TEKKO TAKS en de Atoompantoffels PAARD EN WAGEN BRACHT SNELVERKEER IN GEVAAR ZWANENBERG maakt wat smaakt PROEF MET RIJ-EXAMENS IN OOSTBURG NIET GESLAAGD TOETREDING VAN ZIERIKZEE TOT N.V. BRUGVERBINDING PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 2 DECEMBER 1959 KANTONGERECHT TERNEUZEN Gezellige dag kwam schipper duur te staan Hoewel, de 21-jarige mejuffrouw R. R. T. v. H- uit Sint Jansteen dinsdag desgevraagd aan de kantonrechter inr. H. v. d. Belt te Terneuzen mee deelde dat ze geen beroep uitoefent, bleek toch dat ze regelmatig een trekker met aanhanger bestuurt. Daar die „trekker" vrij hoog is en de daarachter hangende aanhang wagen aan de lage kant is, meende ze dat ze kon volstaan met achter lichten aan de trekker. Op 29 okto ber reed ze tussen Sint Jansteen en Heikant, waarbij de aanhanger on verlicht was. Dat kostte de jonge dame f 25,boete subs. 5 dagen hechtenis- De Axelse ingenieur M. C. F. reed op 8 november tijdens een vrij dikke mist in de buurt van Sluiskil met een auto, die stadslichten voerde. „Het mag als bekend worden veron dersteld dat zulks onvoldoende is", meende mr. Lebret, die een boete eiste van 25,subs. 5 dagen. Uit spraak f 20,subs. 4 dagen. De hoogbejaarde heer M. D. uit Zaamslag bezoekt nóg steeds iedere woensdag de markt te Terneuzen. Al jaren maakt hij van hetzelfde plaats je gebruik om zijn auto te parkeren, namelijk aan de Schoolweg. „De wa gen vormt daar geen enkel beletsel", meende hij. „Dat kan best zo zijn, maar U staat daar binnen 10 meter van een kruispunt en dat mag nu eenmaal niet", oordeelde de kanton rechter, die overigens wel rekening wilde houden met de omstandig heden. De eis van f 10,subs. 2 dagen werd teruggebracht tot f 6,subs. 1 dag. Conform de eis werd de Sintjan- steense hulpwever H, J. M. V. veroor deeld tot een boete van f 10.subs. 2 dagen, omdat hij met zijn Fiets geen gebruik had gemaakt van het verplichte rijwielpad te Clinge. „Schuldig, maar zonder toepassing van. straf", luidde de uitspraak tegen de Kloetingse opzichter B- M. de K., die ten laste was gelegd dat hij een te hoge snelheid had gereden in de bebouwde kom van Sas van Gent. Bij onderzoek was gebleken, dat het be treffende bord niet zo erg duidelijk was te zien. Paard en snelverkeer Twee getuigen waren opgeroepen in do zaak contra de Hontenïsser molenaar A. v. H., die terecht stond omdat hij op 31 juli'de door gang niet had vrij gelaten op de voorrang gevende Hulsterweg, na bij Kloosterzande. Hij wilde met zijn paard en wagen die weg op gaan omdat er naar zijn mening geen verkeer te zien was. Dat ver keer was cr wél, want eerst moest een personenauto hard remmen om een. aanrijding te voorkomen, een daarachter rijdende auto zag ook nog kans om tijdig te stoppen, maar de derde reed op de voor hem stoppende auto. Uit het getuigen verhoor bleek duidelijk dat de ma noeuvres van de molenaar niet he lemaal „in regel" waren geweest. „Juist omdat U een hele tijd nodig hebt om U in het verkeer te voe gen, moet U bijzonder voorzichtig zijn bij het naderen van drukke wegen", aldus mr. Lebret die een boete eiste van f 50,subs. 5 da gen- Hoewel dc kantonrechter de overtreding wettig en overtuigend bewezen achtte, bracht hij de boe- Ie terug tot f25,— subs. 5 dagen. De Axelse autobusehauffeur A. de W. kreeg een boete van f10,subs. 2 dagen omdat hij op 7 augustus op de brug te Sas van Gent bij het passe ren van een bromfietsberijdstcr, te vroeg naar rechts was uitgeweken, waardoor de dame beklemd kwam te zitten tussen brug en bus. Politie in de berm De Middelburgse bedrijfsleider H. H. had bepaald pech toen hij op 15 okto ber te Koewacht moest uitwijken voor een tegemoetkomende vracht auto. Bij dit uitwijken kwam een tweetal fietsers in de verdrukking, die verplicht waren een goed heenko men te zoeken in de grasberm. Laat het nu twee patrouillerende rijkspo litiemannen zijn.„Geen roekeloze maar dan toch zeer gevaarlijke wijze van rijden", meenden officiér en kantonrechter. Eis en uitspraak f35,subs. 7 dagen. Mej. M. R. A. D. gezinshulp te Vo gelwaarde reed op 10 september met de bromfiets over de Hulsterweg naar Hulst. Door letsel aan dc hals was ze niet in staat om achterom te kijken. „Geen bezwaar", zei haar vriendin op de duo, „dat knap ik wel op"- Bij het oversteken van die Hul sterweg vergat de duozittende vrien din de beloofde „honneurs" waar te nemen, waardoor een aanrijding met een auto volgde. „Als men gehandi capt is moet men op dergelijke over steekplaatsen éven afstappen", aldus mr. Lebret. Daar mej. D. als bestuur ster van de brommer aansprakelijk was, werd ze beboet met f 25,subs. 5 dagen. De Axelse chauffeur J. P. P. v. d- B. zet al 8 jaar lang zijn vrachtauto 's avonds voor zijn deur, onder een brandende lantaarn. Op 8 augustus reed een fietser in de regen te gen de auto op. Bij onderzoek bleek dat juist die avond de straatverlich ting stuk was. V. d. B. stond dus te recht omdat zijn auto onverlicht ge- Earkeerd stond. Met deze wel heel ijzondere omstandigheden werd re kening gehouden- Eis en uitspraak f 2,subs. 1 dag. De vertegenwoordiger E. P. H. E. uit Westdorpe werd ten laste gelegd dat hij op 21 augustus bij het nemen van een bocht in zijn woonplaats niet vol doende rechts had gehouden. Daar verdachte dit ontkende, zal op 15 de cember de .verbalisant worden ge hoord. De trekkerchauffeur A. W. uit Wa terlandkerkje reed met zijn voertuig over de Westkade te Sas van Gent zonder het verplichte bord „16 km" op zijn trekker. Eis en uitspraak f 5 subs- 1 dag. Het ontbreken van een goed werken de achterverlichting op zijn auto, kostte de Terneuzense lasser A. P. A. v. A. f 10,subs. 2 dagen. De Sintjansteense chauffeur Th. V. reed met een lading stenen in zijn vrachtauto over een voetpad te Sint Jansteen. Hij moest daar in de buurt lossen. Verder was hij nogal „te keer" gegaan tegen een districtsop zichter die hem daax'over terecht wees- ,,'k Was een beetje driftig om dat ik die morgen net ruzie met mijn baas had gehad", aldus verdachte. Het rijden over het voetpad kostte hem f 6,subs. 1 dag. Dc Terneuzense schipper F. A. de B. was op 2 september dronken aangetroffen op de Westkade te Sas van Gent. „Op het rijwielpad", verbeterde de schipper! Hij had een goeie dag gehad, was een bor reltje gaan kopen en liet de overige bezoekers in de verschillende loka liteiten van het voordeeltje mee profiteren. ,,'t Had hem wel een paar centen gekost", zei hij. Het „staartje" van die gezellige dag kostte hem nog eens twee tientjes, subs. 4 dagen. De Sintjansteense vlasser P. J. D. werd op 21 september in een binnen- watertje te Sint Jansteen aangetrof fen met een visnet dat volgens het proces-verbaal „duidelijk de bewegin gen maakte alsof er mee gevist werd". Naast D. stond een emmertje met paling er in. Alles wees er dus op dat betrokkene zich aameen over treding wegens „verboden vissen" had schuldig gemaakt. Verdachte was het daar niet mee eens. „Met dat net was ik vuil aan het ver wijderen, omdat die rommel anders allemaal met het rootwater meege- pompt wordt", aldus verdachte. „Dat emmertje vis was niet van mij. Als ik persé paling zou willen hebben, dan behoef ik alleen het hele zaakje maar droog te pompen en dan heb ik net zoveel paling als ik zelf maar wil", zo besloot hij. Besloten werd de zaak aan te houden tot 5 januari aanstaande voor het horen van de verbalisant. Advertentie) BESLISSING VAN C.B.R.: Kandidaten moeten volgend jaar weer naar Terneuzen Oostburg, dat dagelijks de lesauto's van de négen in West Zeeuwsch- Vlaanderen gevestigde auto-rijscho len in het straatbeeld heeft, zal dit met ingang van 2 januari 1960 gro tendeels moeten gaan missen. Het centraal bureau voor de afgifte, van rijvaardigheidsbewijzen in Den Haag heeft namelijk besloten, dat met -in gang van deze datum Oostburg, de enige, bij wijze van proef aangewe zen oproepplaots in West Zeeuwseb- Vlaanderen voor het afleggen van rïjvaardigheïdsproeven, niet langer als zodanig zal fungeren. De proef om Oostburg voor de kan didaten ten westen van de Braakman te bezigen als oproepplaats, is niet ;eslaagd. Oostburg zou volgens een schrijven van genoemd bureau te weinig gelegenheid bieden om de rij vaardigheid van de kandidaten naar behoren te kunnen beoordelen. Te meer nog, als straks per 2 januari 1960 dc examens zullen worden ver lengd. Het directe gevolg van deze beslissing is, dat straks degenen, die rijexamen willen afleggen, zoals voorheen weer naar Terneuzen zul len moeten. Dit zal voor velen gro tere kosten meebrengen, alleen al gezien de grotere afstanden, die men moet afleggen. Deze hogere koöten voor de exa menkandidaten omdat hen de meerdere kilometers door de auto rijschool in rekening zuilen worden gebracht en nog meerdere on gemakken bij de aanwijzing van Terneuzen als oproepplaats wer den reeds in 3954 door de burge meester van Oostburg aangewend om te trachten de rijvaardigheids- examensin een gemeente jn West B. EN W. STELLEN VOOR „Vérstrekkende gevolgen" door B. en W. toegelicht B. eu W. van Zierikzee hebben de raad voorgesteld, deel te nemen in de N.V. Brug ver binding Goeree- Overflakkee. Het voorstel is verge zeld van een vrij uitvoerige toelich ting, waarin B. en W. spreken over de vérstrekkende gevolgen, die deze verbinding met de randstad Holland voor Schouwen-Duiveland tot gevolg zal hebben. Voorts menen B. en W. dat door het eindigen van het eilan- delijk isolement de animo tot vesti ging van industrieën ongetwijfeld ook groter zal worden. Daartegenover verheelt het college ook niet het ge vaar van het nog meer wegzuigen van arbeidskrachten naar de rand stad Holland. Met het oog daarop moet dan ook worden gestreefd naar het aantrekken van industrie, nog voordat de verbinding met het noor den een feit is geworden, zo menen B. en W. Betreffende de middenstand van Zie- rikzee vreest het college een ver zwaarde concurrentie van de winkels in de grote steden. Daartegenover stellen B, en W. de ongetwijfeld sterke toename van het toerisme naar het eiland. Ook de tuinbouw- mogelijkheden zullen volgens B. en W. toenemen. Met het voorbeeld van Tholen voor ogen constateren B en W. van Zierilczee dat een vaste ver binding op zichzelf nog niet behoeft te leiden tot vergroting van de wel vaart. Aanbesteding rioolwater zuiveringsinstallatie Zierikzee In het gemeentehuis te Zierikzee werd dinsdagmorgen door B. cn W. in het openbaar aanbesteed het bou wen van een. zuiveringsinstallatie voor rioolwater en het leggen van twee persleidingen met bijbehorende werken in de gemeente Zierikzee. Er werd voor deze aanbesteding als volgt ingeschreven: Bouwbedrijf P. de Raat, St.-Philips- land 363.900; J. en K. T. de Oude, Biervliet 369.900; M. de Oude en K. T. de Jonge, Zierikzee 369.940; Aann. bedr. I-I. Stouten te Haamste de 370.000; Bouwbedr. Piet Smits te Standaarbuiten 386.621: P. B. van Velthoven, Zierikzee 388.S00; P. L. van Velthoven, Zierikzee ƒ388.800; fa. L. C. Bom, Burgh; 396.200; fa. A. W. Wandel, Nieü- werkerk 399,900: Aann. bedrijf „Zeeland", Middelburg 406.000; Gebr. Everaers eii v. d. Berg te Steenbergen 407.000; C. A. Prince te Haamstede 412.280; Volker-Be- ton, Slicdrecht 412.700; N.V. Aann. bedrijf v.h. I-lillen en Roosen tc Am sterdam 413.000; S. P. Wijsman tc Zierikzee 414.900; Joh. van Alm- kerk, Zierikzee 415.000; A. J. Ver- ja al cn J. v. d. Volde, Drcisehor 417.500; J. A. van Housselt te Ber gen op Zoom 418.000; W. J. Ver- jaal, Scharendijke 419.800; H. M. J. Wandel te Nieuwerkerk 422.451; N.V. Betooindustrio „VOBI" te Vin- keveen 424.800; N.V. G. van Dijk en Zonen te Giessondam 425.000; fa. J. Roggebond en Zonen te Zierik zee 425.200; C. en A. van Veltho ven, Zierikzee 454.000 en fa. Golijn en Ippel te Nieuwendijk 457.000. De gunning werd aangehouden. Universitair examen Een dezer dagen slaagde de beer p. A. Walkout, geboortig uit Sint-Annaland. aan de Technische Hogeschool to Delft voor het propaedeutisch examen cïviel- Ingnieur. Zeeuwsch-Vlaanderen, met name in Oostburg, te laten afnemen. Dit verzoek werd toen echter afge wezen, wegens het ontbreken van voldoende intensief verkeer, alsmede het ontbreken van voldoende gecom pliceerde verkeerssituaties in Oost burg. Vlissingen werd toen aangewe zen als oproepplaats. Na diverse re clames hiertegen, in verband met de overtocht over de Westerschelde en de mogelijkheden van mist-, cn wachttijden werd Terneuzen hiervoor in de plaats gesteld. In 1957 deed de afdeling West Zeeuwsch-Vlaanderen van de B.O.V.A.G. opnieuw een ver zoek om Oostburg als oproepplaats aan te wijzen. Dit had tot gevolg, dat in juni 1957 werd toegezgd geduren de die zomer bij wijze van proef één dag in de week rijexamens af te ne men in Oostburg. Hierbij moet wor den opgemerkt, dat die in het begin geplande ene dag is uitgegroeid tot drie en soms tot vier of vijf dagen per week. 66-21. „Op dc galerij staat een mooi harnas met goud en zilver ingelegd!" sprak één van de rovers. „Dat rie men we ook mee!" Door het lawaai kon Tekko echter niet verstaan wat er bene den gezegd werd en te laat bemerkte hij hoe twee van de mannen naar boven kwa men. Tijd om te verdwijnen had onze vriend niet meer. want als hij hard zou gaan lopen zou hij zichzelf wis en drie verraden met die zwa re wapenuitrusting aan en klossende atoompantoffels. Wat te doen? Ontzet deins de Tekko achteruit maar dan opneens nam hij een martiale houding aan en ging tussen de andere harnassen tegen dc muur staan. Net op tijd. Daar waren de kerels reeds. „Deze is het!" sprak een van hen en pakte met behulp van de ander het harnas naast Tekko weg' ,'Tdch dacht ik dat er zo even een ander har nas naast stond!" zei dc een, maar dc ander sprak: „Je bazelt! Je zenuwen spelen je par ten!" Zij waren de trappen echter nog niet af of Tekkó. liep zo vlug als hij kon tiaar de zol- „De vraag is gesteld", zo gaan B. en W. in hun toelichting voort, „of deze gang van zaken niet zal lei den tot een losser worden van de banden van Schouwen-Duiveland met de overige delen van Zeeland. De mogelijkheid daartoe is zeker aanwezig en wij zien daarin een gevaar", zo zeggen B. en W. van Zierikzee. Juist nu de moderne maatschappij een tendens tot „schaalvergroting" te zien geeft, acht het college het van groot be lang historisch-reglonale bindin gen te bewaren. In dit verband wordt het streven van het provinciaal bestuur tot perfec tionering van de veerverbinding Zie- rikzee-Midden-Zeeland ten zeerste toegejuicht. Met het oog op de toe komst hebben de burgemeesters van Schouwen-Duiveland en Flakkee al ettelijke keren gezamenlijk de pro blemen van heden en toekomst be sproken. Men ziet nl. een grotere samenwerking op verschillende ter reinen, zoals medische verzorging, de vleeskeuringsdienst etc., in het ver schiet. Het voorstel tot toetreding tot de N.V. Brugverbinding komt aan de orde in de raadsvergadering van maandag 7 december a.s. Dan krijgt de raad een 22 punten tellende agenda te behandelen. Verschillende subsidie-aanvragen zullen worden be sproken. De gemeente kreeg ook weer diverse schenkingen, bedoeld voor de res tauratie van de stedelijke monumen ten in Zierikzee. Een belangrijk vooi'stel is het onderhands aanbe steden van het mechanische gedeel te van de rioolwaterzuiveringsinstal latie. Op 1 december van dit jaar verviel voorts een kasgeldlening van ƒ400.000 indertijd afgesloten met de Spaarbank Dordrecht. Verlenging is niet mogelijk; het college van B. en W. heeft derhalve uitgezien naar an dere wegen. Van De Schretlen en Co. N.V. te Amsterdam werd een aan bieding voor een lening van ƒ400.000 ontvangen tegen een rente van 2% Vaartuig ramde meerpaal in Bevelands kanaal Het Nederlandse motorschip „Plet", dat geladen op weg was naar Ant werpen, is bij het meren in liet ka naal door Zuid-Beveland met flinke vaart tegen een meerpaal gebotst. Het anker drukte bij deze onver wachte manoeuvre door de scheeps wand, waardoor lekkage ontstond. Ter plaatse werd een noodreparatie aangebracht. De „Piet" kon dinsdag ochtend de reis naar Antwerpen voortzetten. Advertentie zorgt voor Uw gezondheid Prijzen vanaf ƒ532.- verkrijgbaar bij de bonafide handel - AIU'cn\icrUgenwuurdiKin>: ZCjN N.V. Willem van Rijn '\Jr yj Ainffird'o'nij HQarlemrnb'rwff); 475, tèl 185222 (10 lijnen). Engels schip ramde in mist tanker op Westerschelde „Victor H" met schaa'e aan stuurhut in Hansweert In dichte mist is de Belgische blimen- vaarttanker „Victor H" dinsdagmor gen op de Westerschelde hij Bath in aanvaring gekomen met het Engelse zeeschip, de „Goodwood". De „Vic tor" liep vrij zware averij op. Het schip is op eigen kracht naar Hans- weert doorgevaren, waar het in de slikhaven voor anker is gegaan. De „Victor", die met 650 ton olio was geladen voor Amsterdam, werd aan stuurboordzijde aangevaren door het Engelse schip. De „Goodwood" bleef met zijn anker achter dc stuurhut haken, waardoor deze geheel werd ontwricht. Twee opvarenden van do Belgische tanker, die zich in de hut bevonden, bleven ongedeerd- Zij luid den echter de grootste moeite om uit de stuurhut te komen. Het bleek aan vankelijk onmogelijk dc motor af te zetten. Men moest afdalen in do ma chinekamer om de. draaiende motor stop te zetten. Later is do „Victor" op eigen kracht doorgevaren naar Hansweert. De Engelse zeeboot werd bij de aanvaring licht beschadigd. Inbraak in een kantoor te Vlissingén In de nacht van maandag op dinsdag hebben ongenode gasten kans gezien zich door het uitbreken van een ruit toegang te verschaffen tot het kan toor van do filiaalhouder van do hout handel Alberts aan de Koningsweg tc Vlissingen. Er is geprobeerd de brandkast tc forceren, wat niet is ge lukt. Waarschijnlijk omdat de inbre kers zijn gestoord. Er wordt niets vermist en de schade is niet groot. De politie stelt een onderzoek in. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een zeer geduldig gedragen lijden, onze innig gelief de vader, behuwd-, groot- en overgrootvader dc heer LEENDERT OVERBEEKE in de ouderdom van ruim 84 jaar. Sterke de Here ons in dit zwaar verlies. Wolphaartsdijk: L. J. Overbeeke M. W. P. Overbceke-KIoet Dirksland: S. van Rossum-Overbeeke J. van Rossum 's Heer-Arendskerke: WolphGartsdijk: Herklngen: Kapel lc: Wolphaartsdijk: Krabbendi jke: J- Wisse-Overbecke S. Wisse Jac. Overbeeke M. C. J. Overbeeke-Krijger A. M, Kardux-Overbceke J. Kardux E. A. de Jager-Ovcrbeeke A. de Jager P. Overbeeke J. Rijnhout-Overbeclce C. A- Rijnhout Klein- en achterkleinkinderen. Wolphaartsdijk, '1 december 1959. Veerweg 7. De begrafenis is bepaald op zaterdag 5 december a.s. te 12.30 uur. Liever geen bloemen; De coöp. weegbrugver eniging „Eendracht" te Wolphaartsdijk geeft met leedwezen kennis van het overlijden van haar voorzitter, de heer L. OVERBEEKE. Het bestuur. Wolfaartsdijk, 1 dec. 1959. VAN DE VELDE UW DRUKKER Heden overleed plotse ling onze trouwe voor zitter van do biljart vereniging „Dampoort" JACOBUS PIETER FRAN CI SOU S GEERS op de leeftijd van 68 jaar. Namens bestuur en leden van de bil jartclub „Dam poort". Middelburg, 1 december 1959,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 16