DEELNEMING AAN FRUITCORSO „STROP" VOOR MIDDENSTAND WALCHEREN NEDO-MEX MARKTBERICHTEN KOUDEKERKE KREEG EEN NIEUW VERENIGINGSGEBOUW DONDERDAG 19 NOVEMBER 1959 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT' GOESE „HANDELSBELANGEN" VERGADERDE Tekort van 1000 door onvoldoende medewerking De drie middenstandsverenigingen te Goes zijn niet gelukkig geweest met de deelneming aah het lustrumfruit- corso. De twee rijk versierde wagens, die in de stoet meereden, komen de middenstanders te staan op een be drag van 1063,08, het tekort in de exploitatie. Dit werd medegedeeld tijdens de woensdagavond in „de Prins van Oranje" te Goes gehouden vergadering van de mïddenstaudsver- eniging „Handelsbelangen". Deze vereniging is aansprakelijk in het te kort voor een bedrag van bijna 700,dat uit de kas zal worden betaald. Een en ander heeft volgens voorzit ter 1. A. Luteyn twee oorzaken. Ten eerste heeft bijna 50 van de leden der middenstandsverenigingen niet de gevraagde 5,gestort, waardoor 450,minder was ontvangen dan men had geraamd en ten tweede is zo geringe medewerking van de zijde van de middenstand ondervonden bij de afbouw van de praalwagens, dat arbeiders in uurloon tewerk moesten worden gesteld, hetgeen een „schade post" opleverde van 720,Deze beide bedragen tezamen vormen het tekort. Een gelukkige omstandigheid was nog, dat van de stichting „Zeeuws Fruitcorso" 250,werd ontvangen voor de tweede prijs. De heer Luteyn herinnerde eraan, dat tijdens een overigens matig be zochte vergadering van „Handelsbe langen", de r.-k. middenstandsver eniging „De Hanze" en de christelij ke middenstandsvereniging te Goes overeenstemming was bereikt over deelneming aan het fruitcorso. Een speciaal door de drie midden standsverenigingen samengesteld comité stelde een sluitende Degro- ting op. Do inkomsten bedroegen uiteindelijk slechts 1100,ter wijl de uitgaven bijna 2200, Bezwaren onteigening van Kanaalgronden Terneuzense belanghebbenden werden gehoord Een commissie uit Ged. Staten van Zeeland, bijgestaan door de burge meester van Terneuzen mr. P. H. W. F. Tellegen, en deskundigen van rijkswaterstaat, heeft woensdag in het gemeentehuis te Terneuzen een zitting gehouden, waarop belangheb benden hun bezwaren tegen de ont eigeningen, in het kader van de aan leg van een nieuw sluizencomplex te Terneuzen naar voren konden bren gen. Deze zitting, gepresideerd door 't lid van Ged. Staten, de heer C. Pliilipse, was nodig om te voldoen aan de be palingen gesteld in de Onteigenings wet.. Opgeroepen waren zij, wier be langen liggen in het reeds afgeba kende gedeelte van de Nicuw-Neuzen en Vlooswijkpolder tot aan de zoge naamde Goese polder. Deze strook is namelijk het eerste gedeelte, dat in het kader van de verruiming van het kanaal van Terneuzen-Gent, zal moe ten worden ontruimd. Uiteraard wa ren er heel wat bezwaren van prin cipiële, maar hoofdzakelijk van fi nanciële aard. Bij belanghebbenden heerst nog steeds onzekerheid over de grondprijzen en de totale schade vergoeding, die zij zullen ontvangen. Onmiddellijk hiermee verband hou dend de plaats, waar zij in de toe komst hun agrarisch bedrijf zullen moeten uitoefenen. In incidentele ge vallen is aan belanghebbenden een voorlopig aanbod gedaan, gepaard aan een verplaatsing van het bedrijf, bijvoorbeeld naar de Braakmanpol- der. De door betrokkenen onderte kende schriftelijke bezwaren zullen door de commissie in een rapport worden vervat en de regering wor den aangeboden. Vandaag (dondei1- dag) zal een soortgelijke zitting wor den gehouden in het gemeentehuis te Hoek. Oud-Zeeuw te Zwartewaal overleden Te Zwartewaal is maandagmorgen plotseling op bijna 61-jarige leeftijd overleden dc heer G Melse, wacht meester le klasse der rijkspolitie. De heer Melse, afkomstig uit Zeeland, overleed enige dagen vóór zijn offici eel afscheid uit de rijkspolitiedienst. Hij had de pensioengerechtigde leef tijd bereikt, na een diensttijd van 40 jaar. In de dinsdag gehouden raadsverga dering van Zwartewaal herdacht de raad de overleden wachtmeester. waren. Derhalve was er een nade lig slot van 1.063,08. Ne enig heen en weer gepraat kon den de twintig aanwezige leden inclusief het bestuur akkoord gaan met een voorstel van het bestuur om het tekort uit de verenigingskas te betalen. Voor „Handelsbelangen" be tekent dat een uitgaaf van ruim 700,Men was van oordeel, dat een omslag per lid niet het gewenste resultaat zou hebben. Beter bleek het gesteld met de eta lagewedstrijd, die tijdens het Fruit corso is gehouden. Er was een batig saldo van 125,dat de gezamen lijke middenstandsverenigingen heb ben gereserveerd voor een volgende actie. In de rondvraag kwamen nog diverse aangelegenheden ter sprake, zoals het voornemen van de gemeente Goes om alle gemeentewoningen in een woningstichting onder te bren gen. Verschillende sprekers waren van oordeel, dat dit niet in het belang van de middenstand is. de échte eierbeschuit Middelburgse C.B.B. sloot jubileumfeest C.N.V. af (Advertentie) Transparante kleurlak Yan Ccta-Bever UIT HET ZAKENLEVEN Interessante expositie van kantoormachines Af en toe klonk er in een van de za len van „Britannia" te Vlissingen woensdag een monotoon geratel van een schrijfmachine, een boekhoudma chine of een telmachine. Dat gebeur- de dan, wanneer apparaten voor de bezoekers van de expositie werden ge demonstreerd. In drie verschillende plaatsen van Zeeland Middelburg, Vlissingen en Terneuzen organi seert de firma Ahrend uit Middelburg zogenaamde efficiency-dagen waarop moderne kantoormachiines worden ge demonstreerd waarvan er enkele reeds volautomatisch zijn. Vandaag is de expositie in hotel „Bot terdam" te Terneuzen ingericht. Het gouden jubileumfeest van het C.N.V., dat begin juli in het bijzijn van 5600 leden in Utrecht gevierd werd. vond woensdagavond in het Schuttershof te Middelburg zijn af sluiting in een jubileum-feestavond van de C.B.B. Middelburg. Voor de pauze hield de heer H. R. Plomp, se cretaris van het C.N.V- een rede over „Vijftig jaar C.N.V.", vervol gens werd het programma verzorgd door do toneelgroep van de C.B.B. uit Goes. De voorzitter van de C.B.B. Middel burg, de heer A- Maas, heette aan het begin van de avond meer dan bezoekers welkom. In zijn openingswoord uitte de heer Maas zijn dankbaarheid jegens God voor de zichtbare zegeningen, die Hij het werk en streven van de christe lijke vakbeweging gegeven heeft. Hij herinnerde aan het pionierswerk, dat in 1909 verricht is en memoreerde het werk van ds. Van Empel, die in 1914 de stoot gaf tot de oprichting vail een centrale in Middelburg. Voorts roemde hij het stuwende werk van oud-voorzitter P. Meliefstc gedurende 25 jaar. Reeds tijdens de jubileumviering in Utrecht was de heer Plomp, zo be toogde hij, tot de overtuiging geko men, dat de christelijke vakbewe ging „leeft". Hij wees er echter op, dat"de chr. vakbeweging zich niet op de borst moet kloppen, omdat zij veel voor de arbeiders gedaan heeft. „Zie echter de invloed en daardoor de gestalte van het C.N.V. als een le vende beweging, omdat het C-N.V. -le ven wil en moet naar de beginselen van God", aldus de heer Plomp, die vervolgens betoogde, dat de bewe ging gebouwd is door stille en stoere werkers, die door hun geloof de maatschappij hervormd hebben. De christelijke vakbeweging heeft richtlijnen getrokken, waarlangs het maatschappelijk leven zijn gang gaat. Dit kan gebeuren, aldus de C. N.V.-secretaris, omdat het leven en werken van de mensen en de bewe ging omstraald wordt door het licht uit de hemel. Ten aanzien van de toekomst riep hij de aanwezigen op het werk van het C.N.V. te steunen, met name door er voor te zorgen, dat de „papieren" leden werkelijke leden worden. De toneelclub van de Goese C.B B. voerde vervolgens op verdienstelijke wijze het door Mar. Janssen bewerk te toneelspel „Je heb 't.... of je hebt 't niet" van Jan Verhoeven op. De negen medespelenden mochten een hartelijk applaus in ontvangst ne men. Ter afwisseling werd tussen de diverse bedrijven accordeonmuziek ten gehore gebracht. Bazaar „Arbeid Adelt" bracht rond 1300 op De afdeling Walcheren van de alge mene Nederlandse vrouwenvereniging „Tesselschade Arbeid-Adelt" hield dinsdag haar jaarlijkse grote bazaar in een van de zalen van hotel „De Burg" te Middelburg, waarvoor even als voorgaande jaren weer een grote belangstelling bestond van de zijde der dames. Het doel van deze vereniging is ver betering te brengen in het lot der on- en minvermogende Nederlandse vrouw door haar te steunen in haar pogingen om in eigen onderhoud te voorzien. Dit tracht men te doen door haar met geld te steunen bij het ont wikkelen van haar talenten. Verder probeert de vereniging deze vrouwen o.a. te steunen door het verschaffen van arbeid en het in de handel bren gen van de werkstukken. De vruchten van deze arbeid waren dinsdag de gehele dag op deze bazaar te zien en te koop, prachtig borduur werk, met veel smaak en zorg ver vaardigde babykleertjes, theemutsen, kinderjurken, mandjes, theeblaadjes enz. De opbrengst van deze bazaar be droeg ongeveer 1300 en komt ge heel ten goede aan de afdelingen Haarlem en Amsterdam, die ook het werk voor deze verkoping hadden in gestuurd. Echtpaar Van der Veen nam afscheid van rusthuis Aan de Herengracht De heer en mevrouw Van der Veen Francke, vader en moeder van het bejaardenrusthuis aan do Heren gracht te Middelburg, hebben wegens het bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd afscheid genomen als zodanig. Tijdens een intieme bijeen komst in de regentenkamer werd de heer en mevrouw Van der Veen dank gebracht voor hetgeen zij voor het rusthuis gedaan hebben. De bijeenkomst werd bijgewoond door de leden van liet Bestuur der Godshuizen te Middelburg, dames regentessen en enkele genodigden. Mr. A. J. van der Weel memoreerde in hartelijke bewoordingen de toe wijding, waarmee het echtpaar Van der Veen de moeilijke en omvang rijke taak van vader en moeder van een dergelijk groot „gezin" wisten te volbrengen. De heer Van der Weel herinnerde te vens aan de oorlogsjaren, toen op last van de bezetter het huis in augustus 1942 plotseling ontruimd moest worden en evacuatie van ver pleegden en personeel naar Breda volgde. Eerst in 1947 kon men naar Middelburg terugkeren. Mr. Van der Weel beëindigde zijn toespraak met de dank en waardering namens het bestuur uit te spreken onder aanbie ding van een enveloppe met inhoud. De heer Van der Veen dankte na mens zijn echtgenote voor de waar derende woorden en het geschenk, 's Avonds werd een gezamenlijke maaltijd gehouden met de verpleeg den, waarbij de heer en mevrouw Van der Veen onder aanbieding van geschenken namens het college van dames-regentessen werden toege sproken door mevrouw J. v. d. Weelden Heyer en mevrouw W. M. OldenmanKopmels. Voorts wer den voordrachten gehouden door en kele verpleegden en een verpleeghulp, waarbij eveneens geschenken werden overhandigd. Van 16 november af berust de direc tie van het rusthuis bij de heer en mevrouw J. W. de MildeHoge- waard. VLISSINGEN „Een huis vol gekken", blijspel door A.G.V. Na de zeer succesvolle voorstelling van zaterdagavond in het Concertge bouw heeft de Amateur Groep Vlis singen dinsdagavond het blijspel „Een huis vol gekken" van de Ne derlandse schrijver A. van de Lugt in het „Scheldekwartier" voor het voetlicht gebracht. En evenals zater dagavond beloonden de talrijke toe schouwers, voor liet grootste deel le den van de afdeling Vlissingen van de Bond van Ouden van Dagen, de toneelspeelsters en -spelers met een donderend applaus. Een applaus dat zij ten volle verdienden. In een op de lachspieren van de toe schouwers stimulerend werkend tem po werd een kostelijke groep erfenis verdelers op de planken gezet. De familie Koekebakker. bestaande uit pa, ma en zoon Koekebakker en een aantal verre nichten en neven had het op de erfenis van de pas overleden tante Koosje voorzien en zij staken hun bedoelingen niet be paald onder stoelen of banken. In de loop van het eerste bedrijf werd het gezelschap nog uitgebreid met een tweetal oplichters en toen was het „huis vol gekken" compleet. De op de nalatenschap van tante Koosje azende erfgenamen en pseu- do-erfgenamen werden zeer levens echt uitgebeeld en men kreeg enke le rake typeringen te zien. J. Stuut bijvoorbeeld vervulde een dankbare .dubbelrol", aanvankelijk als inbre ker en na een verzorgde gedaan teverwisseling als een, nogal ro buuste, nicht van tante Koosje. Voor al van die tweede rol was wat te maken en Stuut, een goede kracht van A. G. V., stelde ook niet teleur. Nicht Zoetje uit Cadzand werd uit stekend uitgebeeld door Magda van der Eijk, die vlot acterend een ge loofwaardige vice-presidente van een vrouwenvereniging creëerde. Even veel waardering kon men hebben voor C. Kesteloo en mevrouw M. BoogerdVan der Eijk als respec tievelijk ma en zoon Koekebakker. A. van Wijngen gaf van Pa Koeke bakker en I. Vermeulen van „neef" Bob een goede vertolking. Verder noemen we nog mevrouw A. Flipse- Berrevoets als „de dooie tante", J. v. Dïjke als Zwezerik en Trix van Nek als „het lieve nichtje." J. H. Schroo- te trad als invaller van C. Elich op en vervulde de rol van Eefie Prik. de pseudo-notaris. De regie berustte bij de heer C. Eiich, de grime was verzorgd door mevrouw A. Flipse en de heer A. van Wijngen. De doeltreffende de cors waren van de groep zelf. Lezing voor chr. hist. vrouwen in Vlissingen Voor de christelijk-historische vrou wengroep, afdeling Vlissingen, hield mevrouw De Jortg—Bikker uit Mid delburg een lezing over het onder werp „Arbeidsvreugde" in het wijk centrum „'t Anker. De avoncl werd besloten met een geanimeerde bespreking, waarbij tal van vragen door de spreekster be antwoord werden. Interessante reis door het Midden-Oosten Met enkele zinnen heeft do heer G. Thole Reishuizen dinsdagavond in Britannia te Vlissingen een schets gegeven van het Midden-Oosten; de bakermat, zoals spreker het noemde, van dc onsterfelijkheidsidee in het westen. De heer Thole Reishuizen, voormalig leraar in de antieke en algemene geschiedenis in het Nabije Oosten, heeft zijn lezing, die hij hield 'op uitnodiging van de Stichting Zeeuwse Volksuniversiteit in samen werking met de Nederlandse Reisver- eniging afdeling Walcheren, geïllu streerd met eèn gevarieerde en uit gebreide reeks dia's. In het begin van zijn rede ging de heer Thole Reishuizen nader in op het verschil tussen een oosterling en een westerling. Scherpe tegenstel lingen zijn er niet; er is wel 'n gra- datieverschil in het denken, aldus spreker. De oosterling is door geboor te en ontwikkeling doordrongen van een godsdienstige geest, die zich stelt boven het stoffelijke en met minder belangstelling voor het tech nische en organisatorische streven dan de westerling. De westerling, die eveneens tot een hoge graad van zedelijk gevoel kan komen, heeft de stoffelijke wereld beter georganiseerd en heeft mede daarom ook meer welvaart. Vervol- ;ens beschreef de heer Thole Reis- uizen de invloed van het Griekse denken en de Griekse kunst. In ge dachten reisde hij ook naar dc ei landen Kreta en Cyprus, waar reeds duizenden jaren voor Christus een beschaving heerste, die waarschijn lijk het begin is geweest van de oos terse ontwikkeling. Ook nam hij de aandachtige bezoekers mee naar Egypte, het land van de pyramiden. Tot slot van zijn rede wees de heer Thole Reishuizen op de beschaving van de westerlingen in de twintigste eeuw; een beschaving waarvan ook de mensen in het oude moederland EgvDte profijt trekken. Eerste moedercursus van het Oranje-Groene Kruis Ongeveer twintig dames hadden dins dagavond gehoor gegeven aan de op roep van het „Oranje-Groene Kruis", afdeling Vlissingen door deel te ne men aan de eerste moedercursus, die daar werd georganiseerd. Zij waren naar een van de bovenzalen van het1 wijkcentrum „Het Anker" aan de Bo- nedijkestraat gekomen, waar zuster G. v. d. Ende hen tien avonden vele interessante dingen zal vertellen, pre natale zorg voor het kind, geboorte, rhesus-factor etcetera. Een van deze avonden zijn ook de vaders hartelijk welkom. Aan het begin van deze eerste bijeen komst waren ook verschillende be stuursleden van de afdeling aanwe zig. Waarnemend-voorzitter A. H. le Feber gaf het startsein tot de cursus met een korte toespraak. Daarin ge waagde hij van de voorbereidingen. Ook achtte hij de moedercursus een goede gelegenheid voor de docente, wijkverpleegster Van den Ende, om met de dames nader in contact te ko men. Met een kort woord dankte deze ver volgens voor de introductie en begon maar meteen met de eerste les. Waarop de bestuursleden zich uit de kring terugtrokken. „De Broederband" heeft ondernemingsraad De voorzitter van de coöperatieve verbruikersvereniging „De Broeder band" te Vlissingen en Middelburg, de heer S. de Graaf heeft tijdens een bijeenkomst in het hervormd vereni gingsgebouw te Vlissingen de onder nemingsraad geïnstalleerd. De heer De Graaf sprak de wens nit, dat de raad tot een uitstekende samenwer king met personeel en bestuur zal komen en gaf voorts enkele richtlij nen in het belang van een juiste werkwijze- De bijeenkomst werd bijgewoond door bestuur, commissarissen en per- AMSTERDAMSE AARDAPPELTERMIJNMARKT 18 november. De totale dagomzet op de heden gehouden aardappeltermljnmarkt beliep 169 contracten. Consumptiesector Alpha april 18.10. Bintje 35 maart 19.50. april 20-30, 20.40, 20.20, 20.10, 20.00. no vember 17.00, december 17.00, Januari 18. Bintje 45 maart 21.80, april 22.50, 22, 22.50. Voran 35 november 10.80. Libertas maart 15.70 Potersector: Bintje e nov ber 40 00. 39-80. 39-20. Bintje a novem ber 35.50. Eersteling e 46.00. Sirtema e november 44.00. 43.80. 44.00 VISMIJN VEERE 18 november. Exportgarnalen 2521 kg 134 —191. Bot 184 kg 18—58. Wijting 313 kg 32—43. Tong 8 kg 272—431. Rog 19 kg 53—60 Kabeljauw 7 kg 65—80. Ongesorteerde vis 81 kg 40—55. soneel van „De Broederband", alsme de door de heren P. Diepeveen en De Ruyver als vertegenwoordiger van de samenwerkende vakorganisa ties in het voedings- en genotmidde- lenbedrijf. De heer Diepeveen sprak de nieuwe raad toe en dankte ver der het bestuur voor de ondervon den medewerking. De door het perso neel gekozen ondernemingsraad be staat uit de heren J. Fregeres, J. Kuipers, J. Alewijnse en W. Cijsouw, Wissingen, W. Alewijnse, A. de Pag- ter en J. Schippers te Middelburg. SEROOSKERKE (W.) Raad komt bijeen De raad van Serooskerke vergadert maandagmiddag 23 november om twee uur. Onder meer zullen aan de orde worden gesteld een voorstel tot het toekennen van subsidie voor de restauratie van de korenmolen aan de heer M. Meulenberg; een voorstel tot het verlenen van subsidie aan de sportvereniging „Serooskerke" en een voorstel tot het aangaan van een rekening-courant overeenkomst met de N V. Bank voor Nederlandse Gemeenten tot een bedrag van 75.000. Bovendien zal in deze ver gadering de gemeentebegroting voor 1960 worden aangeboden. O.- EN W.-SOUBURG „Chr. Wijkverpleging" te Souburg bestaat 50 jaar „Christelijke Wijkverpleging", de af deling Oost- en West-Souburg en Rit- them, die is aangesloten bij het „Oranje Groene Kruis" belegt ter ge legenheid van het 50-jarig jubileum hedenavond (donderdag) een feeste lijke bijeenkomst in de zaal van ge bouw „Rehoboth". Het programma vermeldt o.m. een toespraak van ds. Tj. M. Haitjema en een causerie van dr. P. C. Kraan uit Vlissingen over het onderwerp „Per s.s. „Sibajak" naar Australië". Ds. G. D. L. Brederveld spreekt een slot woord. Medewerking wordt verleend door het Ned. hervormd zangkoor. Officiële publikatie MIDDELBURG. B. en W. van Middelburg, brengen ter openbare kennis, dat op woensdag 2 december 1959, des voormiddags van te 9,30 uur, gelegenheid bestaat tot koste loze inenting en herinenting tegen pok ken in het Medisch Centrum, Eigen- haardstraat 2. Er wordt in het bijzonder de aandacht op gevestigd, dat de leeftijd beneden de 2 jaar als de meest geschikte voor inenting moet worden beschouwd. Voor een Juiste vermelding ln de vac cinatiebewijzen van de namen en ge boortedata der kinderen is het gewenst, dat bij de aanmelding het trouwboekje der ouders wordt medegebracht. Middelburg, 16 november 1959. TAL VAN GESCHENKEN Aanwinst voor gereformeerde verenigingen De leden van de zes gereformeerde verenigingen van Koudekerke behoe ven hun voeten niet langer „onder andermans tafel" te steken. In dit geval onder de tafel van de christe lijke school, waar zij meer dan tien jaar hun vergaderingen belegden. Sinds woensdagavond bezitten zij achter het kerkgebouw een eigen, be scheiden verenigingsgebouw. Een lokaliteit, die door zijn modern, hel der en licht interieur ongetwijfeld bij velen liet bezoeken van de bijeen komsten zal stimuleren. In een goed bezette kerk waren woensdagavond vele gemeenteleden bijeen om de officiële opening van het nieuwe gebouw mee te maken. Enkele sprekers en verschillende af gevaardigden van de verenigingen hebben daar hun gelukwensen aange boden, die zij van even zoveel ge schenken vergezeld lieten gaan. Na afloop van de feestelijke openlngsdienst begaf men zich naar de zaaf en het keukentje, waarom ei genlijk alles draaide. De plaatselijke predikant, ds. A. Elshout, opende het samenzijn en haalde daarbij eerst de voorge schiedenis op. Hij herinnerde o.m. aan het besluit van de kerkeraad in 1949 genomen, dat behelsde de vergaderkosten aan de christelij ke school voor rekening van de kerk te laten komen. Daarmee waren in feite de plannen gebo ren. ,Een gezellig vergaderlokaal met on geveer zestig plaatsen staat thans gereed", zo stelde ds. Elshout, die een bijzonder woord van dank richt te tot allen, die daadwerkelijk bij de bouw hadden geholpen. De voorzitter van de commissie van beheer, de heer D. P. Izeboud, sloot zich bij de ze woorden aan. „Wees er zuinig op" zo voegde hij er nog aan toe. Burgemeester J. L. Dregmuns, die de katheder betrad om namens de burgerlijke overheid zijn felicitatie over te brengen, zei dat de gemeen te geen ogenblik bang was geweest voor concurrentie met liet dorps verenigingsgebouw. „Om het gebouw van de gemeente goed te kunnen ex ploiteren zouden we er een gymnas tieklokaal van moeten maken", zo stelde hij. Oolc rekende hij even voor wat er nog steeds aan ten koste wordt gelegd. Tenslotte sprak hij de hoop uit. dat het verenigingsleven van de Gerefor meerde Kerk met de nieuwe aan winst veel gediend mag zijn. Steentje bijgedragen Na burgemeester Dregmans kwam de Verenigingsraad aan het woord bij monde van de heer A. van Vlaan deren jr. Deze nodigde vertegen woordigers van de zes verenigingen uit, ook aan deze avond hun steentje bij te dragen. Wat dan ook prompt werd gedaan. Op aardige wijze kwamen verte genwoordigers hun geschenken aanbieden. Zo was er van de meis jesclub een schilderijtje, van het evangelisatie-zangkoor een orgel bank, van de vrouwenvereniging een elektrische klok eu van de mannenvereniging een stel asbak ken. De jongelingsvereniging zorgde tenslotte voor een lesse naar. Nadat de secretaresse van de Verenigingsraad, mej. J. Jo- ziasse nog rekening en verant woording had' afgelegd over de besteding van de gelden, gingen allen voor bezichtiging naar het nieuwe gebouw. VEILING MIDDELBURG 18 november. Fruit: Jonahtan 1 en II 70-80 55—65, 70-75 54—55, 65-70 57—60. 60-65 40—48. H D 32—47. !U 31—56 Goudremet- ten I en II 75 en op 4!. 65-75 3342, II D 32—36, III 31—45. Golden Delicious I en II 65 en op 68, 60-65 57—71. II D 49. III 43—61. Laxton Superbe I en II 47—43, 70 en op 37—50, III 37- Appels val en kroet 1838. Peren: Comtesse de Paris I en II Cf en op 43, III 27. St. Remy 1 en II 75 en op 28—30. '65 en op 23—29. III 2527. Gleser Wildeman I en II 55-65 50—52. 50- 60 44, II D 35, III 38 Beurrè Clairgeau 1 en II 65-70 68, GO-65 05. 55-00 61. II D 26. III 61. Kleiperen III 30. Peren val en kroet 16—20. Blac Alicante 232—238- Toma ten A 50—84. C 37—66. CC 46. Groenten: Bloemkool 3 st.p.kist GL—76, 4 st.p.klst 39—68, 6 st.p.kist 28—55, 8 st.p.kist 22—39. 10 st.p.kist 10—22. Kasprincessen 154. Natuursla 3—10. Glassla 4—19. Sprui ten 58—92. Boerenkool 13—16. Savooiekool 16—39. Prei 30—45. Andijvie 8—28. Breek- peen 12—23- Kroten 17—23 Veldsla 67— 83. Spinazie 78—83. Waspeen 21—29 Uien per kg 22—30 Bospeen 28—34. Rodekool 29—36. Witlof 100—132. Wlttekool 18—22. Grondspeculaties in Deltagebied Vragen aan ministers Zijn er wilde grondspeculaties in het toekomstige Deltagebied? Zijn onder meer grote buitenlandse onderne mers gegadigden voor de aankoop van gronden in dit gebied, die zij voor massarecreatie willen bestem men? Het Tweede-Kamerlid de heer Posthumus (pvda) heeft aan de mi nisters van binnenlandse zaken van verkeer en waterstaat en van volks huisvesting en bouwnijverheid, aan de staatssertarisscn van o.k.en w. en van economische zaken schrifte lijk gevraagd, of de berichten hier-, over juist zijn. Hij vraagt verder, of de regering een dergelijke wilde ontwikkeling met betrekking tot de bestemming van de recreatiegebieden in het toekom stige Deltagebied aanvaardbaar acht. Zo neen, welke maatregelen denkt de regering tegen de zijns inziens onbeheerste ontwikkeling dan te ne men? De heer Posthumus zou graag op de hoogte gesteld worden van de stand van zaken in het beleid ten aanzien van recreatiegebieden. Uitbreiding begraafplaats Sas van Gent toegestaan Kroon verv/ierp beroep van huiseigenaren De Kroon heeft een beroep verwor pen van de stichting Beambten pen sioenfonds van de Eerste Nederland se Coöperatieve Beetwortelsuikerfa- briek te Sas van Gent tegen het be sluit van Gedeputeerde Staten van Zeeland, waarbij de door B. en W. van Sas van Gent gevraagde uitbrei ding van de algemene begraafplaats is toegestaan en wel, met toepassing van artikel 16 van de wet op de lijk bezorging (bijzonder geval). De be graafplaats zal daardoor namelijk komen te liggen binnen 50 meter van de bebouwde kom. De appellante had o.m. aangevoerd, dat aan haar in eigendom toebeho rende gebouwen in waarde zullen ver minderen, alsmede, dat de huurders van deze woningen tegen de uitbrei ding esthetische bezwaren hebben. Deze bezwaren kunnen echter niet opgaan aldus de Kroon, omdat deze niet betreffen belangen, welke artikel 16 van voornoemde wet be oogt te beschermen. Ambonees woonoord te Kruiningen opgeheven Een van de Ambonezenkampen te Kruiningen, woonoord I aan de Zou- teweg zal per 30 november a s. wor den opgeheven. De bewoners verhui zen naar het nieuwe woonoord „Vos- seveld" te Winterswijk. Het woon oord aan de Wilgenweg blijft nog ge handhaafd. Sint-Nicolaasveiling in Krabbendijke De veilingsvereniging „Krabbendijke en omstreken" zal op donderdag 26 november des middags om 1 uur een speeiaie Sint-Nicolaasveiling houden. In verband hiermede wordt die dag geen veiling in Goes gehouden. Op 27 november om half twaalf wordt in Goes de export gevei'd en om 1 uur het andere fruit en de groenten. Adenauer en Macmillan veelomvattende toenadering Op visite bij Churchill Bondskanselier Adenauer heeft in be sprekingen met premier Macmillan, minister Selwyn Lloyd en andere re geringsfunctionarissen veelomvatten de overeenstemming bereikt inzake een ontwapeningsheleid en de positie tijdens de topconferentie met de Sowjet-Unie. aldus wordt in zeer ge zaghebbende kring te landen verno men. In twee dagen van besprekingen heb- beij de Engelse en Westduitse re geringsleiders overeenstemming be reikt inzake de eind april in Genève te beleggen topconferentie, waar de betrekkingen tussen Oost eu West, de ontwapening, en de Duitse kwestie waarbij inbegrepen het vraagstuk Berlijn op de agenda zullen staan. Woensdag Is dr. Adenauer even op bezoek geweest bij sir Winston Chur chill, die gisteren een ontmoeting met de bondskanselier had moeten uitstellen wegens „wat borstklach- ten", zoals zijn secretaris had mee gedeeld. Na het korte bezoek aan sir Winston, dat tot een vriendschappe lijke gedachten-wisseling leidde, ver trok dr. Adenauer naar Chequers, 't buitengoed van de premier waar hij de nacht doorbracht. Ook dr. Von Brentano en minister Selwyn Llovd alsmede enkele deskundigen van bei de zijden, kwamen naar Chequers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 11