Eerste koeien van gedupeerde boeren in Zeeland aangekomen dricL^ Zeeuwse Almanak GERINGE TOENAME VERWACHT ZEEUWSE BEROEPSBEVOLKING olijfje P.Z.E.M.-MUSICAL TOP SECRET MET VEEL VROLIJKHEID ZUSTER JULIA VERTREKT UIT „ST.-JOSEPH"-ZlEKEMUIS Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 24 NOVEMBER 1959 OP BEDRIJF IN OUWERKERK Drente hielp Schouwen bij de ramp, nu helpen Schouwse boeren Drente MAANDAGMIDDAG zijn de eerste koeien een vijftigtal pinken uit de door de droogte getroffen gebieden in Zeeland aangekomen, die tot na het volgend voorjaar, men denkt mei-juni 1960 te gast zullen zijn bij verschillende Zeeuwse landbouwers, die zich hiervoor hebben opgege ven. Deze tijdelijke „adoptie" is èen onderdeel van de hulpactie aan de door de droogte van deze zomer gedupeerde agrariërs. En het spreekt bijna vanzelf, dat de boeren van Schouwen-Duiveland, zelf na de ramp van 1953 door hun collega's uit Drente de helpende hand geboden, pinken uit deze provincie gratis „in de kost" nemen! De landbouwer T. A. M. Boogaart uit Ouwerkerk behoorde tot de eerste boeren, die zich als gast heer voor enkele Drentse „dames" opgaven. ïrt 1953 had hij, toen zijn acht koeien, zijn paarden en zijn schapen in de golven waren omgekomen, een pink uit Drente ontvangen. Later had men hem uit deze actie nog eens een dier kunnen schenken. Boogaart was dat niet vergeten. De Gewestelijke Raad Zeeland van het Landbouwschap, die met de boe- renorganisaties achter deze hulpac tie staat, kon hem noteren voor drie koeien. Maar het drietal, dat deze winter de voederbak met zijn eigen dertig koeien zou moeten delen, moest van Drentse kom-af zijn... Zoals in de aanhef gezegd: maan dagmiddag zijn ze gekomen. Bij boer Boogaart, wiens hoeve even buiten Ouwerkerk ligt, zijn drie jonge koeien afgeleverd, pinken uit het Drentse Zuidwolde. Het warén de drie eerste dieren, die hun Zeeuwse gratis-kosthuis be reikten. Twee pinken van de land bouwer H- Pott en één van B. Klokker uit Zuidwolde. Ontvangst Bij het veer Anna-Jacoba-Zijpe had den de heren W. Goeman uit Goes, secretaris van de Gewestelijke Raad voor het Landbouwschap en P. C. Hanse uit Zierikzee, plaatselijk bu reauhouder van de provinciale voed- selcommissaris, het twee trucks tel lende transport begroet en naar Ou werkerk geleid. Daar stond naast een met belangstelling naar de Drentse logees uitziende familie Boogaart, burgemeester J. Romeijn van Ouwer kerk te wachten om deze drie eerste hulpactie-pinken, die met forste tred de Zeeuwse bodem opstoven, te be groeten. Zonder aan de autoriteit van deze commissie van ontvangst afbreuk te willen doen: de pinken hadden meer belangstelling voor do hoe veelheid bietenblad, die de heer Boogaart zijn protégés terstond voorzette Maar gelukkig was de heer K. Mul der uit Dwingeloo, plaatselijk bu reauhouder van de Drentse provin ciale voedselcommissaris, meegeko men om enkele simpele, maar op rechte woorden van dank te spre ken Dank aait de Schouwse boeren, die bij deze hulpactie blijk geven de vrij gevigheid van Drente in 1953 niet vergeten te zijn. Toonden zij dit reeds bij het beschikbaar stellen van gelden, bietenblad en stro: van het totaal van 196 aanbiedingen om deze winter koeien van gedupeerde boe ren onderdak en voeding to ver schaffen, zijn er 137 afkomstig van Schouwen! Plicht Om boer Boogaart weer als voorbeeld te nemen: de vier ton voer, die hij al heeft geschonken en de kosten om de drie pinken te verzorgen maken, dat zijn uiteraard vrijwillige bijdrage op ongeveer duizend gulden komt. Zelf zegt hij het niet zo te zullen merken. Een koe eet per dag althans bij hem krijgen ze die hoeveelheid zo'n slordige zestig kilo voer, mangels, hooi of bietenblad. „Als je dan dertig beesten hebt, merk je het niet zo, of daar dagelijks een kleine tweehonderd kilo bij moet Het gaat er maar om, dat deze men sen in Drente geholpen worden. Met de ramp hebben ze ons geholpen. Drente deed tóen ontzettend veel. Het is eigenlijk onze plicht. Als ze melk koeien brengen, zal ik het geld van de opbrengst voor de eigenaars opzij leggen. Maar ze zullen wel zo ver standig wezen pinken te sturen". Het werden pinken,' om precies te zijn 51, die alle nog maandagavond op SchouWen-Duiveland „onder dak" kwamen. Donderdag a.s. komen ex' nog eens vijftig naar het eiland en daarna nóg een kleiner transport. Het transporteren wordt; door de boe ren uit Drente zelf verzorgd. Het zijn dieren van t.b.c.- en A.B.R.- vrije bedrijven, die op Ze.euwse onder nemingen komen, waarvan hetzelfde kan worden gezegd. Er is een verze kering voor deze dieren afgesloten, die een „all-risk"-karakter. draagt- Over geheel Zeeland genomen is thans aan geld een bedrag van f 134.759,75 ingezameld. Indien men het geschonken veevoer hiérbij telt, komt men tot een bedrag van f 242.559,75. T ransporten Vandaag, dinsdag, vertrekt vanuit oostelijk Zuid-Beveland een auto transport met 55 ton stro naar Del den in Ovevijsel; dat bij de ramp van '53 Sint Philipsland te hulp kwam. Woensdag vertrekken vanuit de ha ven van Zierikzee twee schepen van de vaartuigendiènst ,van de land macht met 270 en 150 ton stro naar Ameland en Terschelling. Een soort gelijk transport vertrekt donderdag uit de haven van Kamperland. Inmiddels is voor Drente 350.0000 kg lucernemeel in de Willielmïnapolder op Zuid-Beveland aangekocht. Dit meel zal 3 december as. het wordt eveneens met een schip van de landniacht-vaartuigendienst getrans porteerd in Drente worden aange boden. RAPPORT RIJKSDIENST NATIONALE PLAN Lager dan het gemiddelde percentage voor Nederland (Van onze Haagse redactie) In het rapport van de rijksdienst voor het nationale plan over de groei van. de mannelijke beroepsbevolking in Nederland, dat deze dagen in Den Haag is verschenen, wordt de ver wachting geuit, dat deze in 1980 4,3 miljoen zal bedragen. Naar de commissie voor regionale bevolkings prognose van de rijksdienst voor het nationale plan verwacht zal deze aanwas van de beroepsbevolking ech- Advertentie) Blus dut laaiend maagzuur-branden. Neem een paar Bennies. Ook voor S redding en uitkomst. U zult de dag loven, waarop U met Rennies uw brandend maagzuur tot verleden tijd maakte. Klinkt ongelo felijk, maar is een bewezen zaak. In tienduizend gevallen, over. de hele wereld. Haal een pakje Rennies - en ondervind van vandaag af de heer lijke uitwerking van dit wondere ta bletje. Zó bij U te steken - hygië nisch verpakt VAN TOT De wachtmeester eerste klas der rijkspolitie D. E. Mooy te Haamstede heeft in zijn tuin twee zeldzame gas ten waargenomen. Tussen de mussen zochten gele vogeltjes met zwarte kopjes naar voedsel. Onderzoek bracht aan het licht, dat het zwart kopgorzen waren. De enige bekende waarnemingen van dit soort dateren nit 1931 (Texel) en 1939 (Monster), zodat men in Haamstede met een zeldzaam vogelpaar te doen had. BENZINESTAKING De gevolgen van de Belgische „ben zinestaking' zijn ook in de grens streek duidelijk te merken. Zaterdag HYGIENE... „Een keurige outillage", peinsde de titan, die in Middelburg een rijks dienst bezocht. gitooi gebouw doel matig ingericht en tot in de puntjes verzorgd". Hij kwam tot. deze overpeinzing, ter wijl hij zich in het daartoe ingerichte vertrek de handen waste. Bewonde rend bezag hij de betegeling en zijn respect voor de hygiënische opvattin gen van de ambtenaren steeg nog, toen hij naast de wastafel vier hagel witte handdoeken ontwaarde. Ze hingen er niet zo maar, die doe ken néé, bepaald niet. Boven elke doek was een bordje aangebracht, waarop de naam van de bezitter stond geschreven. Prima voor elk aar", mompelde de bezoeker, terwijl hij met natte handen de kraan dicht draaide. Maar toen hij speurend het handdoekenrek langs zocht, daalde zijn bewondering voor de Rijksdienst plotseling aanzienlijk. Want in een hoekje hing nóg een handdoek; een ordinair, blauw geblokt geval, dat niet helemaal brandschoon meer was. En boven die doek was ook een bordje aangebracht. „Gasten", stond er op... bleef de normale drukte uit en de doorlaatpost te St.-Anna ter Muiden bijvoorbeeld kreeg praktisch geen verkeer te verwerken. De schade werd zondag ruimschoots vergoed, toen Belgische automobilisten om goedkopere Nederlandse benzine kwamen. Menige zuiderbuurman liet de tank van zijn auto op Zeeuws- Vlaamse grond „volgooien". IN HET DONKER.... Verscheidene bewoners van Noord- gouwe heben een avond in het donker gezeten, toen door een sto ring in het lokale elektriciteitsnet van de P.Z.E.M. plotseling het licht in hun woningen uitging. Om streeks half acht werd een deel van Noordgouwe in het duister ge huld en het duurde tot omstreeks kwart over tien voor de storing was opgeheven. OLIEBOLLEN Als is het nog geen oudejaar, de olieböllenbakkerij is goed op gang. In Kapelle -Biezelinge en Schore leg den de leden van het Rode Kruis zich op deze oudvaderlandse bezigheid toe en in. de. buurt van het Kerkplein te Kapelle geurde het een hele dag naar het heerlijke produkt. Een groep vrij willigsters, bijzonder bedreven in het oliebollen bakken, produceerde er tienduizend stuks, die men 's avonds aan de man bracht. Het resultaat van de actie was nog niet bekend, maar in ieder geval zal de opbrengst worden gevoegd bij het bedrag, dat men door de inzameling van dit jaar verkreeg. ÉN OLIEBOLLEN In 's-Gravenpolder beoefende men de bakkerij om gelden voor de res tauratie van de hervormde kerk bijeen te brengen. Er gingen circa 3300 bollen in de frituur. Goud bruin gebakken kwamen zij uit de pan en de leden van de jongens clubs behoefden hun waar niet aan te prijzen, getuige de opbrengst: 234,21. ter;' ook verhoudingsgewijs, ongelijk over het land zijn verdeeld. De commissie heeft de natuurlijke bevolkingsgroei becijferd vóór 109 „prognosegebieden", waarin zij het land heeft verdeeld. De natuurlijke bevolkingsgroei "waarbij dus wordt uitgegaan van geboorte- en sterftecijfers wordt in het rapport voor de zandgronden van oostelijk Noord-Brabant en Noord-Limburg aanzienlijk groter voorspeld dan voor vele andere delen van Groningen, voor de Friese Waddeneilanden en voor vrijwel geheel Zeeland. Voor Zeeland wordt verwacht, dat de mannelijke bevolking van 20 tot. 64 jaar zal toenemen van 29 procent (prognosegebied Aar denburg) tot 43 procent (progno segebied Arnemuiden) en dit laatste cijfer is voor Zeeland het maximum. Wat betreft de mannelijke beroeps bevolking wordt voor Zeeland, met name voor Aardenburg, Terneuzen, Zierikzee, Tholen, Middelburg èn Vlissingen een zeer geringe groei verwacht. Verwacht wordt, dat de beroepsbevolking tussen 1947 en 1980 in Middelburg met 24 procent en in Tholen, Aaraenburg en Terneuzen met 25 procent zal toenemen. In vergelijking met het landelijke cijfer is dit weer zeer aan de lage kant. Het gemiddelde percentage voor Nederland bedraagt namelijk 48, dat weer 7 procent lager is dan do verwachte nationale toeneming met 55 procent van de mannelijke bevolking van 30 tot 64 jaar. Naar nieuwe bestemming voor ziekenhuis Noordgouwe De stichting Verpleeg- en Rusthuizen Midden-Zeeland heeft zich in begin sel bereid verklaard om in het kader van de gezondheidszorg een bestem ming te zoeken voor het ziekenhuis van Noordgouwe. De stichting zal voor dit doel over leggen met de hoofdinspectie van de volksgezondheid, do stichting Zee land voor maatschappelijk en cultu reel werk en do federatie van ver pleeginrichtingen. Er is een studiegroep gevormd uit de inspectie, de stichting en de fe deratie, waarbij de stichting Zeeland de coördinatie en de stimulering op zich genomen heeft. Geslaagd Op het te Den Haag gehouden exa men voor het voorlopig diploma scheepswerktuigkundige slaagden de heren A. N. Hamelijnck' te Breskens, J. Kik te Bruinisse, C. N. Overbeeke uit Kats en W. D. Vcrplanke uit Breskens. Allen zijn leerlingen van de school voor scheepswerktuigkun digen te Middelburg. Man in de mist met 56.000 gestólen francs De mist en het uitvallen van s een boot op de dienst Vlissin- H genBreskens zijn er zondag- avond oorzaak van geweest, M dat in Breskens een zekere S. s kon worden gearresteerd. S. had bij een dame in Zeebrugge 56.000 Belgische francs ont- vreemd. H Met een taxi was hij naar de l| doorlaatpost bij Sint Anna ter §f Muiden gereden, waar hij ver- H volgens weer een taxi naar Breskens nam. Doordat juist een tocht van de veerboot uit- viel, kon hij niet oversteken naar Vlissingen. Na verschil- lende aanwijzingen kon hij worden gearresteerd. Het geld had hij nog op zak. 1§ llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllliinllÖÏ (Adveii. ntie) zorgt weer voor een feestelijke verrassing Vanaf heden t/m 31 dec. a.s. ontvangt een ieder bij aankoop vaa een INDUS-horloge tegen inlevering van deze advertentie voorzien van naam en adres bij Uw Horloger Juwelier of na inzending van Uw garantiebewijs aan N.V. vfh Ed. Goudsmit, Conradstraat 18, Rotterdam een fraaie „INDUS" kalender met 12 schitte rende foto's van Zwitserse landschappen uitge voerd in natuurlijke kleuren cadeau Een geschenk, waarvan U het gehele jaar zult genieten. Wanneer U dus van plan bent Uzelf of anderen zo'n betrouw baar INDUS-horloge cadeau te doen, knip dan deze advertentie uit. Adres: Woonplaats:— Tewaterlating nieuwe veerboot uitgesteld H De niemvo veerboot voor de |g provinciale stoombootdiensten e= in Zeeland, het m.s. „Prinses Irene", dat in aanbouw is bij de N.V. Kon. Mij. „De Schelde" H te Vlissingen, zal op zaterdag 13 februari 1960 te water wor- den gelaten. ff Eerder was de stapelloop op m een nader te bepalen dag in no- vember van dit jaar gesteld, f§ doch in overleg tussen het pro- vinciaal bestuur en de werf is deze datum, verschoven. Het schip zal nu evenwel op de hel- ff H ling verder worden afgebouwd dan aanvankelijk in de bedoe- ff ff ling lag. In de datum van op- H levering komt derhalve geen H verandering. ÏIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII Faillissement Op 18' november is het faillissement uitgesproken over de rijwielhande laar C. L. Vonck te Sint-Jansteen. Rechter-commissaris is mr. A. W. Thöne, curator mr. H. B. L. de Rech ter te Hulst. Kunstenaars versieren Provinciehuis (Slot van pago 1) de kapitelen van de galerij aan de Sint-Pieterstraat-zijde. Het ontwerp voor deze versiering is eveneens ge maakt door de heer Ten Klooster. Ook in de benedenhal en verschillen de kamers van het nieuwe provincie huis heeft Ten Klooster versieringen aangebracht aan enkele daar go- plaatste pilaren. Nog meer kunstenaars zijn ingescha keld bij de versiering van het ge bouw: de Amsterdamse beeldhouwer Radecker jr.,, prof. Wenckebach uit Noordwijkerhout, die een bi'onzen re liëf van H. M. de Koningin, aan te brengen in de kamer van de commis saris der koningin, vervaardigt, het kunstschilderseehtpaar Goeting uit Den Haag, de Zeeuwse kunstenaars Jac. Prince uit Middelburg, Wim Vaarzon Morel uit Veei'e en anderen. In vlot tempo Terwijl al deze kunstenaars druk wérken aan de versiering, groeit de nieuwe provinciale griffie in een vlot tempo naar zijn voltooiing. De tim merlieden, metselaars enz. leggen de laatste hand aan de bouw, zodat bin nenkort kan worden begonnen met de inrichting en later de aankleding. Een van de representatieve zalen op de bovenverdieping is die van Ged. Staten. Deze grote zaal, waarin een schouw gebouwd is, biedt vanzelf- spx-ekend nog een „kale" aanblik, maar de wanden worden versierd met vier gerestaureerde gobelins uit de vroegere Statenzaal. Hoewel nu reeds gebleken is, dat de werkruimte aan do krappe kant is, moet een flinke wande ling gemaakt worden, alvorens men het gehele gebouw doorlopen heeft. Het gebouw heeft voorts twee geweldige zolders: men zou er gemakkelijk, wanneer er ten minste geen „hoogschieters" on der de gelederen zijn, een partij tje kunnen voetballen. Overigens schijnt men eén gedeelte van de ze zolder wel te willen reserveren voor sportieve griffieleden, die zich in het tafeltennis hebben ge oefend. Voorts zal op de ruime binnenplaats tegenover het torentje, waarin zich het trappenhuis bevindt, een vijver aangelegd worden. Vermoedelijk zal ook hierin een kunstvoorwerp ge plaatst worden. De dertig leden van de P.Z.E.M.- cabaretgroep, die debepaald niet lichte taak om de musical „Top se cret" naar éen goed einde te bren gen, op hun schouders hebben geno men, zullen de eei'stvolgende nachten ongetwijfeld wat rustiger slapen.. Want het „monster", zoals het pu bliek in de zaal in 'beroepscabaret- kringen aangeduid wordt, en dat maandagavond de Middelburgse Schuttershofzaal bevolkte, heeft de premiere van deze muzikale komedie van „O. en O.", (de personeelsvereni ging van de P.Z.E.M,) bijzonder „welwillend" ontvangen. En vooral omdat ér deze week nog vier „mon sters" volgen, moge dit een gerust stelling zijn voor de matrozen, jour nalisten, miljonairs, experimentele schilders, schurken, huisknechten enz. enz., die, in dit kolderverhaal door een speels noodlot bijeenge- bx-aeht, de P.Z.E.M.-gemeenschap en in de volgende dagen nog andere ge meenschappen. laten meedobberen op de golfjes van dit humor-meer. „Alleen maar kijken en luistex-en", werd de toeschouwers in het pro gramma geadviseerd."En niet zoeken naar enig verband met het werkelij ke leven. Kijken en luisteren met name naar Hein en Toon, de twee matrozen, dê hoofdfiguren in deze dolle historie waarin raketten en ge heime documenten een belangrijke rol spelen, in een - havenstad ergens in Zuid-Amerika en later in een mil jonairswoning. Deze Hein Wim den Hollander en Toon - Kees van Hoek slaagden erin dé inspi raties van de Middelburgse jongeman Jan de Wilde op bijzonder humoris tische wijze naar voren, te brengen. Zij droegen het stuk -zonder ook maar iets aan de andei'en tekort te doen en brachten vooral in de pro loog en het eerste bedrijf hun toe schouwers tot onophoudelijke lach salvo's. Met name de tekenpantomi- mc van Den Hollander was een stuk je knap vakwerk. Maar ook de anderen droegen hun steentje bij om te komen tot een avond van pretentieloos amusement. Van die medespelenden willen we dan speciaal noemen Magda van der Eyk als Emma, Riek van Loo als de „schilderes1', Rien van den Buuse als „X 15" en Chris de Bruin'als de bur gemeester. Verder een woord van lof voor de balletgroepleden onder lei ding van Kees Zuijdweg. De liedjes (met teksten en muziek van Jo den Hollander) pasten uitstekend in het NA RUIM 40 JAAR Voor welverdiende rust naar Aerdenhout NA RUIM 40 jaar arbeid in het „St.- Joseph"-ziekenhuis te Vlissingen zal zuster Julia morgen (woensdag) naar het rusthuis „St. Clare" in Aer denhout vertrekken, om van een wel verdiende rust te gaan genieten. Zuster Julia, die op 10 december a.s. 79 jaar hoopt te worden, heeft zich gedurende deze lange werkperiode in Vlisingen bij ontelbare patiënten door haar tactvol en gezellig optre den zeer bemind gemaakt. Slechts vier jaar is zij elders werkzaam ge weest, namelijk in Zierikzee en Haarlem, maar na deze periode keer de zij op herhaald aandringen van de andere zusters in het „St. Jospeh"- zïekenhuis terug. Ruim 40 jaar lang is zuster Julia, in dit ziekenhuis de centrale figuur geweest, wier oor deel. in vele gevallen dc doorslag gaf. Ze was ook zeer geliefd bij de andere zusters. Typerend voor haar optreden is wel de uitlating van een ,der dok toren, toen hij van haar aanstaan de vertrek hoorde: „Zupter Julia is een verstandige, wijze vrouw, die doordenkt bij alles wat ze doet". We zullen haar ontzettend missen" Zuster Julia, is in al deze jaren ook een grote steun voor de dokto ren geweest. Haar grote populariteit bleek twee jaar geleden overduidelijk, toen zij onder overweldigende belangstelling haar gouden kloosterfeest vierde. Zeer populair is ook het befaamde „keukentje van zuster Julia" gewor den, dat als het ware een koffieka- iher voor iedereen, was. Ieder lopen de patiënt wist dit keukentje te vin den en zuster Julia stond altijd klaar met koffie. Ze verwierf daar ieders sympahie door haar grote gevoel voor humor. Tot voor enkele maan- gêhèél, al was het jammer, dat de woorden niet geheel tot achter in de zaal te verstaan waren. Tenslotte er werd in vlot tempo gespeeld, van het begin tot hét vrolijke en kleurige tableau-de-la-troupe toe. De regie van Kees van Hoek was tot in alle onderdèlen verzorgd, evenals de muzikale begeleiding van Jo den Hollanders kwartet. Ook de decors konden de toets der kritiek ten volle doorstaan, hetgeen eveneens het ge val was met de grime van Theo Hartman uit Utrecht. „O. en 0."-voorzitter J. Huser deelde in een openingswoord mee, dat het geschenk van het personeel bij het 40-jarig bestaan van de P.Z.E.M. waarschijnlijk omstreeks Pasen 1960 in de hal van het kantoor een plaats je zal vinden. Tijdens de pauze deed de directèur der P.Z.E.M., ir. T.-Mi- chielsen, enkele mededelingen over de prijsvraag voor een P.Z.E.M.-vlag. Het ontwerp van de heer F. J, Aers- sens uit Vlissingen (het P.Z.E.M.- embleem op een ondergrond in de klem-en .van de Zeeuwse vlag) was door de jury, bestaande uit jhr. mr. T. A. J. W. Schorer en de heer H. Pieters, met de le prijs beloond. En nadat de dames van het gezel schap bloemen hadden ontvangen, dankte mr. dr. R. W. Graaf van Lynden namens de raad van bestuur het gezelschap in een geestig toe spraakje voor de prestaties, waarna op verzoek van ir. Michielsen een vlot applaus opklonk voor de heren De Wilde en Den Hollander. De feestavond werd besloten mét 'n gezellig samenzijn met het dansor- kest „The Moonlinei-s", onder leiding van de heer W. M. J. Meeuse. Premie op verkeerskennis voor Terneuzenaren H De Vereniging voor Veilig Ver- f§ H keer te Terneuzen en omstre- ken zal op een der dagen voor ee Sint-Nicolaas een enquête in- p stellen naar de kennis van de s verkeersregels bij de gemiddel- de weggebruiker. Aan de actie is een aardige attractie verbon- den. Wie het treft een vraag te M mogen beantwoorden en die vraag dan bovendien goed be- antwooi-dt, kx-ijgt een rijks- li daalder, waarvoor men een H Sint-Nicolaasgeschenk kan ko- ee pen. De vereniging wil door dit onderzoek een inzicht krijgen in de parate kennis op ver- keersgebied van de gemiddelde weggebruiker. Aan de hand van de resultaten zal het win- Hi terprogramma van de Vereni- ging vóór Veilig Verkeer wor- H den vastgesteld. Illllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllll! Auto reed bij Sloedam tegen boom en in sloot Maandagavond omstreeks half vijf ïs een personenauto, bestuurd door de ongeveer zestigjarige Middelburgse handelsagent J. V., onder Lewedorp in een sloot gereden. De heer V. werd met een gebroken pols en een ge kneusde borstkas per ziekenauto naar het ziekenhuis in Middelburg overge bracht, nadat hij door dokter Brons uit Niemvland was verbonden. De heer V. was op weg naar Middel burg, toen zijn auto bij de Sloedam van de weg raakte, tegen een boom reed en tenslotte in de sloot naast de weg terechtkwam. De oorzaak van het ongeval was niet bekend. De auto werd bij het ongeluk totaal vernield. /Advertentie) ZUSTER JULIA welverdiende rust den had zuster Julia, die altijd zeer vitaal was en zich nimmer ontzag, de leiding van de verpleegafdeling, maar thans houdt zij rust om zich op haar vertrek voor te bereiden. Voor de zeer vele oud-patiënten, vrienden en bekenden van zuster Ju lia is er vanmorgen (dinsdagmorgen) gelegenheid om afscheid van haar te nemen in het zusterhuis. VANDAAG. Middelburg Electro: „De bezeten jacht", 19 en 21.13 uur, 14 Jaar; Schut tershof: Musical comedy „Top Se cret", personeelsvereniging P.Z.E.M., 20 uur. Vlissingen Alhambra: „Gokkers en gangsters, 20 uur, 18 Jaa Electro: Zware jongens en lichte meisjes", 20 uur, 10 jaar. Goes Grand: .Giant", 20 uur; Prins van Oranje: Jaarvergadering Geweste lijke Vrouwencommissie P.v.d.A,, lo uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 2