I VLISSINGER M. W. DE BRUINE I KONINKLIJK ONDERSCHEIDEN RAAD WESTDORPE STEMT VOOR INVOERING STRAATBELASTING WALCHEREN MARKTBERICHTEN WOENSDAG 16 DECEMBER 1959 P RO V I N O I A LB Z EEUW8 E COURANT 1 BEGROTING VASTGESTELD Opbrengst moet tekort' op begroting 1960 dekken De raad van Westdorpe heeft in zijn jongste vergadering onder voorzit terschap van burgemeester G. H. E. M. van Waes met tegen 2 stem men besloten een straatbelasting in te voeren om het begrotingstekort te dekken. De begroting, die in een vo rige vergadering reeds was behan deld werd eveneens met 5 stemmen vóór en 2 stemmen tegen vastge steld. De belastingkwestie was ook in de vorige vergadering al aan de orde geweest. De raad nad toen geen be- Mr. J. A. W. Burger sprak in Middelburg over loterijwet Do voorzitter van de Tweede Kamer fractie van de Partij van de Arbeid, mr. J. A. W. Burger, heeft maandag avond in het verenigingsgebouw de „Gouden Poorte" te Middelburg zijn mening gegeven over het incident van enkele dagen geleden in de Tweede Kamer, waarbij hij enkele harde woorden had gesproken tot prof. Oud (v.v.d.) en de voorzitter, dr. Korten- horst (k.v.p.). Dit gebeurde bij de be noeming van een Kamercommissie voor het wetsontwerp tot wijziging loterijwet. Mr. Burger, die voor de afdeling Mid delburg van de P.v.d^A. sprak over 't onderwerp „De consequenties van een rechts-liberaal kabinet, nu en vóór de toekomst", schetste uitvoerig het in cident, waarbij hij tegen prof. Oud o.a. woorden gebezigd had als „schan de" en „dat is gelogen". Op last van voorzitter Kortenhorst werden deze uit het „Kamerverslag" geschrapt. Mr. Burger gaf een overzicht van de gebruikelijke gang van zaken bij het benoemen van een Kamercommissie, waarbij de voorzitters van de ver schillende fracties hun leden voor déze commissie voordragen. „Deze worden ook altijd benoemd", aldus mr. Burger. Dit wordt gedaan voor tijdbesparing. Volgens hem was bij de benoeming van de commissie ter bestudering van het wetsontwerp tot wijziging der loterijwet, waaronder ook ae voetbaltoto, een geheel andere koers gevaren. Twee leden van de P.v.d.A. waren niet in de commissie opgenomen, omdat zij reeds in eén andere commissie die de regering van advies had gediend over de wij ziging van de loterijwet zitting hadden. Hieruit was toen het incident voortgekomen. Verder sprak mr. Burger uitvoerig over het Benelux-verdrag en de moei lijkheden op agrarisch terrein, die- zich hierbij voordoen, de huidige poli tiek in Europa, do Nato, het menings verschil tussen Frankrijk en Amerika en in het algemeen de malaise in de internationale politiek. Ook Nieuw-Gmnea kwam aan de or de, waarbij mr. Burger z-ich niet kon verenigen met de gedragslijn van het huidige kabinet. Nïeuw-Guinea noem de hij een probleem, dat zonder uit zicht is. Verder hesprak hij de dienst tijdverkorting, de aankoop van vlieg tuigen, de komende huurverhoging en de afsluiting van de Lauwerszee. Officiële publikatie VLISSINGEN. VERSCHUIVING WEEKMARKT. Burgemeester en wethouders van Vlis- singen brengen ter openbare kennis, dat de weekmarkt van zaterdag 26 december 1959. In verband met de 2e kerstdag, zal worden gehouden op dondérdag 21 de cember 1959- Vlissingen, 15 december 1959. Sch eep vaartberich ten vlissingen aangekomen op 14-12: Diligen- tia, rede; 13-12: Servlc, Londen. Vlissingen vertrokken op 13-12: Diligen- tia, Donges; Servic, Middelburg. Gepasseerd naar Antwerpen op 14-12: zaankerk, Cadiz; 15-12: Liberty, Amster dam: Dollard, Lorient. Gepasseerd uan Antwerpen op 14-12: Pyg malion, Rotterdam; Aagtekerk, Rotter dam; Brouwersgracht, Rotterdam; 15-12: Arbon, Klngslynn; Patria, Exmouth; Ida Pleter, Rotterdam; Curagao, Londen. VAN ONZE ADVERTEERDERS „Form" heropend na modernisering Het korsettenmagazijn Form aan de Markt te Middelburg heeft dinsdag, nadat deze speciaalzaak in Zeeland geheel gemoderniseerd is, zijn „poor ten" weer heropend. Wat kleur be treft heeft het interieur van de zaak een aangename metamorfose onder gaan, die zoals mevrouw Glas reeds tijdons de heropeningsdag mocht ondervinden door de dames bijzonder op prijs gesteld wordt. Zij kwamen dan ook tot de ontdek king, dat het interieur, en daarbij aangepast de etalage, meer sfeer ge- Uregen heeft. De veranderingen, die bij een zelfde oppervlakte een grotere ruimte door een andere inrichting te weeggebracht hebben, hebben de mo gelijkheid geopend tot een prettiger en vlottere bediening. Voorts is er één paskamer bijge bouwd, zodat dit aantal nu op drie gebracht is. De modernisering is uit gevoerd door de Goese firma Slabbe- koorn naar een ontwerp van de Vüs- singse binnenhuisarchitect Van dei' Bruggen. Filiaal stomerij geopend De stomerij „De Valk", gevestigd te Middelburg heeft in het pand noek Groenewoud-Vlamingstraat te Vlis singen een modern ingericht filiaal geopend. sluit genomen, omdat men van me ning was, dat het billijker zou zijn een trottoirbelasting in te voeren. Ttrottoirbelasting zou echter slechts 3400,opbrengen, hetgeen niet voldoende is om de begroting slui tend te maken. De heren A. de Be- leir (k.v.p.) en A. de Hulsters (k.v. p.) verdedigden opnieuw invoering van een trottoirbelasting. De heer M. Wille (k.v.p.) wees erop, dat de opbrengst van een trottoirbelasting te laag zou zijn om het tekort te dekken. Het verschil bedraagt 1700 zei hij en dit raadslid zette vervol gens uiteen, waarom hij voor een straatbelasting was. ..Straatbelasting is algemeen en draagt een progressief karakter, bo vendien is de opbrengst groter en wanneer men straks een verhoogde uitkering uit het gemeentefonds 'wil, uitkering toch invoering van een straatbelasting als eis gesteld." De burgemeester bracht vervol gens het voorstel tot Invoering van een trottoirbelasting in stemming. Het werd met 5 tegen 2 stemmen verworpen, evenals het volgende in stemming gebrachte voorstel om een trottoirbelasting tegen la- gef tarief en een straatbelasting in te voeren (1 procent onbebouwd en 2 procent bebonwd). Nadat dus de meerderheid van de raad zich had uitgesproken vóór een straatbelasting werd deze vastge steld tegen 3 procent voor onbe bouwd en 6 procent voor bebouwd. De verordening op de personele be lasting werd gewijzigd met dien ver stande dat het aantal opcenten van 100 tot 150 werd verhoogd. Tijdens de rondvraag kwam de subsidie van de vereniging voor E.H.B.O. ter sprake. De vereniging krijgt een bij drage in de kosten, die ze zal maken voor het organiseren van provinciale wedstrijden in Westdorpe, mits het bestuur zelf ook initiatief toont en bijvoorbeeld een inschrijfgeld van de deelnemende verenigingen vraagt. De heer De Hulsters vroeg nog naar beplanting van de Singel en de heer C. van Passel (k.v.p.) vestigde de aandacht op een kuil in het klinker pad te Stroodorpe. Beide zaken heb ben de aandacht van het gemeente bestuur. Samenstelling brochure over Walcherse economie Op initiatief van B. en S. De vereniging van Burgemeesters en Secretarissen op Walcheren heeft het initiatief genomen voor het doen sa menstellen van een brochure, waarin de verschillende facetten van de Wal cherse economie naar voren worden gebracht. B. en S. hebben de gemeentebesturen 3p Walcheren verzocht om voor dit oei een bedrag van 2 of 3 cent per inwoner beschikbaar te stellen. Wan neer aan dit verzoek voldaan wordt, dan zal het E.T.I. voor Zeeland de brochure samenstellen. Hierin wordt aandacht besteed aan onderscheidene onderwerpen, zoals het vreemdelingenverkeer, de land bouw, de tuinbouw, de visserij enz. Eenzelfde initiatief is reeds genomen voor Oost en West Zeeuwsch-Vlaan- deren en Schouwen-Duiveland. De gemeenteraad van Arnemuiden zal in zijn vergadering van a.s. don derdag een voorstel behandelen, waarin B. en W. een bedrag van 65,62 (2 cent per inwoner) voor dit doel willen beschikbaar stellen. „Aangezien met deze brochure de belangen van Walcheren en eveneens van Arnemuiden gediend kunnen worden, menen wij dat aan deze uit gifte meegewerkt dient te worden", aldus schrijven B. en W. van Arne muiden aan de raad. Melksanering in Oostburg Naar aanleiding van het bericht onder de kop: „Oostburg heeft een „vrije" melkslijter", opgenomen In ons num mer van maandag, merkt de Zeeuwse Melkfederatie op, dat de betrokken slijter In tegenstelling tot wat ons werd gemeld nimmer heeft ver zocht aan de zgn. melksanering te mogen deelnemen. Er zijn dus aan hem evenmin voorwaarden gesteld, waaraan hij niet zou kunnen voldoen. Ook is het niet juist, aldus de Melk federatie, dat in 1957 een der toen in Oostburg gevestigde melkhandelaren zijn melkwijk aan een der vier over- blijvenden zou hebben overgedaan. Deze melkhandelaar heeft zijn melk wijk namelijk overgedaan aan zijn gezamenlijke collega's. Ieder, die vol doet aan de vestigingseisen voor de melkhandel kan de wettelijk vereiste vergunningen voor de uitoefening van deze handel bekomen. Nimmer zijn op grond van onderlinge zgn. sanerings overeenkomsten vergunningen gewei gerd, aldus de Zeeuwse Melkfederatie. MIDDELBURG Inrichting bejaardentehuis vergt krediet van f 2100,- Voorstel aan de raad Voor de inrichting van de bejaarden- sociëteit in het pand Niemvstraat 3( vragen B. en. ttvan. Middelburg de raad hiervoor een krediet beschikbaar te stellen van f 2100, Keeds in de ver gadering van'29 juni jj. had de raad besloten dit pand aan te kopen met het doel hierin een bejaarden sociëteit te vestigen. De door B. en W. gevraagde géiden zullen worden gebruikt voor het aan brengen van kachels, een flink keu kenfornuis en de nodige lichtorna- menten. De kosten hiervan worden voor twee oliekachels inclusief aanleg op f 1100 geraamd en voor een gas fornuis op f 500 en voor eenzelfde be drag aan lichtornamenten. Het colle ge wil dit bedrag ten laste van de kapitaaldienst brengen en afschrijven in 5 jaar. Over de beheersvorm van de sociëteit delen B. en W. mee, dat besprekingen hierover geleid hebben tot een verde ling in het gebruik van 't gebouw. Drie da^en van de week zal de U.V.V. de exploitatie op zich nemen, de drie andere dagen wordt dit gedaan door de Bond van Ouen van Dagen. Eens per maand zal worden omgewisseld. Voorts ligt het in het voornemen van de U.V.V. op de aan haar toegewezen dagen de mogelijkheid te openen voor het nuttigen van een warme maaltijd. Verder is overeengekomen, dat 'op hoogtijdagen, zoals Kerstmis en St.- Nicolaas de U.V.V. en de Bond van Ouden van Dagen zullen samenwer ken. Er zal een gelijkmatige entree worden geheven ter vermindering van de exploitatiekosten. Voor het gebruik .van het gebouw zal door de gemeente een symbolische huur van f 1 per jaar gevraagd worden. Auto's in botsing Op de Vlissingsesingel te Middelburg ter hoogte van de Langevielebuiten- brug kwam het maandagmiddag om streeks 12 uur tot een botsing tussen een vrachtauto, bestuurd door de Hulstenaar J. P. S. en een personen auto met de Middelburger J. D. W. aan het stuur. Op het moment, dat de personenauto de vrachtauto links wil de passeren week deze ook naar links uit om de Langevleleweg in te rijden. Beide aut/'s kwamen met elkaar in botsing, waarbij materiële schade ontstond. Volgens de bestuurder van de personenauto stond de rechter richtingaanwijzer aan, zodat hij dacht links te kunnen passeren. De vrachtwagenchauffeur verklaavde echter, dat zijn linieer richtingaanwij. zer aanstond toen hij afsloeg. Sinf kwam - wat laat - bij „De dry tonnekens" Zaterdagmiddag hield de buurtvere niging „De dry tonnekens" te Mid delburg in de Bogardzaal haar jaar lijks, zij het dan wat laat, St. Nico- laasfeest voor de kinderen. Medewerking verleenden de clowns Tip en Top met dwaze grappen rond een kinderwagen, terwijl zij zich te vens als „gewichtheffers" ontpopten. Voorts konden de kinderen genieten van een poppenkast-voorstelling met avonturen van Jan Klaassen en Ka trijn. De goochelaar Ali ben Lux oogstte veel succes toen hij een on noemelijk aantal zijden doeken te voorschijn „toverde". Ue muzikale omlijsting was in han den van Baby den Toonder. In de pauze brachten St. Nicolaas en zijn knecht een bezoek; ieder kind ontving een presentje. Krediet voor 18 autoboxen in Westerscheldestraat B. en W. van Middelburg vragen raad 47.500 Zoals wij in de krant van gisteren reeds meldden hebben B. en W. van Middelburg de raad een krediet ver zocht van f 47.500 voor de bouw van een werkplaats aan de Braakman straat ten behoeve van de Algemene Woningbouwvereniging, alsmede van 18 auto boxen in de Stromen wijk achter de flats in de Westerschelde straat en voor het aanleggen van de daarbij behorende groenstroken. B. en W. hebben berekend, dat de maandelijkse huur van een autobox op rond f 17.50 komt. De grond achter de flats in de Wes terscheldestraat naar gelang van de bebouwing 12 tot 18 meter was aanvankelijk bedoeld als groen strook. De kosten van aanleg en on derhoud zou door middel van een toeslag op de huur ten laste van de bewoners moeten worden gebracht. Gezien de hoogte van de huren acht ten B. en W. dit niet aanvaardbaar. De beschikbare grond als tuin toe voegen aan de benedenwoningen, geeft het bezwaar, dat deze wonin gen geen toegang hebben tot de tuin. De Algemene Woningbouwvereniging die deze woningen in beheer heeft, adviseerde hier autoboxen te bou wen en een werkplaats voor de ver eniging. Door de dienst Gemeentewerken werd een plan opgesteld. De bouwkosten van de werkplaats ramen B. en W. op f 10.500, van de 18 autoboxen op f 36.000 en f 1000 voor de aanleg van de bijpassende groenvoorziening; totaal f 47.500. De jaarlijkse lasten voor de werk plaats worden berekend op f 741.32 en de huur afgerond op f 750 per jaar. Dc jaarlijkse lasten van de auto boxen bedragen f 3742,28. Aan huur wordt gerekend op f 3472,28, of per autobox een maandelijkse huur van f 17,37, rond f 17,50. Gelet op de ter plaatse gangbare huren is dit volkomen verantwoord, aldus menen B. en W. VLISSINGEN „De Posthoorn" hield duivententoonstelling De vereniging van postdulvenhoudere „De Posthoorn" te Vlissingen, hield zaterdag en zondag haar jaarlijkse tentoonstelling In het rooms-katholiek verenigingsge bouw. Als keurmeester fungeerde de heer A. de Rijk uit Roosendaal, die, gezien de collectie ingezonden duiven voor een zwa re taak stond. Hij kende de prijzen als volgt toe: Oude doffers: 1. H. Ingelse, 2. F. J. La- cor, 3. J Aarsens, 4 en 8 N. van Hoom, 5. KI. de Nooijer, 6. E. Gouw, 7. L. van Belzen, S. A. van den Berge. Oude clulvln- 1. en 3. J. Aarsens, 2. P. Riteco, 4. N. van Hoom, 5. H. de Vries, 6. J. de Roo, 7. C. van der Meulen en 8. C. Bos- schaart. Jarige doffers: 1. N. van Hoom, 2. F. J. Lacor, 3. P. Theune, 4. M. E. de Bree. 5 H. Ingelse. 6. D. Antheunis, 7. K. de Nooijer. Jarige duivlnnen: 1. A. Rot tier, 2. J. van Peene, 3. H. Loekemeijer, 4. P. Theune en 5. H. Ingelse. Jonge dof fers: 1. F. J. Lacor, 2. en 7. J. van Pee- nen, 3. en 8. A. van den Berge, 4. J. Rottier, 5. J. Aarsens, 6. en 10. A. Rot tier, 9. C. Bosschaart, 11, J. Kats, 12. J. Lens, 13. E. Gouw en 14. H. LoekemeUer. Jonge duivlnnen: 1 en 3. A. van den Ber gen, 2. en 6, F. J. Lacor, 4. A. Rottier. 5. en 8. M. E. de Bree, 7. P. Theune, 9. W. P Wevers en 10. J. Lens. De mooiste doffer van de tentoonstelling, was de duif van de heer H. Ingelse. 1 Benoeming onderwijzer De aanvullingsagenda van de vrij dagmiddag a.s. te houden raadsver gadering van Vlissingen bevat een voorstel van B. en W. tot benoeming van een onderwijzer in vaste dienst aan de openbare „Vincent van Gogh- school". De voordracht voor deze benoeming vermeldt de naam van de heer A. Koster, onderwijzer te Muiden. ARNEMUIDEN Postduivententoonstelling Vrijdag en zaterdag hield de p.ostdui- venhoudersvereniging „Voorwaarts" te Arnemuiden in café „De Vriend schap" een duivententoonstelling. In gezonden waren 300 duiven. Keur meester was de heer P. de Zeeuw uit Eindhoven. Er werd gekeurd in 6 klassen. De uitslag was als volgt: Klasse 1: 1. B. van Belzen Lzn; 2. G. J. J. v. <L Graaff; 3. C. van Belzen; 4. C. de Nooijer; 5. C. J. J. v. d. Graaff Klasse 2: 1. C. de Ridder; 2. idem; 3. L. van Belzen; 4. J. Schroevers; 5. C. de Nooijer. Klasse 3: 1. A. Marteijn; 2. P. Meert- se; 3. G. de Nooijer; 4. D. Caljouw; 5. C. de Ridder. Klasse 4: 1. C. de Ridder; 2. C. J. J. v. d. Graaff; 3. C. de Ridder; 4. K. Schroevers; 5. M. de Nooijer. Klasse 5: 1. A. Marteijn; 2. J. de Ridder; 3. Gebr. Schroevers; 4. P. van Dalen; 55. C. de Nooijer. Klasse 6: 1. L. van Belzen; 2. B. Theune; 3. M. van Belzen; 4. L. van Belzen; 5. P. van Dalen. Vrijdagavond hield de heer De j Zeeuw een lezing over duivenziekte en de bestrijding daarvan. Zijn betoog werd door de duivenliefhebbers aan dachtig gevolgd. De mooiste doffer was eigendom van B. van Belzen Lzn. De mooifl.e duivin was van de heer C. de Rhlder. De mooist ingezonden duif was in het bezit van de heer B. van Belzen Lzn. SEROOSKERKE (W.) Filmavond C.F.A. De C.F.A. afdeling Serooskerke (W.) M vertoonde zaterdag in het verenl- M gingsgebouw de film „Schipper naast God"!, naar het bekende boek van Jan de Hartog. Deze aangrijpen- M de film gaf een relaas van de joden- vervolging in Duitsland. Dank zij een verantwoorde keuze van de films is de belangstelling hiervoor nog steeds groeiende, want ook zaterdag was de belangstelling zeer groot. Des middags werd een kindervoor- stelling gegeven welke door c.a. 200 kinderen werd bezocht. ZOUTELANDE Jaarfeest vrouwenvereniging M De hervormde vrouwenvereniging M „Stille Kracht" te Zoutelande füeld haar 26e jaarfeest in Middendorp. Deze jaarlijkse feestavond, die zich in een steeds groeiende belangstelling mag verheugen, stond onder leiding van de presidente, mevrouw Van Dul- H lemen. Het programma bevatte zang, tableau, declamatie en toneel. Aan het eind van de avond werden tachtig stuks gemaakte goederen verkocht. De vereniging telt 30 leden. jiiiiiiiiiiimiiiniMinnniiniiiiiiiiiiimiiiiiniM Hoofd bouwtoezicht viert veertigjarig jubileum In verband met zijn veertig jarig jubileum als gemeente ambtenaar Is het hoofd van de afdeling bouwtoezicht van de dienst gemeentewerken te Vlissingen, de heer M. W. de Bruine, onderscheiden met de gouden medaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nas- sau. In een huldigingsbïjeen- komst ten kantore van Ge meentewerken speldde bur gemeester mr. B. Kolff dins dagochtend de heer De Brui ne de onderscheiding op de borst. Mevrouw De Bruine kreeg een indrukwekkende bos rode tulpen en witte se ringen, versierd met een lint in dezelfde Vlissïngse kleu- ZUID-BEVELAND Examen typen Voor de door de Nederlandse Unie voor Praktijkexamens aan de Pit- manschool te Goes gehouden exa mens machineschrijven, slaagden de volgende leerlingen van deze school: de dames P. A. L. Reynoudt, A. A. de Groote, I. Hollmann, N. M. van Oosten, M. J. Roose, allen te Goes, C. M. Broekhoven, C. H. Clement te Wissenkerke, J. A. Giljam te Hansweert, A. J. A. Grimminck te 's-Heerenhoek, C. E. de Meesster te Rilland en de heren J. Legemate te Goes, Ci A. de Jonge te rs-Heeren- hoek en J. A. Priem te Heinkens- zand. Afgewezen 2 kandidaten. Tijdens deze bijeenkomst, die s werd bijgewoond door twee zoons van de jubilaris en het kanton- personeel van de dienst gemeen- sj- iewerken, alsmede gemeenteseere- taris.J. W. Peters en de wethou- ders, memoreerde burgemeester Kolff de loopbaan van de heer De Bruine, die in 1919 bij öe gemeen- H te solliciteerde en werd aangeno- ee men als opzichter in tijdelijke h dienst. In 1926 werd hij od ar il beidscontract aangesteld als op- zichter-tekenaar en in 1930 kreeg hij zijn vaste aanstelling, ff De heer De Bruine maakte de ge il volgen van de crisisjaren in het H bedrijf van zeer nabij mee. Ook bij gemeentewerken verminderde H de personeelssterkte. In 1947 werd hij tot technisch ambtenaar benoemd en in 1953 volgde zijn promotie tot hoofd van de afde- ling bouwtoezicht. H De heer De Bruine doorliep alle Zn het kantoor van de dienst ge meentewerken te Vlissingen is het hoofd van de afdeling bouwtoe zicht, de heer M. W. de Bruine, dïnsaagoch tend onderscheiden met de gouden medaille, verbon den aan de Orde van Oranje- f§ Nassau. De heer De Bruin vierde zijn J/0-jarig jubileum in dienst s van de gemeente. Burgemeester s§ mr. B. Kolff speldde hem de on- derscheiding op de borst. (Foto P.Z.C.) m afdelingen en als opzichter nam hij ook de buitendienst waar. Mr. Kolff herinnerde tevens aan het aandeel dat de heer De Bruine had in de bouw van de Oranje- school aan de Bloemenlaan, die in de oorlog werd verwoest. Nadat de burgemeester de ko- ninklijke onderscheiding had uit- gereikt, overhandigde hij de jubi- laris het geschenk van het ge- |f meentebestuur, een geschenk on- der couvert. De directeur van de dienst ge- p meentewerken. de heer J. Moll, noemde de jubilaris een goede me- dewerker en iemand, waarop men kan „bouwen". Hij dankte hem f| voor alle samenwerking, die vaak de vorm had van gewaardeerde kritiek bij de toepassing van de bouwverordening. „Op die manier probeerde U wel eens te voorko- men, dat ik te ver zou gaan". Als aandenken van het gemeenteper- m soneel overhandigde hij de heer De Bruine een platenkoffertje met langspeelplaten, want do heer De Bruine is een liefhebber van j= klassieke muziek. Gemeentesecre- taris J. W. Peters bracht de ge- M lukwensen over van de gemeente- f| ontvanger en het personeel van het kantoor der ontvanger en van §g het secretarie-personeel. Aan het slot van de bijeenkomst aan de Dokter Stavermanstraat dankte de onderscheiden jubilaris allen voor hun vriendelijke ivoor- den en geschenken. Hij vertelde, M dat hij van de opzichters en arbei- iers van gemeentewerken een f§ fruitmand had ontvangen, het- geen hij, zo zei hij, bijzonder waardeerde. iiiiiiiiiiiiiimiiiniiiiiiiiniiiiiiiiiir iiiiiiiiiiiiiiiiiiiinniiiiiiiinniiiiniiiiiiiiiiiniiiiüiiiiiiiiiiii Schapen Lammeren Kalfkoeien Melkkoeien Vare koeien Vaarzen Pinken ROTTERDAMSE VEEMARKT. Aanvoer in totaal 2983. Weektotaal 5398 Vette koelen en ossen 490: gebruiksvee 638: vette kalveren 320; graskalveren 274: nuchtere kalveren 525; varkens 10: paar den 84; veulens 7; schapen oi lammeren 520; bokken of geiten 38. Prijs in cents per kg. Ie kw 2e kw 3e kw. Vette koelen 305—325 285—305 270—280 Vette kalveren 309—330 275—300 240—270 Si achtpa arden 210 180 170 Prijs in guldens per stuk. ie 2e 3e kwaliteit Graskalvéreh 450 380 280 Nuchtere kalveren 75 65 50 Lopers 90 70 60 54 44 40 90 70 55 95 80 60 1290 1090 SOO 1290 1090 SOO i 090 780 680 925 775 625 580 500 400 Vette koelen aanvoer als vorige week, handel kalm. prijzen als maandag; vette ossen aanvoer Iets meer, handel vlot, prijzen niet hoger: graskalveren aanvoer als vorige week, handel tamelijk, prijs houdend: nuchtere kalveren aanvoer even ruimer, handel levendig, prijzen constant; lopers aanvoer kleiner, handel flauw, prijzen wat lager; slachtpaarden aanvoer kleiner, handel flauw, prijzen wat lager: schapen en lammeren aanvoer als vorige week, handel tamelijk, niet ge heel prijshoudend; kalfkoeien en melk koeien aanvoer gewoon, handel stil, prij zen ongewijzigd: vare koeien aanvoer tamelijk, handel kalm, prijshoudend vaarzen aanvoer matig, handel traag, prijzen stabiel; pinken aanvoer matig, handel traag, prijzen stabiel. AMSTERDAMSE AAKDAPPELTERMIJNMARKT. 15 dec. De tot. dagomzet op de gehouden nardappeltermijnmarkt beliep 127 contrao- ten. alle gedaan in de consumptiesectór. Furore: mrt 17.50, apr. 18.00. Alpha aor. 17.00. Bintje 35 apr. 19.60. 19.70. 19.80. 19.70. VISMIJN VEERE. 15 dec Exportgamalen, aanvoer 2003 kg. 127—183. Schar, aanv. 5 kg, 74. Bot, aan voer 386 kg, 54—64. Wijting, aanvoer 644 kg, 17—19. Kabeljauw, aanvoer 41 kg, 35— Rog, aanvoer 7 kg, 20—36. Sprot, aan voer 4S kg, 3348. VEILING MIDDELBURG. 15 december. Fruit: Goudreinetten I en II 75-35 37—41. 65-75 36—45, II D 31. III 39. Golden Delicious: X en II 80-85 63, 75-30 70, 60-75 67—70, 6065 57—61. II D 44—50. Jonathan: 1 en II 70-75 69 65-70 62, III 45. Winston: I en II 70-75 58, III 43-49. Appels val en kroet 20-38. St. Remy i en n 65 -75 30—33. Gieser Wildeman: I en II 50-60 46—47. 60-70 51. Bloemkool 4 st. per kist 61—79, 6 st. per kist 46—70. 8 St. per kist 25-^14, 10 st. per kist 10—24. Prei 22—36. Witlof 82—98. Andijvie (glas) 27—39, id. (natuur) 7—33. Uien per kg 21—32. Veldsla (glas) 148—153. Snijsla 37—48. Kropsla (glas) 8—18. Rode- kool 21—33. Savooiekool 14—31. Wittekool 12—23. Boerekool 13—27. Breekpeen 11—26. Waspeen 16-45. Bospeen 28—37. Boskroten 6—16. Spruiten ongeschoond 18—62. Sprui ten schoon 58—64. VEILING GOES. 15 december Export en industrie veiling, Cox's Orange Pippin kl. I 75-80 97—100, 70-75 89—98. 65-70 75—90. 60^65 62—71, 55- 60 56-60, II D 30-38 kl. II 70-75 81. 65-70 72. 6065 59. 5560 54. Golden Delicious kl. 1 80-85 69—75, 7560 64—77. 70-75 59—76, 65-70 52—66 606 5 48—57, II D 38—48. Goud- relnette kl. 1 85-95 44—53, 75-85 42—53, 65- 75 38-47, II D 30—36. kl. II 75-85 39-42. 65-75 35—38. grof 30. fijn 33. Jonathan kl. I 80-85 56—60. 766 0 62—64. 70-75 54—63. 65- 70 56-60. 60-65 53—56. II D 31-42. Kl. II 8065 42, 7560 47-52. 70-75 49-57. 65-70 4? —54 606 5 41—47- Zoete Ermgaard kl. I 65-75. 50-58 55-65 47, II D 28-32. Lombarts Calville kl. I 80-90 47 70-80 55, 60-7Ó 50. Winston kl. I 85-95 57, 75-85 61. 65-75 59. 55-65 48. Ingrid Marie kl. I 8065 60. 7560 65, 70-75 68. 65-70 63 Doyenne du Comice kl. 1 806 5 83-90. 756 0 86-91, 70-75 83—90, 65-70 76-85, II D 69-70, kl. II 7560 78. 70-75 80, 65-70 76 St. Remy kl. I 7565 34— 36, 65-75 36-37, II D 30-31. Gieser Wilde man kl. I 60-70 ?960, 55-60 55—56. Op monster: Conference kl. I 65-75 74.80— 75,30. 556 5 68.30—68.60. Gewone velling. Cox's Orange Pippin gr. 53—65. f. 3148. Golden Delicious gr. 47— 63, f. 29—48. Goudreinette gr. 38—43. t. 31— 35 Jonathan gr. 46-52. 1. 32—39. Lombarts Calville f. 26. Zoete Ermgaard gr. 38—52, f. 3142. Gieser Wildeman gr. 40—54, f. 22—42. St. Remy gr. 33—34, f. 28—29. Doyen ne du Comice" gr. 69—81, f. 57—61. Confe rence II D 37, gr. 60—61, f. 38—41. Com- tesse de Paris gr. 26-36. t. 25. BEURSBERICHT MARKT GOES. Granen, zaden en peulvruchten. Tarwe, basis 17 vocht, boerenschoen af boerde rij per 100 kg X 30—f 31; gerst, basis 15 V» vocht, idem f 24—f 28.50; haver, basis 15 *.'o vocht, idem f 24—f 25; kleine groene erw ten. idem f 38—f 43 50; schokkers, idem f 38—f 4350; brume bonen, idem f ICO— f 125; blauwmaanzaad, idem f 110—f 125, Aardappelen, De prijs van klel-aardappe- len. bedroeg heden voor: Bintje, 35 mm opw.. binnenl. sortering f 14—f 15; Bintje 35 mm opw. export sortering f 15—; Alpha, 35 mm opw., export sortering f 12; Meer- lander. 35 mm opw.. binnenl. sortering f 15—f 16. Prijzen per 100 kg. Levering aan de sorteerinrichting. sorteerkosten voor rekening van koper. Voederaardappelen no teerden I 5.25—f 5.75 per 100 kg. Hooi. Voor lucernehooi, geperst af bedrijf kon f 175—f 180 per ton worden genoteerd. Stro: Gerstestro f 75—f 80 per ton, geperst af bedrijf Tarwestro f 65—f 67.50 për'ton, idem. Haverstro f 67 50—f 72.50 per ton. idem. Erwtenstro t 115—f 117.50 per ton, idem. Schokkerstro f 110— f 115 per ton', idem, Uien. De prijs van uien bedroeg 1750—20 cent per kg. veldgewas. Vlas. Op de vlasmarkt heerste een flauwe stemming. Voor goede kwaliteit, ongere- peld vlas. af boerderij, werd 23—32 cent per kg betaa'.d, terwijl voor afwijkende kwaliteit 25—28 cent» per kg kon worden genoteerd Gerepeld vlas t voorjaarsleve ring) deed 28—37 cent per kg. Eieren. Voor eieren kun een prijs van f 2.18—g 2 22 per kg worden gemaakt. VEILING KRABBENDIJKE. 15 december. Golden Delicious I 85-90 69, 80-85 64—71, 75-80 67—72 70-75 66—70, 65-70 60^-65, 60-65 52—64, 11 80-85 62—68, 75-80 62—67, 70-75 57—67, 65-70 52—61, 60-65 44—51, II D 36-43, III gr. 4956; III f 29-38. Kr. 22—39. Ellisons Orange I 80-85 45. 75-80 48 70-75 50, 65-70 44. II D 35—36. Ill gr. 39-40, III f 28-33, Kr. 25. stek 16. Confe rence I 65-75 74.40—74.60, 55-65 68. II D 32, III gr. 69. III f 42. Kr. 23-35. stek 15. Jonathan I 75-80 61. 70-75 62, 65-70 58—59, 60-65 55, II 75-80 57, 70-75 58. 65-70 55, 60-65 54, II D 36. III gr. 43-53, III f 36—33, Kr. 31—36. Goudreinette III gr. 40. III f 38. Kr. 22X>oyeanè du Cornice II D 61. III gr 74. Ill f 56, Kr. 17. Verpakt fruit: Doyennè du ComiCe I 90-95 78. 85-90 84. 80-85 90, 75-80 95, 70-75 99, 65-70 83. Ellisons Orange I 75-80 58, 70-75 60, 65-70 52. Jonathan I 85-90 57, 80-85 60, 75- 80 63 70-75 63 65-70 59 60-65 56. Goudrei nette 1 90-95 56 85-90 58. 80-85 56, 75-80 52-54, 70-75 47. 65-70 42.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 15