Orkaan blijft een zware tol eisen Wereldpremière „Free and easy" KLANKBORD SCHOTSE REDDINGBOOT NA HULPVERLENING GEZONKEN GEVAAR VOOR OVERSTROMING BIJ FRÉJUS GEWEKEN Onderhandelingen over Carras- affaire duren voort WOENSDAG 9 DECEMBER 1959 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 8 IN GRIEKENLAND VEERBOOT GEKAPSEISD 21 DODEN De scheepvaart heeft ook gisteren ernstige hinder ondervonden van de zware storm, die op de Atlantische Oceaan, de Noordzee, de Oostzee en de Middellandse Zee heeft gewoed. Zoals wij gisteren reeds meldden zijn door de orkaan maandag 31 mensen verdronken en zijn enige schepen vergaan. Ook dinsdag heeft de storm zware tol geëist. Op een meer in Griekenland kwamen 21 mensen om het leven toen een veerboot kap seisde. Acht man van een Schotse reddingboot zijn niet teruggekeerd van een poging tot hulpverlening. Deze reddingboot uit de Schotse plaats Brougthy Ferry had het licht schip „North Car", dat zijn anker ketting had gebroken, bijgestaan. Daarna is de reddingboot in moei lijkheden geraakt en tegen de rot sen geslagen. Het lichtschip had zich inmiddels in een baai in veiligheid kunnen stellen. Al sedert drie weken is taal noch te ken vernomen van de Deense kotter „Margot Khyl" uit Thyboroen. Men vreest dat de vissers een zeemans graf hebben gevonden. Ook van de Franse treiler „Messageur de Mer" met drie man aan boord, die zater dag in Duinkerken had moeten aan komen is men zonder bericht. Vijf Poolse vissers verdronken, toen hun schip in de buurt van de Poolse ha ven Ustka verging. Bij Leixoes, waar maandag een sleepboot ver dween, zijn ook twee aken door de storm vernietigd. Runner Zoals gemeld was de sleepboot „Cy cloop" van N.V. Bureau Wijsmuller, die drie lichters sleepte aan de zuid kust van Engeland in ernstige moei lijkheden geraakt. De kapitein was gedwongen de sleeptros met een der lichters te kappen. Aan boord van deze lichter bevonden zich twee runners. Een van hen, de heer J. Visser uit Egmond aan Zee, had voordat hij gered werd, een kwartier in het water gelegen. Hij is inmid dels overleden. De Britse boot „Servus" die maan dag in moeilijkheden geraakte is dinsdagochtend gezonken. De be manning was al eerder van boord gehaald. De sleepboot „Loire" van L. Smit en Co's Internationale sleepdienst heeft gisteren het Deense motorschip „Rik ke Sou" bereikt dat ter hoogte van Algiers moeilijkheden heeft. Het schip kampt met lekkage. Ongeveer honderd meter voor de Schotse kust ter hoogte van het dorp „St. Combs is het Finse schip „An- Yves Deniaud overleden Yves Deniaud, een bekende Franse toneel- on filmspeler, is dinsdag in een Parijs ziekenhuis op 58-jarige leeftijd overleden. Deniaud maakte zijn debuut in 3938. Hij werd o.a. bekend door de films „M. Leguignon, Lampiste", „Crain- quebille" en „Mon curé chez les pau- vres". Hij is gestorven aan kanker aan de lever, een ziekte die ln enige weken tijds de Franse toneel- en filmwereld heeft beroofd van Gerard Philipe, Jean Wall en Jean Gremillon. Cijferdans Slot van pag. 1 banken overschrijden enigermate haar taak. Daaraan zijn niet die ban ken schuld, maar het publiek zelf, dat weinig lust heeft om naar eigen beleggingen uit te kijken en dat dan maar de spaarbank Mest als beleg- gingsbank. Onder het motto „gering risico en geen zorgen". De grote massa van het Neder landse volk onderhoudt, slechts contact met drie financiële insti tuten: de spaarbank, een pensioen fonds en (meestal) een levensverze kering. Daarin schuilt een duidelijk gevaar: de grote massa van het Nederlandse volk gaat voorbij aan de kapitaalbe hoefte van het Nederlandse bedrijfs leven en zij mist de meest levendige vorm van contact met dat bedrijfs leven en vooral met de groeiende in dustrie. In andere landen is dat contact veel sterker en algemener. Volgens de laatste publikatie van de New- yorkse beurs zijn er in de Verenigde Staten 12.5 miljoen bezitters van aan delen, obligaties enzdat is meer dan het totale aantal werkers in de Amerikaanse industrieBijna een op de tien Amerikanen heeft iets te maken met de Newyorkse beurs met de financiering van de industrie, met staatsleningen enz. al is het dan maar voor kleine bedragen. De grote massa der Amerikanen durft ook bij Ideine beleggingen ri sico's tenemen en durft vertrouwen te stellen in de bestaansbronnen van het volk: de bedrijven. In Nederland zulen helaas vele spaar ders dal; nog moeten leren tot hun eigen nadeel! TANDPIJN. Peter, een der olifanten van de dierentuin van Praag, heeft al in drie dagen niet kunnen slapen van de tandpijn. Enige tijd geleden heeft hij een van zijn slagtanden gebroken, doch Peter heeft zich niet willen laten behandelen en hij zit nu met de ge bakken peren. Zijn oppassers hebben hem de afgelopen dagen al een hoe veelheid slaapmiddelen toegediend, die groot genoeg was om 24 mensen gedurende zes uur in diepe slaap te dompelen, doch Peter is er zelfs niet slaperig van geworden. En hij heeft nog tandpijn. na" op de rotsen gelopen. De be manning kon worden gered. Sneeuwval In Portugal heeft de storm 30 doden geëist, maar luwt thans, ïn Denemarken kampt men met zware sneeuwval. Drie mensen zijn door de koude omgekomen: n.l. twee automobilisten die in de sneeuw wa ren vastgelopen en een man die aan het sneeuwruimen was. Op sommige plaatsen ligt de sneeuw twee meter hoog. Op het eiland Seeland is maan dagavond een detachement soldaten vijf uur in de weer geweest om door de sneeuw een weg te banen voor een vroedvrouw. Zij kwam nog juist op tijd bij de vrouw die zij moest helpen. In de grote steden is de toe stand vrijwel normaal, doch op het platteland zitten zeker nog een dui zend auto's vast in de sneeuw. Geëvacueerd In de Po-Delta blijft overstromings- gevaar bestaan. Als voorzorgsmaat regel heeft men dinsdag vrouwen en kinderen geëvacueerd uit de dorpen Goro en Gorino, nadat door een grondverschuiving een dijk in de buurt was beschadigd. De winter is aangekomen op het Centraal Station van Kopenhagen al I is het dan niet per trein. Het perso- I neel heeft heel wat extra vierk om het stationseniplaceinent sneeuwvrij te houden. LUCHT WEER OPGEKLAARD Gneisgesteente zou poreus zijn Na 24 uur stromende regen is de lucht boven het rampgebied bij Fré jas eindelijk weer opgeklaard. Daar mee is het gevaar voor een nieuwe overstroming van de rivier de Rey- ran vooreerst geweken. Een wacht schip lag voor de eventuele evacua tie van 2500 bedreigde inwoners ge reed voor de kust. De directeur van de bouwmaatschap pij die de ongeluksdam van Malpas- set heeft gebouwd, Jacques Eallot- Lena, heeft voor „France-Soir" ver klaard dat de ramp te wijten is aan afbreken van de rots, waaraan de dam verankerd was. De technici hebben kunnen constate ren, zo zei hij, dat het linkse uitein de van de dam met rots en al is weg gegleden. Deze opvatting van Ballot- Lena wordt gedeeld door waterbouw kundige ingenieurs, doch de deken van de wetenschappelijke faculteit van Marseille, Corroy, die de voorbe reidende terreinstudies voor de bouw Jong echtpaar in Rotterdam dood gevonden Een pas drie maanden geledén ge trouwd echtpaar, waarvan de man zelf de echtelijke woonwagen had getimmerd, is dinsdag te Rotterdam in deze wagen dood aangetroffen. Het echtpaar schijnt de avond tevo ren reeds onwel geworden te zijn door giftige gassen uit de petro leumkachel, aangezien het licht nog brandde en de radio aanstond, toen een meisje, dat de vrouw gewoonlijk naar haar werk vergezelt, dinsdag morgen de doden ontdekte. De slachtoffers zijn de 27-jarige tim merman C. W. van der Loos en zijn 24-jarige echtgenote M. P. C. van der Loos-van Winden. Boaz-bank te Driesum failliet verklaard (Van onze correspondent) In verband met de verduisteringen, waarvan de directeur H. R. D. van de Bonzbank te Driesum wordt verdacht, is inmiddels de bank failliet ver klaard. Zulks is gebeurd op advies van de bewindvoerders niej. mr. G. H. Okma en drs. D. 31. Alsem, beiden te Leeuwarden, die van mening zijn,, dat hierdoor de afwikkeling van zaken en de uitkeringen aan de crediteuren niet minder vertraging kunnen geschie den. De rechtbank te Leeuwarden had de crediteuren opgeroepen voor het bij wonen van een zitting op tien decem ber a.s. teneinde te stemmen over de verlening van een definitieve sui-sean- ce van betaling. De rechtbank had reeds eerder een voorlopige surseance verleend. In verband met het reeds uitgesproken faillissement gaat deze zitting niet door omdat zij overbodig is geworden. In ieder geval is thans op korte ter mijn een eerste betaling van 90 pro cent te verwachten aan spaarders en depositohouders via overschrijving op spaarbankboekjes bij de bank, waar mee de uiteindelijke regeling wordt getroffen. Dit bedrag is dan terstond weer rentedragend en kan worden op gevraagd. Na de totale afwikkeling komt nog een restantuitkering indien mocht blijken dat de waarde van de bezittingen van de bank met inbegrip van hetgeen krachtens de statuten op aandeelhouders kan worden verhaald, meer is dan negentig procent. van de dam heeft verricht, is het daar niet mee eens. Men brengt nu voorts in herinne ring dat prof. Gaignebert, vice- voorzittor van de landschapscom missie van het departement VAR in 1958 over Malpassèt heeft ver klaard, dat daar in de Romeinse tijd, onder Augustus, een dam was door gebroken, die Fréjus van water voorzag. Het gneisge steente in het gebied is weliswaar in theorie waterdicht, maar in fei te zijn de bovenste lagen zo po reus als spons, zo schreef Gaig nebert toen. Oude man aan brand wonden overleden ln de gemeente Berkenwoude (Z.H.) is de 81-jarigo lieer Louwerens Dek ker in brand geraakt. Gisteren is hij in het ziekenhuis te Gouda aan de bekomen verwondingen overleden. De heer Dekker, die reumatisch was en enigszins gebogen liep, was werk zaam op zijn tuin in het Oosteinde. Gewoontegetrouw stopte hij, na een pijp te hebben gerookt, deze in de zak van zijn jas. De pijp moet echter nog hebben gebrand, want de be jaarde man bemerkte even later dat zijn jas warm werd. Bij een poging deze uit te trekken is hij gevallen en daar hij niet in staat was zichzelf op te richten ge raakte zijn kleding geheel in brand. De heer Verwaal, een boerenzoon uit de omgeving, vond de man, die in zorgwekkende toestand naar het Van Iterson-ziekenhuis üc Gouda werd overgebracht. - 0 De Australische econoom, sir Douglas Copland, heeft in een toespraak voor de Australische radio verklaard, dat de westelijke landen zijns inziens één per cent van hun nationale Inkomen moeten afstaan om de minder ontwikkelde lan den te helpen. Hij zei dat hij ln Bonn met de. Westduitse minister van econo mische zaken, Erhard, over deze kwestie had gesproken en dat deze hem gezegd had dat elke Westduitse arbeider naar zijn mening het geldelijk equivalent van een hall uur werken per week voor hulp aan de minder ontwikkelde gebieden moetgeven. Prof. W. J. de Langen in Leiden overleden (Van onze Haagse redactie) Prof. W. J. de Langen te Wassenaar, hoogleraar in het belastingrecht aan de universiteit van de gemeente Am sterdam, is in de nacht van maandag op dinsdag op G7-jarige leeftijd over leden in een ziekenhuis te Leiden, waar liij zaterdagavond plotseling moest worden opgenomen. Prof. De Langen, die een der gezag hebbendste autoriteiten was op het gebied van het belastingrecht, en die lid was van verscheidene staatscom missies, die opeenvolgende ministers van financiën hebben geadviseerd, werd in 1892 te Groningen geboren, waar hij in de helastingwetenschap- pen studeerde, voor hij in 1914 in rijksdienst trad. In 1950 benoemde Amsterdam hem tot hoogleraar in het belastingrecht in de faculteit der rechtsgeleerdheid. Hij heeft verschei dene belangrijke publikaties, waar onder „Grondbeginselen van het Ne derlandse belastingrecht" het licht doen zien. Amerikaanse vlieger breekt hoogterecord Do Amerikaanse kapitein-luitenant vlieger Lawrence Flint is er zondag in geslaagd met een McDonnell F-4H „Phantom" een straalvliegtuig voor vliegdekschepen een hoogte te bereiken van 30.038 meter, waar mee hij het officiële wereldrecord dat op naam van een Russische vlieger staat, heeft verbeterd, aldus heeft de Amerikaanse marine maandag be kendgemaakt. Obligatielening door N.V. R.T.M. uitgeschreven Oj> 15 december staat, blijkens een prospectus, bij D. W. Brand te Am sterdam de inschrijving open op de reeds aangekondigde f 800.000 5 pet. 32-jarige obligatielening 1960, in stukken van f 400.nominaal aan toonder, ten laste van de N.V. Rot- terdamsche Tramweg Maatschappij te Rotterdam tot de koers van 100 pet. De stortingsdatum is 5 januari 1960. Officiële notering zal worden aange vraagd. De lening dient ter aflossing van nominaal f 795.600 inkomsten obligaties en van de op deze obliga ties te behalen rente ten bedrage van f 11.384 over de jaren 1944, 1945, 1958 en 1959. De jaarlijkse rentelast bedraagt inclusief de thans uit te geven obligaties f 106.433 en werd door het exploitatiesaldo 1958 ruim zes maal gedekt. MINISTER ZIJLSTRA IN TWEEDE KAMER Regering zal met een suppletoire begrotingspost komen (Van onze parlementaire redacteur) De minister van financiën, prof. Zijlstra, heeft dinsdag ïn de Tweede Ka mer bij de verdediging van zijn begroting voor 1960 meegedeeld, dat dc onderhandelingen in de zogenaamde affaire-Carras voortduren. De Ka mer was namelijk teruggekomen op haar in het voorlopig verslag op de begroting gestelde vraag, in welke omvang de staat ingevolge de herver zekeringsovereenkomst met de Nederlandse Crediet-Verzekering Maat schappij N.V. is betrokken bij de schade, die is ontstaan als gevolg van de schikking tussen de N.V. Koninklijke Maatschappij „De Schelde" en de Griekse reder J. E. Carras inzake de door Carras bij „De Schelde" ge plaatste order van vrachtschepen. De bewindsman kon nog niet meede len in welke omvang de staat inge volge de heiverzekeringsovereen komst met de Nederlandse Crediet Verzekering Maatschappij N.V. is betrokken bij de schade, die inge volge de Carras-affaire zal optreden. Wel had hij goede hoop, dat de on derhandelingen binnenkort kunnen worden afgesloten. Hij zal dan ko men met een suppletoire begrotings post. Bij die gelegenheid zal er alle aanleiding voor de Kamer zijn om volle aandacht aan deze zaak te schenken. De bewindsman zal volle dige opening van zaken geven. Voor de goede orde zij vermeld, dat bij deze aangelegenheid als verze kerde niet betrokken is de N.V. Ko ninklijke Maatschappij „De Schel- de!\ maar de'Stichting Nederlandise Scheepsbouw Export Centrale, die óp haar beurt weer een contract had afgesloten met „De Schelde". In Theater Carré te Amsterdam (Van een speciale verslaggever) Dc negeropera „Porgy and Bess" besloot zijn veeljarige succesreeks destijds in „Theater Car ré". Het blues-drama „Free and easy" is er nu begonnen. Gisteravond werd het ten doop ge houden in Amsterdam, waar Carré staanplaat sen had moeten creëren wegens de toeloop bij deze wereldpremière. Het werd een tegenval ler voor wie een nieuwe opera verwachtte, het werd, vooral tegen het slot, een succes voor wie zich gewonnen geeft aan Amerikaanse show. Verkeerde publiciteit had zoveel nadruk ge legd op dezelfde regie en hoofdrolvertolkers als bij „Porgy and Bess,, dat verkeerde verwachtin gen waren geschapen. Gershwin schreef een opera, doorgecompo- neerd, geschraagd door uitsluitend scenario. „Free and easy" heeft 't type van de revue met een bindend verhaaltje, van losse nummers dus. gezet en getoonzet als „songs", niet als aria's gecomponeerd door Ha rold Arlen, die inderdaad voortreffelijke liedjes weet te maken, maar die de artistieke adem en het brede talent mist dat Gershwin kenmerkte. Zo ontstond dan een se rie goede, soms briljan te zangnummers, aan eengeregen door een vliesdun en melodrama tisch verhaaltje. Kunst waarde steekt er niet veel in, maar het leent zich voortreffelijk als voertuig voor solistische prestaties van een stel vaklieden, die niet alleen weergaloos zijn. maar die bovendien over de aangeboren muzikale vreugde beschikken wel ke negers pleegt te ken merken. Een vreugde, die zich geladen kan Uiten in.de stem, maar ook in het bijna dansen de bewegen en in de meeslepende expressivi teit vqn de gloedvolle gezichten. Die muzikale vreugde kwam extra tot zijn recht door de tijd en de muziektrant, waarin dit spel speelt: het einde van de vorige eeuw, toen langs de oevers van de Mississippi op oeroude negerritmen de in wezen melancholieke-blues ont stonden als een volstrekt eigen kunstuiting van een bevrijd slavenvolk. Eigenlijk pas kort voor de pauze en in de reste rende taferelen kwam de zaak op gang. Zodanig op gang dat men ver trouwen mag hebben dat de slepende inzet door dezelfde meesterhand gecorrigeerd zal worden, die met name na de pau ze zo duidelijk aanwezig bleek: de hand van Ro- beert Breen, de regis seur die met „Porgy and Bess" zijn genialiteit deed blijken, maar die op deze voor-première kennelijk nog niet geheel klaar was. Daarvoor hortte het soms nog te zeer in de opeenvolging der nummers en vielen er soms pijnlijke gaten in de spanning. Een tegenslag bij deze première was dat de be faamde Irene Williams door een keelontsteMng al tijdens de eerste song haar stem verloor. Zij werd ijlings en naar bes te vermogen vervangen door Jacqueline Barnes, die vocaal weinig vol deed al sloeg zij zich met verbluffende zekerheid door deze nog weinig voorbereide vertolking. Van de andere grote rol len moeten met name worden genoemd Martha Flowers („Bess" in de Nederlandse- opvoerin gen), de omvangrijke Lillian Hayman, de snij dende James Randolph en bovenal dat verende en springende onder maatse stuk ster, dat Harold Nicholas heet en dat als de kleine jockey Augie charmante won deren verrichtte met zijn stem en zijn bewe gingen. Een tamelijk ingehouden aankleding, een orgelend koor en een uitgekiende hewegingsregie leverden sterke troeven bij aan een voorstelling, die bij deze première nog te weinig spankracht bezat en die als scheppend kunstwerlc vaak meer knap aandeed dan hart- veroverend. Ander ge zegd: de optredenden waren belangrijker dan waarin-ze optraden, het koor kreeg méér dan het oog en het hart, de tekst was mager en do muziek soms rijk. Indien we al le vergelijkingen met „Porgy and Bess", die hier na vier jaar inspe len op de planken kwa men, laat varen, resteert een show met onuitgeba- lanceerdo diepte- en hoogtepunten ïn een stijl, waaraan Nederland niet gewend is, maar die om een gehalte van talent en vakmanschap een uni cum vormt op onze plan ken. Het Wereldgebeuren Verkenner Terwijl president Eisenhower in Azië rondreist, voert zijn onder minister van buitenlandse zaken Douglas C. Dillon dezer dagen in Eu ropa belangrijke besprekingen. Als de voortekenen niet bedriegen, dan zal een groot deel van die gesprekken met VVesteuropese ministers in Lon den en Parijs ook-over Azië gaan. En ook dc achtergebleven gebieden op de kaart van Afrika zullen onder de loep worden genomen, zodat dit Amen- kaans-Europese contact een wereld omspannend karakter heeft. Dillon kent Europa omdat Parijs van 1953 tot 1957 zijn „werkplaats" is geweest. Hij diende er zijn land na te heb ben bedankt voor al zijn functies in het bedrijfsleven als ambassadeur in de Vierde Republiek. Eervol was zijn terugkeer naar de Verenigde Sta ten: hij werd in januari 1957 tot on derminister voor economische aange legenheden op het departement van buitenlandse zaken benoemd. Noch „buitenland" noch „economie" waren pakhuizen waarin hij zich als- een vreemde kater zou moe ten gevoelen. Met het buitenland had hij al direct bij zijn geboorte (in 1909) te maken. Hij kwam namelijk ter we reld tijdens een reis van zijn ouders, en wel bij een oponthoud in Genève. Als marineman diende hij in de Twee de Wereldoorlog op de Zevende Vloot in het zuidwestelijke deel van de Stil le Oceaan. Belangrijke „buitenlandse ervaring" kreeg hij voor en na de oor log als leidinggevend man in het bankbedrijf van zijn vader, dat zaken doet over de gehele wereld. Geen won der dat Eisenhower deze topfiguur uit het economische leven speciaal met belangrijke economische opdrachten belast, waartoe de huidige gesprekken met Europese ministers behoren. Dillon zal zijn begaafdheid en erva ring moeten uitbuiten om deze nieuwe opdracht tot een succes te maken. Zijn praatreis is namelijk een gevolg van de moeilijkheden waarop vooral de tegenwoordige „sterke man" in de Amerikaanse re gering, minister van financiën Robert B. Anderson, bij voortduring wijst. Er treden grote verschillen aan de dag met de tijd, dat het Marshallplan werd gelanceerd om de door de Twee de Wereldoorlog geslagen Europese landen weer -op poten te zetten. De Westeuropese landen staan nu niet al leen op eigen benen, maar hun econo mische positie is bovendien zo sterk dat Amerikaans goud via het handels verkeer naar Europa vloeit inplaats van omgekeerd. Amerika's betalings balans ziet er naar verhouding ongun stiger uit dan die van menig Europees land, vooral ook omdat de Ameri kaanse inspanningen op het gebied van de economische hulp aan het bui tenland die van de bondgenoten (ook verhoudingsgewijs gezien) verre overtreffen. Amerika weet bovendien naar het schijnt nog niet precies waar het aan toe is met de Euromarkt van „de Zes", die tarief muren opricht binnen de in Marshallplan-tijd opgerichte Organisatie voor Europese Economi sche Samenwerking, waartoe zeven tien landen behoren. Zeven van die zeventien hebben op hun beurt een Kleine Vrijhandelszone gesticht, weer een ander blok, waarmee Enge land aan de deuren van die Euro- markt wil wrikken Politieke en economische waarne mers menen te weten, dat Dil lon zijn best zal moeten doen. om de Organisatie voor Europese Economische Samenwerking, die se dert het mislukken van de besprekin gen over een (grote) Europese Vrij handelszone praktisch geen beteke nis meer heeft, nieuw leven in te bla- z?,n- wje weet <zo redeneert men niet alleen in Engeland maar ook in Ame rika). zou via de O.E.E.S.-kanalen op betrekkelijk korte termijn een over eenstemming tussen de Zes en de Ze ven kunnen worden bereikt. Dat zou de Atlantische samenwerking bevorde ren. Bovendien zou Amerika daarna wellicht profijt kunnen trekken van vrijere toegankelijkheid der Europe se markt. Eovendien zou de O.E.E.S. het cen trum kunnen worden van waaruit de hulpverlening aan het buitenland op nieuwe basis, gekoppeld aan zeer concrete plannen zodat het woord „verspilling" bij de critici achterwe ge blijft, kunnen worden georgani seerd. Hieraan zou het voorstel wor den verbonden dat de Europese lan den, die nu de drek van de naoor logse periode al lang vergeten heb ben en in weelde baden, werkelijk of fers zouden moeten brengen voor de gebieden waar men nog helemaal in de modder zit. Een hele lijst van po litieke (bestrijding van het commu nisme) cn economische argumenten (algemene verhoging van welvaart op de wereld) brengt Dillon mee. Het spreekt wel vanzelf dat zijn reis, die een grote invloed kan hebben op het wereldgebeuren, overal met grote be langstelling wordt gevolgd. DOUGLAS C. DILLON ...praatreis paan Londen en Parijn

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 9