Naast zorgen: nieuwe kansen voor Suriname en de Antillen EEN LAND DAT EEUWENLANG SLIEP ..EXPLODEERDE EUROPEES LANDBOUWBELEID VAN BELANG VOOR NEDERLAND ROTTERDAM HEEFT DRINGEND BEHOEFTE AAN TUNNELS PIJN OF GRIEP! Chefarine 4 WOENSDAG 16 DECEMBER 1959 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiin (Advertentie) Bij het eerste lustrum van het Statuut yy In Suriname zag ik Creolen en Hindostanen, Chinezen en Javanen, Syriërs en Europeanen, om voor de vuist weg een paar rassen en nationaliteiten te noemen. Op de Antillen zag ik er zovéél, dat ik er vaak geen wijs meer uit kon worden, hetgeen niet zó verwonderlijk is, als men nagaat dat er zo'n kleine vijftig aanwezig zijn. Een ongeloof lijk heterogene massa, van alle denkbare en ondenkbare kleuren en kleurschakeringen. Al U mij nu vraagt of voor deze indrukwekkende menselijke smeltkroes het Statuut, dat vandaag zijn eerste lustrum herdenkt, leel't, een duidelijk omlijnd begrip is, kortom, of men in Suriname en op de Antillen over dat Statuut spreekt als over een alledaagse realiteit, dan zou ik daar niet graag met „ja" of „nee" op antwoorden. Stellig leeft dat begrip bij de bovenlaag, bij de intelligentsia, bij hen die plegen te denken over dit soort zaken, bij hen die bozig zijn in politiek opzicht volwassen te worden. Even stellig is het echter een vaag begrip voor de honderdduizenden, die nog niet zo ver zijn, maar wel op weg. Van het Statuut heb ik in de zes weken die ik in de West doorbracht niet zo veel gemerkt en ik had dat trouwens ook niet venvacht. Ik merkte echter wel iets anders: het gevoel bij de bevol king dat zij zelfstandig, autonoom, is. Het gevoel bezig te zijn te ko men tot een eigen natie, een eigen volk. Indien één ding vaststaat, dan het feit dat naar eenwording vurig wordt verlangd en gestreefd. - .v.v.,-..., Zowel Suriname als de Antillen worstelen met twee problemen, die alle andere eigenlijk ondergeschikt maken. Het eerste is die eenwor ding, het vormen van werkelijk datgene, wat in de praktijk een „natie" is. In een gesprek dat ik in Paramaribo, hoofdstad van Surina me, met Lou Lichtveld had (de schrijver Albert Helman) werd dit door hem al bijzonder duidelijk als volgt ouder woorden gebracht: „Wij hebben hier in Suriname een bevolking, maar nog geen VOLK. Toen ik Lichtveld (wel eens ge noemd „het geweten van Surina me") vroeg, hoe lang dat proces van eenwording zijns inziens nog wel kon duren, antwoordde hij: „Wellicht binnen één generatie". In gesprekken met anderen bleek dat velen dit standpunt deelden. Anderen niet. Zij namen een aan zienlijk ruimere tijdslimiet. Voor de Antillen geldt min of meer het zelfde. Ook daar zal men door as similatie moeten komen tot dat- ?;ene, wat men onder een werke- ijk „volk" verstaat. Dit is dan het ene probleem. Het andere is om in economisch op zicht zelfstandig te worden. Op Curasao heeft men jaren van grote, zeer grote, welvaart achter de rug. De olie vloeide dn een on- doorbi'oken stroom van Venc/.uela naar dit eiland om daar geraffi neerd, „gekraakt" te worden. (Tussen haakjes, het is een mis vatting bij velen te menen, dat er op Curagao zelf olie wordt gewon nen. Nog niet zoveel als toereikend voor het vullen van uw sigaretten aansteker!). Hetzelfde gebeurt op Aruba. Ook daar welvaart. Maar die welvaart van Curagao en Aru ba is niet zonder schaduw. Op bei de eilanden zijn op het ogenblik reeds werklozen en op Curagao vertelt meer dan één pessimist U, dat het binnenkort met die Vene- zulaanse oliestroom wel eens af gelopen kan zijn. Ik geloof dat niet. Daarvoor werd teveel geïn vesteerd in de ontzaglijke „plant", de reusachtige technische installa ties op beide eilanden. Iets anders is echter, dat men zowel op Aruba als Curagao be zig is met een intensieve auto matisering der bedrijven. Een voudiger gezegd: wat vijf jaar feleden door tien man werd ge- aan, geschiedt thans door zes of vijf man. En dit proces gaat door. Het is trouwens geen ty pisch Antilliaan» proces. De kurk waarop beide bovenwindse eilanden drijven is dus niet meer die universele kurk van weleer. Vandaar dat men naarstig op zoek is naar andere kurken. Die heten: vestiging van nieuwe in dustrieën en toerisme. Wat de eerste betreft, door het verlenen van jnaximaal veel vrij-haven faciliteiten wordt het nieuwe in vesteerders wel zeer aantrekke lijk gemaakt zich hier te vesti gen. Daar komt nog bij, dat met name de Antillen in geografisch opzicht bijzonder gunstig liggen tussen Europa en de beide Ame- rika's. Hier liggen reële kansen. Ook voor Nederlandse industrie ën. Toerisme. Deze eilanden hebben, wij spreken uit eigen aanschou- De schrijver van dit artikel (geheel links) in gesprek met de minister-president van de Nederlandse Antillen, de heer E. Jonckheer (geheel rechts De opname werd enkele weken geleden gemaakt op Aruba. wing, Werkelijk unieke kansen op dit gebied. Men denke daarbij niet aan het normale Nederlandse toe risme, en helemaal niet aan dag jesmensen, maar aan groot toeris me, zoals dat wordt bedreven door welgestelde Noord- en Zuidameri kanen, voor wie de Antillen niet zo ver van huis liggen. De Antijlen bieden alles wat een (welgesitu eerd!) toerist zich maar kan dro men. Ze zijn op het gebied van rijkdom-der-natuur gezegend als weinig andere gebieden. Wij noemden nog niet de naam van Bonaire, het derde Beneden windse eiland, evenmin als de drie bovenwindse eilanden: St. Maar ten, St. Eustasius en Saba. Ze tel len niet mee in deze kwestie. Het zijn paradijzen van rust, die nog bezig zijn te ontwaken. Paradij zen, waarover ik U echter nog uit voerig hoop te kunnen sclirijven. Verbijsterende activiteit Na de Antillen zag ik Suriname. Ik wil er geen geheim van maken, dat ik in deze drie weken die ik er' doorbracht, verbijsterd werd door de activiteit die daar heerst. In een land, dat eeuwenlang sliep en eerst enkele jaren geleden ont waakte. Nee... het ontwaakte niet: het explodeerde! De echo's van die explosie drongen tot me door in gesprekken met de minister-presi dent, mr, Emanuels, met econo men, met ingenieurs en met arbei ders. En niet te vergeten in die met de energieke gouverneur, mr. J. L. van Tilburg, die met waar lijk Rotterdams élan bezig Is zijn aandeel toe te voegen aan de eco nomische explosie in die oude, ver geten, verloren plantage-kolonie, Economisch zelfstandig worden Vijf jaar geleden werd tussen Nederland, de Nederlandse An tillen en Suriname het Statuut afgekondigd, welks grondge dachte is, dat elk dezer drie rijksdelen de eigen belangen zelfstandig zal behartigen, en op voet van gelijkwaardigheid do gemeenschappelijke belan gen verzorgen zal en wederke rig bijstand verlenen. Gisteren werd het eerste lustrum van dit Statuut herdacht. Onze mede werker Anthony van Kampen bezocht gedurende zes weken de Nederlandse Antillen en Su riname. Hij keerde enkele da gen geleden terug en zal bin nenkort in ons blad beginnen met een serie artikelen over zijn zwerftocht door de West. Hierbij een inleidend artikel, dat hij schreef in verband met het eerste lustrum van het Sta tuut. doosje met 60 tabletten KEELTABLETTEN N.V. PHILIPS-DUPHAB die eenmaal (en nog niet zó lang geleden) Suriname was. Wat daar gebeurt is in hoge mate indrukwekkend en fascinerend. Ik zag bulldozers, caterpillars en an- dere gigantische graafwerktuigen bezig met het boren van tunnels door de dichtst mogelijke jungle. Op die bulldozers zaten Creolen en bosnegers. Ja... bosnegers... die men enkele maanden geleden nog als primitieven uit het bos plukte en die nu reeds deel uitmaken van het leger technische werkers, dat in een maximaal hoog tempo bezig is Suriname zijn plaats in de we- p reld te bezorgen. Het Brocopondo-project, dat H over vijf jaar Suriname elektri- p sche stroom zal bezorgen uit „witte steenkool", het tienjaren- p plan; de operatie Sprinkhaan, p die beoogt Siviname vijf vlieg- velden te geven; het project Wa- f§ geningen, een Surinaamse „Wie- p ringermeerpolder" waar rijst groeit van horizon tot horizon", de bauxietwinning en het zoeken naar nieuwe ertsen... het zijn al- lemaal onderwerpen waarover p men daarginds \iet uitgesproken komt. Nauwelijks tijd De mensen, die bezig zijn met de M opbouw van dit land. hebben nau- p welijks tijd om te denken aan zo- p iets abstracts als een Statuut. Het bestaat echter en ze weten dat het p bestaat. En ze waarderen dat be- staan. Omdat men weet, wat het inhoudt: zelfstandigheid. Iedere S Creool, iedere Hindostaan, iedere Chinees begrijpt, bewust of onbe- wust, wat de waarde is van dat Statuut. Een Statuut is een over- p eenkomst tussen partners. Mogen de drie partners die het tekenden, vijf jaar geleden, de wijsheid be- p zitten het als een kostbaar bezit te beschouwen en als zodanig te beheren en te beschermen. Wij, de p partner aan deze kant van de At- Iantische Oceaan, hebben als onze taak onze ervaring, onze kennis in p te brengen en als plicht om dat royaal te doen. Zoals het de plicht van onze beide partners aan de p andere zijde van de Atlantic is, het geschonkene loyyaal te aanvaar- p den en er mee te handelen zoals p van een goed, redelijk en eerlijk Sartner verwacht mag worden. Fa het eerst© lustrum van het Statuut is er geen reden de toe- komst van dat Statuut somber in p te zien. Integendeel, er liggen nog vele en velèfïei mogelijkheden en kansen t© wachten op elk der drie §1 partners, die indertijd aan een ronde tafel dit staatsstuk met hun handtekening bekrachtigden. p En die dat deden, omdat ze wisten dat deze politieke vorm de beste voor hun land was. De beste voor p Suriname. De beste voor de Ne- deriandse Antillen. En de beste voor Nederland. n I Hindostaanse vrouwen, gefoto- I grafeerd in Paramaribo, Suri- I name. Heet zand trof twee jongens in het gezicht (Van een correspondent) Bij een ongeluk in de lagere techni sche school te Hoorn hebben maan dagmorgen twee leerlingen van de kopklasse automonteurs ernstige brandwonden opgelopen. De 16-jarige Theo Stam uit Berkhout was bezig met het buigen van een stalen pijp met een doorsnede van ruim 2 centimeter, die was gevuld met zand om knikken te voorkomen en die plaatselijk roodgloeiend was gemaakt. Tijdens het buigen ontstond in de pijp een scheur, waardoor het zand naar buiten spoot. De jongen kreeg de volle lading in zijn gezicht en zijn mond. Een toevallig Tangs lo pende leerling, de 18-jarige Ben veen- stra uit Enkhuizen, werd door het zeer hete zand eveneens getroffen. Hij kreeg verbrandingen van de tweede graad In gezicht en nek. Bij Theo Stam waren de verbrandingen ernsti ger. In zijn mond was sprake van verkoling. De jongens zijn ten huize van een arts behandeld en daarna naar hun woonplaats vervoerd. IR. S. L. MANSHOLT IN. BRUSSEL Geen grote prijsverhogingen te verwachten „Ik zie voor Nederland geen grote nadelen van een gemeenschappelijk landbouwbeleid van de E.E.G., maar juist een groot voordeeld". Dit heeft de vice-voorzitter van de Europese commissie, Ir. S. L. Mansliolt, dins dagochtend op een persconferentie in Brussel verklaard. Hij antwoordde op een vraag over de juistheid van de berichten, dat een Europees landbouwbeleid de prijzen van een aantal produkten in ons land zal verhogen. „Voor Nederland zal het tot stand komen van 'n gemeen schappelijk landbouwbeleid van bij zonder belang zijn. Het heeft met een uitvoer van ongeveer veertig procent van zijn landhouwprodukten meer dan de andere landen van de gemeenschap belang bij een grote, vrije Euromarkt". Ir. Mansholt verklaarde althans voor graan- en dierlijke produkten als ge volg van het gemeenschappelijk landbouwbeleid geen grote prijsver hogingen in Nederland te voorzien. „Het is mogelijk, dat voor enkele produkten de prijzen zullen stijgen, maar de invloed hiervan zal afhan gen van de vraag, in hoeverre prijs dalingen van andere produkten de verhogingen zullen compenseren". De vice-voorzitter van de Europese commissie betoogde in antwoord op verdere vragen voorts, dat een gemeenschappelijk landbouwbeleid van de E.E.G. de uitvoer van Ne derlandse produkten naar derde landen niet zal belemmeren, doch dat integendeel alle landen van de gemeenschap er naar moeten stre ven de uitvoer naar buiten te be vorderen. „Een vermindering van de export naar derde landen door de gemeenschap, ook door Neder land, zou de landbouwmoeilijkhe- den in de E.E.G. slechts vergro ten". Ir. Mansholt wees er met nadruk op, dat het absoluut noodzakelijk is om voor de toekomst een oplossing te vinden voor de vraagstukken van de Europese landbouw. Hij zei, dat, het beleid van de nationale regeringen zeker goede elementen inhoudt, doch dat dit niet kan worden ontwikkeld tot een landbouwpolitiek, die tot een Europese oplossing kan leiden. Voorts zeide ir. Mansholt, dat het gemeenschappelijk beleid niet diri gistisch moet zijn met een grote, di recte invloed op de produktie. „Het zal zo liberaal mogelijk moeten zijn, maar de markt moet worden gestabiliseerd en de landbouwer moet een zekere bescherming worden verleend." CONCLUSIE VAN WERKGROEP: Totale kosten geraamd op 230 miljoen „Resumerende en in aanmerking ne mend de snelle groei van het rivier- kruisende verkeer en het scheep vaartverkeer in Rotterdam, stellen wij voor in plaats van de bruggen over de rivier te doen bouwen a. een zogenaamde korte tunnel voor het wegverkeer met tweemaal drie rijstroken, met een afzonderlijke tunnel voor wielrijders en voet gangers, tussen rechter Maasoever en Noordereiland. b. Een spoorwegtunnel voor dubbel spoor. Een en ander zo spoedig mogelijk te doen bonwen, waartoe als eerste maatregel onmiddellijk moet worden begonnen met de bouw van een tram tunnel (metrotunnel) onder de ri vier". Tot deze conclusie is tenslotte de in 1956 ingestelde „Werkgroep oever verbindingen Rotterdam" gekomen. Aan haar werkzaamheden namen deel vertegenwoordigers van de rijks waterstaat, de provinciale planolo gische dienst, de provinciale water staat, de diensten van gemeentewer ken, van stadsontwikkeling en we deropbouw en van het havenbedrijf van Rotterdam, en van de Nederland se spoorwegen. De kosten van de tunnels voor wegverkeer en wielrijders en voet gangers worden in het reeds aan „waterstaat" toegezonden rapport van de groep geraamd op 130 mil joen gulden, de kosten van de spoortunnel worden geschat op circa 96 miljoen gulden. Dit laat ste bedrag wordt verhoogd met naar schatting 5 miljoen, wanneer er een station Meent wordt ge bouwd, of met tien miljoen, als er een station Blaak tot stand komt. Totale kosten derhalve 230 235 miljoen gulden. iriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiniiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiuiiiiiuiiiuiiiiiimumuuiuiiiuuuuiuiiiiuniiii Twee missionarissen in Frans Kameroen vermoord Twee missionarissen werden onthoofd toen hun missiepost in Bafanga, Frans-Kameroen, vorige maand door honderden bendeleden werd aange vallen, zo heeft „Fides" dinsdag in Rome bekendgemaakt. Het zijn pater Gilles Neberle. die aan het hoofd stond van de missie post, en broeder Valentine Saron. Een derde missionaris, pater Lequeuz en een religieuze werden gewond. De aanval werd in de nacht van de 29ste november uitgevoerd met een mitrailleur, geweren en pistolen. De aanvallers drongen het ziekenhuis binnen en probeerden zuster Marie Noelle mee te voeren, maar zij kon ontsnappen. De bende roofde alle ge bouwen en verbrandde wat zij niet kon meenemen. Pater Lequeuz is een van de oudste missionarissen in Ka meroen. Bafista ligt op ongeveer 175 kilometer van de kust en bij de grens van Brits-Kameroen. Het ligt, naar wordt vernomen, In de bedoeling de spoorweg-tunnel even voorbij het Centraal Station, vóór het Hofplein, reeds te laten beginnen. Omgeving Coolsingel wordt 3,gehavend De verdere afbouw van de metro zal noodgedwongen ertoe leiden, dat de omgeving van de Coolsingel lange tijd „zwaar gehavend" wordt. Daar zal namelijk een kanaal moeten wor den gegraven (men denkt aan een breedte van 12 meter) om de in twee bouwdokken te vervaardigen tunnel elementen, waaronder zelfs de ruwe vorm van de stations, drijvende naar de plaats van bestemming te kunnen vervoeren. Het verkeer zal dan in hoofdzaak langs parallelwegen moe ten worden onderhouden. Hogere import voedergranen als gevolg van droogte Het Amerikaanse ministerie van landbouw heeft gisteren bekendge maakt, dat als gevolg van de droogte van de afgelopen zomer dë geza menlijke invoerbehoeften aan voeder- granen van Engeland, Nederland, België, Frankrijk, West-Duitsland, Denemarken en Zweden in het sei zoen 1959-1960 zullen stijgen tot 15 miljoen metrieke ton. In 1958-1959 importeerden deze lan den 12,7 miljoen ton. Hiervan kwam 7 miljoen ton uit de Ver. Sta ten, maar naar verwachting zal een groter percentage van de invoerbe hoeften in 1959-1960 in de Ver. Sta ten moeten worden gedekt. Sedert 1 juli j.l. hebben de Ver. Staten reeds ruim een miljoen ton voedergranen meer naar Engeland, Nederland, België, Frankrijk, West-Duitsland, Denemarken en Zweden uitgevoerd dan in de overeenkomstige periode van het vorig jaar. Het ministerie voorspelde voorts, dat de zeven landen 770.000 metrieke ton oliekoeken meer zullen moeten im porteren dan het vorige jaar. Dit zal een invoerstijgïng van 14 pet zijn. Het ministerie raamt dat de droogte in deze zeven landen een verlies aan voederproduktie tot het equivalent van 10 12 miljoen ton voedergraan heeft veroorzaakt. Chef van Indonesische staatspolitie ontslagen President Soekarno heeft gisteren de heer Soekanto Tjokrodiatmodjo „tij delijk" ontheven van zijn beide po sities, namelijk hoofd van de Indo nesische staatspolitie en minister van politiezaken. Het besluit van president Soekarno tot het ontslag van Soekanto kwam na een niet nader aangeduide ont wikkeling in de houding van hoger personeel van de staatspolitie. De heer Soekanto had maandag gezegd, dat bij dit hogere personeel „afdwa lingen" waren geconstateerd. Voorstellen De vice-voorzitter van de Europese commissie vatte in het kort de voor stellen als volgt samen: 1. Coördinatie van 't nationale land bouwbeleid en het voorkomen van overproduktie. Ir. Mansholt merk te hierbij op, dat er tot dusverre nog nooit een balans is gemaakt van produktie en consumptie. 2. Het streven naar versterking van de nationale landbouwprogram ma's. Het is uiterst noodzakelijk, dater meer kapitaal beschikbaar komt voor structurele verbeterin gen in de landbouw. 3. Het verlenen van steun aan de landbouw door de gemeenschap voor structurele verbeteringen via het fonds voor structurele verbe- teringen. Tenslotte deelde de heer Mansholt mede, dat de voorstellen van de com missie ter advies zijn voorgelegd aan het economische en sociale co mité. Hij verwachtte, dat dit comité in de loop van februari zijn advies gereed zal hebben. In dat geval zou de commissie in de loop van maart van het volgend jaar de voorstellen officieel aan de zes regeringen kun nen i (Advertentie) Vier werkelijk bebouwbare middelen helpen elkaar en., doen wonderen I 4 geneesmiddelen, elk afzonderlijk at wereldberoemd. Tezamen in één tablet verenigd, ondersteunen zij bovendien el- kaars werking, waardoor deze n&g krach tiger is dan kon worden verwacht De combinatie Chefarine „4" doet werkelijk wonderen en brengt vaak baat waar andere middelen falen I Tegen pijnen en griep. GïKhik! nor de geweiigtfe mug, »ani die wordt bescOermd doof her tesunddeel Chcform. 20 labl. 10.80. Voordelige gerinnefpakling 100 Ubl. 13.60 Kamerlid De Kadt trekt motie over defensiebeleid in (Van onze parlementaire redacteur) In de dinsdag gehouden vergadering van de Tweede Kamer heeft de so cialistische afgevaardigde de heer De Kadt zijn verleden week bij de be handeling van de begroting van de fensie voor 1960 ingediende motie in getrokken. Deze motie stelde vast dat aan de vraagstukken van de hoogte van de uitgaven voor de defensie in de jaren 1961-1963 en de lengte van de dienst tijd een hoge prioriteit moet worden toegekend. En zij nodigde de rege ring uit om de in de Troonrede toe gezegde nota over het defensiebeleid waarin deze problemen aan de orde zullen worden gesteld, niet later dan het eerste kwartaal van 1960 te doen verschijnen, zodat de beraadslaging erover in de Tweede Kamer zo tijdig kan geschieden dat de regering met het resultaat daarvan tenvolle reke ning kan houden bij de voorbereiding van de begroting voor het jaar 1961. Minister Visser had spoed toegezegd, doch hij kon zich niet binden aan het eerste kwartaal van 1960. Uit het of ficiële Kamerverslag was de heer De Kadt nu gebleken, dat de minister de zekerheid had gegeven, dat de be raadslagingen over de defensienota zo vroegtijdig kunnen worden gehou den, dat er bij de samenstelling van de begrdting voor 1960 rekening mee gehouden kan worden. Prof. dr. K. H. Miskotte gaf afscheidscollege Dinsdagmiddag heeft prof. dr. K. H. Miskotte, kerkelijk hoogleraar aan de rijksuniversiteit te Leiden, wegens liet bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd en mede in verband met zijn gezondheidstoestand, zijn af scheidscollege gegeven in het groot- auditorium van de universiteit. Professor Miskotte heeft hierbij ge sproken over „De dogmatfeus als dilettant en als dirigent". Na afloop van deze rede werd de af tredende hoogleraar toegesproken door dr. A. A. Koolhaas, preases van de Generale Synode der Ned. Herv. Kerk. Dr. Koolhaas noemde profes sor Miskotte een „leraar der kerk" en wees op de belangrijke bijdragen die hij heeft gegeven in het gesprek der richtingen, bij dc opstelling van de zgn. Doornse stellingen en van „fundamenten en perspectieven van belijden" Ook als voorzitter van de commissie voor de psalmberijming heeft prof. Miskotte waardevolle ar beid verricht. Dr. Koolhaas sprak de hoop uit dat de scheidende hoogleraar de kerk nog vele jaren als leraar zal dienen. Daarna voerden nog het woord prof. dr. K. A. H. Hidding, als decaan van de faculteit der godgeleerdheid, prof. dr. A. J. Rasker namens het college van kerkelijke hoogleraren en een theologische student, leerling van prof. Miskotte. Prof. Rasker zegde prof. Miskotte als geschenk toe een bundel met op stellen uit de kring van zijn vrien den en collega's.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 5