!d Bevrijdingsfeesten Middelburg m RYNBJ UÏhite label c rpE'S 'jonge' WALCHEREN AUTOMATISERING TELEFOON OP HET EILAND THOLEN ZEEUWSCH-VLAANDEREN Agenda ZUID BE VEIA MD MAANDAG 16 NOVEMBER 1959 PROVINCIALE ZEEUW 8E COURANT 5 (Slot van pag. 1) vechtlust overwonnen zij die speciale moeilijkheden, waarvoor zij zich hier gesteld zagen. Blijven voortleven Met dankbaarheid herinnerde mr. De Widt tevens aan de hulp, die de tech nici van de divisie de inwoners boden om over de ergste verschrikkingen heen te komen. „De 52e Lowland Di vision zal altijd blijven voortleven in de harten van Walcherens inwoner?", verzekerde de burgemeester zijn En gelse gasten. „We hadden een moeilijke taak te volbrengen", zei generaal Hake- will Smith in zijn dankwoord, „maar we deden het zo goed als mogelijk was. Ik commandeerde daarbij de beste soldaten, die En geland kon opbrengen". Hij merk te vervolgens op, dat de gevechten zeker 6 a 8 weken langer geduurd zouden hebben, als het eiland niet onder water gestaan had. „En me de dank zij de informaties, die de Zeeuwen ons gaven, konden wij on ze taak zo snel volbrengen", be toogde de Schotse generaal, die tot slot dankte voor deze ont vangst. Gedurende de middag- eriNyroegere avonduren was Middelburg muziek- stad geweest, want aan het program ma, dat „Uit het Volk-Voor het Volk" voor het derde lustrum had samenge steld, werkten bijna alle Walcherse muziekkorpsen mee. Nadat de feeste lijkheden ingeluid waren mt een ca rillonconcert door de stadsbeiaardier Th. C. Ferwerda, trokken rond 15 Walcherse muziekkorpsen, Middel burgse gymnastiekverenigingen en padvindsters tijdens een bijna 30 mi nuten durende optocht door de hoofd stedelijke straten. Nadat alle muzikanten zich op de Markt opgesteld hadden, hield de commissaris der koningin in Zee land, jhr. mr. A. F. C. de Casem- broot, van het bordes van het stad huis af een toespraak tot de bur gerij. Hij herinnerde er aan, dat hij 15 jaar geleden op dezelfde E laats een toespraak hield bij de evrijding van het eiland. De com missaris roemde de onverzettelijk heid en het saamhorigheidsgevoel van de bevolking tijdens de bezet ting en riep de burgerij op nooit te vergeten wat de gevallen Zeeu wen voor de vrijheid heeft. Evenals burgemeester De Widt, die jhr. De Casembroot had ingeleid, dankte de commissaris de korpsen voor hun medewerking. Westkapelles fanfare „O.K.K." speelde hierop het Wilhelmus. Elk korps bracht hierna een mars nummer ten gehore. Het avondprogramma begon met een declamatorium „In weer en wind" en „Middelburg vrij" van de heer Clir. J. Mazure, dat met medewerking van het Middelburgs Muziekkorps werd uitgevoerd door de heer en mevrouw Mazure. Uitstekende taptoe Toen om precies kwart voor negen stralenbundels op het Marktplein uierpen, stond daar do Vlissingse harmonie „St.-Caecilia" reeds in „slagorde" opgesteld om de volgende 50 minuten een taptoe een lopende en een staande uit te voeren. De Vlissingse muzikanten en de drum band de laatste onder leiding van tamboer-maitre M. C. Vuijk lieten zowel wat muciseren als marcheren betreft een uitstekende indruk na. Het hartelijk applaus, dat dirigent Jan de Graaf en zijn mannen na af loop kregen, was dan ook alleszins verdiend. De taptoe werd besloten met het spelen van het Engelse en Ne derlandso volkslied. Terwijl de genodigden in de Burger zaal ontvangen werden door Middel burgs B. en W., gaf de Souburgse muziekvereniging „Vlijt en Volhar ding" nog een concert in de muziek tent op de Markt. Ds. W. Dijckmeester leidde zondag morgen in de Nieuwe Kerk een her denkingsdienst, die door de Engelse gasten werd bijgewoond. Generaal Hakewill Smith las tijdens deze dienst een gedeelte uit psalm 40 en de com missaris der koningin een gedeelte van het 3e hoofdstuk van de Colos- senzen-brief. Ds. Dijckmeester had het tekstgedeelte voor zijn predikatie gekozen uit de 40e psalm, waar in de dankbaarheid tot uiting komt voor alles, wat God voor ons gedaan heeft. Na deze dienst volgde een plechti ge kranslegging bij het verzets- monument aan de Groenmarkt. Nadat padvindsters de Engelse en Nederlandse vlag gehesen hadden, legden achtereenvolgens generaal Hakewill Smith, de commissaris der koningin, burgemeester De Widt, luitenant-kolonel Y. Meeter, de garnizoenscommandant van Middelburg, kolonel J. Potteboom, commandant van de le COAK en de heer L. M. Helder, de voorzit ter van „Uit het Volk-Voor het Volk" een krans bij het monument. Een COAK-peloton verzorgde een militaire erewacht. Advertentie de dubbele klare Zierikzee begint met bouw zuiveringsinstallatie Op 1 december zal het gemeentebe stuur van Zierikzee de bouw van een rioolzuiveringsinstallatie en het leg gen van twee persleidingen aanbe steden. Het nieuwe rioleringssysteem zal mettertijd een eind maken aan de kwalijke lucht, die verspreid wordt door de stadsgrachten, waarin nu het rioolwater nog vrij gespuid wordt. De bouw van de zuiverings installatie zal in totaal f 650.000. kosten. Men zal vermoedelijk in 1960 met de werkzaamheden begin nen. Momenteel bestaat het rioleringssy steem uit de gedeelten binnenstad, Zuidhoek en Malta. Het opjaagstati- on Zuidhoek voert het rioolwater naar Malta, waar het verder via een persleiding naar de grachten wordt geperst. In de toekomst zullen echter de reeds vcor een deel gelegde persleidingen langs de grachten in het systeem worden betrokken. Dit zal gebeuren zodra de nu aan te besteden leidin gen naar de nieuwe zuiveringsinstal latie aan de Boerenweg zullen zijn relegd. Dan zal ook een breekriool lat drie jaar geleden al geplaatst werd, in gebruik worden genomen. Via een zinker in de gracht en via het gemaal bij de Zuidwellebrug zal men het rioolwater naar de zuive ringsinstallatie kunnen voeren. Voor het eerst sluitende begroting voor G.M.Z. Met verheuging delen Ged. Staten mee, dat het voor de eerste maal mo gelijk is gebleken een sluitende be groting (1960) samen te stellen voor de N.V. maatschappij tot gasvoorzie- ning Midden Zeeland. Op de begro ting voor 1959 werd nog een verlies geraamd van f 70.000. Van grote in vloed op deze verheugende gang van 'zaken is de prijsverlaging geweest, die het Staatsbedrijf met ingang van 1 januari 1959 heeit ingevoerd. De exploitatierekening voor 1960 van de G.M.Z. geeft aan inkomsten en uit gaven een totaal van f 2.072 miljoen aan, waarbij de gasopbrengst ge raamd is op f 1.998 miljoen en de gasinkoop op f 1.229 miljoen. Aan kapitaalsuitgaven is voor uitbreiding en vernieuwing een bedrag van f 350.000 geraamd, onder meer voor gashouders f 100.000 buisleidingen f 145.000 en gameters en huisdrukre gulators f 60.000. Ged. Staten wijzen er in hun begelei dingsbrief bij de provinciale begro ting voor 1960 nog op, da het nog op, dat het nog wel enige tijd zal ver gen om de verliezen te delgen. Kustvaarder op havendam te Hansweert Zondagmorgen is het lege Duitse kust vaartuig „Lesum" op de berm van de Westhavendam te Hansweert gevaren. Het schip wist later op eigen kracht vlot te komen. Na borgstelling kon het de reis vervolgen. Auto's botsten in mist De dichte mist was er de oorzaak van, dat een vrachtauto mot opleg ger, bestuurd door de heer M. K. uit Axel op de provinciale weg Axel Terneuzen bij het buurtschap Vaart- wijk slipte, toen de wagen moest af remmen. De auto raakte een uit te genovergestelde richting komende vrachtwagen van de fa. M. T. uit Terneuzen, die een klap kreeg en een houten werkplaats van de fa. K. bin nenreed. Daar werd grote ravage aangericht. Beide wagens werden zwaar beschadigd. Persoonlijke onge lukken deden zich niet voor. VL1SSINGEN Televisiesterren verzorgden feestavond in „Britannia" Een aantal bekende televisiesterren, „even uit het beeld gestapt", zoals regisseur Jan Dassen het noemde, hebben vrijdagavond in „Britannia" te Vlisstngen de feestavond van de Vlissingse bestuurdersbond verzorgd. Onder de titel „Buiten beeld" brach ten Christel Adelaar, Jan Pruis, Guus Verstraete, Cor Witschge en Joop Reijnolds een vlot en gevarieerd pro gramma over het voetlicht. Jan Pruis was onbetwist de grote man van de avond. Deze acteur verstaat de kunst het pu bliek aangenaam bezig te houden met zijn grappen, goocheltoeren en pseu- do-imitaties. Na hem moet onmiddel lijk Christel Adelaar genoemd wor den, die zich een charmant chanson- nière toonde en enige liedjes van de bekende Franse zanger Charles Tre- net uitstekend wist te brengen. Guus Verstraete verzorgde een aantrekke lijk „relais van de Vlaamse televisie" en ook Cor Witschge (beter bekend als Pipo de clown) bracht met Jan Pruis een aardige „buitenopname". Televisieregisseur Jan Dassen hield 'n televisie-quiz, die zeer in de smaak viel. De muzikale omlijsting werd verzorgd door Joop Reijnolds, die ook in enkele soli toonde een vaardig pia nist te zijn. Aan het begin van deze avond had de heer C. Hoek, districts- bestuuder van het N.V.V. een propa gandistisch woord gesproken, waarbij hij een uiteenzetting gaf over het streven van het N.V.V. In het bijzon der nam de heer Hoek de vrijere 'loon politiek, die de huidige regering voert, onder de loep. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 13-11 Anita van Antwerpen. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op 12-11: Nestor-van Amsterdam; Wester singel van Zwijndrecht; Gabonkust van Amsterdam; Michel Swenden van Lo- rlent; Margriet Anja van Goole: Neptu- nus van zee-Gent; 13-11: Leuvehaven van Rotterdam; Senang van Telgnemuoth; Bloemgracht van Rotterdam; Alblasser- dijk van Rotterdam; Henja van Queens- borough. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op 12-11: Volente naar zee-Breskens; 13-11: Ilias naar Rotterdam; Start naar zee; Albert Willem naar Dunrlaie; Hilversum naar Houston. Collecte Dc opbfengst van de Klaprooscollecte was te Middelburg f 842.27. Hervormd Biezelinge herdacht 300-jarig bestaan In de morgendienst heeft zondag de hervormde gemeente te Biezelinge het feit herdacht dat zij driehonderd jaar geleden zelfstandigheid verkreeg. Gro te belangstelling was er voor deze dienst, die wat de liturgische opening betreft, werd geleid door ds. D. W Koelman, terwijl ds. L. Schellevis de sluiting verrichtte. De predikatie werd gehouden door de eigen predikant, ds. D. Schneider, die zijn gehoor bepaalde bij Hebreeën 13 vers 8 „Jezus Christus is gisteren en heden dezelfde tot in eeuwigheid". Het herdenken is niet alleen een periode van geschiedenis, aldus de voorganger, maaT het zegt tevens, dat Jezus Christus gisteren en heden dezelfde is gebleven. Het is ook geen verdienste van onze kant, m ar het moet gezien worden als ge nade van God tegenover zondaren. We zijn geen gemeente van volmaakten en deugdzamen, zo vervolgde ds. Schneider, maar een gemeente die vermaand zal moeten worden. Dank baarheid zal er dan ook moeten zijn tot God, die het mogelijk heeft ge maakt dat het Evangelie in deze ge meente gebracht mag worden. Als slotzang voor dienst werd gezon gen Gezang 293 de verzen 1, 3 en 6 „O God, die droeg ons voorgeslacht.." MIDDELBURG Verkoping Mr. P. W. Meylink, notaris te Mid delburg heeft donderdagavond in het Notarishuis te Middelburg pu bliek verkocht het herenhuis en erf, Langevielesinge! 76 te Middelburg, groot 2.38 are. Koper werd D. Jo- ziasse te Middelburg voor 15.100. DOMBURG Raad komt bijeen Donderdag 19 november a.s. komt de raad van de gemeente Domburg 's avonds om half acht in openbare vergadering bijeen. Aan de orde kom o.a. het verlenen van een bij drage aan de gymnastiekvereniging „Domburg" en een voorstel tot het aangaan van een rekening-courant overeenkomst met de n.v. Bank voor Nederlandse gemeenten. Voorts zal de raad moeten beslissen over de aankoop van een grasmaaimachlne, alsmede de verkoop van grond. Eind februari 1960 voltooid In de dezer dagen gehouden vergade ring van de P.T.T.-Kamer voor Zee land is medegedeeld, dat de automa tisering van het eiland Tholen eind februari 1960 zal zijn voltooid St.- Philipsland zal kort daarvoor gereed zijn gekomen en de sector Oostburg eind 1960. De bedrijfsleiding van de P.T.T. ver zocht er nog eens de aandacht op te Sluiskilse fanfare bestaat 25 jaar Vandaag is het vijfentwintig jaar geleden, dat de r.-k. fanfare „St. Fransiscus van Assisie" te Sluiskil werd opgericht. Dit was niet de eer ste poging om een muziekvereniging in het leven te roepen, want in het begin van deze eeuw kende Sluiskil zijn eerste muziekvereniging en ir dertiger jaren was er een mondhar monicaclub. Beide gingen echter ter ziele. Ofschoon de fanfare met beperkte bestaansmogelijkheden moest kam pen, sloot de volwassen wordende jeugd zich met enthousiasme aan en kwam de vereniging snel tot bloei, De Tweede Wereldoorlog stak even wel een spaak in het muzikale wiel. Maar zodra de bevrijding achter de rug was begon „St. Fransiscus van Assisie" met nieuwe moed. Onder het huidige, actieve bestuur heeft men de vereniging verleden jaar kunnen uitbreiden met een drum band. In muzikale prestaties is men niet achter gebleven, wat wel blijkt op concoursen. In 1958 behaalde „St. Fransiscus van „Assisie" 'n le prijs in de derde afd. en vorig jaar een tweede in de 2e afdeling. Een wens van het korps is, nog eens geünifor meerd door Sluiskil te trekken. Men is vol goede moed, dat dit in de toe komst wel voor elkaar komt. Dinsdag zal tijdens de jaarvergade ring in intieme kring het 25-jarig bestaan worden herdacht. Na de ver gadering wordt in hotel „De Kroon" aan bestuur en leden met hun dames een diner aangeboden. De verdere avond wordt op feestelijke wijze doorgebracht. TERNEUZEN Bouw van garage in Terneuzen aanbesteed In café „Du Commerce" to Terneu zen is vorige week aanbesteed het bouwen van een bedrijfsgarage met daarbij behorende werken op een terrein gelegen nabij de Stations weg te Terneuzen. De inschrijving was als volgt: M. Galle, Zaamslag 93.400; J. Kolijn, Terneuzen 85.000; J. S. van de Veen, Terneuzen 83.000; P. van Fraaijenhove, Spui 78.000; L. W. Hamelink, Zaamslag 78.000; fa. Strijdonk, Westdorpe 73.000; aan nemersbedrijf Leenhouts, Sluis 72.500; fa. gebr. De Maaijer, Stop peldijk 71.600; F. Verstelle, Phi lippine 71.000; gebrs. Simons, Ter neuzen 69.925; gebrs. De Bruijn, Terneuzen 68.412; F. Haers, Phi lippine 67.470; fa. Goossens, Wals oorden 66.590; A. J. Heerwegh en zn., Lamswaarde 66.500; A. J. de Visser, Zaamslag 65.817; C. Volle man, Graauw 65.500; H. Vreijzer, Terhole 65.000; V. Freijzer, Sint Jansteen 65.000; G. Gijsel, West dorpe 63.947; gebrs. Krieckaert, Hengstdijk 63.000; P. Hamelink, Hoek 62.900: F. Lambert, Stoppel dijk 59.000; D. Vreijzer, Sint Jan steen 59.000; A. Verstraeten, Clinge 58.700; L. Lansu, Clinge 58.600. De gunning werd aange houden. Burgerlijke stand TERNEUZEN. Bevallen: M. G. Sweens—Exler, z', G. M. F. Nieuwenhuize—Hamerlinck, d.: M. Wisse—Wisse, z.; A. J. van Doorn—Lob- bezoo, z-: W. verbrugge—Anthonise, d.; G. van Ecke—Verbunt, d. Getrouwd: Th. Heidens, 33 jaar en M. A. Aarsen, 24 jaar; J. A. H. Abrahams, 17 "r en M. Lievens, 19 jaar. Ondertrouwd: M. J. Marcusse, 23 jaar en B. E. M. van der Staal, 22 jaar; J Dooms, 17 jaar en C. A. E. van der Hert, 17 jaar. Overleden: C. Magnus, 73 jaar, wed van C. Boonman; M. M. M. van Tatenhove, 3 w.i C. Buijze, 70 jaar, e. van G. de Bokx; C. Schieman, 85 jaar; W. R. Slock, 17 jaar. L VANDAAG. Terneuzen Luxor: Al Capone", 20.00 uur. 18 jaar; Concertgebouw: „Het be zoek van H.K.H. prinses Beatrix aan de Verengide Staten", 20.00 en 21.00 uur, al. Oostburg Ledoltheater: „Zondaars ln spijkerbroek", 19.45 uur, 18 jaar. Sas van Gent Olympia: „Hercules", AXEL Sport-instructeur in Judo-finale geplaatst De heer W. Mieras te Axel, sport- instructeur van de plaatselijke ju do-club, plaatste zich dezer dagen voor de finales van de kampioen schappen Judo voor het district Zuid- Nederland, afdeling „Bruine Band." Lezing voor „Vrederust" De afdeling van de stichting „Vre derust" te Axel hield in de Gerefor meerde Kerk aan de Pironstraat 'n bijeenkomst. Dr. Elshout uit Koude- kérke hield een met aandacht be luisterde causerie over het onder werp: „Krankzinnigen en Bezete nen volgens de Heilige Schrift". Hervormde zondagsschool jubileert De Hervormde Zondagsschool in Axel herdenkt dit jaar haar 40-jarig bestaan. Dezer dagen zal worden be gonnen met een collecte voor het jaarlijkse kèrstfeest, dat zal worden georganiseerd in de Ned. Hervormde Kerk. Gevonden voorwerpen Op het bureau van de rijkspolitie te Axel zijn de volgende gevonden voorwerpen aangegeven: zonnebril; kettinkje met hanger; rode plastic portemonnee met Inhoud; beige damesvest; witte dames handschoen; bruine" herensandaal; ring met vijf sleuteltjes; halssnoer; 2 munt biljetten; kinderschop; muntbiljet; Idem; wit kindertasje; zonnebril met oranje- montuur; bruine boodschappentas; Man- chestervest: wandelwagentje. 2 badhand doeken; rechter babyschoentje; 2 ijzeren rollen v. transportband; wollen dames- vest; jongensrijwiel; schepnet; etui met zakmesje; rode damesportemonnee met Inhoud; muntbiljet; damesregenmantel; portemonnee met inhoud; rode portemon nee met inhoud; etui inh. elektr. scheer- apparaat; beige dameshandschoen (rech ter): rode portemonnee met Inhoud; sjaal; 100 stuks tapijtbuslopers; beige dames handschoen (linker); rood regenkapje, zak met lijnzaad; sleutel; zwzarte da- meshandsehnen (linker) en een paar brui ne kinderschoentjes; buitenband 900 x 20; bril; grijze molton deken jute zak, blauw plastic kinderschepje; blikken tabaks doos; padvindersrlem met sleuteltjes; huissleutel 38; plastic damesbeurs inh. teiletert.; wit kinderschoentje; helm; grijs klndervest; regenpijp; beige dames- parapu; gebreid roodwitkleu rig dames- vest; een knalpijp van een bromfiets. WESTDORPE Vijfentwintig jaar bode Mevrouw E. RoegiersSelis te West dorpe, die 25 jaar lang bode van de plaatselijke afdeling van het Wit Gele Kruis is geweest, kreeg vorige week woensdagavond tijdens een ver- fadering van het Wit Gele Kruis 'n ivankleod en een tafelkleed aange boden. vestigen, dat de begrippen „kenge tal" en „K" verouderd zijn vooral het gebruik van de „K" geeft aan leiding tot verwarring, omdat deze op de huidige kiesschijf niet meer voorkomt. Verzocht werd de om schrijving „netnummer" en „O" te bezigen en hiermede ook rekening te houden bij het opstellen van nieuwe of te vernieuwen briefhoofden voor het briefpapier. Voorts maakte de plaatsing van de brievenbussen te Vlissingen een punt van bespreking uit. Op enkele plaat sen van de stad (Paul Krugerstraat en Boulevard Bankert) zullen bussen worden bijgeplaatst. Voor het nieuwe stadsgedeelte zullen, indien dit nodig blijkt, volgend jaar voorzieningen worden getroffen. BIERVLIET Winkelweek begin! weer De Biervlietse middenstand gaat bin nenkort weer een paar drukke weken beleven. Gedurende de periode van 20 november tot en met 7 december a.s. organiseert de plaatselijke midden standsvereniging „Willem Beukels- zoon" weer haar jaarlijkse winkel actie. Een actie die van jaar tot jaar met steeds meer succes gevoerd wordt, zowel voor de plaatselijke winkeliers als voor het winkelend pu bliek en die een paar sfeervolle we ken me zich meebrengt. Aan de winkelactie is als vanouds weer een bonnenloterij verbonden. Per bestede gulden geven de deelne mende winkeliers een bon af, die kans geeft op het winnen van een aantal prijzen. Ook voor de plaatse lijke jeugddrumband zal deze bon nenactie weer geldelijke voordelen met zich meebrengen. Voor elke uitgegeven bon storten de winkeliers namelijk een bedrag in het uniformenfonds voor de jeugd drumband. Voorts wil de traditie, dat de Goed heilig Man elk jaar tijdens de win kelactie op verzoek van de midden stand een bezoek brengt aan Bier vliet. Een bezoek, waarbij de school jeugd steeds op gulle wijze onthaald wordt. Ook dit jaar is dit weer het geval. Een en ander vindt plaats op zaterdag 28 november a.s. Op verzoek van de middenstand heeft het gemeentebestuur toestem ming verleend de winkels tijdens de actie langer open te houden en wel tot 9 uur 's avonds. Toneelclub studeert stuk in De toneelclub van de afdeling Bier vliet van de R.K.J.B. en B.JJ3. heeft het toneelstuk ,De weg tot elkander" in studie genomen. Dit toneelspel in 4 bedrijven is geschreven door Ko Keepers. Men hoopt dit stuk in ja nuari van het volgend jaar op te kunnen voeren. IJZENDIJKE Winkeliersvereniging hield jaarvergadering De leden van de winkeliersvereniging „Ons Belang" in IJzendijke kwamen in hotel „De Vier Emmers" bijeen voor hun jaarvergadering. Voorzitter A. de Rijcke sprak zijn voldoening uit over de grote opkomst. Hij kon de verheugende mededeling doen, dat de winkelweek schitterend is ge slaagd en de stoutste verwachtingen heeft overtroffen. Met een hartelijk woord werden vier nieuwe leden ver welkomd. De voorzitter memoreerde het heengaan van de heer J. Martijn. „Met de heer Martijn heeft de ver eniging een zeer goed lid verloren die het algemeen belang altijd voor stond", aldus de voorzitter. Staande werd één minuut stilte in acht geno men. Uit de rekening en verantwoording van de penningmeester bleek, dat er een goed batig saldo was. De aftre dende bestuursleden de heren J. Be- vin en C. Mavteïjn werden herkozen. Besloten werd om dit jaar het Sint- Nicolaasfeest aan de v.V.V. over te laten en zelf een flinke actie voor het kopend publiek op touw te zetten. Een groot aantal prijzen zal hier voor worden aangekocht. Examen Voor het kruideniersdiploma te Goes slaagde de heer G. B- Neijssen te IJzen dijke. SAS VAN GENT St.-Nicolaas bezoekt Sas van Gent Traditiegetrouw brengt ook dit jaar St. Nicolaas een bezoek aan Sas van Gent. Zaterdag 28 november arri veert. de Goede Sint om 2 uur aan de Stuiver. Ondertussen wordt de jeugd aangenaam bezig gehouden door de Sasse harmonie, die vrolijke St. Nieolaaswijsjes ten gehore zal brengen. Om kwart over twee komt St. Nicolaas per boot bij de Oost- kade aan. Hij begint van daar zijn tocht te paard door de stad. Vanaf het balkon van het stadhuis zal St. Nicolaas worden verwelkomd door burgemeester, de heer R. A. J. den Boer. Omstreeks 4 uur wordt de stoet ontbonden voor het Olym- piatheater, waar aan alle kinderen een traktatie zal worden gegeven. Voor de oudere leerlingen van de la gere scholen volgt hierna een film voorstelling met Stan Laurel en Oli vier Hardy. Zondag 29 november brengt St. Nicolaas Ms middags een bezoek aan de wijk Zandstraat. SCHOONDIJKE Schoondijkse automobilist reed op Brabantse vrachtauto Vorige week had te Bergen op Zoom op de Antwerpsestraatweg een aan rijding plaats tussen een vrachtauto met aanhangwagen, bestuurd door P. S. uit Hoogerhoide en een vrachtauto, bestuurd door C. W. uit Schoondijke. S. die in de richting van Hooger- heide reed, moest stoppen voor een voor hem uit rijdende vrachtauto, die naar links van richting veran derde. G. W. die op een afstand van 50 meter achter S. reed, bemerkte dit vermoedelijk te laat. Hij probeer de door krachtig te remmen een aanrijding te voorkomen, doch door het natte wegdek gleed zijn wagen door en reed tegen de achterzijde van de vrachtauto van S. De wagen van G. W. werd zwaar beschadigd. Na onderzoek door de politie werd tegen W. proces verbaal opgemaakt. ZAAMSLAG Groene Kruïs vergaderde Het bestuur van de afdeling Zaam slag van het Groene Kruis vergader de met de collectanten en collectricos van de Emmabloem-collecte. De op brengst van deze collecte was 1009.91. De voorzitter, de heer J. W. Kusee sprak een dankwoord en deelde voorts mede, dat dinsdag 17 november de film „Wit wint" over de t.b.c.-bestrijding zal worden ver toond. CADZAND Beplanting Cadzand.Bad werd aanbesteed Voor de uitvoering van de door Staatsbosbeheer opgemaakte beplan tingsplannen voor Cadzand-Bad is ingeschreven door de heer J. B. Aers te Oostburg voor de som van 2746,20 en door dc heer M. den Doelder te Axel voor 3150. Het grondwerk wordt door de ge meente in eigen beheer gedaan. Het werk is gegund aan de heer Aers. Ontspanningsvereniging Rilland-Bath is actief Het bestuur van de algemene ont spanningsvereniging te Rilland-Bath besloot om de eerste ontspannings avond te geven op vrijdag 20 no vember. Op deze avond zal het to neelspel „Zie ze rennen" worden op gevoerd door de Koninklijke Toneel vereniging „Onderling Kunstgenot" uit Goes. In de pauze zal een verlo ting worden gehouden ter bestrij ding van de onkosten. De bestuursle den leggen thans avond aan avond bezoeken af om nieuwe leden te wer ven. Zij hebben hiermee zeer veel succes; een derde der inwoners is reeds ingeschreven als lid of dona teur. Het ligt in de bedoeling om re gelmatig ontspanningsavonden te houden, die zeer verschillend zullen zijn. Zo zullen onder andere toneel-, muziek-, en zangavonden worden ge geven, terwijl voor de ouden van da gen lezingen en films worden gehou den. Nederlandse Bank verhoogt disconto (Van onze economische medewerker) De Nederlandsche Bank heeft met in gang van vandaag, 16 november, haar tarieven met driekwart procent ver hoogd. Dat betekent dat de rente voor wissels 3'i procent is geworden terwijl voorschotten in rekening-courant en leningen bij de Nederlandsche Bank 5 procent kosten. Het is de tweede wijziging van dit jaar. Op 21 januari werd het tarief echter verlaagd zodat nu voor het, eerst sedert 16 augustus 1957 de tarie ven omhoog zijn gegaan. De Nederlandsche Bank is beducht dat onze economie te hard van sta pel loopt, dat de totale geldcircula tie te groot wordt tegenover de ge produceerde voorraad goederen en diensten, hetgeen op een gegeven ogenblik inflatoir gaat werken en de prijzen opdrijft. Vandaar dat men de kredieten van de handels banken thans tracht af te remmen door de tarieven te verhogen en het geld dus duurder te maken. Geen radiocontact meer met mranraket De Russische geleerde Leonid Sedow heeft zaterdagavond volgens het persbureau Tass verklaard, dat men het radiocontact met Locnik UI heeft verloren. Men acht het niet onmoge lijk, dat de satelliet met een meteo riet in botsing is gekomen. Sedow vertelde niet wanneer het contact was verbroken. Keres verloor twee keer in Amsterdam Tijdens de simultaamvcdstrijden die vrijdag in Amsterdam gehouden werden speelde grootmeester Keres aan 30 borden. Hij won 26 partijen, verloor er twee en speelde twee re mise. 91 pet Withuis speelde aan 25 borden. Hij won 21 partijen, verloor er twee en speoldo twee remise, SS pet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 3