Architect -zonder bestek- raamde houw Vlissings hotel te laag Zeeuwse Almanak YELP0N i¥ Imn MARSEPEIN EN BITTERE PILLEN KEELPIJN 0NTW1KKEUNGSC0MMISSIE IN ZEEUWSCH-VLAANDEREN ADJUDANT L. KOUWEN UIT RENESSE MET PENSIOEN Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 28 NOVEMBER 1959 ONBEHAGEN BIJ RAADSLEDEN Aannemingssom ligt f 212.500,- hoger dan in juli werd verwacht In een besloten vergadering heeft de raad van Vlissingen vrijdagmiddag de moeilijkheden behandeld, die gerezen zijn rond de bouw van het hotel „Britannia", waarmee reeds een begin is gemaakt. Na afloop hiervan kon den de raadsleden in een openbare vergadering vragen stellen over deze kwestie. Daaruit bleek, dat de aannemingssom 312.500 hoger is komen te liggen, dan men in juli van dit jaar, toen de raad zijn fiat aan de bouw gaf, had voorzien. Inplaats van 1.690.000 komen de bouw- en andere kos ten op een totaal van 1.902.500. Het zal echter niet nodig zijn, dat de ge meente aandeelhouder in het hotel dit bedrag bijpast. Er zijn enkele belangstellenden gevonden, die kapitaal in het nieuwe hotel willen steken. Verschillende raadsleden waren echter van mening, dat deze „misreke ning" financiële consequenties voor de gemeente zal hebben. Zo werd naar voren gebracht, dat de jaarlijks geraamde winst van 26000 zal teruglopen tot 10.000. Burgemeester mr. B. Kolff pareerde deze becijfering echter door er op te wijzen, dat in de geraamde kamerprijzen nog enige marge zit. Zou men bijvoorbeeld bij de zeker te verwachten vcertig-procent-bezetting 20.000 logiesnachten de kamer- prijs één gulden verhogen, dan bete kent dit reeds een belangrijke winst verhoging. Bij de sluiting van de in het openbaar gevoerde discus sies rond deze meer-prijs zei burge meester Kolff geloof te hebben in de toekomst van het nieuwe hotel. Burgemeester Kolff had eerst een korte explicatie gegeven. B. en W. hadden van de commissarissen van Britannia bericht gekregen, dat de fi nanciering, zoals die begin juli was voorgelegd, op het ogenblik niet meer ..up to date" is. Vervolgens noemde hij de bedragen, waarbij hij de ver wachting uitsprak, dat het hotel toch nog een sluitende explotatierekening zal hebben, zelfs nog met een klei ne winst. Het C.H.-raadslid H. van Rooijen was do eerste, die het college van B, en W. enkele vragen voorlegde. „Het nieuwe financieringsschema heeft mij aan het schrikken gemaakt" zo be gon hij, „het gaat hier toch om een niet geringe verhoging". Wat is de (Advertentie) SINTERKLAAS, wilt g'ook dit jaar weer slagen, Geef de mannen dan waar zij om vragen: Een Ces TIP in hun schoen. Die zal 't overal „doen" En.... zij zullen op handen U dragen!!!! n TIP VAN BOOTZ Inz. Hr. V. L., Utrecht on tv. l fl. TIP I LD. Bootz' Oude Genever. Uwe. li mericks inz. aan H. Bootz Amsterdam. oorzaak dat men tot dit aanmerkelijk grotere bedrag is gekomen Een ver keerde raming van de architect?" Duister De heer E. G. Vader (k-vpnoemde de gang van. zaken „duister". Dit raadslid vroeg of er sprake is ge weest van „unfair spel" bij de aanbe steding en of er een tweede aanbeste ding is geweest Hij meende, dat het nieuwe financieringsschema wel de gelijk consequenties voor de gemeen te zal hebben. Nu men bij de raming van de aannemingssom een dergelijke vergissing had gemaakt, vroeg het K.V.P.-raadslid zich af. in hoeverre de voor het hotel opgestelde begro ting betrouwbaar mag worden ge acht. Tenslotte merkte hij op, dat de raad voor een voldongen feit wordt geplaatst, omdat reeds met de bouw is begonnen. „Een grotere openbaar heid over deze kwestie is nodig!" zo gaf hij B. en W. nog te kennen. „Bekropen door een gevoel van onbehagen" zei ir. J. H. Kriete- meijer (a.r.) te zijn, die met bur gemeester Kolff de mening kon delen, dat de houw van het hotel noodzakelijk is. Het A.R.-raadslid informeerde naar de bouwkosten van do directeurswoning en de plaats, waar deze is gepland. „Wat is er van waar, dat er technische moeilijkheden zouden zijn bij de bouw?" zo vroeg hij nog, en: „Is dit ook weer van invloed op de kosten?" De heer J. J. Kempe (arb.) mishaag de 't vooral, dat de winst op 10.000 komt te liggen. „Een wankele basis, waarop deze zaak moet gaan draaien". „We staan met de rug tegen de muur. We kunnen niet meer terug". Zo ka rakteriseerde de heer P. Bikker (c.h.) de toestand, „ik vraag mij af: is dit nog een gezonde exploitatie?" „Een zware tegenvaller" zei tenslotte VAN TOT rS.ijpe „PAEDAGOOG" De rijwielhandelaren van Walcheren hebben donderdag een vereniging als het ware „uit de grond gestampt", die maar meteen met forse plannen ter tafel is gekomen. „Paedagoog" hebben de nijvere verkopers van tweewielige vervoermiddelen hun vereniging gedoopt. De doelstelling is op het eerste gezicht vrij simpel: hot organiseren van fietstochten. Maar wie de plannen van voorzitter C. v. d. Linde uit Vlissingen, secreta ris W. de Rijke uit Souburg en de vier andere bestuursleden goed be kijkt, merkt, dat men een „Tour-de- France"-in-miniatuur op het oog heeft. Zo zal er in de pinksterweek van vol gend jaar een middag- en avond- driedaagse op de fiets op touw wor den gezet. Tien ploegen van zes jeug dige „renners" van 11-16 jaar zullen daarin uitkomen. Voor de benodigde gelden zorgen verschillende rijwiel- fabrieken, die elk een team zullen adopteren. Bovendien zullen ook nog fietstochten voor ouderen worden ge organiseerd. SINT Aan de hand van mama mocht Ireen tje in Vlissingen op bezoek bij U kunt het wel raden wie. Juistbij sint. Langs administratieve grote- mensen-wetwas sint vólkomen op de hoogte met, Ireentjes handel en wandel, zodat hij haar bij het bin nentreden niet een vertrouwelijk „Zo, Ir eentje", kon begroeten. De jongedame was niet zo heel erg onder 'de indruk. Ze beschouwde de plechtig aangedane figuur kennelijk meer als een vriendelijk soort opa dan als een in hoogheid gezeten auto riteit. En toen die „opa" vroeg of ze altijd braaf was, antwoordde ze dan ook vrijmoedig: ,(Nee hoor. Ik ben ook vjel eens stout". Sint moest het even verwerken. Ten slotte moest hij toch op het verant woord schenken van een cadeautje aansturen en dat sou met het stout zijn niet erg rijmen. Haastig impro viseerde hij een nieuwe vraofj: „Maar je mamma is zeker alttjd lieff", vroeg hij vleiend. Ireentje piekerde maar heel even, toen kwam er vlot uit: „Jawel, maar ze Is ook wel eens ondeugend!" Waarop sint ook maar een mens tenslotte mama plotseling met gróte en zeer menselijke, om niet te '■■.eggen mannelijke aandacht bezag.... ALS VROEGER... De Oudestraat te Bruinisse zal er waarschijnlijk weer uit gaan zien als vroeger, dat wil zeggen zoals op de oude gravures uit de zeventiende en de achttiende eeuw. Deze historische documenten tonen een Oudestraat (of eigenlijk is het de Houtstraat) met aan beide zijden een rij indruk wekkende bomen. Men overweegt nu om een beplanting van lindebomen aan te brengen. In drukwekkend zullen die boompjes voorlopig nog wel niet zijn, maar wel zullen ze in voorjaar en zomer de straat met hun groen een fleuriger aanzien geven. HOOGSPANNING In het gebied van Axel, Hulst en VVestdorpe rijzen de stalen pijlers op van het eerste bovengrondse hoogspanningsnet in O.-Zeeuwsch- Vlaanderen. Het is dezer dagen gereed gekomen en zal stroom voor het industriegebied transporteren. Binnenkort wordt liet net iu ge bruik genomen. TIEN VOOR EEN GULDEN De leden van de hervormde-vrouwen vereniging te Borssele zijn, toen het huishoudelijke werk in eigen keuken gedaan was, nog eens aan het kok kerellen geslagen ten bate van het restauratiefonds van de hervormde kerk in hun gemeente. Zij bakten en verkochten ongeveer vierduizend oliebollen, die grote aftrek vonden. Zij werden tegen de billijke prijs van „tien voor een gulden" aangeboden. Na aftrek van enkele onkosten zal de netto opbrengst in het restauratie fonds worden gestort. SUPPORTERS Do atlctiokkampioon van België, dc in Westdorpo wonende Eugcno Allon- slus, heeft over een gebrek aan mo rele steun van zijn dorpsgenoten niet te klagen. Er bestaat een ac tieve -supportersclub, een soort van fanclub dus. die hem vergezelt op de belangrijkste wedstrijden. Dit keer is het gehele gezelschap tegenwoordig geweest bij de „cross der azen", waarin Allonsius tiende werd. In ja nuari willen Allonsius' vrienden hun favoriet aanmoedigen tijdens de cross yan Waregem. Advertentie Centrale verwarming S AWE MA kv Nederslraai 19 - Middelburg - 'Tel. 01180-2962 de heer H. B. J. Knoop (vvd), die niet begreep, hoe de architect zoveel naast de raming kon zijn. „Van 't grootste belang is echter, dat Vlissingen het hotel Britannia terugkrijgt. „Maar is het waar, dat er nu ook achterstand is in het bouwschema?" Zonder bestek Bij do beantwoording van al deze vragen moest burgemeester Kolff toe geven, dat de architect inderdaad te optimistisch is geweest. Omdat het echter niet zeker was, dat de- bouw zou doorgaan, heeft men toen echter nog geen bestek laten samenstellen; dit had veel kosten meegebracht. De raming van de architect was dus niet door een bestek geschraagd. Uit de beantwoording bleek voorts, dat er inderdaad een eerste inschrij ving is geweest, die echter nog on gunstiger lag dan waar dc bouw uit eindelijk voor kon worden aanbe steed. Over een eventueel conflict tus sen twee aannemers zei do burge meester, dat de commissarissen had den begrepen, dat de eerste aannemer bij de bouw zou worden ingeschakeld door dc tweede aannemer. Met de bouw maakte men zo spoedig mogelijk een begin, omdat men toch al enige achterstand óp het schema had cn men het gebouw reeds in de zomer van I960 hoopt te exploiteren. Was men niet zo vlot begonnen, dan had men dit misschien nog een jaar uit moeten stellen. Er is inderdaad enige tegenslag geweest bij het slaan van een dam wand» „dit is thans ge lukkig achter de rug" aldus de heer Kolff. Er is een bouwschema opgestold. waarin do opleveringsdatum in mei van het volgend jaar valt. De directeurswoning kosten 25.000 zal aan de zijde van de Kenau Hasselaarstraat verrlj- Urker bedrijf wil in Breskens ijsfabriek bouwen Voorstel van B. en W. tot financiële medewerking Wanneer dc gemeente Breskens daar voor een gebouw beschikbaar stelt, zal daar binnen afzienbare tijd een nieuwe industrie komen: een ijsfa briek. Dc firma wed. F. Snoek en Zo nen te Urk heeft zich met een ver zoek tot de gemeente Breskens ge richt aan dit voornemen medewer king te verlenen. B. en W. stellen de raad thans voor, dit verzoek ln handen van het college te stellen en zich tijdens de maan dagavond a s. te houden raadsverga dering uit te spreken, in principe be reid te zijn voor uitbreiding of vesti ging van bedrijven financieringsfa ciliteiten te verlenen. In de eerste plaats zou dan moeten worden uit gegaan van.de gedachte, dit te doen in de vorm van garantieverlening voor op te nemen leningen. In het voorstel merken B. cn W. nog op, dat ook plaatselijke bedrijven do gemeente verscheidene malen heb ben benaderd hen in staat te stellen, noodzakelijke uitbreidingen van be drijfsgebouwen mogelijk te maken. Zoals reeds eerder meegedeeld, heb ben B. en W. van Breskens deze aan gelegenheid door tussenkomst van de Ontwikkelingscommissie West Zeeuwsch-Vlaanderen met het mi nisterie van economische zaken be sproken. Zodra het door het E.T.I. over deze zaak ingestelde onderzoek in een rapport zal zijn vastgelegd cn dit door het ministerie bestudeerd zal zijn, zullen besprekingen op meer reële basis worden gevoerd. Collecte Do te Sint-Annaland gehouden collecte ten bate van de christelijke doeleinden heeft een bedrag van f 296.45 opgebracht. (Advertentie) Lijm en plak alles met van Ceta-Bevcr (Slot van pag. 1 laas, ook aan deze inpoldering valt voorlopig niet te denken. Voor de Zeeuwse landbouw is dat een bittere pil. Bitter vooral daarom, omdat bij de onderhandelingen rond de kanaalverbreding Terneu- zenSas van Gent van Neder landse zijde niet geëist is, dat ter compensatie van het verlies aan landbouwgronden door de verbre ding de Belgen behoorden'toe te stemmen in de inpoldering -van Snaftinge. Toch was cr altijd de stille hoop, dat doze inpoldering binnen afzienbare tijd gereali seerd zou worden, doch deze hoop is nu wel de bodëm Ingeslagen. Uit het antwoord van minister Korthals blijkt overigens geens zins. dat van Nederlandse zijde sterk druk op België wordt uitge oefend om doze Saaftinge-gron- den inderdaad ingepolderd te krij gen. Wij geloven derhalve, dat de georganiseerde landbouw nog dui delijker zijn standpunt ten aan zien van deze kwestie bij rege ring en parlement kenbaar moet maken. Deze zaak mag niet trai neren Ten aanzien van de veertarieven blijft minister Korthals een beetje in het vage, doch het lijkt ver antwoord te stellen, dat 6óU hij do moties Van den Heuvel en Wes terhout rustig naast zich zal neer leggen. En daarom is naar onze stellige overtuiging nodig, dat bij dis behandeling van deze begro ting de Kamer opnieuw duidelijk baar standpunt ten aanzien van deze zaak liepuolt. In dit verband moge herinnerd worden aan op merkingen van Ged. Staten in hun beschrijvingsbrief bij de provin ciale begroting het gaat cr hier om in hoeverre men bereid is de integratie van Zeeuwsch-Vlaan deren in overig Nederland te rea liseren. Over de oesterproef heeft minister Marijnen deze week in de Tweede Kamer gezegd, dat de uitvoer baarheid van de technische wer ken beoordeeld moet worden door rijkswaterstaat, die eind januari 1960 met zijn berekeningen klaar zal zijn. Maar wat zegt nu minis ter Korthals reeds bij voorbaat Dit namelijk „Het blijkt nu al, dat er moeilijkheden zijn, die de exploitatie van een definitief bek ken ongunstig beïnvloeden". Wij hebben het al eens eerder gecon stateerd rijkswaterstaat voelt niet veel voor die proef. Ambtena ren van deze dienst proberen elk argument uit te buiten, dat de uit voerbaarheid van dit project ver mindert. Daarom mag men hopen, dat de Kamer met deze medede ling van minister Korthals zonder meer geen genoegen zal nemen zij zal tc zijner tijd inzage dienen te krijgen van die bewuste here- Kamercommissie naar Schouwen-Duiveland Do vaste commissie voor binnenland se zaken uit de Tweede Knnicr heeft liet plan nog dit jaar naar Schouwen- Duiveland ie komen om met de ge meentebesturen van gedachten te wisselen over de herindeling van de gemeenten op Schouwen-Duiveland. Dezer dagen hebben de gemeentebe sturen een schrijven van de Kamer commissie ontvangen, waarin wordt gevraagd of er behoefte bestaat nog eens over dezo kwestie te spreken. De gemeentebesturen hebben tot 2 december a.s. do gelegenheid hierop te. reageren. keningen. Wij zijn zéér benieuwd welke factoren daarin een rol spelen Do mededeling over do bijdrngon- weten is eveneens teleurstellend „Er moeten nog vragen nader be studeerd worden". Dat is belang wekkend te vernemen, maar veel belangwekkender is 't, te horen lioe lang dat studeren zal duren. Er is nu lang genoeg gewacht Ook in dit opzicht mag de Kamer geen genoegen nemen mot een opmer king die bij het onbenullige af is Tenslotte de temporisatie. Deze kwestie heeft enige maanden ge leden in Zeeland grote opschud ding verwekt, want het vertragen van de dijkverhogingen langs de Westerschelde zou er op neer ko men, dat de nagestreefde „Delta veiligheid" zelfs na de totstand koming van de afsluitdammen in 2978 in Zeeland nog niet bereikt zou zijn. Want de dijken langs de Westerschelde zouden dan nog niet klaar zijn... Do minister geeft nu toe. dat. dit allerlei ge volgen kan hebben en hij hoopt in de komende jaren hogere be dragen aan die verhogingen te kunnen besteden... Zeeland hoopt ook. Zeeland hoopt na melijk, dat er niet opnieuw een ramp nodig zal zijn om onze over heden cr aan te herinneren, dat met do veiligheid niet kan worden gespot. En dat derhalve maatre gelen zullen worden genomen om onze waterdefensie ook langs de Westerschelde binnen een redelij ke termijn op Deltahoogte te brengen. Advertentie neem bij het eerste sein van helpt snel en afdoende! een produkc van N.V. PHILIPS-DUPHAR COMMISSARIS DER KONINGIN INSTALLEERDE: Kamer van Koophandel gaf „startbedrag" Als resultaat van een aantal voorbe reidende besprekingen, waarin meer malen de wenselijkheid tot effectieve samenwerking naar voren is ge bracht, heeft de commissaris der ko ningin iu Zeeland, jhr. inr. A. F. C. Casembroot, vrijdagmiddag in Uo- Rotterdam" tc Terneuzen de Commissie Ontwikkeling Zeeuwsch- Vlaanderen geïnstalleerd. In zijn in stallatierede zei do commissaris aan vankelijk enigszins sceptisch tegen over dit streven tot samenwerking te hebben gestaan. „Ter gelegenheid van de opening der tentoonstelling tc Breskens heb ik enigszins spottend over het „ijzeren gordijn" nabij Phi lippine gesproken", aldus jhr. De Ca sembroot, „maar tijdens dat zelfde evenement heb ik inderdaad mogen constateren, dat er momenteel ecu grote samenwerking tussen oost cn west is geboren. Bovendien is geble ken dat het initiatief tot het houden van die tentoonstelling waardevol is geweest". Het verzoek om deze overkoepelende Zeeuws Vlaamse commissie aan een taakomschrijving te helpen, vond de commissaris in feite onmogelijk. „U zult gezamenlijk tot richtlijnen moe ten komen, die do belangen voor hot gehele gewest voorstaan. Als ilc dio richtlijnon zou aangeven, zou dat het idee kunnen geven van een soort van dictaat vanuit Middelburg". Met dc Subsidie voor Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverlening Gedep. Staten adviseren tot maximum van 2200 Gedep. Staten van Zeeland hebben Provinciale Staten een voorstel doen toekomen, om de stichting Neder landse Federatie voor Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverlening in Zeeland met ingang van 2958 tót wederop zegging een subsidie toe te kennen ten bedrage van lïet nadelig saldo over enig jaar, maar met con maxi mum van 2200. In 2956 en '57 was dc federatie een provinciale subsidie van 1900 ver leend. In 1957 had het bestuur ver zocht ook voor 1958 en volgende ja ren oen subsidie toe te kennen. We gens het ontbreken van de nodige gegevens omtrent de financiële toe stand der federatie was het Gedep. Staten, aldus wordt in het voorstel gemeld, niet mogelijk dienaangaande een voorstel te doen tot voortzet ting van de subsidie. Inmiddels zijn echter de rekening over 1958 en de begrotingen voor de jaren 1959 en '60 ontvangen, waarbij Gedep. Staten duidelijk Is gebleken, dat de federatie zonder pvovinciale bijdrage haar werkzaamheden zou moeten staken De inkomsten zijn Sn geen enkel opzicht voldoende om de tot het uiterste beporktc uitga ven te dekken en gelet op de bete kenis van het werk van de federatie is er volgens Gedop. Staten alle aan leiding de Federatie voor Vrouwelij ke Vrijwilige Hulpverlening finan cieel de helpende hand to bieden. GROOT VOGELLIEFHEBBER Veel waardering voor rijkspolitieman In verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd heeft de districtsadjudant van de rijkspolitic L. Kouwen uit RencsHC vrijdagoch tend officieel afscheid genomen van superieuren en collega's. Dit gebeurde in liet stafbureau van de rijkspolitie te Middelburg waar de scheidende politie-functionaris hartelijk werd toegesproken door o.n. districtscom mandant- majoor A. J. van Thiol. Adjudant Kouwen heeft voor de oor log dienst gedaan bij de Rechtbank en Verkeersdienst van de Pvijks- veldwacht to Middelburg. Tijdens de bozottingsjaren was hij ingedeeld bij de afdeling pvijsboheovsing. Later werd hij hiervan afdelingscomman dant te 'Goes. Sinds 2949 was hij dis tri ctsadju dan t bij dc stnf van het dis trict rijkspolitie to Middelburg met als standplaats Renesse. De scheiden de politieman wordt met ingang van 1 december opgevolgd door adjudant C. J. van Burg, thans commandant Parketgrocp te Den Haag. Dc heer Van Burg is in Zeeland lang geen on bekende. Vroeger is hij een tijdlang groepscommandant te Sint-Laurens geweest. In zijn afscheidswoord schetste districtscommandant majoor A. J. van Thiet adjudant Kouwen als een man. van wie hij altijd veel steun had ondervonden. Ook me moreerde hij de plichtsbetrachting van de districtscommandant, die hij al kendo van de Rijksveld- wacht van voor 1940. Zijn woor den liot majoor Van Thiol vorge- zeld gaan van oen cadeau .onder couvert. hoop dat de leden in staat zullen zijn om hun verlangens in vervulling te brengen, verklaarde hij de ontwikke lingscommissie voor geïnstalleerd. De commissie bestaat uit de bur gemeesters P. V. M. Vorcautoren. ClingeA. L. S. Lockefeer, Hulst; C. J. van Hootegem, Hontenisse; mr. P. H. W. F. Tellegen, Terneu zen; A. J. M. Kesbeke, waarne mend te Axel; R. A. J. den Boer, Sas van Gent; J. M. A. C. van Dongen, Aardenburg; H. P. Ever- wijn, Zuidzando cn J. A. Eekhout, Breskens. Verder uit de heren ir. C. A. L. Horstmann, P. Blommacrt. A. J. Cambior. H. A. M. A. dc Meijer en P. A. van der Plas, allen namens do Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeuwsch-Vlaan deren, de heer P. van Hoeve voor dc C.B.T.B., de hoer C. van Eelle- gem voor dc N.C.B., do heer J, B. Becu-Risseeuw voor de Z.L.M., dc heer W. dc Visser voor het C.N.V., de heer J. v, d. Voorde voor do K- A.B en de heer P. J. Huibrecht voor het N.V.V. Het dagelijks bestuur der commissie werd samengesteld uit de heren Tel legen, Van Dongen, Vcroouteren, Blommaert, Horstmann, Becu on v. cl. Voorde. De commissie koos als haar voorzitter de heer J. M. A. O. van Dongen cn als vice-voorzitter Ir. Horstmann. Namens de Zeeuws Vlaamse Kamer van Koophandel bood lr. Horstmann aan om het secretariaat voorlopig te doen waarnemen door de Kamerse- crotaris, dc hoor A. Hondrikse. Bovendien kon hij de, zojuist geïn stalleerde commissie mededeling doen van het feit, dat de Kamer deze weck tijdens de algemene vergadering, een bedrag van 5000 had gevoteerd als een begin om do activiteiten op gang te brengen. Hij sprak do hoop uit dat dit een stimulans mag zijn voor de gemeentebesturen om achter dit Ini tiatief te staan. Tot slot deed hij een beroep op de Zeeuws Vlaamse gemeen ten om dc binnenkort op te richten N.V., die de vliegdienst Rotterdam- Axel gaat exploiteren, te steunen. De commissie besloot om reeds op 11 de cember aanstaande bijeen te komen voor de eerste vergadering. Advertentie j FOTO- EN FILM ARTIKELEN Eon ruime kous GESCHENKEN vindt U in onze zaak. Adjudant Kouwen, die vergezeld was van echtgenote, dochter en kleinkind, werd vervolgens toegesproken door luitenant D. van Ooijen, die een bloemstuk aanbood. Verder werden woorden van afscheid gesproken door mej. M. A. van Hasolen, adjudant C. Griep uit Tirol en, die namens de groepscommandant het woord voerde en dc wachtmeester eerste klas J. de Vries van de groep Tholen, die al het politiepersoneel van Schouwen-Duive land. Tholen en Slnt-Phüipsland ver tegenwoordigde. Boekwerk Adjudunt Griep liet zijn woorden ver gezeld gaan van het eerste deel van het pas verschenen Zeeuwse woor denboek. Het tweede deel werd de schoidonde politieman toegezegd. Wachtmeester De Vries deelde moe, dat adjudant Kouwen ook op het der de deel kan rekenen, wanneer dit verschijnt. Omdat adjudant Kouwen zich altijd erg beijverd heeft voor de vogelwacht op Schouwen zelf is de adjudant een groot vogelliefheb ber kreeg hij van de afdeling Schouwen van do Nederlandse Poli tiebond een boekwerk over deze ge vleugelde vrienden. Dit cadeau werd hem aangeboden door de wachtmees ter eerste klas J. Lindhout. Verder werd het woord nog gevoerd door de adjudant-rechercheur F. den Hoog lander. Voor Zeeuws nieuws zio ook de pagina'» 5, 7, 9 en II VANDAAG. Middelburg Electro: „Die Belne von Dolores", 20 uur. 14 jaar; Schouwburg: „De man zonder angst", 19 en 21.15 uur, al.; Concert- en Gehoorzaal: Conferentie P.v.d.A., 10.30 uur; Gou den Poorle: Feestavond buurtvereni ging Bagijnhof, 20 uur. Vlissingen Alhambra: „Met muziek meer mans", 19 en 21 uur, a l.; Luxpr: „Van het westelijk front geen nieuws", 19 en 21 uur, 14 jaap; Ver gebouw Noordstraat: Propaganda- feestavond van „Ruimte", 20 uur; Scheldekwartier; St-Nicojaas-Sorée Ver. van ambtenaren van „De Schel de", 20 uur; Concertgebouw; Feest avond gemeente personeelsvereniging, 20 uur. Goes Grand: „De blauwe Engel", 19 en 21 Jaar, 18 jaar. Prins vnn Oranje: ontspanningsavond P.T.T., 20 uur. MORGEN. Middelburg Schouwburg; „De man zonder angst", 14 30 en 20 uur, l* jaar; Electro: „Die Belne von Dolo res", 15-30, 19 en 31.15 uur, Vlissingen Alhambra: „Met muziek meer mans", 15, 10 en 31 uur, Luxor: „Van het westelijk front geen nieuws", 15, IB en 21 uur. Goes Grand: „De blauwe engel", tfi en 21 uur, 18 jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 2