BRESKENS TREEDT UIT DE REGELING CENTRALE DIENST WALCHEREN KRITISCHE GELUIDEN RONDOM BEGROTING VAN HAAMSTEDE MARKTBERICHTEN DINSDAG 1 DECEMBER 1959 PROV 1 NO I A LE ZEEUWSE COURANT 1 KWART BEVOLKING IN NOODWONINGEN Bijna half miljoen voor werken uitbreidingsplan De raad van Breskens heeft maan dagavond besloten uit de gemeen schappelijke regeling Centrale Dienst te treden. Dit op voorstel van B. en W., die tot de conclusie waren geko men, dat de Centrale Dienst voor W. Zeenwsch-Vlaanderen in zijn huidige opzet en uitvoering niet aan de ver wachtingen, die men in Breskens koesterde, heeft voldaan, terwijl de kosten toch zeer hoog waren. Op aandringen van enkele raadsleden en daarmede handelend naar de wensen, die de P.v.d.A.-fractie in een motie had vastgelegd, nam men tenslotte het besluit de gemeenschappelijke re geling met ingang van 1 januari 1960 op te zeggen en tevens stappen te ondernemen om tot een nieuwe rege ling te komen, die betere vruchten zal afwerpen. De heer J. A. de Nooijer, die de mo tie van de P.v.d.A. voorlas, verklaar de dat zijn fractie het geheel met B. en W. eens was: „Grote plannen laten we door particuliere architec ten opmaken, terwijl we toch de ho ge kosten hebben van een gemeen schappelijke regeling". De heer M. de Boer (prot. chr. lijst) vroeg zich af of hierover achter de schermen van de Vereniging van Burgemeesters, Secretarissen en Ontvangers niet reeds was gesproken, omdat plotse ling zo veel gemeenten uittreden. Burgemeester J. A. Eekhout gaf toe, dat dit inderdaad het geval was ge weest, maar dat men in de vereni ging van mening verschilde over het geen van de Centrale Dienst mag worden verlangd en tevens over de nieuwe vorm van samenwerking die er tussen de gemeenten op dit gebied zal moeten komen. De heerJ. W. Carels (eigen lijst) drong erop aan, dat de financiële consequenties goed onder ogen zou den worden gezien. De voorzitter zet te hierop uiteen, dat Gedeputeerde Staten bepalen welk aandeel de uit tredende gemeente bijdraagt in de schade, die door haar uittreden is veroorzaakt. Noodwoningen De raad verleende het gevraagde krediet voor herstel van daken van 226 noodwoningen. De kosten zul len in totaal 40.488,bedragen, waarvan tien procent voor reke ning van de gemeente komt. Op een vraag van de heer De Boer hoe (ang de noodwoningen nog zul len blijven staan, antwoordde de burgemeester, dat bet aanvanke lijk de bedoeling was ze in 1962 op te ruimen, overeenkomstig de indertijd gestelde termijn vail 15 jaar. De toestand op de woningmarkt heeft de minister echter genood zaakt noodwoningen tot normale woningen te verklaren; Men zal de noodwoningen pas kunnen vervan gen. wanneer Zeeland een groter bouwvolume krijgt toegewezen. De burgemeester deelde mede, dat een vierde van de bevolking van Bres kens in stenen noodwoningen huist. Uitbreidingsplan Ter verdere realisering van het uit breidingsplan willen B. en W. een aantal bestratings- en rioleringswer ken laten uitvoeren, die tezamen een uitgave van 459.000,zullen ver- fen. De werken omvatten: 1. het oortrekken van de bestaande Van Zuijenstraat en het aanleggen van een nieuwe Langeweg, een en ander met trottoirs; 2. het maken van een toegangsweg van de Langeweg via de sportterreinen en het bungalow park naar de Boulevard; 3. het- ver breden van de Westlandstraat; 4. het leggen van een riolering langs de Verlengde Van Zuijenstraat, de nieuwe Langeweg en de toegangsweg •naar de Boulevard alsmede van een riolering langs de zuidzijde van de Eoulevard en 5. het maken van een opjaag-pomphuis aan de Van Zuijen straat voor de afvoer van het riool water. De raad ging met het voorstel ak koord, evenwel eerst nadat de heer Carels de mening van vele raadsle den. had vertolkt met te verklaren, dat hij er voorstander van was, dat dergelijke grote werken, waarmee duizenden gemoeid zijn, tijdig door deskundigen worden toegelicht. Nu werd de raad een voorstel gedaan, zonder dat men precies van de fines ses op de hoogte is, zo meende de heer Carels. De voorzitter verklaarde, dat dit uit tijdnood was gebeurd cu hij zegde toe, dat het hele plan bin nenkort nog eens door deskundi gen uit de doeken zal worden ge daan in een bijzondere bijeen komst, bijvoorbeeld vóór de aan vang van een der volgende raads vergaderingen. Na enige discussie besloot de raad toe te treden tot de gemeenschappe lijke regeling inzake verdeling dei- kosten van de Zeeuwse Muziekschool. Mevrouw M. M. Niermans-Gossije (p.v.d.a.) en de heren P. G. M. Goet- hals (k.v.p.) en De Boer vreesden dat de regeling de gemeente voor te hoge lasten zou plaatsen. Wethouder W. C. van der Hooft verdedigde het voorstel van B. en W. „We moeten niet alleen de materiële zaken in het houden, maar ook aan het gees- jke' en cultureel belang van de gemeente denken", meende hij. De gemeente zal financiële medewer king ve. "enen aan een visser bij de aankoop van een vaartuig met dien verstande, dat men de betaling van aflossing en rente zaJ garanderen van een lening, die 70 procent van de koopsom bedraagt. De heren Carels en A. J. de Baare (vrije lijst) pleitten voor de grootste voorzichtigheid in de beoordeling van de waarde van schepen, die gekocht worden om te worden verbouwd. De heer Goethals informeerde naar de huisvesting der bemanning op het vaartuig. Het antwoord van de voor zitter stelde hem tevreden. Sportvelden Op verzoek van B. en W. stelde de raad een krediet van 84.685, beschikbaar voor de aanleg van sportvelden. De voorzitter deelde mede, dat er een reserve van 10.000,voor de sportvelden be schikbaar is. De heer Carels gaf in overweging deze reserve aan te wenden voor de bouw van kleed lokalen en dergelijke. In het voor jaar van I960 zal met de aanleg worden begonnen. De burgemeester werd aangewezen als vertegenwoordiger der gemeente in het bestuur van de Stichting Zeeuws-Vlaams Borgstellingsfonds en in de commissie der samenwer kende kustgemeenten. De raad ging er meer akkoord, dat deze laatste commissie richtlijnen voor een ont wikkelingsplan geeft aan een aantal deskundigen, dat met de opstelling van genoemd plan zal worden belast. Ijsfabriek Voorts was de raad in principe be reid uitbreidende bedrijven of nieu we bedrijven financieringsfacilitei ten te verlenen. De burgemeester zei, dat er een tweede gegadigde is voor het vestigen van een ijsfabriek Advertentie Sinterklaas gaat blij te moe voor een DAS naar „Peca" toe HERENMODEHUIS WINKELGALERIJ, »IIDDELBCRG in Breskens, mits tegen dezelfde voorwaarden, die men de Urker ijs- fabrikant geboden heeft. Het ver zoek is in handen van B. en W. ge steld. Op verzoek van het buurtvereni- gingsbestuur „De Bloemenwijk" zal deze vereniging een subsidie ontvan gen van 150,per jaar als bijdra ge in 'de kosten, die de exploitatie van de speeltuin vergt. De tuin zal gratis worden opengesteld voor alle kinderen, die de lagere school nog niet hebben verlaten. Voor een lokaal van de lagere school worden verduisteringsgordijnen ge kocht voor 1527,tevens besloot de raad het bedrag in rekening-cou rant voor 1960 vast te stellen op 100.000, Het reglement van orde werd ge wijzigd. MIDDELBURG Lezing over T.V. voor vrijzinnige hervormden Maandagavond gaf ds. J. A. van Nieuwenhuijzen uit Hilversum, direc teur van de televisie-sectie van de V-PJl.O., de leden van de afdeling Middelburg van de Vereniging van Vrijzinnige Hervormden een kijkje in de keuken van de televisie. Dit ge beurde op een bijeenkomst van de Vrijzinnige Hervormden in het ver enigingsgebouw de „Gouden Poorte" waar ds. Van Nienwenhuijzen voor een aandachtig gehoor sprak over „Wat doe ik met de t.v.? Wat doet de t.v. met mij Allereerst besprak ds. Van Nieuwen huijzen de kenmerken van televisie, die volstrekt tegenstrijdig zijn aan de bioscoop. „De televisie is niet ge schikt voor spectaculaire schouw spelen, zoals die in de bioscopen wor den getoond, maar meer voor het de tail, de close-up", aldus spreker. Dit maakt zijns inziens de t.v- juist ge schikt voor de huiskamers, waar men in gezinsverband kan toekijken. Hierbij bestreed spreker, dat de t.v. een huisbioscoop zou zijn. Het is een heel ander medium! Vervolgens behandelde spreker op onderhoudende wijze de verschillen de mogelijkheden waarop een regis seur een uitzending kan verzorgen en er op deze wijze iets persoonlijks in kan leggen. Een voordeel van de t.v. is. dat men als kijker in de huiskamer vaak beter ziet dan een toeschouwer die zelf bij de gebeurtenis, zoals een voetbal wedstrijd, een concert, aanwezig is. Verder behandelde ds. Van Nieuwen huijzen de toneelstukken, films en documentaires, die voor de t v. wor den gebracht. Als laatste punt wees hij er op, dat men critisch moet le ren kijken. Uitbreiding van zendtijd vond spreker daarom zo belangrijk, omdat de kijkers dan gedwongen worden te selecteren. Na de lezing bestond er gelegenheid tot het stellen van vragen. Verder vermeldde het programma de verto ning van een tweetal filmpjes. C.-H.-vrouwengroep hield vergadering De chr. hist, vrouwengroep te Mid delburg vergaderde onder leiding van mevrouw E. StrubbeVan Veen. In deze bijeenkomst sprak mr. P. van Empel over „Adoptie en kinderbe scherming". Een onderwerp, waarop een uitvoerige bespreking volgde. Publieke verkoping Notaris B. A. van Verre te Middel burg heeft te Veere in het open baar verkocht een huls met erf aan de Kapellestraat A 196, aldaar, groot 92 centiaren. Koper werd de heer L. Maljers te Veere voor 4277. VLISSINGEN Bloeduitstorting en gescheurde nylonkous Toen mevrouw D. uit Vlissingen in haar woonplaats op het kruispunt Paul Krugerstraat/Scheldestraat maandagmorgen van haar fiets stap te om het verkeer voorrang te ver lenen, werd zij licht aangereden door een personenauto. De bestuurder, de heer C. uit Middelburg, wilde achter haar stoppen, zijn wagen slipte en raakte mevrouw D. De Vlissingse liep daardoor een bloeduitstorting op aan haar been en een gescheurde nylon kous. De fiets werd beschadigd. SINT-LAURENS Zilveren jubileum geref. mannenverenïging De gereformeerde mannenvereniging „Onderzoek de Schriften" tc St. Lau rens herdacht het feit, dat zij' 25 jaar geleden werd opgericht. In ver band hiermede "werd een feestavond gegeven in het gemeentelijk verga derlokaal. De voorzitter der vereni ging, do heer J. Koole, kon een flink aantal belangstellenden welkom he ten, waaronder afgevaardigden van bond en kring. De heer Span van het bondsbureau sprak een rede uit geti teld: „In dienst der Kerk". Hierin spoorde hij aan tot trouw en liefde voor de zaak des Heren. Felicitaties werden uitgesproken door ds. Van Ulden namens de gereformeerde ker- keraad en door ae heer De Klerk namens de kring. De christelijke ge mengde zangvereniging onder leiding van de heer A. Joosse, verleende muzikale medewerking aan het pro gramma van deza jubüeumavond. AAGTEKERKE „Nut en Genoegen" gaf jubileumuitvoering Ter gelegenheid van haar 65-jarig bestaan gaf de zangvereniging „Nut en Genoegen" te Aagtekerke zater dagavond een jubileumuitvoering in het verenigingsgebouw „Amïcitia". De voorzitter; de heer C. Minderhoud, kon een groot aantal bezoekers ver welkomen de zaal was geheel be zet en schetste na zijn opening in grote trekken de geschiedenis van „Nut en Genoegen". Hieruit bleek, dat de vereniging ook tijdens de beide wereldoorlogen kon blijven voortbe staan. Vervolgens bracht de jubilerende ver eniging op voortreffelijke wijze een vijftiental liederen ten gehore. Spe ciaal „Het Geuzenvendel", van T. W. Sprïj en „Achter hém aan" van H. W. de Wolf kregen een uitstekende vertolking. Voor de eerste pauze bood burgemeester J. Geuze namens het gemeentebestuur van Aagtekerke zijn gelukwensen aan. Mevrouw N. Steijn- Vreeke bracht de felicitaties over van de zustervereniging „Volharding leidt tot Doel" uit Dombutg en de heer P. Davïdse deed dit namens de zangver- de Oranjevereniging Aagtekerke sprak de heer F. Kodde enkele waarderende woorden tot het koor: Ook ambachtsheer jhr. G. A. A. van Kinschot wenste „Nut en Genoe gen" geluk met haar jubileum. Na de tweede pauze werd het toneelspel „De vrouw van de Pëppelhoeve" van Rosi- ta Peters, opgevoerd. ZOUTELANDE Sint-Nicoiaasshow De Zoutelandse middenstand „Zomid" houdt vanmiddag (dinsdagmiddag) in „Middendorp" een Sint-Nicolaas- RAAD VERGADERDE Burgh koopt aandelen van n.v. Brugverbinding-Goeree Dc gemeente Burgh zal drie aandelen van 500 kopen van de N.V. Brug- verbinding over het Haringvliet. Daartoe heeft de raad van deze ge meente maandagavond besloten. Te vens werd tijdens deze vergadering burgemeester jhr. A. van Citters aangewezen als vertegenwoordiger in de n.v. en wethouder L. v. d. Kloos ter als waarnemend-vertegenwoor diger. Een ander punt van de agenda be trof de huur van een strook inlaag- grond bij „de trap" te Westenschou- wen, groot 175 bij 30 meter. Deze grond zal voor 50 per jaar worden gehuurd van het waterschap Schou- wen-Duiveland en worden bestemd voor parkeerruimte. Ook het huidige parkeerterrein werd opnieuw inge huurd. Er werden tijdens deze vèrgadering nog enkele huurvoorstellen behan deld. Zo zal een aantal Oostenrijkse woningen in „De Kure" voor de tijd van twee jaar als zomerwoning wor den verhuurd. Volgens de normale procedure zal het strand weer voor 5 jaar worden inge huurd. Met de N.V. Bank voor Ne- derlandsche Gemeenten zal Burgh een rekening-courantovereenkomst aan gaan van ƒ75.000. Met de gemeente Haamstede werd voor de tijd van drie maanden een kasgeldlening van ƒ75.000 gesloten. Voor ƒ7,50 per vierkante meter (tot dertig meter diep) en het overige voor ƒ2 per m2, werd een perceel grond van de gemeentelijke boer derij verkocht. Aan het begin van de vergadering deelde de raadsvoorzitter mee, dat de bouw van de openbare lagere school door Ged. Staten is goedgekeurd. De heer J. Duson stelde daarbij nog aan de orde, wat de hoogste prioriteit bij deze bouw heeft: een muur rondom de speelplaats of centrale verwar ming. Als tegemoetkoming in de uitgave van een rapport over Schouwen-Dui- veland stelde de raad tenslotte een subsidie van 5 cent per inwoner be schikbaar. f Advertentie) Pantoffels I ROMIKA, in vele (£59 I maten en moderne I kleuren vanaf 6,25. ÏOOVGRS SCHOENEN show. Gnder de bezoekers verloten de middenstanders een kinderfiets. Voor de kinderen is er verder een knip- en kleurwedstrijd- Sint-Nicolaas zal 's avonds de uitslag van deze wed- „Con Amore" uit Meliskerke. strijd bekendmaken, terwijl hij dan •erenigine uit tevens de fiets zal verloten. Advertentie O- EN W.-SOUBURG Propagandafeestavond A.N.B. De afdeling Souburg van de Algeme ne Nederlandse Bedrijfsbond voor de Metaalnijverheid en de Elektrotech nische industrie belegt op zaterdag avond, 12 december een propaganda feestavond in „De Zwaan". Aan deze avond zullen onder meer Max van Praag, de Larrysons, Willy Rex, John Rico en Beb Westerduj'n medewer ken. RAAD VERGADERDE Toetreding tot n.v. Brugverbinding-Goeree Bij de behandeling van de gemeente- groting 1960 in de raad van Haam stede heeft de heer C. Verton (p.v.d. a.) maandagmorgen een kritisch ge luid laten horen. Hij sprak zijn waar dering uit voor het bestuursbeleid van B. en W-, maar wenste o.a. een meer „planmatige" aanpak van de gemeentelijke moeilijkheden. Wat betreft de gemeentelijke instelling voor maatschappelijke zorg, vond hij het bestuur niet representatief. Hierin zouden volgens hem ook ver tegenwoordigers van de vakorganisa ties zitting moeten hebben. De heer Verton informeerde verder .aar de uitvoering van het rioleringsplan en sprak de wenselijkheid uit van de stichting van een uloschool in de Westhoek. Verder vroeg dit raadslid hoe het staat met de plannen voor de bouw van een verenigingsgebouw, terwijl hij ook de exploitatie van het rusthuis ter sprake Dracht. Spreker had bezwaar tegen de bestuursvorm „De invloed van de gemeente zou vergroot moeten worden", aldus de heer Verton. Hij wees voorts op de onvoldoende werkgelegenheid op het eiland en vroeg om een „bovengemeentelijk" ontwikkelingsplan voor geheel Schouwen-Duiveland. Tenslotte ves tigde hij er de aandacht op, de re creatie in goede basen te leiden, re kening houdend met het behoud, van het natuurschoon Zelfstandigheid Het tótaal aan inkomsten en uitga ven op de gewone dienst van dc begroting beloopt f 578.595,05. waaronder een post onvoorzien van f 3480,95. De inkomsten op de ka- pitaaldienst zijn 1' 1.131.692,11 en de uitgaven f 1.440.262,56, zodat er een nadelig slot resteert van f 308.633,45. De raad betreurde het, dat de hogere bestuursorganen een stempel drukken op het gemeente lijk beleid, zodat van de zelfstan digheid weinig overt'ijft. De begroting voor 1960 van de ge meentelijke instelling voor maat schappelijke zorg sloot mot op de ge wone dienst f31.000,16 aan" Inkom sten, waarin een gemeentelijke subsi die van f 15.000. De kapitaaldienst sloot met een bedrag aan inkomsten en uitgaven van f4640,01. De raad besloot toe te treden tot de N-V. Brugverbinding „Goeree Over- flakkee en Hoeksche Waard". Als vertegenwoordiger in de vergadering van aandeelhouders van deze N.V. werd benoemd wethouder M. den Boer. Burgemeester jhr. R. J. H. Q. Röell en wethouder J. D- van Nieu- wenhuize werden voorgedragen als commissaris bij de N.V. De heer C. A. van Oord (a.r.) infor meerde naar de gang van zaken bij deze brug. Hij zag een onbillijkheid in het heffen van tol omdat hierdoor volgens hem de Zeeuwen weer de dupe worden. De voorzitter verklaar de, dat deze tol na enkele jaren wordt opgeheven. De heer H. van der Meij (s g.p.) merkte in dit verband op: „Moeten wij ons beijveren om alle schoons op de publieke mai-kt te gooien en in vasies uit te lokken, om de honderd duizendste bezoeker te begroeten?" Hij stelde de vraag, of men zich niet wat moest matigen. Verschillende kleine wijzigingen op enkele verordeningen keurde de raad goed. Met Burgh zal over een tijdvak van 3 maanden een kasgeldlening van f 75.000 worden aangegaan, terwijl de gemeente met de N.V. Bank voor Nederlandse gemeenten een lening van f67.000 zal-sluiten. waarvan f35.000 voor de aanleg van een waterleiding zeebad ..Nieuw Haamstede", te weten de Strandweg, Violenweg en de Kam perfoeliestraat en voorts nog een bedrag voor de aankoop van een hogedruk-nevelspuit voor de regio nale brandweer. Ook zal het brand weermateriaal gemoderniseerd worden. Voor het onderwijs in 1960 werd een bedrag van f 66,35 per leerling be schikbaar gesteld. De raad gaf zijn goedkeuring aan het verzoek van het E T.I. voor Zeeland om 5 cent per in woner te geven voor het onderzoek op het eiland. Over het verleggen van het eerste ge deelte van de J. J. Boeijesweg en de aankoop van grond ging de raad in besloten zitting óver. DE KLANT IS KONING in MIDDELBURG DÉ KOOPSTAD VAN ZEELAND Tal van moderne speciaalzaken, fraaie, uitgebreide keurcollecties en nergens méér service Daarom WIE WINKELT, WINKELT WÉL TE MIDDELBURG (Vereniging „Handelsbelang"). VISMIJN VEERE. 30 nov. Exportgamalen 2510 kg 220—289: Handelsgarnalen 149 kg 150—156; Schar 72 kg 59—72; Bot 231 kg 50—65; Tong 1 kg 480; Rog 7 kg 19—31; Ongesorteerde vis 28 kg 41—57; Wijting 417 kg 30—37; Kabel jauw 11 kg 62—81; Wulp 2 kg 50. AARDAPPELBECRS ROTTERDAM. Rotterdam, 30 nov. Klel-aardappelen 35 mm opwaarts: Eigenheimers i 1740— 18.50. Bintje f 15-75—1650. Meerlar.ders i 16.001655. Usselster f 13.75—14-25. DOMBURG Sint op bezoek Sint-Nicolaas heeft zaterdagmiddag een bezoek gebracht aan Domburg. Aan de grens van de gemeente werd de sint ingehaald door de muziek vereniging Apollo" waarna men naar zaal „Tramzicht" trok, waar de kinderen door de sint onthaald wer den- Tevens werden enkele films ver toond. St.-Nicolaas op bezoek in Der Boede en Ter Poorte Ondanks het sombere weer hebben maandag 254 patiënten san de ver pleeghuizen Der Boede en Ter Poorte Ie Kondekerke een heel plezierige dag gehad. Zij hebben ander leiding van dc U-V.V.-daraes uit Vlissingen een prettig Sint Nicoiaasfeest ge vierd. Precies om 2 uur reed een auto, waarin zich Sinterklaas bevond, voor bij Der Boede. De zwa.-te knecht zat zelf aan het stuur. Als ontvangst comité waren daar aanwezig de waarnemend directrice, een groot aantal verpleegsters en dames van de U.V.V. Hartelijk werd de sint toege sproken door de v/aarnemend-direc trice en Sint-Nicolaas verzekerde, daarmee heel blij te zijn. Ook was hij verheugd, dat hij de patienteD van Der Boede weer geschenken kon brengen. Hij deelde zelf de geschen ken uit aan de hoofdzusters en begon toen een rondgang langs de patiën ten. Er werd lustig gezongen en uit de luidsprekers klonken opgewekte sinterklaasliedjes, leder werd door de sint en zijn knecht persoonlijk be groet en kreeg een cadeautje. De da mes van U-V.V. deelden intussen ver snaperingen uit en voor de heren was er ook een rokertje. Het was leuk om te zien, hoe blij allen waren met hun geschenken. Even' na vier uur arriveerden de sint en Piet in het verpleeghuis Ter Poor te. Daar stond een aantal patiënten al uit te kijken naar de komst van de goedheilig man. In de verschillen de conversatiezalen zaten de patten ten hier in groepen bijeen en ook aan ieder van hen werd een cadeautje en wat lekkers of sigaren uitgereikt. Ook hier begroette sinterklaas de patiënten persoonlijk en maakte met ieder een praatje, zodat het feest vrij lang duurde. Nog lang zal er onge twijfeld in deze beide tehuizen over het bezoek van Sint-Nicolaas worden nagepraat. Steenbergen versloeg Zeeland Sport in slotfase 2-1 Scheidsrechter Kraus, die uitstekend leidde, heeft geen gemakkelijke taak gehad om de wedstrijd Steenbergen Zeeland Sport in goede banen te leiden. Van deze opdracht kweet hij zich echter uitstekend. Steenbergen speelde veel te hard en hiervan werden Langedijk en Leo van Rijswijk de dupe. Op halve kracht moesten deze voetballers na dc rust verder spelen. Voor rust waren beide partijen te gen elkaar opgewassen en de doel- verdedigers Tak van Steenbergen en Meijer van Zeeland Sport lieten zich van hun beste zijde .zien en zo kon den beide partijen met de stand 00 thee gaan drinken. Succes kwam voor Zeeland Sport toen De Schuit een. een wirwar van spelers doelman Tak het nakijken gaf (01). Het Zeeland Sport-doel kwam hierna nogal eens in gevaar, maar de uitstekend spelende doelman Meijer bleef voorlopig meester van het terrein. Zeeland Sport hield stand tot 8 minuten voor het einde, toen kreeg midvoor Heshof een kans die hij met een pracht kopbal af werkte: 11. Toen iedereen zich reeds met een gelijkspel verzoend had. kreeg linksbuiten De Ron door slecht wegwerken van de Zeeland Sportverdediging gelegenheid zijn club^aan de overwinning te helpen Een gelijkspel had de verhouding be ter weer gegeven. Zandaardappelen 35 mm opwaartB: Noordeling f 12.00—13.00. Llbertas 12.00 —13.00. Voeraardappelen t 5.00575. ROTTERDAMSE VEEMARKT. Aanvoer ln totaal 2041. Vette boeien cn ossen 1300. Varkens 741. Vette koeien, prijs in ets per kg, le kw. 295-315. 270-290. 260—270. Varkens (lev. gew.) 178. 175. 172. Vette boelen aanvoer Iets meer, handel slepend, niet geheel prijshoudend, pri ma's boven notering. Varkens (lev. gew.) aanvoer ruimer, handel kalm, terglopen- de prijzen, enkele prima's boven note ring, afloop traag. GRAANBEÜRS ROTTERDAM. Rotterdam, 30 nov. (officieuze notering per 100 kg). Tarwe tranco per schip op vochtconditie levering deze week tot 32-20 schotvrij. Voedergranen gedrukt alles a£ maalgerst naar kwaliteit tot f 2550, kippegerst, ld. tot 2650. Haver ongepunte op monster tot 25.75, rogge doorsneekwaliteit tot 23.25. Peulvruchten franco Rotter dam groene erwten op monster tot 45.00, schokkers, id., tot f 44.00. Bruine bonen boerenschoon op mons ter tot 120.000. AARDAPPELTERMIJNMARKT ROTTERDAM 30 nov. Furore maart 1 contr. 18-30, 5 contr. 18.10, Alpha 45 mm april 4 contr. f 1750, 12 contr. f 17.10 en 13 contr. 17.60. Bintje 35 mm april 50 contr. f 20.30, 100 contr. 20.40, 8 contr. 20.20; Bintje 45 mm december 2 contr. 1750. april 2 contr. i 22.60. Totale dagomzet 197 contr. Noormannen-Walcheren 1-2 In een levendige en snel op en neer golvende eerste helft heeft Walche ren verdiend beide puntjes binnen gehaald. Noormannen produceerde soms goed en Walcheren meestal be ter voetbal. Li. Biesheuvel slaagde er na zeven minuten in de stand op 01 te bren gen. Twee minuten later miste Wal cheren een opgelegde kans om deze voorsprong te vergroten, toen een van de Vlissingse voorhoedespelers voor een leeg doel over de bal trap te. De verwoede tegenaanvallen van de Westkappelaars orachten het niet verder dan enkele corners, die niet werden benut. En het was Walche ren, dat na een half uur het verzuim van de negende minuut alsnog goed maakte en het tweede doelpunt in het Noormannen-net joeg. Het vuur werk, dat de gastheren in het vol gende kwartier op het doel van hun gasten afschoten, liep echter met een sisser af... De tweede helft was een bijzonder trieste vertoning. Slechts de 28e mi nuut, toen J. Cijsouw met een hard schot de achterstand van Noorman nen tot 12 winst te verkleinen, was het aankijken waard. De rest van de „strijd" leek verdacht veel op een nachtkaars, die vergeefse pogingen deed om brandend te blijven... Officiële publikatie HALVED AGSLUITING VOOR WINKELS Burgemeester en wethouders van Vlis singen brengen ter openbare bennis, dat op de 2e afdeling der gemeentesecretarie voor een ieder ter lezing is nedergelegd de door de raad dier gemeente by be sluit dd 27 november 1959 onder nr. 26 vastgestelde verordening als bedoeld ln artikel 4, le lid, der Winkelsluitingwet 1951, regelende de halvedagsluiting voor winkels in de gemeente Vlissingen. Zeeuws geschenk voor Drente Dank zij de door de gewestelijke raad van het Landhouwsehap in Zeeland georganiseerde hulpactie kunnen de Zeeuwse boeren hun door de droogte gedupeerde Drentse collega's een geschenk- zending veevoer ter waarde van f 115.290 aanbieden: 325 ton lu- cernemeel en 35 ton gedroogde pulp. Een militair 6chip is nu met de eerste dertig ton van deze zen ding onderweg naar Drente. Deze eerste lading zal donderdagmid dag drie uur a.s. aan de St.-Nico- laasbrug te Wijster door een Zeeuwse delegatie aan de Drenten wordeii overgedragen. Aan het hoofd van de Zeeuwse delegatie zal staan de voorzitter van de ge westelijke raad van het Land bouwschap, de heer G. J. de Ja ger. Bij dezelfde gelegenheid zal vijftig ton Zeeuws veevoer symbo lisch worden overgedragen aan de boeren in Overijsel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 15