toe geenszins oppermachtig te zijn VELPON PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer Gereformeerd rapport over Jeugd en gezin in kerk en dorp SPORT IN CIJFERS VOOR HET A.S. WEEKEND DONDERDAG 26 NOVEMBER 1959 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 13 AJAX GELIJK IN VERLIESPUNTEN MET LEIDER fti! EO&ifCM en de maat schappij Ongeslagen P.S.V. bewees tot nu VERRASSENDE CONCLUSIES Onder de titel „Jeugd en gezin in kerk en dorp" heeft het Gerefor meerd Sociologisch Instituut (GSI) in mei van dit jaar een rapport uitgebracht aan een inter- dassicale commissie der Gedefor meerde kerken in Noord-Gronin- gen. Dit rapport, dat een gebied met 80.000 inwoners betreft, waarvan ruim 30 procent behoort tot de Gereformeerde kerken, is thans verkrijgbaar. De conclusies zijn voornamelijk gebaseerd op ruim honderd interviews met jon geren uit vijf „type"-gemeenten. Vooral is onderzocht de vraag, hoe het staat met de levenshouding van de gereformeerde mens, met name van de gereformeerde jeugd en het gereformeerde gezin, in de overgang haar een sanienlevings- struetuur van stedelijk-industrieel karakter. Eén van de belangrijk ste vragen, waarop het onderzoek een antwoord had te geven, was de vraag of de leef- en denkwe reld van de jongeren, die volle dig in de agrarische sfeer leven, afwijkt van de leef- en denkwe reld der jongeren, die regelmatig in aanraking komen met de niet- agrarïsche samenleving. Na een uitvoerige analyse van verschillende groepen van jonge ren en met gebruikmaking van enkele samenvattende begrippen luidt één der conclusies: ,.Op grond van deze analyse zou op 7 punten met enige voorzich tigheid gesproken kunnen worden van het beeld, dat degenen, die regelmatig in aanraking komen met de niet-agrarische omgeving, vertonen. Deze punten zijn: 1. een positieve geloofsbeleving; 2. een meer traditionele vrije tijdsbesteding (o.a. blijkend uit minder bioscoop- en café bezoek) 3. een minder geïntegreerd zijn in de plaatselijke samenleving; 4. minder contact met de omlig gende dorpen; Kardinaal Frings wijst commerciële T.V. af De Rooms-Katholieke Kerk staat officieel afwijzend tegenover de commerciële reclametelevisie, zo als die in een ontwerp van wet voor West-Duitsland is neerge legd. Dit staat te lezen in een ver klaring, welke kardinaal Frings, aartsbisschop van Keulen, in de te Bonn verschijnende „Informa- tionsdienst" en in de „Funk-Kor- respondenz" laat publiceren. De „Informationsdienst" had be weerd dat de kardinalen Frings (Keulen) en Wendel (München) en met hen een overwegend aan tal vooraanstaande leken in be ginsel positief tegenover het wets ontwerp stonden. Aldus zouden zij volgens In formationsdienst een andere mening zijn toegedaan dan de ge machtigden voor radio-aangele genheden in de Kerk van Rome. Deze bewering zet kardinaal Frings recht. En tegelijk beves tigt hij nogmaals het reeds vroe ger door de Kurk uitgesproken af wijzend standpunt van een louter commercieel systeem van reclame- televisie. 5. minder ontspanningscontact imt de stad; 6. minder lidmaatschap van de J.V.; 7. meer persoonlijk bijbellezen. Deze conclusie mag zeker verras send genoemd worden, aldus G. Dekker in „GSI-nieuws" van ok tober 1959. Zij is n.l. op bijna alle punten in strijd met de vaak verkondigde mening, dat voor de plattelandskernen het con tact /iet de niet-agrarische omge ving ongunstige gevolgen heeft voor het geloofs- en kerkelijk le ven van naar leden. Blijkens het rapport heerste deze mening ook zeer sterk in het onderzochte ge bied. Want direct na de zojuist ge citeerde conclusie staat de uit spraak: „Het oordeel vooral van de ouderen over de ge volgen van het contact met de niet-agrarische samenleving, blijkt radicaal in strijd te zijn met de door ons geconstateerde feiten, speciaal wat het geloofsleven en de vrije tijdsbesteding betreft. Deze omgeving veroordeelt over t' algemeen bioscoop- en cafébezoek. Zo gezien handelt de betrokken groep personen betrekkelijk tra ditioneel, maar zij doet dit vaak uit andere overwegingen dan die. door welke de omgeving bij het opstellen van de normen geleid wordt. Men mag. daarom beslist niet zeggen dat deze groep van jongeren ook meer traditioneel denkt. Integendeel, veel wijst er op dat deze jongeren steeds meer los komen van de traditionele denkwereld van de agrarische om geving. En dit moet blijkens het slot van het rapport als een voor deel gezien worden. Achter een uiterlijk bloeiend ker kelijk leven in het onderzochte go- 'bied, dat globaal aangeduid het Hogeland-minus-Appingedam-en- Delfzijï alsmede het noordelijk ge deelte van het Winterkwartier omvat, gaat volgens het raport een hoge mate van formalisme schuil, hetgeen een groot gevaar inhoudt. „Zolang en voorzover n.l. in meerdere of mindere mate van formalisme in het kerkelijk leven gesproken moet worden, moeten we vrezen dat de consequenties van de huidige ontwikkeling voor dat kerkelijk leven zeer nadelig zijn. Niet in de laatste plaats zijn het de uiterlijke vormen van het leven ook van het kerkelijk le ven die de invloed van het ste delijk-industrieel samenlevingspa- ti-oon ondergaan; de gevestigde gewoonten en tradities, die niet meer voldoende zin blijken te hebben, worden terzijde gescho ven. Kerkelijke vormen, die traditiege trouw gehandhaafd worden, maar die onvoldoende inhoud hebben of waarbij do desbetreffende perso nen innerlijk niet meer betrokken zijn, lopen in de huidige ontwik keling der samenleving gevaar te verdwijnen. Vandaar dat we zeer ernstig moeten vrezen, dat een kerk, wier leven voor een gedeel te door uiterlijke vormen en do traditie wordt bepaald, zonder dat de tot haar behorende leden er in nerlijk voldoende bij betrokken zijn, slechts gehavend uit de huidi ge ontwikkeling tevoorschijn kan komen." Aldus het rapport „Jeugd en gezin in kerk en dorp". Rijdende ziekenkamer van Zweden naar Jeruzalem „Een rijdende ziekenkamer" wordt de bijdrage van de Zweedse Kerk aan de actie van de Luther se Wereldbond voor het huidige Vluchtelingenjaar. Het is een autobus, die als ziekenkamer is ingericht, en die van Göteborg, door Europa en de Oriënt naar Je ruzalem zal gereden worden ten bate van de vluchtelingen, met na me in het niemandsland tussen Jordanië en Israël en in moeilijk toegankelijke Bedoeïnensteden Als basis krijgt deze rijdende zie kenkamer 't Augusta VicJrcrin-zie- kenhuis op de Olijfberg. Het voer tuig wordt voorzien van een uit rusting voor arts, tandarts en apotheek; het personeel zal uit Arabieren bestaan. De Zweedse afdeling van de We reldbond heeft ook het initiatief genomen tot de bouw van een te huis op de Olijfberg voor ouder loze blinde vluchtelingen-kinderen en heeft plannen voor een derge lijk huis ten behoeve van invalide kinderen. Het geld hiervoor ver krijgt men door de verkoop van kruizen uit Jeruzalem, uit olijfbo men gesneden. Gemeenschappelijk kerkgebouw in Oostenrijk Gemeenschap der Kerken, maand blad van de Oecumenische raad van kerken in Nederland, maakt in zijn jongste aflevering gewag van de volgende „oecumenische ritseling". De ongeveer tweehon derd oud-katholieken van Bi- schofshofen, Oostenrijk, bouwen samen met de driehonderd leden van de Evangelische gemeente een kerkgebouw. In de zomer van 1955 sloten zij daartoe een overeenkomst en richtten de kerkbouwvereniging „Okumenia" op. De geestelijke verzorger van de diasporaparochies in de oud-ka tholieke kerk van Oostenrijk, pas toor dr. J. Werner, maakt met de voorganger der Evangelische ge meente deel van het bestuur it. Op 30 mei vond de eerste steen legging van het kerkgebouw plaats. Het gemeentebestuur stel de esn perceel grond van 300 m2 ter beschikking. Na de steenleg ging baden de 300 aanwezigen uit beide kerken met de autoriteiton gezamenlijk het Onze Vader. Van overheidswege werd een belang-, rijke subsidie toegezegd voor deze eerste „oecumenische kerk" van Oostenrijk. De r.-k. priester James Mac- Mahon is benoemd tot „hoofd- geestelijke" van de Amerikaanse strijdkrachten in Europa. Hij werd daardoor de hoogste chef van 500 protestantse, rooms-ka- tholieke en joodse Amerikaanse veldpredikers in Europa. Voor de eerste maal in de 500 jaar sinds de joden onder Ferdi nand en Isabella uit Spanje wer den verdreven, is er thans in Ma drid een synagoge geöpend, die later nog uitgebreid zal worden met bijgebouwen en een biblio theek. Er wonen op dit ogenblik rond vierduizend joden in Spanje. Veel straf punten in rit M.A.C. „De Zeeuwen" Afgelopen zaterdag organiseerde de motor- en autoclub „De Zeeuwen" te Middelburg een gezelligkeidsrit, die open stond voor auto's, motoren, scooters en bromfietsen. Start en finish van deze rit, waaraan 42 voortuigen deelnamen, waren bij café-restaurant „De Eendracht" op de Markt te Middelburg. Daar de deelnemers vele lang niet gemakkelijke puzzels op hun weg vonden, vielen er nogal wat straf- r,anten. Na afloop van de rit werden de prijzen van de reeds eerder op 31 mei jl. verreden Zilvermeeuw- rit uitgereikt. De uitslag van deze gezelligheidsrit luidde als volgt: 1. P. Sulsters, Biezelinge, 64 str.p.; 2. N. J. Zandee, Vlissingen, 68 str.p.; 3. D. v. d. Linden, Vlissingen, 70 str.- p.; 4. J. Wattel, Middelburg, 97 str.p.; 5. H. Tavenier, Vlissingen, 98 str.p.: 6. J. de Ruyter, Vlissingen, 106 str.p.; 7. J. Arnoldus, Middelburg, 107 str.p.; 8. P. v. Liere, Goes, 119 str.p.; 9. J. de Rijcke, Vlissingen, 123 str.p.; 10. S. Jongepier, Serooskerke, 138 str.p.; 11. C. Sinke, Serooskerke, 13S str.p.; 12. Brinkhuis, Vlissingen, 150 str.p.; 13. J. v. Wezel, Middelburg, 151 str.p.; 14. A. Wagenaar, Vlissingen, 153 str.p.; 15. J. Huysso, Borssele, 153 str.p.; 16. J. Faber. Vlissingen, 154 str.p.; 17. F. Crucq, Souburg. 158 str.p.; 18. C. Meyer. Serooskerke, 159 str.p.; 19. C, v. Havexen, Middel burg, 16S str.p.; 20. H. Bourdaux, Nieuwland, 172 str.p.; 21 W. Janse, Middelburg, 177 str.p.; 22. Murre, Souburg. 177 str.p.; 23. Schuil. Vlis singen, 179 str.p.; 24. L. C. Bolier, Middelburg, 180 str.p.; 25. J. Geldof, St.-Laurens, 193 str.p.; 26. W. v. Kernebeek, Goes, 193 str.p.; 27. J. Braan, So.uburg, 199 str.p.; 28. P. Louws, Serooskerke, 203 str.p.; 29. Chr. Janse, Souburg, 203 str.p.; 30. J. v. d. Vliet, Souburg, 211 str.p.; 31. Advertentie) Van Nellc bestellen A. de Ruisscher, Vlissingen, 212 str.p.; 32. C. Adriaanse, Serooskerke, 213 str.p.; 33. H. Geldof, Serooskerke, 237 str.p.; 34. J. Waverijn, Middel burg, 241 str.p.; 35. Wouters, Rit- them, 244 str.p.; 36. B. v. d. Linden, Vlissingen, 251 str.p.; 37. De Sitter, Vlissingen, 270 str.p.; 38. Verheyke, Souburg, 296 str.p.; 39. Sandifort, Middelburg, 302 str.p. Zestig deelnemers aan driebanden-toernooi Voor het grote driebanden-toernooi, dat op initiatief vail de heer P. van Overbeeke in het Nederlands Koffie huis te Middelburg gehouden wordt, hebben zich zestig deelnemers ge meld. De organisatie is in handen (Advertentie) Van Nelle bestellen Advertentie) Lijm en plat alles met van Ceta-Bever van het district Walcheren-Zuid-Be- veland van de K.N.B.B. Er zal gespeeld worden in voorwed- strijden tussen vijf ploegen van 12 spelers, die in een ,1e en 2e ronde moeten uitmaken wie in de 3e ronde geplaatst wordt. De speeldata zijn woensdag 25 en donderdag 26 no vember, dinsdag 1, woensdag 2. dins dag 8. woensdag 9 en donderdag 10 december a.s. Op de laatste twee da gen wordt de 3e ronde gespeeld. De partijlengte in de voorwedstrijden is gesteld op 15 caramboles. T eleurstellend Enschede is bij DOS kansloos NU AL DERTIEN wedstrijden lang is het aan P.S-V. gelukt ongeslagen aan de leiding te blijven.... Overigens houdt dat geenszins in, dat de Eind- hoveuaren oppermachtig zijn, want reeds zes teams slaagden er in P.S.V. een gelijkspel af te dwingen. Boven dien heeft Ajax met één wed strijd minder gespeeld een gelijk aantal verliespunten als de lichtstad bewoners. Vooral de prestaties van P.S.V- en Ajax blijven voorlopig dan ook het belangrijkste. Beide teams zijn voor do wedstrijd van zondag favoriet, want beide spe len voor eigen publiek. Vooral voor P.S.V. bleek, dat een stimulans. Ra pid JC heeft dan ook bijzonder wei nig kans in Eindhoven te winnen Iets groter lijken ons de kansen van het technische bekwame A.D.O. bij Ajax, maar ook voor de Hagenaars zal de schietkracht van de gebroe ders Groot wel te groot zijn Zondag Is nog weer eens gebleken, dat Volendam de laatste weken toch eigenlijk boven zijn stand leefde. A.iax versloeg de wijdbroe- ken met 30, maar het werkelijke krachtsverschil was nog veel gro ter dan deze uitslag doet vermoe den. Dit alles wettigt de verwach ting. dat N.A.C. op eigen veld Vo lendam wel kan hebben.. Evenals N.A.C. zal ook Feijenoord in het voetspoor van P-S.V. en Ajax blijven, want de Rotterdamse sterren (Advertentie) Van Nelle bestellen Opgaande lijn merkbaar bij Middelburgse hockeyers De Middelburgse hockeyers moeten zondag op reis naar Tilburg, waar ze Tilburg H als tegenstander krijgen. Veertien dagen geleden verloren de Middelburgers thuis op het nippertje met 10, maar gezien de opgaande lijn, die momenteel bij de oranje- zwarten merkbaar is, zit een gelijk spel er toch wel in. Het eerste dames-team speelt even eens tegen Tilburg n en zal tegen deze tegenstander ongetwijfeld een- vierde nederlaag oplopen- Het Mid-, delburgse elftal is dit jaar wol bij zonder sterk verjongd en het is de vraag of dit team de onderste plaats zal kunnen ontlopen. Het tweede he ren-elftal speelt dit weekend tegen Middelburg rv en moet zeker in staat zijn deze wedstrijd te winnen, terwijl Middelburg UI tegen Rapide II wel een nederlaag zal lijden. De progno ses voor dit weekend luiden: heren promotieklas A: Eindhoven n-MEP (2); Forward-Oranje Zwart (2); Til burg II-Middelburg (3); Zwart Wit- Breda n (3); dames: tweede klas A: DES-Were Di n (2); Pelikaan-HOCO (2); Tilburg U-Middelburg (1); Til burg IH-Waalwijk U (2). Onderbond: afdeling A: Middelburg iV-Middelburg H (2); Middelburg UI -Rapide. H (2); Pelikaan H-Tempo I (2). De stand bij de heren luidt op het ogenblik: Oranje Zwart Zwart Wit Tilburg II Foi'ward MEP Breda II Middelburg Eindhoven U Jan Blom in finale van de dam-cup Do Zeeuwse dammer Jan Blom uit 's Gravenpolder, dio aanvankelijk twee wedstrijden zou spelen tegen de Limburgse kampioen F. Okrogelnik voor een finaleplaats in de strijd om de dam-cup, gaat thans automatisch naar deze finale over. Okrogelnik is er namelijk in geslaagd zich te plaatsen voor de finale van het Nedexiands kampioenschap en heeft zich met het oog daarop uit de strijd om de dam-cup teruggetrokken. De andere vier finalisten, waarmee Blom om de dam-cup zal moeten spelen zijn nog niet bekend. spelen voor eigen publiek tegen het matige Sittardia. Eén van de grootste teleurstellingen van de eredivisie is ongetwijfeld SC Enschede, dat zo langzamerhand ln de zeer gevaarlijke zone is verzeild geraakt. We vermoeden dan ook, dat D.O.S. zich zeker niet zal laten ver rassen door de ploeg van Lenstra. Voor een ongemeen spannend duel kunnen Willem H en V.V.V. zorgen, twee ploegen, die goed tegen elkaar opgewasen zijn. We tippen Willem II, maar een puntenverdeling is hier ze ker geen verrassing. Ondertussen heeft Blauw Wit keer op keer bewezen dit seizoen meer kracht te bezitten dan vorig jaar. Toch is hun tegenstander van zondag het zeer laag geklasseerde M V.V. niet kansloos, want de Maastrich tenaren spelen op eigen veld, waar zij in slecnte periodes al vele roem ruchte ploegen velden. Een punten verdeling is hier het meest voor de hand liggend. Elinkwijk lijkt ons voor zondag niet veel kans op de winstpunten te hebben. Piet Kraak en zijn man schappen gaan namelijk op bezoek bij Fortuna '54, dat nu eindelijk van plan schijnt zich ook met ho gere plaatsen te gaan bemoeien. Ongetwijfeld is Sparta, zelfs in de uitwedstrijd, favoriet tegen DWS-A. (Advertentie) Van Nelle bestellen PROGRAMMA Eredivisie Fortuna '54-Elinkwijk (1): Ajax- ADO (1); NAC-Volendam (1); PSV- Rapid JC (1): MVV-Blauw Wit (3); Willem n-WV (1); DWS-A-Soarta. (2); DOS-SC Enschede (1); Feijen- oord-Sittardia (1), Eerste divisie A Wagenlngen-HVC (1); De Volewijc- kers-SW (1): Rigtersbleek-NOAD (2); 't Gooi-KFC (2); Helmond-Ex- celslor (3); Storm vogel s-BW (3); Veendam-Fortuna Vlaardingen (1); GVAV-Vitesse (1) Eerste divisie B De Graafschap-Leeuwarden (2); Go Ahead-vsv (2); RCH-Helmondia '55 (3); Limburgia-Eindhoven (2): Her- mese-DVSDHC (1); SHS-Alkmaar 2(); AGOW-DFC (1); Heracles-RB C (1). Tweede divisie A De Valk-Baronie (3): UVS-ONO (1); Haarlem-NEC (1): EBOH-EDO (2); Rode Sport-Longa (1); Wilhelmina- Xerxes (1). Tweede divisie B Enschedese Boys-Velox (2); Olden- zaal-Zwolse Boys (1); Rheden-Hil- versum (1); PEC-Be Quick (1); Hee renveen-Veloci tas (3); Zwartemeer- Zelst (3). Zaterdagvoetbal 4 4 0 0 8 22— 6 5 2 2 1 6 1613 5 3 0 2 6 9—14 4 2 1 1 5 6—3 4 2 1 1 5 8—8 5 1 2 2 4 10— 9 5 0 2 3 2 6—14 4 0 0 4 0 2—12 Wanneer Nïeuwdorp een volledig RII- tandia treft, zal het bijzonder moei lijk worden om de vorige week za terdag verkregen derde plaats in de 4e klas van het landelijk zaterdag voetbal te behouden. Maar vooral ae Zeeuwse derby's plegen nog al eens verrassingen op te leveren en moge lijk zal Rillandla-Nlenwdorp daar geen uitzondering op maken. We houden het op een gelijk spel. Arne- muiden moet in staat geacht worden om tegen Dinteloord zijn goede po sitie te handhaven, terwijl Col. Boys een overwinning op VVN zeker nodig zal hebben om niet te dicht bij de lèatste plaats te. geraken. AZV.V gaat een moeilijke strijd tegemoet bij Sprang; een nederlaag ligt 2U de lijn der verwachting. In de Zeeuwse le klas moeten de leidende ploegen wel in staat wor den geacht om hun posities te. con solideren. In de 2e klas A prijkt BevelandersVCK op het pro gramma. De Koudekerkse ploeg is er de laatste tijd uitstekend „in" en wanneer de VCK'ers hun op mars niet door de leiders laten stuiten, keert de spanning weer terug. Maar bij een Bevelandse zege is het pleit al ver beslecht. Leider SVD krijgt geen gemakke lijk karwei op te knappen bij Yer- seke UI. dat al eerder favorieten liet struikelen. In 2C gaat. de be langstelling uit naar Bruse Boys Düiveland. Het programma luidt: VIERDE KLAS (landelijk voetbal) Zwal. BoysGood Luck (2), Sprang AZW (1), ArnemuidenDintel oord (1), RillandiaNieuwdorp (3), Col. Boys—WN (1), Gunners—SSC (2). EERSTE KLAS (Zeeuws voetbal) Kapelle—iMevo (2), Krabbendijke Serooskerke (1), Tern. BoysWe- meldinge (1), HoekVeere (1), WolphaartsdijkSpui (2). Op sinterklaas geen zaterdag-voetbal Naar de Sportkroniek bericht heeft de K.N.V.B. besloten op zaterdag 5 december in verband met de St.-Ni- colaasviering geen voetbalwedstrijden te doen spelen. (Advertentie) Van Nelle bestellen 1337. Raadsheer Elred, de zwijgzame, de voorzichtige, was danig onder de indruk van Vulduns woorden. Met langzame passen liep hij heen en weer door het ver trek, doch er ontging hem niets van hetgeen de twee anderen bespraken. Uit ziend over de gigantische metropolis aan zijn voeten, waar het leven van alle dag voortging, stolde hij zich zelf voor de zoveelste maal de vraag, of hij nu wel in het goede kamp stond, want hoewel hij Val Marians ver trouwensman was, bestond er voor Eldred in het leven slechts één belang en dat was het weizijn van Eldred, de eerzuch tige! Zoals de zaken erop dat moment voor stonden, kon hij alleen maar betreuren, dat hij destijds, bij de Zorin-revolutie niet de zijde van de rebellen had gekozen. Hier in Shastar zou hij 't nimmer verder brengen dan raads heerEldred had grotere ambities! De vei ligste zijde is de sterke zijde, meendo hij, en nu hij het sombere rapport van Vuldun ver nam Met 'n hart vol twijfel verliet hij kort daar op het hoofdkwartier, en in één der gelijk vloerse gaanderijen zond het Noodlot hem een man achterna, die zijn leven een beslissende wending zou geven! TWEEDE KLAS A MeeuwenArnemuiden U (3), Kloe- tinge—Oostkapelle (1), Middelburg VNieuwland (1), Bevelanders VCK (1). RCS IV—Zld. Sport VI (2). TWEEDE KLAS B AZW UZaamslag (2), 's-Heer HendrikskinderenKats (2), Drie wegenKloetinge II (1), Yerseke UI—SVD (2). TWEEDE KLAS C Bruse BoysDüiveland (3), Mevo U —WIK (1), Burgh HI—Sinoto (1). DERDE KLAS A Veere IIBevelanders H (1), VCK UIBorssele U (1), Serooskerke H —Zld. Sport VU (1), VCK HWol phaartsdijk H (1), Nieuwdorp UI Heinkenszand (2). DERDE KLAS B Beren nNieuwdorp H (2), Bors sele—Col. Boys U (1), SVD U—Ka- pelle H (2), Wemeldinge II Waarde (1). DERDE KLAS C Düiveland U—WIK U (1). Sinoto II Bruse Boys n (2). DERDE KLAS D SpUi nZaamslag U (3). Afdelingsvoetbal In do returnwedstrijd tegen Dom burg krijgt Robur een van de laat ste kansen om de laatste plaats van de le klas A te ontlopen. En in eigen huis acliten we de Robur-mensen toch wel tot een zege in staat. Groe- de krijgt leider Patrijzen op bezoek; de ploeg uit 's-Heerenhoek is niet onkwetsbaar gebleken, maar de Groedenaren zijn momenteel wat van slag af; daarom rekenen we op een Patrijzen-zege. EERSTE KLAS A VogelwaardeSchoondijke (1), Ro burDomburg (1), Noormannen Walcheren (1), SluiskilAardenburg (3), GroedePatrijzen (2). EERSTE KLAS B Zierikzee URenesse H (1), Drei- schorBrouwershaven (1), Burgh Burgh H (1). RESERVE EERSTE KLAS Luctor II—Clinge U (2), RCS li steen II (1). Terneuzen II—Oost burg n (1), Breskens HZld. Sport m (2), Biervliet IIZeelandia U (3). TWEEDE KLAS A Zld. Sport V—RCS HI (1), Aarden burg IIPhilippine (2), Vlissingen VHoofdplaat (2), Retranchement Corn Boys UI (1), Zuidzande IJzendijke (2). TWEEDE KLAS B KruiningenHansw. Boys U (1). Cortgene's-Heer Arendskerke II (1), Robur HKwadendamme (2), Yerseke UVolharding (2). TWEEDE KLAS C Brouwershaven IISVOWK (2), Zierikzee HlZoimemaire II 1). ZonnemaireDreischor II (1). DERDE KLAS A Kruiningen HDomburg II (3). Volharding HMiddelburgse Bovs (2), Lewed. Boys HMiddelburg IV (1), Noormannen HWalcheren U (2). DERDE KLAS B Breskens mJong Ambon II (1), Schoondijke HGroede U (1), Hoofdplaat nSluus (2), IJzendijke HOostburg ni (1), Walcheren UI —Zld. Sport V (3). DERDE KLAS C Terneuzen IVClinge III (2), Axel UIHontenisse III (1), Koewacht II Graauw (1), Philippine IISluis kil U (2), Ria II—Vogelwaarde II (2). (Advertentie) Van Nellc bestellen

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 17