VOOR 20 CENT „ARM'S GENOEGENTELDE EEN DRIETAL JUBILARISSEN WALCHEREN KORPORAAL UIT RILLAND BESTAL BOEREN-IN-NOOD WESTKAPELLE LAAT PLAN TOT BOUWEN BADHUIS LOS MARKTBERICHTEN DONDERDAG 17 DECEMBER 1959 P ROVlN O I A Lb Z BBW8E OOORANT JAARLIJKSE UITVOERING Kon. onderscheiding voor de heer C. Mulder De jaarlijkse uilvoering: die do mu ziekvereniging „Arne's Genoegen" te Arnemuiden woensdagavond in het verenigingsgebouw gaf, is wel een zeer bijzondere geworden. Want drie muzikanten werden deze avond ge huldigd de heren C. Mulder, 1'. Ven- tevogel en B. de Nooïjer, de eerste 40 jaar en de anderen 30 jaar lid van „Arne's Genoegen". Deze huldi ging bereikte zijn hoogtepunt, toen waarnemend burgemeester <7. Siere- veld bekendmaakte, dat de heer Mul der de zilveren eremedaille in de Or de van Oranjc-Nassau was toege kend. Dc voorzitter van de muziekvereni ging, de heer F. M. Geluk, die de ju bilerende muzikanten toesprak, richt- to zich het eerst tot de heer Mulder, die 33 jaar de penningen van het korps beheert. „U heeft ziek buiten gewoon verdienstelijk voor de ver eniging gemaakt", sprak de heer Ge luk. „Uw accuraat beheer is ieder, zowel in als buiten het korps, wel bekend. Hij bracht deze grote tromslager de waardering en de sympathie over van de korpsleden en het bestuur. De heer Mulder is alle 40 jaar slagwer ker geweest, aanvankelijk op de klei ne, later op de grote trom. Van de 30 jaar, die eerste trombonist Ventevogel lid is van het korps, is hij 37 jaar bestuurslid geweest, waarvan 35 jaar secretaris. De heer Geluk wees er oj» dat deze functie veel tijd en opoffering vraagt. Ook de heer Do Nooijer, do solo-bu gelspeler, kenschetste do voorzitter als een man, die altijd voor do mu ziekvereniging klaar staat. De drie jubilarissen kregen ais blijk van waardering een geschenk aangebo den. Belangstelling Hierna wenste waarnemend burge meester Siereveld de muzikanten ge luk. Hij verzekerde dat het gemeen tebestuur veel belangstelling heeft voor de verrichtingen van het korps. Hij waardeerde het, dat de drie heren het korps zovele jaren trouw zijn ge bleven. Vervolgens maakte hij de toeken ning van de koninklijke onder scheiding aan de heer Mulder be kend. De versierselen, die daarbij behoren, speldde de heer Siereveld de heer Mulder op. Onmiddellijk hierna speelde het korps het Wil helmus. De heer Mulder sprak namens zijn mede-jubilarissen een dankwoord. Hjj toonde zich bijzonder erkentelijk voor de onderscheiding. In een kort over zicht over de afgelopen 40 jaar be toogde hij veel meegemaakt to heb ben, onder meer 7 voorzitters en 7 di- „Cursus"-avond Stichting Eilandgemeenschap Thoien Drs. Verburg sprak in „Holland-Huis", Scherpenisse De dinsdag door de stichting Eiland gemeenschap Thoien georganiseerde cursusavond in de cyclus populair- wetenschappelijke en actuele onder werpen, gegeven in het „Holland- Huis" te Scherpenisse, werd ver zorgd door drs. M. G. Verburg, di recteur van het E.T.I. voor Zeeland. Voor ruim 00 jongeren behandelde hij het onderwerp „De democratise ring van het verkeer in Zeeland". Als inleiding hiertoe gaf de heer Verburg een overzicht van de ver schillende agrarische en industriële mogelijkheden, die men reeds lange tijd geleden in Zeeland ging benut ten. In het raam van zijn onderwerp stelde de spreker, dat de moderne verkeersontwikkeling met name van de vrachtauto vele Zeeuwse belangen, zoals visserij, tuinbouw en recreatie, dichter bij overig Neder land heeft gebracht. Het tweede deel van zijn betoog stemde de heer Verburg af op het Deltaplan. Daarbij betoogde liij, dat een „verbinding noord-zuid" dit alles nog bijzonder stimuleert. Bij de discussie later op dc avond steide de spreker de volgende vraag aan zijn gehoor: „Wanneer een fa brikant zich op Thoien wil vestigen, ziet U dan voor hem een goede per soneelsvoorziening?" Na de verschil lende mogelijkheden tegen elkaar te hebben afgewogen zag de „zaal" wel gunstige mogelijkheden voor een dergelijke industrievestiging. rigenten... De heer Mulder bood zijn korpsleden een marsbon aan. Vóór deze plechtigheid had het korps een concert gegeven, er na werd een toneelspel opgevoerd. Onder leiding van dirigent P. Huijsee brachten de muzikanten onder wie een ver heugend aantal jongeren een vijf tal nummers ten gehore. Er werd zeer verdienstelijk gespeeld, getuige ook het applaus, dat de toehoorders er voor over hadden. Onder regie van de heer A. Poort vliet besloot de toneelvereniging „Ar ne's Glorie" de avond met een op voering van het blijspel in drie be drijven „Onder valse vlag". Ook de tonelisten aan het programma werkten mee de dames Nel Oreel, Dini Berendse en Lenie van Hemert en de heren A. Poortvliet, B. Meul- meester, J. Joosse, J. Janse en H. Grootjans oogstten een verdiend succes. Hetzelfde programma wordt a.s. vrij dag nogmaals uitgevoerd. Na afloop is er dan bal met muzikale mede werking van Jo den Hollanders Cla- viollnekwartet uit Mlddelbui-g. Advertentie MIDDELBURG Lezing over het werk van schrijver George Simenon Mevrouw Van Wijk-Jges heeft dins dagavond voor de leden van het ge nootschap Nederland-Frankrijk, afde ling Zeeland, in het gebouw van de Polder Walcheren te Middelburg een lezing gehouden over het werk.van de bekende Franse schrijver George Si- menon. Mevrouw Van Wijk hield deze lezing ditmaal niet ln de Franse, maar ln de vaderlandse taal. „Het mag wel als een bijzondere attractie gelden nu eens een lezing in vloeiend Nederlands te horen", aldus betoogde de voorzitter van het genootschap, ir. J. P. Berdenis van Borlekom, in zijn openings- en welkomstwoord. In haar lezing bracht mevrouw Van Wijk tot uitdrukking, dat de opvat ting als zou Simenon (vertaald in 23 en zoon van een Nederlandse moeder) talen, schrijver van honderden boeken een detective-schrijver zijn, op een misverstand berust. „Uit deze opvat, ting blijkt wel, hoe weinig hot lezend publiek hem kent", aldus de spreek ster. Zij vertelde, dat André Gide heeft ontdekt, dat George Simenon een ro mancier is, die in zijn boeken zijn personages voorop stelt. Thans be schouwt men hem ln Frankrijk als één van de grootste schrijverS. De fi guren, zo vervolgde mevrouw Van Wijk, van Simenon zijn alledaags, zijn stijl is sober, maar het is toch altijd suggestief wat hij schrijft. Er is immer kleur in zijn boeken. Vervolgens belichtte mevrouw Van Wijk de verschillende perloden van zijn werk, onder meer de romans van de beroemde Maigret, de psychologi sche romans en de autobiografie „Je me souviens". Nog voor en na de pau- zo liet zij verschillende details uit Simenons bekendste werken de revue passeren. WESTKAPELLE Zangvereniging voert cantate uit De christelijk gemengde zangvereni ging „Looft den Here" zal zondag avond om 7 uur in de Nederlands hervormde kerk te Westkapelle de cantate „De Pelgrimzangen'r uitvoe ren. Do meditatie zal worden gehou den door ds. Wagenaar. BIGGEKERKE Raad vergadert De gemeenteraad van Biggekerke vergadert dinsdagmorgen 22 decem ber om 11 uur. Op de agenda staan onder meer voorstellen tot vaststel ling van een nieuwe gemeenschappe lijke regeling voor de schoolartsen- dienst voor Walcheren, Noord-Beve land en westelijk Zuid-Boveland, tot intrekking van de eerste wijziging van de vleeskeuringsverördening en tot aansluiting bij het bureau perso neelsbeheer en organisatie van de Vereniging van Nederlandse gemeen ten met ingang van 1 januari 1960. Voorts zijn er voorstellen om B. en W. te bemachtigen tot vaststelling van de pensioengrondslagen der ge meenteambtenaren en tot het plaat sen van een straatlantaarn in de Bakkersgang, de Wagonmakersgang en de Scnuitviotstraat. Wegens diefstal van een kruiwagen en een baal hooi ten tijde van de grote droogte in Limburg moest de beroeps-korporaal P. J. H. uit Ril- iand-Bath, van het depot luchtdoelar tillerie te Ossendrecnt, zich woens dag verantwoorden voor dc krijgs raad te velde west te Den Haag. Het gebeurde ln de tijd, dat de Lim burgse boeren zo'n tekort aan water hadden, dat er geen voer meer voor het vee in de weilanden was to vin den. De militairen werden toen in geschakeld om bietenloof naar de bedreigde boeren te brengen en één van de chauffeurs die met zware trucks door ons land reden was kor poraal H. Met een grote colonne keerde hij te rug van Venlo naar Ossendrecht. In Venlo moest er getankt worden en bij die gelegenheid pakte de korpo raal een stalen kruiwagen weg en een baal nooi. Het hooi kon hij goed gebruiken voor zijn konijnen en de kruiwagen voor zijn tuin. Onderweg realiseerde hij zich dat de diefstal bij aankomst in Ossendrecht natuurlijk onmiddellijk zou worden ontdekt. Hij stopte en zei tegen de andere chauffeur dat ze maar vast door moesten rijden, omdat hij even het bos in moest. Toen de colonne was verdwenen, ging hij weer in zijn wagen zitten, en reed nu via zijn woonplaats Rilland-Bath naar Os sendrecht. Thuis zette hij de kruiwa- fen in de schuur, en de baal hooi bij et konijnenhok. Inmiddels was er echter al een tele foontje van Venlo naar Ossendrecht gegaan, met de mededeling dat er liool was gestolen door een militaire chauffeur. Toen korporaal H. dan ook een half uur later dan de colon ne terugkwam in Osseudreoht, stond de marechaussee al to wachten. Er lag nog wat hooi in de wagen, zodat H. meteen door de mand viel. Kapitein TIbben, die als raadsman voor de korporaal optrad, wees op de mogelijkheid, dat de korporaal naar een andere afdeling kon worden overgeplaatst. Daarom verzocht hij de krijgsraad, de zaak aan te hou den tot 20 januari. Dan zal de krijgsraad uitspraak doen. SINT-LAURENS Raad bespreekt bouw van kleuterschool De gemeenteraad van SInt-Laurens houdt maandag 21 december a.s. des middags om kwart over 3 een open bare vergadering. B. en W. stellen de raad voor om te besluiten medewer king te verlenen aan de bouw van een nieuwe kleuterschool in het nieuwe uitbreidingsplan. Verder vermeldt de agenda de beëdi ging van de heer A. F. Romijn als gemeente-ontvanger, waarna tot slot afscheid genomen wordt van de heer J. Reinhoud als commies-ontvanger. Scheepvaartberichten Vlfsslngen aangekomen 15-12: Teresa, Antwerpen: Lowesoft Trader, Breskens; 1G-12: Consul Arly, Rotterdam; Expo, Amsterdam. Vlilssingen vertrokken 15-12: Teresa, Ha vana; Lowestoff Trader, Antwerpen: Bastion, Antworpen. Vllsslngen gepasseerd naar Antwerpen 15-12: Oranjefontein, Southampton; Eagle, Londen; Ameland, Caen; Escaut. Rotter dam; Carmen, Le Havre; Meidoom, Leixous; 16-12? Missouri, Rotterdam- Hansweert; Froendshlp, Londen; Noor derlicht, Finland. Vllsslngen gepasseerd van Antwerpen 15-10: Maarsbergen, Belfast; Zaankerk, Rotterdam; Noordzee, Coleraine; Timo, zee; 16-12: Albatros, Londen; Corrie B, Rotterdam. De heer G. Mulder heeft gisteravond tijdens de jaarlijkse uitvoering van de muziekvereniging ^Arne's Genóe- gen" de zilveren eremedaille in de orde van Oranje-Nassau ontvangen in verband met het feit, dat hij 40 jaar lid was van het korps. Waarne mend burgemeester J. Siereveld flinks) speldde de versierselen, die bij de onderscheiding behoren bij de heer Mulder op. ZEEUWSCH-VLAANDEREN TERNEUZEN Aannemersbedry f huldigde zes jubilarissen Een zestal werknemers van het aan nemersbedrijf Gebr. Van der Poe! te Temeuzen is zaterdagmiddag gehul digd wegens het 25-jarig dienstjubi- leum. Het waren ede heren J. Andries- sen, P. Andriessen, A. Faas, J. van Geertruy, P. de Waal en R. de Waal. De jubilarissen en hun dames werden in hotel „Des Pays Bas" door de di rectie ontvangen, waarna «en receptie volgde. Alle jubilarissen ontvingen een gouden insigne van de Patroons, bond en een enveloppe met inhoud van de directie. De bijeenkomst werd besloten met een diner en een gezel lig samenzijn. Viertallencompetitie Zeeuws-Vlaamse bridgers De uitslagen in de viertallen-compe titie van de Zeeuws-Vlaamse bridgers luidden deze week als volgt: Hoofd klasse: Luctor ISas I 4129 (2 0), Temeuzen ILuctor II 4243 (11). Eerste klasse: Luctor IV— Sas H 26—60 (0—2). Hulst—Temeu zen in 5029 (20) en Tèrneuzen n—Luctor in 52—37 (2—0). RAAD VERGADERDE Per 1 januari uniforme vuilnisemmers De raad van Westkapelle heeft de plannen tot stichting van een bad huis losgelaten. Nu er in Westka.- pelle steèds meer woningen met een douchecel worden gebouwd en meer mensen in de bestaande woningen een douchecel laten aanbrengen, be twijfelde het raadscollege het, of on der de huidige omstandigheden een badhuis nog wel een rendabele ex ploitatie zou opleveren. In de jongste vergadering van de raad kwam het badhuisplan ter spra ke, omdat een aannemer, de heer P. Houmes, een verzoek had ingediend om op de voor de bouw van het badhuis aangewezen grond twee be jaardenwoningen te mogen bouwen. De raad noemde het initiatief van de aannemer „prijzenswaardig" en stolde de badhuisgrond gaarne be schikbaar voor dit doel. In deze door burgemeester Th. H. de Meester geleide raadsvergade ring werd meegedeeld, dat vanaf 1 januari a.s. hét huisvuil met een gesloten wagen zal worden opge haald. Reeds a.s. maandag zal een begin worden gemaakt met de distributie van de aan dit systeem verbonden uniforme vuilnisem mers. Voor één emmer zal een heffing van tien gulden per jaar verschuldigd zijn, de tweede em mer komt op zes gulden per jaar. De raad nam het besluit de herzie ning van het uitbreidingsplan in hoofdzaak en van het recreatie-uit breidingsplan Joosesweg te laten voorbereiden. Van de zijde van de Planologische Dienst was bezwaar gemaakt tegen dit laatste te luxueuze plan. De tussen de bun- Burgerlijke stand VLISS1N GEN Bevallen: J. G. Potter—Van Belzen, d.; O. M. Delsine—Schou, zV. J. Hoogeste- gcr—Hamelink, z.\ M. Riemens—Dinge- manse, z.; C. Punt—Stroo, d.; J. P. Tls- sink—Bliek, d.; J. Mastenbroek—Meul- meester,z.; J. M. C. van der Weijde—De Waard, z.; J. van den Heuvel—Nieuwcn- huljse, d.; C, P. Smolenaers—Asselman, cl.; A. van Broekhuizen—De Baar, d.; E. van der Weele—Goedbloed, d,; L. C. Dop —De Geus, z.; A. Maljaars—Huijsman, d.; J. M. van Belzen—Zielhouwer, z. Ondertrouwd: A. w. Meulblok, 24 Jaar en L. de Ruijsscher, 20 Jaar; J. van Meel, 26 Jaar en D- van Krieken, 21 Jaar; J. Dlspa, 10 Jaar en C. R. Kooman, 18 jaar; T Bos telaar. 24 Jaar en P. J. de Jonge, 19 Jaar. Getrouwd: C. van der Mast, 25 jaar en C. P. Boucherie, 24 Jaar. Overleden: P. Kole, 20 mnd.; P. J. Boon, 74 Jaar, e, van J. M, Goedcgebuure. galows geprojecteerde afstand werd te groot geacht. Ook B. en W. waren van oordeel, dat er moet worden ge streefd naar een meer exploitabel plan. Burgemeester De Meester stip te hierbij nog eens aan, dat bij al deze plannen het particulier initia tief gehandhaafd dient to blijven. Meegedeeld werd nog, dat .de tarie ven voor de vroonbeweiding ongeveer gelijk zullen liggen met die van 1958. De heer W. Flipse werd in deze raadsbijeenkomst tot lid van het burgerlijk armbestuur gekozen. Een subsidieverzoek van de Federa tie Nazorg B.L.O. werd ingewilligd; voor deze federatie werd vier cent per inwoner beschikbaar gesteld. Een soortgelijk verzoek van de christelijke stichting voor school- beroepskeuze werd afgewezen. ZUID-BEVELAND GOES Cabaretshow voor Grafische Bond „Plaatjes kijken" luidde het motto waaronder woensdagavond de Al gemene Nederlandse Grafische Bond", afdeling Goes, het grote aan tal aanwezigen in „De Prins van Oranje" een rijk gevarieerd ontspan ningsprogramma aanbood. Mede werking aan het uitgebreide pro gramma verleenden tal van natio naal befaamde radio- en tv-arties- ten. die ieder hun steentje bijdroegen tot het welslagen van deze avond. De voorzitter van de afdeling Goes der A.N.G.B., de heer H. Snoek, sprak een kort welkomstwoord, waarna de conferencier, tevens be kend radio-imitator, Peter Piekos, de medewerkers aan deze show bij het publiek inleidde. Een „plaatje" op zichzelf vormde de charmante accordeoniste Willi Ré, die de kunst van het accordeonspel in o.a. „Ma dame de Paris" voortreffelijk ver stond. De beide kluchtfiguren Scott Black bewezen ook in de acroba tiek hun mannetje te staan, hetgeen aanleiding was tot groto hilariteit. Origineel was het optreden van het duo „De Spelbrekers" in een reper toire van hoofdzakelijk Nederlandse liedjes. De liefde is altijd een veelbezongen meestal dankbaar „object" geweest. Zangeres Corrie Brokken, die aller- wege grote bekendheid geniet, bracht dit onderwerp weer tot uiting op de haar vertrouwde wijze in het optreden „Songfestival Top Tunes". Voor de muzikale begeleiding droeg de pianist Co van de Heide Wijma zorg. De samenstelling en program- maleiding berustte bij de heer Frans van Klingeren. AMSTERDAMSE AAR D A P PELTE R MIJ N MARK T De totale dagomzet op de heden gehou den aardappeltermljnmarkt beliep 22 contracten. Consumptiesector: Eigenhei mer dec. 13 90, Furore apr- 13.20, Alpha apr. 17.10, Bintje 35 apr. 19.70. Bintje 43 dec. 18.00 Potersector: Eersteling E dec. 40.00. VEILING BERGEN OP ZOOM Eiemoteringen van de Coöp. Wouwse MellcInrichting Bergen op Zoom. Ingaan de donderdag 17 december 1959. Prijsklas se 0 18 cent; I 17 cent; n 16 cent; III li cent; IV 14 cent; V 13 cent. VEILING BERGEN OP ZOOM Andijvie 849, bloemkool 11—71, rodekool 6—26, wittekool 5—23, savooiekool 10—24, kroten 15—35, waspeen 13—29, prei 18—34, sla 4—10, spruiten 20—127, witlof 66—97. boerenkool 16—25, schorseneren 1069, Golden Delicious 35—72, Jonathan 2866, Goudrelnette 34—74; Winston 25—74. Zoete Ermgaard 40—59, Kleipeer 37, Comtesse de Paris 17—55 St.-Remy 24—39. VEILING GOES Bloemkool BI 43, afw. 13—46, knolselde rij 18, wortelen 23, spruiten AI 43—51, All 40—53, afw. 15—32, groene sav.kool 13—25. rodekool 27—35, witekool 14, boerenkool 12.-21, andijvie 3142, uien 12, peen 23, prei 30—35, kroten 12—19, koolrapen 18. VEILING TERNEUZEN Glassla n 14.70—15.50. C 3—4, bloemkool A2 52—61. B2 28—47, C2 13—34, afw. 36— 39, knolselderij A 25, B 12—20, C 1—12, sel derij II 10, kroten II 10—11, glasandijvle II 56, gewone andijvie 7—29, kroten n 8. rodekool I 38. II 25—30, Chinese kool H 13, boerenkool 27—30, savoolekoo! 18—34, wittekool 28—37, breekpeen B 16—20, C 13, waspeen A 33—36, A2 10, B 25, prei A2 38—47, B 29—30, knolselderij B 33—36, C 10 —25. spruiten I 54—106, II 20—61, uien 1 23—26, TI 520, witlof A2 66—70, BI 68 B2 66—74, B afw. 8—37, Golden Delicious I 80 67—71, 75 63—72, 70 66—70, 65 62. 60 67, RAAD VERGADERDE 's-Heer-Abtskerke heeft sluitende begroting Spaarregeling voor gemeenfepersoneel 's-Heer Abtskerke heeft voor 1960 een sluitende begroting. Dit bleek tijdens de raadsvergadering van woensdagmiddag, toen deze begro ting werd vastgesteld. Er is een post onvoorzien van f 3158,95, terwijl voor scholenbouw f 3000 is gereser veerd. De raad besloot om met de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten voor 1960 een rekening-courant aan te gaan van f 5000 en de gemeen schappelijke regeling van diverse gemeenten in de zak van Zuid-Beve land voor het ophalen van huisvuil met een roltrommelauto goed te keu ren. Wanneer deze regeling door gaat, zal het tarief reinigingsrecht van f 4.tot f 6.per jaar wor den verhoogd. De raad verleende eervol ontslag aan de heer J. Nieuwenhuijse. arts te Goes, als gemeentelijk lijkschouwer. In zijn plaats ,werd de heer H. P. van Maanen te Heinkenszand benoemd. Verder werd een nieuwe gemeen schappelijke regeling voor de school- artsendienst op Walcheren, Noord en Zuid-Beveland-West vastgesteld. Met de stemmen van de heren J. C. van 't eWsteinde (r-k. kie zers) en G. Braam (prot. kiezers) cn een onthouding van de heer A. de Jonge (prot. kiezers) stelde de raad een spaarregeling voor het gemeentepersoneel vast. De kindertoelage werd met ingang van 1 oktober 1959 met 2 cent per dag per kind verhoogd, terwijl het bedrag pér leerling voor 1960 werd vastgesteld op f 69,29. De federatie Nazorg B.L.O. kreeg een subsidie van 8 cent per inwoner per jaar. Tenslotte verklaarde de raad de woningen Grotendijk 5 en 7 onbewoonbaar. Filmavond in en over de Wilhelminapolder Zaterdagavond organiseerde de stich ting „Het Wilhelminahuis" in het Wil- helminahuis te Wilhelminadorp een film- en dia-voorstelling. De voorzit ter van de stichting, de heer C. Bur- ~er, .heette de aanwezigen welkom. Iet programma werd geopend dooi de muziekverneiging „De Echo" uit Wilhelminadorp, die onder leiding van dirigent L. M. Heijnsdijk een aantal marsen ten gehore bracht. Hierna werden 3 films en een groot aantal dia's vertoond, welke gemaakt waren tijdens de feestelijkheden ter gelegen heid van het 150-jarig bestaan van „De Wilhelminapolder". Zowel de films als de dia's waren in kleuren. In de pauze was er nog gelegenheid een aantal foto's van de feestelijkheden te bekijken. II 80 68, 75 62—69. 70 62—67, 65 60—63, 60 44—54, 2D 47, fijn 43, Goudreinetten II 75 46—47, 65 4045. 2D 30, Jonathan II 80 63, 75 60, 70 61, 65, 57-60, 69 54—56, 2 D 40, grof 48—53, fijn 41—47, kroet 39-33, St.- Remy grof 31—34. VEILING KAPELLE Jonathan I 89-85 66, 75-80 61, 70-75 62. 65-70 58, 60-65 53, II 75-80 50-57,20, 70-75 52. 65-70 49, 60-65 47, lid 35-42, Illgrof 47-52, Hl fijn 38—41, Goudrelnette I 75-85 47. 65-75 40, n 75-85 39, 65-75 39, lid 31—32, IHgrof 38—41, ITTfljn 30—32: geel: I 85-95 48, 75-85 48—49, 65-75 45, II 75-85 46, 65-75 44, Win- Stu>n I 75-85 48—52, 65-75 46—51, 55-65 42—44, 65-75 43, 55-65 42, Ilgrof 36—39. IHfijn 27— 31, Golden Delicious I 80-85 67—70, 75-80 70 —73, 70-75 67—73, 65-70 60—69. 60-65 50—58, II 80-85 67. 75-30 67—72, 70-75 63-69, 65-70 53—59, 60-65 45—51, lid 37-44, IHgrof 43 —56. IHfijn 34—43, Coxs Or. P. I 75-80 88, 70-75 78, 65-70 73, 60-65 68—70. 55-60 54. Illgrof 49, nifijn 30—38, Zoete Ermgaard I 55-65 47. II 55-65 42, Ud 29—36, Hlfljn 17, Bellefleur I 55-65 39 Conference I 65 75, S3-6S 69, II 65 60-63', 55-65 66-57, IHgrof 42-50 III fijn 3841. D. du Comlce verp. I 80-85 85, 75-80 88, 70-75 78, II 90-85 68-70, 75-80 69—76, 70-75 78, 65-70 71, nigrof 60-65, infijn 50, St^Remy I 75-35 33. 65-75 33, II 75-85 32, 65-75 31, Hd 30, UIgrof 29—32, Hl fijn 28, iGeser Wildeman n 60-70 53, 50-so 45-50. Hd 31. mfijn 27, Pondspeer H 75- 85 32, 65-75 32, Illgrof 25. mfijn 23. Klei peer H 50-60 32, aardappelen I 16, n 14, bloemkool 19—53. sav.kool 17—28. boeren kool 12, sprultkool 30—56. prei 31—37, an dijvie 17—29. VISMIJN VEERE. 16 dec. Exportga malen, aanvoer 609 kg, 173—216. Bot, aanvoer 37 kg, 06-67. Wij ting, aanvoer 197 kg, 34—47. Schardijn aanvoer 1986 kg, 28—37. Landbouwschap behandelde garantie-aangelegenheden (Van onze Haagse redactie) Het Landbouwschap heeft in zijn ver gadering van woensdag verschillende garantieaangelegenheden behandeld. Het bestuur ging in principe akkoord met een vereenvoudigde pootaardap- pel-garantieregel i ng. Deze regeling houdt onder meer in, dat het pootgoed in de klas C. niet meer wordt gegarandeerd, waarbij echter deze klas wordt vrijgesteld van de betaling van de areaalheffing. De pootgoed-contactcommissie was ervan uitgegaan dat de vrijstelling van de areaalheffing een verlaging van de produktiekosten met 130 gul den per ha betekent, tenvijl ander zijds de klas C toch door het bestaan van een bodem in de markt voor de andere klassen een zekere indirecte steun in de markt onder vindt. Het bestuur is van mening, dat het voorshands geen aanbeveling verdient over te gaan tot het conti- genteren van de suikerbietengaran tie. Ingevoerd wordt een „rekening- courant-systeem",' waarbij eventuele overschotten in bepaalde jaren kun nen worden gecompenseerd door te korten in andere jaren. Slechts wan neer gedurende een langere periode zou blijken, dat de binnenlandse con sumptie wordt overschreden door de produktie zal men zich opnieuw over een kortingenstelsel beraden. Het Landbouwschap verenigde zich vervolgens met de voorstellen van het Algemeen Belgisch Viasverband inzake de keuring van zaailijnzaad in België van in'.Nederland te velde goedgekeurde vlaspurcelen. De hoofd afdeling akkerbouw meende, dat wanneer het zaaizaad op deze wijze mede in het stro wordt geëxporteerd, dit de prijsvorming ten goede zai kunnen komen. Nagekomen advertentie. Heden overleed, nog onverwacht, onze ge liefde vader, behuwd-, groot- en overgroot vader, de heer BKRNARDUS MARINUS JOHANNES VENTEVOGEL, op de leeftijd van 70 jaar. Rotterdam G. M. Visser Ventevogel. L. Visser. Vlissingen Joh. P. Ventevogel. J. S. Ventevogel Haverhoek P. Ventevogel. M. Ventevogel Malgo Kleinkinderen en achterkleinkind. Rotterdam, 16 december 1959.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 11