ZWITSALETTEN ONTWIKKELINGSPROBLEMEN VAN ZEEUWSCH-VLAANDEREN NIEUW CLUBGEBOUW „ANIMO" WERD IN SOUBURG GEOPEND ZORGEN OVER TOENAME VAN WERKLOOSHEID IN ZEELAND HERVORMDE LEKESPELERS IN VLISSINGSE ST.-JAC0BSKERK WERVELWIND TROF KAPITALE SCHUUR IN WOLPHAARTSDIJK MAANDAG 21 DECEMBER 1959 C ROV IB Ol ALB ZBBÖW8B OOÜRANT O Advertentie) Benoeming Do heer J. Klap, sluiswachter te We- mcldingc, Is benoemd tot hulp-nluis- meestcr cn reeds als zodanig in dienst getreden. STATEN KRING HULST BESPRAK Inleiding van drs. E. van Beuzekom Drs. E. van Beusekom, sociaal-eco noom bij het. Economisch Technolo gisch Instituut, heeft zaterdagmiddag voor de Statenkring Hulst van de Ka tholieke Volkspartij, een inleiding ge houden over het ontwikkelingsrapport dat onlangs door de tien samenwer kende gemeenten in Oost Zeeuwsch- Vlaanderen is uitgebracht. Daarnaast belichtte hij verscheidene aspecten met betrekking tot de kanaalzone, terwijl in do daarna volgende discus sies het gehele probleem Zceuwsch Vlaanderen uitvoerig onder de loep werd genomen. Over de uitgebrachte rapporten ze: drs. Van Beusekom, dat de proble men in Oost en West Zeeuwsch- Vlaanderen op verscheidene punten overeenkomen, namelijk een gewens te uitbreiding van de bestaande mo gelijkheden, zo mogelijk aantrekken van kleine industrieën, terwijl het probleem van de kanaalzóne meer ligt in het vlak van de ruimtelijke ordening. Het zou aanbeveling ver dienen om van deze drio plannen, voor zover dat mogelijk is, eén har monisch geheel te formeren. Uitvqerig ging spreker in op de tal rijke factoren die van invloed zijn op het meer rijp maken van het indu strieel en sociaal klimaat in deze ge bieden. Drs. Van Beusekom concludeerde dat een overkoepelendo organisatie meer gehoor zal vinden bij de regering. Het egrip „industriekern" moet naar zijn mening niet te eng worden gedefini eerd. Hij noemde daarbij als voor beeld de in aanbouw zijnde fabriek in Kapelle, waarvoor het gelukt is de zelfde faciliteiten te verkrijgen als in een industriekern. Zuigkracht Uitvoerig werrl van gedachten ge wisseld over de zuigkracht der ka naalzone ten koste van de flanken van Zeeuwsch-Vlaanderen. „Als men deze veel gebruikte klacht als norm zou nemen", aldus ir. G. P. M. Dikötter, „dan zou een dorpje als Eindhoven waar destijds een ze kere meneer Philips in een leeg staand schuurtje begon, nooit de grote industriestad van tegenwoor dig zijn geworden". Wel was hij van mening dat Zeeuwsch-Vlaande ren zich met tevreden moot stellen met het leveren van alleen maar arbeiders aan de industrieën, maar ook moet trachten leidinggevend personeel op te brengen. De heer J. INI. A. O. van Dongen zon het wel prettig vinden dat c-en prikkel (faciliteiten) aanwezig was om zich op do flanken tc vestgen, desnoods door kleine industrieën of voor uit breiding van do bestaande bedrijfjes. Ook de periferie moet naar zijn me ning een kans behouden. „Hebben we voldoende mensen om nieuwe industrieën van arbeiders te Waarnemend burgemeester A. II. S. Stemerding heeft zaterdagmiddag aan het Koopmansvoetpad te Sou burg de officiële opening verricht van het clubgebouw van de korfbal vereniging „Animo". Op de foto ont hult, de heer Slomer ding de naam, van het nieuwe gebouw door het doek weg tc trekken. Foto P.Z.C.) 'voorzien", wilde voorzitter drs. Th. Adriaansen weten. Volgens drs. Van Beusekom kan in Zeeuwsch-Vlaan deren gerekend worden op een „stil le" reserve in de orde van 500 tot 1500 man, terwijl daarnaast altijd een beroep kan worden gedaan op het vrij grote arbeiderspotentieel van over de vlak bij liggendë Belgische grens. Drs. Adriaansens waö een beetje hui verig voor de concentratie-tendensen, waarvan minister De Pous heeft doen blijken. Naar hij mededeelde over weegt de K.V.P. de minister aan het verstand te brengen, dat men meer verwacht van decentralisatie. Burgemeester A. L. S. LLockefeer van Hulst had alle respect voor de opkomende gedachte van samenwer king, maar of daar in de praktijk iets van terecht zal komen, waagde hij te betwijfelen. Naar zijn mening zal de kanaalzone een grote mensenmassa blijven opslokken, terwijl die massa gaarne wil wonen in de plaats waar men werkt. „Gesteld dat men met goede bedoelingen aan één tafel gaat zitten en er zou industrie te verdelen zijn, dan zullen de kanaalzone gemeenten zeker niet aandringen op plaatsing in Vogelwaarde of Honte- nisse", zo besloot hij zijn betoog. Over talrijke onderwerpen werd nog uitvoerig van gedachten gewisseld, zoals over de pendelmogelljkheden, het meer bewoonbaar maken van het achterland, uitbreiding van fruit- en tuinbouw, meer aandacht voor vee- en pluimveeteelt, de mechanisatie in de landbouw, de inpoldering van het land van Saeftinghe, etc. Na de inte ressanto discussies zei drs. Adriaan sens dat de kring Hulst der K.V.P. te zijner tijd zijn houding zal bepalen ten opzichte van al deze plannen. Voorlopig kan daarover in tie afde lingen van gedachten worden gewis seld. Kleurrijke expositie van kanaries in Goes Het „Slot Ostende" te Goes was za terdagmiddag herschapen in een do rado voor de vogelliefhebbers. Enige honderden zang- en klenrkanaries, alsmede enkele tientallen exotische vogels van diverse pluimage, werden daar tentoongesteld door vijf Zeeuwse en een Brabantse vogelvereniging. De exposanten waren „Onze Zangers" te Middelburg, „Vogelvreugd" en „De Harzer" te Vlissingen, „Onze Geve derde Vrienden" te Goes, „De Zeenws- Vlaamse Vogelvrienden" te Axel en „De Edelzanger" te Bergen op Zoom, die alle ressorteren onder de Alge mene Nederlandse Bond voor Kana rieteelt en Vogelbescherming.. Geëxposeerd werden ook de kanaries van de prijswinnaars in het kortge leden gehouden kampioenschap zang en kleurklasse. De uitslag van deze wedstrijd, waaraan drie keurmeesters medewerkten, is als volgt: zangklas se, Klasse 1: inzender C. Goedegebure 316 pnt; 2. A. Schrijver, 310; 3. W. J. Reinders 304. Klasse 2: 1. M. v. Da len 162 pnt; 2. C. Goedegebure 159; 3. J. J. Bogers 159. Klasse 3: 1. W. van Belzen 84 pnt; 2. C. Goedegebure 81; 3. J. Reinders 78. De felbegeerde titel van „Meesterzanger" was voor een vogel van de heer M. van Dalen, terwijl het clubkampioenschap voor de zangklasse in handen kwam van de Goese vereniging „Onze Gevederde Vrienden" met 930 punten. De uitslag van de kleurklasse kana ries (zwaarste klassen) is klasse 8 1. M. G. Borgstijn, 2. J. A. Verkaart, 3. J. M. v. a. Broek; klasse 9, 1. A. J. P. Kerkhove, 2. J. Verkaart, 3. J. A. Holderman; klasse 10, 1. J. Brugge, 2. Chr. Smies, 3. Chr. Smies. Kleurkampioen werd een kanarie van de her M. G. Borgstijn; het club kampioenschap ging naar „Vogel vreugd" te Vlissingen. Dat de vogels van de heer M. G. Borgstijn tot in ternationale prestaties in staat zijn, bleek tijdens de wereldkampioen schappen 1958 te Barcelona, Spanje, waarin hij het wereldkampioenschap in de kleurklasse behaalde. Aan "jzen war bonden. TOEPASSELIJKE NAAM: DE ZEBRA „DE ZEBRA", deze zeer toepasse lijke naam geïnspireerd door de gestreepte shirts heeft het nieuwe clubgebouw van de korfbalvereniging „Animo" in Souburg gekregen. Waarnemend burgemeester A. H. S. Stemerding verrichtte zaterdagmid dag de officiële opening van dit club huis door een doek boven de ingang, die de naam „De Zebra" nog vor- borg, weg to trekken. Hiermee was een jaar lang hard werken van de Animo-leden beloond. De korfballers hebben dit clubge bouw namelijk geheel zelf gebouwd. Ongeveer een jaar geleden werd op de Abeele een keet aangekocht, die werd gesloopt en op het terrein aan het Koopmansvoetpad weer werd op gebouwd, zij het dan in sterk gewij zigde vorm. In een toespraak,, wees burgemeester A. H. S. Stemerding erop, dat de gemeente Souburg de verenigingen in de gemeente zoveel mogelijk tracht te steunen. Deze ncgenheid heeft men onder meer ook laten blijken bij het verkrijgen van de grond aan hot Koopmans- voctpad. Do burgemeester besloot met de voorzitter van „Animo", de heer H. Wagemakcrs, te feliciteren met de officiële ingebruikneming. Daarna betrad het gezelschap, waar bij onder meer ook waren do wet houders F. Lcenhouts en M. A. v. d. Putte en de gemeentesecretaris, de heer J. J. van Ginkel, het fraaie ge bouwtje. De voorzitter van „Animo", de heer Wagemakers, deelde mee, dat de vereniging dit gebouwtje gedu rende vijf middagen van do week ook ter beschikking zal stellen van de Bond van Ouden van Dagen. Daarna hebben verschillende spre kers het woord gevoerd om de k.v. „Animo" met dit clubgebouw te feliciteren. Namens de leden sprak de heer F. Crucq, die zijn felicitaties vergezeld liet gaan van een fraaie elektrische klok. De heer F. Leenhouts dankte namens de Bond van Ouden van Da gen voor het beschikbaar stellen van het clubgebouw en bood een ge schenk onder couvert aan. De heer W. Brasser uit Vlissingen, afgevaar digde van de Zeeuwse Korfbal Bond, sprekend als „oud-Souburger tot toe komstige stadgenoten", noemde het clubgebouw iets bijzonders, waarop „Animo" met recht trots kan zijn. Namens „Vedo" uit Vlissingen sprak de heer W. van Balen, namens do k.v. Swift" uit Middelburg de heer L. de Vries, en namens de „Zuidwes ters" uit Souburg de heer A. Buys. Namens de Koninklijke Nederlandse Korfbal Bond bood de heer J. Del- conrs zijn gelukwensen aan en sprak tevens nog even over een eventuele competitie-indeling. Daarna hebben nog velen de gelegenheid te baat ge nomen het bestuur van „Animo" te felieiteren. Officiële publikaties VLISSINGEN. HINDERWET. B. en VV. van Vlissingen, brengen ter openbare kennis, dat ter gemeentesecre tarie, 2e afdeling, ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van de heer H. Vis te Vlissingen om vergunning tot het op richten, in werking brengen en in wer king houden van een inrichting tot het bereiden van ijs en het bakken van voe- dlngs- en genotmiddelen in oliën of vet ten, waarin 2 elektro-motoren met een gezamenlijk vermogen van 3'/j pk gebe zigd zullen worden in een salonwagen staande op de Zeilmarkt, kadastraal be kend gemeente Vlissingen, sectie D nr. 2101. Gedurende tien dagen, te rekenen van 23 december 1969 af, bestaat voor een leder de gelegenheid schriftelijk bezwa ren tegen het verlenen der vergunning ln te brengen bij het gemeentebestuur. Bovendien zal op dinsdag, 5 januari 19C0 des voormlddags 10.00 uur, ten gemeen tehuize, een openbare zitting worden ge houden, waarin mondeling bezwaren te gen de inwilliging van dit verzoek kun nen worden ingebracht. Een ieder kan ter secretarie der gemeen te kennis nemen vain de ter zake ingeko men schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat tot beroep gerech tigd zijn de aanvrager van de vergun ning en degene, die in persoon of bij ge machtigde op de bovenbedoelde zitting is verschenen, Mede is tot beroep gerech tigd degene die, zonder op de openbare zitting te zijn verschenen, binnen de ge stelde termijn schriftelijk bezwaren heeft ingebracht, indien hij niet woonachtig Is in deze gemeente of in een aangren zende gemeente, waar openbare kennis geving wordt gedaan. Vlissingen, 19 december I960. VLISSINGEN. WIJZIGING VAN DE BOUWVERORDENIG. Burgemeester en wethouders van Vlissin gen brengen ter openbare kennis, dat he den is afgekondigd een verordening tot wijziging van de bouwverordening der gemeente Vlissingen, vastgesteld door de raad de-^pr gemeente in zijn vergadering van 23 oktober 1959, onder no. 10, goed gekeurd door Gedeputeerde Staten van Zeeland bij hun besluit van 17 november 1969, no. 2826/208, 3e afdeling, welke ver ordening ln werking treedt op 24 decem ber 1959; dat deze verordening betrekking heeft op constructies van hout, metselwerk, be- GEWESTELIJKE VERGADERING P.v.d.A. „Aan de grondspeculaties moet een einde komen" Het Gewest Zeeland van de P. v. d. A. hield zaterdagmiddag een druk bezochte vergadering in „De Prins van Orunje" te Goes. In zijn openingswoord deelde de voor zitter, 'iet lid van Gedeputeerde Sta ten, de lieer M. J. van Poelje, mede, dat ondanks de contributieverhoging het ledenaantal in deze provincie niet onaanzienlijk was gestegen. De in 1959 gehouden verkiezingen brach ten ook een redelijk resultaat. De heer Van Poelje meende evenwel, dat dit cijfer, gelet op andere pro vincies, nog hoger kan zijn. De voorzitter wees verder op de bij zondere moeilijkheden in deze pro vincie. Hoewel het werkloosheidsniveau, be ton, natuursteen of metaal, alsmede op de mogelijkheid tot het verlenen van op heffing van de overschrijding van de ach tergevelrooilijn: dat deze verordening gedurende drie maanden op de gemeentesecretarie 2e af deling (kamer 1), voor een ieder ter le zing is nedergelegd en aldaar tegen be taling der kosten algemeen verkrijgbaar is gesteld. Vlissingen, 21 december 1959. VLISSINGEN. DRANKWET. B. en W. van Vlissingen. Gelet op artikel 45 der Drankwet: doen te weten, dat bij hen is ingekomen een verzoek van de heer Marifius Grootjans, wonende te Big- gekenlte, Klaassensweg 10, domiellie kie zende te Vlissingen, Walstraat 3 om een verlof tot de verkoop van zwak-alcoholl- sehe drank in het klein (verlof A) voor de beneden lokaliteit van het perceel Walstraat 3. en dat van 21 december 1059 af gedurende twee weken tegen het ver lenen van het gevraagde verlof schrifte lijke bezwaren kunnen worden ingediend bij burgemeester en wethouders voor noemd- Vlissingen. 13 december 1959. Brandweer rukte zondagavond voor 3e maal in weekend uit Voov de derde maal in het afgelopen weekend rukte de Vlissingse brand weer zondagavond even na negen uur uit voor een begin van brand, dat ontstaan was in de bijkeuken van het perceel Paul Krugerstraat 156, be woond door de familie N. De brandweer kon zich echter beper ken tot het uitvoeren van een na- contröle; mevrouw N. had de vlam men reeds met enkele emmers water weten te doven. Waarschijnlijk is een gasslang in brand geraakt, waardoor oen tafeltje en een tafelkleed vlaiy 'otten. halve in het noorden, overal elders in het land belangrijk is teruggelo pen, is dit in Zeeland niet noemens waard gedaald. Door de beëindiging van de herverkavelingswerken dit jaar nog op Walcheren en iu I960 ook op Schouwen-Dtilveland cn iu Zuid-Beveland, zal het werkloosheids niveau in deze provincie, dat thans reeds een verontrustend karakter draagt, nogmaals stijgen. Teleurstellend acht spr. het in dit verband, dat de minister van socia le zaken voor 1960 slechts 10 mil joen heeft uitgetrokken voor de uit voering van z.g. dure (aannemers-) werken. Thans is het aantal werklo zen b.v. in het rayon-Oostburg, tot 700 gestegen en. naar verwacht wordt, zal dit deze winter nog tot 900 1000 stijgen. De heer Van Poelje betreurde het, dat blijkens de behandeling van de begroting voor '60 van „Maatschap pelijk Werk" geen investeringssub sidies zullen worden verleend voor de sociale en culturele opbouw van gemeenten, welke buiten de „ontwik kelingskernen" zijn gelegen. Tenslotte verklaarde de heer Van Poelje, dat gelet op de vormen, die de grondspeculatie in deze provincie aanneemt een spoedige totstandko ming van een wettelijke regeling, welke hieraan paal en perk stelt, wenselijk moet worden geacht. Bij de gehouden bestuursverkiezing werd in plaats van de heer A. H. Vermeulen, burgemeester van Drei- schor, die wegens gezondheidsrede nen ontslag had gevraagd, tot be stuurslid gekozen, de heer J. L. van Leeuwen, burgemeester van Brou wershaven. Uitvoerige besprekingen werden gehouden over een. voorstel van, de afdeling Terneuzen inzake „de' vrije veren." Hierbij kwam de „oor de Tweede Kamer aangeno men motio Westerhout/Vau den Heuvel aan de orde. Tenslotte werd met algemene stemmen een voorstel aangenomen om er bij de Statenfractie op aan te dringen, dat bij voortduring aandacht wordt besteed aan het vraagstuk van de tarieven der Westerscheideveren. Als eerste stap op deze wog dient er vol gens dit voorstel te worden ge streefd naar het herstellen van de toestand, zoals deze, voor wat deze tarieven botreft, vóór 1 au gustus 1958, bestond. Oud-minister prof. dr. I. Samkalden sprak vervolgens over de politieke situatie, waarbij hij een analyse gaf van zes maanden regering. OPVOERING „DE STER VAN BETHLEHEM" Onder „De Ster van Bethlehem" be wogen zich zondagavond in liet koor van de Vlissingse St.-Jacobskerk bij belse figuren, die er met een lekespcl onder deze titel het kerstevangelie uitbeelden. Na ongeveer vier maanden van nijver repeteren was het zover, dat een groep lekcspelers van de plaatselijke hervormde gemeente de laatste hand kon leggen aan de voor bereidingen van de opvoering van Nij- hoff's weergaven van het broze kerst- gegeven, dat daar morgenavond (dins dag) om 8 uur zal worden gebracht. „De Ster van Bethlehem" is in 1941 door de dichter geschreven en dit dra- Vee kon in landbouwschuur blijven staan Een hevige wervelwind lieeft tijdens de storm van zondagmiddag de landbouwschuur van dc heer A. C. Blok uuu de Heerepolderweg te Wol- phaartsdijk in elkaar gedrukt. Het noordelijk gedeelte van de 45 meter lange cn 15 meter brede houten schuur niet rieten dak werd geheel j verwoest. Het zuidelijk deel, waarin j zich 84 stuks vee bevonden, bleef I overeind staan. De schade wordt op 1 enkele tienduizenden guldens ge schat. Het was omstreeks half vier, toen de kapitale landbouwschuur, die uit het eind van de achttiende eeuw dateert, door de windhoos werd getroffen. lHet dak werd als een veertje opge zogen en vervolgens weer met kracht op de schuur gedrukt. De noordelijke zijwand bezweek onder de druk en stortte met donderend geraas in elk aar. In dit gedeelte bevonden zich 20 ton tarwe en 40 ton erwten, als mede enkele werktuigen. Schade werd hieraan niet toegebracht. Het graan is met zeilen afgedekt, zodat het niet nat kan regenen. De eind gevel werd met stevige balken ge stut. Een gelukkige omstandigheid was, dat het zuidelijk deel van de schuur niet werd getroffen. Hierin stond het vee. Men heeft de koeien en paarden trouwens niet naar el ders overgebracht, omdat men ge vaar voor instorten van dit ge deelte van de schuur niet aanwezig achtte. ma-in-verzen beleefde reeds in 1950 zijn 250ste opvoering. Het spel, waarvan zondagavond de ge nerale repetitie werd gehouden, brengt het kerstevangelie in contrasten: links Bethlehem met de stal, de vre devorst en de geboorte van het Kind en rechts Jeruzalem met het paleis van Herodes, de koning der joden. Met zang van een kinderkoor van de Prins Willemsehool onder leiding van de heer J. Reijnhoud betreedt een stoet vrouwen het toneel en wordt het kerstwonder door een paar dorpsvrou wen besproken. Daarmee begint het spel. dat onder regie van mej. A. C. M. Gillissen en met medewerking van de Middelburgse logopedist, de heer F. Koster is ingestudeerd. Alle bekehde hoofdmomenten uit het kerstgebeuren vindt men in dit spel terug: de verschrikte herders, de komst van de Wijzen uit het Oosten en de aankondiging van Christus' geboorte door de engelen. In de slotscène verenigen al deze fi guren, die tegelijkertijd symboliek cn realiteit vertolken, zich rond de krib be, in aanbidding voor het Kerstkind. De organisatie van het lekespel, dat voor d.e eerste maal tussen hoge mu ren en onder het feile licht van schijn werpers in dc St.-Jacobskerk wordt opgevoerd, in in handen van ds. Y. van der Schoot. De gewaden en an dere attributen, die voor dit spel no dig zijn, hebben de lckenspelers voor een groot deel zelf vervaardigd. De rest van het materiaal was reeds in he' bezit van de culturele commissie voor bijzonder kerkewerk te Vlissin gen. Hoewel de entourage voor „De Ster van Bethlehem" qua coulissen bij zonder eenvoudig van opzet is, geeft de sfeer van dc St.-Jacobskerk het le kespel datgene, wat een verantwoorde opvoering ervan nodig lieeft. Kort geding tegen weekblad T.V. begonnen Voor de president van dc rechtbank tc Arnhem heeft zaterdag het kort- geding gediend dat de vüf omroepverenigingen ais eiserossen aanhangig hebben ge maakt tegen het onafhankelijk week blad T.V. Voor eiseressen lichtte mr. dr. P. j. Witteman uit Amsterdam de tegen dit weekblad uitgebrachte dagvaarding toe. Voor het weekblad, de gedaagde partij, voerde mr. J. W. F. Donath uit Arn hem het woord. In de dagvaarding verzoeken de om roepverenigingen de president het Week blad T.V. te bevelen in het vervolg geen radio- en televisieprogramma's, „in ver korte of onverkorte vorm of ln welke vorm ook" meer af te drukken op straf fe van een dwangsom van f 10.000 per ver schijnend nummer. De omroepverenigingen stellen dat zij krachtens de auteurswet van 1912 de rechthebbenden zijn op hun radio- en te levisieprogramma's. die zij wekelijks in hun officiële omroepgidsen publiceren, aldus de dagvaarding. Mr. Donath diende een els tn reconventie in. Aangezien de omroepverenigingen op ontoelaatbare wijze de nieuwsgaring van het Weekblad T. V. bemoeilijken daar zij het blad uitsluiten van alle informa ties. ook van die inlichtingen die wel aan andere bladen worden verstrekt, vroeg hij de president eiseressen bij von- ni- uitvoerbaar bij voorraad op te .eggen daaraan terstond eer, einde te maken op straffe van een dwangsom van f 5000 per dag. Na een korte discussie sloot de president de zitting met de mededeling, dat de uit- spraak zal volgen op 2 januari o:n 10,00 uur. HARTAANVAL. Mr. J. 'w. F. Donath is zaterdagmid dag vlak na het kort geding door een hartaanval getroffen Zijn echtgenote reed hem per auto terstond naar een hartspecialist, die mr. Donath Ijlings een injectie toediende, waarna ln diens toestand enige verbetering op trad. lid zal voorlopig echter volko men rust moeten houden Frontale botsing twee doden Tijdens een frontale botsing tussen twee personenauto's zijn zondagavond op de Wouwseweg tussen Bergen op Zoom en Roosendaal twee mensen om het. leven gekomen. Zes werden zeer zwaar gewond. Een de rauto's, rijdend in de richting Roosendaal werd bestuurd door de Belg J uit Essen (België), naast hem zat de Nederlander A. evenèens uit Essen. Achter ln de wagen zaten dc eentgenote- van deze heren In de andere auto bevonden zich de gebroe ders Janvier uit Bergen op Zoom. De twee heren in de Belgische auto wer den gedood, hun echtgenoten zwaar gewond. Uit het onderzoek is geble ken dat het ongeluk ontstond omdat de Belgische personenwagen zich uit een file auto's wilde loshaken. Dc wagen kwam op de as van de weg in botsing met de auto uit Bergen op zoom.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 7