Raad Middelburg droeg bij in St. Nicolaasmarkt WALCHEREN INTERESSANTE LEZING RAAD ST.-LAURENS BENOEMDE GEMEENTE-ONTVANGER MARKTBERICHTEN BOEKHOUDER BEDROOG ZIJN BEDRIJF IN ST.-PHILIPSLAND DINSDAG 24 NOVEMBER 1959 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 EÉN RAADSLID WAS TEGEN Nijverheidsavondschool werd aan de Lts. overgedragen De Middelburgse raad heeft zich maandagmiddag in vlot tempo door de 19 punten tellende agenda heengewerkt. Een van de punten, die de tongen nog in beweging bracht, was de door de stichting „Reclamefonds Zeeuwse Markten" gevraagde bijdrage voor een omvangrijke reclame-campagne, die het bezoek aan de Sint Nicolaasmarkt op donderdag 3 december a.s. moet stimule ren. De heer A. J. Schot (s.g.p.) voelde er niets voor om het door B. en W. voorgestelde bedrag van 150 beschikbaar te stellen. „Als er reclame gemaakt wordt, moét die stichting dat zelf maar betalen", vond de heer Schot, die zich niet kon voor stellen, dat cr anders geen bezoek naar de Sint Nicolaasmarkt zou komen; „Hoe werkt deze stichting eigen lijk wilde jhr. mr. T. A. J. Scho- rer (p.v.d.a.) weten. „Want het is tóch niet nodig, dat de gemeente als Sint Nicolaas optreedt", meende de heer Sehorer. Wethouder J. W. Kö- geler (a.r.) verklaarde, dat de ge meenten gewoonlijk iets voor de Sint Nicolaasvierïng op dit gebied doen. Vrijstelling van marktgelden vonden B. en W. te ver gaan, zo ver klaarde de wethouder, maar 'bij wijze van vriendelijke suggestie wilde het college de stichting wel in de gele genheid stellen de markt wat aan trekkelijker tc maken. Wethouder A. J. Kaland (c.h.) vertelde, dat de stichting er een feest van wil maken, waarbij ook de middenstand betrokken wordt. Zo bestaat het plan om enkele evenementen op touw te zetten. Tenslotte werd het voorstel om 150 te verlenen aangenomen, met de stem van de heer Schot tegen. Voorts ging de raad in principe ak koord met het voorstel om de ge meentelijke avondschool voor nijver heidsonderwijs over te dragen aan de lagere technische school. De heer P. H. Geers (p.v.d.a.) verklaarde ver heugd te zijn, dat de overdracht nu tot stand is gekomen. Hij achtte dit een belangrijke verbetering. De heef Geers verklaarde daarbij, dat het de laatste gemeentelijke avondschool voor nijverheidsonderwijs in Neder land is, die verdwijnt. Ook met het voorstel om het beheer en onderhoud van een gedeelte van de rijweg MiddelburgVlissingen aan de gemeente Souburg over te dragen, ging de raad akkoord. Daar ds. A. D. H. Roscam Abbing naar Nieuw-Guinea vertrekt, besloot de raad deze predikant met ingang van 1 december a.s. eervol ontslag te ver- Advertentie) Veemarkt te Terneuzen wordt morgen geopend Burgemeester mr. P. H. W. F. Telle- gen zal morgenochtend (woensdag) do elfde veemarkt te Terneuzen ope nen. Deze veemarkt, die gehouden wordt op het daartoe bestemde plein aan het eind van de Burgemeester Geilstraat, belooft weer een interes sant evenement te worden, omdat reeds talrijke toezeggingen zijn ge daan om aan deze vee- en andere keuringen deel te nemen. Hoe groot de deelname precies zal zijn, valt overigens nog moeilijk te schatten, omdat er bij deze keuringen geen inschrijving van tevoren is en men daartoe gelegenheid heeft tot op de keuringsdag zelf. Do deelname staat open voor de ca tegorieën jongvee, vet-, fok- en marktvee, vette varkens, biggen en schapen. Des middags om drie uur zullen in hotel „Centraal" op de Markt te Ter neuzen de geld- en medaïlleprijzén worden uitgereikt. Om vier uur volgt dan de trekking van de aan deze vee markt verbonden loterij, waarbij on der meer een vet varken, een gras- kalf, een big en talrijke huishoude lijke artikelen te winnen zijn. Medewerking is hierbij verleend door de Terneuzense Middenstand. Tot slot van de dag gaan de veehandelaren, keurmeester, genodigden en bestuurs leden nog even gezellig naprateu in de bovenzaal van „Centraal".. Naast de Middenstand van Terneuzen, wordt bij de totstandkoming van dit jaarlijks evenement medewerking verleend door de gemeentebesturen van Terneuzen, Hoek en Zaamslag. Schip kreeg water in machinekamer Het ledige motorschip „Telegraaf 14" dat van Antwerpen op weg was naar Rotterdam, arriveerde zondag met averij te Wemeldinge De opva renden bemerkten daar, dat water de machinekamer binnenstroomde De kapitein riep de hulp in van de pompboot „Adja" Bij het leegpom pen van de machinekamer werd een Engelse sleutel mee opgezogen, die In de waaierkast van de pompboot klemliep en daar zoveel schade ver- oorzaakte, dat verder pompen onmo gelijk was. Door het plaatsen van een losse motorpomp werd de ma chinekamer watervrij gemaakt. Bil onderzoek bleek, dat een buitenboord kraan niet goed was gesloten. lenen als leraar in dë^Hebreeuwse taal aan het stedelijk gynwiasium. Hamerstukken Verschillende onderwijsvoorstellen kwamen tijdens deze vergadering nog aan de orde. Ze werden als ha merstukken vlot afgewerktde vast stelling van de vergoeding voor het vakonderwijs voor de bijzondere scholen over 1958, de vaststelling van de vergoedingen voor het lager on derwijs over 1958, de vaststelling der bedragen voor het kleuteronderwijs over 1958, alsmede de vaststelling van de nieuwe gemeenschappelijke regeling voor het geneeskundig schooltoezicht. Bij de behandeling van de inge komen stukken ontstond nog een vrij langdurige discussie over een adres van een Middelburgse aan nemer tegen een besluit van B. en W. over de verkaveling van het terrein Molenberg. Bij de verkoop was de grond plus sloop van de huizen, waarvoor een inschrijving was gehouden, hadden B. en W. vastgesteld, dat niet meer dan 3 nieuwe huizen gebouwd mochten worden. De aannemer had nu een plan ingediend voor de bouw van 4 huizen. B. en W. vonden het ten opzichte van de andere inschrij vers niet juist dit verzoek toe te staan. De raad ging cr mee ak koord, dat het college dit de aan nemer zal meedelen. In de rondvraag deelde wethouder Kögeler mee, dat door de Omsluiten, die deze middag genomen zijn, de post voor onvoorziene uitgaven over 1959 niet alleen was uitgeput, maar dat er tevens een tekort van ruim 4700 ontstaan was. Op zijn voorstel besloot de raad daarom dit tekort te dekken uit de post leges op bouwver gunningen. De heer M. Wattel (a.r.) meende, dat er wat gedaan moet worden om in het vervolg de toeristen beter de weg te wijzen. „Als ze van Veere komen, moeten ze helemaal tot in de stad rijden om te weten hoe in Domburg te komen", zo gaf de heer Wattel als voorbeeld. Burgemeester mr. Joh. de Widt meende, dat er wel voldoende wegwijzers aanwezig zijn, maar zeg de toe dit punt te zullen bekijken. Quintet Tony Vos trad op in „Delta" te Vlissingen Voor Walcherse Jazz Society Een groot aantal liefhebbers van moderne jazz heeft zaterdagavond geluisterd naar „The Jazz Ambassa dors", een geslaagde combinatie van amateur- en beroepsmusici, die ais gasten van de Walcherse Jazz Socie ty een concert verzorgden in restau rant „Delta" in Vlissingen. Vooral tijdens het eerste deel van de avond, dat verzorgd werd door leden van het kwartet Tony Vos, stond het programma op een lioog peil. Henk Vos, piauo, Dick Bezemer, gitaar en Jos Hendrikse, bas, lieten een pret tig in de oren klinkende „kamermu ziek" horen, die als inzet zeer goed gekozen was. Dé climax "van het concert werd al spoedig bereikt, nadat het kwartet Tony Vos, bestaande uit Tony alt sax, Henk Vos, piano, Dick Bezemer bas en Jos Hendrikse drums, op het podium was verschenen. De moderne muziek, welke dit kwartet uitvoerde werd geboeid aangehoord ondanks 't feit. dat in sommige nummers wat nonchalant werd gespeeld. Dit met name toen Jack van Poll (tenor-sax) eveneens het podium besteeg. Van Poll en Vos bleken elkadr niet steeds te verstaan en dat kwam het geheel niet ten goede. Harmonischer was het samenspel in het quintet Tony Vos. Het quintet had dezelfde bezetting als het kwar tet, maar was versterkt met Koos i Beurden, trompet. Van Beurden improviseerde uitstekend, maar elde nogal hard. wat in de klei ne ruimte van „Delta" enigszins sto rend werkte. Tony Vos daarentegen was zeer beheerst in zijn spel, dat hij geraffineerd naar een climax wist te voeren. De geroutineerdheid van het beroepsensemble bleek nog eens duidelijk, toen het quintet na de pau ze, die het concertgedeelte afsloot, overschakelde op Dixieland. Dick Be zemer greep op dat moment naar de trombone en Tony Vos verwisselde zijn alt-sax voor een klarinet. Henk Vos nam plaats achter de bas en Jack van Poll zette zich achter de piano. Dit grapje had wel succes on der de dansliefhebbers, maar werd door de luisteraars, onder wie voor namelijk de liefhebbers van het mo derne idioom, wéinig gewaardeerd. .Jack van Poll liet zich wel kennen als een uitstekend honkey-tonk pia nist en het trómbonespel van Dick Bezemer was inderdaad prima, maar meer dan onderhoudend was dit op treden niet. Later overtuigde Jack van Poll de aanwezigen nog eens van zijn kun nen als pianist en daarmee van de juistheid van zijn besluit om met sa xofoonspelen op te houden en zich helemaal op de pianostudie toe te leg gen. Rinus Smit loste later op do avond de uitstekend „drivende" Hendrikse af en tijdens dit slot van het con cert kwam het gewijzigde quintet Tóny Vos nog tot enkele hoogtepun ten. die 'n goed besluit van dit voor treffelijke programma vormden. SEROOSKERKE (W.) E.H.B.O.-wedstrijden Het district Walcheren van de E.H. B.O. organiseerde dezer dagen een wedstrijd in het verenigingsgebouw te Serooskerke, waaraan vijf afde lingen deelnamen Na een openings woord door de voorzitter van het dis trict, de heer J. A. AUewijnse uit Oostkapelle, was het de beurt aan de ploegen om hun opdracht zo goed mogelijk uit te voeren. De uitslag was als volgt: 1 Vlissingen met 215 punten, 2 Serooskerke (W) 175 pun ten, 3 Middelburg 165 punten, 4 Vrouwenpolder 160 punten 5 Oost kapelle 100 punten. Bij de leiders was de uitslag 1 Vlissingen 84 pun ten. 2 Middelburg 59 punten, 3 Se rooskerke 55 punten, 4 Vrouwenpol der 48 punten, 5 Oostkapelle 22 pun ten. Als juryleden fungeerden de art sen Bom uit Oostkapelle, Belt uit Vlissingen, O'osthof uit Veere én Van Gelderen uit Middelburg. De volgende wedstrijd wordt op S de cember to Vlissingen gehouden. R.-K. kleuterschool in „De Zwaan" te Souburg Voorstel aan de raad Voor de vergadering van de gemeen teraad van Souburg van vrijdag 27 novémber a.s. is een uitvoerige agen da samengesteld, waarop enkele voorstellen van B. en W. prijken, die betrekking hebben op het onderwijs- Zo is er een voorstel tot het verle nen van medewerking tot de stich ting en inrichting van een rooms- katholieke kleuterschool in de ge meente: het verzoek hiertoe is uit gegaan van het r.-k. kerk- en school bestuur te Vlissingen. De school zal voorlopig worden ondergebracht in het verenigingsgebouw „De Zwaan". Het kerk- en schoolbestuur heeft een voorlopige begroting ingediend voor de inrichting van het lokaal en voor de aankoop van meubilair en diverse materialen. Het totaalbedrag van de begroting bedraagt 5405 waarover B. en W. het advies van de inspec- trice hebben gevraagd. Het college van B. en W. stelt de raad thans voor een bedrag van 5405 op de gemeente-begroting voor 1960 te plaatsen. Indien de inspectrice wijzi ging in het bedrag brengt, dan zal tot het toegestane bedrag worden aangekocht. Ouderlingen en diaken benoemd Tot ouderling in de Gereformeerde Kerk te Oostkapelle zijn gekozen de heren A. H. Geertse en A. Maljaars Jac. zn. en tot diaken de heer L. Wondergem. (Advertentie) MORGENAVOND (woensdag 25 november) in hotel „Britannia" door mr. A. M. Baron van Tuyll van Serooskerken, destijds de Nederlandse vertegen woordiger te Neurenberg, naar aan leiding van het onlangs verschenen adembenemende boek over het proces van Neurenberg OPMARS NAAR DE GALG Aanvang 8 uur. Toegangsbewijzen a 1,— verkrijgbaar aan de zaal en tot woensdagavond 6 uur bij de<4^uiter H.V. PAUL KRUGERSTRAAT 4143 VLISSINGEN - TELEFOON 2733 PREDIKBEURTEN 25 NOVEMBER (DANKDAG). Ned. Hcrv. Kerk: Aagtekerke 10 ds. TheunissenArnemuiden 10 en 2.30 ds. Verweij; Bïggekerke 9.30 ds. Ab bing; Gapimge 7 ds. De Boer; Klevers- kerke 9.30 ds. Wieringa; Meliskerke 9.30 en 2.30 ds. Rijksen; Middelburg Koorkerk 19.30 ds. Aalders; Nw.- en St.-Joosland 10 ds. v. Haarlem; Sou burg 7.30 ds. Haitjema; Serooskerke 10 ds. v .d. Wind; Veere 11 ds. Wierin ga; Vrouwenpolder 10 ds. De Boer; Westkapelle 2-30 en 7.30 ds. Oosthoek. Gereformeerde Kerk. Arnemuiden 10 ds. Oegema, 2.30 ds. Poelman; Ga- pinge 9.30 ds. Boot, 2 ds. v, d. Wal; Koudekerke 9.30 ds. Bohlmeyer, 7.30 drs. Elshout; Hofpleinkerk 9.30 ds. Ytsma, 2.30 ds. Boonstra, 7.30 ds- Boon stra; O.- en W.-Souburg 2.30 drs. v. Ulden, 7.30 ds. Bohlmeijer; Oostkapel le 10 ds. De Groot, 2.30 ds. Streefkerk; St.-Laurens 10 drs. Elshout, 7.30 drs. v. Ulden; Veere 10 ds- Streefkerk, 2.30 ds. De Groot; Vrouwenpolder 9 ds. Van Heesen, 2 ds. v. d. Wal; Westka pelle 2.30 en 7 ds. Ytsma. Gereformeerde Gemeente. Meliskerke 9.30 en 2.30 ds. Rijksen;. Middelburg 9.30, 2 en 7 ds. HageWestkapelle 9.30, 2 en 6 kand. Schipaanboord. Chr- Geref. Kerk. Middelburg 3 en 7 ds. v. d. Molen; Vlissingen 7.30 ds. Drechtsler. Geref. Gem. in Ned. Arnemuiden 10, 2.30 en 7 ds. Dorresteln. Twee aanrijdingen Vlak achter elkaar gebeurden er zondagmiddag twee kleine aanrijdin gen te Middelburg, waarbij zich geen persoonlijke ongelukken voordeden. De eerste aanrijding gebeurde om streeks half vijf op het kruispunt Herenbrug, Herengracht en Volderij- laagte en was te wijten aan de brom fietser F. W. uit Sint-Laui'ens dia geen voorrang verleende. Hierdoor kwam hij in botsing met de auto van de Middelburger L. T. Beide voertui gen liepen enige schade op. De tweede aanrijding, omstreeks tien voor zes op het kruispunt Blauwe- dijk-Stationsstraat, gebeurde toen de personenauto van de Middelburger C. A. M. v. d. W., die uit de Stations straat kwam en de Blauwedijk op wilde rijden, slipte. Hierdoor reed W. met de linkervoorkant van zijn wa gen tegen de auto van zijn stadge noot M. T., die vanaf de Blauwedijk juist de Stationsstraat wilde in draaien. De auto van T. werd bij deze botsing zodanig beschadigd, dat er 'n kraan wagen aan te pas moest komen om het gehavende voertuig naar een ga rage te DE HEER A. F. ROMIJN In december afscheid van de heer J. Reinhoud In de maandagmiddag gehouden ver gadering van do raad van Sint-Lau- rens is aan de gemeente-ontvanger J. Reinhoud met ingang van 1 janu ari 1960 eervol ontslag verleend in verband met zijn benoeming tot ge meente-secretaris van de gemeente Eemues. Burgemeester W. Baas voegde hier nog aan toe, dat tijdens een raadsvergadering in december officieel afscheid zal worden geno men van de heer Reinhoud. In zijn plaats benoemde de raad met algemene stemmen de ad junct-commies A. F. Romijn te Middelburg, die reeds vijf jaar op de gemeente-secretarie van Sint- Laurens werkzaam is. De burge meester schetste de heer Romijn als een man. die theoretisch, zo wel als praktisch volkomen op de hoogte is van de werkzaamheden op de secretarie. In principe besloot de raad medewer king te verlenen aan de modernise ring van de School met de Bijbel en ging men akkoord met de herziene gemeenschappelijke regeling school- artsendienst voor Walcheren, en de Bevelanden. Verdei besloot de raad een jaarlijkse subsidie toe te kennen aan de chris telijke lagere landbouwschool te Oostkapelle van 25 voor een leer ling uit Sint-Laurens, die deze on derwijsinstelling bezoekt. Voorts werden de pensioengrondsla gen van de gemeentewerkman J. van Slooten en de bode-conciergc P. Wil- lcmse vastgesteld. Aan de heer J. Lo- rier werd een premie toegekend van 500 ten behoeve van woningverbe tering pand Noordweg 327. Garant Overeenkomstig het besluit Bevor dering eigen woningbezit stelde de raad zich garant voor rente en aflos sing van een lening voor de bouw van een eigen woning van de heren P. C. Vermaire, P. J. Kentin en J. C. de besloten, doch dit bedrag, waarvoor de gemeente zich garant stelde, was toen door een verandering in de aan nemingssom te laag gesteld. Gezien het grote aantal verzoeken om subsidie besloot de raad op voorstel van B. en W. de aanvra ge van de federatie nazorg B.L.O. af te wijzen. Verder ging de raad akkoord met een wijziging in de gemeentebegroting van 1959. Op een vraag van het raadslid H. van Langevelde (c.h.) of er nog slo ten gedolven moeten worden voor bluswater, wees de burgemeester er op, dat er genoeg zijn. Hieraan voeg de de raadsvoorzitter nog toe, dat door de dienst Bescherming Burger bevolking nog wordt bekeken of er mogelijkheid tot uitbreiding is. VISMIJN VEERE. 23 nov. Export garnalen aanvoer 2738 kg. 138—240. Hanaelsgamalen. aanvoer 483 kg, 188—142. Schar, aanvoer 6 kg, C9. Bot, aan voer 403 kg, 33—51. Wijting, aanvoer £07 kg, 16—38. Tong, aanvoer 3 kg, 159—400 Rog, aanvoer 20 kg, 16—25. Kabeljauw, aanvoer 8 kg, 67—68. AARDAPPELTERMIJNMARKT ROTTERDAM. Alpha 45 mm april 5 contr f 18.30, 7 contr f 18.20, Bintje 35 mm opw no vember 2 contr. f 17, 31 contr. f 20.50. 22 contr f 20.80, Bintje 45 mm opw november 2 contr f 19.80, april 5 contr f 22 70, Voran 35 mm opw november 1 contr f 12. Record 35 mm opw novem ber 3 contr £14.50 Bintje „a" novem ber 1 contr f 38, Slrtena ,.e" novem ber l contr 45.30. Dagomzet 80 con tracten. Brand in vlasserij te Sint-Kruis Zaterdagmiddag brak bram uit in het vlasbedrijf van A. ParidaenHerre- bout te Sint-Kruis. Eerst door geknet- t r en het springen van dakplaten werd de brand ontdekt. De brandweer van Aardenburg was enkele minuten a alarmering ter plaatse, doch kon aanvankelijk alleen met twee stralen op de waterleiding het vuur bestrij- Na enige tijd kan water betrok ken worden uit een rootput van het tegenoverliggende bedrijf van de heer Paridaen Doolaege, zodat het vuur toen effectiever kon worden bestre den. De brand is waarschijnlijk ontstaan in de machineafdeling van het bedrijf Pakken geperste vlasscheven, lokken, ongerepeld vlas en lemen stonden door de gehele loods in lichte laaie. De gehele nacht en ook de zondag was de brandwéer met het nablus- singswerk bezig, daar op vrij korte afstand een hangar met via- stond en het gevaar niet denbeeldig was. dat bij verandering van windrichting, ook deze vlam zou vatten. De machines van het bedrijf konden behouden blij ven, doch het drijfwerk ging verloren, evenals het grootste gedeelte van de vlasprodukten. Verzekering dekt de schade. J. Luikenaar te Zierikzee 25 jaar bij Heide Mij. Morgen woensdag 25 november is het 25 jaar geleden, dat de heer J. Luikenaar te Zierikzee in dienst trad van de Nederlandse Heidemaat schappij. Na zijn indiensttreding heeft hij alle rangen van het uitvoerend personeel doorlopen. Naast zijn drukke werk zaamheden gaf de heer Luikenaar ook veel tijd aan zijn studie, getuige de gevolgde N.H.M.-eursussen voor werkinstructie, gemeten tarieven, bo- demkunde-waterhuishöüding en we genbouw. Daarnaast is hij in het be zit van het diploma Z.TJ.-waterbouw- kundig opzichter. Zijn eerste werk was een steentje bij te dragen aan de Maasverbetering in 1934. Na enige jaren in de Noordoostpolder te heb- oen gewerkt, kwam de heer Luike naar in 1945 terug naar Zeeland. Veel werk heeft nij verricht bij de herverkaveling Walcheren. De Ne derlandse Heidemaatschappij be noemde hem in 1953 tot assistent met de titel van opzichter voor o.a. de vele extra werkzaamheden, welke hij op de juiste manier uitvoerde in het noodgebied (1953). Niet alleen in Walcheren is dé heer Luikenaar een goede bekende doch ook op Schouwen-Duiveland, waar hij eveneens in de herverkaveling werk zaam was. Sinds oktober j.l. is de heer Luike naar. hoewel nog woonachtig in Zie rikzee. werkzaam bij de ruilverkave- veling in het Land van Heusden en Altena. Gestolen auto werd bij Arnemuiden gevonden De heer H. V. te Bergen op Zoom deed zondagavond op het politiebu reau aangifte dat hij zijn auto mis te. De heer V. had de wagen om streeks half acht enkele minuten on beheerd op de Antwerpsestraatweg laten staan. Toen hij even later weer in zijn auto wilde stappen was deze verdwenen. De wagen werd dezelfde avond nog gevonden. Omstreeks kwart over elf kwam bericht van de rijkspolitie te Arnemuiden, dat de wagen daar op de rijksweg onbe heerd was aangetroffen. De recher che zoekt naar de dader(s). Postdienst op dankdag De dienst op het kantoor der P.T.T te Yerseke zal op dankdag worden gehouden als op zaterdag. De middag bestelling. zal hierdoor vervallen Ieder kan echter na 16 uur poststuk ken kosteloos op het kantoor afhalen VOOR ENKELE DUIZENDEN VERDUISTERD In café gearresteerd De rijkspolitie te Steenbergen heeft zaterdagavond de 29-jarige J. C. S. uit Halsteren, boekhouder van het aannemersbedrijf Everaers en Van den Berg te Sint-Philipsland aange houden. "S. wordt ervun beschuldigd verduisteringen te hebben gepleegd door middel van do loonstaten en -briefjes van de arbeiders. Het zou om enkele duizenden guldens gaan. S., die reeds verschillende jaren bij de firma in dienst was en het volste vertrouwen genoot, heeft inmiddels bekend. Het was reeds eerder opge vallen. dat verdachte de laatste jaren op grote voet leefde. Het aannemersbedrijf bouwt momen teel in Steenbergen een ambachts school en enkele huizenblokken, zo dat er ongeveer 75 arbeiders in Nooyer. Reeds eerder had de raad dit dienst zijn. Door een toeval kwamen de verduisteringen aan het licht. Za terdag werd namelijk ontdekt, dat de kas niet klopte en S. bleek al spoe dig onvindbaar, 's Avonds werd hij in een café buiten Steenbergen door de politie aangehouden. Hij bleek geen geld op zak te hebben. Op het politiebureau bekende S. al snel en verklaarde dat de verduisteringen zich over iy2 tot 2 jaar uitstrekken. Hoe groot het verduisterde bedrag precies was kon hij niet op duizend gulden nauwkeurig schatten. Een bureau zal nu alle loonstaten en briefjes, waarvan er verschillende zijn verdwenen, controleren. Over de grootte van het bedrag, dat vermoe delijk vele duizenden guldens zal be dragen. kon men nog niets medede len. S. zal vanmiddag (dinsdag) aan de officier van justitie te Breda wor den voorgeleid. ROTTERDAMSE /EEMARKT. Aanvoer in totaal 1944. Vette Roeien en ossen 1282; varkens 6G2 Vette koeien le few 295—323. 2e kw. 270— 295. 3e kw 260—270; varkens (lev gew.) le kw 180. 2e kw. 178, 3e kw 175- Vette koeien aanvoer korter, handel kalm,, prijzen onveranderd, prima's bo ven noternig; varkens (lev gew.) aanvoer kleiner, handel redelijk, prijzen gemid deld iets lager, prima exemplaren boven notering. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM. 23 november. Kleiaarda^pelen 35 mm op waarts. Eigenheimers 17 00—1330; Bintje 16.00—1630; Meerlanders 16.00—1623: IJs- selster 13 75—14.25. Zandaardappelen 33 mm opwaarts: Noorderling 12.03—13.00; L-.- bertas 12.00—13.00- Voeraardappelen 5.00— 6.75. Prijzen berekend per 100 kg en op de handelsvoorwaarden vastgesteld voor de verkoop van consumptie-aardappelen op wagon, schip ot auto. GRAANBEURS TE ROTTERDAM. 23 november De officieuze notering per 100 kg van de graanbeurs Rotterdam luidde: tanve. franco per schip op vochtconditie levering deze week tot f .'2.10 schotvrij. Voedergranen, alles af, maalgerst, naar kwaliteit, tot f 25 75: klp- pegerst, Idem, tot f 26.75; haver, onge punte op monster, tot f 26.00: rogge, doorsneekwallteit, tot f 23-50: peulvruch ten. franco Rotterdam, groene erwten, op monster, tot f 45.00: schokkers. Idem, tot f 44.00: bruine bonen, boerenschoon op monster, tot 120.00. VEILING MIDDELBURG. 23 november. Tomaten A 8692. C 52—67, CC 49. Appels: Golden Delicious I en II 50-60 55, 60-65 38—64, IID 29—46, III 40—60. Jonathan I en II 60-65 41—55, 65-70 49—61, 70 en op 62. n D 36—38 Goudrelnetten I en n 65 en op 38—42. II D 41—42, Hl 3447. Laxton Superbe: I en II 60-70 40. 70-80 55 III 29—38. Appels val en kroct 18—38. Peren: Comtesse de Paris I en II 65-63 21—23, 60 en op 33. '65-75 24. II D 16. III 27. St. Remy I en n 65-75 29—30. II D 29. UI 27 Gieser Wildeman I en n 55-63 43, 55-65 45, Peren val en kroet 12—19. Groente: Bloemkool 3 st. p. kist 70—77, 4 st. 55—70, 6 St. 27—60, 3 st. 13—47. 10 St. 1426. Spinazie (glas) 77—88. Bospeen 16 —S3, Boskroten 9—17. Spruiten 55—104. Natuursla 34 Glassla 11—26- Uien per kg 1829. Breekpeen 1522- Andijvie 1542. Prei 2142. Rodekool 2535. Boerekool 23—30. Savooiekool 19—36. Wlttekool 17- 22. Veldsla 78—83. Waspeen 12—45. Witlof 118—127. Auto's uit Yerseke botsten bij Parijs op elkaar Even buiten Parijs, op weg naar Yer- sike, vond zaterdagavond een aanrij ding plaats, waarbij twee vrachtauto's met aanhangwagen uit Yerseke be trokken waren De auto van de firma D. moest plotseling voor een uit een zijweg komende motorrijder rem men. De achter hem komende auto van de heer B kon niet tijdig tot stilstand komen en reed met flinke snelheid tegen de -voor hem staande auto. De materiële schade aan bei de wagens was zeer aanzienlijk. Per soonlijke ongelukken deden zieh niet voor. Chauffeur lampekappenauto liep tegen de lamp Licht in duistere zaak na rit rond donker Oostburg De duisternis rond de auto met schemer Hampekappen. die verleden week door een vertegenwoordiger uit Voorthuizen op een perceel bouwland bij Oostburg werd „geparkeerd", na dat hij in een boent de macht over het stuur was kwijtgeraakt, is ge heel opgehelderd. De met de noorderzon vertrokken vertegenwoordiger, de 33-jarige J. G., is in Utrecht tegen de lamp'gelopen. Dë Utrechtse politie hield hem aan, nadat zijn signalement per telex door heel Nederland was verspreid. Men stelde G. onmiddellijk op transport naar Terneuzen, waai nij tegenover de Terneuzense en Oostburgse poli tie licht wierp op de aanvankelijk nogal geheimzinnige zaak. Inderdaad bleek, dat G., die niet in het bezit is van een rijbewijs, zijn collega met wie hij door Zeeland reis de, in Terneuzen het sleuteltje van de auto ontfutseld had en daarna om middernacht een ritje in liet donker was gaan maken. Alles ging d tot hij bij Oostburg een bocht laat opmerkte. De auto nam zon der moeite de hindernissen tussen weg en bouwland, kwam tot stil stand en werd vervolgens ijlings in de steek gelaten De vertegenwoordi ger besloot het daglicht maar niet af te wachten. Na zijn verhoor is G. weer in Vrij heid gesteld. Najaarsvergadering Ned. Christen vrouwen in Goes Do gewestelijke najaarsvergadering van de Nederlands Christen Vrou wenbond bracht maandag ruim hon derd dames uit alle delen van Zeeland bijeen in „De Prins van Oranje" te Goes, waar zij zich bezonnen hebben op het werk in de afdelingen. Nadat gezongen was psalm 84 3 en 6 en mevrouw N Homburg-Hoek- veld uit Vlissingen, de presidente van de Ned. Christen Vrouwenbond in Zeeland, was voorgegaan in gebed, hield zij een meditatie naar aanlei ding van Matth. 25 12—29, de vers regels over de gelijkenis van de ta lenten. „Zet uw talent in voor afde ling en bond", zo sprak mevrouw Homburg de dames toe. „God zegt ons, dat wij onze talenten, hoe ge ring ook, in zijn dienst moeten stel len. Ieder persoonlijk en in hechte samenwerking met elkaar, kunnen wij onze talenten inzetten", zo be sloot spreekster. Tijdens het verdere gedeelte van de ochtendbijeenkomst hielden de dames zich bezig met interne verenigings zaken. In de middaguren vertelde mevrouw R. van Bennekom—Van Vliet over het werk van de V V.H.. bij welk overkoepelend orgaan ook de N.C.V.B. is aangesloten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 3