>kdpmUm{\ ZWITSALETTEN BRÜINISSE VERHAALT SCHADE MUROPADAU" OP BALUST MIJ. WALCHEREN NOORD-ZEELAND ZUID-BEVELAND B. EN W. MIDDELBURG WILLEN STRAATVEEGAUTO KOPEN ZEEUWSCH-VLAANDSREN JONGE MOEDER REDDE IN VLISSINGEN 2-JARIG MEISJE MAANDAG 7 DECEMBER 1959 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Auto en bromfiets botsten Op do Markt te Aardenburg kwam con vrachtauto uit Maldegem (B) van de fa. G. HomschootMartens in botsing met een dame op een bromfiets. Er ontstond enige mate riële schade. RAAD VERGADERDE IT Wethouder D. v. d. Berg „Zaak sportief opnemen" In een spoedeisende vergadering heeft de raad van Bruinisse vrijdag besloten het regresrecht uit te oefe nen tegenover de Ballast Maatschap pij. Dit naar aanleiding van het von nis, dat de rechtbank te Middelburg heeft uitgesproken in de zaak-Muro- padau. Zoals bekend is het schip ..Muropadau" op 23 oktober 1953 in de haven van Bruinisse gebroken. Do Middelburgse rechtbank heeft bij het uitspreken van het vonnis aangeno men, dat dit gebeurde als gevolg van een in de haven aanwezige rug van hoogovenslakken. De gemeente werd daarom veroordeeld tot de betaling van een schadeloosstelling aan de ei genaars van do „Muropadau", die in totaal 20.797,95 beliep. Tegen wettelijke aansprakelijkheid was do gemeente Bruinisse verze kerd voor een bedrag van 5000. De verzekeringsmaatschappij had zich bereid verklaard bovendien 5/14 deel van de bijkomende kosten to betalen. Het regresrecht tegenover do Ballast Maatschappij, dat in feite inhoudt het aansprakelijk stellen voor slordig lossen van hoogovonslakkcn in de haven van Bruinisse, zou deze maat schappij ten hoogste 1500 kosten. De gehele sltuatio werd tijdens de besprekingen in de raadsvergadering nog eens gereleveerd, waarbij ook de vele tegenstrijdigheden in do rappor ten nogmaals werden opgehaald. Tenslotte vatte wethouder D. v. d. Berg de discussie samen met de op merking: „We hebben verloren cn moeten de zaak thans sportief opne men". Met algemene stemmen werd be sloten aan do verzekeringsmaat schappij te berichten, dat tot uit oefening van het regresrecht zal worde novergegaan. Tegen het vonnis van de rechtbank zal ho ger beroep worden aangetekend. Een bedrag van 13504.62 werd gevoteerd om do schade to ver goeden. Initiatief Aan het begin van de vergadering deelde burgemeester C. H. v. d. Lin de mee, dat de binnenvaartcursus met niet minder dan 51 deelnemers is gestart. Hij gaf daarbij in hot kort een overzicht van de verschillende voorbereidende werkzaamheden. Voor het lofwaardige initiatief tot deze cursus werd de burgemeester vervolgens dank gebracht door de he ren D. de Koning (wd), C. Kik (sgp) en S. A. Jumelet (ch). Op voorstel van B. en W. zal wor den overgegaan tot het opstellen van een lijst van onbewoonbaar verklaarde woningen en zal een saneringsplan worden vastgesteld. Niet minder dan 51 huizen in het Burgerlijke stand THOLEN. Bevallen: A. van Vossen—Geluk, z.; J. Engelvaart—Zwlkker, z.; J. Qulst—Tram per, z.; B. W. Nellsse—Mennes, d.; W. M do JongeVan 't Hof, z.; W. van Dijke— De Hond, d.: M. A. OverbeekeVerstraa- te, z.\ J. M. ZachariasseBaaij, Getrouwd: M. A. de Bruijn. 20 Jaar en J. P. van Zanten, 24 Jaar. Overleden: Ch. Koster. 70 jaar, wedn, van C. Hannewijk ZONNEMAIRE. Bevallen: A. S. van Doezelaar—Nuijcns, dorp komen daarvoor in aanmer king. Bij de verdere besprekingen over het wederopbouwplan maak te de heer Kik bezwaar tegen een doorbraak in de Molenstraat, die volgens hem weinig zin heeft, wanneer de daar geprojecteerde straat niet doorloopt tot aan de Kerkstraat. Een verzoek om subsidie voor na zorg van b.l.o.-Ieerlingen werd door de raad afgewezen. Bij de rondvraag kwamen nog diverse proble men naar voren. Zo attendeerde de heer L. E. van Popering (pvda) op een trap aan de Boqmdijk, die nodig verbetering behoeft. Bovendion uitte dit raadslid er zijn bevreemding over, Programma voor Zeeuwse Fruitteeltdag in Goes Do „Ontwikkelingsdag voor de Zeeuw se Fruitteelt", die de Kring Zeeland van N.F.O. jaarlijks organiseret, zal vrijdag 8 januari 1960 van half tien in de „Prins van Oranje" te Goes wor den gehouden. In de morgenvergadering zullen ir. J. Butijn, onderzoeker bij het proef station voor fruitteelt te Wilhelmi- nadorp, ir. L. v. d. Kloes, rijkstuin- bouwconsulent voor bodemaangelegen heden en P. Meeuwse, assistent A bij het rijkstuinbouwconsulentschap te G es het onderwerp „Bodemvrucht baarheid" behandelen. De heer Butijn zal verschillende as pecten van de stikstofbemesting be lichten, de heer v. d. Kloes zal spre ken over de toepassing van organische stof en de heer Meeuwse over de diepe grondbewerking zoals mengploe- dat bij het uitvoeren van de draina- i gen en diepploegcn. gewerkzaamheden in de Padjes geen gemeentelijk opzichter aanwezig was. Ook de situatie van de trappen aan de Havendijk kwam bij de rond vraag nog ter sprake. Vooral omdat ter plaatse reeds enkele bojaarden zijn komen te vallen, ls het noodza kelijk dat zo spoedig mogelijk een leuning wordt aangebracht. In de middagvergadering zal de heer J. M. Opstelten van het Ceptraal Bu reau van de Tuinbouwveilingen spre ken over „De afzet van fruit gezien in het licht van de Euromarkt". Een vertegenwoordiger van de han del zal tenslotte behandelen „De vraag van de consument in verband met de afzet van het fruit". MIDDELBURG Sinterklaas bij Zonnebloem meisjes In ,,'t Trefpunt" Vrijdagavond hebben de meisjes van de „Zonnebloem" In bet club huis „*t Trefpunt" tc Middelburg op gezellige wijee het Sint-Nicolaas- feest gevierd, dat door de goedheilig man, vergezeld van een zwarte Piet, werd opgeluisterd. Cadeautjes wer den uitgedeeld en liedjes Nadat Sint-Nicolaas was vertrokken werd onder leiding van zwarte Piet, die het veel te gezellig „vond om to vertrekken, nog aan volksdansen ge daan. Aanwinsten openbare leeszaal Het boekenbezit van de openbare leeszaal en bibliotheek te Middelburg werd verrijkt met de volgende wer ken: Boudier-Bakker: De eeuwige andere: Greup-Roldanus: De draai kooi: Hornman: De gesel van de angst: Iependaal, Van: Blonde Ma- nus; Jagersma: Sjouke Sjaerdema; Mons: De verdwenen psychiater; Ryssel, Van: Mensen in nood; Sluy- ser: Hun lach klinkt van zo ver Visser-Roosendaal: Het zout der lief de; Caldwell: Nooit gewonnen, nooit verloren; Castle, en Halley; Vlucht 714 antwoordt niet meer; Collins: Anna; Gallico: Bloemen voor Ada Harris; Mishne: Heuvel 24 ant woordt nietRuark: Iets van waarde; Uris: Exodus; Voss: De wit te roos; Wright: De lange droom; Chauvet: De dans op de vulkaan; Krasnow: Het Russische voorspel; Cozzens: By love possessed; Cozzens: Men and brethren; Shute: On the beach; Shute: The rainbow and the rose; Kaeser: Mehr als Liebe; Kae- ser: Schicksal des Lebens; Amaury: Desdémone: La cigarette; Legray: Cendres plus' ardentes que ma vie; Massa: L'amour est une aventure; Very: La revolte des Pér es; Denis: Rijdend op een rhinosrug; Fris: Gezond door licht: Haasse: Een kom water, een test vuur; Junius Ingerman: Sluimerend pa radijs; Mees: Alva; Na vijftig jaren: Pereira-d'Olivera: Onze kleu ters; Schneider: Van nul tot onein dig; St. John: Ben-Gurian; Wolfslag: Ik kan fotograferen; Zandstra: On bekend Nederland. NIEUWERKERK St.-Nicolaas bezocht kleuterschool Donderdagmiddag vierde de kleuter school te Nieuwerkerk Sint-Nicolaas- feest. In een feestelijk versierd lo kaal zongen de kinderen de sint en zijn knecht een welkomstlied toe. waarna verschillende kleuters met de goedheilig man kennis mochten maken. Alle kinderen ontvingen een verrassing en werden getrakteerd op versnaperingen. „Meisjes in het wit" Evenals op verschillende andere plaatsen op Schouwen-Duiveland heeft ook te Nieuwerkerk de Rode- Kruisfilm „Meisjes in het Wit" ge draaid. De bijeenkomst werd geopend door de heer J. Buysse. In zijn wel komstwoord zotte hij de vele taken van het Rode Kruis uiteen. „Men prijst wel algemeen de hulpvaardig heid van hot Rode Kruis, maar onze taak is: helpt helpen", aldus de heer Buysse, Met grote aandacht werden film en voorprogramma gevolgd. In de pauze hlled men een verloting, die 51,25 opbracht. OOSTERLAND Sinterklaasviering bij bejaarden Do bejaardenbijcenkomst tc Oostcr- land stond dezer dagen in het teken van de jaarlijkse sinterklaasviering. Het voltallige damescomité was aan wezig en de leiding berustte bij mevr. Rijks-Ruijs. De heer H. van der Maas, een der trouwste „klanten" van de sociëteit, had een gedicht voor de opening van deze bijeenkomst ge maakt, dat alle aanwezigen mee zongen. Verder werd deze middag aan alle oudjes een cadeau uitge reikt, met voor ieder een toepasselijk gedichtje erbij. Een bijzonder evene ment was wel het bezoek van de leer lingen der chr. kleuterschool: „R&d- da Barnen" die onder het toeziend oog van de leidster, enkele gedicht jes opzegden, en enige spelletjes de den. Nadat men gezamenlijk het be kende bondslied gezongen had, heeft de heer C, Bolle namens de bejaar den een hartelijk woord van dank gebracht aan allen, die aan het wel slagen van deze sinterklaasfeest- viering hebben meegewerkt, en aan de dames-comitéleden voor de goede zorgen, die zij steeds aan de dag leggen. Hierna werd deze geanimeer de bijeenkomst gesloten. Ook ds. G. J. Rijks woonde deze bijeenkomst bij. Jaarfeest van Chr. Vrouwen vereniging „Martha" De chr. vrouwenvereniging „Martha" te Oostorland hield vorige week In het chr. verenigingsgebouw haar jaarfeest. In haar openingswoord riep de presidente, mevr. Rijks-Ruijs allen een woord van welkom toe. Ds. Rijks sprak naar aanleiding van Matth. 16 vers 1320 en we.! hoofd zakelijk over de belijdenis van Pe trus ten opzichte van Jezus. Na de pauze volgde het jaarverslag door de secretaresse, mej. A. Boot. Medege deeld werd dat do vereniging momen teel 47 leden telt. Uit het verslag van de penningmeesteresse bleek, dat er een batig saldo in kas is. De pi'Q- sidente deelde mede, dat de vrouwen vereniging gevolg geeft aan een be sluit, een elektrische klok te schen ken ten behoeve van het chr. vere nigingsgebouw. Mede uit dankbaar heid voor het gebruiken van de ver gaderruimte. Een muzikaal Intermez zo werd ten beste gegeven door mevr. StoutjeSdijk-Borst en haar dochter. Verder was er samenzang door de dames Oapalle-Beijs en Boogert-v. d. Weele en declamatie door mevr. Van den Berge-van der Maas. waarna de dames Istat-Boogert en A. Boot een humoristisch venraai in het Zeeuws voordroegen. Kerkbouwactie bracht bijna 40.000 op Op 1 de&mber j.l. was de opbrengst van de Kerkbouwactie van de Ned. Herv. Kerk in Middelburg f 31.723.55. Op het eveneens tot de burgerlijke gemeente Middelburg behorende 'p Zand, bracht de actie bijna f 8000 op', zodat in Middelburg in totaal bijna f 40.000 werd geofferd. De dit jaar op 't Zand gevoerde eigen kerkbouw actie, heeft eveneens rond f 8000 op gebracht. KOUDEKERKE Actiecomité voor jubileum van burgemeester In verband met het 25-jarig jubileum van de heer J. L. Dregmans als burge meester van Koudekerke, op 4 janu ari a.s., heeft een actie-comité zich ten doel gesteld om naast de huldi ging van gemeentewege ook namens de burgerij een cadeau aan te bieden. Hiervoor zal van 7 tot en met 12 de cember een grote inzameling worden gehouden. Zie advertentie op pagina 9. N.V.wil bungalowpark in Breskens volbouwen Verzoek om alle beschikbare grond Een naamloze vennootschap wil in Breskens bungalows bouwen en alle daarvoor in het uitbreidingsplan be stemde grond van de gemeente ko pen. Het bungalowpark is geprojec teerd ten oosten van de verkeersweg naar de nienwe aanlegplaats van de provinciale boot. Het biedt plaats aan circa veertig tot vijfenveertig bungalows, die genoemde N.V. in één keer wil plaatsen. De bungalows zouden dan half 1960 voor bewoning gereed kannen zijn. Daarbij doet de N.V. het aantrekke lijke bod om de bestrating van de wegen, de aanleg van een riolering en het aanbrengen van verlichting voor zijn rekening te nemen. De bun galows zouden volgens een, voor de ze streken, nieuw procédé in een fa briek worden vervaardigd en in on derdelen naar Breskens worden ver voerd om daar in elkaar te worden fezet. B. en W. van Breskens heb- en de raad bijeengeroepen voor een bijzondere, besloten vergadering, waarin namens genoemde N.V. een toelichting zal worden gegeven op het aan het gemeentebestuur gerich te verzoek. Deze vergadering draagt een zuiver informatief karakter en er zal nog geen enkel voorstel van B. en W. 'inzake het bungalowpark ter tafel worden gebracht. Zoals be kend bestaat er ook in Breskens ani mo om bungalows te bouwen, zij het niet op zo'n grote schaal. Vooraf gaande aan deze bespreking zal door een deskundige van het ingenieurs bureau Van Hasselt en De Koning een uiteenzetting worden gegeven over de uitvoering van de bestra tings- en rioleringswerken in de Van Zuijenstraat en de Langeweg. Burgerlijke stand OOSTKAPELLE. Bevallen: C. LouwerseWondergem, d.; P. Lous—De Kam, d.; J. van den Broeke Hoefkens, z. Getrouwd: L. F. Polderdijk, 27 jaar en L. P. van Here, 24 jaar; H. Francke, 23 Jaar en E. de Visser, 20 jaar: C. J. de Voogd, 28 Jaar en C. Wondergem, 22 Jaar. Overleden: J. C. de Kraker, 73 Jaar; C- Ch. Wormnest;, 85 Jaar, wed. van R. Boer. ma; A. Kemp, 86 Jaar, wed. van H. A. M. van Visvliet. AAGTE KERKE. Bevallen: J. Dekker—De Jager, z. Getrouwd: P. van de Bosse, 28 jaar en P. M. Sturm, 22 jaar. Overleden: H. Verhage, 79 jaar. KOUDEKERKE. Bevallen: J. Marinisse—Wielemaker, d.; J. J. DlngemanseWielemaker, d. Getrouwd: F. Lekatonpessey, 29 jaar en A. F. Hutuely, 36 Jaar; C. Schenkenberg v. Mierop, 27 jaar en J. P. F. Christlaan- sen, 23 jaar; F- C. L. Toussalnt, 24 jaar en S. Marinusse, 25 Jaar. Overleden: W. van Hoeve, 85 jaar; M. Tielrooij, 62 jaar, e. van J. van Ruijven: A. Sinke, 84 Jaar. GOES Sint-Nicolaasviering van 't Honk" Vorige week zonger de kinderen van 6 tot 11 jaar van het jeugdzorg- werk ,,'t Honk" van de herv. jeugd raad te Goes in het C.J.M.V. gebouw uit volle borst Sint-Nicolaasversjes begeleid door accordeonmuziek van Ineke Bakker. St.-Nicolaas liet verschillende kinderen bij zich komen en had voor iedereen een goed en soms ook waarschuwend woord. Hij gaf voor het algemeen gebruik een mooi spel en zegde voor de biblio theek enkele nieuwe boeken toe. Wika Hiensch dankte St.-Nicolaas voor zijn komst en voor de geschen ken, die alle kinderen van hem aan het eind va.n het feest zouden krij gen. De kinderen werden getrakteerd op limonade en snoep. Er werden enkele leuke films vertoond o.a. Stan Laurel en Oliver Hardy ir. „Uit de brand, in de brand". De oudere meis jes en jongens vierden het St.-Nico- laasfeest in clubverband op ,,'t Honk." KAPELLE St.-Nicolaasviering van Plattelandsvrouwen Dezer dagen hield de afdeling Kapel- IeBiezelinge van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwën in hotel „De Zwaan" een van haar periodieke bij eenkomsten. welke ditmaal in het teken stond van de St.-Nicolaasvie ring. De leiding was in handen van mevr. Mennes-Schipper. Het pro gramma werd, met uitzondering van het echtpaar Mallekote uit Kapelle, dat diverse liedjes ten gehore bracht, geheel door eigen leden verzorgd. Een gezellig geheel werd voorge schoteld, dat bestond uit toneel, volksdans en gymnastiek. Vanzelf sprekend werd bij deze gelegenheid ook de inwendige mens goed ver zorgd. Vrijdagmiddag werd hetzelfde pro gramma door de afdeling aangebo den aan de ouden van dagen. Voor deze bijeenkomst, eveneens in hotel „De Zwaan", bestond grote belang stelling. De goedheilig man met Piet was in eigen persoon aanwezig eq reikte naast diverse versnaperingen, ook aan elke bejaarde een cadeautje uit. C.J.V. „Obadja" kreeg sint op bezoek In het programma van de wekelijkse bijeenkomst van de C.J.V. „Obadja" te Kapelle was ditmaal voldoende ruimte gehouden voor do komst van St.-Nicolaas. Terwijl men bezig was aan enkele gevarieerde programma punten, verscheen de sint dan ook plotseling met zijn zwarte knecht. Deze torste bovendien een zak met geschenken, waarvan de inhoud later op de avond van eigenaar verwissel de. WOLPHAARTSDIJK Zangvereniging voerde oratorium uit Dezer dagen gaf de christelijke zang vereniging „Looft den Heer" te Wol- faartsdijk in de Ned. hervormde kerk een uitvoering van het oratorium „Daniël". Dirigente was mevrouw Nieuwenhuijze-De Schipper, terwijl solistische medewerking werd ver leend door mevrouw Schouten te Goes (sopraan), mevrouw Van ^Wes ten te Borssele (alt), de heron Schro der, Florein en Ambachtsheer te Goes (resp. tenor, bas en piano) en de heer Katsman te Wolfaartsdijk (orgel). De uitvoering werd geopend en gesloten door ds. K. van Liere, Ned. herv. predikant te Wolfaarts dijk. Sinterklaas op bezoek Sint-Nicolaas en Zwarte Piet hebben een bezoek gebracht aan Wolfaarts dijk. Vrijdagmiddag waren zij op be zoek in de openbare lagere scholen Oostkerke en Oud-Sabbinge en de Chr. kleuterschool. Alle kinderen kregen een presentje. Teraardebestelling van L. Overbeeke Onder grote belangstelling werd za terdagmiddag op de algemene be graafplaats te Wolfaartsdijk het stof felijk overschot van de heer L. Over- beke ter aarde besteld. Verschillende sprekers voerden daar het woord. Zo sprak de heer A. Hoogerland namens het bestuur van de Johannes Calvijn- school, waarvan de overledene sinds de oplichting penningmeester is ge weest. Dokter A. L Vos sprak namens de afdeling van het Groene Kruis en de heer J. M. Klompe voor de weeg brugvereniging „De Eendracht waarvan de heer Overbeeke sinds 1929 voorzitter was. Ouderling G. de Witte voerde tenslotte het woord na mens de Geref. Gemeente. De oudste zoon van de overledene, de heer L. J. Overbeeke, dankte voor de betoonde belangstelling. GEEN VERMINDERING VAN VEGERS Raad om krediet van 52.000 gevraagd B. en W. van Middelburg vragen de raad een krediet beschikbaar te stel len van 52.000 voor de aanschaffing van een veegauto voor de reinigings dienst. Dat blijkt namelijk goedkoper te zijn dan het aanstellen van een aantal vegers, hetgeen noodzakelijk was na de ingebruikneming van de nienwe vuilnisauto's. Thans kunnen namelijk de chauffeurs niet meer mee helpen, zodat per wagen 3 inplaats van 2 krachten moeten worden inge zet. Daardoor zijn 2 vegers voortdu rend bij de huisvuilophaaldienst inge schakeld. Bovendien wordt bij verlof of ziekte van de bakkenladers een aantal straatvegers ingeschakeld. Ook komt het nog al eens voor, dat vegers, wan neer dat nodig is. andere noodzakelij ke werkzaamheden verrichten. Het aanschaffen van een veegmachine heeft daarom geen vermindering van het huidige aantal vegers tot gevolg. Hier komt bij, dat toch nog vegers nodig blijken, omdat een veegmachine niet overal bruikbaar is, zo merken B. en W. op. De trottoirs en de Markt Raad Terneuzen komt bijeen De gemeenteraad van Terneuzen komt vrijdag 11 december te 19 uur bijeen voor de behandeling van de verschillende begrotingen voor 1960. Verder komt de benoeming van een gemeente-uitvoerder aan de orde, waarvoor de aanbeveling als volgt luidt: 1. J. Ollebek, Terneuzen en 2. G. Proos, Kloetinge. Op de 8e begrotingswijziging voor 1959 komt een post voor van f 6500 voor aanschaf van een nieuwe poli tieauto. „Het toezicht op het ver keer is een hoofdtaak van de politic gaan vormen", zo wordt deze post toegelicht. „Door deze werkzaamhe den worden veel manuren in beslag genomen. Een politieambtenaar te voet of per rijwiel kan tegenover misdragin gen van automobilisten, motor- of bromfietsberijders maar weinig uit richten. Daarom is het gewenst ook al wegens de geringe sterkte van het korps de gemotoriseerde sur veillance uit te breiden". Burgerlijke stand KLOETINGE. Bevallen: E. Wagenaar—Dekker, d.; T. Verboom—Den Dekker, d.; M. Kole— Kesteloo, z. Getrouwd: J. A. Smith, 25 jaar en C. J. L. Llndhout, 19 jaar; J. A. Vogelaar, 26 Jaar en J. N. van de Zande, 21 jaar; M. Schipper, 30 jaar en A. van As. 22 jaar. 'S-HEER ARENDSKERKE. Bevallen: J- Imanse—Van Belzen, z.; G. W. Brevet—Weigraven, zJ. L. Polfliet— Blommaert, z.; C. M. Noteboom—Van Strlen, z.\ M. H. van Dijk—GotUeb, d.; C. Mulder—Wiskerke, z. Getrouwd: C. Knuist, 24 jaar en M. v. d. Berg, 24 jaar; N. de Smit. 22 jaar en M. G. Vermeule, 25 jaar. Overleden: P. Hoebeke, 83 jaar, e. van A. de Kok; J. Boogert, 80 jaar, e. van A. Hulssou. KAMPERLAND A.R.-kiesvereniging vergaderde De A.R.-kiesvereniging te Kamper land heeft dezer dagen in „Renata" onder voorzitterschap van de heer Iz. Tango een ledenvergadering ge houden. In zijn openingswoord sprak de heer Tange over de verkiezingen van maart j.l. Hij deelde voorts me de dat de jaarvergadering op 5 ja nuari a.s. zal worden gehouden. Wet houder R. Scheele zal dan spreken over „Het gemeentebeleid." Op 3 fe bruari zal de heer Wolf uit Seroos- kerke voor de kiesvereniging spreken, terwijl op 4 maart de secretaris van de centrale commissie, mr. Van der Sluis een inleiding zal houden. Voorts sprak tijdens deze bijeenkomst de heer A. Sandee over „lonen en prij zen." Op deze inleiding volgde een discussie. kunnen er niet door worden schoon- gehouden. De r.uto, die B. en W. willen aanschaf fen. heeft een veegbreedte van onge veer 2 meter, hij werkt met een snel heid van minstens "0 km' per uur en kan het opgezogen vuil wegbrengen. Deze voordelen biedt een kleine veeg machine niet. De exploitatielasten van de nieuwe veegauto hebben B. en W. het eerste jaar op 19.415 geraamd, gelijk te stellen met het loon van ongeveer 5 straatvegers. De veegauto kan echter het werk verzetten van omstreeks 10 vegers. B. en W. tekeqen in dit ver band aan, dat de gestelde veegcapaci- teit geen overdaad is om de straat op redelijke wijze schoon te houden. Het aanschaffen van een veegauto verdient volgens het college dan ook verre de voorkeur boven het aanstel len van beslist meer dan 5 vegers. B. en W. wensen het ongedekt ver schil van 5.965 van de lasten In 1960 te dekken door verlaging van de on voorziene uitgaven. Waterschap „Tienhonderd en Zwarte" te Cadzand aanbesteed Vrijdagmiddag is in hotel „Du Com merce" te Cadzand aanbesteed het herstel, de vernieuwing en het on derhoud tot 31 december 1960 van de aarde-, kram-, rijs-, steen- en be- tonglooiing en paalwerken aan de waterkering van het Calamiteuze Waterschap Tienhonderd en Zwarte. Er werd als volgt ingeschreven: N.V. „EJL/.K.", Schoondijke f 57.900; J. la Gasse, Koudekerke 58.100; P. Mollet, Hoofdplaat 58.200; Th. P. Cambier, Breskens 58.300; J. cn K. de Oude, Biervliet 58.300; fa. War rens en Zn., Ossenisse 58.300; L. van de Klippe, Vlissingen 58.500; L. J. Dekker, Vlissingen 58.900; fa. M. van der Velde en Zn., Bruinisse 58.900; fa. C. D. de Ruiisscher, Biervliet 58.980; P. J. van do San- dc, Breskens 59.000; fa. wed. P. R. Toussaint en Zn., Cadzand 59.400. De gunning werd aangehouden. KERKNIEUWS Ds. A. J. van Cruyningen deed intrede te Kloetinge Na slechts drie maanden vacant te zijn geweest kon de Ned hervormde gemeente van Kloetinge zondag weer een eigen predikant begroeten. Ds. A. J. van Cruyningen uit Harich (Fr.) deed daar 's middags zijn intrede, na in de morgendienst bevestigd te zijn door ds. M. G. L. Boer uit Chaam, Als tekst had deze gekozen 1 Thessa- lonicensen vers 12 en 13a. Ds. Van Cruyningen verbond zich aan zijn nieuwé gemeente met een predikatie over 1 Johannes 5 vers 5: „Wie is het, die de wereld overwint, dan die gelooft, dat Jezus de zoon van God is?". Na zijn preek werd ds. Van Cruynin gen toegesproken door ds. C. Metse laar uit Goes, die hem namens clas sis en ring verwelkomde. Ouderling- kerkvoogd L. J. Dekker deed dit na mens de plaatselijke colleges en de gemeente. Op zijn verzoek zong men de nieuwe predikant Psalm 134 vers 3 toe. Het kerkkoor verleende aan de ze dienst zijn medewerking. Intrede ds. B. Mintjes' te Wolfaartsdijk De gereformeerde kerk van Wol faartsdijk heeft weer een eigen pre dikant. Zondagmiddag deed ds. B. Mintjes er zijn intrede, na in de mor gendienst bevestigd te zijn door ds. W. Schouten uit Utrecht. Als tekst had de predikant gekozen Efeze 3 vers 20 en 21. Enkele spre kers verwelkomden de nieuwe predi kant in Wolfaartsdijk. Zo was het woord aan ouderling J. de Kam, op wiens verzoek men ds. Mintjes het laatste vers van psalm lis toezong. Verder spraken nog ds. S. Oegema ui; Lewedorp namens de classis Goes, de hervormde predikant van Wol faartsdijk, ds. K. van Liere en bur gemeester B. H. G. ter Haar Ro- meny. Dank zij het onver saagd optreden van de 26-jange mevrouw Roskam uit de Hen drik Vroomlaan in Vlissingen, kon dezer dagen het tweejarig meisje Alma Pisanis nit de Meindert Hobbe- malaan van de ver drinkingsdood gered worden. Het meisje was bij het spelen te water geraakt in een nabij de Lange Leenweg gelegen wa tergang. Op het geroep van in de nabijheid spelende kinderen kwam mevrouw Ros kam toegesneld. Zij be dacht zich geen ogen blik; via de glooiing begaf zij zich in het ijs koude water en zwem mend wist zij het nog drijvende kind te be reiken en aan de wal te brengen. Hier werd de kleuter, die nog bij kennis was, overgeno men door een der in middels toegelopen om standers. Het meisje kon ongedeerd naar de ouderlijke woning wor den gebracht, terwijl het evenmin nadelige gevolgen van dit ang stige avontuur heeft overgehouden. Mevrouw Roskam, die eerst sinds enige dagen weer op de been was na de bevalling van haar eerste kina, heeft al meer reddingen op haar naam staan. In Utrecht redde zij vroe ger een negenjarige jongen en naderhand nog eens een zesjarig meisje van de verdrin kingsdood. HOOG EN LAAG WATER Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Womeldlnge -t- nap nap uur meter uur meter S.16 1.53 21.08 1.57 8.45 1.71 21.31 1.75 9.05 1.84 21.59 1.89 9.14 1.07 22.05 1.35 9.47 126 22.30 1.54 nap uur nieter 2.07 1.43 2.33 1.60 3.04 1.73 2.58 1.16 nap uur meter 14.57 1.76 15.22 1.93 15.51 2.06 15.27 1.51 3.12 1.47 15.48 1.74

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 3