Verhouding tussen landbouw en industrie heeft vele facetten VOORSTEL TOT VERHOGING CONTRIBUTIE WERD AANVAARD BEJAARDENSOCIËTEIT GROEDE KRIJGT MEER SUBSIDIE KLAKKEN dit de ETHER 10 PROVINCIALE ZEEUWS.E COURANT DINSDAG 22 DECEMBER 1959 REDE Z.L.M..VOORZITTER IR. M. A. GEUZE Samenwerking nodig om alle problemen het hoofd te bieden In zijn openingsrede voor do maandag in het Middelburgse Schuttershof ge- honden algemene vergadering van do Z.L.M., heeft de voorzitter, ir. M. A. Geuze, o.m. naast een uitvoerige besproking van de verhouding tussen land bouw en industrie, nog enkele Zeeuwse problemen aangesneden. Ook in de ze provincie zijn velen in de landbouw individueel getroffen door de droogte. Te sclirïjnender komen dan ook de gevolgen van oen fiscale politiek, die de goede jaren extra afroomt naar voren. Ir. Geuze vertrouwde dat dit een re den te meer zal zijn voor de regering om de wederom, maar dan gewijzigd in te dienen belastingvoorstellen op het punt van de inkomens-egalisatie over meerdere jaren bevredigend te realiseren. zakelijke arbeidskrachten zal wég- trekken. Hoewel ir. Geuze op dat punt in verschillende gebieden toch ook wel weer een evenwicht zag ontstaan, noemde li'4 bij dit alles de Ioonhoogto van groot belang. Nekslag Daarom is men allerminst tevreden met de uitspraak van de regering dat van de ruimte in de lonen boven de ge middelde nationale prodnktiviteitsstij- ging slechts gebruikt zal mogen wor den gemaakt van eon verlaging der garantieprijzen. „Wij zien een derge lijk beleid niet alleen als een nekslag voor de relatieve gelijkstelling van de landarbeid, maar wanneer we ons op liet standpunt van do begrenzing van Ook wees de Z.L.M.-voorzitter op de onrechtvaardige grondbelasting, het uitblijven van do Bijdragenwct Delta wet en dito zeewaterkeringen, en het uitblijven van oen verhoging van de financiering van de quartaire wegen. In het begin van zijn rede constateer de ir. Geuze een angst onder de agra riërs, dat het landbouwbeleid, dat zich zal kenmerken door een losser ver band tussen kostprijzen en garantie prijzen, een knellen en hinderen voor de landbouw in de beurs zal opleveren. Deze vrees komt z.i. voort uit een ge brek aan houvast. In de Z.L.M. heerst wel de opvatting dat de spreiding in <lc prijsniveaus groter mag zijn in ver houding tot de markten, mits het ech ter niet alleen een spreiding naar be neden betreft. Een dergelijk gespreid beleid per gegarandeerd produkt zal zich om een kostprijsnivcau als ge middelde af moeten spelen. De melkprijs en de grootte van de Nederlandse melkproduktlc blijkt een grote moeilijkheid. Spreker geloofde echter niet dat de minister met enige prijsdrukking de hoeveelheid beteke nend kan terugbrengen of uitbreiding afdammen. De weidebedrijven of de bedrijven met veel onscheurbaar weiland hebben geen alternatief. Dit voor de Neder landse veehouderij kardinale punt vraagt dan ook naar de mening van ir. Geuze een minder orthodoxe aan pak. In de suggestie van een continu en gestimuleerd marktprijspeil voor slachtvee meent hij een positief punt te mogen zien. Landbouw en industrie Vervolgens behandelde de heer Geuze enige aspecten van de ver houding tussen landbouw en indus trie. Hij stelde, dat van de zijde van de landbouw een gevoel van onmacht bestaat, wanneer men" zijn prestuties tracht te toetsen aan die van de moderne industrie. Ir.- Geuze stinte een aantal factoren aan, die daarbij een rol spelen, o.a. de arbeidsverdeling die in de industrie verder kan worden doorgevoerd, het onbeperkt gebruik maken van machi nes in de industrie en de veel geringe re omloopsnelheid Van het kapitaal in de landbouw. De beperkende factoren maken dat de boer iii het algemeen wel het gevoel heeft, dat hij op het beleid van arbeidsproductiviteit in sommige opzichten niet of zeer moei lijk met de industrie van thans kan concurreren. Overigens zag spreker voor de landbouw mét structurele ge breken nog wel degelijk' grote moge lijkheden na, sanering. Spreker nam op zijn eigen bedrijf in de veertien ja ren na de oorlog een arbeldsprodukti- viteitsverbetering van de orde van grootte van 75% waar. De mechanisa tie en de motorisering zijn hier zeer verlaat doorgebroken. Daar we voor- al met de agrarische structurele her vormingen in Europa nog maar aan het begin staan, zag de heer Geuze nog grote en snelle, vorderingen op dit gebied mogelijk. Als een ander zwaarwegend punt bij de boer noemde spreker de vrees dat de industrie voor de landbouw nood- EVEN NADENKEN Horizontaal bep. afwerking (knoopsgat, enz.); 5. kleine meeuw; 9. bevroren dauw; 10. medicijn; 11, ti tel; 13. U; 14. voorzetsel; 15. reeds: 16. boom; 18. insekt; 19. zwavelzure kalk; 21. dapper; 22. lengtemaat; 23. prul, prikje; 26. soort dam; 30. voor malig Zuiderzee-eiland; 33. meisjes naam; 34. met groet; 35. paar; 36. uitgeput; 38. natüurl. logaritme afk.: 39. tijdperk; 40. zoogdiertje; 42. heel rijk iemand; 43. Duitser. Vertikaal: 1. op tijd; 2. daar; 3. buig; 4. leedwezen; 5. pijn-in-de-rug; 6. me taal; 7. lengtemaat; 8. ander woord voor dameskous; 12. dans, samen zang; 15. Engels bier; 17. per procu ratie; 18. van onderen; 20. getal: 23. liehtcenheid; 24. ernstig; 25. klein tje; 27. tot en met; 28. nachtvogel; 29. insekt; 31. bezinksel; 32. lichaam zonder ledematen; 35. voor-: voor voegsel; 37. duw;. 39. getijde; 41. ele ment, afk. het garantiebeloid stellen, "dan. bete kent het tekort in loon daar in feite, dat de landbouw in de sector der vrije frodukten extra voor deze kosten- actor te kort gaat schieten", aldus ir. Geuze. In zijn verdere opmerkingen over de verhouding tussen landbouw en indus trie. wees hij voorts nog op de ont trekking van goede cultuurgronden. Men schat in 't. westen tot 1980 40.000 ha nodig te hebben. Spreker geloofde echter dat het tö eenzijdig zou zijn, dat do industrie de landbouw alleen maar verdringt. Hij wees daarbij op de voordelen op het gebied van de at- zet, door een intensieve meer produk- tieve benutting van de overgebleven gronden. In het vervolg van zijn rede wijdde spreker voorts nog aandacht aan do ontvolking van het platteland en het probleem dat de industrialisatie in het leven op het platteland in ver schillende opzichten grote veranderin gen zal aanbrengen, die niet alle ver beteringen zijn. Hij kwam tot de con clusie dat de boerenstand de noodzaak van de gespreide industrialisatie met het verstand begrijpt, maar met het gevoel vaak huivert. Allen zullen moeten samenworken om de proble men, die niet alleen technisch en economisch zijn, het hoofd te bieden. Tot slot maakte ir. Geuze nog enkele opmerkingen over diverse punten als o.a. de vestigingseisen voor land- en tuinbouw ên het E.E.G.-landbouwbe- leld. In de ochtendvergadering behandelde men eerst enkele huishoudelijke za ken. Na liet welkomstwoord Van de alg. voorzitter, ir. M, A. Geuze, die onder meer liet lid van Ged. Stuten, de heer C. Philipse, kon begroeten, deed de heer Geuze enige mededelin gen. Het hoofdbestuur van de Z.L.M. heeft besloten aan het Landbouwschap voor te stellen een voederbietenveror dening uit te vaardigen ter beteuge ling van de vergelingsziekte. Dit te meer, nu België ons reeds is voorge gaan met het treffen van een rege ling. De voorgestelde regeling beoogt het verminderen van deschade als gevolg van de vergelingsziekte, doch tevens zo weinig mogelijk de veehou derij te benadelen. Daarom zou het Z.L.M.-hoofdbe- stuur het vervoederen van bieten na een bepaalde datum niét willen verbieden, doch wel de bepaling in voeren, dat de bieten moeten wor den ingekuild of diep gekopt, waardoor spruitvorming wórdt voorkomen. Dit laatste óm het op treden van de luizen tegen te gaan, dié de vergelingsziekte verspreiden. Verder deelde ir. Geuze mee, dat er een samenwerking is verkregen tus sen de lagere landbouwschool te Ziê- rikzee en de tuinbouwschool te Haam stede, die zal leiden tot één school, In verband met de steeds verder ge stegen lasten en de groeiende activi teiten van de organisatie, werd zon der discussie en zonder hoofdelijke stemming besloten de begroting '60 vast te stellen, met daarin een con tributieverhoging van 1,90 tot 2,45 per ha en in '61 tot ƒ2,40. Voor de niet-grondgebruikers wordt do con tributie met 2,50 verhoogd. Nadat bij de rondvraag nog enkele opmerkingen uit de vergadering naar voren waren gebracht, was het Woord aan de heer H. J, Muntinga, bestuurs lid van het K.N.L.C. en voorzitter van de hoofdafdeling akkerbouw van het Landbouwschap. Onder de titel: K.N.L.C., heden, ver leden en toekomst, schetste hij de be tekenis en de geschiedenis van het 75-jarige Kon. Ned. Landbouw Co mité. Hij gaf daarbij tevens zijn vi sie op enkele akkerbouwproblcmen van het ogenblik. Met name na '45 is gebleken, dat het K.N.L.C. een onmisbaar element is om voor de belangen van de boer op de bres te staan. Sprekende over het huidige land bouwbeleid, uitte de heer Muntinga zijn bezwaren tegen het te lage prijs niveau van de gegarandeerde produk- ten. Het Is absoluut fout aldus spre ker dat men voor zekere pro- dukten beneden de kostprijs gaat. Bij zijn beschouwing van het Zeeuw se bouwplan, wüs de lieer Muntinga van oordcel dat do brouwgerstcultuur in deze provincie nog wel kan worden uitgebreid. Dit, omdat Zeeland door verschillende factoren hiertoe in staat, een uitmuntende kwaliteit le vert. Ook in het kader van dc E.E.G. zag inleider speciaal voor de brouwgerst gunstige perspectieven, voor de sui kerbietenteelt liggen er z.l. In de E.E.G. eveneens goede kansen. De toekomst van de peulvruchtenteclt hangt af van de vraag of Nederland in staat zal zijn een hoogwaardig produkt te blijven leveren. Ook bij de aardappelen is de kwaliteit pri mair, hoewel de afzetmogelijkheden van jaar tot jaar wisselend zullen zijn. De vlassituatie lijkt momenteel iets beter. Door samenwerking met de Belgen zag spreker een verdere kans om op te komen voor de be langen van onze vlastelers. Tenslotte gaf de heer Muntinga nog zijn visie op dc toekomstmogelijkhe den van do Zeeuwse landbouw. In deze akkerbouwprovinclo, waar vak bekwaamheid gepaard gaat met gun stige natuurlijke omstandigheden, voorzag hij een nog verder gaande specialisering. Op deze inleiding volgde tot besluit van de ochtendvergadering nog een interessante gedachtenwissellng. M iddagvergad ering Tijdens de middagvergadering, die nog drukker bezocht was, richttê na dó redevoeringen van ir. Geuze eii minister Marijnen ook de commissa ris der koningin, jhr. mr. A, F. C. dè Caseinbroot, zich nog tot de Z.L.M.- ers. Een hem door ir. Geuze, onder een instemmend applaus, gegeven raad om niet té liard te werken, kaatste de commissaris vriendelijk naar de Z.L.M.-voorzitter terug: „Die waarschuwing geldt voor ons beiden". Verder-sprak de commissaris over een „rampzalige politiek", dat Zee land woningen toegewezen krijgt op grond van een „onbegrijpelijk statis tisch woningtekort". Het platteland wordt erdoor ontvolkt, terwijl zij die naar de randstad trekken, daar bijna het dubbele uit het gemeentefonds kosten. De commissaris leverde in dit verband een pleidooi voor het platteland. Voorts deelde hij o.in. nog mee, dat in januari a.s. de eerste vergade ring van de agrarische subcommis sie van de vaste commissie voor do planologische dienst zal worden ge houden. Voorzitter zal iemand uit landbouwkringen zijn. De conunis; saris hoopte dat de landbouw hier mee vau het „defensief in liet of fensief" zal komen. Hij wilde ook graag kennis nemen van de door het Landbouwschap opgestelde plannen voor het grondverzet in de Z.-Vlaamse kanaalzone. De burgemeester van Middelburg, mr. Joh. de Widt, wees nog óp de goede relatie tussen stad en platte land welke hier in Zeeland bestaat. Hij zag een gezamenlijke taak om de ontvolking van deze provincie tegen te gaan, onder meer door industria lisatie. Het zangkoor van de Bond van Plat telandsvrouwen, afd. Zuid-Beveland, luisterde onder leiding van de diri gent, Jan Kousemaker, de vergade ring met enkele liederen op. Het har telijke applaus bewees overduidelijk hoezeer dit Intermezzo werd geappre cieerd. A. J. Pijnacker te Sluiskil koninklijk onderscheiden Na ruim 38 jaar aan de Cokesfabriek te Sluiskil verbonden te zijn geweest heeft de heer A. J. Pijnacker, pro curatiehouder, daar maandag afscheid genomen in verband met liet. berei ken van de pensioengerechtigde leef tijd. De heer Pijnacker werd bij deze gele genheid onderscheiden met de ere medaille in goud, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. De versier selen van deze ónderscheiding werden hem opgespeld door burgemeester mr. P. H. W. F. Teilegen van Torneu- zen, die de afscheidsbijeenkomst in de kantine van het bedrijf mot direc tie en personeel meemaakte. Algemeen schetste men de heer Pijn acker als een opgewekt en goed mens, een prettig en arbeidzaam collega der halve. Directie en personeel boden de scheldende procuratiehouder een bandrecorder aan; ook waren er bloe men en een rokertje. Woensdagavond zal de directie dc scheldende in hotel ..Des Pays Bas" te Terneuzen een diner aanbieden, waarbij ook het andere stafpersoneel zal aanzitten. (Advertentie) Honorering medewerkers algemene ziekenfondsen Do Ziekenfondsraad heeft in zijn laatst gehouden vergadering zijn goedkeuring gehecht aan de gewij zigde overeenkomsten met de orga nisaties der ziekenfondsen en van huisartsen, specialisten en tandart- De wijzigingen houden in, dat de verhoging der honoraria, dié per 1 januari 1960 zou ingaan, zich in twee fasen 2al voltrekken. Per 1 januari 1960 zullen de hono raria van huisartsen, specialisten en tandartsen met onderscheidenlijk 6, 3'/. en 3'/>(/o worden verhoogd en per 1 oktober 1960, nog eens met 6, 3 Va en 1,4 van de thans geldende tarieven. De bijbetalingen, die de verzekerden voor tandheelkundige behandeling verschuldigd zijn, zullen echter eerst op 1 oktober i960 een verhoging ondergaan en wel met 4,9 procent. De temporisering der verhogingen betekent naar raming voor de alge mene ziekenfondsen een mindere uit gave in 1960 van 4,6 miljoen gulden voor de wettelijke verzekering (ver plichte en bejaardenverzekering te zamen) eh 1,3 miljoen voor de vrij willige verzekering. Ton aanzien van de verhoging der honorering van apothekers en vroed vrouwen vindt geen temporisering plaats. Ds. v. d. Bos beroepbaar in Geref. Kerk Besluit Classis Goes Geref. Kerk De vrijgemaakte gereformeerde pre dikant van Goes, ds. F. v. d. Bos, die zich zoals bekend, outlrokken heeft aan de gemeenschap van de vrijge maakte kerken en is overgegaan naar de Gcreformeere Kerk, is be roepbaar gesteld in de Gereformeerde Kerk. Dit besluit werd genomen tij dens do maandagmorgen gehoiiden buitengewone spoedeisende vergade ring van de classis Goes der Gerefor meerde Kerk. De vergadering stond onder leiding van dr. C. Stam te Goes. Nadat de vertegenwoordigers van alle 13 ker ken uit de classis en de deputaten ex art. 53 waren verwelkomd, werd de brief voorgelezen, die ds. v. d. Bos aan de kerkoraad der Geref. Kerk te Goes heeft gestuurd. Ds. v. tl.' Bos, die de vergadering bijwoonde, gaf hierop een nadere toelichting. Een parig werd vervolgens besloten, dat ds. v. d. Bos zich beroepbaar mag stellen in do Geref. Kerk. Inbraak in kantoor te Kloosterzande Te Kloosterzande is ingebroken in het kantoor van de C.H.V. aan de Kruisweg. De inbreker(s) drongen het gebouw binnen door een raampje van het toilet. De enige buit be stond uit een klein geldbedrag, dat uit een in een lade staand doosje werd ontvreemd. Een poging de brandkast te forceren was mislukt. Alle laden en kasten waren over hoop gehaald. De rijkspolitie te Kloosterzande heeft het onderzoek in handen. De dood op de weg De heer F. J. IVT. RoolViük, dieren arts te Oirschot, is gisteren bij een verkeersongeluk om het leven geko men. De heer Roelvink heeft vermoe delijk getracht een personenauto, die rechtsaf wilde slaan, te passeren. Op dat ogenblik naderde echter uit te genovergestelde richting een zware Duitse vrachtauto met aanhangwa gen. Een hevige botsing volgde. Do auto van de heer Roelvink werd aan do rechterzijde totaal vernield en kwam op de linkerwegberm terecht. Het slachtoffer wercl in oen sloot langs de weg geslingerd en overleed vrij wel onmiddollljk. De Duitse vrachtwagen sloeg over de kop, doch de chauffeur bleef on gedeerd. Giraffe in diergaarde „Blijdorp" geboren H „Sabrina", een giraffe uit dier- p gaarde „Blijdorp" te Rotter- dam, heeft het leven geschort- p ken aan een dochter, die „So- H jij mali" is genoemd. jjjj 1 Het jonge dier is 1.85 meter 1 hoog. Aanvankelijk wilde de moeder haar kind niet voeden, maar deze moeilijkheden zijn inmiddels opgelost. De vader van „Somali" Is enige tijd ge- leden na een ongelukkige val overleden. rj Op 31 augustus werd in de M diergaarde 'eveneens een giraf- fe geboren, „Wilhelmina" go- ff naanid. Dit diertje is inmiddels m 62 centimeter gegroeid. llllllllllllllllllllll^ Dc raad van ©roede heeft in zijn ver gadering van maandagavond beslo ten de subsidie aan de bejaardenso- ciötoit met ingang van 1 januari 1960 te verhogen van 200 tot 450. Deze verhoging houdt verband met de meerkosten van het nieuwe gebouw van deze bejaardensociëtèit. Aan mej. Van der Velde, de leidster van de kleuterschool „De Wanteve- vers", werd per 1 januari 1960 eervol ontslag verleend, In haar plaats werd met ingang van gelijke datum mej. M. van Mcenen benoemd. Do raad zegde voor elke leerling uit de gemeente, die het r.-k. middelbaar onderwijs volgt, een bedrag van der tig gulden per jaar toe. Burgemeester J. C Everaars, die de ze vergaderdiüg leidde, werd herko zen als vertegenwoordiger van do ge meente in de Stichting Zeeuws- Vlaams Borgstelllng6fonas, evenals de wethouder, de heer C. CIJsouw. Tijdens een rondvraag deelde de voor zitter naar aanleiding van een vraag van de heer J. Vermeulen (arb.) nog mee, dat binnen korte tijd meer nieuws bekend zal zijn over de bouw van het nieuwe postkantoor. RADIO- EN T.V.-RUBRIEK Nieuwe enquête van T.V. Hét weekblad 1YV. heeft opnieuw in samenwerking met liet N.I.I'.O. een enquête ingesteld bij bezitters van televisietoestellen. Hierbij zijn enkele merkwaardige zaken aan het licht ge komen. Wij vermelden hierbij enkele der conclusies: De meeste t.v.-toestellen staan bij le den vau dc VARA (27 procent). De andere omroepverenigingen géven de volgende cijfers weer: A.VTR.Ö. 25 procent, K.R.O. 22 procent, N.C.R.V. 9 procent cn V.P.K.Ó. 3 procent. Liefst 86 procent van de kijkers is geabonneerd op een programmablad. Van do kijkers is 97 procent in het bezit van een radio of aansluiting op de draadomroep. 91- procent is van oordcel, dat de radio niet gemist kan wórden. Men houdt de radio voorna melijk om het nieuws en om de hoor spelen of programma's als Arbeidsvi taminen* Men zet de t.v. nog wel eens stop voor hoorspelen of de sport. Wat de reclame in de t.v betreft toonde 67 procent zich voorstander en 20 procent tegenstander (meeste voorstanders bij leden van A.V.k.O. en K.R.O.42 procent van de kijkers wil de reclame door een zelfstandige organisatie behartigd zien, 39 pro cent dat de reclame moet worden in gevoegd in de N.T.S.-programma's. Opmerkelijk is, dat 75 procent der kijkers de voorkeur geeft aan verbe tering van de huidige avondprogram ma's boven het inschakelen van de maandag als zevende televisiedag. Naarmate men ouder wordt heeft men liever de maandag erbij. Als er een tweede zendernet mocht komen, zou 53 procent van de kijkers dat graag gebruikt zien voor recla me-televisie, terwijl 35 procent de .voorkeur geeft aan een vorm. zoals die bij do radio ls, namelijk met twee programma's Hilversum, verzorgd door do omroepverenigingen. VANDAAG Radio Wegens hot ruilen van zendtijd met do V.P.R.O. is A.V.R.O.'b familie- programma „Ga er eens even voor zitten" verplaatst van donderdag 24 december naar vandaag (19.00 uur). Van 19.05 uur tot 19.30 uur luidt het motto weer; „Zing met ons mee". Het zijn ditmaal allemaal kerstlied jes, die ton gehore worden ge bracht. Dc „Koek en ei "-serie wordt onderbroken door hét uitzenden van het muzieksprookic „Peter cn de wolf", van Prokofieff. In de rubriek „Zwerftochten door operaland" kan men luisteren van 20.25 uur tot 21.10 uur naar dc eer ste akte van Guiseppe Verdi's ope ra Othello. Het 92ste programma van de stich ting D' Oprechte Amateur (21,00 tot 21.45 uur) staat geheel in hot teken van het eerste lustrum van de stich ting. In dit programma kan men vraaggesprekken van mr. Harm Smedea beluisteren met Jhr. Th. Roëll, voorzitter van de stichting, en burgemeester R. Kelser van Brummen, voorzitter van de Raad van Advies. De K.R.O. laat weer een lozing ho ren in de serie „In het begin schiep God hemel en aarde" (21.15 uur) en daarvoor worden gedurende een uur grammofoonplaten gedraaid onder de titel „Licht to verteren". Tot slot van de avond worden or enige pia- nowerken van Gabriül Faute ton ge hore gebracht. Televisie De N.T.S. toont de vierde aflevering! in dn serie Scientific Curiosities. Het is de beurt aan Duitsland, dat de film „Het web van do kruisspin" beschikbaar heeft gesteld. „Het wondor van de 34ste straat" is de titel van de film, die vervol gens op het schorm wordt ge bracht. ICrls Kingle ls een oude baas, die plotseling moet invallen als kerstman In een groot warenhuis. Kris beweert dat hij do enige echte kerstman is en hij geeft do mensen, die hem raadplegen de raad, die zijn hart hom ingeeft. Wat dit tot ge volg hooft zult U kunnen zien in deze amusante, maar tegelijk ook ontroerende kerstfilm. oren, yei\ en.... schrijven De Vlaamse televisie schenkt aan dacht aan de geschiedenis van de luchtlijn BelgiëKongo (21.15 uur), daarna volgt close-up, waarin aan dacht wordt besteed aan de Zweedse film. Óm 22.30 uur volgt een recht streekse uitzending van de finale van do ijsrevuo vanuit het Sportpaleis te Brussel. Brussel Frans vertoont de film „Les Assassins du dlnmnche", film van Alex Joffc naar een secnarlo van Alx Joffe en GabriÖl Ai'out. WOENSDAG 23 DECEMBER. HILVERSUM I. 402 m Uc/s. 7.00—24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nwe. en sos-ber. 7.io Gram- 7.30 Een woord voor de dag. 7.40 Gewij de muz. 8.00 Nws. 0.10 Radiokrant. 8.35 Gram, 9 00 Vóór dè «teken. 9.30 Gram. 9.3» Waterst. 9.40 Voor de vrouw. 10.15 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. il.ló Een. Zoon is ons gegeven, hoorsp. 11.50 Gram'. 12.05 Lichte muz. 12.30 Land- eii tuin- bouwmeded. 12.33 Kamerork., koor en solist. 12.37 Adventskerk. 13.00 Nws. 13.16 Met Pit op pad. praatje. 13.20 Promena- de-órk. H.oo Gram. 14.10 Kamerork. en sopr. 15.00 Kerstwijüimgsdrtenst voor de zieken. 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Granv. 17-40 Beursber. 17.45 Mlllt. ork„ sopr. en tenor. 18.10 Kerstalt'/. 18.30 Leger des Hellskwartier. 13.45 Boekbespr. 19.00 Nws. en weerbér. 19.10 Op re man af. praatje. 19.15 Pianorecital. 19.30 Radlokraftt. 19.50 Gram. 20.00 Kerstfeest Hongaren. 20.20 Int. t. ft. volgende concert. 20.30 Solisten koren en ork. (In de pauze: 2i.30 De weg der zending, praatje). 22.45 Avondover denking. 23.00 NWS. 23.10 ZaalsportUltsl. 23.13 Platennleuws. 23.55—24.00 Nieuws. HILVERSUM TI. 298 m 1007 kc/a. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10,20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nws, 7,10 Gym. 7.23 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 855 Voor de vróuw. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 Gram. VPRO: 10.00 De veranderende kerk in de veran derende wereld, toespr. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Gevar. progr. 12 00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinbouwmeded- 12.33 Voor het platteland. 12.38 Gram. 13.00 Nws. en tentoonstel Mngsagenda. 13.20 Or gel en zang. 13.45 Gesproken portret, 14.00 Jeugdconc. 14.45 Intern, volkslledjOH, 15.00 Voor de Jeugd 17,00 Muz, uit HawaW, 17.25 Roemeense muz. 17.50 Regeringsultz.: rijksdelen overzee: Nederlands-Nieuw- Gulnea 18.00 Nws.. comm. 'en act. 18.30 Lichte muz. 19 öo Voor de kinderen. 19.10 De christen en de veranderde samenle ving, toespr- 19.25 VARA-varia. VPRO: 19,30 Voor de Jeugd. VARA: 20-00 NWS. 20.03 Gram. 20,25 Hoorsp.: De man van Thermopylae. 22.01 Jazzmuz. 22.20 KeUron en kiezen, praatje; 22.30 NWS. 22.40 Lichte muz. 23.00 Tussen mens en nevelvlek, le zing. 23.15 Muz. discussie, 23.55—24.00 Nw«. TELEVISIEPROGRAMMA. VARA: 17 00 Voor de kinderen. NTS: 17.30—17.40 Intern. Jcugdjoum. 20.00 Journ. en weero verzicht. NCRV: 20.20 Documentaire film. 20.30 Kunstrubr. 20.50 Teledlscoparade 21.00 Progr over dieren. 2120 Pas geperst 21.50 Filmpje over Bethlehem. FRANS-BELG. T.V.-UITZENDING. 17.00—18.00 Voor de Jeugd. 19.00 De chris ten in het sociale loven. 19 30 Sport voor de Jeugd. 20.35 Télé-match. 21.35 Litterair programma. 22.25 Wereldnieuws. VLAAMS-BELG. T.V-PROGRAMMA. 19.00 Voor de vrouw. 19.30 Nws. 20.00 Speelfilm. 21.30 Kerstvocatlc. 22.20 Nieuws en Journaal. Vijfenzeventig Lutherse Jeugdleider» uit Noord- cn Zuid-Amerlka, A2ië en Afrika zullen ln de zomer van I960 naar Europa komen om 2lch op de hoogte te stellon van het christelijk Jougdwerk ln Europese landen ZIJ zullen onder meer deelnemen aan de oecumenische Jonge- renconf eren tic, die ln Juli te Lausanne wordt gehouden, zo heeft het hoofdkwar tier van de Lutherse wereldfederatie te Genève bekendgemaakt

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 8