Pleidooi in C.H.-kring voor „Eilandenraad" Zeeuwsp Almanak Z.L.M.-HUISHOUDSCHOOL IN AXEL GEOPEND Imn AFDELING MIDDELBURG H.K.W. VIERDE 40-JARIG JUBILEUM ZEELAND EN DE POSTZEGELS KOSTEN ZIEKENFONDS VOOR 1960 VERHOOGD TOT Pk TON Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 23 NOVEMBER.1959' TEGEN SAMENVOEGING GEMEENTEN Statenlid sprak in Middelburg Zaterdagmiddag sprak het sta tenlid de lieer H. IJssel uit Zie- rilizee in het C.J.M.V.-gebouw te Middelburg voor de leden van de Christelijk Historische Sta- têhkring Middelburg over het onderwerp de gemeentelijke herindeling. Hierin kwam spre ker tot de conclusie, dat het uiterste middel samenvoeging, zoals hij het stelde, ook kan worden bereikt door creatie van eèn nieuwe vorm Aan be stuursorganisatie, zoals de plannen vóór een IJ-mond, êen Rijnmond en om in de Zeeuwse sfeer te blijven een „Eilanden- raad". Wannéér zö'n samenwer king' tussen de gemeenten mo gelijk is moet hieraan dè voor keur worden gegeven boven sa menvoeging", aldus de heer IJssel. Dc samenvoeging: van gemeenten noerridè spreker een hardhandige op lossing, hoewel hij de noodzakelijk heid van bepaalde grenscorrecties er kende. De heer IJssel, dié voor een klein maai- aandachtig luisterend gehoor sprak, behandelde eerst de argumen ten die de voor- ert tegenstanders van de gemeentelijke herindeling opwer pen. „De voorstanders", aldus spre ker, „stellen o.M. dat do gemeente grenzen dè verwezenlijking van gro te projecten, zoals aanleg van we gén en industrieterrein bemoeilijken". Vérder vöèrèn zij aan, dat grote ste den vaak niét het probleem zitten, dat hun grondgebied volkomen, is vol gebouwd en zij alleen door gebieds uitbreiding vérder kuiinen uitbfèiden. Voorts zijn ér nogde verschillende vraagstukken oveï* de verhouding én samenwerking, tussen dè grote sté den en het platteland. Oók het be staansrecht der kleine gemeenten wordt discutabèl gesteld. Men vraagt zich af of déze wél opgewassen zijn tegen hun taak. Bij al dezo vragen Iiad spreker in de officiële stukken niets gelezen over de waarde der dorpsgemeen schappen, waarvan hij' er verschil lende opnoemde. Dat kleine ge meenten geen bestuurskracht be zitten, bestreed de heer IJssel. Dit hangt volgens hem niet af van het aantal inwoners, maar van do ac tiviteiten der gemeentebesturen. Samenvoeging van gemeenten noem de hij de meest ingrijpende operatie, die. aanleiding kan geven tot vér- E.V.O. organiseert voorlichtingsavond In het „Hof van Holland" te Tholèn organiseert het district Zeeland van de Eigen Vervoerders Organisatie vrijdag 'n voorlichtingsavond. Op dé ze bijeenkomst zullen verschillende onderwerpen, die de belangstelling van de vervoerders hebben, worden besproken, onder andere, de verplich te autokeuring, de gevolgen van het nieuwe rijtijdenbesluit, de verplichte W.A.-verzekering en de vervoersdo cumenten. vlakking en uitholling, alsmede de nivellering van de burgerzin. Hij was van mening, dat niet lichtvaardig mag gekomen worden aan de histo risch gegroeide grenzen van de ge meenschappen. Bestuurskracht De argumentatie, dat door samen voeging grotere bestuurskracht wordt verkregen,; kwam de heer IJs sel hiet helemaal overtuigend Voor, Dat samenvoeging een besparing van bestuurskosten meebrengt leek hém uiterst moeilijk, zo niet onmogelijk om te beoordelen of dit kostenbe sparend Of Verhogend werkt. „Be paalde wensen ten aanzien van grens correcties niogen echter niet worden ontkend", aldus de hèer IJssel. Bij de vraag samenvoeging of ophef fing meende spreker, dat ih. dit geval de belangen der kleine gemeenten moéten prevaleren. Verder zag de heer IJssel, dat wanneer de gemeen ten bij grote maatschappelijke pro blemen niet samenwerken, de centra liserende regeling ih. de hand wórdt gewérkt. Na de inleiding bèstond er gelegen heid tot het stellen van vragen. Eerder op de middag warén de.huis houdelijke zaken afgehandeld. Bij de bestuursverkiezing werdén dé hèren H. van Langevèide te Sint-Lauréns. H. Janse, Serooskerke en J. Seheeie uit Arnemuiden hei-benoemd. Deze vergadering stond onder voorzitter schap van rar. W. H. Vermaas. 1 Sprong naar rijdende 1 trein liep nog goed af 1 H Een 27-jarige, in Vlissingen werkzaam zijnde '-Rotterdam- n mer heeft, toen hij dit week- H einde naar.huis wilde terugke- ren, enigei deining veroorzaakt H op het Vlissangse; perron. Zijn H door drankgebruik- opgevoerde M ff vrolijkheid vond weinig weer- H klank bij dé andere treinpas- s sagiers, die last van hem be- gonnen té krijgen. De hoofd- conducteur zag zich toen ge- ff H noodzaakt de man uit de trein H te verwijderen, Nauwelijks echter had de trein H zich in beweging gezet, of de Rotterdammer tiaeh-t-te met een ferme sprong de treeplank te bereiken. Dit mislukte: hij smakte tegen het perron. Tot s grote verwondering van de he- vig geschrokken omstanders stond 'hij op en wandelde heen de man mankeerde niets. Eén algehele kalmering, volgde p §f öp het Vlissingéé poMtiébureau, waar vooral liet daar opge- H maakte proces-verbaal toe bij- dl'öeg iiiïlllllllllllllllllllllllllllllllllillllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllNllllllllF Abdijsiroop (Akker-Siroop) bij het eerste kuchje cn u verjaagt die gevaarlijke ziekte kiemen. De 23 genezende bc- stünddelen geven hoest geen schijn van kans. ABDIJSIROOP Zaterdag vierde de afdeling Middel burg van de Nederlands Katholieke Bond, van Administratief, Verkopend en Verzekeringspersoneel „Sint Fran- ciscus van Assisi" het 40-jarig be staan. Tevens herdachten de heren J. F. Heeren en R. Moeliker hun 40- jarig jubileum als lid dezer afdeling. Tijdens de feestavond in de „Schouw burg" deelde pastoor H. II. Snel de heer Heeren mee, dat hém voor zijn vele, verdiensten de pauselijke on derscheiding „Bene Mereuti" was verleend. ,s Middags was er een receptie ge wéést in dè bovenzaal van de „Schouwburg" waar de beide jubi larissen, die vergezeld waren van hun familieleden, óp hartelijke wijze wérden toegesproken. De secretaris, de heer F. Clarijs, toonde zich in zijn speech zéér verheugd, dat men tégèiijk met dit verenigingsjübileum oók twee van dé oprichters kón hul digen. Hij bracht béide heren dank voor wat zij iri deze veertig jaren, dat zij voor hun beroepsgenoten op dè bres hebben gestaan, hebben ge presteerd. Beidé jubilarissen noem de de héér Clarijs eert lichtend voor beeld voor dé jongeren. Zijn geluk wensen niet dit jubileum liét sprè- kèr vergezeld gaart van èrtkelè Ca deaus. Böhdsbestuurdèr G. dè Heus noemde dè oprichting van dé afdeling Mid delburg eèn daad van betékenis, waarin de jubilarissen één groot aan deel hebben gehad. Verder stipte de ze spreker aan, dat de heer Heeren bovendien reeds, 3d jaar voorzitter van de afdeling is. Namens het bondebestuur boödhij beide héren het gouden insigne aan. Slot van pag. 1 allemaal vervuld! In verscheidene plaatsen van Zeeland is duidelijk te merken hoe zeer men uw scholen waardeert", zo besloot hij. De Z.L.M.-voorzitter, ir. M. A. Geuze, was van mening dat er na de grote veranderingen op het gebied van dit soort scholen,, réden is tot grote dank baarheid. „Het département van on derwijs, dat de landbouwhuishoud- VAN TOT ZANGCONCOURS ES* MIDDELBURG Tiet jaarlijkse concours van de ring Zeeland van christelijke zangvereni gingen, die aangesloten zijn bij de koninklijke bond van christelijke zang- en óratoriumverenigingen in Nederland, zal in liet voorjaar van i.960 in Middelburg worden gehouden. Bij goed weer wordt gezongen in het openluchttheater „Tórenvliedt"; hij slecht weer zullen de koren de •vkoestiek van de Middelburgse vei- inghal beproeven. Dit besluit viel in de zaterdag te Goes gehouden vergadering, waarin onder meer nog werd meegedeeld, dat het MONUMENT... Bij dat gesprek ovër hét bestéden t'OH geld voor de restauratie van monumenten, had zoonlief in dit géval fungerend als hét spreekwoor delijke kleine potje met de gróte orèn goed geluisterd. Dat bleek, tóèïi hij met zijn papa na de visite huis waarts keerde Via <lè fraaie Vlissïng- se buitenwijken. Plotseling -wees hij op een voorwerp, dat daar ergens in een verwaarloosd grasveld lag. ,,Is dat ook eèn monument?", vroeg hij zijn papa. Papa moest helaas onthullen, dat het hier geen monument betrof. Het was een oude rioolbuis, die daar nu dl drie jaar zo schreef papa ons het aanzien van de overigens toch zo aantrekkelijke Bloèmênlaah ontsiert. En óf dat voorwerp nou niet eens weggehaald sou kunnen wol den, zo vroeg hij zich af. Tja, ddt weten wij ook niet. Maar. net het óóg óp een verantwoorde ipvoeding van het kroost lijkt, het ,'s -wél gewenst. Want wanneer kin deren oude rioolbuizen aanzien voor monumenten, waar moet het dan la ter heen met hun artistiek besef... de ring Zeeland voor dé wind gaat: het jaarverslag sprak van èen gunstig verenigingsjaar. Voor het komende concours zullen twee juryleden wor- den uitgenodigd. Tot nu toe werd steeds met één jurylid volstaan. In deze vergadering werd de heer Van dor Wiele en mevrouw A; Post Moll uit Wölfaartsdijk in hét bestuur herkozen. ïn de vacature West I Zeeuwsch-Vlaanderen werd de heer H. J. de Smet uit Oostburg benoemd. CONDITIE. Hoewel er en men zal dit niet vreemd vinden in de ganse om trek van Oostbürg nog geen Vlies- je ijs te bekennen is, hebben de le den van de Oostburgse ijselub „Het grote gat" een begin ge maakt met de wintertraining. Bij dit aanvaardbare gebrék aan ijs bepaalt men zich voorlopig tot het gymnastieklokaal van de openbare lagere school.; Waarin staaltjes .Con ditie-training" Wórden weggegeven, waarvan de ware ijsliefhebbcr het water in de mond lóópt. De leiding van deze training berust bij de heef F. C.. van Kóórden, die ook önkrïe prominente hardrijders uit de om liggende gemeenten tot zijn pupillen mag rekenen. Men vergeet daarbij blijkbaar niet, dat de organisatie van de Zeeuwse kampioenschappen hard rijden ditmaal aan de Oostbul'gse ijs- club is toevertrouwd KLEUR In Goes zijn zaterdagmiddag een massa fleurige en kleurige interieurs tot stand gebracht Dit gebeurde in een van de lokalen van de am bachtsschool, waar de leden van de studieclub schilders „JLuctor et Emer ge" zich ondèr het motto „Voor dè leden, door dó leden" op de opgave „zet een modern interieur in kleur" stortten. De schilders trokken zich terug om na enkele uren weer in het licht te treden met een weldoordachte, frisse kleurschéts. Zij bewezen daarbij goed mét de functies en mogelijkheden van kleuren óp dè hoogte te zijn Mét het uitwissen Dan de letters „gè* sloten wegens verbouwing" opende dè inspectricé bij hét nijverheidsonder wijs, mej. G. G. Smit zaterdagmorgen de nieuwe lundbouwhuishoudsóhóól in Axel. Mej. Smit bewoog de spons uiterst vakbekwaam over het school bord (Foto P.Z.C.) sector zeker niet Véi-waailóósd hééft, verdient hier een pluim", meende hij. De heer A. J. M. Kesbekc, waarne mend burgemeester van Akel, ge waagde van een gróte dag Voor de2é stad. De heer W. Kóster, sprekend namens de Kring Axel der Z.L.M. noemde de scholen te Axel en Terneuzen cultu rele monumenten in deze streek en symbolen van de Z.L.M. Verder werden gelukwensen aange boden door mevrouw De Feijter, na mens- de eommissie van toezicht' op het landbouwhuishoudonderwijs te Axel, een Vertegenwoordiger van het Technisch Bureau Rothuizen („5e school, die we voor de Z.L.M. hebben gebouwd"), mej. F. Pot, namens de directrices der vier andere ZL.M.- hulshoudscholen en mevrouw Dokkei'- BeCu namens de Bond van Platte landsvrouwen. Mej. M. Geluk, directrice der nieu we school te Axel, hield een gees tig speechje over do toestanden op de oude school. „En al worden de deuren van de nieuwe schóól dan niet meer zo voorzichtig diént gedaan en al wordt er op de gang niet meer op de tenen gelopen zo als in de eerste dagen, toch zijn we heel, lióci blij met onze nieuwe school", zo besloot zij. Na de officiële opening werden de ge nodigden in dé gelegerthèid gesteld „Het Molenkwartier" té bezichtigen. De leerlingen hadden gezorgd voor soep, boterhammen en zelfgebakken cake. MET RECEPTIE EN FEESTAVOND Voorzitter J. F. Heeren pauselijk onderscheiden Landbouwschuur brandde af in Scherpenisse Zondagmorgen omstreeks tien uur brak brand uit in de boerderij van de gebrs. De Wilde te Westkerke, ge meente Scherpenisse. Door snel ingrij pen kon het vee wórden gered. De inventaris in de schuur, alsmede het opgeslagen hooi en graan gingen ver loren. Het woonhuis kon worden be houden. De brandspuit uit de gemeente Sint- Maartensdijk was het eerst ter plaat- se> maar kon geen dienst doen omdat er ïn de omtrek niet genoeg water was. De nevelbrandspuit uit Poort vliet, die later arriveerde, wist het woonhuis te behouden. De inventaris van dc scliuiir was niet, het gebouw zelf zeer laag verzekerd. De oorzaak van de brand moet ver- moedelijk gezocht worden in een lek in de slang van de butagasfles- De geestelijk adviseur kapelaan Kempers wees ér op, dat dit jubi leum niet alleen een memoreren is van de afgelopen 40 jaar, maar te vens een vooruitzien naar wat ko men gaat. Vérder fa"efd hét woord gevoerd door de K.A.B. voorzitter, de heer F. Scheers. Óp de feestavond dééd pastoor Snel de heugelijke mededeling, dat de hèer Heeren Was begiftigd met de pause lijke onderscheiding voor zijn werk in het geestelijk belang van de af deling Middelburg, alsmede voor zijn wérk voor de „Stille Omgang" en voor de katholieke militaire tehuizen. Deze bonte avond, waarmee dit ju bileum wérd afgesloten, stónd onder leiding van de neer H. J. Wouter- lood. Voor passende muziek zorgde Hugo Reinders. Mist stagneerde veerdiensten Gisteren, zondag, ontwikkelde de mist in Zeeland ïn de vooravond een kort-' stondig, maar fel „offensief", hetgeen tot gevolg had, dat omstreeks half echt enkele vaarten bij de Veerdien sten uitvielen. Zo konden bij het veer Vlissingen Breskêns de vaarten van 19-20 uur uit Vlissingen en derhalve die van 19.50 uur uit Breslcens, niet worden ge maakt. Tegelijkertijd viel bij Kruinin- genPefkpoider de dienst van 19.50 uur Uit Kruin tag en uit. Bij het derde veer over de Wester- schelde, TemeuzenHoedekenskërke, konden de beide laatste diensten, die van 21.20 uur uit Terneuzen en die van 22,20 uur uit Hoedekenskerke, niet Worden gemaakt. Dit kwam ech ter niet geheel voor rekening vart de mist: de boot had namelijk een man-4 kenient aam de radar-installatie. "Dè veren Anna-JacobaZijpe en Katse- veerZierikzee functioneerden nor maal. Wie tegenwoordig post zegels verzamelt móet beginnen zich beperkin gen op te leggen, Het aantal uitgaven van de laatsto jaren heeft zul ke enorme afmetingen aangenomen, dat het niet meer mógelijk is alles te verkrijgen, noch door ruilen, noch door aankopen. Vooral kleine landen zien in het uitgeven Aan kleu rige én artistieke zè? gels èen welkome gële-, genheid om dè staats kas tö .Spekken. Een sprekend voorbeeld is hiérvan wél èen onlangs gehouden conferentie van Monaco, Liechten stein, Andorra en Sah- Blarino, waar men zich heeft beziggehouden met het uitgeven Van postzegèls de conferen tie van de kleine vier. De beginner doet ér düë goéd aan een bê- paald terrein af té ba kenen hetzij èen be paald land of gebied té verzamelen, hetzij door zijn belangstelling te riehtèrt op èen bepaald tèrrein. Dat dit terrein nog uit gebreid kan zijn be wijst wel het feit, dat eèh verzameling van zegels, dié direct of In direct mèt onze provin cie vérband houden, nóg een vrij kostbare gesehiedenia kan Wor den. Vóór de Eerste Wereld oorlóg was het. aantal herdenkings- én welda- digheidszegelstiafflelijk beperkt. Toch zijn er enkele voorbeelden Van. Ook in óns land eh Zeeland is de eefstè provincie dié. niét de postzegels in aanraking kwam, ni. dóór de uit-, gave Van een drietal Zégels met dè afbeél- ding van de Ruyteiv Het overschot Van deze Zégels werd nog het zelfde jaar gebruikt voor êen- opdruk waar door dezé frankeerze gels werden veranderd in strafpostzegels. Hiervan zijn er niet minder dan 18 in omloop. De zegels Ver- tónen dè afbeelding van dè Ruyter niet op de achtergrond de Neder landse oorlogsvloot in actie. Tijdens de oorlogsjaren werd ér in de z.g. zee* heldèhserie èen nïe.uw zegel van de Ruijter Uitgegeven.. In- dezelfde .serie;zijn -ook Johan Ëvértsen en Cornells EVértsen dè Jongste in beeld gébracht. Een hièUWè serie van de Ruijter verscheen èen halve eèuw nadè eer ste, een tweetal zègéls Met do afbeelding van de admiraal op de laag- Stè en Zijn admiraal schip op de hoogste waarde. Het Zeeuws© wapen verscheen op onze ze gels voor het eerst in 1926 $h een kinderserie. Het Zeeuwse wapen aan dó bovenzijde en, aan de onderkant een afbeelding van zeewier als symbool. Ditzelfde zegel bestaat ook in een tweetal speciale tandingen. De provincie is ook vertegenwoor digd In een fraaie emis sie van 1932, bedoeld als propaganda voor de A.N.V.V. Het zegel. Van 6 cent vertoont de af- beelding van het raad huis van Zierikzeè/éên beetje Wonderlijk 'ih combinatie met nieuw bouw in Amsterdam. Marnix van St.-Alle- gonde laat ons zijn beeld zien in de zomer- serie van 1938, eert grijsbruin zegel van cent, Aagje Deken kómt in zomersérie vap 1941. Na de oorlog-tref-, fen we nóg aan een af beelding van het beleen de slot Moermond o,p. Schouwen Duivclana, een fraai zégel van 20 cent, waarop 5 eent toeslag moest wordèrt betaald; een opdruk op een gewono frankeer-- zegel die een toeslag vermeld van 10 cent als bijdrage Voor de slachtoffers Van de ramp in 1953; een kin-.. derzegel met dè afbeel-- ding van een Walchers meisje èn tenslotte .do Deltaserie. Allés bij el kaar geen grote verza mel Ing, in totaal 35 ze- gels, maar verschillend© exemplaren zijn niét; al tijd even gemakkelijk verkrijgbaar. Ortgo-' bruikt moet U voor. dit beetje toch altijd - nog f 110 betalen en ge,, bruikt ongeveer f 1Ó0. Het geheel als verza melgebied is nog -voor uitbreiding vatbaar, door bijv. aandacht-té- schenken aan eerste-, dags uitgaven op -spe ciale envélopp énBij, zondere vermeldingver dient dan wel het.stem-,, pel, dat in Vlissingen werd gegeven bij de de Ruljterfeesten in 1957. OP NOORD- EN ZUID-BEVELAND Premieverhoging van 10 cent per week Tijdens de zaterdagmiddag in „De Pfiüs van Oranje" té Goes gehouden algenierte vergadering van het zie kenfonds Zuid- en Noord-Beveland werd dc begroting voor de vrijwillige ziekenfondsverzekering vóór het jaar 1960 behandeld. Volgens deze begroting, welke door de directeur van hè-t fonds, de heer ■S. Meijers, werd toegelicht, zullen de kosten in I960 756.445,bedragen tegen f 675.630,in het lopende jaar. Deze kostenstijging Vindt zijn oor zaak in de door dc Ziekenfondsraad goedgekeurde verhoging der honora ria van de medewerkers (huisartsen, specialisten, tandartsen, apothekers) alsmede in de steeds toenemende „consumptie"-behoefte (geneesmid delen, specialistische en tandheel kundige hulp, ziekenhulsverpleging) eh de hoge kosten van dc moderne geneeswijzen en onderzoekmethoden. Blijkens deze cijfers wordt dus in I960 een kostenstijging verwacht van 12%. De algemene vergadering heeft nu op vooi'stel van het bestuur ingestemd met eèn premieverhoging pet 3 januari 1960 van 1,80 tot 1,90 per week. Dat is dus een ver hoging van 5 In deze vergadering hield mr. A. Ka ïn Axel is zaterdagmorgen de nieu- we Z.L.M. rlandbouwhuishoudschool Het Molènliwartièr" óf fideel ge opend. Het fraaie gebouw is niet al leen een aanwinst voor het ondenvijs, 'mddf ook vóór Axel. (Foto P.Z.C.) tail, gedelegeerde Van de Federatie van ziekenfondsen, eert inleiding over liet onderwérp: „Is de ziekenfonds verzekering alleen eèn sociale verze kering De inleider belichte hierbij in het bijzonder het vefhaalrechl' van de ziekenfondsen in gèVétl van ongelukken, veroorzaakt door echufd van derden. Daar hét zièkehfónda in gevolge de voorwaarden der verzeke ring gehouden is de kosten der ge neeskundige hulp voor de verzeker den te betalen, is het. van groot be lang dat de verzekerden hun mode werking verlenen door spoedig ken nis té geven aan het ziekenfonds wanneer zich een dergelijk geval heeft voorgedaan. Hot ziekenfonds kart. dan do ge maakte kosten van tic schuldvër- oorzaker of van zijn verzekerings maatschappij terugvorderen, het geen do exploitatie cn uiteinde lijk dc zieltcnfondspremie teil goede komt. Spreker verduidelijkte zijn redé met, voorbeelden Uit dc praktijk. Hij wees erop, dat dè ziekenfonds verzekerden in dezo wol een uit zonderlijke positie innemen. Zij hebben zelf oen stem in het ka pittel. Op dezo Inleiding volgde een levendige discussie. Tot vertegenwoordigers en hun plaatsvervangers haar dé algemene vergadering van ziekenfondsverzeker den werden gemberjkozèh dè hèren: C. K. Maartense te Góês; J; B. M. Kosters tè Goès, A. Schipper té 's- Heer Arendskérkè, W. J. Raas tè 's-Heefenhoek, J. Schipper tè Óudc- landè, A. de Neèf te Kapèlle. M. J. Ie Clèrcq te Hartswêèft, A. Dek tè Waarde en M. de Waard te Golijns- plaat. Tot hun plaatsvervangers wer den ge (her) kozen de hërèn: T. Geen- se, te Goes. A. M. van Tilburg tè Goes, C. de Nóoijör té 's-Hèer Arends- kerkè, L. Traas te 's-Heerenhoek, W. Remijnsè tè Oudelaiide, H. van Kleu nen te Biczelinge, W. J. PóuWér tè Hansweèrt, J. dc Vrieze van Krab- bendijke èn Joh. Kramèf tè Golijns- olaat. Tn eèn afzónderlijke vergadering van de i'aad van verzekerden-vertegen woordigers werd herkozen als lid van het zieken fondsbestuur de héér A. Buijs te Goes en werdén eveneèns herkozen tót voorzitter resp. secre taris van dié raad Van vèrzekerdeh- vertegènwoordigers de hérèn A. Buijs te Göës resp. A. Dék tè Waarde. De NOBIB-cóllêcte tè WilhGlMini» dorp bracht t 25.10 Op- Zandweg te Kattendijke wordt verbeterd De agenda van de raadsvergadering te Kattendijke vermeldde vrijdag avond sléchts twee punten. Zo wer den de benodigde gelden voor de ver betering van de Zandweg door de raad gevoteerd/ Het plan voor deze verbetering zal worden opgemaakt door de provinciale waterstaat- De oude en op vele punten verouder de verordening op het bevaren Van „Het; Sas" en de haven van Göes Werd door een nieuwe vervangen. Met de Kon. maatschappij „De Wil-, hehninapoldér" is ter zake overeen stemming bereikt. Het betreft hier een gemeenschappelijke vèrórderttng Met de gemeente Goes. Sint reikte „Klim-op" T.V.-toestel uit Sint Nïcolaas heeft zaterdagaVónd nauwelijks enkele uren na zijn glorieuze intocht in Terneuzen.'al voor oen verrassing van formaat ge zorgd. Hem viel namelijk de eer té beurt om het eerste toestel in de „televisie-actie", georganiseerd door de Terneuzense winkeliersvereniging „Klim-op", aan dc Winnaar uit te reiken. Die gelukkige winnaar was de heèr E. Openeer, die tegen acht uur eèn enorme stoet v&n jpolitie- en rëporategewagens, begeleidende au to's en honderden belangstellenden het nauwe Dekkerstraatje zag bin nenkomen én voor zijn deur stoppen. De volkomen onthutste heer Openeer kreeg tot zijn grote verrassing te hóren, dat hij op 5 gram na het juiste gewicht had geraden van vijf „KHm-op"-wlnkellers! Nog voor hij van zljh verbazing' bekomen svas. klom één dei' televisièmonteurs op dc vliering van Zijn woning, plaatste daar een. voorlopige antenne en wei nige minuten later kon de gelukki ge familie het t.v.-programma bekij ken t>p het scherm van hun zojuist verworven bezit. Bij dè officiële weging van de vijf ,,Klim-op"-leden op vrijdagavond, was de weegschaal op 397,506 gram blijven staan. Het formulier van dè hèer Oppehèer gaf 397,5Ü gram aait. VANDAAG. Middelburg Schouwburg: „Comman dant. crabb slaat terug", 20 uur, t'4 jjsiar; Eïectró: ,,'De blaüwë engel", 13 en 21,15 uur, 19 j aar. Vlissingen Alhambra: „Het gebeurde .óp klaarlichte dag", 19 en 21 uur, 18 Jaar; Luxor: „Dwars dóór de hel", 20 uur, 14 Jaar. Goes Grand: „Het gebeurde op klaat- Iiiehté dag", 19 en 21 uur, 18 Jaar; Prins van oranje: Feestelijke bljeeri- komst C.N.V, 19.39 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 2