GEMEENTE-ONTVANGER VAN ST.-LAURENS NAM AFSCHEID WALCHEREN ROOSMARÏJNTJE IN ZEELAND MARKTBERICHTEN DINSDAG 22 DECEMBER 1959 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WAARDERING VAN DE RAAD Plaveisel Noordweg wordt verbeterd Met waarderende on hartelijke woorden heeft de raad van St. Lau rens maandagmiddag afscheid geno men van gemeente-ontvanger J. Reinhoud, die por 1 Januari a.s. is benoemd tot gemeentesecretaris in Eemnes. Burgemeester VV. Baas ver tolkte de dank van het college ran B. en W., van de raad en van de gehele gemeente en wenste hem in zijn nieuwe standplaats en zijn nieu we functie veel succes toe. Hij haalde daarbij tal van herinne ringen uit de periode van samen werking met do heer Reinhoud op, die al dateert van 1947, toen de ge meente-ontvanger op de secretarie van Kerkwerve in dienst ..rad. Op 1 februari 1953 kwam de heer Rein houd naar St.-Laurens, waar hij la ter in het maatschappelijk leven nog verschillende andere functies ver vulde. Zo was hij o.m. secretaris- penningmeester van „Huis en Hof" en ouderling van de hervormde kerk. Als aandenken bood burge meester Baas hem tenslotte een foto van de Vlissingse Boulevard aan, waarvoor de heer Reinhoud harte lijk dankzegde.H ij verklaarde in St.-Laurens een goede leerschool te hebben gehad. In zijn plaats is tot gemeente ontvanger en waarnemend ge meentesecretaris benoemd de heer A. P. Romijn, die tijdens deze vergadering in handen van burgemeester Baas de eed aflegde. Deze wenste hem vervolgens ge luk met zijn promotie en sprak de hoop uit, dat hij een waardig opvolger van de heer Reinhoud worden mag. Een ander belangrijk punt van de raadsagenda waren de wijzigingen op de gemeeentebegrotingen 1958 en 1959, die de verbetering van het wegdek en de bermen van de Noordweg behelsden. Lange tijd ge leden reeds is het plaveisel van de ze weg het betreft het gedeelte tussen de grens der gemeente en Brigdamme voor de eerste maal in de raad ter sprake gekomen. Thans konden B. en W. de raad voorstellen akkoord te gaan met een voor dit doel opgemaakte begro ting, die voor de verbetering f 54.000 raamde. Unaniem verklaarden de leden zich met de voorgenomen wegverbeterïng te kunnen verenigen, waarbij de heer A. Simonso (a.-r.) een speciaal woord van dank tot het college van B. en W. richtte. De heer K. A. Ha melink (g.b.) sloot zich bij deze woorden aan en verzocht B. en W. contact op te nemen met de betrok ken instanties over 't eventueel tijdig aanbrengen van nieuwe hoofdleidin gen onder het wegdek van de Noord weg.'' Ook zag hij graag de verlïch- Jazzconcert in Vlissingen „The Ship Tov/n Jazzband" en het trio Henk van Buul in „Delta" Een enthousiaster groep musici dan het trio Henk van Btiul uit Dordrecht kan men moeilijk vinden. Zaterdag avond gaf deze kleine, maar pittig spelende formatie weer een concert in restaurant „Delta" te Vlissingen tijdens de derde verenigiugsavond in dit seizoen van de Walcherse Jazz Society, die ook dit keer weer goed bezocht was. Het was in de eerste plaats het forse pianospel van de leider, Henk van Buul, dat dit optreden tot een succes maakte. Van Buul, die zelf de num mers inleidde, heeft een gezond ge voel voor humor, dat ook ra zijn mu ziek tot uiting komt. Hoewel hij voor de aanvang van het concert even schertsend sprak over het feit, dat zijn spel altijd met dat van Garner vergeleken wordt, bleek ook nu weer overduidelijk, dat deze, in de jazz- wereld een aparte plaats innemende Amerikaanse pianist grote invloed heeft gehad op de stijl van de Dord- tenaar Henk van Buul. Van enkele werken, die men tot de favorieten van Garner "kan rekenen, gaf Van Buul een interpretatie, waarin men werkelijk weinig van hemzelf kon ontdekken. De aanstekelijk stuwen de drummer Ton Pols en de even pri ma spelende bassist Due de Leeuw waren de ideale begeleiders voor Van Buul, Hun ritmische ondersteuning was goed getimed en volkomen aan gepast aan de heftige akkoorden van Van Buul, die de pianist zowel tot hoogtepunten qua klankvolume als climaxen van subtiele improvisatie wist op te bouwen, .luist dit construc tieve element in Van Buuls spel maakt het zo boeiend. Het optreden van het trio Henk van Buul werd afgewisseld met dixie- land-muziek, die ten gehore werd ge bracht door „The Ship Town Jazz band". een vrij origineel improvise rende groep musici. Dit eveneens uit Dordrecht afkomstige orkest speel de in een vlot tempo een uitgebreid repertoire van voornamelijk snelle blues en marsen en bewees daar bij uitstekend te zijn „ingespeeld". Wat de musici lieten horen was gaaf. Gedurfde soli ontbraken echter. Al met al was het een zeer geslaagde avond Henk van Buul zei aan het begin van het concert, dat hij altijd met plezier in het Vlissingse „Delta" speelt, vooral omdat de sfeer in de Walcherse Jazz Society zoveel over eenkomst vertoont met die in de Dordtse Jazz Club. Dat hij niet de enige Dordtenaar is, die er zo over denkt, werd bewezen door het feit, dat er een vijfentwintigtal Dordtse jazzliefhebbers voor dit concert naar Vlissingen was gekomen. Kerstconcert in de Jacobskerk De organist Piet Broerse en het Mid delburgs Kamerkoor onder leiding van Bart Leijnse zullen zaterdag middag 26 december (tweede kerst dag) om vier uur een concert geven in de St.-Jacobskerk te Vlissingen. Het programma vermeldt wei-ken van Handel, George Stam, Simon C. Jansen en de organist Fiet Broerse. ven". ting aan deze weg tegelijkertijd ver beterd. Burgemeester Baas zegde toe deze verzoeken nader te bezien. Aan het begin van de vergadering werd nog een voorstel van B. en W. aan vaard tot het verlenen van mede werking voor de bouw van een nieuwe christelijke kleuterschool in het uitbreidingsplan. Het bedrag per leerling voor 1960 als gemeentelijke bijdrage aan de School met de Bij bel stelde de raad vast op f 50. Tenslotte werden nog voorstellen tot toekenning van een verhoogde kin dertoelage over het 4e kwartaal 1959 en tot wijziging van de kindertoe lageverordening aangenomen. Na af loop bleef de raad nog enige tijd met het gemeentepersoneel bijeen voor het afscheid van de heer Rein houd. Officiële publikatie O- EN W.-SOUBUKG. OPHALEN HUISVUIL. Het gemeentebestuur van Oost- en West- Souburg maakt bekend, dat ln de wijk waar in de regel het huisvuil des vrijdags wordt opgehaald, dit niet zal plaats hebben op vrijdag 25 december a.s. en dat het huisvuil in plaats van op vrij dag l januari, op zaterdag 2 januari a.s. zal worden opgehaald. ZOUTELANDE Raad vergadert Woensdagmiddag om kwart over drie vergadert de gemeenteraad van Zou- telande in de grote zaal van „Midden dorp". Op de agenda staan onder meer verschillende aanvragen voor premies voor woningverbetering, aan vragen voor de aankoop van bouw grond, de aankoop van grond voor het parkeerterrein, de verbouwing van het verenigingsgebouw, de benoe ming van de leden adviescommissie vordering woonruimte en de aanbie ding van de gemeentebegroting voor 1960. MIDDELBURG Raad Middelburg: geen vier huizen op Molenbergterrein Naar aanleiding van een tweede adres van een Middelburgse aanne mer om op een door hem gekocht terrein aan de Molenberg in plaats van 3, 4 woningen te mogen bouwen, heeft de hoofdstedelijke gemeente raad maandagmiddag zijn eerder ge nomen besluit in deze kwestie al leen de bouw van 8 woningen toe te staan gehandhaafd. De neer P. H. M. Adriaansens (k.v.p.) was tegen het voorstel. Het perceel aan de Molenberg was tijdens een aanbesteding toegewezen aan de aannemer voor de prijs van f 5000. die later verhoogd werd, om dat de kosten voor de gemeente on geveer f 6000 bedroegen. Bij de aan besteding was als voorwaarde ge steld, dat op het terrein niet meer dan 3 woningen gebouwd mochten worden. Tijdens de vergadering van enkele weken geleden behandelde de raad een adres, waarbij de aannemer verzocht 4 woningen te mogen bou wen. De raad ging hiermee niet ak koord, daar men met B. en W. van oordeel was, dat goedkeuring van het 4-woningenplan als een onrecht vaardigheid zou kunnen worden ge voeld door de andere deelnemers aan de inschrijving. Bij het tweede adres van de aanne mer was een verklaring van de be trokken inschrijvers gevoegd, waar uit bleek, dat deze onrechtvaardig heid niet bestaat. De heer Adriaan sens stelde daarom voor de bouw van 4 woningen goed te keuren. Het mo tief van B. en W., dat het betreffen de mooie plekje gedeclasseerd zou worden tot een rijtje huizen zonder meer, achtte hij aanvechtbaar. Voorts was het k.v.p .-raadslid van mening, dat de huurprijs bij de bouw van 3 woning.en ongeveer f 35 f 40 per week zal bedragen. „Niemand gaat toch voor een dergelijke huur op de Molenberg zitten", veronder stelde hij. Goedkeuring van hot plan was voor de heer Adriaansens het bewijs van een voortvarende woning- politiek. „Deze eenvoudige zaak wordt steeds ingewikkelder", merkte burgemees ter mr. Joh. de Widt op. „Het gaat hier om het beginsel, dat afspraken en overeenkomsten nagekomen moe ten worden en daarom mogen er niet meer dan 3 woningen gebouwd wor den", zei mr. De Widt. llij voegde er nog aan toe, dat in het college over wogen is 4 woningen te laten bou wen. „Maar het 3-woningenplan heeft de voorkeur", aldus besloot de burgemeester de discussies. Willem Enzinck hield lezing over Griekenland Onder de titel „Griekenland, Euro pa's laatste paradijs" heeft de Ne derlandse dichter, schrijver en essay ist Willem Enzinck uit Oostburg vrijdagavond in de aula van de rijks kweekschool voor onderwijzers en onderwijzeressen te Middelburg een lezing gehouden. Aan de hand van lantaarnplaatjes voerde Willem En zinck zijn gehoor mee op een tocht langs de alom bekende ruïnes van het oude Athene, waarbij hij als gids optrad en voor de nodige uitleg zorg de. Op bijna dichterlijke wijze schil derde hij de schoonheid van Grieken land en Athene met zijn vele beziens waardigheden. Naast het Grieken land, de bakermat van de westerse cultuur, vertelde Willem Enzinck ook over het Griekenland van de twintigste eeuw, waar nog grote ar moede heerst. Geslaagd De heer J. Cevaal te Middelburg slaagde aan de Technische Hoge school te Delft voor het kandidaats examen civiel ingenieur. Kergtavond N.C.V.B. Vrijdagavond jl. hield de afdeling Middelburg van de N.C.V.B. haar laat ste vergadering in dit jaar. Velen wa ren gekomen om zich gezamenlijk voor te bereiden op het komende kerstfeest. De presidente opende de vergadering met gebed en las daarna het kerst evangelie. De liturgie had, evenals de meditatie, dit keer tot thema het woord van Jezus: ,.Zo wie niet worden zal als een kindeke". Medewerking aan deze avond verleende een uit de le den samengesteld zangkoortje, terwijl één der dames een kerstverhaal voor droeg. Na nog het „Ere zij God" ge zamenlijk gezongen te hebben, besloot de vice-presidente deze avond met dankgebed. Kerstavond N.C.V.B. 't Zand De kerstavond, die de afdeling 't Zand van de N.C.V.B. hield, werd geheel door eigen krachten verzorgd. Na de liturgie zong het eigen koor en las een lid een kerstverhaal. Een ander lid declameerde twee kerstgedichtjes. De volgende vergadering zal 13 januari worden gehouden. Dan spreekt de heer Ooms over „De kunst in ons le- VLISSINGEN Schoorsteenbrandje Zaterdagmiddag moest de brandweer in Vlissingen uitrukken voor een schoorsteenbrandje in de woning van de familie J. aan de Margrietenlaan. Men slaagde er in het vuur vrij spoe dig te blussen, zodat de schade ge ring bleef. De oorzaak was roetaan- slag in de schoorsteen. Botsing met bromfiets Op de hoek Bloemenlaan-President Rooseveltlaan te Vlissingen kwam zaterdagmiddag de bromfietser S. uit Middelburg, die komende vanuit de Bloemenlaan geen voorrang ver leende aan het snelverkeer, in bot sing met een bestelauto, bestuurd door Van K. uit Middelburg. S. kwam te vallen en liep ernstige hoofdwon den op. Per ambulance moest hij naar net Bethesda-ziekenhuis ver voerd worden, waar hij ter verple ging is opgenomen. Zowel de brom fiets als de bestelauto werden zwaar beschadigd. DOMBURG Raad vergadert De gemeenteraad van Dombui'g ver gadert woensdagavond om half acht. Op de agenda staan onder meer de benoeming van een schoonmaakster voor de openbare lagere school, de aanbieding van de gemeentebegroting en de begroting Instelling voor So ciale Zorg voor 1960, de benoeming van een bestuurslid voor de Instelling voor Sociale Zorg, de verkoop van bouwgrond, de bouw van 9 woning wetwoningen en het aangaan van een geldlening met de N.V. Bank voor Nederlandse gemeenten. Bouw Groene-kruisgebouw gegund Het bestuur van de vereniging „Het Groene Kruis" te Domburg heeft de bouw van het Groene-kruisgebouw opgedragen aan de fa. A. J. Jakob- sen te Meliskerke voor de som van f 29.575.—. Dit Groene-kruisgebouw, naar ont werp van de architecten G. K. Vee- ze en F. J. Twijnstra te Lochem komt aan de Westweg. Het zal een ruime wachtkamer, een boxenka mer, behandelkamer en magazijn met droogruimte bevatten. Chr. meisjesvereniging „Martha" bestond 40 jaar Een groot aantal oud-leden, donateurs en genodigden was vrijdagavond naar het verenigingsgebouw „Middendorp" te Zoutelando gestroomd, toen daar de christelijke meisjesvereniging „Martha" ter gelegenheid van haar 40-jarig bestaan een feestavond had belegd. Mejuffrouw A. Samuelse, die al 38 jaar leidster is, schetste in haar ope ningswoord de geschiedenis van de vereniging. De vertoonde filmstrip met een serie foto's uit het verleden, viel bij de aanwezigen buitengewoon in de smaak. Velen maakten van de gelegenheid gebruik om de jubileren de vereniging te feliciteren. Burge meester J. de Pree deed dit namens de gemeente en roemde de culturele waarde die de meisjesvereniging in Zoutelande heeft. Hij bood een boe- kenbon aan. Ds. J. van Dullemen sprak namens de kerkeraad der Her vormde Gemeente. Hij overhandigde een enveloppe met inhoud. Hierna werden nog gelukwensen overge bracht door de heer A. Jobse namens de Gereformeerde Gemeente van Me liskerke, mejuffrouw D. Dekker uit Amsterdam, die het hoofdbestuur ver tegenwoordigde, de heer Th. Wijtman uit Middelburg speldde mejuffrouw Samuelse namens de provinciale com missie de draagmedaille op„ voor het vele erk dat zij in het belang van „Martha" heeft gedaan. De heer K. Wouters sprak als voorzitter van de ring Walcheren en bood een enveloppe met inhoud aan namens de jongens- afdeling Zoutelande. Mevrouw P. de Kok-Verhage voerde het woord na mens de Hervormde Vrouwenvereni- ging en mevrouw R. Meeuse felici teerde de vereniging namens de N.C. V.B. Tenslotte sprak mevrouw P. Schoenmaker-Bliek als afgevaardig de van de zangvereniging „Hosanna", Verder werd net programma gevuld met muziek, zang, voordrachten en het toneelspel „Zuster Robbedoes". Ds. Van Dullemen sloot de avond. O.- EN W.-SOUBURG Kersfsamenkomst Tijdens een. vergadering van het be stuur der overkoepelende evangelie- satiekring Walcheren, omvattende de afdelingen Vlissingen, Middel burg en Souburg, is besloten evenals de voorgaande jaren een kerstsamen komst te houden op dinsdag 22 de cember a.s. te Souburg in de zaal „Rehoboth". Kerstfeest voor bejaarden De N.C.VJ3. afdeling Souburg hield dezer dagen een kerstmiddag voor be jaarden in „Rehoboth" onder leiding van de presidente, mevrouw Polder- man-Lijnse. De bijeenkomst werd ge opend met gezamenlijk zingen. Na een meditatie zong een koortje enige liederen en werd een kerstverhaal voorgelezen. Er bestond veel belang stelling voor deze middag. GRIJPSKERKE „Kleine Kracht" en „David" hielden jaarfeest Onder leiding van ds. J. Vlaardinger- broek vierden de M.C. „Kleine Kracht" en de J.C. „David" te Grijps- kerke hun jaarfeest. Er werd tevens afscheid genomen van de leider der J.C., de heer F. Dronkers, die ruim 29 jaar de club had geleid. De avond werd gevuld met een op stel over Mozes met bespreking, een tableau, een voordrachtenwedstrijd en enkele schetsjes. Het stuk „Trouwe kameraden" werd door de J.C. op verdienstelijke wijze opgevoerd. In de pauze werd een wedstrijd ge houden ten bate van de actie 4 x Z N. Ds. J. Vlaardingerbroek sloot dit ge slaagde jaarfeest met dankzegging. Reeds woensdag eerste voorstellingen ROOSMARÏJNTJE is in Zeeland De jeugd weet uiter aard wel, wat dit betekent: de P.Z.C.-kindervoorstellin gen beginnen immers deze week! En Roosmarïjntje is het hoofdpersoontje uit het wintersprookje „Roosmarijn- tje en de Sneeuwkoningin", dat „Het Nederlands Jeugd toneel" onder leiding van Rob Geraerds in deze kin dervoorstellingen zal opvoeren. Morgen woensdag, gaan de eerste voorstellingen in Mid delburg, in „Het Schuttershof". „Roosmarïjntje en de Sneeuwkoningin" wordt in Middelburg voorts opgevoerd op donderdag 24 en maandag 28 december. Op dinsdag 29, woensdag 30 en donderdag 31 december is Vlissingen aan de beurt, waar de kindervoorstellingen in de Sclieldehal worden gegeven. Het nieuwe jaar is nauwelijks begonnen of Roosmarijntje is al weer in goes, waar in „De Prins van Oranje" de voor stellingen op zaterdag 2 en maandag 4 januari gaan. Het liedje dat de kinderen dit jaar zullen zingen, heeft de volgende tekst De Provinciale Zeeutose Courant Schreef een brief naar sprookjesland Wij stéllen ied're abonnee En ook de kinderen graag tevrèe Zorg, dat in dees vakantietijd Een ieder kind dus wordt verblijd Met een prachtig ivinterspel Want dat bevalt ze wel. Het Nederlandse Jeugdtoneel Ging toen heel gauw op reis Naar Zeeland toe met zang en spel En 'n prachtig sneeuwpaleis. We danken nu de P.Z.C. En roepen luid voor haarhoezee We komen graag weer bij elkaar Aan 't eind van 't volgend jaar. Zoals bekend zijn deze voorstellingen bestemd voor kinderen van 6-14 jaar. In verband met de plaatsruimte kunnen begeleiders niet worden toegelaten de beschikbare plaatsen zijn uit sluitend voor de kinderen. VEEMARKT ROTTERDAM. Aanvoer in totaal 1GII dieren- Vette koeien cn ossen 8G0: varkens 751 Vette koeien, pr. in centa per kg Ie kw 305—325. 2e bw. 285—305. 3e kw 275—235. varkens (lev. gewle kw JB8. 2e kw. 188. 3e kw. 163. vette koeien aanvoer aanmerkelijk klei ner. handel stroef, prijzen vooral niet hoger, enkele prima's boven notering- Varkens (lev gew.) aanvoer korter, han del zeer kalm, prijzen Iets lager, prima's boven notering, zwarè varkjns van 155 tot 156 AARDAPPELBEURS ROTTERDAM. 21 december. Klel-aardappelen 35 mm op waarts: Eigenheimer f 17.00—f 18.50: Bintjes f 15—f 10.25: Meerlanders f 1550 f 16-50: IJsselster f 13—1 14-25 Zandaardappelen 35 mm opwaarts: Noor deling f 12—f 13; Libertaa f 12—f 13. Voeraardappelen f 5—f 5-75 Prijzen berekend per 100 kg en op de handelsvoorwaarden vastgesteld voor de verkoop van consumptieaardappelen op wagon, schip of auto. GRAANBEURS ROTTERDAM. 21 december (officieuze noteringen per 100 kg). Tarwe, franco per schip op vochtconditle- Levering deze week tot f 32.45 schotvrij. Voedergranen. zeer wei nig handel, alles al. Maalgerst, naar kwaliteit, tot f 2550. Klppegerst ld., tot f 26.50. Haver, ongepunte op monster, tot f 25.75. Rorre, doorsneekwalitert, tot f 22.75. Peulvruchten, franco Rotterdam, groene erwten, op monster, tot f 45.00: schok kers, ld., tot f 43.50 Bruine bonen, boe- renschoor op monster, tot f 11850. VISMIJN VEERE 21 dec. Exportgarnalen 1884 kg 310—334; Bot 203 kg 6513; Rog 1 kg 49; Ongesor teerde vis 33 kg 56—64; Wijting 199 kg 46—58: Sprot 6 kg 67; Wulk 5 kg 55: Ka beljauw 29—81. NIEUW- EN ST.-JOOSLAND Rattenbestrijding Het gemeentebestuur van Nieuw- en Sint-Joosland is begonnen met de ver koop van vergif voor de rattenbestrij ding. Ièd- - die op zijn terrein ratten aanwezig weet, kan het bestrijdings middel kopen bij de gemeentewerk man, die een opleiding heeft ontvan gen in het bestrijden van ratten, en die wanneer dat nodig is van advies kan dienen. N.C.V.B.-kerstmiddag De afdeling Nieuw- en Sint-Joosland van de N.C.V.B. hield dezer dagen in het verenigingsgebouw haar kerst avond. Een koortje uit de leden zong enkele liederen, terwijl ook de kerstli turgie en een kerstverhaal werden voorgelezen. De bijeenkomst werd druk bezocht. Mevo-Veere 6-0 Mevo heeft zaterdagmiddag gedacht revanche genomen op Veere: 6-0. De thuisclub, weliswaar uog met enkele invallers binnen de lijnen, speelde zo als dat de laatste weken niet is ge beurd. Voor de rust wogen beide par tijen goed tegen elkaar op, al had Mevo toen ook reeds meestal het ini tiatief. Bij Veere moest het gevaar vrijwel uitsluitend komen van ae tech nisch bekwame linksbinnen Streef kerk. Hij trof het echter niet, dat zo wel rechtsachter Baart, als stopper Krijger van Mevo in hun allerbeste vorm staken. Hoewel Mevo meestal een veldover- wicht had, duurde het toch nog tot vrij kort voor de rust, alvorens ae eer ste treffer kon worden genoteerd. Het was de jonge rechtsbuiten Ton de Jonge, die zich prachtig vrijspeelde en toen vanuit een moeilijke hoek, toch doelman Maljers wist te passe ren. 1-0. Middenvoor Haverhoek en rechts binnen Nolet hadden daarvoor ai eni ge fraaie scoringskansen laten liggen. Na de rust kwam er op eens meer vaart in de Mevo voorhoede. Midvoor Haverhoek ging feller spelen en al gauw leverde dat twee fraaie doel punten op. Uit aanvallen over links kopte Haverhoek nl. evenzovele malen prachtig in: 3-0. Het pleit voor de gasten, die ook al onvolledig binnen de lijnen verschenen, dat zij tot het laatste fluitsignaal van scheidsrech ter Speelman, bleven doorvechten voor een beter resultaat. Dat beter re sultaat was voor de jonge Veerse ploeg evenwel niet weggelegd. Goed werk van Nolet stelde linksbuiten K. de Oude in staat, op gemakkelijke wijze de stand op te voeren tot 4-0. Weer de Oude bracht de stand op 5-0 toen hij in vrije positie met een listige schijnbeweging de Veere-doelman naar de verkeerde hoek stuurde. Het mooiste doelpunt van de voet van mid denvoor Haverhoek, toen hij kort voor het einde van grote afstand met een enorm hard schot doelman Maljes geen schijn van kans gaf. De wed strijd werd in een bijzonder prettige verstandhouding gespeeld. R.C.S.-Hontenisse 1-2 Zoals steeds kon de Souburgse voor hoede ook ditmaal geen moment ge vaarlijk worden. Hun machteloos heid demonstreerde zich gedurende ae gehele wedstrijd en vooral in de tweede helft, toen R.C.S. doorlopend in de aanval was, werd het nog eens zeer nadrukkelijk beklemtoond dat de Souburgers toch wel schro melijk om een schutter verlegen zit ten Na 5 minuten gleed een der R. C.S.-verdedigers op het zware en spekgladde veld uit en de daaruit ontstane voorzet werd door Van Kruyssen onhoudbaar voor Beun be nut (0-1). In de 20e minuut om speelde linksbinnen J. Steyns de R. C.S.-defensie en ook hiertegen had Beun toen geen verweer (0-2). In de R.C.S .-voorhoede bleef het alles even peuterig en alleen een schot van lcanthalf Van Eenennaam, dat de paal trof, was het enige wapen feit. Na de rust bleef het stuntelen en het werd zelfs bijna 3-0 maar Beun redde prachtig toen Steyns al leen voor hem kwam. In de laatste minuten kreeg Van Roseveldt een verwaaide bal. nam die ineens op de schoen en dit harde schot trof doel. waardoor de einduitslag 1-2 werd. VEILING BERGEN OP ZOOM. 21 dec Andijvie 7—51 Bloemkool 13—25. Rode kool 6—25- Witte kool 4—13. Kroten 1421. waspeen 22—27. Prei 10—31 Sprui ten 30—110- Witlof 70—88. Boerenkool 7—17- Schorseneren 10—60. Jonathan 31—59 Gol den Delicious 37—66. Goudrelnetten 27— 48. Winston 25—38 St. Remy 33—39. Glescr Wildeman 44. VEILING GOES- 21 december Bloemkool A I! 67, E II 50, afw 28—38. Knolselderij 8—15 Sel derij 21—25 Spruiten A 1 58—61. A II 54, B II 27—28, afw. 15. Groene savoole- kool 17—26 Rode kool 33. Witte kool 27. Boerenkool 14—17 Andijvie 23—31. Uien 14. Peen 12. Prei 38—41. AARDAPPELTERMIJNMARKT ROTTERDAM. 21 dec. Eigenheimer maart 3 contr. f 17 Furore april 3 contr f 1850. 10 contr. f 18-20. Alpha april 10 contr f 17 30 Bintje 35 december 4 contr f 1750; ranuari 1 contr f 17 30, april 35 contr. f 20; twaalf c^ntr- f 19.90 Totale dagomzet 78 con tracten Donderdag 24 en 31 december alleen ochtendcall. VEILING MIDDELBURG 21 dec. Appels Golden Delicious 75-85 73, 65-75 67—70. Ill grof 67: Goudrelnetten 75-85 37—14." 65-75 37—46. III grof 33—41; Jonathan 70-75 61—68. 65-70 60—61. III grof 63; Winston 75-85 54. 65-75 45-51, III grof 32—43. Appels kroet 18—33. Peren. St Remy 75-op 31. 65-75 26—33; Comtesse 65-75 18—53. 55-65 17—21: Glescr Wildeman 60-70 50 Groente Andijvie 21—65; Bloemkool 4 per kist 93. 6 p- kist 51—75, 8 p kist 30-63, 10 p. kist 18—24; Glassla 10—25; Lof 76— 105; Rode kool 11—31; Savoolekool 10—37; Boerenkool 9—15: Witte kool 14—28: Prei 18—24; Breekpeen 7—25; Waspeen 19—33: Bospeen 21—24; Bos kroten 12—15; Sprui ten 26-79, idem schoon 71—73; Uien 21—23. Esthetica kost Veerenaren „stroom" De inwoners van Veere. die aangesloten zijn op 't elektri- citeitsnet, krijgen geen „waar voor hun geld". Dit bleek maandagmiddag tijdens de raadsvergadering van Veere, waar het raadslid J. A. A. Mol (vrije lijst) zei, dat hij gecon- stateerd had, dat op het elek- trititeitsnet niet de volle span- nlng staat. „Dit heeft tot ge- volg, dat de elektrische appa- raten niet ten volle benut kun- nen worden", aldus verklaarde f§ de heer Mol, die zijn bevindin- gen al aan de P.Z.E.M. had meegedeeld. Hier kreeg hij te horen, dat dit te wijten was aan twee schakelkastjes die niet ge- plaatst mochten worden. In- - dertijd was van de gemeente geen toestemming gekregen om deze kastjes in het een- trum van het stadje aan te brengen, omdat dit ontsierend was. De heer Mol vond dit toch wel te ver gaan. Burge- meester I. F. den Beer Poor- tugae) antwoordde hierop, dat het college van B. en VV. de plaatsing van deze kastjes in- n derdaad niet had toegestaan uit esthetisch oogpunt. M Van de zijde van P.Z.E.M. had men toen echter niet gezegd. dat dit onderspanning op het elektriciteitsnet tot gevolg zou hebben. Hij zou deze aange- legenheid echter direct met de p P.Z.E.M. opnemen, iliiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Zeeland Sport-Zierikzee 8-2 Wederom vierde Zeeland Sport schut tersfeest. Onder barre weers- en moei lijke terreinomstandigheden, waar aan beide ploegeu zich uitstekend aau- pasten werd er bij vlagen zeer goed gevoetbald en behaalde Zeeland Sport een verdiende 8-2 overwinning. Voor de rust wogen beide partijen goed te gen elkaar op. De thuisclub was voor doel echter veel doortastender. Reeds na 5 minuten, nadat midvoor Schuit reeds een kans miste, liep hij door op een pass van Hubregtse en scoorde onhoudbaar 1-0. Na 20 min. vergrootte linksbinnen Rieteco de voorsprong, toen hij een voorzet van rechtsbuiten Jaap van Maris benutte 2-0. Na de rust pakte Zeeland Sport de zaken direct ener giek aan. Dit resulteerde reeds na 4 minuten in een doelpunt van linksbui ten De Bart 3-0. Na 15 minuten pas wist Zierikzee de achterstand te ver kleinen toen midvoor Van Westen keurig inschoot 3-1. Onmiddellijk hierna liep Zeeland Sport wee uit toen Rieteco het mooi ste doc-punt van de wedstrijd scoorde. Vlak voor de doelman dook hij naar een scherpe voorzet van De Bart en kopte de bal in het doel: 4-1. Na 30 min. was het wederom Rieteco, die na keurig doorzetten het vijfde doelpunt op het scorebord bracht (5-1). Kort hierop tekende Zierikzee's midvoor Van Westen het 2e doelpunt voor zijn club aan: 5-2. Eén minuut later was het door rechts binnen Hubregtse 6-2. Keurig werk op het middenveld van Jaap van Maris, waarbij hij o.a. de bal over een tegenspeler moest lepe len om het leer in het bezit van de vrijstaande Rieteco te brengen, die onhoudbaar scoorde 7-2. In de laatste minuut wandelde "linksback Leo van Rijswijk van uit de achterhoede met de bal naar het Zierikzeedoel en om speelde de doelman ook: 8-2. Omdat de Zierikzeedefensie extra aan dacht aan midvoor Schuit besteedde, waardoor deze later met Jaap van Ma ris van plaats verwisselde kregen de andere Zeeland Snort voorwaartsen de kansen om te scoren. Rest nog te vermelden, dat de Zeeland Sportdoel- man Meijer driemaal oog in oog met een tegenspeler stond en driemaal het duel door snelle reacties in zijn voor deel wist te beslissen Omdat Langen- dijk bij Zeeland Sport ontbrak, speel de W. van Rijswijk linkshalf en werd zijn plaats op de rechtsbackplaats door BY. Bakx ingenomen, die zich goed van zijn taak heeft gekweten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 3