DOUWE EGBERTS Koffie -Thee TEKKO TAKS en de Atoompantoffels 4 PROVINCIALE ZEB0W8B OOORANT DONDERDAG 17 DECEMBER 1959 De 22-jarige Nigeriaanse middenge wicht Dennis Okerigwe, beter be kend onder zijn boksersnaam Dennis Patrick, is in het ziekenhuis te Wolverhampton overleden na de vo rige week in de vijfde ronde van een gevecht tegen Max Smith door een eindstoot buiten de ring te zijn ge slagen. Naar de oorzaak en de gevol gen van de knock out wordt een on derzoek ingesteld. Nigeriaanse bokser j overleden na k.o. Nog geen beslissing over boofdklas voor korfbal Tijdens de buitengewone algemene vergadering van de K.N.K.B. is nog geen beslissing genomen over de al of niet invoering van een hoofdklas met daaronder twee overgangsklas sen voor het Nederlandse .korfbal. Voorzitter ir. H. Duns noemde tij dens deze vergadering 3 voordelen van een hoofdklas: opvoering spel peil, meer contact westen-provincie en afdanking weinig bevrediging schenkende kampioenscompetitie. De voorzitter van de Haagse korfbal- bond, mr. Uithof, was het niet met de heer Duns eens. Eerder verwacht te hij verruwing dan spelverbete- ring. Het spelpeil zal achteruitgaan, omdat de disfrictsploegen zich niet meer kunnen optrekken aan het spel van de beste ploegen, die naar de hoofdklas verhuizen. Een aantal clubs wordt op een voetstuk ge plaatst, de rest verdwijnt in de ano nimiteit. aldus mr. Uithof, die ook financiële bezwaren had. Tenslotte bleek het aantal tegenstan ders van het plan-Van Dijk groter dan het aantal voorstanders: 125 118. Afdeling Noord-Brabant K.N.V.B. bestaat 60 jaar Donderdag 17 december a.s. zal het zestig jaar geleden zijn dat de af deling Noord-Brabant van de K.N.V. B. werd opgericht. De officiële vie ring van het jubileum is. vastge steld op zaterdag 19 december. Het bestuur zal dan in de schouwburg ..Casino" in Den Bosch recipiëren. Voorts zullen er in de komende we ken, in het bijzonder voor de jeugd leden, filmavonden worden gehou den. De afdelipg Noord-Brabant werd in 1899 onder de naam „Brabantse Voetbalbond" opgericht op initi atief van jhr. mr. dr. B. de Jong van Beek en Donk. Bij de afdeling, die bij de oprichting uit slechts drie verenigingen (EW, Eindhoven, Wil- helmina, Den Bosch en GW, Ginne- ken) bestond, zijn thans 396 clubs aangesloten. Van de 72.250 leden van de afdeling zijn er 19.654 jonger dan achttien jaar. Aan de competities van de afdeling Noord-Brabant nemen 963 senioren- teams en 850 juniorenelftallen deel. In de zaterdagcompetitie komen 24 clubs met 46 elftallen uit. Daarnaast zijn er in het rayon van de afde ling niet minder dan 378 aangeslo ten bedrijfs- en zomeravondvoetbal clubs met 10.320 leden. Het ligt in de bedoeling dat de ver enigingen ter gelegenheid van dit jubileum een fonds zullen vormen waaruit de kosten van de noodzake lijke verbouwingen aan het afdelings bureau in Breda zullen worden be- streden. De huidige K.N.V.B.-praeses, de heer A. L. M. Schroder, heeft meer dan veertig jaar de afdeling Noord- Brabant geleid. Max Koot trad uit sportcommissie K.N.W.U. Het hoofdbestuur van de Koninklij ke Nederlandse Wielren Unie heeft het door de heer Max Koot, 2e se cretaris van de sportcommissie, aan gevraagde ontslag uit deze functie, aanvaard. Er was een kwestie gerezen tussen het hoofdbestuur van de K.N.W.U. en de heer Koot over het indienen van een protest bij de U.C.I. tegen de* deelneming van de Fransman Coninck aan de amateur-stayers wedstrijden bij de laatste wereld kampioenschappen te Amsterdam. Coninck, die daarvoor reeds meer malen in profwedstrijden was uitge komen, eindigde als derde, waardoor onze landgenoot Jan Buys buiten de prijzen viel. Weliswaar heeft de K.N.W.U. nu hiertegen geprotesteerd, maar reeds maanden geleden heeft de heer Koot zich hiervoor ingespannen. Toen zijn pogingen op niets schenen uit te lo pen, diende hij zijn ontslag in. Volleybaluitslagen De uitslagen van de volleybal-com-. petitie van de NeVoBo, afdeling Walcheren, luidden: Zuidwesters-E. V.V.C. II 0-3; H.T.S. I-H.T.S. H 3-1; Jong Ambon-Zuidwesters 3-0; E.V. V.C.- V.C. Tilburg 3-1. Hoofdklas da mes: Marathon-Ter Hole 3-0. Over gangsklas beren: E.V.V.C.-V.C. Til-: burg 3-0. Hoofdklas heren: M.V.C.- Ter Hole 3-0. Ovcrgangsklas he ren). Kuts trekt zich terug uit de wedstrijdsport De Russische atleet Vladimir Kuts, die op de Olympische Spelen van 1956 te Melbourne een gouden me daille veroverde op de 5000 en de 1 10000 meter heeft zich wegens een beenblessure uit dewedstrijdsport teruggetrokken. Dit werd zaterdag in Rusland be-: lcendgemaakt tijdens een radio-' uitzending, die gewijd was aan de voorbereiding van de Russische cleél- nemers aan de Olympische Spelen van 1960 te Rome. Eerder dit jaar werd gemeld, dat Kuts terug zou komen nadat hij we gens maagklachten 18 maanden niet in wedstrijden was uitgekomen. Andere tarieven internationale telegrammen en telex Als gevolg van wijzigingen in het in ternationale telegraafreglemeut zul len niét ingang van 1 januari 1960 de tarieven voor internationale telegram men in een aantal gevallen worden verhoogd. Met ingang yan dezelfde datum zijn de telex-tarieven voor het verkeer met Denemarken, Noorwe gen, Zweden en Finland verlaagd. Overeenkomstig het bepaalde, op een in 1958 te Genève gehouden conferen tie zal door de meeste Europese tele graafdiensten per 1 januari 1960 tot verhoging van de tot dusverre gel dende eindtaksen worden overgegaan. De stijging van de tarieven wordt echter getemperd of te niet gedaan (in enkele gevallen ontstaat zelfs een verlaging) wanneer transitlanden bij de overbrenging betrokken zijn en de ze, hiertoe in staat gesteld door de grote vorderingen op technisch gebied Tn de laatste jaren, hun doorgangs rechten verminderen. Juist met de feestdagen, als het binnen goed en gezellig is en de fijne geur van het, met extra zorg gezette, kopje koffie of thee bijdraagt tot die prettige, feestelijke sfeer, dan wordt er in alle rust dubbel genoten van al wat de vertrouwde naam Douwe Egberts draagt! Het heerlijk-pittige aroma van Douwe Egberts koffie, de fijne opwekkende geur en smaak van Pickwick thee worden in deze dagen extra geproefd, gekeurd en.... gewaardeerd. Zij dragen veel bij tot de goede, huiselijke feeststemming. 78. „Er is iets niet in orde daarginds!" zeiden de dor pelingen tegen elkaar. „Of er gaat iets gebeuren, of er er is iets gebeurd!" Vlug stuurden zij de vrouwen en kinderen hun huizen in en sloten luiken en deuren, Dan trokken de dapperste mannen, gewapend met dorsvlegels, zeisen en jacht geweren de berg op om te zien wat of dat rare geluid to betekenen had. Telcko maakte intussen nog steeds de malste capriolen in de lucht cn noch zijn vriend Terry, noch de professor waren bij machte hem te helpen. Plotseling dreef de atoompantoffel onze vriend boven een diepe spelonk en op dat moment was het dat hij dacht: „Nu of nooit!" parachute open en door de rotsspleet naar beneden. Nog nauwe lijks op de bodem van het ravijn beland of Haastig draaide hij het contact af, trok zijn daar daalden de professor en Terry al vlak bij direct en luisterde aandachtig naar wat Tck- ko te vertellen had. „Nu!" besliste Starreveld eindelijk opgelucht. „Die pantoffel halen we straks wel op"!

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 14