bethlehem. Het spel werd door de honderden belangstellenden vol aandacht gevolgd. De regie was in handen van mejuf frouw A. C. M. Gillissen, die hierbij werd geassisteerd door de heer F. Koster uit Middelburg. Een kinder koor van de Prins Willemschool on der leiding van de heer J. Reijnhout verzorgde de zang bij het spel en mevrouw J. M. T. van Tatenhove- Bickelmayer bespeelde het orgel. Ds. Y. van der Schoot opende de avond en gaf ook een korte toelichting op het lekespel. Kerstfeest voor bejaarden De dinsdagmiddag door de Ned. herv. vrouwenvereniging „Bergopwaarts" te Vlissingen'voor de bejaarden in wijk I en VI georganiseerde kerstfeestvie ring viel een zeer druk bezoek ten deel. De stemmig met kerstgroen en kaarsen versierde zaal van het lokaal Noordstraat 34 was geheel bezet. De leiding berustte bij de wijkpredikant, ds. J. Kwast, die het kerstevangelie en vier kleine gedichten, nl. Herodes, Augustus, een herder en een priester, las. Verder was er samenzang door mevr. Kwast en mevr. Hannewijk, welke laatste tevens een kerstverhaal las. Verder werden verschillende kerstliederen gezamenlijk gezongen, waaraan ook het zangkoortje van de vrouwenvereniging medewerking ver leende. Tenslotte hield ds. Kwast, na de pauze met thee en gebak, een me ditatie over: „De bevolking en de her ders van Bethlehem", qnMndll( Jaarlijkse feestavond „De Ruyterschool" „Het Kleinkunst-ensemble" vier veelzijdige artiesten heeft de leer lingen van de Vlissingse „De Ruy terschool" dinsdag een avondje ge zelligheid bezorgd. Voor de jaarlijk se feestavond waren leraren en zee vaartscholieren met hun dames on der een stromende regen naar „Bri tannia" gekomen, waar zij met een programma van cabaret, goochel- show, conférence en veel muziek ar tistiek „verwend" werden. De schoolband speelde aan het begin van de avond enkele aardige melodie tjes en maakte even later plaats voor René van Vooren, die met een vlotte confrénce de andere drie leden van het gezelschap inleidde. En deze in leiding was „nodig", want het zange resje Annemarie van Tol trad het programma binnen met een „bedeesd liedje". Maar deze verlegenheid hoor de alleen maar bij het liedje, zoals spoedig bleek. Haar bijzonder aardig optreden werd afgewisseld met een „onbegrijpelijke" goochelshow van Peter Oran, die met zijn kaarten wel weg wist. Muzikaal werden deze drie „kleinkunstenaars" begeleid door Henk Booy, die de zaal zijn virtuosi teit op de accordeon toonde Na de pauze kwamen de vlèr arties ten elk nogmaals voor het voetlicht. De schoolband zorgde voor de entr'act-muziek. Het ensemble Wij nen verzorgde de dansmuziek bij het geanimeerde bal, dat de avond be sloot. Feestdagen eetdagen vlekkendagen verwijdert vlekken - zónder kringen! tube 1.95. spuitbus 5.95 ROTTERDAMSE VEEMARKT. Aanvoer In totaal 2041. Weektotaal 3652. Vette koeien en ossen 200: gebrul ksvee 621; gebruiksvee t.b.c.vrlj 255: stieren 152; nuchtere kalveren 543; varkens 2; lopers 17; biggen 14; paarden 33: veulens 4: schapen of lammeren 173; weide/zulg- lammeren 22. Prijs ln cents per kg. le kw 2e kw. 3e kw vette koelen 305—325 285—305 270—285 Vette kalveren 300—335 280—300 240—270 ichtpaarden 210 180 170 Prijs in guldens per stuk le 2e 3e kwalitett Graskalveren 450 380 280 Nuchtere kalveren 72 62 50 Exportvarkens lopers 80 70 60 Biggen 54 44 40 Schapen 82 70 55 Lammeren 08 80 60 Kalfkoeien 1290 1090 900 Melkkoeien 1290 1090 900 Vare koelen 890 780 680 Vaarzen 925 775 625 Pinken 580 500 400 Vette koeien aanvoer kleiner, handel lui. prijzen onveranderd; vette kalveren aan voer korter, handel willig, ruim prijs houdend; graskalveren aanvoer matig, handel tamelijk, prijzen als vorige week: nuchtere kalveren aanvoer Iets meer. handel kalm, niet geheel prijshoudend, exportvarkens lopérs aanvoer kleiner, handel redelijk, prijshoudend: biggen aanvoer kleiner, handel redelijk, prijs houdend: slaehtpaarden aanvoer matig, handel stil, prijzen vooral niet hoger: schapen aanvoer aanmerkelijk kleiner, handel goed, prijzen wat stijver: lam meren aanmerkelijk kleiner, handel goed. prijzen wat stijver: kalfkoeien en melk koeien aajivoergewoon handel stil. prij zen constant: vare koelen aanvoer kor ter. handel redelijk, prijshoudend: pin ken aanvoer klein, handel flauw, prij zen stabiel VEILING KRABBENDMKE 22 dec. Conference I 65-75 75.50—75.60. 55- 65 68.30. lid 32—36. nigrof 56-58, Illfijn 4243, kroet 1038, stek 11, Goudreinette I 75-85 43, 65-75 39. lid 30—31, Illgrof 39— 41, Illfijn 28—38. kroet 25—32, Coxs O.P I 60-65 69, 55-60 51. lid 22. Illgrof 53—62. Illfijn 26, kroet 25, Golden Delicious I 80-85 $8—73, 75-80 71—73, 70-75 71—73. 65-70 64—65, 60-65 56. 13 75-80 63—67, 70-75 06 65-70 61—63, 60-65 53—55. lid 41, Illgrof 50 —62, Illfijn 36—38, kroet 30—37. Verpakt fruit, Goudreinette: I 85-90 48, 80-85 50, 75-80 47, 70-75 45. 65-70 41. VISMIJN VEERE Exportgarnalen 2008 326—500. bot 310 54— 73. Wijting 168 34—52. kabeljauw 21 49—61, rog 2 27, sprot 4 39. ongesorteerde vis 9 49—50- EIERVEILING GOES 23 december. Bericht van handelaren. Kippeëieren U cent. kl. eieren 8.5 cent, eendeëleren 8 cent. VEILING ST.-MAARTENSDIJK Furore 14.01, Bintjes 16-50. bonken 21.70, drielingen 6, Alfa bonken 15, aanvoer 15 ton. Uien 40-55 1932—19.00. 55-70 23—31. bonken 2435—24.02, drielingen 18.03, stek 647. aanvoer 45 ton. (Advertentie) Chefarme 4 Bij pijn, griep of „landerig" gevoel zorgt een enkel labiel dal II «eer mei plezier Uw werk kunt doen l 20 tabl. 1.0.80.Voordeligegezinsverpakkmg 100 labl. f. 3.50 ANNENKERK S H 22 to Suox. CAMEROUNKUST 22 town. CASTOR 22 to Mlla OAPHNIS 23 to Wl! DONO.EDIJK 23 Live OOSTKERK 22 I Rotterdam. ORANJESTAD 21 v. Pranoo n. Oarbodoi. PR. OER NED. 22 t« Spain. SENCQALKUST 22 T CALTEX ROTTERDAM 22 t CLAVELLA 22 Stanley, STAD DELFT 23 Now V KRYPTOS, 22 t TWEELINOEN 21 v ZAANKERK 2 MALEA 22 V. Pladju n. I Sambu. MOLENKERK 22 t* Marsollll OUWERKERK 22 te A'dam. PRINS WILLEM VAN ORANJE te Et.-John. STANVAC TALANO AKAR 22 Sungot Gcrono n. TJ. Pr STEENWIJK 22 v. Newark r UTRECHT 22 t 83, De man, die op het terras het gesprek van de vrienden had afgeluisterd, liep snel naar de portiers loge en zei: „Geef me vlug even de sleutel! Ik moet Iets halen voor professor Starreveld! Kamer twaalf, is het niet?" „No, no, signor! Camera zestien!" antwoordde de hotelier niets vermoedend, en overhandigde met een gracieus gebaar de sleutel aan de bedrieger, die er snel mee naar boven liep Eenmaal in de kamer van de professor opende de in sluiper vol verwachting de kastdeurenniets! „Die kerels hebben ook niet vee) bagage!" bromde hij entrok met een ruk de rugzak onder het bed vandaan. „Ha, dat zal zijn wat ik zoek!" En triomfan telijk bekeek hij de atoompantoffels van pro- Klokkenspel in de kerstnacht De beiaardier P. H. Broerse zal in de kerstnacht de klokken in de torens van Vlissingen en Veere bespelen. Er zullen kerstliederen ten gehore wor den gebracht. In Vlissingen speelt hij van 10 uus des avonds tot 10.30 en in Veere van half twaalf tot kwart over twaalf. Koudekerke herdenkt jubileum burgemeester De gemeenteraad van Koudekerke zal maandag 4 januari tijdens een buitengewone raadsvergadering, die om twee uur begint het feit herden ken, dat burgemeester J, L. Dreg mans 25 jaar geleden ais burgemees ter van Koudekerke werd geïnstal leerd. SINT-LAURENS Kerstviering N.C.V.B. De afdeling Sint-Laurens van de Ned. Chr. Vrouwenbond hield een drukbe zochte kerstbïjeenkomst, die onder leiding stond van de presidente, me vrouw D. H. Baas-Kemp. De dames Drost-de Neef, Geldof-Wagenaar en Vermaire-Vader declameerden en mej. M. P. Boon vertelde „Een wonderlijk kerstfeest" van H. Felderhof. Een zangkoortje zong o.l.v. mevrouw Kwekkeboom-Verhage. Onder aanbie ding van een klein geschenk werd af scheid genomen van de vice-presiden- te, mevrouw Reinhoud-Fluit, die ver trekt naar Eemnes. De eerst volgende vergadering is op 21 januari a.s. met als onderwerp „Pleidooi voor Polder- mau". KOUDEKERKE Interkerkelijke zangdienst trok veel belangstelling In een stampvolle gereformeer kerk van Koudekerke werd zondagavond een interkerkelijke kerstzangdienst gehouden. De leiding van de'liturgie, waaraan het gereformeerde evange- liesatiekoor, de gemengde zangvere niging „Zanglust", enkele kinderko ren, een blokfluitenscmble en de he ren A. J. Feij, orgel en Ph. Feij, ho bo, medewerking verleenden, was in handen van drs. A. Elshout. Ds. J. H. J. Hofman hield een meditatie over het onderwerp „Een warm plekje." Dirigent in deze interkerkelijke dienst was de heer Jan Kousemaker. O.- EN W.-SOUBURG „ZuiHerstemmen" gaf geslaagde uitvoering In „De Zwaan" te Souburg heeft de zangvereniging „Zuïderstemmen" een „tweede-lustrum-zangavond" ge geven, die bijzonder in de smaak viel. Onmiddellijk nadat voorzitter W. Sturm zijn openingswoord had be ëindigd. kwamen de klassen één en drie voor het voetlicht. Onder leiding van mevrouw M. Francke-Davidse en begeleid door mevrouw C. de Boer- Van Boven werden de liedjes „Twee kikkers" en „Twee handjes" gezon gen en „Rosa, bloemen op je hoed", waarmee de kinderen veel succes oogstten. De „oudere" klassen brach ten de bekende Zuidafrikaanse bal lade van de oude tante Coba en het liedje „Grootmoedertje", eveneens met veel succes. Na de pauze werd de operette „Jantje in modderstad" uitgevoerd, waarvoor zowel wat de uitvoering als wat de entourage be treft „Zuiderstemmeh" buiten de blqemen van Rosa een pluim op de hoed heeft verdiend. Nagekomen advertentie» tessor Starreveld. „Zo, nu nog even gauw die beloning in Frankrijk ophalen!" Buiten kwam de waard op verzoek van pro fessor Bambini nog even een kopje koffie brengen. „Betaalt U de wijn voor de man die dat pakje uit uw kamer moet halen ook?" vroeg de waard aan professor Starreveld. Maar voordat die zaak verklaard en uitgelegd was, klonk plotseling het geluid van atoom pantoffels uit de kamer boven hen. Enige en algemene kennisgeving. Heden overleed tot onze grote droefheid onze beste zwager en oom. de heer DAVID JOZIASSK in de ouderdom van 82 jaar. Middelburg: P. Janse Vlissingen C. P. Janse A. Janse-Le Granse Middelburg: W. C. Tisserand- Janse P. Tisserand P. C. Janse I. M. Janse- van Klinken Middelburg, 22 december 1959, Seissingel 26. De begrafenis zal plaatsvinden op don derdag 24 december a.s. Vertrek van het sterfhuis 14 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 3