„KAN OP ZONDAGEN BOOT BIJ KATSEVEER WEER VAREN ZEPEN Van Biemen WALCHEREN MARKTBERICHTEN KRITIEK IN RAAD BAARLAND OP VERPACHTING VAN GROND VRIJDAG 27 NOVEMBER 1959 PROVINCIALE ZEEUWSE OOURANT RAADSLID G. KORTEKN1E, KORTGENE Burgemeester A. A. Schuit „Kunnen subsidie intrekken" In do donderdagochtend gehouden gemeenteradasvergadering van Kort- gene heeft de heer G. Korteknie (p.v. d.a.) er zijn misnoegen over geuit dat de veerboot tussen Kats-Katscvcer op zondag niet meer vaart. Hierdoor ondervinden de bewoners van Ivats veel last Wanneer zij op zondag naar Zuid-Beveland moeten, zijn zij gedwongen van het veer Kortgene- YVolfaartsdijk gebruik te maken wat voor hen een grote omweg betekent. „Is het niet mogelijk, dat de dienst op zondag weer ingevoerd wordt", vroeg dit raadslid. Burgemeester A. A. Schuit verklaar de, dat men moeilijk de eigenaar kan dwingen ook op zondag de dienst te onderhouden. „Wanneer Tr zondag niet gevaren wordt, kan de gemeente natuurlijk zijn subsidie intrekken", aldus de burgemeester, die toezegde dit met de exploitant op te nemen. Een voorstel om afwijzend to be schikken op een subsidieverzoek van de Christelijke Stichting voor Schooi en Beroepskeuze in Zeeland gaf aan leiding tot flinke discussie. Do bur gemeester wees erop, dat een be paalde Zeeuwse bevolkingsgroep niet in deze stichting is vertegenwoor digd. Indertijd waren moeilijkheden gerezen, wat tot gevolg had, dat men geen samenwerking wenste met de Z.L.M. „Daarom kunnen wij het sub sidieverzoek niet onderschrijven", aldus de heer Schuit. Het raadslid J. M. Contant (a.-r;) en F. A. Klaassen (oJi.) konden zich hier niet mee verenigen en waren vóór subsidiëring. Met zeven tegen vier stemmen worden echter besloten geen subsidie too to wijzen. Zonder enige discussie besloot do raad het waarnemend hoofd van de o.l. school, do heer P. J. Kampman, tot hoofd to benoemen. Op diens ver zoek werd aan do heer J. A. van de Plassche, onderwijzer nan de ulo school to Kortgeue, eervol ontslag verleend. Ditzelfde werd aan mevr. J. Hout- zagcrs-Geldof, schoonmaakster van (Advertentie) Pantoffels HERENCOSY'S /4W met verlengde (C|l contrefort, een echt geschenk (3Zj' bij uitstek, \A' vanaf 8,95. Ook met lams- vacht. [overs schoenen Huldigingsavond N.V.V. Bestuurdersbond Goes Heren C. Hoek en D. van Loon vierden 25-jarig jubileum De N.V.V. Bestuurdevsbond Goes en de Algemene Bond Mercurius, afde ling Goes, huldigden donderdagavond tijdens een bijeenkomst in „De Prins van Oranje" een tweetal jubilerende leden. De jubilarissen waren de heren C. Hoek, districtsbestuurder, en D. van Loon, voorzitter van de Goese Bestuurdersbond. Zij hebben er 25 jaren actieve dienst opzitten. Woorden van waardering spraken de heren H. Visser, bondspenningmees- ter van het N.V.V., B. Geleijnse, voorzitter van Mercurius en K. Dcllc- beke, tweede voorzitter van de Be stuurdersbond Goes. Sfeervolle medewerking aan deze huldigingsavond verleende 't Zeeuws Kamerorkest onder leiding van Fran cois Olivier. Op kundige wijze strooi de dit orkest zijn sprankelende mu- ziekklanken uit over de aanwezigen. Uitgevoerd werden werken van Hün- del en Mozart. Het pubiek stelde dit muziekprogramma 2eer op prijs. Dë voorzitter van de algemene bond Mercurius, de heer B. Geleijnse, sprak een openings- en een slot woord. Bromfietser na ongeval bij Sas van Gent overleden In ernstige toestand door chauffeur aangetroffen Omstreeks zeven uur donderdagmor gen heeft een chauffeur van dc Z.V.T.M. op de Kanaalwcg te Sas van Gent ter hoogte van de rijlts- ?;ebomvendienst-wnterstaut een man n zeer ernstige toestand naast zijn bromfiets aangetroffen. De weg heeft tor plaatse geen fietspad en maakt een flauwe boclit. Onmiddellijk riep do chauffeur de hulp in van een arts, die bij zijn aankumst een schedelba- slsfractuur constateerde. Het slacht offer overleed later op de dag en word overgebracht naar do gemeente lijke rouwkamer van Sas van Gent. Het bleek te zijn de 54-jarige we duwnaar J. Coquijt hit Sluiskil, vader van drie kinderen. Hij had de nacht bij familie in Zolzaetc (België) door gebracht en was op weg naar zijn werk op een fabriek in Sluiskil. Do groepscommandant van de rijks politie te Sas van Gent verzoekt ieder, die aanwijzingen omtrent het ongeval kan verstrekken zich met hem in verbinding té stellen: tel. 0 1158—375. Examen Voor het examen „Logopediste" slaagde te Nijmegen, mej. A. Lockcfeer te St. Jansteen. de ulo-school te Kortgene, verleend wegens het bereiken van de pensioen- gerechtigde leeftijd. 'O raadsleden G. Korteknie (p.v.d. a.), A- Marltusso (c.h.) en M. K. Verburg (v.v.d.) werden benoemd tot leden van de commissie tot het na zien van de gemeenterekening 1958. Voorts ging de raad akkoord tot wij ziging van artikel 11 van de Alge mene Politieverordening waarbij net verboden wordt de zogenaamde knal apparaten om vogels te verdrijven 's nachts knalachtigc geluiden te laten produceren. Geen subsidie Verder besloot de raad het krediet voor 1960 bij de N.V. Bank voor Ne derlandse Gemeenten op 100.000 vast te stellen en gaf het zijn fiat aan do begroting I960 van de Ge meentelijke Instelling voor Maat schappelijk Hulpbetoon. De gemeen telijke subsidie bcdaagt niet minder dan 47.000, terwijl hiernaast nog een bedrag van 17.750 ten laste van de gemeente komt voor krankzinni- en verpleging. 3ij de rondvraag vestigde het P.v.d. A.-lid A. Welleman de aandacht op de gemeentewerklieden, die volgens hem in hun vrije tijd vaak karwei tjes opknappen. Bovendien was het hem opgevallen, dat de werklui voor eigen doeleinden brandweermateriaal gebruikten, wat hem niet juist voor kwam. Burgemeester Schuit zegde toe dit to onderzoeken. MORNY BRONNLEY YARDLEY DANA SHULTON ia zeer veie verpakkingen. PARFUMERIE KLOKSTRAAT 4 GOES Goese zager spitters werd „eenheidsboete" opgelegd De rechtbank te Middelburg heeft donderdag uitspraak gedaan in de zaak tegen do Goese zagers-spittende familie De IC. Deze zaak diende vrij dag 13 november voor de rechtbank. Evenals de officier gevorderd had legde de rechtbank een „eenheidsboe te" op twee weken voorwaardelijke gevangenisstraf met een proeftijd van twee jaar alsmede een boete van 30 voor elk feit voor de heren en een boete van 30 voor elk feit voor de dames van de zagersgrossiersfa- milie. Tegen Th. de K. waren 3 fei ten ten laste gelegd, tegen zijn broers Fr. en B. de IC. elk twee, te gen de echtgenote van Fr. do K. drie feiten en tegen de echtgenoten van de andere broers elk één. MIDDELBURG Jaarlijkse uitvoering van „De Volksstem" Mef medewerking van Excelsior Do Middelburgse VolksBtom heeft woensdagavond met een nog slechts korte traditie gebroken. Het koor had namelijk voor zijn jaarlijkse uit voering, die uit dc Concert, en Ge hoorzaal gegeven werd niet de me dewerking ingeroepen van een solist, zoals do laatste jaren gebruikelijk was. Maar wellicht mag het feit, dat tijdens <le perioden waarin de koor leden op adem mochten komen de Middelburgse muziekvereniging Ex celsior het programma verzorgde, als het begin van een nieuwe traditie ge zien worden. In elk geval is dan de première van deze muzikale samen werking zeer prettig geweest en in het licht van het eerste gezamenlijke optreden gezien was het spel van het muziekensemble een aangename ver rassing. Evenals het koor trad de muziekvereniging twee maal op en over het geheel genomen willen we het gebodeno van de muzikanten iets hoger waarderen dan de zangpresta ties, Hetgeen men overigens van „so listische gastmedewerlcing" wel mag verwachten... Want terwijl de dames en heren van dirigent J. J. Laroes van begin tot eind een uitstekend niveau hielden, zong hot koor naar een climax: na een aarzelend begin besloot De Volksstem namelijk zijn programma met „Beelden uit het Weener woud" van Johann Strauss op bewonderens waardige wijze. Hier liet dirigent Ab Lichtendahl horen, dat zijn ensemble de opwaartse xïchting, die enkele ja-, ren goledon ingeslagen werd, heeft vastgehouden. Onder zijn bezielende leiding wist Lichtendahl na de pauze een homogene groep te formeren, die de melodieën van Strauss met gevoel vertolkte. Het koor begon met „Die Stimme der Mutter Eerde" van Max Bruch, gevolgd door de Messe in G. van Schubert, twee werken, die met een lovenswaardige moed tot een goed einde gebracht werden. Men moet er zich echter voor hoeden het is reeds eerder gezegd niet te hoog te grijpen. Excelsiors bijdrage was, zoals ge zegd, een verrassing. Het ensemble bracht licht verteerbare werkjes, die met een opmerkelijk gemak gespeeld werden. Vooral de voor het me rendeel jeugdige bugelgroep en do pistongroop excelleerden. De zware groepen zorgden voor een beheerst evenwicht, terwijl een technisch goed onderlegd slagwerk het geheel com pleteerde. Hoogtepunten waren Ber ceuse uit Jocelyn van Godard in een bewerking van dirigent Laroes en do jazz-fantasie „Rondo in -blue" van de Belg Rucllo. Twee dames-solisten waren er deze avond te horen. Zij mogen tot slot met ere genoemd worden. Mevrouw M. C. Krijger-van Saagsvelt zong op magnifieke wijze de sopraansolo in het Agnus Dei van de Messe van Schubert, waarna Jopie Louwerse 'n technisch bijzonder knappe bugelsolo speelde in „The return tantasie" van Hartmann, bewerking J. J. Laroes. Gevonden voorwerpen Aan het politiebureau te Middelburg zijn inlichtingen te verkrijgen c*n- trent onderstaande, in het tijdvak van 19 tot en met 25 november 1959, als gevonden aangegeven voorwer pen, verschillende portemonnees met en zonder inhoud, verschillende wan ten en handschoenen, huis- en andere sleutels, sjaal, plastic regenjas, zw. gummi broek, collier van imitatie- parels, deksel van Solex, sigare-aan- steker, ballpointpen, zwarte heren jas, zwarte vulpen, zwart gevlamde vulpen in etui, wit riempje met gesp, rood damestasje, grijze sjaal, speel goedhaasje, rode step, witte gymnas tiekschoen, 4-kleurenpotlood, ladder, uitlaat van bromfiets, zinken kap van schoorsteen, passer, 2 staven plat ijzer. Indien voorwerpen bil particu lieren worden afgehaald gelieve men hiervan kennis te geven aan het bu reau van politie. Evang. Luth. Gemeente Als leden van de kerkeraad zijn bij dc Evang. Luth. Gem. van Middcl- burg herkozen de heren B. v. d. Vij- i ver, P. J. van Hoorn en J. Postma. Twee ongevallen met bromfietsen Woensdagmiddag verleende de 21- jarige W. uit Middelburg, toen hij te Vlissingen per bromfiets van het Koopmansvoetpad de Baskenburgse- weg opreed, geen voorrang aan de voor hem van rechts komende vracht auto, bestuurd door de 21-jarige C. uit Middelburg. De heer W. kwam to vallen en brak daarbij zijn linker arm. Verder bekwam hij schaafwon den aan gezicht en benen. De brom fiets werd zwaar beschadigd. Dezelfde middag kwam op de Prins Hendrikweg de bromfietsberijder F. uit Souburg te vallen, waarschijn lijk doordat hij teveel bier had ge dronken. Hij werd licht aan het ge laat gewond. De politie maakte pro ces-verbaal op. Middelburgse huisvrouwen verdiepten zich in kunst „Schilderkunst van heden en verle den". Over dit onderwerp sprak de heer F. L. Maandag woensdagmiddag in een van de zalen van het „Schut tershof" voor de afdeling Middelb.urg van de Nederlandse vereniging van Huisvrouwen. Op onderhoudende wij ze behandelde de heer Maandag in het eerste deel van zijn inleiding de oude schilderkunst, waarvan hij verschil lende vormen, zoals de miniatuur- en de paneelschilderkunst, de revue liet passeren. Ook aan de ontwikkeling van deze kunstuitingen door do jaren heen besteedde spreker aandacht. Vervolgens maakte hij met zijn ge hoor door middel van een filmstrook je een wandeling langs verschillende oude meesterwerken in het Maurits- huis te Den Haag, waarbij de heer Maandag voor een verduidelijkende toelichting zorgde. Na de pauze kwam de moderne schilderkunst met zijn ve le stromingen aan de orde. De heer Maandag wees erop, dat het erg moeilijk is om in de moderne kunst de weg te vinden. Ook de museum-direc ties zitten met deze problemen. Wel ke werken zijn van blijvende waarden en kunnen aangekocht worden Ver der kwamen de prijzen ter sprake die soms voor schilderijen, zowel oude als moderne kunst, betaald worden. Tot zijn teleurstelling moest de heer Maandag constateren, dat er veel ge speculeerd wordt in de kunst. „Op de ze wijze verdwijnen veel schilderijen als beleggings-objecten in de kluis wat nooit de bedoeling van de schil der kan zijn geweest", aldus de heer Maandag. Voorts vertelde deze nog enige wetenswaardigheden over en kele impressionisten," zoals Van Gogli, Cézanne en Gauguin. Middelburgse successen op expositie te Utrecht De heer P. Simpelaar uit Middelburg, lid van de pluimvee, konijnen en sierduivenfolckersvereniging „Middel burg en omstreken" heeft op de laatst gehouden tentoonstelling van de Koninklijke vereniging Ornitho- philia te Utrecht enkele successen behaald. Een wit Wijandotte krielhaan van de heer Simpelaar klasseerde zich met 5 Z.G. en G.G.; witte WHandot- te krielhonnon met 2 Z.G., 3 Z.G. en een G. voor oud Holl. meeuw Geel doffers werd het 2 maal Z.G. en met oud Holl. meeuw Geel duiven even eens 2 maal Z.G. Verder behaalde een oud Holl. meeuw Blauw duif een G.G. O.- EN W.-SOUBURG Bijeenkomst Rode Kruis Tijdens een bijeenkomst van de af deling Souburg en Rttthem van het Rode Kruis deed de voorzitter, de heer F. Leenhouts, een beroep op de jeugd van Souburg en Kit them om zich te verenigen ïn een Rode Ivruis- jeugdgroop. Dit aar aanleiding van een lezing door mejuffrouw N. C. vun Dijk over de doelstelling van het Rode Kruis en het werk, dat door deze vereniging en haar jeugdafdelingen wordt verricht. Aan de hand van een brochure en filmstrips gaf mejuf frouw Van Dijk een zeer verhelde rend werkende uiteenzetting. Onder meer besprak zij het aandeel, dat dé leden van de vereniging hebben in de verschillende aGties. De vergade- ring werd gehouden in gebouw „De Zwaan" te Souburg. Vijftig jaar Chr. Wijkverpleging te Souburg-Ritthem De ivering van het 50-jarig bestaan van de christelijke wijkverpleging te Souburg-Ritthem werd niet bijge woond zoals gemeld door dc heer A. J. Leenhouts als vertegen woordiger van het Groene Kruis, maar als afgevaardigde van het Oranje-Groene Kruis. SEROOSKERKE (W.) Tonelisten van E.M.M. voerden blijspel op De toneelafdeling van de muziekver. „E.M.M." te Serooskerke gaf een uitvoering in het verenigingsgebouw, waaraan de accordeonver. „Crescen do" uit Vlissingen haar medeworking verleende. Na een openingswoord door de voor zitter, de heer F. de Steur, volgde het optreden van de accordeonisten, die onder de bekwame leiding van dirigent A. Joosse op zeer muzikale wijze een aantal nummers ten geho re brachten, die door de overvolle zaal met gul applaus werden beloond. Hierna voerde de toneelgroep het blij spel „Als Ma aan de touwtjes trekt" op. Hoewel de inhoud van het stuk weinig om het lijf had, wisten de spelers de dolkomische scènes op zo danige wijze te brengen dat de lach spieren menigmaal in beweging kwa men. Speciaal de rolvastheid was te prijzen, waardoor het geheel een vlot verloop had. Na afloop ontvingen de dames bloemen en de heren mochten een rokertje in ontvangst nemen, De opbrengst van deze avond was be stemd voor het instrumentenfonds van E.M.M. Jaarvergadering „Klimop" Het kinderkoor* „Klimop" te Seroos kerke (W.) hield dezer dagen zijn feestelijke jaarvergadering in het verenigingsgebouw onder leiding van zijn voorzitter, de heer Ossewaarde. Na jaarverslagen van secretaris en penningmeester werd bij de bestuurs verkiezing de heer B. Wattel geko zen als secretaris. Do kinderen wisselden verder deze avond af met samenspraakjes, voor drachten en toneelstukjes. Op zeer leuke wijze werd onder leiding van dirigent Bart Leijnse de canon „Een vreemde arme snuiter", gezongen. Er was van de zijde der ouders voor (leze geslaagde avond goede belang stelling. OOSTKAPELLE Lezing voor N.C.V.B. Voor de afdeling Oostkapelle van de Nederlandse Christen Vrouwenbond sprak dezer dagen mevr. dr. Lamai- Son van den BergPondman over „Het spastische kind." Besloten werd om de kerstmiddag op 15 december te houden. Hiervoor zullen ook de be jaarden worden uitgenodigd. Voordrachfsavond Woensdagavond trad op initiatief van de Gereformeerde Jeugdraad in de gereformeerde kerk te Oostkapelle, de voordrachtskunstenaar Willem Berkhemer uit Arnhem op. Deze droeg op sublieme en suggestieve wijze het eerste gedeelte van het Evangelie van Johannes voor. Helaas was de belangstelling maar matig. Vocale medewerking verleen de mevrouw S. MaasRotte, die en kele liederen zong, daarbij begeleid op het kerkorgel door ds. de Groot, die ook deze samenkomst met een kort woord opende en sloot. Burgerlijke stand VLISSINGEN. Eevallen: M. H. de FouwGeene, z.; M. C. Stubbe—Loekemeijer, d.; W. A- M. Vermeulen—Feddema, d.; M. van Luijk— Jasperse, z.; S. M. Hulst^-Houg, z.\ H. M. T. Schipper—Helmich, d.j E. P. Nasta- ly—V. d. Kreke, z.; H. M. v. Vught—Ba- rends, z.; W. J. Woudstra—Van Belzen, z.; L. J. Bliek—Bruggeman, d.; R. F. Timmerman—Buying, z.; J. de Pauw—De Nooljer, d. Ondertrouwd: J. J. Riemens. 22 jaar en I. J. Izeboud, 18 jaar: Th. Tesselaar, 21 Jaar en T. B. Tabak. 18 jaar; H. van As, 18 Jaar en B. A. Warman, 16 jaar; C. v. d. Mast, 25 jaar en C, P. Boucherie, 24 jaar. Getrouwd: M. Goedegebure, 24 jaar en J. J. Mannaart, 23 jaar; J. Marijs, 20 jaar en. P. A. van Vliet, 18 jaar; S. van der Heijden, 24 jaar en A. S. de Bruljn, 18 jaar. Overleden: N. M. Geensen, 75 jaar, wed. van A. R. van Rose velt; G. Romijn, 67 Jaar, e. van H. M. P. Waltz. MARKTEN BARNEVELD. EicrveUing S.B.E. Aangevoerd 315.719 stuks. Stemming rustig. Prijzen: clcrtn van 49—55 gr. 13.50—14.32; 55-61 gr. 14.40 —15.13; 84—80 gr. 18.20—18.73: eendeölcrcn van 59—70 gr. 9.51—11.21. alle# per 100 stuks. Coöperatieve Veluwso elerveillng Darne- vcld—Ede: weekaanvoer circa 1.250.000 stuks, waarvan or thans 524.310 atuk« werden geveild. Stommlng rustig. Beieren van 49—55 gr. 13.58-14.34; 55-60 gr. 14.44— 14.07; 60—05 gr. 15.00—15.07 65-69 gr. 15.91—10.51, alles per 100 stuks. Eiermarkt aanvoer 2.050.000. handel re delijk, prijzen eieren van 53 tot en met 00 gr. 14.80—10.24, kiloprijs 2.55—2.46. eieren van 52—50 gr. 13.60—14.00, kiloprijs 2.82— 250. G-lders-OveriJselse vereniging van eler- handelaren: grote eieren van 15.25—16.00, gewicht 62—68 gr., kleine eieren van 14.25 —15.00, gewicht 50—01 gram; hennafilren van 12.00—14.00, gewicht 52—54 gram. VEILING KRABBENDIJKE. 20 november. Golden Delicious I 85-90 68, 80-05 72—76, 75-80 70—00, 70—75 76—78, 05-70 70—74, 00-65 63-67, II 80-85 63-67, 76-80 69, 70-75 69—70, 85-70 64—65, 60-65 58-37, II D 46. Cox Orange Pippin I 75-80 87, 70-73 94, 65-70 86.20-87.80, 60-65 73, 65-60 VLISSINGEN Ned. Chr. Vrouwen Bond De afdeling Vlissingen van de Ned. Chr. Vrouwen Bond hield haar maan delijkse vergadering. De leiding was in handen van do presidente mevr. Holthuis-v. d. Brock. Ds. Y. v. d. Schoot herv. predikant in Vlissingen had als onderwerp, Protestants jeugdwerk in België, toegelicht met filmstrook. Het 300ste lid werd in- geschreven, deze dame kreeg een le peltje als aandenken. Op 18 decem ber zal het kerstfeest worden ge vierd. Gevonden voorwerpen Op het bureau van politie te vlissingen zijn in de week van 18-ll-'50 tot en met 24-WV59 de volgende gevonden voorwer pen gedeponeerd: enkele rijwielenauto peds; diverse heren- en dameshandsehoe. nen; kindenvant; broche; enkele porte- mannees met en zonder inhoud; beige schoen: fletspompje; ceintuur, fietstas m t inhoud en kap van achterlicht van motorrijwiel; aan het bureau zijn Inlich tingen te bekomen omtrent do adres sen. waar de volgende voorwerpen zijn te bevragen: etui met vulpen en ball point. portemonnees met Inhoud; vulpen; ballpoint; herinnerlngsmedallleheren schoen; gereedscbappentas met inhoud en kinderwantje. ZOUTELANDE Gemeenteavond Hervormde Kerk De hervormde gemeente te Zoutelan- de hield woensdagavond haar gebrui kelijke gemeenteavond in „Midden dorp" onder leiding van ds. J. van Dullemen. Op deze avond vertelde ds. D. J. Baars over zijn zendingsarbeid op Niéuw-Guinea en vertoonde daarbij verschillende dia's. Tenslotte beantwoordde ds. v. Dul lemen verschillende vragen betreffen de het gemeentelijk leven. Voorlichtingsavond B.B. Dezer dagen organiseerde de Be scherming Burgerbevolking in café „De Roode Leeuw" te Zoutelande een voorlichtingsavond. Na een openingswoord van waarne mend-burgemeester J. de Pree, gaf de heer J. L. R. Kapitz, krlnghoofd van de B.B. een duidelijke uiteenzet ting over de modorne oorlogvoering en wat te doen bij indiviluele zelf bescherming. De heer W. Roose licht te de vertoonde filmstrip toe. De tweede voorlichtingsavond wordt ge houden op dinsdag 1 december. NIEUW- EN ST.-JOOSLAND N.C.V.B. kwam bijeen De afdeling van de N.C.V.B. te Nieuw- en Sint-Joosland kwam bij een voor haar maandelijkse verga dering in het verenigingsgebouw. Spreker op deze avond was de heer M. M. Laarman van de Bond tegen het Vloeken. Hij behandelde het on derwerp: „Gods Naam in de Om gangstaal". Het was een mooie en leerzame avond. In december zal een middag voor ouden van dagen en de kerst avond worden gehouden. „KLEINE MAN TEKORT GEDAAN" Huurprijs sportveld blijft gehandhaafd In de raad van Baarland is tijdens (Ie jongste vergadering onder voorzitter schap van burgemeester XV. N. van Licre kritiek geoefend op de verpach ting van grond door het Burgerlijk Armbestuur. Het gaat om 3 ha bij de Stichting Beheer Landbouwgronden in beheer zijnde grond, die voor de tijd van 24 jaar zal worden verpacht aan de eigenaar van een gesaneerd bedrijf. Gedeputeerde Staten hebben onlangs toestemming voor deze vcr- (•achting gegeven, zo deelden B. en V. mede. Do heer A. Beulens (kvp) betreurde het dat de 3 ha grond zullen worden toegewezen aan een bedrijf, dut reeds over 15 ha beschikt. Dit raadslid zóu liever hebben gezien, dat de grond naar een „kleine man" zou zijn ge gaan. Volgens do heor H. de Vriend (gem. bol.) zou het Burgerlijk Armbestuur helemaal niet in deze kwestie zijn ge kend. „Men heeft het Burgerlijk Arm bestuur de grond afgetroggeld" meen de deze spreker verontwaardigd. De heer De Vriend noemde het funest om „In het herverkavelingsgebied al les aan de boeren te geven. Op die manier werkt men de ontvolking van het platteland in de hand". Spreker betreurde het, dat B. en W. zonder de raad te raadplegen Gedeputeerde Sta ten in kennis hadden gesteld van mening van de meerderheid in hun college. De voorzitter zette uiteen, dat de termijn van 24 jaar een eis is van de herverkavclingsdienst. Het Bur gerlijk Armbestuur is er altijd van op de hoogte geweest, dat de des betreffende grond voor sanering In aanmerking diende tc komen. Ook burgemeester Van Uere verklaar de liever te zien dat 30 mensen elk I ha krijgen dan dat er 2 zijn die 15 ha krijgen toebedeeld. De hoer Do Vriend dacht dat bij ver deling van de grond ook geen dure gebouwen nodig zouden zijn. „Bij dc grote boeren zal de grond nooit zoveel opbrengen als bij de kleine boeren", meende hij voorts nog. Hij was er van overtuigd, dat G. S. eon heel ander antwoord zouden hebben gekregen, wanneer de raad om advies was ge vraagd. Burgemeester Van Lierc zei- de, dat het hém speet, dit niet gewe ten te hebben. De zaken moeten ech ter blijven zo ze zijn. Goedgekeurd werden vervolgens een nieuwe ge meenschappelijke regeling voor de schoólartsendienst op Walcheren, Noord- en Zuid-Beveland en de derde wijziging van de begroting 1959. De raad oesloot de huurprijs voor het sportveld te handhaven op 300 per jaar, daar de gemeente Oudelande de subsidie a8n de sportvereniging ver hoogd heeft tot 225 per jaar. 83, II D III gr. 60-62, f 47, kroet 42—31. J-naUian E 75-80 70, 70-73 73, 6S-70 09. I 80-83 64. 75-60 68, 70-73 69, 65-70 63—64, 00- 65 59, II 80-85 58, 73-80 63-64, 70-73 61—65, 65-70 58—60, 60-65 54—55, II D 39. Ellisons Orange X 80-85 68, 75-80 08, 70-75 63, 65-70 61, II D 44. Gouclrelnettc I 85-93 52, 75-85 53, 65-75 44. 80-35 51, 75-80 00, 70-75 44. Pre sent v. Engeland II 75-05 86, 68-73 55, 55-05 48—50, II D S4.Laxton Superbe I 70-75 50, 05-70 03, 60-65 62. Conference (monster) I 65-75 77—77 30. Doyenne du Cornice I 85-90 91 00-85 106, 75-80 111, 70-75 115, 65-70 110, II 88-00 93. 80-85 00. 75-80 104, 70-75 110, 65-70 105, II D 81, IOI gr. 85. III f. 71. Verpakt fruit: Jonathan E 80-83 78, 75-80 80. 70-73 77—80, 65-70 75, 60-65 60. X 80-85 72—73, 75-80 77—80, 70-7S 78, 65-70 71—75, 60-65 64. Cox Orange Pippin E 70-75 111—124, 65-70 103, I 75-60 105, 70- 75 107, 85-70 93, 60-63 79. Golden Delicious E 80-85 80—91, 75-00 80—94. 70-75 67—95, 65-70 80—82, 00-65 09. I 88-90 85-87, 80-05 85—88, 75-80 83—87, 65-70 74-81, II 75-80 76, 85-70 76. Rode v. Boskoop I 90-95 72 —80, 85-99 73—82, 80-85 71, 75-80 77, 70-75 74. Glorie van Holland E 70-75 72. Ellisons Orange E 80-85 80, 78-80 83. 70-75 79—87. Winston I 85-90 82, 80-86 81-66, 75-80 78—84 70-85 81-65, 65-70 78—86. Verpakt. Present v. Engeland X 70-75 74, 65-70 77, 60-65 72. 55-60 08. Lombart» Cal ville I '1-90 73, 80-85 75, 75-80 70. 70-75 65. 65-70 64. Doyenne du Cornice O 85-90 115 —124, 80-85 UI—131, 78-80 117—129, 70-75 123—129. 65-70 117, U 90-93 107, 85-90 105— 112, 80-85 100—110, 75-80 103—114, 70-75 102—113, 65-70 96—104. Leglpont E 75-80 108, 70-75 110, 65-70 102, 60-65 94, I 80-85 98, 75-80 98, 70-75 90, 05-70 97, 00-05 85. Br. d' AnjOU I 03-90 82, 80-85 88, 75-80 89, 70-75 93, 65-70 8". Comtesse dc Paris I 70-75 69, 65-70 61, 60-65 52, 55-60 40. Br. Alex Lucas I 75-80 114, 70-75 104. Auto uit Goes reed tegen een boom Op do verkeersweg van Bergen op Zoom naar Zeeland deed zich in do nacht van woensdag op donderdag omstreeks half drie een vrij ernstig verkeersongeval voor bij de kruisiDg Bergen op Zoom - Hoogerheide - Zeeland. Van do richting Zeeland kwam 'n be stelauto van de firma L. uit Goes, bestuurd door de heer M. uit Vlis singen, vertegenwoordiger van deze firma. Vermoedelijk door een stuur- defect, reed de bestuurder, die alleen in de auto zat, recht door de bocht bij het tankstation. Hij ramde daar bij de afbakening, reed vervolgens tegen een boom en duikelde met de auto in de sloot. Hoewel de wagen flink beschadigd was en naar een garage moest worden gesleept, be kwam de bestuurder er met een lichte shock af. Nadat de beheerder van het tankstation de man op ver haal had laten komen, kon M. met een auto liften naar Bergen op Zoom, vanwaar hij met de eerste trein naar Vlissingen terugkeerde. De rijkspo litie van Hoogerheidc stelde een on derzoek in. NIEUWS VAN ADVERTEERDERS Transatlantisch reizen „Varen is genieten" „Varen is genieten" was de titel van een van de films, die de Holland- Amerikalijn donderdagavond in het Concertgebouw te VUssingen ver toonde. En met deze aankondiging van een van de rolprenten over het „luilekkerland op een groot passa giersschip" had de H.A.L. niets te veel gezegd. De aanwezigen er wa ren ook verschillende toekomstige zeelieden van de Zeevaartschool hebben een uitstekend beeld gekregen van het verloop van een reis aan boord. Zij werden via het witte doek meegenomen voor de grote oversteek naar de Verenigde Staten en Canada en kregen kleurige snaphots voorge schoteld van het interieur van het vlaggeschip en de vele soorten van ontspanning, die de dekken hebben te bieden. Een van de vertegenwoordigers van de Holland-Amerikalijn, de heer D. Spek jr. uit Rotterdam, gaf aan het begin van de avond een beknopt overzicht van de reis-mogelijkheden. Hierna kwam eerst de bouwfilm van het nieuwe vlaggeschip, het s.s. „Rot terdam", op het scherm. Van de kiel legging tot de tewaterlating konden de bezoekers de bouw volgen. Tijdens de pauze bestond nog gele genheid om enkele modellen en foto materiaal van de verschillende grote passagiersschepen te bezichtigen. Het tweede deel van het programma bestond uit de vertoning van een reeks kleurendia's over een reis naar Amerika, die van commentaar wer den voorzien door de heer F. Weeda. Van onze adverteerders Semi-zelf bedieningswinkel werd geopend In de Dorpsstraat te Oostkapelle heeft burgemeester F. G. Sprenger dinsdagmiddag officieel de nieuwe Sparwinkel van de fam. Davidse ge opend. Het betreft hier een semi- zelfbedieningswinkel, die voor Oost kapelle een belangrijke aanwinst be tekent. Er bestond voor deze ope ning een grote belangstelling, terwijl de winkel versierd was met vele bloemstukken. Scheepvaartberichten VUssingen aangekomen op 25 nov Nanó' van Melitta. Karmas van Gent. Beekber gen van Antwerpen. Camefrounkust van Antwerpen. Marian H van Antwerpen. 25 nov: Morag yan Antwerpen. Andes van Southampton. VUssingen vertrokken op 25 nov.: Beek bergen naar Wioklaw. Hen Ja naar Lon den. Nano naar Emden. Expo naar Sho- reham. Karmas naar Narvik. Marian II naar Oporto. Gepasseerd naar Antwerpen op 25 nov.: Tamo van Bremen. Albert v van zee. Result van Rotterdam. Lemsterkerk van Bremen. Aagtekerk van MareelUe. Veritas van zee-Gent. Prins Johan Willem Friso van zee. Egbert Wagenborg van Raumo. Bram van Dunkirk. Tempo D van Bos ton. Eyo S van Rotterdam. 26 nov.: stad Delft van Viaardingen. Nisse van Bou logne. Sagltta van Rotterdam. Leuveha- ven van Rotterdam. Nero van Cadiz Hada 2 vaa Ipswich.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 23