Resoluut Good Luck versloeg Arnemuiden Verrassende nederlaag van Sparta tegen MVV Hulst veroverde beide punten op T.S.C. en deelt nu in de leiding... MAANDAG 16 NOVEMBER 1959 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Onproduktief Middelburg ging tegen snellere Roosendalers ten onder Hulst Iieeft er ia de tweede klas van liet Zeeuws-Brabantse amateurvoet bal geen twijfel over laten bestaan, dat het zijn kans op de titel met hand en tand zal verdedigen en do keurige 20 zege op T.S.C. heeft de Zeeuws- Vlamingen op gelijke hoogte met do ploeg uit Oosterhout gebracht. Ooic Middelburg had zo ver kunnen komen, maar de groen-witten lieten deze kans onbenut door met stevig verschil van Roosendaal te verliezen (41). Dosko kwam via een 24 overwinning op hekkesluïter B.S.C. wat dichter bij hot leidende duo en ook Vlissïngen, dat een wedstrijd achterstand heeft, zorgde ervoor niet nog verder achterop te raken. Met het kleinst mogelijk verschil werd Terneuzen verslagen (10). K.A.C. werkte zich was hogerop door Internos te verslaan (21) en de verliezers maakten een fikse duikeling op de ranglijst. Rood Wit bleek juist iets te sterk voor Goes (21), dat van geluk mag spreken dat B.S.C. er niets van terecht brengt. Do Goesenaren zullen er echter goed aan doen zelf voor wat pun- tenwinst te zorgen. 9 7 0 2 14 .35— 9 9 6 2 1 14 27—13 9 4 4 1 12 17—15 9 5 1 3 11 19—14 8 4 1 3 9 9—10 9 4 1 4 9 12—12 8 3 2 3 8 12—16 8 3 1 4 7 14—15 9 3 1 5 7 14—15 9 2 3 4 7 14—18 9 2 1 6 5 15—23 8 0 1 7 1 11—39 T.S.C. Hulst Middelburg Dosko Vlissingen Terneuzen RA.C. Roosendaal Rood Wit Internos Goes B.S.C. Hulst - TSC 2 - 0 Holst heeft In een spannende en over het algemeen harde wedstrijd koplo per T.S.C. een alleszins verdiende 20 nederlaag toegebracht. De fraaie wedstrijd, waarmee de Hulstenaren dit succes bewerkstelligden, werd en kele malen ontsierd door een minder sportief optreden. De Brabanders gingen, na eenmaal een achterstand te hebben gekregen, over tot hard en ruw spel. De Hulstenaren stelden tegenover een betere techniek van hun tegen standers een groter enthousiasme, dat tenslotte het meeste gewicht in de schaal legde. Na elf minuten dwon gen zij reeds de eerste corner af, die evenwel geen resultaat had. Aan bei de 'zijden was het meermalen span nend en tenslotte gelukte het Neefs te doelpunten. Nadat Moens de bal naar Jansen doortikte gaf deze Neefs de kans om te profiteren van een klein gaatje, dat de T.S.C.-defensie had opengelaten: 10. Bijna hadden de Zeeuwen nog voor de rust hun voorsprong vergroot, maar van Dors- selaer zag kans om drie meter van het doel vandaan de bal hoog over te schieten. De Hulstenaren verslapten in de tweede helft niet. In de veertiende minunt plaatste Moens de bal in liet; T.S.C.-doel. Scheidsrechter Withaan annuleerde dit doelpunt echter na overleg met de grens rechter. De thuisploeg bleef de toon aangeven en in de twintigste minuut zag Neefs kans langs de T.S.C.-verdediging te glippen. Hij omspeelde de toestor mende keeper Fijneman, maar deze viel Neefs zo onbehoorlijk aan, dat de scheidsrechter terecht een penalty toekende. Aanvoerder De Gucht vol trok het vonnis: 20. Het spelpeil daalde daarna tot een ruw en onsportief optreden, waarbij een Oosterhouter zich niet ontzag een op de grond liggende speler na te trappen... Door het weifelend optre den van de scheidsrechter werd het kwaad niet in de kiem gesmoord. De sfeer werd geladen, maar wat T.S.C. ook probeerde, het bleef 20 voor Hulst... Vlissingen - Terneuzen 1 - 0 Langs de Vlissingse lijnen zijn weer meer kreten van teleurstelling dan van bewondering en vreugde ge slaakt Niettemin konden do 1500 Vlissingse supporters naar huis gaan met enige voldoening in het hart: hnn ploeg was de gelukkigste geble ken en had met 10 gewonnen dank zij een cadeautje van de Terneuzen- se doelman. Het beslissende doelpunt werd al na enkele minuten gescoord, toen doelman Dooms van Terneuzen een toch goed geplaatste terugspeel bal niet klemvast greep, maar voor de voeten van miavoor Van Huizen sloeg. Met een open doel voor zich kon deze Vlissinger er toen gemak kelijk 1—0 van maken Zonder twijfel was dit echter een onverdiend doelpunt, want bij iedere Vlissingse aanval demonstreerden de Vlissingse voorhoedespelers zo dui delijk hun onmacht, dat hun spel niet gehonoreerd had mogen worden met een treffer. De Vlissingse zege konit dan ook Sterk Rotterdams elftal tegen Nederlands team Het Rotterdamse elftal, dat woens dag 18 november in het Feijenoord- stadion te Rotterdam in een licht- wedstrijd om de gouden onafhanke lijkheidsbeker zal uitkomen tegen het Nederlands elftal, samengesteld uit spelers beneden de 23 jaar, wordt gevormd door zeven Feïjenoord-spe- lers en vier spelers van Sparta. De opstelling van het team is als volgt: Doel: Pieters Graafland (Feijen oord); achter: Kerkum (Feijenoord) en Van der Lee (Sparta): midden: Klaassens (Feijenoord), Walhout (Feijenoord) en de Koning (Sparta); voor: Bosselaar (Sparta), Schouten (Feijenoord), Daniels (Sparta), Rij vers (Feijenoord en Moulijn (Feijen oord)Reserves: Van Diest (Hermes D.V.S.), Zaal (Sparta) en Kreyer- maat (Feijenoord). Een reserve voor hoede-speler zal nog nader worden aangewezen. geheel voor rekening van doelman aart, spil Barteu en back Jo de Waal (en in mindere mate ook Van Wezel) die veruit de beste linie van het gehele veld vorm den. Dat de Terneuzenso aanvals- Iinie tegen dit defensieblok niet tot scoren kwam is bepaald geen schande. Aan de andere kant van het veld was het echter anders: de Terneu- zense verdediging was deze dag be paald niét het beste deel van de ploeg (dat bleek vooral voor de rust) en een aanvalslinie met enig formaat was zeker tot enkele doelpunten ge komen. Na de rust dat moet ge zegd maakte de Temeuzense doel man zijn fout zeker goed door enkele px-achtige reddingen. Maar het was bepaald beledigend voor de Vlissing se aanvallers, dat de gevaarlijkste schoten nog kwamen van back Jo de Waal (uit een vrije schop) en van van halfspeler Van Belzen. Bij Terneuzen mogen met name de aanvallers Sandrine, Nijkamp en Wissel met ere genoemd worden. Zij vonden echter steeds een uitnemende Baart, De Waal en Barten op hun weg. Roosendaal - Middelburg 4-1 Het tot gisteren toe ongeslagen Mid delburg, dat in Roosendaal met twee invallers, namelijk voor Groenewegen en Lievense, binnen de lijnen kwam, heeft verdiend met 41 verloren. De Middelburgse voorhoede toonde een opvallende ïmproduktiviteit en ook de achterhoede blunderde enkele malen bedenkelijk. De eerste 20 minuten van de wed strijd waren onbetwist voor Roosen daal, dat met snelle en open aanval len het Middelburgse doel keer op keer belaagde. Na tien minuten spe len viel de eerste treffer, toen de Roosendaalse linksbuiten Piet Mat- thijssen uit een vrije trap veroor zaakt door linkshalf Vogel via het been van stopper Gillissen onhoud baar inschoot (10). Enkele minu ten later maakte dezelfde speler er met een ver schot in de linkerboven hoek 20 van. Na dit doelpunt werd het spel van de Middelburgers iets levendiger, maar enige goede kansen werden niet benut. Vlak voor rust scoorden de gasten echter toen nog een te- genpunt. Wisse liep goed door op een voorzet van rechts en doel puntte: 21. De eerste aanval van Roosendaal na rust leverde al di rect een treffer op. Rechtsback Jansen speelde te zacht terug op de keeper en do snelle linksbin nen Van Oers van de gastheren scoorde: 31. Direct hierna moest rechtshalf Lin- denberg vervangen worden. Na een half uur spelen maakte de Middel burgse verdediging weer een kostbare •fout. Rechtsback Jansen verzuimde tijdig in te grijpen en de Roosen daalse linksbinnen Van Oers kon weer scoren: 41. Hierna probeerde Middelburg de bakens nog te verzet ten, maar dit baatte niet meer. Rood Wit - Goes 2 -1 Rood-Wit; mag tevreden zijn met de 21 overwinuing, die het op Goes heeft kunnen behalen, want een ge lijkspel zou de situatie beter hebben weergegeven. Er waren twee aan elk aar gewaagde partijen tegen elkaar in het veld getreden en hoewel er geen groots voetbal werd gedemon streerd, speelden beide elftallen een felle partij in een hoog tempo, waar-, aan de toeschouwers veel genoegen beleefden. Dat een Goes' doelpunt vaak in de lucht heeft gehangen bewijst ook de cornerverhouding 81 in het voor deel van Goes. De Goese aanvallen hadden een open karakter en daar door waren zij des te gevaarlijker. Vooral de Goese linkervleugel Sinke- De Coninck bracht het spel op een aantrekkelijk peil. In de Rood-Witte linies was Suykerbuyk de gevaar lijkste man. De Goese midvoor Debbaut was de eerste, die een werkelijk goed schot loste na mooi voorbereidend werk De Coninck. Via de voet van een ver dediger ging de bal over de lat. De strijd ging vlot van doel tot doel en het ging er- maar om wie de geluk kigste zou zijn. Dit bleek Rood-Wit te zijn. In de 42ste minuut kwam de bal op de schoen van Suykerbuyk terecht, die waarschijnlijk meer als onbe wuste reactie de bal hard in schoot. Het was een voor doelman Zwartepoorte onhoudbaar schot, dat de stand op 10 bracht. Na de rust voorkwam de moedig op- Voor de toestormende Temeuzense aanvaller gevaarlijk kan worden heeft doelman Piet Baart de bal klemvast gevangen. Back Van Wezel ziet in spanning loe. Tenslotte won Vlissingen met 10. (Foto P.Z.C.J. tredende Zwartepoorte een tweede doelpunt en even zag men Goes in een goed opgezette aanval. Maar op nieuw was het geluk met de Rood- Wïtten, toen Suykerbuyk in de 28ste minuut weer scoorde, 20. Fel sloegen de Goese spelers terug en even later kwam het verdiende doelpunt. Niet van de voet van een aanvaller, maar van spil Huijbregtse. die zeker van dertig meter afstand een gloeiende schuiver op het Rood- Wit doel loste. De doelman wist de bal pas in bedwang te krijgen, toen die de doellijn al was gepasseerd, 21. Spannende bleef de strijd tot het einde, maar, hoe jammer voor Goes ook, de stand veranderde niet meer. LANDELIJK ZATERDAGVOETBAL Verdiende 4 - O-zege van Nieuwdorp op The Gunners Good Luck heelt zich onmisken baar als de ernstigste kaïn- pioenspretendent in de vierde klas van het landelijke zater dagvoetbal aangemeld. Leider Arnemuiden werd in Kaams- donk resoluut teruggewezen (41) en aangezien ook S.S.C. tegen V.V.N. evenmin tot winst kon komen (34), gaat Good Luck nu met drie verliespunten minder dan de naaste concur renten fier aan het hoofd van de ranglijst. Nienwdorp bleef „bij" door The Gunners met een 20 nederlaag naar Brabant terug te sturen en aangezien Zwaluwse Boys met 2van Sprang won, kregen de Breda- naars de rode lantaarn in han den gedrukt. Dinteloord kwam tegen Colijnsplaatse Boys maar juist met de hakken over de sloot (32). De Zeeuwse derby A.Z.V.V.Rillandia werd met Onder de belangstellende blikken van reeds uitgeschakelde deelnemers streden Quakkelaar en Donzp zater dagavond in de finale om de snel- schaaktitel van Zeeland. Zelfs in de finale eindigden deze beide schakers gelijk.... In de beslissingswedstrijd veroverde de 16-jarige Donze (rechts) echter de titel op Quakke laar, die vorig jaar dit kampioen schap behaalde.... (Foto P.Z.C.). Blauw Wit won in Breda1-2 Voor de eredivisie was het weer eens geen zondag zonder verrassingen: ADO, Fortuna, Blauw Wit, MVV cn Feijenoord versloegen allemaal hoger geplaatste clubs. Daardoor is er wel enige beweging in de rangschikking gekomen. Overigens handhaafde PSV zich door een forse zege op VVV aan de kop van de ranglijst, maar NAC, dat verrassend op eigen veld van Blauw Wit verloor, moest de tweede plaats aan Ajax afstaan. De grootste verrassing was echter de zege van MVV op Sparta. Opmerkelijk is voorts, dat Fortuna eindelijk de goe de weg heeft gevonden. Volendam werd er het slachtoffer van. Jo de Roo start in de zesdaagse van Gent De Zeeuwse renner Jo de Roo uit Schore start hedenavond (maandag) met zijn Belgische ploeggenoot J. Palmans in de zesdaagse van Gent. De Roo heeft deze eervolle aandui ding te danken aan zijn fraaie over winning in de Zesdaagse van Ant werpen voor jonge beroepsrenners en de daaropvolgende zege op de Brusselse wielerbaan in een uurwed strijd. Het is verder zo goed als ze ker dat De Roo het volgend seizoen met de Nederlanders Stolker en Captein gaat rijden voor het Franse merkentcam waarin ook de promi nenten Darrigade, Anquetil en Graczyc zijn ondergebracht. MW-SPARTA 3-0 Trainer Branco Vidovic is bij MVV aan de kant gezet, maar belangrijker voor MW is, dat enkele geblesseerde spelers weer hersteld zijn. Gedurende de gehele wedstrijd was Sparta in de minderheidAI vanaf de aftrap scoorde MVV door Bergholz. Coenen de beste man van het veld zorg de voor 2-0 en na rust scoorde Berg holz nogmaals: 3-0. WILLEM II-ENSCHEDE 2-1 Enschede had een betere techniek; Willem n een betere verdediging cn bovendien een grotere stoot krachtDe combinaties van Enschede waren ronduit schitte rend, maar duurden te lang! Koo- pal knalde al spoedig raak en uit een pass van Koopal maakte Zaro er 2-0 van. Kerldioffs kon daarna doelman Feijt slechts eenmaal pas seren: 2-1. DWS/A-SITTARDIA 2-3 Matige wedstrijd. DWS/A was iets beter, maar bad zelfs in Den Ouden geen man. die het. wat betere werk kon belonenAdang 0-1, Schenkel 1-1, Kwiks 1-2, Vonhoff 2-2, Adang 2-3. PSV-VW 4-1 Lieuwe Steiger, eens nationaal doel man, maar sinds twee jaar op non- actief, heeft zijn club PSV niet in de steek gelaten. Deze doelman thans vicc-voorzitter van PSV stond zon dag tegen VW weer onder de lat om dat de beide keepers van PSV ziek zijn. Steiger werd de held van de dag omdat hij tegen VVV voor rust zekere doelpunten voorkwam. Schatorjé gaf WV de leiding, maar dankzij Stei ger werd die voorsprong toch niet be slissend. PSV had geluk, toen Teeu- wen in eigen doel kopteNa rust werd de PSV-aanval produkticver al waren zij zeker niet meer in de aan val. Dillen, Ford cn v. d. Heuvel zorg den voor 4-1. AJAX-RAPID JC 3-2 Beide ploegen lieten uitstekende com binaties zien. Henk Groot 1-0, Loo 1-1, rust, Prins 2-1, Ederveeu 2-2, Henk Groot 3-2. FORTUXA-VOLEXDAM 4-2 Wilkes en Ravestein bouwden door een voorbereidend werk de zege te gen Volendam opKoster zorgde voor 1-0 en Wilkes besloot een solo- rush met 2-0. Tol 2-1, rust, Halderiet (die veel passes van Wilkes reeds verknoeid had) 3-1, Wilkes (na solo- rush) 4-1, Veerman 4-2. Met heel Volendam in de aanval kwam het einde ELIXKWIJK-ADO 1-3 Blinkwijk miste Kruin, Zweers en Marhacli, maar was in het eerste half uur toch sterker. Toen maak te Piet Kraak een fout... Hij ver keek zich op een hoge bal van Clavan: 0-1. Mijnhals nam wraak: 1-1. Den Engelse 1-2 (waarbij Kraak weer niet vrijuit ging), Rijnvis 1-3. XAC-BLAUW WIT 1-2 In tempo en zelfs in techniek was Blauw wit juist iets beter. Dat gaf de dooi'slag. temeer ook, omdat Blauw Wit nóóit gebrek heeft aan enthou siasme en doorzettingsvermogen. Luy ten (uit een strafschop) 1-0, Michiel- sen 1-1, rust, Utermark 1-2. Aan het slot trok zelfs Kuys ten aanval, maar het baatte niet meer. FEIJENOORD-DOS 4-1 Drie blunders van doelman Van der Wint zijn er de oorzaak van dat DOS tegen Feijenoord kansloos was. Met de rust leidde DOS tegen de ver houding in met 1-0 dankzij een doelpunt van Luiten uit een vrije schop. X'a rust verhoogde Feijenoord het tempo cn met treffers van Schou ten, Cor van der Gijp (tweemaal) werd het 4-1, Vooral Rijvers en Mou lijn zorgden, dat het DOS-doel bijna voortdurend in gevaar was. K.N.V.B.-T0T0 De uitslagen van de westrijden, die opgenomen zijn in de KNVB-toto, luiden als volgt: Elinkwijk-ADO 1-3 (2) Fortuna '54-Volendam 4-2 (1) Ajax-Rapid JC3-2 (1) NAC-Blauw Wit 1-2 (2) PSV-VW 4-1 (1) MW-Sparta .....3-0 (1) Willem II-Spcl. Enschede 2-1 (1) DWS/A-Sittardia2-3 (2) Feijenoord-DOS 4-1 (1) Wageningen-NOAD2-2 (3) GVAV-Veendanx 3-0 (1) Gi-aafschap-Helmondia '55 2-1 (1) Heracles-AGOW2-1 (1) Wilhelmina-EDO 3-1 (1) Rheden-Velocitas1-1 (3) De bruto inleg bedroeg 627.120. Het aantal deelnemers 422.600. Een eerste prijs van 153.650. Een tweede prijs van 65.850. Er kwamen vijf meldingen binnen met 14 punten en veertig met 13 punten. STAND PSV 12 7 5 0 19 27- 7 Ajax 11 7 2 2 16 29-14 NAC 12 6 3 3 15 23-17 Willem 11 12 5 5 2 15 28-21 Feijenoord 12 4 6 2 14 27t12 Blauw Wit 11 6 1 4 13 22-23 DOS 12 6 1 5 13 30-21 ADO 12 6 1 5 13 25-22 Volendam 12 6 1 5 13 23-22 Elinkwijk 12 4 4 4 12 10-10 wv 12 3 5 4 11 14-24 Rapid JC 12 3 4 5 10 12-14 Sparta 11 4 1 6 9 13-17 SC Enschede 12 4 1 7 9 26-29 Sittardia 12 3 3 6 9 15-30 Fortuna '54 11 3 2 6 S 18-29 MVV 12 3 2 7 S 18-36 DWS-A 12 2 1 9 5 20-32 Vlamingen beslist, die hierdoor 31 in 't voordeel der Zeeuws- in wat rustiger water zijn ge komen. Nieuwdorp heeft een verdiende 2-0 overwinning behaald op The Gunners. Voor de rust, toen de Brabanders het voordeel van de sterke wind hadden, werd veelal op de Nieuwdorp-helft ge speeld, maar het te ver doorgevoerde en bovendien doorzichtige aanvals- spel der gasten, gaf de thuisclub-ver dediging weinig hoofdbrekens. Na de rust leidde Deurloo reeds na 7 minu ten de Nieuwdorps-zege in d^or met een fraaie kopbal de stand op 1-0 te brengen. Het duurde tot aan de 30e minuut voor Deurloo, wederom met een kopbal ten tweede male de roos trof, waarmede het pleit definitief beslecht werd (2-0), Colijnsplaatse Boys is cr niet in geslaagd enige winst uit Dintel oord mee naar huis te brengen. OpvaUend was, dat alle doelpun ten in de eerste 20 minuten van de wedstrijd vielen en reeds na 0 minuten keken de Zeeuwen tegen een 3-0 achterstand aan. De Boys kregen toen meer vat op het Bra bantse spel en na een kwartier verkleinde Kramer de achterstand om 5 minuten later de stand op 3-2 te brengen. Hoewel nadien nog kansen genoeg kwamen om de. verdiende gelijkmaker tot stand te brengen, slaagden de Boys daarin niet (3-2). AZVV heeft ziclx in de thuiswedstrijd tegen Rillandia met 2 kostbare punt jes kunnen verrijken .Na een gelijk opgaande strijd had linkshalf Hame link na 20 minuten succes (1-0), wel ke stand tot aan de rust gehandhaafd bleef. De snelle rechtsbuiten der thuisclub, Bakker, slaagde er 15 mi nuten na de hervatting in de voor sprong tot 2-0 op te voeren. Nadat 5 minuten later een doelpunt van De Ruyter werd afgekeui-d, legde hij na een half uur de grondslag voor de derde AZVV -treffer, waaraan Visser de laatste hand legde (3-0). Eerst 5 minuten voor het einde slaagde Fröh- lich erin de eer voor Rillandia te red den. (3-1). Arnemuiden heeft in Raanxsdonk de kous stevig op zijn kop gekregen en de 4-1 uitslag is geenszins geflatteerd want de thuisclub toonde zich op alle onderdelen superieur. Geen ogenblik heeft Arnemuiden het middenveld kunnen beheersen en dat bij de rust de achterstand tot 1-0 beperkt bleef, was in hoofdzaak te wijten aan het slechte schieten van de thuisspelers. In de 25e minuut van de tweede helft werd het 2-0 en twee. minuten later reeds moest Becks ten derde male Aissen. Eerst na 40 minuten schoot Poortvliet uit een vrije trap het te- genpunt in het doel, maar in de 42e minuut werd liet krachtsverschil juist en met aan duidelijkheid niets te wensen overlatende cijfers uitge drukt (4-1), waardoor de positie van Good Luck bijzonder fraai is gewor den. Good Luck Arnemuiden SSC Nieuwdorp Dinteloord WN Sprang Rillandia Colijnspl. Boys 11 AZW 10 Zwaluwse Boys 10 The Gunners 9 11 2 16 29- 8 2 15 32-19 2 15 24-18 3 14 29-19 2 12 26-19 4 11 37-29 5 10 21-15 6 10 14-23 6 8 15-27 7 6 23-29 S 4 12-25 7 3 12-33 Damcompetiiie Damclub 's-Gravenpolder verloor van Yerseke De damclub 's-Gravenpoldei-, die in de nieuwe competitie sterk was ge start met een grote 137 overwin ning op Aagetekerke, leed in het af gelopen weekend een zeer verras sende nederlaag tegen Yerseke. De uitslag was 12—S. In de hoofdklasse werd verder de wedstrijd D.O.S.— Goes verspeeld. Goes toonde zich wel duidelijk de sterkste en won met 164. Voor de eerste klas werd Mid delburg IISouburg H verspeeld. Middelburg won deze wedstrijd met 12—8, WEER WEINIG VREUGDE IN VLISSINGEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 5