RAAD KRUININGEN STELDE BEGROTING VOOR 1960 VAST WALCHEREN Burgerlijke Stand MARKTBERICHTEN SPORT EN WEDSTRIJDEN DINSDAG 8 DECEMBER 1959 PROVINCIALE ZE B U W 8 B COURANT RAAD VERGADERDE Sluitend met een post van f 6186,32 voor onvoorzien Do gemeenteraad van Kruiningen stelde in zijn vergadering van maan dagavond de gemeentebegroting voor 1960 vast. De begroting simt met een post voor onvoorzien van 6186.32. De heer J. Griep (vvd) brak in zijn algemene beschouwingen een lans voor verbetering van de financiële verhouding tussen rijk en gemeenten. Ook vroeg hij meer aandacht met be trekking Tot de plannen voor een in- steekhaven aan het Kanaal door Zuid-Beveland. Ook de heer A. Weststrate (pvda) schonk in zijn algemene beschouwin gen aandacht aan de los- en laadin- richtingen aan het Kanaal te Han- sweert. Hij noemde de gang van za ken betreffende de inschakeling van deze gunstig gelegen vaarweg, be paald teleurstellend. Hij verwacht dat de ver lading van landbouwpro- dukten te Hansweert nog zal toene men, omdat straks alleen deze plaats nog aan open vaarwater zal liggen. Door do aanwezigheid van verschil lende scholen in deze gemeente fun geert Kruiningen als centrumge meente. Dit blijkt zeer duur te zijn en hij pleitte daarom voor een betere kostenverdeling van deze instellin gen. De heer J. van Ballegooijen (pvda) was verheugd over de slui tende begroting, doch had graag meer bedragen uitgetrokken gezien voor kapitaalswerken bijvoorbeeld de riolering te Hansweert. Hij vroeg zich af of deze riolering niet in ge deelten uitgevoerd kon worden. Voorts gaf hij B. en W. in overwe ging met een wijziging van het amb tenaren-reglement te komen terza ke de gehuwde vrouw. Tenslotte sprak hij er zijn afkeuring over uit, dat de Ambonezen, die in deze ge meente gehuisvest zijn en reeds aar dig geacclimatiseerd zijn. worden ge dwongen te verhuizen. Het gemeente bestuur behoort naar zijn mening hiertegen een ernstig protest te laten horen. De voorzitter, burgemeester A. Schipper, antwoordde hierop, dat een dergelijk protest door B. en W. reeds is verzonden. Bij de artikelsgewijzo behande ling werd uitvoerig gediscussieerd over do verbetering van de wo ningwetwoningen in verband met bet herstel van de zoutschade. De toegezegde vergoeding zal voor de woningbouwvereniging nóg vele moeilijkheden opleveren. Van een groot aantal woningen belopen de herstel kosten ca. 4500 per wo ning, en dit herstel zal alleen kun nen geschieden als de woningen zijn ontruimd. Getracht zal wor den voor deze ontruimingskosten nog een regeling te treffen. De heer C. van Iwaarden (prot. chr.) vroeg waarom de meerkosten voor het herstel zoutschade aan het ge meentehuis niet zijn geraamd. Dit is wel gebeurd voor de ambtswoning van de burgemeester. De voorzitter deelde verder mede, dat aan het architectenbureau ir. P. J. 't Hooft te Goes opdracht is ver strekt tot het maken van een schets voor de bouw van een nieuwe ulo school. De heren W. J. Pouwer (ch) en G. Willemse (sgp) constateerden, dat 't met de gezinsverzorging te Kruinin- gen en Hansweert nog niet loopt zo als wel wenselijk zou zijn. Omdat het hier geen gemeentelijke instelling betreft, kunnen B. en W. hierin moei lijk verbetering brengen. De heer W. J. Pouwer pleitte voor een verhoging van de hondenbelas ting. Naar zijn mening zijn er in de kom te Hansweert te veel loslopende honden. De heer Griep vroeg zich af of het nog wenselijk is om de onsympathie ke vermakelijkheidsbelasting te handhaven. De begroting werd tenslotte aan vaard met de aantekening van do heer Willemse, die tegen de verzelce- ringsposten wenste te stemmen. Do begroting van de instelling voor Maatschappelijke Zorg voor 1960 werd onveranderd goedgekeurd. Het gemeentelijk subsidie bedraagt 35.000. Tot slot ging de raad ak- :oord met de overplaatsing van de heer W. J. Catsman, als onderwijzer van openbare lagere school naar de openbare ulo-school te Kruiningen, zulks per I december. NIEUW- EN ST.-JOOSLAND Bond ouden van dagen Te Nieuw- en Sint Joosland is opge richt een afdeling van de Bond voor Ouden van Dagen. Het voorlopig be stuur wordt gevormd door de heer Jan Poppe als voorzitter en de heer Janus Joosse als secretaris. Op woensdagmiddag a.s. zal een gratis filmmiddag worden aangeboden in het verenigingsgebouw in de Veer- straat. In de pauze van deze fïhn- middag zal een gratis kopje thee worden aangeboden. Degenen die slecht ter been zijn kunnen dit opge ven bij de heer Jaap Knuijt aan de Korteweg, waardoor zij per auto zul len worden opgehaald en weer wor den thuisgebracht. Men dient zich Zilveren jubileum bij de dienst invoerrechten en accijnzen Maandag was het 25 jaar geleden, dat de heer L. J. Hakker te Retran- chement, assistent-dienstgeleider bij de dienst invoerrechten en accijnzen, rijksambtenaar werd. Van 1934 tot 1940 was de heer Hakker in militaire dienst, van 1940-'45 bij de grens- dienst te Zuiddorpe, waarna hij in 1950 werd overgeplaatst naar Re- tranchement in de functie van assis tent-dienstgeleider. Het is voor de heer Hakker een drukke dag geworden. Reeds 's mor gens kwamen velen de jubilaris feli citeren en attenties aanbieden. On der hen bevond zien het sectiehoofd uit Oostburg, de heer W. Klerks, ve le collega's van de heer Hakker, het college van B. en W. en de rijkspoli tie. De kinderen van de lagere school brachten de heer Hakker een korte zanghulde. 's Avonds kwamen depu taties -van verschillende verenigingen en instanties, waarvan de heer Hak ker deel uitmaakt de jubilaris ge lukwensen en hem geschenken over handigen. De muziekvereniging ,,0ns Genoegen" bracht een serenade. MIDDELBURG Lezing ds. M. Enker In de lezingencyclus uitgaande van het ministerie van predikanten van do hervormde gemeente van Middel burg, zal ds. Enker, hervormd predi kant alhier, op donderdag 10 decem ber In het kerkcentrum. Koorkerk hof, spreken over „Jezus Christus en de toekomst van Israël". Godsdienstonderwijs lagere scholen In verband met haar huwelijk heeft mevrouw Ten Zijthoff-Frijlink ont slag genomen als godsdienstonder- wjjzeros op de openbare Bcholen, van wege de hervormde gemeente enz. De plaatselijke I.K.O.S.-commissie heeft mevrouw C. Steur-de Jong, be reid gevonden tijdelijk dit onderwijs voor de helft voor haar rekening te nemen, zulks met ingang van 1 ja nuari 1960. „Onze Zangers" organiseerde onderlinge wedstrijd Afgelopen week hield de Walcherse kanarie-vereniging „Onze Zangers" in het verenigingsgebouw de „Gou den Poorte" te Middelburg een on derlinge wedstrijd voor zang- en klem-kanaries, waarvoor ongeveer 100 vogels waren ingeschreveu. Bij de kleurkanaries, die werden ge keurd door keurmeester Sanders uit Voorschoten, werd vooral gelet op do kleur, houding, afmeting en andere eigenschappen. De Rotterdamse keurmeester Govers beoordeelde de zangers in dit vogel gezelschap. Voor de bekendmaking van de offi ciële uitslag en de uitreiking der prij zen bestond veel belangstelling. Bij de zangvogels, waarvoor inzendinsren waren in de klassen 1, 2, 3 en 4, be haalde de heer P. Geldof in de klasse 1 een eerste prijs. Tweede werd de heer A. Walraven uit Souburg. De uitslag in klasse 2 luidt: eerste en tweede prijs A C. Goverse. Klasse 3: eerste en derde A. C. Go- verse, tweede prijs J. Reinders. Klasse 4: eerste A. C. Goverse, twee de J. Reinders. Meester-zanger in de klassen 1, 2 en 3 werd een vogel van de heer P. Gel dof. Bij de kleur-kanaries, waarvoor in gezonden was in de klassen 5 en 6, behaalde de heer J. Vriens in klasse 5 een eerste en de heer P. M. Bavcco een tweede prijs. De uitslag in klasse 6 luidt: 1. P. Schouwenaar, 2. J. Vriens. Het predikaat kampioen-kleur kreeg een oranje-intensieve vogel van de heer P. M. Baveco, KOUDEKERKE „Voorwaarts" hield avond voor nieuwe instrumenten Zaterdagavond heeft de Koudekerkse muziekvereniging „Voorwaarts" in het gemeentelijk verenigingsgebouw een grote Sint-Nicolaasbazaar gehou den ten bate van het instrumenten- fonds. De bezoekers konden in het verenigingsgebouw hun geluk be proeven op het rad van avontuur, met een sjoelbak en schieten. Zaterdag a.s. geeft „Voorwaarts" een uitvoering in het verenigingsge- voor bijwoning van deze middag te bouw waar ook de toneelclub „Voor melden bij de tijdelijk voorzitter. waarts" optreedt. middelburg Bevallen: G. Maljers-Jacobl z., S. Romp- Krijger d., H. E. Jansen van Rosendaal- 't Gilde d., J. Rlernens- de Visser d., C- Koppejan-Joossc z„ P. Th. H- Bosch van Rosenthal-van Bel d. Ondertrouwd: J. p. Groenewegen 28 ,i. en M. Verhage 15 J., L. van der Maas 24 .1. en S. J. Kasse 22 J., J. Verhage 24 J. en J. D. de Groot 24 j., A. Spruijt 24 j. en J. C. Mol 29 J., G- van Kleven 26 j. en J. Simons 22 j., J. F. Burgs 26 j. en J. A. de Lange 23 J., C. Quist 24 j. en P. S. van Belzen 22 j., J. K. Verswijveren 29 J. en P. j. LiplIJn 23 j. Ovenleden: a. de Looze 83 j. wedn. v. a. Ocle, j, p. f. Gears 68 j. c.v, t. Hor- robout, J. c. Blaupot ten Cate, C. van den Broekc 87 J. wed. v. J. Schout, l, Blmmel 72 j. e.v. l. vaq Keulen. M. J. van dor Meule 79 J. wed. v. J. Minder houd- WESTKAPELLE Bevallen: J. Cljsouw-Cljsouw d., N Lle- vense-Huibregtse z. en d. Ondertrouwd: J- Bkhart 32 j. en C. J. C. de Lugt 33 J. C. Lievense 24 j. en S. Min derhoud 22 j. Getrouwd: H. Adriaanse 37 j. en J. Hen- drikse 32 j., J. van Kooijcn 30 J. cn L. Wouters 23 j., J. van Breda 28 j. en K. Boogaard 24 j. Overleden: L. Vers tra ate 65 j. e.v. F. c. Louwerse. 'G. Minderhoud 71 J. e.v. A. R. C. Waterman, J. Minderhoud 46 j. e.v. J. Verhage, J. Gabrlëlse 90 J. OOST EN WEST SOUBURG Bevallen: M. Kluijfhout-Weststrate z., T. C. Onderdijk-Hoogesteger z., M. M. A. Dooms-Gazan d., M. Bassle-Kasse d., L. v. d. Drlest-Eshuls z., F. A. Traas-Domi- nlcus J. Nieu\versteeg-Ba8s d., N. Frenks-van Leunen d. en z„ J. W. Adrl- aanse-Roelse d., S. van Eijlceren-Lobbe- zoo z, Ondertrouwd: D. J. de Klerck 22 j. cn e. dc Visser 20 J., H. M. Harinck 23 J. en N. Joosse 27 -j., H. Verhef) 25 J. en P. C. Keulemans 20 j-, N. e. J. Smit 27 j. en P. M. Jobse 23 J. Overleden: L. J. van Splunder 44 J., C. Karman 39 J., G. van den Berge 37 J. e.v. J. Wondergem. SEROOSKERKE Bevallen: P. Dlngemanse-Houterman z„ J. Sinke-Marinussen z. Overleden: J. Schuman wed. v. j. Vcr- sluijs. VLISSINGEN Buurtverenigingen vierden sinterklaasfeest Zaterdagmiddag hebben de kindeven van de gezamenlijke Vlissingse buurtverenigingen in het Concertge bouw sinterklaasfeest gevierd. Onge veer 1000 kinderen van respectieve lijk de buurtverenigingen Havendorp, Hobeinstraat, De Posthoorn, Paul Krugerstraat, Tuinstad en de film club De Posthoorn hebben over twee voorstellingen verdeeld het optreden bijgewoond van het Goese kindercir cus „Jong Artiestenbloed" onder lei ding van de heer en mevrouw Jan sen. In de pauze bezochten Sint-Nico- laas en Zwarte Piet het Concertge bouw. Tot grote hilariteit van het jeugdige publiek probeerde Zwarte Piet enige toeren uit te voeren op een éénwielige-fiets, wat hem ech ter niet al .te best af ging. Met het zingen van enkeel sinterklaasliedjes werd de sint en Zwarte Piet uitge leide gedaan. Aan het eind van de middag; kregen de kinderen nog een traktatie. Aanwinsten leeszaal Dankzij een bijzonder geschenk van de cuturele dienst van de Franse am bassade konden deze maand onder staande nieuwe Franse boekwerken waaronder verschillende bekroonde romans in de bibliotheek van de openbare leeszaal worden opgeno men. Deze boeken liggen tot 12 de cember in de leeszaal ter inzage. Aragon, La semaine sainte; De Eeau- voir, Mémoires d'une jeune fille ran- gée; Bosco, Sabinus: Brasillach, Comme le temps passe; Butor, La modification; Castillo, Tanguny; Du- ras, Moderato cantabile;- Giono, Le. bonheur fou; Green, Le bel aujourd' hui; Ionesco. Théatre, H: Kessel. Le lion; Mallet. l'Empire céleste; Per- rein, La sensitive; De Rivoye, La mandarine; Robbe-Grillet, La jalou sie; Romains, Mémoires de Mme Chauverel; Sarreau, Le fondateur; Troyat. Les compagnons du coqueli- cot; Vailland, La loi; De la Varende, M. le Due; Watteau, l'Ange a four- rure. GRIJPSKERKE Collecte Dc in de gemeente Grijpskerke ge houden collecte ten bate van het Protestants Interkerkelijk Thuis front heeft 248,35; voor de Simavi 248,10; de Zeeuwse Collecte 80,64 en de collecte ten bate van de Em- mabloem 35,41 opgebracht. ARNEMUIDEN Feestavond C.N.V. Te Arnemuiden hield de christelijke besturenbond van het C. N. V. in 't verenigingsgebouw een jubileum avond in verband met het 50-jarig bestaan van het C.N.V. De voorzitter, de heer F. Poortvliet, opende deze avond met een kort welkomstwoord. In het bijzonder ver welkomde hij wethouder C. van He- mert en de heer H. D. den Hollan der van het hoofdbestuur. Vier dames gaven door middel van decla matie een uitbeelding van het verle den nu en de toekomst. De heer H. D. den Hollander hield daarna een feestrede. Spreker deed oen beroep op aller medewerking om ook in de komende tijd het C.N.V. te steunen in zijn taak. De kracht van de vakbeweging ligt alleen in de kerk. Men moet daarom niet al leen de materiële kant van de zaak bekijken en voorstaan, maar men moet voor alles christelijk zijn. Want het is alles Gods werk en daarom Hem alleen de ere. Vervolgens vermeldde het program- ma declamatie, vragenwedstrijd er enkele schetsjes afgewisseld met ac- cordeonmuzïek van „De Suko's" uil Middelburg. Ook de „werkende jeugd' verleende medewerking. Wethouder Van Hemert bracht dc gelukwensen over van het gemeente bestuur, waarna de voorzitter deze avond besloot met een kort dank woord. WESTKAPELLE Sint-Nicolaasfeest met poppentheater Enkele dagen geleden werd in liet verenigingslokaal „Walcheren Her. rijst" le Westkapelje de schoolkinde ren een St.-Nicolaasfeest aangebo den, dat werd verzorgd door Au ben Lux met zijn poppentheater en goo- chelshow. Na de sint te hebben ont vangen, was het woord aan het ge zelschap All ben Lux. Het poppen theater voerde het sprookje „Jantje Pannekoek en de poppenvoorstelling" op. All ben Lux verbaasde de kinde ren vooral met zijn grote produktie van zijden doeken „uit het niets". De muzikale omlijsting was in han- den van Baby den Toonder. ZUID-BEVELAND GOES Uitbreiding boekenbezit openbare leeszaal De laatste aanwinsten van de Open bare Leeszaal en Bibliotheek te Goes zijn: Ammers-Küller; Diana. Baard man: Diablos del mar. Claes: Leu ven. Close: Een vrouw vecht zich vrij. Corsari: Moorden en marionet ten. Dickens: Man overboord. Eerd- mans: Het bewaasde kijkglas. Gann: Tussen twee dromen. Gorris: Opont houd in Remagen. Hamsun: Pan. v. d. Hoeven: Onder het juk van Kerst mis. Janssonius:Mijn man gaat uit. Kaufman: Het negende gebod. v. d. Lugt: Leven en laten leven. Morier: Hadjo Baba uit Isoahan. Roe: Para dijs der dwazen. Romijn: Engel met een vleugel: Verroen: Kans op ver zoening. v. Praag: Psychologie. Steenbakker M. L.: Dat is leven. Bu- ber: Ik en gij. Hedegaard: De oecu menische beweging en de bijbel. Wiersma: Als ziende de Onzienlijke. Burgess: The inn of the sixth happi ness. Kronenburg: Mode en kunst. Laet: De voorgeschiedenis der lage landen. Drees: van Mei tot Meit. Sassen: Poncho's, zhanza's en bananen. Alings: Napels stad vol gevallen en gelen. Riesman: De eenzame massa. Wengen: Social aspects of coopera tive monument in Ceylon and South ern India. Carlson: Zo ben ik gebo ren. Heydecker en Leeb: Opmars naar de galg. Muller: Chemie ver overt de wereld. Maurols: Het leven van Alexander Fleming de ontdek ker van de PenicilUne. Harrer: De witte spin. Wollman: Ik kan knutse len. Knap: Mens en bedrijf. Aarts: Timmeren. Brusse: Over een wonder op wielen. Armstrong: Mijn jeugd in New Orleans. Sint op schoolbezoek en bij accordeonorkest orige week heeft Sint-Nicolaas ver gezeld door Zwarte Piet een bezoek gebracht aan het accordeonorkest „Animato" in zaal „de Opril*' te Goes waar het hoge bezoek hartelijk werd verwelkomd door directeur P. B. van Sprang. Op deze gezellige avond met spel en, veel muziek werd door de jeugdige accordenonisten o.a. de kinderoperette „Sneeuwwitje" op gevoerd. Vrijdag bracht de goedheilig man met zijn knecht een bezoek aan en kele scholen te Waarde, o.a. een de kleuterschool, waar de sint hartelijk werd toegezongen. Voor de school jeugd had de goedheilig man versna peringen meegebracht. Op zijn jaarlijkse reis door Neder land heeft Sint-Nicolaas ook weer zijn gebruikelijke bezoek gebracht aan de beide scholen te Kloetinge. Zowel over de kleuters als over de leerlingen van de „grote" school liet de goedheilig man zich door het on derwijzend personeel nauwkeurig in lichten. Hierna deelde Sint-Nicolaas de mee gebrachte geschenken uit, waarbij Zwarte Piet hem hielp. Televisietoestel voor „Randwijck" in het hervormd rusthuis „Rand wijck" te Goes heeft Sint-Nicolaas voor een prettige verrassing gezorgd. Tijdens de viering van het Sint-Ni colaasfeest kwamen vertegenwoordi gers van de diaconieën van Goes en Kloetinge een televisietoestel aanbie den. Dit geschiedde door de voorzit ter van de diaconie te Goes, de heer A. den Hollander. VEEMARKT ROTTERDAM Aanvoer in totaal 1959. Vette Koelen en ossen 1184. Varkens 775. Prijs In cents per kg le kw 2e kw 3e kw. vette koeien 300-330 227-300 265-275 Varkens (lev. gew.) 173 171 163 Vette koeien, aanvoer korter, handel goed, wat hoger in prijs, prima's boven notering. Varkens (lev. gew.) aanvoer even ruimer, handel kalm, dalende prij zen, enige prima's boven notering. Zwa re varkens van 165—166 per kilogram- VEILING V.V.Z.B. GOES 7 december- Groenten. Per stuk: Bloem kool A I 65—72, A II 4054, B IJ 18—40, afwijkend 15—34. Knolselderij l 25, II 15 —18. Per bos: Kroten 14. Per kg: Sprui ten A II 56—53, afwijkend 22—27. Groene sa.-ooiekool 20—31. Rodekool 33. Wittekoo) 16—23. Boerenkool 16—25- Andijvie 30-52. Prei 3B—w. Kroten 14. Bintjes 11—12. VEILING BERGEN OP ZOOM 7 december. Bloemkool 10—79. Rodekool 17—29. Wittekool 18—25. Savooiekool 15— 36. Kroten 26—32. Bospeen 19—20. Was- peen 18-45. Prei 40—49. Sla 6—12. Sprui ten 38—1.39. Witlof 76—1.00. Boerenkool 27—34. Jonathan 37—64. Golden Delicious 16—70. Goudreinetten 31—38. Saint Remy 26—32. Comtesse de Paris 35—57. Toneel voor Arbeiders Kunstkring Een talrijk publiek is maandagavond in „de Prins van Oranje" te Goes'ge tuige geweest van de vertolking van het toneelspel „Esmeralda", een spannende en vlotte detective. Opvoe- renden waren de tonelisten van het Nederlands kamertoneel, de „Speel kamer", die met hun verdienstelijk spel de aanwezigen enkele aangena me uren bezorgden. Het stuk werd opgevoerd voor de Arbeiders Kunst kring. Vanavond dinsdag volgt de tweede, tevens laatste opvoering in Goes. Vergadering hotelpersoneel De afdeling Goes van de Nederlandse Bond van Hotelpersoneel vergaderde in café Nationaal onder voorzitter schap van de heer H. A. Linaenbergh. In zijn openingswoord deelde de voorzitter mede, dat voortaan waar deringscertificaten beschikbaar zijn voor degenen, die een nieuw lid aan brengen. In de plaats van de heer P. Brink, die naar elders Is vertrokken, werd tot penningmeester benoemd de heer J. Schaalje. Tijdens deze bijeen komst hield de secretaris-penning meester van het hoofdbestuur, de heer C. S. Post, een Inleiding over de C.A.O. Spreker was van mening, dat het hotelpersoneel nog vele wensen en verlangens heeft, maar anderzijds achtte hij het niet nodig, dat de hui dige C.A.O. zou worden opgezegd. 's-HEER ARENDSKERKE Spaargelden boerenleenbank In de spaarbank van de coöperatieve boerenleenbank „Goes", gevestigd te 's-Heer Arendskerke, is in de maand november aan spaargelden ingelegd 482.358,22. In dezelfde periode werd aan spaarders terugbetaald 312.881,94. In totaal werd er dus netto gespaard in november 169.476.28. Het tegoed van de ge zamenlijke inleggers bedroeg eind november 10.717.524.20. in 1959 werden door de bank 256 nieuwe spaarders ingeschreven. Zeelandia-Hontenisse 1-5 Of het iets met Sint-Nicolaas te ma ken heeft gehad, dan wel of het ge mis van Van Bruggen en Van Iren de oorzaak zijn geweest, weten we niet, maar het is een feit, dat Zee landia in de wedstrijd tegen Honte- nisse wel erg goedgeefs is geweest. Het begon al na 8 minuten toen J. Steyns goed doorliep op een fraaie pass van Van Krnyssen en doelman Mondeels eerste werk was de bal uit het. net halen. In de 13e minuut mocht hij ook zijn tweede karweitje in dezelfde vorm uitvoeren en dit maal schoot Van Kruyssen zelf do bal in do uiterste hoek van Mondeels heiligdom 02) Zeelandia bleef ijverig doorknoeien en toen J. Steyns na goed doorzetten in de 30e minuut de voorsprong tot 03 opvoerde, leek de zaak al ver bekeken. Het eerste werk voor doel man Bax kwam pas tien minuten voor de rust toen Schutte een schot waagde, dat op het nippertje door de Hontenisse-doelman werd gekeerd. Het luidde een Zeelandia-offensief in dat echter geen ander resultaat op leverde dan een schot van Peperzak, dat de lat op zijn weg vond. In de tweede helft was Zeelandia welis waar overwegend in de aanval, maar tot veel doelrijpe kansen kwam men ook nu niet. In de 8e minuut na de hervatting gaf ook de Zeelandia-back Steyn van zijn goedgevigheid blijk. Hij speelde de bal terug op Mondeel, die echter zijn doel verlaten bleek te hebben. Van de lat ketste de bal weer het veld in, waarna Steyn hem toen prompt toch in eigen doel kop te (04). Neve voerde kort daarop de voorsprong op tot 05 toen ua enig geharrewar de bal in de netten verdween. Zeelandia bleef het meest aanvallend, maar niet zonder geluk bleef doelman Bax de situatie mees ter. Toen een kwartier voor het ein de een der Zeelandianen binnen de beruchte lijnen v. d. bal werd gedron gen, meende de scheidsrechter dit te moeten honoreren met een strafschop die echter door Gutteling weliswaar hard, maar slecht geplaatst, werd in geschoten en door Bax tot hoekschop kon worden verwerkt. Deze leverde andermaal een strafschop op en nu schoot Schutte raak (15). Hoewel de thuisclub hierna nog enkele ge makkelijke kansen kreeg de score een wat dragelijker aanzien te geven, bleek Vrouwe Fortuna de bezoekers tot het laatst toe welgezind en met een verdiende maar geflatteerde 1-5 zege voor Hontenisse, kwam het ein de. Zilveren sportvereniging Walcheren recipieerde Vrijwel alle Vlissingse sportvereni gingen hadden zaterdagmiddag afge vaardigden gestuurd naar het Strand- hotel, toen daar de katholieke sport club Walcheren een receptie hield ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan. „Een kwart eeuw is voor een sport vereniging een betrekkelijk kort tijdsbestek", zei wethouder C. J. Gil lissen Verschage, die het gemeente bestuur en do stichting sportbelan- gen vertegenwoordigde, „maar liet waren juist de jaren waarin de sport zich stormachtig ontwikkelde". Deze stormachtige ontwikkeling was naar zijn mening ook uit de geschie denis van Walcheren af te lezen: een 20-tal leden bij de oprichting en thans ruim 300 leden. Bovendien breidde Walcheren in de loop der ja ren ook het aantal soorten uit: eerst werd alleen voetbal en atletiek ge daan, thans echter ook handbal, zo wel voor dames als heren. De heer Gillissen Verschage besloot met tc zeggen, dat de sportvereniging Wal cheren een belangrijke bijdrage heeft geleverd voor de oplossing van het vaak nijpende vrije-tijdsprobleem. Secretaris J. Priem kon vier mannen in het zonnetje zetten, die al sinds de oprichting hun krachten aan Wal cheren geven. Dat waren voorzitter H. L. van Hijfte en de heren Ko Aerssens, F. J. Aerssen en Piet Bergs, die allen een aardige attentie kregen. In zijn dankwoord zei de heer Van Hijfte onder meer, dat het in de vereniging Walcheren altijd ge makkelijk werken is geweest met een staf van zulke uitstekende mede werkers naast zich. Tijdens deze receptie maakte de heer Priem nog belangrijk „nieuws" be kend, dat overigens zo hij zelf vertelde in de Vlissingse sportwe reld al wijd en zijd békend was. De vereniging Walcheren heeft namelijk een noodwoning aangekocht en deze bij de Baskenburgeseweg ver bouwd tot een uitstekend club- en kleedlokaal. „Het is wel niet zo'n droomhuis als Zeeland Sport krijgt", zei voorzitter Van Hijfte ervan, „maar we zijn er toch bijzonder mee in ons schik en de saamhorigheid in de vereniging zal daardoor nog gro ter worden". AARDAPPELBEURS ROTTERDAM 7 dec. Klel-aardappelen 35 mm opwaarts. Eigenheimers 17.00—13.50. Bintje 13 75—16.30 Meerlanders 16.00—16.25. IJseïstcr 13.75— 14.25. Zandaardappelen 35 mm. opwaarts. Noorderling 12.00-13-00 Llbertas 12.00— 13.00. Voeraardappeïen 5.00—5.75 Prijzen berekend per 100 kg en op de hande'.s- voorwoarden vastgesteld Voor de ver koop van consumptie-aardappelen op wa gon- schip of auto. ORAANBEURS ROTTERDAM 30 nov. Tarwe, franco per schip op vochtcondltie levering deze week tot 82A0 schotvrij. Voedergranen gedrukt, alles af, maalgerst, naar kwaliteit, tot 25.50 Ktp- pegerst, naar kwaliteit tot 26.50. Haver, ongepunte op monster, tot 25 75. Rogge, doorsneekwaJlteJt, tot 23.25. Peulvruch ten. franco Rotterdam. Groene erwtne, op monster, tot 45 00. Schokkers, op mon ster, tot 437'. Bruine bonen, boeren- schoon op monster, tot 117.00. VLASMARKT ROTTERDAM 7 dec. Waterroot vlas: lage soorten van 1,55 tot 1,70, middensoorten van 1.75 tot 2,10, best vlas van 2,15 tot 2.50 Dauwroot vlas: lage soorten van 1J5 tot 1,45, mid densoorten van 1,50 tot 1.75, best vlas van 1.80 tot 2,10. Breelcvlas: van 1,00 tot 1,55 naar gelang van kwaliteit en bewerking. Gezwingelde lokken: van 0.60 tot 1.10. Daar verschillende vlassers wederom aan hto repelen zijn was de produktie van gezwingeld vlaslint kleiner dan vorige weken. Er was voldoende vraag om vrij wel alle partijen op te nemen, de prij zen voor enkele middensoorten waren wederom Iets hoger. Het aanbod van best vlas ls klein, alle partijen werden verkocht. Voor lagere merken was ook goede belangstelling. Dauwrootvlas wordt nog steeds weinig aangeboden, de vraag blijft voldoende om de produktie geheel op te nemen. De produktie van breekvlas ls heel ge ring en wordt regelmatig verkocht Voor gezwingelde lokken blijft de vraag vol doende om alle beschikbare partijen vlot te nemen, de produktie blijft schaars. AARDAPPELT2RMIJNMARKT ROTTERDAM Furore maart 12 contr. f 18.00. april 1 contract f 18.50, 14 contr. 18.60, A'.pha 45 mm april 10 contr. f 17.50. Bintje 35 mm april 10 contr. f 20.00. 120 contracten f 20.30. 10! contr. I 20.20, Bintje 45 mm april l contr. f 22.10. 15 contr. f 22.00, 39 contr. i 22.20, 9 contr. f 22.30. Dagomzet totaal 312 contracten. VISMIJN VEERE 1319 kg exportgamalen 2,90—4.22. Ill kg bot 31—75. 34 kg ongesorteerde vis 65—61. 130 kg wijting 28—cï. KLOETINGE Fruitcorsofeest op zaterdag 30 april 1960 Op het frultcorso te Goes behaalde de gemeente Kloetinge een eerste prijs in de categorie van de aan het fruitcorso deelnemende gemeenten en een algemene eerste prijs. Voor de eerste prijs van de gemeen ten werd een fraaie zilveren appel en voor de algemene eerste prijs een beker als wisselprijs ter beschikking fosteld. ovendien werd voor de eerste prijs van de gemeenten een bedrag van 1000,beschikbaar gesteld en voor de eerste algemene prijs nog een be drag van 500,Het bedrag van 500 kon worden gebruikt om de kosten van de wagen te besctrfjden. Aan de prijs van 1000,— werd de voorwaarde verbonden, dat dit be drag moest worden besteed voor een dorpsfeest. Thans is een comité in het leven ge roepen, dat belast is met het organi seren van het fruitcorsofeest. In dit comité hebben zitting de heren: mr. H. N. Schimmelpenninck van der Oye, voorzitter; J. A. Hoste, secreta ris en ais leden B. M. van Nieuwen- huijze, J. Q. C. Lenshoek, L. van de Linde, J. A. van Willigen en W. van de Linde. Het comité heeft reeds twee verga deringen gehouden. Op de laatste daarvan heeft men besloten, de da tum van het te organiseren fruitcor sofeest voorlopig te bepalen op zater dag 30 april 1960. Het feest zal dan reeds 's morgens een aanvang ne men. Het ligt in het voornemen van het comité diverse aantrekkelijke wedstrijden te organiseren Ook 's avonds zal een feestelijk programma worden geboden. Voorts is het de bedoeling van het comité, enkele subcommissies aan te wijzen, die belast zullen werden met het organiseren van de diverse wed strijden. HOEDEKENSKERKE Benoeming hoofd van protestants chr. school Wegens het vertrek van de heer J. Verhoole naar Klaaswaal, is thans tot hoofd van de prot. chr. school te Hoedekenskerke benoemd, de heer E. P. D. van Ooyen, onderwijzer te Sc- rooskerke. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 4 dec. Royal wood van Duinkerken, Delphin 4 van itwerpen, Swiftpool van Leith, Mei- doomslngel van Antwerpen. Mercada! terug u:t zee, Bodoro van zee. op 5 dec. Tanga van Rotterdam, Keilstraum van Antwerpen. Vlissingen vertrokken op 4 dec Stallberg n: r Malmo, Meidoomslngel naar Bayon- ne, Bodoro naar Genua, op 5 dec. Thu- ban naar Horsens. Gepasseerd naar Antwerpen op 4 dec. Alioth van, Buenos Aires, Veritas V3n Great Yarmouth, Randfonteijn van Ham burg, Zeevaart van zee-Gent, Garoet van Bremen, Heemskerk van Hamburg, op 5 dec. Eddystone van Goole, Molen kerk van Bremen, Nassauhaven van Rotter dam, Nautlc van zee-Gent, Aspera van zee, Sporonla van Bremen, Baarn van Bremen. Gepasseerd van Antwerpen op 4 dec. Ba tavier naar Stokkvlkk-Sluiskll. Frigo naar Dunkirk, Kora naar Ipswich, Be- vester naar Walfcow, Betty Anne3 naar Belfast, op 5 dec. Yse! naar Le Havre, Ritornel naar Londen. Tero naar Rotter dam, Admiraal de Ruyter naar zee. Da- homeykust naar Amsterdam, Margriet Aaja naar Esbjerg, Bierum naar Belfast.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 3