Nertzane (BH ■aSatf PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer DE INKTVIS VAN BRESKENS KRUIPDIER IN EEN KISTJE Chefarine 4 V Vlucht uif 4e Oostj one PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 19 NOVEMBER 1959 GOED VERPAKT NAAR LEIDEN ia kke boéi&.m. Texel 83" ving een „goed geoutilleerde" rover Kennis maken met Octopus is zelfs voor onze vissers een eve nement. Toen dan ook het be richtje in de P.Z.C. van 14 nov. j.l. verscheen, dat men in Bres- kens probeerde zulk een zelden voorkomende sinjeur in het le ven te houden, bekroop me de lust eens te gaan kijken. Maar, het wachten was op de gelegen heid en zou het dan misschien te laat zijn f DOOR BAREND ZWERFMANS J Het bleek boven verwachting: nog mógelijk en zo voer ik met de Bea trix en met enige spanning vervuld de Vlissingse fuik uit De stormwaar- schuwingsdienst had ruw weer ge meld en inderdaad vertoonde de boot een weinig neiging tot dansen en grepen witgekuifde golftoppen als gretige octopusafmen langs de ba saltglooiingen van de dijken, om te leurgesteld terug te glijden. Op de kade bij de vismijn spoot de haven reinigingsdienst juist de laatste res ten van de grote haringaanvoer in de haven. De vrees misschien nog voor een gesloten deur te komen bleek ongegrond; de administratie afdeling was nog druk bezig de lange reeksen cijfers te verwerken, die een enorme aanvoer vergezellen. Naar Leiden Zo stond ik al spoedig bij de ton met zeewater waarin de Octo pus een tijdelijke verblijfplaats had gevonden. De oproepen go- richt tot diverse diergaarden had den tot geen resultaat geleid; ten eerste de afstand, dan de hoge vervoerskosten, de kansen op het niet overleven van dat vervoer en ten slotte de ongunstige tijd, juist op de zaterdag, dat alles maakte deze negatieve reactie begrijpe lijk. Voor mij een voordeel, wat duidelijk uitkwam, toen de inkt vis, nu bestemd voor Leiden, voor verpakking in gereedheid werd gebracht. Bij het ledigen van de ton kwam (Advertentie.) BETER EN SNELLER Vier werkelijk betrouwbare middelen helpen elkaar en doen wonderen I De 4 geneesmiddelen in één tablet ver enigd, werken niet alleen beter bij de bestrijding van pijnen en griep. Door de juiste keuze der middelen - elk op zichzelf al beroemd - is bovendien be reikt, dat de geneeskrachtige werking sneller tot stand komt. Chefarine „4" helpt ook vaak dan, wanneer andere middelen falen en doet werkelijk wonderen logon pijnen en griep. Geschikt voor de gevoeligste maag, wam dit word! beschermd door hel bssianddeal Chclero* 20 tail. 1180. Voordelige gezinsverpakking 100 labl. 13.60 het weekdier voor de dag, waar bij het zich met de lange armen tegen de bodem van de ton vast zoog. De bruine gladde rug, die later van belang bleek te zijn bij de de terminatie van de soort, wanneer men de octopus alleen van boven kan zien, was dus het eerste deel van het dier, dat zich vertoonde. Zo buiten het water is een Octo pus maar een slap geval, zonder veel vorm, en het speet me al, dat ik het dier niet in een aquarium kon bekijken. Na overstorting in het verpakkirigskistje, liet ik deze gedachte al spoedig varen. De inktvis kwam nu op de rug te lig gen, strekte de armen speurend om zich heen, zodat de acht-stra- lïge zeester, die door de armen wordt gevormd rondom de mond opening, geen geheimen meer ach terliet. De zuignappen, die op een plaatje zich slechts als rin gen en schijfjes vertonen, waren voortdurend in actie; nu weer vlak, dan weer duidelijk geringde kommetjes op steeltjes. Daarna richtte het dier zich op het ach terlichaam recht op en keerde zich. Slak Toen zag ik opeens iets. dat niet geheel klopte met de beschrijving in goede natuurwerken, die meedeelden, dat het gehele samenstel van armen samen de voet van een slak voor stelde. Dit mocht dan waar zijn, maar toen de Octopus zich over de bodem van het kistje ging voortbe wegen, trok hij zijn achterlijf zo sa men, dat juist dit deel van het li chaam een opvallende gelijkenis ver toonde met het achterdeel van een slak. Langs het achterlijf, voor zover zichtbaar, liep een dicht tegen de bo dem aangedrukte zoom, terwijl het middendeel de hoge rugvorm van de slak liet zien. Dit alles zeer in tegen stelling tot de afgeronde zak, waar mee we de achtarmige inktvissen steeds zien afgebeeld. Een vorm, die de zak dan ook heeft, wanneer het dier er zich niet op voortbeweegt. Het is vreemd, dat ik nergens dit glijdend voortbewegen van deze „zak" heb vermeld gevonden. Afge- Een ontdèkking! Met één Van Nelle's theebuiltje, groot formaat, zee je een héle pot heerlijke thee! Vliegensvlug! Gemakkelijk! Propet! Geurige krachtige „Afternoon" thee van Van Nelle. die overal in Nederland zo „in trek* is! Bestel vandaag nog: VAN NELLE'S Afternoontheebuiltjes (gnu formaat) 98 CC doosvan20sluks zien van het feit of de Octopus het achterlijf voortbewoog door de vast gehechte armen samen te trekken, dan wel ook het achterlijf mee deed werken, zoals de slak op de zool voortkruipt, is dit voortglijden in de waargenomen vorm toch merkwaar dig te noemen. Doet de Octopus dit ook bjj verplaatsing in het water in de nabijheid van zijn rotshol Als leek meende ik in deze Octopus niet de gewone soort te zien, die Oc topus vulgaris heet en in ht Kanaal leeft, maar een vorm, die noordelij ker thuis hoort en vaak gevangen wordt in diepe wateren rondom Groot-Brittannië. Zoals ook deze inktvis in diep water werd gevangen tussen de Noord-Hinder en de Engel se kust. In Engeland vangt men drie soor ten: de sterk noordelijk georiënteer de O. arcticus (1 x E. gevangen) en Octopus cirrosa, waarvan de minder griezelige ogen verder naar achteren staan, een kenmerk, dat ik ook aan de Octopus van de Texel 83 meende te hei-kennen. Opnieuw bleek echter hoe gevaarlijk het is op plaatjes af te gaan. De dubbele rij zuignappen op elke arm is het hoofdkenmerk voor de gewone Octopus, dus was ons ex. een O. vulgaris, de gewone soort. De octopussoorten leven volgens de boeken meest van schelpdieren, die ze vermorzelen tussen een paar har de kaken, die juist in het centrum van de armengroep liggen. Vlak om die mondopening zijn de stelen van de zuignappen dun en lang, de nap jes zelf zijn daar klein. Zeer bekend is, dat de inktvissen met behulp van de adembuizen, door uitstoten van water, achteruit kun nen zwemmen (ik vond: met een snelheid van tot 12 km in het uur) en door In dit water een inktvloei- stof te mengen, tevens deze „af tocht" door een „rookgordijn" kun nen beveiligen. Op dit kunstje heeft de inktvis ons niet vergast; we von den dit minder erg, daar we het al eens bij de gewone Zeekat (Sepia vulgaris) hadden gezien, onze meest bekende tien-armige inktvis. Nog eens gezegd, een Octopus op een plaatje, hoe mooi ook gefotogra feerd is maar een flauwe afschadu wing van wat men aan het levende dier kan bewonderen. Het is dus wel jammer, dat het dier niet in aanmer king kwam, om in een aquarium te worden opgenomen. Overigens moet men cr daar wel speciaal op zijn in gericht, het zal wel niet in 't belang van de „levende have" van zulk een inrichting zijn, als men zo'n goed- geoutilleerd rover met andere dieren ïn één bak gaat plaatsen. In Leidén was men er intussen ook heel blij mee, men verzekerde mij, dat het een fraai exemplaar was en door de goede zorgen van het perso neel van de vismijn in uitstekende staat overgekomen. AMSTERDAMSE EFFECTENBEURS Vaste stemming op kalme markt BEURSOVERZICIIT. BIJ kalme handel vertoonden de Inter nationale -waarden woensdagmiddag een vaste tendentie. De markt werd gunstig beïnvloed door Wallstreet waar de flau we stemming van maandag zich dinsdag niet verder voortzette. Het tegendeel was eerder waar want de staalaandelen gaven een heel goed herstel te zien. Van de Nederlandse aandelen noteerden Kon. Olies in New York een achtste dollar hoger, doch K.L.M. verloor verder ter rein. Doordat de Westduitse beurzen woensdag wegens ,,Buss-und Bettag" ge sloten bleven, ging er In Amsterdam niet veel óm. Van de zijde van West-Duits- larvd komen de laatste maanden flinke orders op het Damrak. Aandelen Philips ontmoetten nog wel wat belangstelling en werden voor Zwitserse rekening uit de markt genomen. De elektronische waarden liggen in Walstreet vast in de markt en dit was voor de beroepshandel het teken een kansje te wagen. De prijs van 639li lag bijna fa' punten boven de slotnoterlng van dinsdag. Ook Unilevers lieten zich, op lokale vraag, goed gelden bij een prijs van 698. Voor de margarine- certificaten bedroeg de koerswinst, ver geleken bij dinsdag, ruim 5 punten. A.K.U.'s opxden op 285% 2 punten bo ven de vorige slotprijs en trokken aan tot 389 op aankopen voor Parljse rekening. De handel in dit fonds was tamelijk le vendig. Kon. Olies stegen van f 154-10 tot f 354.40 op vraag van Londen. T3e slotlcoers van dinsdag was t 154. De gunstige vrachten markt van okto ber is blijkbaar in de .koersen van de scheepvaartaandelen verdisconteerd. Op gelegde schepen worden weer in de vaart gebracht waardoor de spoeling op de vrach tenmarktdunner wordt. De scheepvaartaandelen konden zich woens dag, bij geringe affaire, nauwelijks hand haven. De staatsfondsenmarkt gaf meren, deels hogere koersen te zien. De wei felende houding van maandag en dinsdag J.l., als gevolg van de discontoverhoging, liet men woensdag varen. De kopers, die aanvankelijk hun orders hadden geannu leerd, keerden in de markt terug, in de cultuursector gebeurde niets noe menswaardigs. De stemming was vrij lusteloos bij minimale affaire. In de lokale sector werden aandelen Hollandsche Melksuiker, die de laatste dagen zeer vast in de markt lagen öp ge ruchten, dat de maatschappij wordt over genomen, onveranderd bij dinsdag gead viseerd. Nieuwe aandelen Koudijs wer den voor de eerste notering op 237—240 geadviseerd, tegen 234 bij een cJaimpriJs van f 420 van dinsdag, De 4% pet. obli gaties 1939 electriciteitsbedrïjf Zuid-Hol land 102Va'/«.als adviesprijs tegen dins dag 10214- Prolongatle 3'/« procent. Nederland 1959 (4'A) Nederland 1951 (3%) Nederland 1943 (3'/«) Nederland 1955 (3%) 17 nov.n nov. 98 98ftgb. 94% 87% 87% 59% 89% X) HANDCREME de opzienbarende nieuwe handcrème, afkomstig van de edele nerts. Voor waarlijk verzorgde, fraaie handen! •- 'U -si»-., N NERTZANE Is zó actief dac cm crème per keer al ruim vol doende is vóór belde handen. 2.10 per royale tube. een produkt van PHILIPS-DUPHAR 1331. Door het verrassende optreden van de begeleiden de schotels, kregen de com mandanten der afweerbat- terijen bevel hun zinloos vu ren onmiddellijk té staken en alles in het werk te stel len om de aanval op de luchthaven te stuiten. De kostbare voorraden thilicitc, die daar waren opgeslagen dreigden te zullen worden vernietigd, nog voor de pi raten er goed en wei ge bruik van konden maken. Weldra kregen de schotels het zwaar te verduren. „Al- les loopt werkelijk geheel volgens plan" gnuifde admiraal Vuldun, „En nu wij er met de Polaris op af. Als agent Baryl's gegevens juist zijn, moeten wij de goede plek toch kunnen bepalen en raken ook!" „Bommenriehters opgelet, daar gaan we" klonk het bevel. De nabijheid van zo'n enor me hoeveelheid thieilite had de gevoelige ver klikkers onbruikbaar gemaakt; de aanwijs- naalden tolden razend in het rond. En even als hun voorgangers in de schotels, moesten de bommenriehters geheel op de kaarten ver trouwen. Wederom concentreerde de afweer zich op het vlaggeschip van Shastar, maar de trotse machine stormde er als een gloeiende kogel doorheen. En ditmaal had Vuldun suc ces. Een enorme ontploffing' deed Markad op zijn grondvesten trillen. Amsterdamse wisselmarkt CONTANTE PRIJZEN. Londen 10.58%—10-59'/., New York 3.77K—3.77Ü;, Montreal 3.96%—3.97, Parijs 76.9577.05, Brussel 7.55'A— T.55'%, Frankfort 90.56—90.61, Stock- ftolm 72.92—72.97, Zttrlcli 87.01%— 07.06%, Milaan 60-85%—60.90%, Ko penhagen 54-76%54.81%, Oslo 52.91%53.96%, Wenen 14.58—14.59, Lissabon 13.20—13.21%. V%i%AIVVVVVVVVVVVV*AA/VNAAA> Nederland 1947 3%) 3 91% gb. 91% Nedertand 1937 3 89% 39% DoMarlenlng 1947 3 90% gb. 90% gb. Investeringscert. 3 96% gb. 96% Nederland 1962-64 3 97fi 97% Ned. Indië 1937 3 967/s 97 6 pet. WonLngb.lening '57 109% gb. 109% gb Nat. Handelsbank 157 356% Ned. Handel mij. 232% 234% Alig. Kunstzijde Unie 383 388% Berghs' en Jurgens 28a'/j 282 Calvé-Delft 696 700 Hoogovens n.r. 710 gb. 708 gb. Ned. Kabelfabrlek 401 gb. 403 gb. Philips 083% 688!/« gb. Unilever 692% 696% gb. Wilton-Feijenoord 200 202 BiUlton 395 395 Kon. Petroleum MIJ. 158 156 Amsterdam Rubber 108% 108 gb. Hüoland Amerika Lijn 156% gb. 156% Kon. Paiketvaart 131 130 Rotterdamse Lloyd 143% 141_ Scheepvaart Unie 137'A gb. 137% Stv. Mij. Nederland 162% 163 Ver. H.V.A. Mij. N.V. 144% 145 Dell Mij. 171.50 gb. 171.90 Bank van Ned. gem. 4% 96% 96% Bank van Ned. gem. 5-1958 102% 10213 Van Berlcels Patent 270 272 gb. Albert Heijn 398% 309 Centrale Suiker 291 292 Kon, Mij. De Schelde N.B. 215 239 Intern. Nickel 97% 98% American Motors 97% 88'/» Anaconda 63 63f« Baltimore en Ohio 39% Bethlehem Steel 51% 52% General Motors 51f« 52% Kennecott 91% 92SA New York Central 28% 28% Pennsylvania 15% 15% Republic Steel 69 70% Shell. Oil Comp. 70% 72% Tide Water 24% U.S. Steel 92'A 95 Nat. Can. Corp. 9% B% PREMIELENINGEN. Amsterdam 1951 82% 82% Breda 1954 80% 80'A Eindhoven 1954 81% Enschede 1954 80 b. 80 Den Haag 1952 I 80 Den Haag 1952 II 83'/» 87-y8 Rotterdam 1952 I 90% Rotterdam 1952 n 69 83 Va Rotterdam 1957 99% 99% Utrecht 1952 92% 92 Amsterdam 3956 I 80% 80% Amsterdam 1956 II 90 b. 90% Amsterdam 1956 Hl 90 b- 90% Amsterdam '33 (C. en A.) 98 97 Dordrecht 1956 80 80% Alkmaar 1956 81% 81 Zuid-Holland 1957 90'A A.N.P.-C-B.S. BEURSINDICES. 16-11 17-11 18-11 Intern, concerns 455.65 454.21 456.73 Industrie 2-14.41 243.62 243.65 Scheepvaart 154.11 153.68 153,02 Banken 176.73 176.73 177.39 Indon. fondsen 135.98 136.21 136.21 Algemeen 316.96 316.09 317.23 KERKNIEUWS NED, HERV. KERK. Beroepen te Waddinxveen J. T. Door- nenbal te Oenen; te Bodegraven T. Langerak te Vinkenveen die bedank te voor Houten". Aangenomen naar Bovenkarspel W. J. Foumier te Goutum. Bedankt voor Utrecht tweede- uni versiteitspredikant dr. G. van Leeuwen, studentenpredikant te Am sterdam. BAPTISTEN GEMEENTEN. Bedankt voor Sneek J. van Dam te Haarlem. De Yale- en Harvard-untversltelt heb ben bekendgemaakt, dat zij zich terug trekken uit een federaal program voor leningen aan behoeftige studenten. Het besluit van de universiteiten is een pro test togen de maatregel dat de betrokke nen moeten zweren, niet te geloven in, niet te behoren tot en geen steun te verlenen aan „enige organisatie, die ge looft in of de omverwerping van de Ame rikaanse regering propageert". Een tien tal Amerikaanse „colleges" heeft itich reeds eerder teruggetrokken. Dit is je ware voor ons. Even groot als die Mei'cedes, maar met vier knappe banden; twaalf cilinder en als het geval nog loopt, loopt 't op zes ook. Want dit is een van Europa's meest voortreffelijke automobielen. En het mooiste van alle is wel, dat 't geheel er aan de buitenkant ouel cn sjofel en onverzorgd uitziet. Alleen aan de enorme afmetingen kan een automobielkenner zien, waar hij mee te doen heeft. Lorna en ik slenteren er omheen met zo af en toe wat kritisch commen taar in het Duits. Wij hebben onze manier van doen een tikje gewijzigd. We zijn een stelletje van het platte land, jong en vol idealen en met eén macht geld op zak. „Wieviel?" vraag ik aan de in overall gestoken pomp jon gen. Hij steekt de loftrompet over deze wagen. Hij laat ons de motor zien, hij laat die voor ons draaien, 't Klinkt als 'n dozijn stra al jagers, door JEFF BOGAR Waar voor de start. Hij trapt de gas pedaal bijna tot op de plank in en 't is, of een eskader stratosfeerbom- menwerpers op ons toe komt razen. Dit is 'em. En helemaal. Dit is het preludium tot de symfonie van astro nomische bedragen, die hij ons straks zal noemen. En wij zullen hem de grootste sensatie van zijn leven be zorgen door zonder enig commentaar te betalen en weg te rijden, terwijl hij van de schok nog voor pampus „En dan", vervolgt hij, „deze schit terende wagen heeft papieren, die tot begin volgend jaar geldig zijn. Be grijpt U...? 't Is een gelegenheids koopje. Ëimnalig. Nog geen twee da gen geleden binnengekomen. Eigen dom van ónze voormalige burgemees ter. Die gaat namelijk, met pensioen en wil nu een klein wagentje. Maar als der Herr und die Dame zich iets in d,eze klasse kunnen veroorloven..." Ik Kijk eens naar Lorna. Het ogen blik is aangebroken waarop wij onze tactiek zullen beproeven. Als zij van haar kant haar sex appeal nu even een kansje geeft „Die Sache liegt so", begint zij. ..Mijn man en ik hebben een boerderij. De plaatselijke Verwalter verleent geen enkele medewerking. Hij begrijpt niet dat wij een zware wagen hodig hebben voor het sleepwerk en..." Zij eindigt als een hulpmonteur op een holletje naar ons toekomt en te gen onze pompbediende iets zegt over een Botschaft. „O.K.", zegt onze man. Dat is van daag de dag 't Duits voor „richtig". „Komme sofort", zegt hij tegen het joch en vervolgens tegen Lorna: „Tausendmal Verzeihung. Ik moet oven weg Bin gleich wieder da". Hij schuift de kolosale „liangar"- deuren terzijde en verdwijnt daarach ter met de hulpmonteur. Daarbinnen staan de drie trucks. Hij loopt naar de eerste. Hij strekt de arm en klopt inet de knokkels van zijn vingers tegen de voorruit. Aha een van die kleine armzalige smokkelamateui-tjes lieeft in die wa gen overnazht om op de lading te passen, hè Om herkenning te voorkomen ver schuilen wij ons onopvallend achte: het bakbeest van 'n Horch. Maar ik heb de plank kennelijk mis geslagen. Iemand of iets heeft dat beter uitgekiend. Die zes kleine ke reltjes hebben vredig in hun zes klei ne bedjes geslapen. Smokkelaars krijgen een eersteklas behandeling in deze zone. Zij hebben een Oostduitse politieagent met de bewaking belast en die scharrelt nu juist met een sla perig gezicht omhoog in de cabine. „Hulpvan staatswege", laat ik mij tegen Lorna ontvallen. 't Wordt tijd dat wij een deurtje ver derop gaan. In déze contreien is er maar eén „van de politie" -met wie ik graag van doen neb, en zij heeft niet eens een uniform aan. De aan blik van dat donkerblauwe uniform heeft bepaald geen prettige uitwer- ldng op mij, ook al wrijft de drager ervan zich op dit moment dapper de slaap uit de ogen Maar 't vreemde is dat ik maar niet op gang kan komen. Ik ben veel te nieuwsgierig naar wat er Terder zal gebeuren. En dan daarbij...: wij zou den zeker argwaan wekken, wanneer wij er nu zo opeens als de gesmeerde wind vandoor gingen... De Oostduitse Polizist, en onze vriend de pompbediende hebben een levendig gesprek samen. EL ook 'n. lang ge sprek, wanneer je in aanmerking neemt dat er voor de één flinke za ken te doen vallen en botertje-bij-de- vis... Maar mogelijk hebben 'n ander soort „zaken" hier te allen tijde voor rang. Een goed aantal minuten verstrijkt. Dan plukt Lorna mij opeens aan mijn mouw. De voorste truck is eindelijk in be weging gekomen. De politieman loopt er naast. En bij de batterij benzine pompen komt een stel kleine manne tjes aangewandeld dat mij ergens heel bekend vóórkomt.—1 - „Spring d'rin!" sis ik. Ik open het oprtier. Zij duikt naast mij, voorin, en ik ga achter het stuur zitten. Ik sluit het portier. Als een toekomstige koper begin ik met knoppen en handels te scharrelen en probeer het koppelings- pcdaal. De pompbediende komt op een holle tje naar ons toe. „Vielmals Verzei hung bitte. Komme gleich wieder. Wij komen handen tekort tegenwoordig". Weg is hij weer. „Zou die agent hun de hele weg als escorte dienen?" vraagt Lorna. „Het ziet er niet naar uit. Hij gaat weg, geloof ik. Maar je weet het nooit". Ik zwijg. De hulpjongen stopt de benzineslang in de tank. De poinp- jongen begint te wrikken. Pènng, 'zegt de bel bij iedere liter. Ik hoor hen praten. Ik draai mijn raampje neer en pro beer hen te verstaan. Ook Lorna luis- tei t gespannen. Daartoe heeft zij het achterraampje snel omlaag gedraaid, waarna zij zich van de vóór- naar de achterbank wunnt en mij daarbij een nieuwe en betoverende Lorna toont, een lange, slanke Lorna, met Ameri kaans-mooie benen ondanks de onele gante wollen kousen, met een welge vormd figuur, de zakkerige bruine stof waarin dat gehuld is ten spijt. Een Lorna met fraaie, slanke han den: aan een van de vingers van de hand, waarmee zij het raampje neer- draait, schittert een topaas. Goed be keken, Lorna...: achterin deze me terslange slee zit je heel wat dichter bij die batterij pompen Vreemd eigenlijk: gisteren om deze klok ongeveer heb ik haar leren ken nen. En nu wel... wij zijn samen al de hel door geweest. Zo niet, dan hebben ze ons toch in elk geval een blik over het randje daarvan gegund... Het is mij of ik haar al jaren ken. Mijn blikken gaan nog eens langs die bruine, smakeloze quasi-tweedstof van dat pakje van haar. Eloe zou zij er uitzien in een completje van Fath of Dior? gaat het door mijn hoofd. Maar toch heb ik ergens een zwak voor die sjofele deux-pièces. Voor mij is dat niet domweg maar een wat pover Duits pakje, maar veeleer een symbool van gevaar en toewijding van beroepstrouw en van plichtsge voel. Bovendien bergt het 't lenige li chaam van de jonge schoonheid die ik in mijn armen heb gehouden nach Berlin, und..." hoor ik. Een sluiter klikt in mijn geheugen. De film draait achteruit. „Hoor je dat?" fluistert Lorna. Een hoopvolle trek verzacht haar beroeps- halve-strakke mondhoeken en in haar ogen twinkelt de hoop. „Ze gaan naar Berlijn...?" „Ja. Om zes uur hopen ze er te zijn", „Dan doen ze 't erg op hun gemak". Is geweldig. Dat geeft ons tijd in overvloed. Laten we gaan. Ik moet opbellen". „Dan zien ze ons..." (Wordt vervolgd)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 18