Gemeentelijk woningbezit in Goes wordt ondergebracht in stichting 0P JAARMARKT HULST GOEDE HANDEL EN GROTE DRUKTE OPRUIMINGSDIENST HAALDE BOM IN WEG KLAM uit de ETHER A PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 17 NOVEMBER 1959 j philips] waar warmte helpt, helpt PHILIPS Infraphil beter denk daaraan ook bij rheumatiek en verkoudheid Prijzen: 29,75 en 37.5° VOORSTEL VAN B. EN W. AAN DE RAAD Nieuwe beheersvorm dient voor 1000 gemeentewoningen Het gemeentelijk woningbezit in Goes, totaal ruim duizend woningen, die voor het grootste deel worden beheerd door de zes woningbouwverenigin gen in de Ganzestad, zal binnenkort in een beheersinstituut worden onder gebracht, dat de naam krijgt van „Stichting Woningbeheer Goes". Het college van B. en W. doet thans een desbetreffend voorstel aan de raad, dat in de raadsvergadering van volgende week woensdag aan de orde komt. De in het leven te roepen stichting zal het beheer voeren over rond 1000 woningen, waarvan er momenteel ruim 800 worden beheerd door de woningbouwverenigingen en bijna 200 door de gemeente. Zoals wij vorige week reeds meld den bevredigde de huidige toestand de gemeenteraad niet. In een uitvoe rige toelichting op hun voorstel schrijven B. en W. aan de raad, dat de oorzaak van deze weinig bevre digende toestand te zoeken is in de destijds genomen besluiten om wo ningwetwoningen zonder meer in beheer te geven bij de bestaande woningbouwverenigingen. Op deze wijze zijn na de oorlog rond 800 wo ningen in beheer van de woning bouwverenigingen gekomen. B. en W. stellen, dat deze verenigingen geen enkele blaam treft. De inge wikkelde. steeds wisselende voor schriften uit „Den Haag" met steeds (te) benepen normen én het weg vallen van elke binding met leden huurders, trekken volgens het Goese college een te zware wissel op de mogelijkheden van de woningbouw vereniging en bestraffen elke ver snippering, welke men in het beheer toestaat. Na wikken en wegen Het was duidelijk, dat men tot een nieuwe beheersvorm diende te komen. De bestaande situatie achten B. en W. zo onbevredi gend, dat zij in hun schrijven aan de raad duidelijk verklaren, dat zij de verantwoordelijkheid bier voor niet langer wensen te aan vaarden. Na veel wikken en \ve- Toneeluitwisseling tussen Oostburg en Sluis Viïjdag- en zaterdagavond trok de Oostburgse Rederijkerskamer „Oefe ning en Vermaak",naar Sluis om al daar een tweetal opvoeringen te ge ven van het blijspel „Mijnheer Plm komt even aan", het stuk dat enkele weken geleden te Oostburg werd ge speeld ter gelegenheid van het 100- jarig bestaan van de vereniging- De toneelvereniging ..De Oranje- bloem" uit Sluis zal als tegenpres tatie een tweetal uitvoeringen te Oostburg geven en wel op 12 en 13 februari a.s. met de thriller in 3 be drijven van Jan de Koek „De man op de bromfiets". Deze uitwisseling is tot stand geko men, omdat „Oefening en Vermaak" de jubileumuitvoering als een extra toneelavond voor de leden en dona teurs beschouwt en daarnaast haar begunstigers dit seizoen toch de ge bruikelijke twee toneelavonden wil geven. Het instuderen van drie ver schillende stukken zou te veel ge vergd zijn van de toch al zwaar be laste spelers. Daarom is dezé over eenkomst gesloten met „De Oranje- bloem". Ver in het voorjaar treedt ..Oefening en Vermaak" weer zelf op voor haar donateurs. Diploma-uitreiking aannemerscursus In hotel „De Schelde" werden zater dagmiddag door de secretaris van de kamer van koophandel, mr. K. Bas- tiaanse uit Breda de diploma's uit gereikt van de aannemerscursus Ber- Een op ZoomBreda. >e Zeeuwse leerlingen, aan wie dit diploma werd uitgereikt, waren de heren D. Dronkers uit Yerseke; J. D. Kint uit Kloostrzande; P- de Raat en M. F. Felius uit St. Philips- land; K. de Ruijs en J. J. A. Velt- hoven uit Zierikzee en H. R. Volle man uit Graauw. Kapitein te Hansweert raakte bekneld Bij het binnenvaren van de haven van Hansweert tijdens zeer krachti ge wind kwam de sleepboot „Jadi" in moeilijkheden. Het schip was met de „Edelweiss 2" op sleeptouw onder weg van Antwerpen naar Rotterdam. De kapitein van de „Jadi" werd bij een poging de sleepdraad, die in de schroef gekomen was. te klaren aan het been gewond. De dokter, die eer ste hulp verleende, schreef de kapi tein volstrekte rust voor. Later werd de sleepreis naar Rotterdam onder een andere kapitein voortgezet. gen is het college tot de conclusie gekomen, dat een beheersinstituut nodig is met de eenvoudigste pri vaatrechterlijke organisatievorm de stichting met als doel het in de ruimste zin des woords beheren van alle daartoe door de raad aan te wijzen woningen. Volgens B. en W. zal het algemeen bestuur móeten bestaan uit een lid van het college, die als voorzitter fungeert en twee leden van elke in Goes aanwezige, door de raad als zodanig erkende, woningbouwcorpo ratie. Het dagelijks bestuur zal moe ten bestaan uit de voorzitter van het algemeen bestuur, alsmede twee le den van het algemeen bestuur, daar toe jaarlijks bij toerbeurt te kiezen. Teneinde dit alles te kunnen verwe zenlijken, verzoeken B. en W. de raad een stichting woningbeheer Goes in het leven te roepen en de reeds genoemde 1000 woningen met ingang van een nader te bepalen da tum bij de stichting in beheer te ge ven. Het college is er l>ij de reorganisatie van uit gegaan, dat de raad de mo gelijkheid tot een volledige controle zowel ten aanzien van het admini stratief-financiële als het materieel- technische beheer over dit miljoe- neneigendom behoudt. Voorts, dat het personeel belast met onderhoud en beheer, in het bijzonder wanneer het een dagtaak vervult, niet wordt gedupeerd. Ook wil men geenszins ae woningbouwverenigingen op zij schuiven. Zonder uitzondering die nen zij volgens B. en W. bij de nieu we beheersvorm te worden betrok ken, hetgeen ook blijkt uit de voor genomen samenstelling van het da gelijks en algemeen bestuur. C.B.T.B.-vergadering op 16 december in Goes Het hoofdbestuur van de Zeeuwse C. B.T.B., dat zaterdagmorgen verga derde onder voorzitterschap van de heer C. de Putter, heeft besloten op 16 december a.s. in „de Prins van Oranje" te Goes de algemene leden vergadering te houden. De algemeen secretaris van de Nederlandse C.B.T. B., drs. R. Zijlstra, zal een spreek beurt vervullen óver het onderwerp: „Landbouwbeleid". Het bestuur ging akkoord met de concept-begroting voor 1960, die ter goedkeuring zal worden voorgelegd aan de algemene vergadering. De heer M. v. d. Maas werd herbenoemd als lid van de provinciale regelings- commïssie voor de ploegwedstrijden in Zeeland. De heren C. de Putter en M. van der Maas werden afgevaar digd naar de C.(J.)B.T.B.-conferen- tie te Woudschoten, die op 19 en 20 november wordt gehóuden. Medegedeeld werd-dat op Walcheren een ontwikkelingscursus zak worden gehouden, maar datf zich op Zuid-Be veland" nog geen voldoende deelne mers hebben geméld. Getracht wordt ook in dit gewest de cursus doorgang te doen vinden. Als lid van de Gewestelijke Raad van het Landbouwschap, tevens plaats vervangend lid in de bestuurscom missie van die raad, (vac. S. Baar) werd aangewezen de heer P. Ton te Grijpskerke. Naar voren word gebracht de moei lijke situatie met betrekking tot de uitslag van genomen proefmonsters van graszaad. Uit het feit dat de uit slag van deze bemonstering bijzon der lang op zich laat wachten, 'wer den de financiële gevolgen hiervan door het hoofdbestuur onder ogen gezien; Ontslag Ieraar Hebreeuws Middelburgs gymnasium B. en-W. van Middelburg stellen de raad voor om ds. A. D. H. Roscam Abbing met ingang van 1 dec. a.s. eervol ontslag te verlenen als leraar in de Hebreeuwse taal aan het stede lijk gymnasium. Ds. Roscam Abbing vertrekt namelijk naar Nieuw-Gui- nea. De meest verkochte filtersigaret in Amerika. Thans ook in Nederland 20 STUKS 1 GULDEN Tekort woningen voor militairen in Zeeland In de memorie van antwoord op de defensie-begroting 1960 deelt minis ter Visser aan de Tweede Kamer mede, dat er per 1 oktober j.l. voor militairen der koninklijke landmacht te Middelburg 11 woningen nodig waren; in Vlissingen was er op die datum nog behoefte aan 50 woningen voor personeel van de Kon. Marine. Geslaagd Aan de r.-k. economische hoge school tc Tilburg is geslaagd voor het kandidaatsexamen economische wetenschappen: de heer L. A. R. Sturm te IJzendijke. (Advertentie) Soepeler regeling afgifte teeltvergunningen bepleit Tuinbouwbond N.C.B. vergaderde in Goes Tijdens de maandagmiddag in „Slot Ostende" te Goes gehouden vergade ring van de kring Zeeland van de tuinbouwbond van de N.C.B. is soe peler regeling bepleit voor de afgif te van teeltvergunningen. De verga dering nam een bestuursvoorstel aan om deze kwestie op de algemene ver gadering van de N.C.B. in Tilburg naar voren te brengen. Het aftredende bestuurslid G. Ver- couteren uit Koewacht werd opge volgd door zijn plaatsgenoot G. Pop- pe. De heren J. Hertgers van de Plantenziektekundige Dienst en P. Huissen van de rijkstuinbouwvoor- lichtingsclienst hielden een inleiding over het onderwerp: „Spint en meel- dauwbestrijding". Herdenking bevrijding Vlissingen Abusievelijk vermelden wij dat tij dens de herdenking van de bevrij ding van Vlissingen namens de Brit se deputatie werd gesproken door generaal E. Hakewill Smith. In Vlis singen werd evenwel het woord ge voerd door kolonel R. W. P. Dawson van het vierde legercommando. Kwaliteit op hoog peil Er heerste maandag een grote druk te op het Hulster.se marktterrein, toen de keuringen van de aangevoer de dieren tijdens de twaalfde jaar markt begonnen. Wel was die aan voer kwantitatief iets minder dan vo rig jaar, maar de kwaliteit stond dit keer op een zeer hoog peil. Behalve door Zeeuws-Vlaamse boeren en han delaren waren er dit jaar ook door Noordhollanders runderen aange voerd. Dit betekende voor het orga niserend comité een succes- In totaal werden aangevoerd: hon derdzeventien varkens, honderdzestig runderen, vijf paarden en twee scha pen. Ofschoon de jury geen gemak kelijke taak had, heeft zij zich hier van toch op bijzondere wijze gekwe ten. De markt werd door burgemeester A. L.S. Lockef eer in het bijzijn van het voltallig college van B. en W. offici eel geopend. De comité-voorzitter, de heer C. de Maat. dankte de burge meester voor dc gesproken woorden en zag in de officiële opening een waardering van het gemeentebestuur voor de jaarmarkt. Kampioen van de dikbillen werd het dier van de heer B- Plasschaert te Graauw, die even eens bij het fókvee deze titel voör zich opeiste. Bij de stieren werd. het de stier van J. Pieters te Sint Jan steen. Het beste vet-varken was van P. van Duijse te Roskam-Clinge en het beste vleesvarken van D. Geen- sen uit Hulst. Joh. Pieters uit Sint- Jansteen kreeg dc eerste prijs voor de beste toon-oiggen en H. Vergau- we uit Sint-Jansteen kreeg de prijs voor het grootst aantal aangevoerde varken». Wat angstig werdén de werkzaamhe den van dc heren A. Th. Brand en B. Th. v. d. Berg van de Mijnoprui- mingsdienst uit Nijmegen maandag in Zierikzee van ver gadegeslagen. Zij waren namelijk bezig met het de monteren van de 500 kg. wegende brisantbom, die vrijdag door een dragline in een perceel grónd aan de Platteweg werd blootgewoeld. Het was precies tussen de middag, toen deze neren van de opruimingsdienst van het ministerie van binnenlandse zaken begonnen de bóm eerst weer van zijn 30 cm. dikke laag modder te ontdoen. Veiligheidshalve had de Zierikzeese politie namelijk vrijdag avond laat, besloten de bom opnieuw te begraven, omdat anders bewalcing noodzakelijk zou zijn. Een goed half uur hadden de twee heren uit Nijme gen slechts nodig om do bom tc de monteren- Hoewel natuurlijk nooit kan worden gezegd, hoe een dergelij ke demontage zal verlopen, achtte de heer Brand het niet noodzakelijk de omliggende huizen te laten ontrui men. „Geen show", was zijn enige commentaar. Met behulp van een tractor van de landbouwer J. ten Haaf, werd de bom uit de kuil getrokken en toen was het maar een peuleschil om het ge vaarlijke monster in de bestelwagen van de opruimingsdienst te depone ren- (Foto P.Z.C.). RADIO. EN T.V.-RUBRIEK 3\ore\i, 3ien cti.... innr NCRV- «Er is over de toepassing daarvan oo jaar ten van het uitdragen van omroeparbeid Kerstmis 1924 kwam de Nederlandse Cliristelïjke Radio Vereniging voor de eerste maal in de ether. Het was allemaal nieuw en nog weinig per fect in zijn organisatie, maar de pioniers van de N.CJt.V. beseften dat zij een boodschap aan het Ne derlandse volk moesten brengen, do boodschap van het evangelie. En nu kijkt de N.C.R.V. een ogenblik achterom. Ziet zij terug op 35 zegen rijk© jaren van omroeparbeid, die zich, naarmate de ontwikkeling in de maatschappij voortsclirijdt, aanpast aan het veranderde wereldbeeld. Maar de boodschap blijft. De op dracht is nog niet vervuld en de toe komst biedt rijke mogelijkheden om het evangelie nu ook door het me dium televisie uit te dragen in do wereld. Prof. G. P. van Itterzon, die gister avond in de Buurkerk te Utrecht de herdenkingsrede voor de jubilerende N.C.R.V. uitsprak, zei het kwetsend te vinden als men over verzuiling sprak, want zo betoogde hij, „onze boodschap is niet voor het christe lijke volksdeel alleen. Zij is voor de gehele wereld. Wij willen als N.C. R.V. geheel Nederland dienen en geen gesloten kaste zijn. De N.CJR. V. moet de geest van de tijd ver staan en daarom is het geen her denken alleen, maar meer nog een bezinnen op de toekomst". Prof. Van Itterzon zei dat ook de christelijke omroep zich dient te be zinnen op de nieuwe verworvenhe den. Achttien woningen in Kapelle voor staf van conservenfabriek Met de vestiging van de Cor Oos- trom's Conservefabriek N.V. te Bie- zelinge zullen ook achttien gezinnen van de technische en administra tieve staf in de gemeente Kapelle willen wonen. De gemeente wil hier in tegemoet komen door het bouwen van achttien woningwetwoningen. B. en W. van Kapelle stellen de raad, die donderdagmiddag in vergadering bijeen zal komen, dan ook voor om tot de bouw hiervan te besluiten. Omdat de bouw spoedig ter hand dient te worden genomen, zijn de plannen reeds bestedingsklaar ge maakt. B. en W. stellen voor de wo ningen als volgt te plaatsen: twee blokken van vier woningen aan de Abdijstraat te Blezelinge; één blok van vier woningen aan het Waarde- kenshoekplein te Biezelinge en één blok van vier en één blok van twee woningen aan de Van der Biltlaan te Kapelle. Visserij in de Zeeuwse stromen In het staatsblad no. 380 is een wij ziging van enige visserijreglementen afgekondigd. Voor de visserij in dc Zeeuwse stromen zijn de voor de zee visserij geldende minimum-maten voor zeevissoorten, voor zover deze in de bedoelde wateren voorkomen van toepassing verklaard. HOOG EN LAAG WATER 18 november Vlissingen Temeuzen Hansweert Zierikzee iWemeldioge -1- nap uur meter -1- nap uur meter 3.25 3.54 4.35 4.50 5.15 2.05 2.19 2.34 1.45 1.71 15.37 16.03 16.43 16.59 17.23 2.17 2.31 2.44 1.49 1.75 nap uur meter 9.50 1.89 10.19 10.54 10.29 10.46 2.04 2.19 3.54 1.79 nap uur meter 21.59 1.87 22.28 2.02 23.06 2.17 22.42 1.46 22.58 1.70 het evangelie verschil van inzicht in eigen rijen, maar er is geen terug mogelijk, wij moeten vooruit de toe komst in met al zijn mogelijkheden". Het herdenkingsprogramma in de Buurkerk droeg een uitermate voor naam karakter. Mr. A. B. Roosjen. voorzitter van de N.C.R.V., leidde de samenkomst in en de tweede voorzitter, drs. C. P. Hazenbosch, sloot voor de samen zang met dankgebed. WOENSDAG 13 NOVEMBER 1959 HILVERSUM L 402 m. 746 kc/s. 7.00— 244)0 N.C.R.V. N.C.R.V. 7.00 Nws. en S.O.S.-ber. 7.10 Gram. 7.50 Een woord voor de dag. 7.40 Gewijde muz. 8.00 Nws. 8.15 Radiokrant. 8.35 Lichte muz. 9.00 V. d. zieken. 9.30 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 V- d. vrouw. 10.15 Gram- 10.30 Morgendienst- 11.00 Omr, ork. en soliste. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land en tuinb. meded. 12.33 Meisjeskoor en instr. ens. 1353 Gram. of act. 13.00 Nws, 13.15 Met Pit op pad, praatje. 13.20 City Theater-ork. en sol. 13.45 Gram- 15.00 Jeugdconc. 13.45 Gram. 16.00 V. d. Jeugd. 17.20 Beursher. 17.43 Draaiorgelconcours Utrecht 1959. 18.00 Regenngsuitz.: Plaats en functie v. h. Koninklijk Instituut voor de Tropen,/ÏV. Prof. dr. F. A. van Baren, lioofd v. li. bodemkundig labora torium, spreekt over: Bodemkundig on derzoek voor tropen en subtropen. 18.10 Gram. 18.15 Spectrum v. h. christelijk organisatie- en verenigingsleven, lezin gen. 18.30 Leger des Hells-kwartler. 18.45 Boekbespr. 19 00 Nws. en weerber- 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Gram. 19.30 Radiokrant. 19.50 Uitsl. prijsvraag kinder lied. 2050 Geestelijke liederen. 20.50 De hand, hoorsp. 22.00 Iluismuz. 22.30 Nws. 22.40 Zaalsportuits.l 22.45 Avondoverden- king. 23.00 Platennieuws. 23.55—24.00 Nws. HILVERSUM II. 298 m. 1007 l«c/s. 750 VARA. 10.00 V.P.R.O. 10.20 VARA. 1950 V.PJI O, 20.09—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 3.00 Nws. 8.13 Gram. 855 V. d. vrouw. 9 00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 Gram. V.P.R. O.: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 V. d. vrouw. 11.00 Gevar. progr. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 V. li. platteland. 12.38 Pianoduo. 13.00 Nws. en tentoonstellingsagenda. 13.20 Or gel en zang.. 13.45 Gesproken portret. 14.00 Gram. 14.25 Concertgebouw Ork. 13.00 V.d. jeugd. 17.00 Oude muz. 17.15 Prome nade ork. 1750 Regerlngsuitz.: Emigratie- rubr.: Het emglratlepraatje van H. A. van Luyk 18.00 Nws. en comm Daarna: act 18.30 Lichte muz. 19.00 V. d. kleuters. 19.10 Toespraak. 19.25 Meded. V.P.R.O.: 19-S0 V. d. jeugd. VARA: 20.00 Nws 20.05 Hun lach klinkt van zover, hoorsp. rep. 2050 I Montecchl cd X Capuletl, opera. 22.20 Comm. 2250 Nws. 22.40 Orgel en zang. 23.00 Tussen mens en nevelvlek, lezing. 23.15 Lichte muz. 23.40 Gram. 23.55 —24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S N.C.R.V.: 17.30 V. d. jeugd. N.T.S.: 17.30 Jeugdjourn. 20.00 Joum. en weeroverz. A.VJï.O.: 20.20 Sportpanorama. 2050 Hon gaarse muz. 21.05 T.V.-documentaire. 21.35 —22 00 Film. FRANS-BELG. T.V.-PROGR. 17.00—18.00 V. d. jeugd. 19 00 Ultz over de Liberale gedachte. 19.30 Le jeu des Mé tiers. 20.00 Journ. 20.23 Onbekend. 22.05 Boekbespr 22.50 Nws. VLAAMS-BELG. T.V.-PROGR. 15.00 Rep. 19.30 Nws. 20.00 Filmrep. 2055 Eurovisie: Overn. v. <i. W.-Dultse T.V.: Das Paradies und der Peri. oratorium. 22.00 V. d. vrouw, 22.30 Nws. en journ.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 10