Werk Grevelingendam één jaar uitgesteld Y KWATTA :mn VOORZITTER VAN „NIJVERHEID EN HANDEL" SPRAK IN GOES hmm Almanak BOUW CHRISTELIJKE H.B.S. TE MIDDELBURG GOEDGEKEURD ZEEUWSE STICHTING VOOR REVALIDATIE IN OPRICHTING Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 21 NOVEMBER 1959 VERBINDING NIET IN 1964 GEREED Rijkswaterstaat wil eerst nog nadere stadie van stroom Do werken aan de Greveiïngen- dam de toekomstige verbin ding tussen Schouwen-Duive- land en Goeree Överflakkee beginnen niet in 1960, maar zijn een jaar uitgesteld! Deze be langrijke mededeling werd vrij dagavond gedaan door burge meester C. H. van der Linde tij dens de gemeenteraadsvergade ring van Bruinisse. Voor 1960 was gepland het leg gen van een gedeelte van de dam over de Plaat van Oude Tonge. Pas in 1961 zal daarmee een aanvang worden gemaakt. Rijkswaterstaat wil namelijk eerst nog een nadere studie maken van de veranderingen in de stromingen in Zijpe, Krammer en Grevelingen, zo als die na het leggen van de ze damgedeelten zullen op treden. Eervol ontslag Vlissings directeur gemeentewerken Ir. K. C. Box voorgesteld als opvolger van de heer Moll Het Vlissingse college van B. en W. stelt aan de raadsleden, die vrijdag middag a.s. bijeenkomen, voor om aan de heer J. Moll eervol ontslag te verlenen als directeur van de ge meentewerken en de gemeentelijke reinigingsdienst, zulks met ingang van 1 maart 1960 wegens het berei ken van de pensioengerechtigde leef tijd. In dezelfde vergadering zullen de raadsleden zich beraden over liet voorstel om ir. K. C. Box tot op volger van de heer Moll te benoe men. Zoals bekend is de heer Box thans adjunct-directeur van de ge meentewerken en de reinigingsdienst in Vlissingen. Een en ander betekent uiter aard ook, dat de vaste oever verbinding tussen Schouwen- Duiveland en Goeree Överflak kee niet in 1964 gereed zal zijn, zoals in het tijdschema Delta werken was voorzien. Arbeider bij laden van schip dodelijk gewond Vrijdagmorgen omstreeks negen uur heeft zich te Passluis nabij Sas Aan Gent bij het Iaden van een schip een ongeval voorgedaan, dat de 57- jarige T. E. Geirnaerd uit Philippi ne het leven heeft gekost. G. was met een aantal arbeiders in het zogenaamde „kleine kanaal" een schip aan het laden met ijzeren pla ten. die als waterkering worden ge bruikt. Deze platen, die S00 kg. per stuk. wegen werden met een hand lier aan boord getakeld. Terwijl een van de platen in de takel hing, is de veiligheidspal van de lier door nog onbekende oorzaak losgeraakt, waardoor de slinger begon te draaien. G.. die de lier bediende, werd daar bij zo ernstig aan het hoofd ge wond. dat hij vrijwel onmiddellijk ter plaatse overleed. Het stoffelijk overschot is naar het ziekenhuis te Sluiskil overgebracht. Het slacht offer was gehuwd en had geen kin deren. Domburgse hotelhouder tot chevalier benoemd §f s In de laatst gehouden bijoen- komst van de „Confrérie des chevaliers du tastevin" in het kasteel „Clos de Veugeot" in de nabijheid van Dyon is de Domburgse hotelhouder en lid van de gemeenteraad, de heer f§ s J- F. Seijdel, met groot cere- H monieel tot chevalier in deze confrérie benoemd. Een van de s grondgedachten van deze con- H frérie is om meer bekendheid te geven aan de Bourgogne- H streek en de edele wijnen, die hier verbouwd worden. Deze Qf confrérie is samengesteld uit een zeer internationaal gezel- schap van wijnkenners en lief- M H hebbers van dit edele nat uit o.a. Frankrijk, Amerika, Zwit- seriand, Engeland en Neder- M land. De leden van deze con- frérie worden niet alleen uit de hotellerie maar onder meer H ook uit het bedrijfsleven geko- zen- H iiiiiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiin Directeur muziekschool Temeuzen neemt ontslag De heer J. Meijers, directeur van de Terneuzeuse Muziekschool en van de harmonie „Temeuzen" heeft zowel het bestuur van eerstgenoemde stich ting als het bestuur van do harmo nievereniging schriftelijk meege deeld, dat hij per 1 januari a.s-als zodanig ontslag neenit. Naar ons bleek houdt deze ontslag aanvrage verband met een menings verschil. dat is ontstaan tussen het bestuur van de stichting muziek school en de heer Meijers over een door de laatste gedaan salarisvoor- stel. De heer Meijers heeft gemeend ook te moeten bedanken als directeur van de harmonie „Terneuzen"; de bestuurssamenstelling van de stich ting en de harmonievereniging zijn namelijk nagenoeg gelijk. GRATIS 1 Kwatta Mano euvre 2O ets reep voor 10 Kwatta-soldaatjes bij Uw winkelier 't is weer Goesenaar in hoofdbestuur van „Werkende Jeugd" De heer A. Moelker uit Goes is vrij dag op het tweedaagse congres van de christelijke jeugdorganisatie „Wer kende Jeugd", dat in Apeldoorn wordt gehouden, in het hoofdbestuur van deze organisatie gekozen. De eerste vergaderingsdag werd on der meer bijgewoond door de heer J. Berkhout namens het ministerie van onderwijs, kunsten en wetenschap pen, de heer K. de Boer, tweede voor zitter van het C.N.V. en de heer M. Ruppert, oud-voorzitter van het C. N.V- Op de vandaag te houden bij eenkomst zal de voorzitter van het C.N.V., de heer C. J. van Mastrigt, het woord voeren. Lunchbijeenkomst van departement Zeeland Tijdens een lunchbijeenkomst van de Nederlandse Maatschappij voor Nij verheid en Handel, departement Zeeland, die vrijdagmiddag werd ge houden in hotel „De Korenbeurs" te Goes, trad als spreker op de alge meen voorzitter der maatschappij mr. A. E. C'. de Groot van Embden. In een vaak geestige en voorts voor treffelijk voorgedragen toespraak be handelde deze verleden, heden en toe komst van de maatschappij. In grote lijnen schetste mr. De Groot van Embden de historie van Nijver heid en Handel, daarbij vergelijkin gen treffend met even „eerbiedwaar dige" instellingen, zoals b.v- „het Nut". In de loop van haar lange be staan heeft de Maatschappij voor treffelijke initiatieven ontwikkeld, waarvan spreker er verscheidene noemde. Met name releveerde hij daarbij een onderzoek uit de vorige eeuw, dat uiteindelijk mede de stoot VAN TOT DERTIG JAAR IJSPRET! De heer J. Dekker te Brouwershaven is al dertig jaar voorzitter van de ijsvereniging ,,'t Weeltje". Dat pleit voor zijn capaciteiten als bestuur der, want ,'t Weeltje" is dertig jaar oud. Beide jubilea zullen woensdag aanstaande worden gevierd in hotel Ringelberg. Tijdens deze bijeen komst zal de heer Van dc Berge uit Haamstede sportfilms vertonen. Van daag in Zwin-Zijpe alles over de ijsclub... De juiste datum, van de oprichting, was 16 februari 1929. Het bleek, dat er toen heel wat liefhebbers van do schaatssport in Brouwershaven wa ren, want er gaven zich tijdens die eerste vergadering 175 leden op. Men koos een bestuur van 11 personen en men besloot de Zwarte Weel aan de Schouwse dijk tot officiële ijsbaan te verklaren. AAN DE POMP Aanvankelijk heeft men zich met de ze baan beholpen. Het omringende weiland kon door afdamming onder water worden gezet met behulp van een pomp. Verscheidene bestuursle den hebben menig zweetdruppeltje van het voorhoofd gewast, wanneer zij 's nachts de pomp bedienden en het is niet te verwonderen, dat zij opgelucht hebben gekeken, toen een watermolen kon worden aangeschaft! Dat bracht echter ook een moei lijkheid met zich mee, want toen bleek, dat men alleen over zout water beschikte, dat geen ijs wil de worden. En daar was het toch om begonnen. In 1935 richtte het bestuur een ver zoek tot de gemeente om toewij- KRITIEK... Dank zij de activiteiten van jeugd- toneelgroepen en organiserende- in stellingengeniet de jeugd tegen woordig al vroeg van liet schone komediespel. Leerlingen van lagere en middelbare scholen krijgen op ge zette tijden aanhun leeftijd en be langstelling aangepaste stukken te zien en reken maar, dat diet gewaar deerd wordt.' Dat weet eén ieder, die al dan niet beroepshalve wel, eens zulk een jeugdvoorstelling bijwoont. Een enkele maal echter- kan men ook bij de nog zeer jonge jeugd, zo uit tweede tot vierde klas lagere School, wel eens een kritisch geluid horen. Zoals onlangs, na een voorstelling in Vlissingen. Twee knaapjes van een jaar of acht verlieten met zorgelijke gezichten de zaal. In de garderobe 'hielden ze nog even een nabeschcru- wing en daarbij sprak de een triest tot 'de ander: Dat heb je nou altijd met toneel. Aan het eind komt het altijd goed". Voor de Osbornes is cr dus nog heel wat te schrijven... zing van een gedeelte van het Spul, dat heerlijk beschut lag achter het Slingerbos. Na verschillende ver zoeken tot het gemeentebestuur te hebben gericht, gaf dit zijn toestem ming. Men had nu een ideale baan, waarop naar hartelust werd ge schaatst in die jaren. De vereniging maakte een bloeitijd mee. Het leden tal steeg tot 200! TEGENSLAGEN Negen jaar is het goed gegaan en toen kwamen de tegenslagen. In 1944 staken de Duitse bezetters de dam door en de ijsbaan stond in verbinding met de zee. De Hei demaatschappij herstelde de dam in 1945, het zoute water werd uit de spuiboezem gepompt en er waren weer vooruitzichten voor ,,'t Weeltje". Helaas maakte de stormramp van 1953 opnieuw een einde aan het be staan van de ijsbaan en opnieuw kwam de Heidemaatschappij er aan te pas om in samenwerking met de gemeente de dam te herstellen, die bovendien verhoogd en verbreed werd. Verleden jaar heeft het verenigings bestuur een aantal verbeteringen aangebracht. Men plaatste lichtmas ten en een nieuwe verlichtingsinstal latie zodat hopelijk deze winter nog ook 's avonds een haantje zal kunnen worden gereden. Enkele weken geleden heeft men het riet opgeruimd en de leden van ,,'t Weel tje' zeggen: „laat nu de winter maar komen". Advertentie) Centrale verwarming S AWE MA N.V. Nederdual 19 Middelburg Tel, 01180-2962 1 gaf tot de beroemde wet van mr. S. van Houten, die de kinderarbeid aan banden legde. In dit historisch deèl van zijn betoog wees de heer De Groot van Embden tevens op de be langrijke activiteiten van het depar tement Middelburg, reeds in het be gin van de negentiende eeuw opge richt, en na de Tweede Wereldoorlog omgezet in een departement Zee land. In den brede ging spreker vervoU gens in op de huidige activiteiten van de Maatschappij en ook daar van noemde hij diverse voorbeel den. Zo wordt op dit ogenblik stu die gemaakt van de „jeugdonder- neming", terwijl het voorts in de bedoeling ligt binnenkort een jon- gerenconferentie te houden, eefjist op kleine, later op uitgebreide schaal. Uitvoerig schetste spreker hoe ook moderne begrippen van bedrijfsvoe ring hun weerslag hebben gevonden in het maatschappelijk leven. Men mag stellen, dat de organisatie thans geleid wordt als een modern bedrijf. In dit verband bracht spreker lof aan het algemeen secretariaat. Vervol gens vergeleek hij de periodiek van de organisatie „Maatschappijbelah- gen" niet dezelfde uitgave van enige jaren geleden, een vergelijking die tot dankbaarheid stemde- Tenslotte ging spreker in op de nood zakelijke wisselwerking tussen de partementen en hoofdbestuur, om te eindigen met een uiteenzetting van een aantal posten voorkomende op de maatschappij-begroting, die binnen kort in de jaarvergadering aan de orde zullen komen. De voorzitter van het departement Zeeland, ir. J. P. Berdenis van Berg kom, sprak woorden van dank tot mr. De Groot van Embden. Tijdens de volgende lunchbijeenkomst zal mr. J. F. G. Schlingemann een „agra rische visie" geven op de ontwikke lingsmogelijkheden van Zeeland. Zeeuwse vissers worden niet in de steek gelaten Zevibel en D.E.L. op audiëntie in Den Haag Vertegenwoordigers van de vissers- verenigingen Zevibel en „Draagt Elk anders Lasten" hebben donderdag in Den Haag een audiëntie gehad met de secretaris-generaal van Verkeer en Waterstaat, mr. A. H. C. Gieben. Daar heeft de voorzitter van Zevibel, bur gemeester A. L. S. Lockefeer van Hulst o.m. de vraag gesteld, wanneer men met de aanleg van de haven bij Cölijnsplaat denkt te beginnnen. Naar aanleiding van deze vraag is op het secretariaat van „Zevibel vrij dag een schriftelijk antwoord binnen gekomen. Daarin wordt gezegd, dat de vissers zeker niet in de steek ge laten zullen worden. De komende moeilijkheden in verband met het Drie-eilandenplan hebben zeker de volle aandacht op het ministerie. Omdat de begroting van verkeer en waterstaat nog niet is goedgekeurd daarop is een bedrag van 1.500.000 uitgetrokken voor de haven kan echter nog niet met het werk worden begonnen. ..Zevibel" zal er ook krachtig op aan dringen. dat de schaderegelingen voor de vissers bekend zullen zijn. wan neer de haven bij Cölijnsplaat een maal gereed is. A\VVVVVVVVV\VW\(VV\WA Collecte De opbrengst van de te St.-Jansteen gehouden Zeeuwse collecte bedroeg 1 72. Tweede Leerkrachtendag Chr. Landbouwhuishoud- scholen Ds. Van der Klis en dr. D. Barends hielden inleidingen Uitgaande van do Zeeuwse C.B.T.B. werd vrijdag in de christelijke land- bomvhuishoudschool te Middelburg een leerkrachtendag van de chr. landbouwhuishoudsc.holCH gehouden. In de ochtendbijeenkomst sprak ds. M. van der Klis te Zierikzee over het onderwerp: „De godsdienstige vorming bij het onderwijs"; 's mid dags hield dr. D. Barends uit Goes een referaat over „De persoonlijk heidsvorming bij hét Ianclbouwhuis- houdondenvijs". Deze leerkrachtendag van de chr. landbouwhuishoudscholen was de tweede- die werd georganiseerd. De eerste werd in het afgelopen jaar te 's Heer Arendskerke gehouden. Na het voorlezen van een bijbelge deelte en gebed hield ds. Van der Klis zijn referaat, waarin hij aller eerst op summiere wijze de ontwik keling van het godsdienstonderwijs behandelde. Van hieruit kwam hij terecht op het godsdienstonderwijs, zoals het tegenwoordig wordt gege ven. Spreker zou graag een nieuw systeem ingevoerd zien waarbij o.a. gebruik wordt gemaakt van dictaat cahiers. Ds. Van der Klis meende, dat meer van de behandelde stof zou blijven „hangen" wanneer dit werd ingevoerd bij de leerlingen. De heer Barends, rector van het chr. lyceum te Goes, wees In zijn inlei ding vooral op de grote invloed van de leerkrachten bij de persoonlijk heidsvorming van de schooljeugd. Vervolgens ging hij nader in op de taak van docenten bij de persoon lijkheidsvorming. Een voordeel van het nijverheidsonderwijs noemde de heer Barends, dat hier veel meer praktijkvakken worden gegeven dan bij het middelbaar onderwijs, waar men bijna geheel en al op theorie is ingesteld. Na beide lezingen volgde een be spreking van het referaat, 's Mid dags was er een gezamenlijke maal tijd. JAARVERSLAG CHR. LYCEUM EN H.B.S. Plannen om uitbreiding met gymnasiale afdeling In de vrijdagavond gehouden jaar vergadering van het Christelijke Lyceum voor Zeeland en de Christe lijke H.B.S. voor Walcheren, die in de aula van het Lyceum te Goes was belegd, deelde voorzitter J. Laport mee, dat de bouw van de nieuwe H. B.S. te Middelburg door het ministe rie van onderwijs, kunsten en weten schappen is goedgekeurd. Wanneer de school aanbesteed mag worden, waarmee een bedrag van f 1.880.000 is gemoeid, wordt nog nader bericht, doch de heer Laport sprak do ver wachting uit, dat dit nog dit jaar zal zijn- Verder zei de voorzitter, dat er plan nen zijn om de h.b.s. tè Middelburg in de toekomst uit te breiden met een gymnasiale afdeling. In zijn openingswoord stipte de heer Laport aan, dat vele leerlingen het godsdienstonderwijs op school niet au serieux nemen, omdat het geen examenvak is. Een onvoldoende hier voor wordt dan ook niet te zwaar op genomen. Hij wees er echter op, dat het cijfer voor godsdienstonderwijs mee zal gaan tellen bij de overgangs examens. De belangstelling van de leerlingen op een chr, school voor het godsdienstonderwijs noemde de heer Laport een teken van innerlijke be schaving. Statuten Bij de behandeling van het voorstel om verlenging aan te vragen van de Koninklijke goedkeuring dat door de vergadering werd aangenomen vroeg ds. H. Beneder uit Baarland (Ned- Herv. predikant) zich af, of dit nu niet de gelegenheid was om een wijziging in de statuten aan te brengen, waarin de beginselen zijn vastgelegd waarop het christelijk onderwijs wordt gegeven. STATUTEN VASTGELEGD Mogelijk aanstelling van arts en verpleegsters Reeds geruime tijd zijn tussen ver schillende Zeemvse organisaties en instanties op sociaal-hygiënisch en maatschappelijk gebied besprekingen gevoerd over de oprichting van een Stichting voor revalidatie in Zee land. In een dezer dagen gehouden verga dering van vertegenwoordigers van deze verenigingen en instanties, is men zover gekomen, dat de statuten van de Zeeuwse Stichting voor reva lidatie,. die vooraf ter beoordeling nan do deelnemers "waren toegezon den, werden vastgesteld. De heer Laport antwoordde hier op, dat dit alleen mogelijk is wan neer de vereniging wordt opgehe ven. Hierna kunnen dan de ge wijzigde statuten worden inge voerd. Voor de opheffing is echter een voorstel van vijftien leden vereist. Toen ds. C. Metselaar uit Goes (Herv. predikant) hierop het woord vroeg, wees de heer Laport erop, dat zo'n voorstel niet was binnengekomen, zodat het geen zin had om hierover verder te spreken. Hoewel 195S een goed jaar voor de school werd genoemd, wordt de vreugde getemperd door het ontval len van de biologie-leraar de heer Ho- gendoorn, die door de vergadering enkele ogenblikken staande werd herdacht. Bij de bestuursverkiezing werd in de vacature van do heer J. van Haneg- hem, de heer A. A- van Haneghem benoemd. In de vakature J. C. Groe- nenberg de heer C. A. de Kraker. De bestuursleden J. L. J. Bruynzeel J. Laport, A. Meulbroek en B- J. de Winter werden allen herkozen. Deze jaarvergadering werd opgeluisterd door het Christelijk Luceumkoor, dat onder leiding van de muziekleraar, de heer J= Bekkers enkele liederen zong. Voorts deelde de heer Laport nog mee, dat de jaarvergadering in 1960 te Middelburg wordt gehouden en het jaar daarop hopelijk in Axel waar wij een school willen beginnen. Na de behandeling van de huishoude lijke aangelegenheden vermeldde het programma, een referaat met film vertoning door de heer ir. J. H. Krie- temeijer te Vlissingen over het on derwerp „Israël en zijn problemen op onderwijsgebied". Het doel der stichting is het be vorderen van een zo goed en zo efficient mogelijke revalidatie in de ruimste zin des woords voor alle lichamelijk en (of) gees telijk gebrekkigen. Het ligt o.m. in de bedoeling om tc komen tot het oprichten van advies bureaus voor revalidatie, tot het be vorderen van dc totstandkoming van poliklinische en/of klinische revalida- tie-centra, tot het zo nodig aanstel len van een rcvalidatie-arts en één of meer districtsverpleegsters, voor zo lang en voor zover de provinciale kruisverenigingen daarin nog niet hebben voorzien. Het bestuur, waarvan dc leden nog moeten worden aangewezen, zal be staan uit ten minste elf leden, te we ten: twee vertegenwoordigers van elk der drie kruisverenigingen, een van de directie voor de Arbeidsvoor ziening district Zeeland, één van de Kon. Ned. Mij. tot bevordering der Geneeskunst, een van dc Ned. Ver. Sociale Zorg voor minder-validen Aktio Vincit Amnio, een van de afd. Zeeland van de Ver. van Ned. Gc- Nieuwe bebakening veerhaven Kruiningen Met ingang van 15 november j.l. is de bebakening van de veerhaven te Kruiningen, die Uitsluitend toeganke lijk is voor de veerboten van de Pro vinciale Stoombootdienst, gewijzigd. De invaart van deze veerhaven wordt thans als volgt gemarkeerd: op de kop van dc oostelijke havendam met a. een rondschijnend groen haven licht, b. een natriumlamp voor de ta- lüdverlichting, c. één naar buiten en één naai- binnen schijnende, in spie- gelarmatuur gemonteerde, natrium mistlamp. Op de kop van de westelijke haven- dam zijn dc volgende voorzieningen -etroffen: a. een rondschijnend rood lavenlicht, b. een natriumlamp voor de taludverlichting, c. een naar bui ten schijnende, in spiegelarmatuur gemonteerde, natrium mistlamp en d. een nautofoon met een toonhoogte van 500 Hertz. meenten en een van de federatie van beschuttende werkplaatsen in Zee land. Als adviserende leden zullen in het bestuur zitting hebben de geneeskun dig inspecteur der Volksgezondheid in Zeeland, de directeur van de Prov. Raad voor de Volksgezondheid in Zeeland, de directeur van de Stich ting Zeeland voor Maatschappelijk en Cultureel Werk, de rijksconsulent van de afdeling Sociale Bijstand van het ministerie voor sociale zaken en volksgezondheid en de provinciale vertegenwoordiger voor Zeeland van het ministerie voor Maatschappelijk Werk. Het bestuur is bevoegd ook andere deskundigen als adviserende leden aan zich te verbinden. Er zullen thans na goedkeuring van de statuten stappen worden onderno men tot het verkrijgen van subsidie, waarna het in de bedoeling ligt po gingen in het werk te stellen tót net aanstellen van een revalidatie-arts en van oen districtsverpleegster. Burgemeester van Hulst opende vogelexpositie Burgemeester A. L. S. Lockefeer van Hulst heeft vrijdagavond in het Sint Jozefpatronaat de eerste inter nationale vogel- en bloemenshow ge opend in tegenwoordigheid van de wethouders en enkele raadsleden. Voor do tiende achtereenvolgende maal organiseerde de vogelvereniging „Vogclvrcugd" een grote tentoon stelling en in verband met het twee de lustrum waren cr ditmaal ook eni ge inzendingen uit België. Burgemeester Lockefeer zei ln zijn openingswoord dat hij de uitnodiging van het bestuur om de expositie te openen graag had aanvaard, omdat naar hij zei wat „Vogelvreugd" doet steeds veel waardering ondervindt- Hij was zich ervan bewust dat de organiserende vereniging zich elk jaar veel moeite getroost om de ex positie te laten doorgaan. Burge meester Lockefeer gaf als zijn me ning te kennen, dat „Vogelvreugd" door het organiseren van deze ten toonstelling meewerkt aan een cul turele vorming. Tenslotte sprak liij de hoop uit dat de vereniging aan de ze show veel plezier zal beleven. Na dat de voorzitter van de vereniging, de heer G. J. Koning de burgemees ter een catalogus had overhandigd betraden de genodigden en belang stellenden de fraai aan de natuur aangepaste zaal. Het bezoek aan de ze interessante expositie is alleszins de moeite waard. De oranje-rood- agaat-kanarie van de heer W. Wie me werd op de tentoonstelling tot al gemeen kampioen uitgeroepen. VANDAAG. Middelburg Schouwburg: „Comman dant Crabb slaat terug", 20 uur, 14 J. Electro: „De blauwe engel", 19. 21.15 uur, 18 j. Schouwburg: feestavond Ned. Rath. Bond van Administratief, verkopend en verzekerlngspersoneel, 20 uur. Gouden Poorte: feestavond Kentering, 20 uur. Intocht Sint Ni- colaas: aankomst Bouaanse kaai 1-1 u. Vlissingen Luxor: „Dwars door de hel", 19 en 21 uur, 14 J. Alhambra: „Het gebeurde op klaarlichte dag", 19 en 21 uur, 18 jaar. Concertgebouw: Uitvoering V.T.V., 20 uur. Schelde- kwartier: toneelavond Scheldeperso- neelsver., 20 uur. Delta: Walcherse Jazz-sooiety, 20 uur. Goes Grand: „Met gebeurde op klaar lichte dag", 19 en 21 uur, 13 Jaar Prins van Oranjekostuumshow Kon. Academie van Beeldende Kuns ten voor Wetensch. Belangen, 19.30 u., A. J. Kade intocht St.-Nicolaas, 14 uur. Opril: Jaarvergadering Christe lijke Zangersbond, 14 uur. MOBGEN. Middelburg: Schouwburg: „commandant Crabb slaat torug", 14.30, 20 u., 18 j. Electro: „De blauwe engel", 15,30, 19, 21.15 uur, 18 J. Vlissingen Luxor: „Dwars door de hel", 15, 19 en 21 uur, 14 Jaar. Al hambra: „Het gebeurde op klaar lichte dag", 15, 19 en 21 uur. 13 J. Goes Grand: lrDe pyjama-parade, is uur, a.l.' Grand: Het gebeurde op klaarlichte dag", IS en 21 uur, 18 J.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 2