TEKKO TAKS en de Atoompantoffels 'S-HEER ARENDSKERKE EN DE GRENSWIJZIGINGSPLANNEN WALCHEREN GEMEENTERAADSVERGADERING MAANDAG 3U NOVEMBER 1959 f HU V I N V I A L hi 'óh hi U W 8 hi U O U tC ANT o RAAD VERGADERDE Minister zal opschorting van plannen worden gevraagd Tijdens de jongste raadsvergadering van de gemeente 's-Heer Arendsker- ke deelde burgemeester D. M. Ver met mede, dat het college van B. en W. overweegt ge/Jeu do ontwikke ling ten aanzien van het Znid-Sloe alsnog bij de minister van binnen landse zaken aan te dringen op een opschorting van de grenswijzigings plannen voor dit gebied. Tijdens het debat over de begroting werd verklaard, dat de plannen voor de verbetering van de Schippersweg zo duur zijn, dat vooralsnog met 't Sinterklaas zal voor zijn VRINDEN vast een DAS bij }!Peca" vinden Herenmodehuis WINKELGALERIJ 3HDDELBURG Levering van oesters aan Stichting Oesterfonds Berekend naar export op eerste peildatum De oesterkwekers te Yerseko zullen wederom in de gelegenheid worden gesteld oesters te leveren aan de Stichting Oesterfonds. Deze levering wordt berekend naar de export van oesters, in de periode van 4 septem ber tot en met 14 november 1959 (le peildatum) door belanghebben den gedaan. De kwekers, dio tijdens deze periode weinig of niets hebben geleverd, zullen worden opgetrokken tot 1/3 van het hun toegewezen Ic- veringscijfer. Welke soorten en wel ke hoeveelheden van iedere soort zul len kunnen worden geleverd, moet nog in overleg met de Oesteradvies commissie worden vastgesteld. Er mogen slechts oesters uit eigen voorraad worden geleverd, terwijl elke soort regelmatig en op het juis te gewicht moet zijn gesorteerd. Het mengen der oesters is niet toege staan. De kwaliteit van de te leveren oesters staat uitsluitend ter beoor deling van de in dienst van het Pro- druktschap zijnde controleurs. Oesters die niet behoren tot de vastgestelde soorten of niet voldoen aan de ge stelde gewichtseisen, dan wel door de controleurs als nlet-marktwaardig en/of niet consumptiewaarig zijn af gekeurd, komen niet voor inlevering in aanmerking. Oesters, die worden geleverd, moeten voldoen aan een gewicht, dat tenminste 2 kg hoger is dan het voor de betreffende soort vastgestelde minimum gewicht. De controleurs van het Produktschap bepalen, rekening houdend met de kwaliteit, de waarde der aangeboden partijen. Als basis voor de waardebepaling gelden de krachtens de .verordening tot regeling van het oesterbedrijf 1957 vastgestelde walprijzen en ge wichten. Van de door de controleurs vastgestelde waarde zal voorlopig 50 procent worden uitgekeerd met dien verstande, dat, indien dit seizoen nog tot verplichte levering zal moeten worden overgegaan, de voorlopige uitkering niet hoger dan 30 procent zal kunnen zijn. Heilsleger te Yerseke vierde 70-jarig bestaan Zaterdagavond was er in de zaal van het Leger des Heils te Yerseke een jubileumdankdienst ter gelegenheid van het 70-jarig bestaan van bet. korps Yerseke. Hierbij waren o.m. aanwezig de leider van het Leger des Heils in Nederland, Commissioner R. Ahiberg en de leden van zijn staf kolonel en mevrouw Gladpootjes en kapitein Ligteleijn. De bijeenkomst werd geopend door de plaatselijke bevelvoerend officier, kapiteine C. Bijl. Deze heette allen hartelijk welkom en richtte zich in het bijzonder tot de gasten. Zij her dacht hierna de leden van het korps, die in de loop der jaren door overlij den zijn ontvallen. Het muziekkorps van het Leger des Heils uit Middel burg bracht daarna de feestmars ten gehore. Nadat nog enkele liederen waren gezongen onder leiding van kolonel Gladpootjes was het woord aan burgemeester A. C. Willemsen. Deze bracht allereerst namens de burgerij de gelukwensen over en sprak zijn waardering uit voor het vele goede werk dat het korps voor de bevolking heeft gedaan. Hij liet zijn felecitatie vergezeld gaan van een enveloppe met inhoud, bijeenge bracht door de bevolking en de mak kers. Ds. H. R. J. Reijenga, de plaat selijke Ned. hervormde predikant, sprak hierna zijn dank uit. Hij me moreerde o.m. dat, terwijl de mens veroudert, het korps verjongt en groeit. Kolonel Gladpootjes las Psalm 118 voor, waarna Commissioner Ahiberg overging tot de bijbelbespre king. Deze handelde eveneens over Psalm 118. Kolonel Gladpootjes dank te alle sprekers en aanwezigen ten slotte. Het geheel werd door het mu ziekkorps Middelburg feestelijk op geluisterd. Voor deze bijeenkomst be stond zeer grote belangstelling. De in Yerseke gehouden collecte voor het Leger des Heils had 763,46 op gebracht. uitvoeren van de verbetering geduld zal moeten worden betracht. De bouw van een badhuis-brandweerga rage te Lewedorp wacht nog steeds op goedkeuring van rijksinstanties. Ook do openbare verlichting werd door de heren raadsleden ter sprake gebracht en ook hier zag men in verband met de financiële consequen ties weinig lichtpunten. Tevens werden de begrotingen van do Instelling voor Maatschappelijke Zorg te 's-Heer Arendskerke en de begroting voor het woningbedrijf vastgesteld. Voor de benoeming van twee nieuwe leden in het bestuur van de instel ling voor Maatschappelijke Zorg te 's-Heer Arendskerke ging de raad in een besloten zitting over. Na gehou den stemming bleken in afwijking van de aanbeveling te zijn benoemd de heren A. Quist en P. Meulbroek, beiden te Nieuwdorp. De heer J. Welleman werd als lid herbenoemd, hetgeen eveneens het geval was met de commissie woon- ruimtewet. Met de Bank voor Ned. gemeenten werd vtior 1960 een kre diet in rekening-courant overeenge komen van 150.000. De raad juichte het toe, dat opnieuw mogelijkheden geschapen zijn om onrendabele percelen aan te sluiten op het elektrisch net. Deze maal was er een garantie-verzoek voor elf percelen tussen Nieuwdorp en Lewe dorp. De geemeente stelde hiervoor 4624 beschikbaar. Naast de bijdra ge uit het P.Z.EJd.-fonds voor on rendabele gebieden zullen de belang hebbenden dan nog 11.181 moeten betalen. De mogelijkheden van ver dere aansluiting met name in de Zuid-Kraaijert en de van Citterspol- der zijn nog in studie. Bij de rondvraag drong de heer Jac. P. Lindenbergh er op aan dat voor in de toekomst uit te voeren kapi- taalswerken een urgentieplan op te stellen. (Advertentie) Neen, ik loop nooit in burger, zei sinterklaas maar er klonk spijt in zijn stem, toen hij onze collectie „El-Mior" Toplin overhemden zag. „El-Mior" het beste „nlet-strij- ken" hemd, in effen en dessins, vanaf 12,90 In Vlisslngen alleen bij Berenmodet ST.JACOBS5TPAAT 25 VLISSINGEN Speciale St.-Nicolaas- verpakking. MIDDELBURG ABVA-leden beluisterden lezing over loonpolitiek De afdeling Middelburg van de Al gemene Bond van Ambtenaren hield onder voorzitterschap van de heer J. Geljon in het verenigingsgebouw de „Gouden Poorte" een vergadering. In deze bijeenkomst hield de A.B.v. A-bestuurder, de heer Lindoorn, een inleiding over de loonpolitiek der re gering waarin hij duidelijk liet uit komen, dat de A.B.V.A. zich nog steeds op het standpunt stelt, dat een loonsverhoging voor de ambtenaren gekoppeld dient te worden aan die in het vrije bedrijf. Dit standpunt is echter in tegenstel ling met de mening van andere arab- tenarenorganisaties, die hiervan wil len afwijken. De realisering van de eis van de A.B.VA. zal dus groten deels afhangen van het standpunt der zuster-organisaties. Verder kwam de vrije loonpolitiek ter sprake, die zoals bekend door 't N.V.V. en dus ook door de AJ3.V.A. verworpen wordt. In deze kringen is men meer geporteerd voor een ge leide politiek ten aanzien van het loonbeleid. „Differentiatie van de lonen naar bedrijfstakken is funest voor die ar beiders die in een bedrijfstak werken waar de loonsverhoging niet of niet direct kan worden doorgevoerd", al dus zei spreker. Verder voerde hij aan, dat onder de ambtenaren grote onrust heerst over de wijze waarop de regering met hun belangen omspringt. „Men be drijft een soort „koehandel" met de ambtenarensalarissen", aldus een der uitspraken. De lagere en middelbare ambtenaren voelen zich zeer gedupeerd. Vicaris Visser ingeleid Tijdens de zondagmorgen gehouden dienst der Ned. Herv. Kerk te Mid delburg is vicaris Visser, die tevoren werkzaam was bij de hervormde ge meente te West-Berlijn, ingeleid in het werk van dr. H. v. d. Linde, die de volgende vijf maanden door vica ris Visser zal worden vervangen. De dienst werd beurtelings geleid door vicaris Visser en dr. Van der Linde. Examens en tentamens voor kinderbeschermingsdiploma Aan het studiecentrum kinderbe scherming A- en B-opleiding van de vereniging Kinderzorg te Middelburg, welk centrum erkend is door de na tionale federatie voor kinderbescher mingsinstellingen, hebben vijftien cursisten schriftelijk examen en ten tamen en vervolgens mondeling exa men en tentamen gedaan. Hiervan waren acht kandidaten voor het A- diploma opgekomen en zeven voor het B-diploma. Geëxamineerd en ge tenteerd werd in de volgende vak ken: pedagogie, psychologie, psy chologie van het afwijkende kind, in ternaatsopvoeding, gezinsopvoeding, kinderrecht, kinderbescherming, ge zondheidsleer, sociologie, vrije-tijds- besteding (toneel en lekespel) en godsdienst. Voor het volledige kinderbescher- mings A-diploma slaagden de dames E. van Keulen, Middelburg; B. Neve, Middelburg; R. Ossewaarde, Seroos- kerke; E. v. d. Spek, Maassluis; M. van der Wal, Vlissingen; Sj. v. Wie- ringen, Vlissingen en de heren M. Ossewaarde, Serooskerke en A. IC. Ros, Den Haag. Voor het tentamen sociologie en ge zondheidsleer slaagden de dames: E. Calliber, Middelburg;; G. K. Kwak, Den Haag; P. J. Schooff, Sluiskil; C. C. Koole, Middelburg; T. Diele- man, Sluiskil; E. Smit, Kattendijke en N. V. B. Vriend, Goes. Half januari 1960 zal cursus B wor den voortgezet en cursus A opnieuw aanvangen. Wintercollecte De wintercollecte voor de diaconie der Ned. Herv. Kerk te Middelburg heeft f 4025 opgebracht. Dit bedrag is, al dus de diaconie, hoger dan vorige ja ren, ondanks de kerkbouwactie en de zendingscollecte. VLISSINGEN Openbaarmaking saneringsplan In het bericht „Vlissingse raad kreeg er weer een geheim bijin onze krant van zaterdag zijn enkele on juistheden geslopen: het zal de lezers wel duidelijk zijn geweest, dat het A.R.-raadslid ir. J. H. Krietemeijer enkel opmerkingen maakte rond de openbaarmaking van het sanerings plan en niet van het uitbreidingsplan zoals was vermeld. De heer Krietemijer drong aan op 'n perscommuniqué, waarin de datum van de openbaarmaking zou worden ~enoemd. Middelburgse leraar en jurist naar Nieuw-Guinea Mr. H. J. Warmenhoven begin januari 1960 naar Hollandia Mr. H. J. Warmenhoven te Middel burg, leraar Engels aan het lyceum te Oostburg zal begin januari 1960 wor den uitgezonden naar Nieuw-Guinea. Hij zal te werk gesteld worden op de gouvernementssecretarie te Hollandia, waar hij zich onder meer zal bezig houden met de behartiging van de sa menwerking van Nederlands- met Australisch Nieuw-Guinea. Mr. War menhoven zal tot taak krijgen 't redi geren van gouvernementsbladen en het verzamelen en uitwerken van ge gevens, die op deze samenwerking be trekking hebben. Tijdens zijn verblijf in Nieuw-Guinea hoopt mr, Warmenhoven, die afkom stig is uit voormalig Nederlands-Indië, studiemateriaal te kunnen verzamelen voor een proefschrift over het straf recht in een primitieve maatschappij. Besluit aandeelhouders Waterleiding rechtsgeldig Het besluit van de aandeelhouders van de N.V. Waterleidingmaatschappij „Zeeuwsch-Vlaanderen", d.d. 26 juni 1959, tot goedkeuring van de jaarre kening 1858 van deze N.V. Is rechts geldig. In een schrijven aan de ge meenteraad van Terneuzen, die don derdag 3 december des avonds om 7 uur in openbare zitting bijeenkomt, wordt gezegd dat de landsadvocaat die de gemeente Terneuzen van advies heeft gediend, zich als zodanig duide lijk heeft uitgesproken. B. en W. van Terneuzen ontraden de raadsleden dan ook de nietigheid van dit besluit in rechte in te roepen. Zoals bekend heeft de heer R. Vrie- ling (vvd) tijdens de raadsvergade ring van 1 oktober j.l. na het uitbren gen van zijn kritisch rapport over het beleid van de Waterleiding, het colle ge van B. en W. verzocht een uitvoe rig advies in te winnen door een des kundige en zo nodig de nietigheid van dat besluit, in rechte in te roepen. Terneuzen moet plan voor ontwikkeling vaststellen Nu de gemeente Terneuzen is aange wezen als ontwikkelingskern, moet er een door de minister goedgekeurd ex ploitatieplan bestaan, zo schrijven B. en W. van deze gemeente de raad. De raad wordt verzocht dit plan waar in een terrein met een oppervlakte van 150 ha is opgenomen vast te stellen. In dit verband zal tevens een principe-besluit tot onteigening van grond en tenbehoeve van industrie terreinen moeten worden genomen. B. en W. van Terneuzen verzoeken de raad voorlopig goedkeuring tot ont eigening van gronden ia de Serlip- penspolder. LEZERS SCHRIJVEN Indrukken van een bezoeker Indien U er de tijd voor kunt vinden zouden wij ieder aanraden tenminste eens één keer een gemeenteraadsver gadering in Vlissingen bij te wonen. Wij hebben er een middag voor uit getrokken en hebben er beslist geen spijt van. Toch werd ons geduld wel zeer op de proef gesteld, omdat de gemeenteraad te plm. 4 uur in beslo ten zitting ging welke tot bijna zes uur duurde. Opvallend was, dat het Chanel No. 5 PARFUM LOTION ZEEP in alle maten bij Parfumerie Van Biemen IvLOKSTKAAT 4 GOES. Feestavond Gemeente personeelsvereniging De jaarlijkse feestavond van de Ge meente Personeels Vereniging té Vlissingen, die zaterdag in het Con certgebouw werd gehouden, was ook ditmaal weer bijzonder geslaagd. Het programma werd dan ook ver zorgd door een uitgelezen gezelschap radio-artiesten, uier namen reeds een waarborg zijn voor een optreden, dat op peil staat. Deze selecte groep, waarvan onder anderen Aukje Karsemeijer, Herman Emmink en Pierre Palla deel uit maakten, hield vlot de talrijke aan wezigen bezig. Het programma van deze feestavond bestond uit drie delen waarvan de eerste twee door genoemd gezel schap werdeti verzorgd. Voor de pau ze ging men „met Mozart aan de wandel" en kon men genieten van uitstekende zang door Aukje Karse meijer en Herman Emmink, die su bliem werden begeleid door Pierre Palla aan de piano. Wim Verhagen gaf een toelichting bij de muziek en vertelde vóór het optreden van de vocalisten iets over het leven van Mozart. Na de pauze vergat men alle ernst en bracht het gezelschap er een gezellige stemming in met een gevarieerd pro gramma van liedjes op leuke en luch tige teksten. Het derde deel van het programma was het gezellig samenzijn, dat on der leiding stond van de h^er C. de Jong, wiens orkest tevens de dans muziek verzorgde. HOOG EN LAAG WATER Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge -I- nap uur meter 1.57 2.28 •2-5 3.16 3.29 3.52 2.42 2.50 1.78 2.04 nap uur meter 14.22 2.37 14.52 15.40 15.53 16.14 2.51 2.58 1-77 2.03 nap uur meter 8.33 2.06 9.07 2.23 9.02 9.25 1.51 1.79 nap uur meter 20.52 2.11 21.26 22.02 21.19 21.47 2.5 2.41 1.51 1.79 Onderwijsvoorstellen in raad van Vlissingen In zijn vrijdag gehouden vergadering heeft de gemeenteraad van Vlissin gen zijn goedkeuring gehecht aan verschillende voorstellen van B. en W., die betrekking hebben op het on derwijs. Zo werd medewerking ver leend aan het r.-k. kerk- en school bestuur voor een uitbreiding van de door dit bestuur te bouwen school voor uitgebreid lager onderwijs met twee lokalen en een onderwijzerska mer. Er werd een krediet van 12.000 be schikbaar gesteld om de plannen voor de stichting van het uloscholencom plex aan de Adr. CoortelaanHen drik Avercamplaan voor te bereiden. De voor de aanschaf van leermidde len voor het onderwijs in de fysika en de biologie gevraagde medewer king voor de onder het r.-k. kerk en schoolbestuur staande St. Paulus uloschool werd geweigerd. De raad ging voorts akkoord met het voorstel van B. en W. uit te spreken, dat de uitbreiding van het leerplan van de gemeentelijke avondschool voor nijverheidsonderwijs te Vlissin gen met een cursus boog- en auto- geenlassen en de instandhouding van een zodanige cursus nodig is. De heer J. H. Bakker werd met in gang van 1 januari a.s. eervol ontslag verleend als leraar lichamelijke oefe ning aan de gemeentelijke lagere technische school; deze docent werd met ingang van 1 september j.l. in dezelfde functie benoemd aan de ge meentelijke uitgebreid technische school. De heer H. J. Braker uit Slikkerveer werd als leraar lichamelijke oefening aan de lagere technische school en de industrie- en huishoudschool be noemd. Aan laatstgenoemde school zal dë heer F. G. M. van Roessel uit Vlissingen als leraar tekenen optre den. Mejuffrouw M. Hanssen werd eervol ontslag verleend als hoofdleidster van de openbare kleuterschool „De Woelwaters"; de heer M. J. Wonder- gem als onderwijzer aan de openba re lagere „Vincent van Goghschool." Benoeming in raad van Vlissingen In verschillende raden en besturen heeft de raad van Vlissingen in zijn jongste vergadering leden benoemd: de heren J. P. van Beveren, J. Adri- aanse en A. W. de Vries werden in de Culturele Raad benoemd de heer H. W. Zwagerman kreeg eervol ont slag als lid van deze raad. In de commissie van beheer van het Vlissings Studiefonds werden de he ren K. Faase en ir. C. J. A. Bax ge kozen; ds. A. Verschoor werd als lid van deze commissie herbenoemd. In het algemeen bestuur van de stichting internaat „De Ruyterschool" werd de heer J. Boersma gekozen; in het bestuur der „Stichting Sportbe- langen Vlissingen" de heer L. Jacob- se. Herbenoemd werden in de commissie van toezicht op het lager onderwijs mevr. R. A. G. van der Wal—Wage naar, mevrouw P. VisserDekker en mej. F. C. van Tooren; in de commis sie van toezicht op het nijvereheids- onderwijs voor meisjes de heer J. Goedvolk en in het bestuur der stich ting internaat „De Ruyterschool" de heer S. Joustra. koffertje met „GEHEIM" door ons desondanks in een andere kamer werd ontdekt. Onze indruk is dat er hard en in de meeste gevallen zeer voortvarend wordt gewerkt. Als buitenstaander vraagt men zich soms af „hoe hou den ze het bij?"; maar daar zijn wij dan ook buitenstaander voor natuur lijk. Niets is ons tenminste opj_ len dat er gewerkt zou worden, beschreven in „De Wet van Parkin son." Men doet prettige ervaringen op bij zo'n bezoek. Terwlil wij aanvankelijk dachten: (gezien ae staat waarin de stoelen voor het publiek zich bevon den) „er wordt op gerekend dat wij niet te lang blijven" werden wij later zelfs op heerlijke thee en koffie ge trakteerd. Inderdaad B. en W. en de gemeenteraad zijn zeer gastvrij voor de bezoekers. DE AANKOPEN. Enkele uitspraken hebben ons bijzon der getroffen; deze b.v.: Desgevraagd deelde de burgemeester mede, dat er aan de plaatselijke bedrijven zo veel mogelijk kans wordt geboden mee te delen in de leveranties aan „Britan nia"; maar men moet niet vergeten, dat het hier om leveranties gaat waarmede vrij grote bedragen zijn gemoeidNu weten wij, dat voor dergelijke ondernemingen dikwijls speciale eisen worden gesteld, waar aan niet ieder kan voldoen. Wij zou den B. en W. echter willen adviseren het voor diverse minder exorbitante aankopen eens te proberen met enke le plaatselijke bedrijven. Wanneer dan alleen de financiële consequen ties een punt van bezwaar vormen doe dan als in de bouwwereld; betaal in termijnen of stel een bankgarantie. Wij maken ons sterk, dat „Britan nia" ook niet eerst geheel kant en klaar zal moeten zijn afgeleverd, al vorens er ook maar iets betaald zou worden. Bijzonder jammer is, dat door omstandigheden de uitvoering van dit bouwwerk al door aannemers van buitenaf wordt verricht. Laten B. en W. daarom hun goede wil tonen door zoveel als maar moge lijk is de plaatselijke bedrijven bij de installatie in te schakelen. Dit zal zeer gewaardeerd worden én Vlissin gen en de werkgelegenheid in deze plaats zeker ten goede komen. Dat het inwonertal van Vlissingen de laatste maanden aanzienlijk is te ruggelopen, moet ook in dit opzicht een teken aan de wand zijn. Ook dit heeft ons (zelfs pijnlijk) getroffen. DE DRIFTEN. Overigens ontbreekt de vrolijke noot niet op een gemeenteraadsvergade ring. Hilariteit verwekte een uit spraak van een der heren toen hij desgevraagd als zijn mening te ken nen gaf: „dat Vlissingen grote be hoefte heeft aan een terrein waar de kampeerder zijn „driften kan bot vieren." Wij nemen aan, dat hier be doeld werd „van de kampeergenoe- gens kan genieten" want nooit zullen wij geloven dat onze plaatselijke overheid een onderneming met eerst genoemd doel steun zou willen ver enen. Leerzaam en interessant is het bij wonen van een gemeenteraadsver- fadering. Maar behalve dat wordt et vertrouwen in het stadsbestuur versterkt en dat is een zeer belang rijke zaak; al blijven er natuurlijk altijd nog wensen overvooral ten aanzien van de stadssanering. Vlissingen. Een bezoeker. (Naam en adres van inzen der ter redactie bekend). 64-21. Nauwelijks was de kerel, die zich eerst met enige kernachtige termen wat moed ingèsproken had, verdwenen of één der har nassen bewoog en de stem van Terry fluisterde blikke rig: „Dat was een benauwd ogenblikje, jongens! Ik dacht werkelijk even dat we ontdekt waren!" „Blub, brr, brom, glurf!" klonk het gesmoord uit het harnas van professor Star- reveld, maar dan lichtte hij zijn vizier op en vervolgde: „Ik heb wel niet precies kunnen verstaan wat de man zei, maar hij scheen heus een beetje bang van ons te wezen!" „Dat was mijn indruk ook!" beaamde Tekko vanuit zijn wapenrus ting. „Maar iemand die hier woont weet toch zeker wel wat liij op zolder heeft staan en behoeft daar dus In geen geval angst voor te hebben. Needie man hoort hier niet. Ik ga eens voorzichtig polshoogte nemen. Blijven jullie maar stilletjes hier tot ik terugkom!" En met een „Houdt U die hellebaard zolang even vast, professor!" daalde onze vriend op zijn atoompantoffels voetje voor voetje de zolder trap af. KERKNIEUWS Afscheid ds. Roscam Abbing Zondagmorgen nam ds. A. D- H. Ros cam Abbing, die jarenlang consulent is geweest van de Hervormde Kerk te Meliskerke, afscheid van deze gemeen te. Hij deed dit met een predikatie naar aaneliding van Johannes 3 vers 16: „Alzo lief heeft God de wereld gehad...." In zijn afscheidswoord haalde ds. Roscam Abbing enkele herinneringen op. Aan het eind van de dienst dankte ouderling J. Bommeljé de predikant voor het vele, dat hij in het belang van de hervormde gemeente heeft ge daan, waarna de scheidende consulent werd toegezongen gezang 153 vers 1 e 5. 's Middags nam ds. Roscam Abbing afscheid van de hervormde gemeente te Biggekerke, waarvan hij zeven jaar predikant is geweest. Hier haalde ds. Roscam Abbing in zijn afscheidstoe spraak tal van herinneringen uit zijn Biggekerkse ambtsperiode op. Een overzicht, dat hij besloot met de tekst van zijn eerste prediking in Biggeker ke, namelijk 1 Thessalonicenzen vers 16: „Verblijdt U te allen tijde" Na mens de kerkeraad en de gemeente sprak ouderling M. Caïjé de schei dende predikant toe, waarna de ge meente gezang 263 vers 1 en 5 zong. Afscheid ds. Ph. Cornelder van Wilhelminadorp Zondagavond heeft ds. Ph. Cornelder afscheid genomen van de hervormde gemeente van Wilhelminadorp. Hij hield een predikatie over 1 Corinthe 3 vers 9: „Gods medearbeiders zijn wij en Gods akker zijt Gü". Na afloop hiervan hebben enkele af gevaardigden de naar Rotterdam ver trekkende predikant toegesproken. Namens de ring deed dat ds C Met selaar uit Goes. Burgemeester P. j. Evers en president-kerkvoogd C. Bur ger voegden daaraan hun beste wen sen toe. Nadat de gemeente ds. Cornel der psalm 121 had toegezongen, dank te de predikant voor de tot hem ge richte woorden. Aan de uitgang druk te hij alle kerkgangers persoonlijk de hand.Nadien was er nog een bijeen komst in het „Wilhelminahuis" die werd bijgewoond door de verschillen de ringpredikant, de kerkeraad. no tabelen, de directie van de Wilhelmi- napolder, het gemeentebestuur en oud- burgemeester A. Schipper van Krui- ningen Daar werd nóg het woord gevoerd door de heer Burger, die de schediende predikant een tweetal fo to's aanbood, door ds. A. W. M. Odé uit Goes en ouderling Romers van RotterdamFeijenoord.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 3