GROTE BELANGSTELLING VOOR VEEMARKT TE TERNEUZEN WALCHEREN ROOSMARimJE HEEFT HAAR KOFFERS AL GEPAKT WALCHERSE ZWEEFVLIEGERS OP W0ENSDRECHT WELKOM LET OP DE RAAMBILJETTEN! DONDERDAG 26 NOVEMBER 1959 PKOVINül A Lti Z bi bi U"W8K VU U KA N 7 7 AANVOER EN KWALITEIT GOED Hefc: comité, dat zich ieder jaar opnieuw belast met de organisatie van de veemarkt te Terneuzen, schijnt voor deze hardnekkigheid op de duur toch beloond te worden. Verschillende malen waren de veehandelaren slechts schoorvoetend bereid om aan deze markt deel te nemen, maar overlopen van belungstclling deed het niet. Woensdagmorgen was het echter al vroeg te zien dat er deze maal meer dan gewone belangstelling was en. toen Terneuzen's burgemeester om 11 uur de veemarkt voor geopend verklaarde, was er meer aapvoer dan de laatste jaren het geval is geweest. Handel was levendig Mr. P. H. W. P. Teilegen kon boven dien namens de aanwezige deskundi gen verklaren dat de aangevoerde beesten ook voldeden aan de gestelde kwaliteitseisen. „Met de beste wen senvoor een succesvolle dag, ver klaar ik voor de laatste maal deze veemarkt voor geopend", zo be sloot de burgemeester. Er was voor deze elfde jaarlijkse veemarkt heel wat belangstelling en tot laat in de middag bleven de han delaren en kopers op het marktplein tje bijeen. Maar toen was ook het overgrote deel van het aangevoerde vee; van eigenaar veranderd, zodat gerust kan worden vastgesteld dat de handel „levendig" en „succesvol" is géweest. In de bovenzaal van hotel „Cen traal" werden 's middags om drie uur de prijzen, bestaande uit me dailles en geldprijzen, uitgereikt. De uitslag van de keuringen luidde Paarden, warmbloed. Ie prijs, eig. C. van-Wijck en Zn., Sluiskil; paarden, koudbloed, le prijs, eig. J. A. Dees, Terneuzen. Vetvee: koeien, 1 keer gekalfd, le prijs, eig. C. v. d. Veeke, Stoppeldijk, oudere koeien, le prijs,/ eig. C. van de Veeke. Ossen met 4 tanden: lb en 2a, A. Ysebaert, Terneuzen; 2b A. v. d. Voorde, Philippine, 3a J. Schrijver, Terneuzen; 3b A. Ysebaert, Terneu zen. Ossen met 2 tanden: le prijs. A. v. Vooren, Philippine en 2e prijs, A. Ysebaert, Terneuzen. Ossen zonder tanden: 2a en 2b, C. v. d. Veeke, Stoppeldijk; 3b A. Del gheijer, Terneuzen. Kampioen vetvee: A. Ysebaert, Ter neuzen; reserve kampioen, J. Ver- straeten, Axel. Fokvee: koeien, 1 keer gekalfd, le prijs, L. de Putter, Terneuzen. Kalf- vaarzen, hoogdrachtig, le prijs, L. de Putter. Vaarzen, drachtig, le prijs, L. de Putter. Vaarzen met 4 tanden: le prijs, M. Dieleman, Terneuzen; 2e prijs, D. Haak, Sluiskil en 3e prijs, A. Delgheijer, Terneuzen. Vaarzen met 2 tanden: la J. Verstraeten, Axel, lb J. van Es, Terneuzen, 3e prijs, A. Delgheijer, Terneuzen. Vaarzen zon der tanden: 1, 2 en 3a, C. v. d. Vee ke, Stoppeldijk, 3b A. Delgheijer, Terneuzen. Kampioen fokvee: eig. L. de Bruijne, Zaamslag. Graskalveren: le, 2e, 3e en 4e prijs, H. en E. Picavet, West dorpe Graskalveren, dikke: le en 2e prijs, H. en E. Picavet, Westdorpe. Graskalveren, grote: le, 2e en 3e prijs, H. en E. Picavet, Westdorpe. Graskalveren, kleine: le, 2e en 3e en 4e prijs, H. en E. Picavet, Westdorpe. Nuchtere kalveren: le prijs, A. van Wijck en Zn.. Sluiskil, 2e prijs, H. en E. Picavet, Westdorpe. Pinken: le, 2e en 3e prijs, H. en E. Picavet, West dorpe Pinken, dikbillen: la J. Ver- traeten, Axel, lb H. en E. Picavet, Westdorpe. Kampioen dikbillen: J. Verstraéten, Axel. Varkens: Pitrain biggen: le en 2c prijs, G. Scheele, Hoek. Witte big den: le en 2e prijs, G. Scheele, Hoek. 'itrainvarkens, grote: le en 2e prijs, G. Scheele, Hoek. Grote varkens: le prijs. J. van Es, Terneuzen, 2e prijs. A. C. Geldermans, Terneuzen en 3c prijs, C. Verschelling, Terneuzen. Fokschapen: le en 2e prijs, G. Schee le, Hoek. Slachtschapen: le en 2e pi-ijs, G. Scheele, Hoek. Advertentie r,Als ik in Nederland woonde"/ zei sinterklaas „moest ik vast zo'n heer lijk warme kamerjas hebben. Trouwens uw collectie vesten en pull overs zouden me dan ook van pas komen". KORTE KAMERJAS (coin de feu) vanaf 32,50 LANGE KAMERJAS vanaf 37,50 VESTEN met en zonder mou wen, vanaf 24,50 PULLOVERS en SLIPOVERS, vanaf 15,90 „WOLKAM" VESTEN en PULLOVERS, alléén bij ST.JACOBSSTPAAT 25 VLISSINGEN P.S. Speciale St.-Nico- laas verpakking! (Advertentie) .ikwil Bolletje/" de échte eierbeschuit Engelse vrachtvaarder bij Bath aan de grond Het Engelse 'vrachtschip „Port Wyndham" (8702) uit Londen, dat op weg was naar Antwerpen, is gis teravond tegen zes uur bij Bath op de Westerschelde aan de grond ge lopen. Het schip, dat even ten westen van de Noordballastplaat strandde, werd enkele uren later door Ant- werpe Letzer-sleepboten vlotgetrok- ken en naar Antwerpen gesleept. Depressie met zachtere lucht in aantocht ff (van onze weerk. medew.) ff H Al enkele dagen voert een ma- M s tige zuidoostelijke wind koude ff lucht naar ons land, met veel H bewolking en mistvelden. Een hogedrukgebied treffen wij aan boven de Balkan en ook boven ff Noord-Scandinavië, waar zeer f§ strenge vorst voorkomt. m Deze zeer koude lucht vloeit in n de richting van de randstaten en Rusland weg. Boven het ff Engelse Kanaal kwam woens- If dagavond een kleine depressie s tot ontwikkeling, die in noor- delijke richting trekt. De wind zal tussen zuidoost en zuid vandaag nog iets in kracht §f fj toenemen, maar inmiddels na- ff H dert er uit het zuidwesten een p storingsfront, met wat regen, ff waarachter belangrijk zachte- H re oceaanlucht aanwezig is. fl Het lijkt ons waarschijnlijk, dat in de komende vierentwin- e§ tig uur dit veld onze omgeving j= zal bereiken of passeren, waar- ff na opklaringen verwacht 1110- ff jfj gen worden. ff ff De temperatuur in deze oceaan- ff lucht stijgt dan ongeveer tien n twaalf graden Celsius. De ff koude tucht in Oost- en Mid- m den-Europa zal ons voorlopig ff niet bereiken en wordt tijde- ff lijk weer naar het oosten ver- p dreven. Hierdoor nemen ook de ff mistkansen Weer af. liiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiif MIDDELBURG Universitaire bijeenkomst te Middelburg Voor oud-alumni van Leidse universiteit Evenals in vele plaatsen in Neder land zal vandaag in Middelburg weer een universitaire bijeenkomst wor den gehouden ter bevordering van het contact tussen de rijksuniversi teit te Leiden en de oud-alumni. De sprekers zijn hoogleraren, leden van de wetenschappelijke staf en studen ten, die de universiteit vertegen woordigen. De datum van 26 novem ber is voor deze bijeenkomsten ge kozen, omdat in 1940 op deze dag prof. mr. R. P. Cleveringa zijn rede hield naar aanleiding van het ontslag van prof. mr. E. M. Meijers door de 'bezetter. Deze rede vond grote weerklank onder de oud-alumni, die het universitaire verzet daarop hun steun gaven. Te Leiden zelf vindt een bijeenkomst in de Pieterskerk plaats, tevens voor de studenten. Op 3 okto ber zijn reeds Leidse bijeenkomsten gehouden in Arnhem en Dordrecht. Aan de meeste der bijeenkomsten is tevens een gemeenschappelijke maal tijd verbonden. De organisatie gaat uit van het Leidsch Universiteits- Fonds en de stichting Pro Civitatc, met hulp van vele plaatselijke co mités. VLISSÏNGEN Onttrekking Vlamingstraat aan openbaar verkeer Voor uitbreiding P.Z.C.-bedrijfsgebouwen In verband met de voorgenomen ver bouwing en uitbreiding van de be drijfsgebouwen van de Prov. Zeeuwse Courant, stellen B. en W. van Vlïssin- gen aan de raad voor een gedeelte van do Vlamingstraat aan het open baar verkeer te onttrekken. Een bezwaarschrift van de heer P. Vrolijk bevat volgens B. en W. geen zakelijke argumenten tegen de ont trekking. Daarom stelt het college voor dit bezwaarschrift ongegrond te verklaren. De voor de P.Z.C. zeer noodzakelijke uitbreiding kan alleen plaats vinden, indien de mogelijkheid bestaat haar aan de Walstraat gevestigde panden aan de achterzijde zo uit te breiden, dat deze in verbinding kunnen wor den gebracht mot haar tussen de Vlamingstraat en de Kleine Kerk straat gelegen gebouwen. Na ampele overweging en nadat het college zich terzake heeft doen advi seren door het Architectenbureau Roosenburg-Verhave-Luyt-De Iongh zijn B. en W. tot de conclusie geko men dat, aangezien de Vlamingstraat ook voor uitbreiding van andere aan het gedeelte van de Walstraat, tussen de Wagenaarstraat en het Groene- woud, gevestigde winkelbedrijven een ernstige belemmering vormt, het wen selijk is de Vlamingstraat naar te blijken behoefte in gedeelten aan het openbaar verkeer te onttrekken. Hier door wordt mede bereikt, aldus B. en W., dat de P.Z.C. op de huidige plaats aan de Walstraat gevestigd blijft, hetgeen het college van groot belang acht voor het op peil houden van dc Oude Stad. B, en W. zijn voornemens, zodra dc onttrekking aan het openbaar ver keer van het bedoelde gedeelte van de Vlamingstraat onherroepelijk is geworden, aan de raad een voorstel te doen tot het aangaan van een grondruil met de P.Z.C., waarbij het gedeelte van de Vlamingstraat aan de P.Z.C. in eigendom wordt overgedra gen, in ruil voor de aan de onderne ming toebehorende terreinen aan de Kleine Kerkstraat en de Vlaming straat, waarvan de verwerving voor de gemeente wenselijk is. Universitair examen Voor het kandidaats-examen pedago giek in de verenigde faculteit der let teren en wijsbegeerte en der genees kunde, slaagde aan de Nijmeegse universiteit, de heer J. van Belle, hoofd ener school te 's-Gravenhage, vroeger te Vlissingen. NIEUW- EN ST.-JOOSLAND Raad vergadert De raad van Nieuw- en Sint-Joosland komt vrijdag 27 november, 's avonds om 8 uur in openbare vergadering bijeen. Op de agenda staan de ont slagaanvrage van mejuffrouw. S. Mulder als onderwijzeres aan de openbare lagere school en de voorzie ning in deze vacature. Verder is gr een voorstel om de uitgaven van - de o.l.s. over 1958 vast te stellen èji wordt een wijziging in de gemeen schappelijke regeling schoolartsen- dienst besproken. Officiële publikatie VLISSÏNGEN. i Spreekuur wethouder van volkshuis vesting en bouwnijverheid. Het spreekuur van de wethouder van volkshuisvesting en bouwnijverheid van Vlissingen op donderdag 26 noyember, gaat niet door. Aanleg wegverhardingen te Terneuzen aanbesteed Woensdagochtend is In liet kantoor van de Rijkswaterstaat te Middel burg aanbesteed het uitvoeren van grondwerken, 't maken van gewals te verhardingen en bijkomende werken in de gemeente Terneuzen. Hiervoor waren tien gegadigden, waarvan het Terneuzense aanne mingsbedrijf W. J. Bruijn met 101.525 de laagste was. Voor de overige inschrijvers werden de volgende bedragen genoteerd: 2 fa. C. D. de Ruijsscher en Zn., Bier vliet 111.050; 3 aannemersbedrijf M. P. Hol, Hulst 112.380; 4 K. Lu- casse, Walsoorden 113.370; 5 J. en K. T. de Oude te Biervliet 113.955; 6 G. en A. Sponselee, Kloosterzande 114.500; 7 n.v. Aannemersbedrijf E.L.K., Schoondijke 116.200; 8 fa. wed. P. R. Toussaint en Zn., Cadzand 118.100; 9 fa. gebrs. De Bokx, Ter neuzen 120.200; 10 J. V. Freijser, Sint Jansteen met 125.000. Het proces van Neurenberg - „Opmars naar de galg" - Baron van TuyII van Serooskerken sprak te Vlissingen De vertegenwoordiger van de Neder landse regering bij het Internationale Militaire Tribunaal te Neurenberg in 1946, mr. A. M. Baron van TuyII van Serooskerken uit Haarlem, heeft woensdagavond verhaald van zijn er varingen bij en de achtergronden van dit monsterproces, dat de berechting van 22 Duitse oorlogsmisdadigers behelsde. Op uitnodiging van boekhandel De Ruiter N.V. was de heer Van Tuyll naar ♦Vlissingen gekomen, waar hij voor een groot aantal belangstellen den in „Britannia" een interessante causerie hield naar aanleiding van het onlangs verschenen boek „Op mars naar de galg" Dit boek, ge schreven door twee Duitse journalis ten, werd in ons blad" van gisteren uitvoerig besproken. De heer Van Tuyll begon zijn cau serie met het geven van een uiteen zetting over de motieven, die bij alle geweldplegingen in de oorlogsdagen hebben voorgezeten. Aan de hand van bij het Neurenbergse proces overge legde stukken toonde spreker aan, dat alle gruwelen gepleegd zijn vol gens een tevoren nauwkeurig be raamd plan en alle ook van hoger hand zijn opgelegd. De inleider schetste in het vervolg van zijn betoog onomwonden de fi guur van Hitler, die zich tot levens- loei stelde, de hegemonie over Eu ropa te verwerven en daarvoor een totale oorlog als hulpmiddel te baat nam. Dat bracht spreker tegelijk op een volgend punt van zijn bijzonder gedocumenteerde uiteenzetting: de georganiseerde misdaad! In het kort behandelde de heer Van Tuyll voorts nog de procesvoering in Neurenberg onder de voortreffe lijke leiding van de Engelse rechts geleerde Lord Lawrence. Na de pauze besteedde spreker nog aandacht aan enkele juridische fa cetten van de Tweede Wereldoorlog. Zo nam hij de torpedering van han delsvaartuigen en het hulpeloos ach terlaten van de opvarenden nog onder de loep. Als antwoord op vragen sprak de heer Van Tuyll tenslotte over de bevoegdheid van het Neuren bergse tribunaal en het vraagstuk van de collectieve schuld van het Duitse volk aan de Tweede Wereld oorlog. Aan het begin van de avond leidde de heer C. de Ruiter de spreker in, die hij na afloop met een hartelijk woord van dank zijn waardering be tuigde voor het gebodene. LEDEN MOETEN AAN DE STUDIE In samenwerking met West-Brabantse vliegers Dank zij do West-Brabantse-Aero- Club (W.B.A.C.) zullen de leden van de W7alcherse Zweefvliegclub (WZC) nu spoedig in hoger sferen kunnen vertoeven. Voor Hun hobby zijn de Walcherse zweefvliegers echter aan gewezen op het vliegveld Woens- drecht, waar ook de W.B.A.C. zetelt. Do samenwerking met de W.B.A.C. en het vliegen op Woensdrecht vorm den dinsdagavond de belangrijkste agendapunten van do vergadering, die de W'alcherso Zweefvliegclub in café-restaurant „Wühler" te Middel burg had belegd. Hierbij noemde de W.Z.C.-voorzitter, de heer J. Kakebeeke, deze samen- Vacatures in Culturele Raad Een aanvullingsagenda voor de vrij dagmiddag a.s. te houden raadsver gadering van Vlissingen vermeldt o.m. een voorstel van B. en W. tot vervulling van de vacatures in de Culturele Raad. Dc dubbeltallen hiervoor luiden: voor de vacature H. W. Zwagerman de heren J. Adriaanse en A. Jorritsma; voor de vacature J. Adriaanse de heer A. W. de Vries en J. W. Ditmar. Er is eveneens "een voordracht Opge maakt voor de vervulling van een vacature in het bestuur van de „Stichting Sportbclangcn Vlissingen". Deze luidt: 1. de heer L. Jacobse en 2. de heer L. Butz. Ter vervulling van een vacature in het algemeen bestuur van de stich ting internaat „De Ruyterschool" leggen B. en W. de raad de volgende voordracht voor: 1. de heer J. Boers- ma, hoofd rekrutering en opleiding vlootstaf Shell-Tankers N.V. tc Rotr terdam en 2. de heer C. ter Poorten, directeur Nederlands Loodswezen, 6e district te Vlissingen. Verder is er nog een voorstel tot overdracht aan het rijk in eigendom beheer en onderheid van de Prins Hendrikweg en een gedeelte van de Edisonweg en tot overname van het rijk in beheer en onderhoud vaneen weggedeelte ten westen van de-Keei* sluisbrug. werking met de W.B.A.C. een buir tengewone geste van de West-Bra bantse zweefvliegers. „Dank zij de ze medewerking kunnen wij een ka der vormen, zodat wij later op eigen benen kunnen staan", zei de heer Kakebeeke. Toch rezen er op deze vergadering die werd bijgewoond door ver schillende bestuursleden van de W.B.A.C. en de zweefvliegclub van de Koninklijke luchtmacht, die ook gebruik maakt van Woensdrecht nog enkele moeilijkheden. Hiervoor zorgde het W.B.A.C.-bestuurslid de heer A. van Woerkom. Deze wees erop, dat de Koninklijke Nederlandse vereniging voor Lucht vaart alleen zweefvliegclubs erkend en. dlus ook de W'alcüerse wan neer men beschikt over een eigen vliegveld. Wanneer dit niet het geval is ontvangt men ook geen toestellen in bruikleen van de K.N.V.V.L. Deze moeilijkheden hoopt het W.Z.C.- bestuur te ondervangen door spoedig een eigen terrein te huren. Toch de kunnen de Walcherse zweef, vliegers nu reeds terecht op Woens drecht. Met de W.B.A.C. is overeen gekomen dat (le W.Z.C.-leden lid worden van deze Westbrabantse vere niging. Deze plotselinge uitbreiding met rond 27 enthousiaste Walcherse zweefvliegers is er mede de oorzaak van dat de Westbrabantse club waar schijnlijk nog een prestatiekist aan haar luchtvloot kan toevoegen. Kader Verder bleek op deze vergade ring, dat de Walcherse zweef vliegers aan het studeren moeten wil men later zelfstandig worden, want een erkenning wordt alleen afgegeven wanneer men beschikt over het nodige kader, zoals tech nicus, instructeur enz. Helemaal vreemd staan de WJ3.A.C. en de W.Z.C. niet tegenover elkaar. Verschillende leden van de W.Z.C. waren reeds aangesloten bij de West brabantse zweegvliegclub. Afgelopen zomer werd deze kennismaking nog verstevigd toen de W.B.A.C. in sa menwerking met de Vereniging Zeeuwse Aeroclub op Schouwen het jaarlijkse kamp te Haamstede orga niseerde. Walcherse zweefvliegers zijn daar toen to gast geweest. ROOSMARIJNTJE komt! Ze heeft de P.Z.C. laten we ten, dat haar koffers al ge pakt staan voor de reis naar Zeeland, waar zij in de kin dervoorstellingen van onze krant zal optreden. En met haar komt natuurlijk de Sneeuwkoningin: het winter- sprookje, dat zij komt opvoe ren heet immers: „Roos- marijntje en de Sneeuwko ningin"! Als we goed zijn ingelicht," komt er ook een prins mee, de prins, die Roosmarijntje zal moeten zien te vinden. Er moet ook een Hannes zijn en een kok en een koksmaatje, die zulke dolle dingen doen, dat het zelfs Roosmarijntje wel eens te bar wordt... Al die mensen bij elkaar worden „Het Nederlands Jeugdtoneel" ge noemd, een gezelschap, dat on langs enkele voortreffelijke voor stellingen in Zeeland heeft gege ven. Met dit succes nog vers in het geheugen, staat het nu al vast, dat ook de opvoeringen van „Roosmarijntje en de Sneeuwko ningin" zalen overvol van enthou siaste kinderen zullen trekken. :Een garantie daarvoor is ook de naam van Rob Geraerds, die de leiding heeft van „Het Neder lands Jeugdtoneel". Deze, groep is het dus, die de Zeeuwse kinderen dit jaar drie be drijven lang geboeid zal laten kij ken naar een wintersprookje, ge schreven door Rie Beyer. Het is een sprookje, dat de kinderen nooit gelezen zullen hebben. Zo nieuw is het, ondanks dat de schrijfster gebruik maakte van oude gegevens. Er komen leuke liedjes in voor en het verlichte sneeuwpaleis moet zo mooi zijn als... eën sprookje! Het verkrijgen van ioegangsTcaarten gaat óp dezelfde, gemakkelijke wijze als vorige jaren: in de winkels in Middelburg, Goes en Vlissingen waar het raambiljet van de P.Z.C.-kindervoorstellingen liangtwordt bij iedere aankoop tot een bedrag van minstens f 1,een bon verstrekt. Voor tien gulden aan bonnen kan een plaats- beioijs worden verkregen. Deze week maandag is een begin gemaakt met de uitreiking van deze bonnen; dit duurt tot 5 december. Deze voorstellingen zijn bestemd voor kinderen van 6-14 jaar. Aan de ouders De P.Z.C. tournee 1959 omvat dit jaar niet minder dan 25 voorstellingen, die alle in de kerstvakantie worden gegeven. Wij wijzen er nadrukkelijk op, dat dit aantal een ma ximum is, dat niet kan worden overschre den. In dit verband doen wij een dringend beroep op alle onders er vooral voor te zorgen, dat hun kinderen slechts EEN MAAL de voorstelling bezoeken. Gaan zij meer dan één keer, dan betekent dat im mers dat zij de plaats.innemen van een kind, dat nog niet was geweest maar wél recht had op een plaats. In dit verband wijzen wij er verder op, dat begeleiders NIET kunnen worden toegelaten: de plaatsen zijn uitsluitend voor de kinderen. Ook kinderen beneden ZES jaar worden beslist NEET toegelaten. Evenals vorige jaren zal bij de inwisseling van de bonnen voor de toegangskaarten plaats en tijd worden nader bekend ge maakt een dubbeltje per kaart worden gevraagd. Dit dubbeltje komt weer ten bate van een Zeeuws liefdadig doel. "Y J Onderhoud rijksweg 18 voor 1960 aanbesteed In het bureau van de Rijkswater staat te Middelburg is woensdagoch tend het onderhoud van rijksweg nummer 18 op St. Philipsland en op Schouwen-Duiveland, behorende tot de rijkswegen in de provincie Zee land, voor het jaar 1960 aanbesteed. Van de negen inschrijvers was de fa. W. Wandel te Nieuwerkerk met 122.200 do laagste en "E. Marinns Zierikzee met 132.000 de hoogste. De totale uitslag van deze inschrij ving was als volgt: 1 fa. A. W. Wan del, Nieuwerkerk 122.200; 2 Aan nemingsbedrijf fa. M. van der Velde en Zn., Bruinisse 122.400; 3 A. J. Herwig, Willemstad 123.500; 4 D. Rentier, Noordgouwe 125.200; 5 N.V. Aannemingsmij W. Rasenberg en Zn., Breda 126.000; 6 Aanne mersbedrijf H. Stouten, Brouwersha ven 128.500; 7 M. de Oude en K. T. de Jonge, Zierikzee 129.200; 8 J. M. Dekker, Brouwershaven 130.000 en 9 E. Marinus, Zierikzee 132.000. Gehele week koopavonden tot negen uur in Goes Van 28 november tot en met 4 december a.s. Op verzoek van de middenstanders heeft het gemeentebestuur van Goes besloten, dat de winkels in de Gan- zestad gedurende de periode van za terdag 28 november tot en met vrij dag 4 december tot 's avonds 9 uur geopend mogen zijn. Met de St. Ni- colaas drukte voor de deur, betekent dit voor de middenstanders een ze kere spreiding van de drukte, terwijl anderzijds aan de wensen van de con sument tegemoet wordt gekomen. Fietser in Sluiskil door zandauto gegrepen De heer L. de M. uit Sluiskil is seerde, gegrepen door een zandauto, woensdagmiddag toen bij per fiets de Minister Lelybrug in Sluiskil pas- bestuurd door de heer J. de K. De heer De M. werd het een gebroken onderbeen en ernstige verwondingen aan het achterhoofd naar het Sint- Elisabeth-ziekenhuis te Sluiskil ver voerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 23