PREDIKBEURTEN RILLAND-BATH HEEFT WEER SLUITENDE BEGROTING WITTE KRUIS WALCHEREN MARKTBERICHTEN ONDERWIJSVOORSTELLEN IN DE VLISSINGSE RAAD Huidgenezing F» U ROL ZATERDAG 14 NOVEMBER 1959 PROVINCIALE ZEEUW BE COURANT GEMEENTERAAD VERGADERDE Post onvoorzien van ruim 6.000 geraamd In do vrijdagavond gehouden raads vergadering der gemeente Rilland- Bath is de gemeentebegroting voor 1960 aangeboden, die sluitend is ge maakt dankzij het feit, dat het in wonertal van Rilland met 800 is ge stegen. De gewone dienst sluit op een bedrag van 438.601,43 met een Sost onvoorzien van 6.380,68. Uit it bedrag zal het geraamde exploi tatietekort over 1960 van het Dorps huis moeten worden bestreden, zodat deze post in feite lager is. In hun toelichting op de begroting schijven B. en W., dat uitsluitend uit budgetaire overwegingen moet wor den voorgesteld investeringen als aanleg rijwielpad langs de Hoofd weg, hoekverbreding Valckenisse- wegAdr. Butijnweg met aanleg van een trottoir tot de kruising met de hoofdweg en de aanschaffing van een nieuwe pomp voor de brandweer en van een nieuwe motorgrasmaai- machine op te schorten tot de nieuwe financiële verhoudingsregeling rijk gemeente van kracht is. De begroting voor 1960, ontworpen aan de hand van de bestande financiële verhou dingsregeling, is een begroting zon der enige fantasie, aldus het college. In tegenstelling tot 1958 en 1959 kon zij evenwel sluitend worden ge maakt. Bij de aanvang van de vergadering deelde de raadsvoorzitter, burge meester J. C. W. Jobse mede, dat de rijksgoedkeuring is afgekomen voor de bouw van het Dorpshuis. De zit ting hebbende leden van de woon- adviescommissie werden bij meerder heid van stemmen herkozen. Zonder op- of aanmerkingen ging de raad akkoord met een voorstel om een bijdrage van 5 cent per inwoner uit te trekken voor het geschenk van alle Zeeuwse gemeenten ten behoeve van het nieuwe provinciehuis in Mid delburg. Besloten werd aan het initiatief comité „Do Bevelanden", dat de ontvolking van de streek wil te gen gaan, een eenmalige subsidie van 4 cent toe te kennen. De heer It. Rijk (k.v.p.) uitte de vrees, dat de kerngemeente Goes dankzij de faciliteiten die zij te bieden heeft do Bevelandse bedrijven tot zich zal trekken. In dit verband noem de hij het bedrijf van de heer C. P. Carels te Yerseke. Hij was van mening, dat het initiatiefcomité op iets dergelijks nauwlettend moet toezien. Voorts werd in de verordening op de heffing van keurlonen een wijziging aange bracht. Bejaardenwoningen Voor het bouwvolume van twee wo ningwetwoningen zullen in Rilland- Bath drie beiaardenhuisjes worden gebouwd Nadat de raadsleden de tekeningen hadden gezien, gingen zij akkoord met een desbetreffend voorstel. De woningen zullen verrij zen achter de Vliedbergstraat. De huur zal 6,tot 6,50 per weck bedragen. Na enige besprekingen hechtte de raad zijn goedkeuring aan een voor stel van B. en W. om de gemeente normen betreffende het geven van een premie voor woningverbetering aan te passen aan de rijksregeling. Dit betekent een verruiming van het gemeentelijk standpunt. Walraven (p.v.d.a.) vroeg zich af of men in dit geval niet te ver gaat. De voorzitter antwoordde daarop, dat jaarlijks slechts twee a drie aanvra gen worden gedaan, zodat het zo'n vaart niet loopt met de financiële consequenties. In zoverre werd tege moet gekomen aan de wensen van dit raadslid, dat werd besloten af te wachten tot een aantal aanvragen is binnengekomen en dan te onderzoe ken wie het meest voor een premie voor woningverbetering in aanmer king komt. Het voorstel om per 1 januari 1960 een rioolbelasting in te voeren, die gemiddeld op 18,40 per jaar per perceel komt, ontlokte nogal wat vragen, meest van technische aard. Zonder uitzondering waren de raads leden van mening, dat een dergelijke belasting gewenst is. Het geld kan in termijnen worden voldaan. In de rondvraag informeerde dc heer L. J. Brandenburg (p.v.d.a.) of het juist was, dat men bij do bouw van het dorpshuis enkele meters grond tekort komt. Dit is inderdaad het geval, aldus de raadsvoorzitter. De architect heeft een kleine vergis sing gemaakt, waardoor het gebouw dichter bij de weg komt te staan dan aanvankelijk was gepland. Voor de ?emeente brengt dat evenwel geen inanciële gevolgen met zich mee. DE^èckfe PIJNSTILLER Kiespijn... maar ook andere plagende pijnen stilt u het snelst met WITTE KRUIS. Tabletten, poeders of cachets! MIDDELBURG Gevonden voorwerpen Aan het politiebureau te Middelburg zijn inlichtingen te verkrijgen om trent de in het tijdvak van 5 tot en met 11 november als gevonden aan gegeven voorwerpen: grijze knipportemonnee met inhoud, beige hoofddoek, schrift met 2 boek jes, rechter grijze handschoen, 2 sleutels aan een touwtje genummerd 80197, stoffen boodschappentas, gele voetbal, ring waaraan 6 sleutels, ge breide handschoen, grijs 4 kleuren potlood, bruin wollen kinderwant, blauw wantje, bruin leren glacé hand schoen, rechter glacé handschoen, da mespantalon en drie knotjes donker grijze wol, honderiem, moker, vulpen, ballpoint, slinger, karton met rijst, gebreide want, ring waaraan 2 sleu tels, kinderarmbandje, bruin lederen wanten, groene ribfluwelen pet. Collecte De ten bate van de Nederlandse ver eniging tot bescherming van dieren fehouden collecte heeft te Middelburg 450 opgebracht. Flats Stromenwijk Ter voorkoming van misverstanden wordt ons van de zijde van het Wo ningbureau te Middelburg meege deeld, dat door het gemeentebestuur nog geen van de 54 in de Wester- scheldestraat in de Stromenwijk in aanbouw zijnde flats is toegewezen. SINT-LAURENS Collecte De in Sint Laurens gehouden collecte ten bate van het Protestants Inter kerkelijk Thuisfront (PJ.T.) heeft een bedrag van 40,22- opgebracht. Frans-Brits was „nuttig' overleg De Britse en de Franse minister van buitenlandse zaken hebben vrijdag beiden uiting gegeven aan hun tevre denheid over het resultaat van dc gedurende twee dagen gevoerde be sprekingen over het verbeteren van (lo betrekking tussen dc twee landen op een aantal punten, waaronder de topconferentie. De Franse minister van buitenlandse zaken, Couve de Murville, heeft ver klaard, dat bij de besprekingen in hoofdzaak de volgende onderwerpen zijn behandeld: 1. De topconferentie. Volgens de Franse minister van voorlichting Frey, heeft Couve do Murville ge zegd, dat de standpunten van Frankrijk en Engeland elkaar dichter genaderd zijn. Omdat de Russische premier Krocsjtsjew van 15 maart tot het einde van die maand in Frankrijk zou zijn. zou een topconferentie nauwelijks voor april of mei gehouden kun nen worden. 2. Europa. Couve de Murville zotte Lloyd de Franse opvattingen uit een over de noodzakelijkheid van een stabiel Europa en de ról die Duitsland daarin zou moeten spe len. Hij zei, dat een oplossing van economische problemen verge makkelijkt zou worden door po litieke overeenstemming en door de liberale oriëntatie van de E.E.G. 3 A.frika. Couve de Murville en Brit se zegslieden hebben verklaard, dat de twee ministers van ge dachten hebben gewisseld over hun Afrikaanse beleid. Maar offi cieel zijn weinig bijzonderheden bekendgemaakt. Adjunct-directeur VRON op staande voet ontslagen Gekocht schip zou wrak zijn Bij het Nederlands laboratorium voor filmtechniek te Amsterdam toonde men zich verrast over de mededelingen die de directie van de V.R.O.N. donderdagmiddag op een persconferentie met betrekking tot do inrichting van een studio heeft gedaan. Er is geen sprake van dat de VJt.O.N. in ons laboratorium vaste huisvesting krijgt, zulke mededelin gen zijn voorbarig geweest, zo deel de een zegsman van het laboratori um vrijdag mee. De heer L. M. Ph. M. Slootmans en de heer. H. Oswald, directeuren van de V.R.O.N. (Vrije Radio Omroep Nederland) hebben zo delen zij mede vrijdag aan de heer M. Le- win te Diemen (adjunct-directeur) een brief verzonden, waarin hem wordt medegedeeld, dat hij op staan de voet ontslagen wordt op grond van ongeschiktheid. Uit Emden wordt vernomen, dat het daar voor 65 mille aangekoch te lichtschip door de V.R.O.N. niet veel meer dan een wrak zou zijn, waarvoor de havenautoriteiten nooit toestemming zouden geven tot uitvaren. De heer Slootmans ontkende dit. Hij gaf toe dat het schip als coaster volmaakt on bruikbaar zou zijn, maar als ver ankerd schip, wanneer het een maal opgekalefaterd zal zijn, vol gens deskundigen best dienst zal kunnen doen. Ministers van ondenvijs willen samenwerken (Van onze Haagse redactie) Ministers van onderwijs en weten schappen van zeven Westeuropese landen hebben tijdens een tweedaag se conferentie in Den Haag overeen stemming bereikt over de noodzaak van ïnstélling van permanente orga nen die de samenwerking van hun landen op het gebied van hoger on derwijs en wetenschappen zullen moeten bevorderen. Zij verklaarden gisteravond, na af loop van de tweedaagse conferentie, die op initiatief van de Nederlandse minister van O., K. en W., mr. Cals, bijeen is gekomen, dat zij aanbeve lingen in deze richting zullen doen aan hun regeringen. De deelnemers aan deze conferentie waren behalve het initiatief nemende Nederland Frankrijk, Engeland, Duitsland. Ita lië, België en Luxemburg, met an dere woorden de landen van de West europese Unie. De in Den Haag bij eengekomen ministers zijn het erover eens geworden dat er dan ook spe ciale vormen van samenwerking tus sen de voor onderwijs en wetenschap pen verantwoordelijke Europese autoriteiten moeten worden inge steld. Over het karakter van die sa menwerking was men het ter confe rentie blijkbaar niet geheel eens ge worden. VLISSINGEN Kookdemonstratie De vrouwenbond van het N.V.V., af deling Vlissingen, hield dezer dagen in het A.NM.B.-gebouw een kook demonstratie, waarop ook de Coöp. I vrouwenbond was uitgenodigd. De onstratie Werd verzorgd door een demonstratrice van de P.Z.E.M., die een aantal lekkere gerechten klaar maakte. Zij gaf verder de voordelen van elektrisch koken aan. Na afloop dankte mevrouw Van Puttenvan Thlel de demonstratrice uit naam van alle aanwezigen en bood haar een presentje aan. Van onze adverteerders Showavond met bekende artiesten in Britannia Een aantal artiesten, bekend van ra dio, televisie en grammofoonplaten, werkten donderdagavond mee aan de showavond, die de firma Meulmeester in „Britannia" aanbood. Onder de ti tel „Opname 5 tellen na nu..." werd een vlot en aantrekkelijk programma over het voetlicht gebracht. Het uit stekende kwartet van Harry de Groot opende de rij. optredenden. Harry de Groot gaf onder meer een demonstra tie met een betrekkelijk nieuw instru ment, de zogenaamde clavietta. De „zangeres zonder naam" zong enkele liedjes, die wel insloegen en ook de Limburgse zusjes, een bekend duo, brachten enkele van hun succesnum mers. Een aantrekkelijk hoogtepunt was zonder twijfel het optreden van de goochelaar Peter Oran. Ook de be kende zanger Joop de Knegt zong en kele populaire liedjes en gaf verder een zeer geslaagde imitatie van een drietal bekende Amerikaanse vocalis ten. De conference was in handen van Fred Hartog, dié de verschillende nummers bekwaam aan elkaar praat te en tussen de bedrijven door een muzikale quiz hield. Noordbevelandse landbouw tegen tracé weg Katseveerdam Problemen rond het Drie-eilandenplan Tijdens do vrijdagmiddag in do „Stadswïjnkeldcr" te Kortgene ge houden najaarsvergadering van de kring Noord-Beveland der Z.L.M., heeft de voorzitter, de heer G. M. F. Boni, in zijn openingswoord uitvoerig aandacht geschonken aan het feit, dat Noord-Beveland straks geen eiland meer is. Het oude Noord-Beve- land zal dan in een nieuwe wereld worden opgenomen, aldus de voor zitter. Hij wees erop, dat ook na de voltooi ing van de dammen met Walcheren en Zuid-Beveland vele- problemen de aandacht blijven vragen. Hij noemde o.m. de weg naar de toekomstige veerhaven in Kats. Wat is de toe komst van de haven van Geersdijk, welke bestemming krijgen de inge dijkte gronden in de Zandkreek, hoe ver gaat men met de reorganisatie plannen? Het zijn allemaal vragen, waarmee de landbouwers geconfron teerd worden en die voor ons van be lang zijn, zo betoogde spreker. Hij was van oordeel, dat Noord-Beveland thans op de drempel van revolutio naire veranderingen staat. Over de weg van de dam bij Katse- vccr naar de toekomstige veer haven bij Kats zei spreker, dat de landbouw niet akkoord is gegaan met het tracé. Dertig ha goede cultuurgrond gaat verloren en voorts worden door deze wegen aanleg goede kavels versnipperd. De Z.L.M. op Noord-Beveland heeft een schrijven aan Gedeputeerde Staten van Zeeland gestuurd, waarin aangedrongen is op wijzi ging van het tracé en zoveel mo gelijk bestaande wegen aan te houden. Het antwoord, dat wij nog voor de zomer ontvingen, is even wel negatief geweest, aldus de voorzitter. De heer Bom herinnerde in zijn ope ningswoord voorts aan de zeer droge zomer. De zomervruchten hebben grote opbrengsten gegeven, en waren van goede kwaliteit. Hier en daar is de oogst van bieten en aardappelen echter tegengevallen, betoogde de heer Bom. Het huishoudelijk gedeel te van deze vergadering werd vlot afgewerkt. De heer Bom werd her kozen als hoofdbestuurslid van de Z.L.M. Tot lid van de financiële com missie werd benoemd de heer F. Is raels. Torenklok wordt elektrisch Het gemeentebestuur van Nisse heeft besloten om de grote torenklok op het elektrisch net te laten aansluiten De laagste inschrijver voor dit werk was de firma B. Eijbouts te Asten- Collecte De ten bate van de Nederlandse ver eniging tot bescherming van dieren gehouden collecte heeft te Goes 387, te Kapelle 87 en te Yerseke 174 opgebracht. VEILING „WALCHEREN" G A MIDDELBURG 13 november- Fruit: Black Alicante 245. Tomaten A 42—68. Idem B 21. Idem C 3859, idem CC 28. Appelen: Jonathan 1 en 2 70-80 6163, 65- 75 53—54, 60-65 48. 2 D 33, 3 33—53 Golden Delicious 1 en 2 75-80 72, 70-75 72, 65-70 71, 60-65 61, 2 D 39, 3 34—57. Lombarts Cal. villo 1 en 2 75-85 61, 65-75 40, 3 31—48 Goudreinetten 1 en 2 85 op 47—51, 75-85 42—48, 70-75 35. 65-70 34—35. 2 D 27—31. 2 2841. Appelen, val en kroet 20—36 Peren: Saint Remy l en 2 75-85 26—29 60-70 30, 60 en op 27—28, 2 D 25. 3 25—27 Leglpont 1 en 2 55-60 61. 60-65 70—71. 3 51 Gieser Wildeman 1 en 2 55-60 47. 50-60 41 2 D 35, 3 32—40. Peren, val en kroet 10-18. Groenten: Glassla 8—17. Natuursla 3—6 Bloemkool 3 stuks per kist 60—74, idem 4 stuks per kist 38—62, Idem 6 stuks per kist 18—53. Idem 8 stuks per kist 1451 Andijvie 7—24 Prei 31—48 Spinazie 78— 92. Uien per kg 20—26. Witlof 106—136. Kassnijbonen 135175 Savooiekool 22—36 Rodekool 24—32. Boerenkool 8—21. Witte- kool 19—23 Spruiten 61—101. Boskroten enl2—20. Bospeen 20—25 Waspeén 22—34 Breekpeen 14—24. ZUID-BEVELAND GOES Intrede van Sint in Goes Met een gevolg van vier Zwarte Pie ten zal Sint-Nicolaas zaterdag 21 no vember aanstaande zijn intocht in Goes doen. De Goedheiligman arri veert om twee uur met een beurt- vaarder aan de Albert Joachimkade, waar hij verwelkomd zal worden door afgevaardigden van de mïdden- standsverenigingen. Het bezoek van de Sint wordt georganiseerd door de Evenementencommissie en de mid denstandsverenigingen. Een winkel actie is er dit jaar niet aan dit feest verbonden. Na de ontscheping en de begroeting zal Sint-Nicolaas, voorafgegaan door het muziekgezelschap „Euphonia", een korterondwandeling door de stad maken, waarna hij om kwart voor drie op het stadhuis wordt ont vangen. Uiteraard zullen de Pieten met kwistige hand pepernoten uitde lenTenslotte maakt de Sint nog een korte wandeling door de stad. Kerkbouwactie De kerkbouwactie van de Hervormde Kerk heeft in 's-Heer Arendskerke een bedrag van 1879,50 opgebracht. Het bedrag van de giro-overschrijvin gen is nog niet bekend. Walcheren ZATERDAG 14 NOVEMBER. Adventisten. Vlissingen 9.15 ds. Tim mermans, 10.15 Bijbelstudie; Middel burg 10 Bijbelstudie, 11 ds. Smit. Interkerkelijk Avondgebed. Vlissin gen (Engelse kerk) 7.308 uur. ZONDAG 15 NOVEMBER. Ned. Herv. Kerk. Aagtekerke 10 ds. Theunissen, 2.30 geen dienst: Arne- muiden 10 en 2.30 ds. Verwey; Big- gekerke 9.30 vic. Odé. 2 vic. Odé; Domburg 10 ds- Van Dullemen, 7 ds. Van Vliet; Gapinge 10 ds. De Boer; Grijpskerke 10 ds. Hemmes (bev.), 2.30 ds. Wapenaar (intr.); Klevers- kerke 10 ds. Wieringa, Koude- kerke 10 ds. Rothfusz, 2.30 geen dienst, 7 ds. Kwast (Vliss.str.)'t Zandt 10 ds. Metting v. Rhijn, 10 15 jeugdkerk, 7 jeugddienst; Meliskerke 2.30 ds. Haitjema; Middelburg Nieu we Kerk 9 ds. v. d. Linde, 10.30 ds. Dijckmeester, 7 ds. Aalders; Engelse Kerk 10 dhr. Van Velzen; Koorkerk IN EERSTVOLGENDE VERGADERING R.-k. kerk- en schoolbestuur wil ulo met 8 klassen De gemeenteraad van Vlissingen zal in de eerstvolgende raadsvergade ring een verzoek in behandeling ne men van het r.-k. kerk en schoolbe stuur van de parochie van O.L.V. Koningin van de II. Rozenkrans en Sint Jacob te Vlissingen om mede werking te verlenen voor de stich ting van een S-klassige school voor uitgebreid lager onderwijs. Reeds eerder, in 1956, verleende de raad medewerking aan de stichting van een school voor uitgebreid lager on derwijs met 4 lokalen. Tevens verzoekt dit kerk- en school bestuur de raad medewerking te wil len verlenen aan het uitbreiden van de te stichten 6-klassige school voor uitgebreid lager onderwijs aan de Adriaen Coortelaan met een onder wijzerskamer. Evenals bij het vorige voorstel stellen B, en W. de raad voor de gevraag'de medewerking te verlenen. Het schetsplan, dat het ar chitectenbureau Steen en Tuinhof voor de bouw van de twee scholen voor uitgebreid lager onderwijs in één complex met een gymnastieklo kaal heeft gemaakt, heeft thans ook de goedkeuring van het rijksschool- toezicht verkregen In verband hier mede delen B. en W. mede, dat ze thans aan genoemd architectenbu reau opdracht hebben verstrekt een uitgewerkt plan en bestek gereed te maken. Voor het gereedmaken van dit Advertentie Huidzuiverheid Huldgetondheld Puisljes verdrogen door Purol-poeder plan en bestek en de kostenra ming zal het nodig zijn ter plaatse een grondonderzoek te laten in stellen. Daarom stellen B. en W. de raad voor ten behoeve van de voorbereiding van dit uloscho lencomplex aan Adriaen Coorte- laan-Hendrik Avercamplaan een krediet van f 12.000 te verlenen. Voor de vervulling van de vacature in de commissie van beheer van het Vlissings studiefonds, ontstaan door het vertrek van de heer G. K. Brou wer, hebben B. en W. een aanbeve ling opgesteld. Als eerste op deze aanbeveling staat de heer K. Faasse, directeur van de zeevaartschool ge plaatst. De heer drs. M. Braak, on der-directeur van de zeevaartschool staat als tweede genoteerd. Voor de vacatures ontstaan door het aftreden van de heren G. Lammers en ds. A. Verschoor hebben B. en W. eveneens twee aanbevelingen opgesteld. De heer Lammers heeft zich niet op nieuw herkiesbaar gesteld. Als eer ste voor de vervulling van de vaca ture van de heer Lammers hebben B. en W. de heer ir. C. J. A. Bax, direc teur van de hogere technische school op de lijst geplaatst, als tweede staat de heer G. van Doorn, directeur van de gemeentelijke uitgebreid techni sche school. B. én W. stellen voorts voor ds. A. Verschoor te herkiezen. Als tweede op de aanbeveling staat de heer ds. P. Homburg, gerefor meerd predikant. B. en W. van Vlissingen stellen de raad tevens voor de heer M. J. Won- dergem op diens verzoek eervol ont slag te verlenen als onderwijzer in vaste dienst aan de openbare „Vin cent van Goghschool", in verband met diens benoeming bij het middel baar onderwijs elders. In verband met een benoeming elders heeft ook mej. H. Hanssen, hoofdleidster in tij delijke dienst aan do openbare kleu terschool „De Woelwaters" ontslag gevraagd. B. en W. stellen eveneens voor haar dit met ingang van 1 ja nuari a.s. te verlenen. ds. Van Houte; Nieuw- en St.- Joosland 10 ds Van Haarlem, 2.30 ds. Aalders; Souburg 9.30 en 11 ds. Van Duyne, 7 ds. Kwast; Oostkapelle 10 ds. Top; Ritthem 10 ds. Boeier (bev.), .2.30 ds. Nennie (intr.); Serooskerke 10 ds. v. d. Wind. 2.30 dienst; St- Laurens 10 en 2.30 ds. Kok; Veere 2 ds. Wieringa, 7 ds. Zoodsma (jeugd dienst); Vlissingen St. Jacobslterk 10 ds. IQoosterman, 5 ds. v. d. Schoot; Engelse Kerk 9.30 kerk voor jonge ren; Johanneskerk 9.30 ds. Rothfusz, 7 ds. v. d. Schoot; Havendorp 10 ds. v. d. Schoot; Vrouwenpolder 2 ds. De Boer; Westkapelle 9.30 en 2.30 ds. Oosthoek; Zoutelande 930 ds. v. Vliet, 2.30 ds. Van Dullemen. G.G.N. Middelburg (veiling) 9.30, 2 en 6.30 leesdienst. Geref. Kerk. Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Poelman; Domburg 10 ds. Pon tier, 2.30 kand. Koelé; Gapinge 9.30 en 2 ds. Boot; Grijpskerke 10 drs. Vlaardingerbroek. 2.30 ds. Boonstra; Koudekerke 9.30 en 2.30 drs. Elshout; Meliskerke 9.30 en 2.30 ds. van Hee- Middelburg Hofpleinkerk 9.30 ds. Boonstra, 2.30 en 5 ds. van Til; Noorderkerk 9.30 ds. van Til, 5 ds. Boonstra* Luterse kerk 7.30 geen dienst; Oost- en West-Souburg 9.30 en 2.30 ds. Brederveld; Oostkapelle 10 en 2.30 ds. de Groot; Seroosker ke 10 en 2.30 ds. van Wouwe; St. Laurens 10 en 2.30 drs. van Ülden; Veere 10 en 2.30 ds. Streefkerk; Vlissingen 9.30 en 5 drs. Verschoor; Vrouwenpolder 10 en 2 ds. de Bruij- ne; Westkapelle 9.30 kand. Koelé, 2.30 ds. Pontier. Geref. Kerk (art. 31). Middelburg 8.30 leesd., 4.30 ds. Trimp; Souburg dienst; Vlissingen dienst; Vrouwen polder 9.30 en 2.30 ds. van Beveren; Zoutelande 10.30 en 2.30 ds. Trimp. Geref. Gem. Aagtekerke 9.30. 2 en 6 leesd.; Arnemuiden 9.30, 2 en 6 leesd.: Meliskerke 9.30, 2.30 en 7 stu dent Schipaanboord; Middelburg 9.30, 2 en 6.30 ds. Hage; Oostkapelle 10 en 2.30 leesd.; Vlissingen 9.30, 2.30 en 6.30 leesd.; Westkapelle 9.30 2 en 6 leesd.; Zoutelande 10 en 2.30 lees dienst. Chr. Geref. Kerk. Middelburg 9.30 en 3 ds. v. d. Molen; Vlissingen 9.30 en 5 ds. Drechsler. Ver. v. Vrijz. Hervormden en Rem. Kring. Middelburg 10 ds. v. Houte; Vlissingen 7 ds. van Houte. Evang. Luth. Gem. Middelburg 9.30 ds. van Woerden; Vlissingen 11 ds. van Woerden. Doopsgez. Gem. Middelburg 10.30 mej, dr. Bakker; Vlissingen 10 ds. de Boer. Herst. Apost. Zendingsgem. Vlissin gen (Bakkersgang) 10 en 4.30 dienst: Hersteld Apost. Zend-ngsberk. Vlis singen (Kasteelstr.) 10 en 5 dienst. Leger des Heils. Middelburg 10 Hei- ligingssamenk., 4 openl. samenk., 7.30 verlossingssamenk.; Vlissingen 10 Heiligïngssamenk. Evang. op G.G. Vlissingen (Kazerne Willem 3) 10 en 5 ds. Grïsnigt; (woensdag 18 nov. 3 en 7.30 ds. Grïs nigt). VISMIJN BRESKENS. 1—7 november 636.242 kg haring; 65-88» kg makreel; 1032 kg bot; 12 kg schar; 182 kg tong; 27 kg rog; 754 kg kabeljauw; 5550 kg wijting; 17 kg haal; 25 477 Kg gar nalen export: 300 kg garnalen binnen land; 608 kg onverkochte makreel; 2 kg zalm: I kg tarbot. VEILING BERGFN OP ZOOM 13 november. Andijvie 7—22. Bloemkool 18—83. Komkommers 8—19. Rodekooi 15— 33. Wittekool 18—26. Savooiekool 12—27. Kroten 14—20 Bospeen 13—35. Waspeen 11 —27 Prei 18—34. Sla 3—7 Spruiten 30- 141 Tomaten 42—143. witlof 78—1.31. Boerenkool 28 Kassnijbonen 1.89 Golden Delicious 40—56. Jonathan 13—69 Goud- reinette 14—69 Lombarts Calville 19—59. :oete Ermgaard 8—12. Saint Remy 24—34. Comtesse de Paris 16—60- Beurrê Alex. Lucas 28—48. VEILING KAPELLE 13 november Jonathan I 80-35 03. 1 75-80 64-50, 1 70-75 63.10—65.20 1 65-70 59. 60-65 56, 2 80-85 56 ,2 75-80 59. 2 70-75 39, 2 65-70 55 2 60-65 51. 2 D 31—33. 3 grof 47. 3 fijn 25. Goudrelnette 1 85-95 49, 1 75-85 48—50, 1 65-75 40, 2 75-85 43 2 65-75 38. 2 D 27. 3 grof 37. 3 fijn 26. Golden Delicious 1 80- 85 72—78, 1 75-80 69—76, 1 70-75 72—77. 1 65-70 64—68. 1 60-65 53—58, 2 80-85 63, 2 75-80 60. 2 70-75 56—64, 2 65-70 62—64. 2 60-65 0-4C, 2 D 31—41, 3 grof 50—58. 3 fijn 31—10. Lomb Calville 1 80-90 47. 3 70-80 4650. 2 60-70 38—41. 2 80-90 44. 3 grof 40, 3 fijn 26. Zoete Ermgaard 1 55-65 42—45, 2 D 25 Kroetappelen 18. Conference I 65- 75 78.90—79.60, 1 55-65 68.90—69.10 Saint Remy 1 85-95 26, 1 75-85 28. 1 63-75 28. 2 75- 85 26. 2 65-75 27, 2 D 24—26, 3 grof 26. 3 fijn 21 Pondspeer 2 75-85 26, 2 65-75 24, 3 fijn 19 Comtesse de Paris 1 65-75 48. 1 55- 65 43. 2 D 13. 3 grof 32. Br d'Anjou 1 60- 70 57, 1 70-80 71. Gieser Wildeman 1 60-70 49. 1 50-60 45. 2 60-70 43. 2 56-60 38—40. 2 D 27. 3 grof 34. 3 fijn 21—24. Brederode 3 gr. 28. Aardappelen 1 16, 2 12, drielingen 6. BI. druiven 1 207—212, 2 170 Groenten. Savooiekool 14—18. Bloemkool 1441. Boerenkool 11. BosselderJJ 6:,i—7'/;. Knolselderij 13—14- Prei 33. VEILING TERNEUZEN Per 100 tuks Glassla 12—16. Sla 350 Per stuk Bloemkool A 4366, idem B 3141, idem C 17—25, afwijkend U15 Knolsel derij 2—22. Per bos - Selderij 9—13. Kro ten 2 16. Per kg -- Andijvie 7—23 Savooie kool 27—26. Wittekool 26—27 Waspeen 27 —28. Breekpeen 15—29 Prei 2512. Knol selderij 22—24. Spruiten 22—74. Tomaten CC 49. Uien 13—15. Witlof 1.04—1.29, afwij kend 67—100 Peren Golden Delicious, klasse 1 86-85 68, 75-80 74, 70-75 74, 65-70 63. 60-65 51. klas se 2 80-85 57-62, 75-80 61—57, 70-75 60—69. 65-70 54—62 60-65 51—53. 2 D 36. grof 47— 52, fijn 38. Goudreinetten, klasse 1 85-95 47, 75-85 48. 65-75 39, klasse 2 85-95 42. 75- 8f 46, 65-75 37, 2 D 26—28, grof 36. fijn 26— Laxton Superbe 2 75-80 47, 70-75 52, 65- 70 43, 60-65 37, grof 28. fijn 28 Jonathan 1 80-85 60, 75-80 60—67, 70-75 61—65. 65-70 59—60, 60-65 52. 2 D 36, grof 53. fijn 38. Peren Saint Remy. fijn 25—26. VISMIJN VEERE 13 november- 1400 kg exportgamalen 1-73 —2.28. 89 kg bot 49—79. 6 kg tong 1.78— 4.01. 11 kg rog 23 91 kg wijting 28—51. VEILING V.V.Z.B. GOES 13 november Groenten per st. Bloem kool A I 66—80, A II 48—01. B I 30—50, E U 18—38. C I 27. afwijkend 20—47. Knolselderij 8—26 Kropsla 7—8 Pei bos: Wortelen 35. Selderij 11 Kroten 4 Per kg: Spruiten n 53-63. B 28—36. afwijkend 25—32. Groene savooiekool 10—28 Rode kool 33—35 Wittekool 22—23 Boerenkool 22—23. Andijvie U—23. Uien 10—14 Prei 34—53 Peen I 26—35. n 22- Tomaten 30— 55. Spinazie II 37. Black Alicante 210— 224- ZONDAGSDIENSTEN ARTSEN. Middelburg: dokter C. F. Frumau. Groen markt 17, tel. 2635: Vlissingen- dokter R- Crippeling. Badhuisstraat 121. tel 2190: Veere Serooskerke en Oostkapelle dok ter J. W- Oosterhoff, Veere. tel. 0 1181 271; Zoutelande, Koudekerke en Westka pelle: dokter L. Sloos, Koudekerke. Mid- delburgsestraat 1, telef. 0 1185—231. Apotheek Middelburg: Ilummelen, Markt 69, tel. 2134; Vlissingen: J. H. Tan—Meyer, Singel 60, tel. 2025. Nagekomen advertentie Heden overleed zacht en kalm onze lieve man en vader, behuwd- en grootvader CORNELIS HENDRIK KOK, in de leeftijd van ruim 85 jaar. Goes: A. J. Kok-Visse- Vlaardingen: P. F. J. Kok M. A Kok-Boos Vlaardingen: I. Kok Goes, 13 nov. 1959 Westsingel 164 De begrafenis zal plaatsvinden op dins dag 17 nov. 1959 op de algemene begraaf plaats te Goes Vertrek van sterfhuis te 2 uur Heden overleed, nog vrij plotseling, onze lie ve man, vader, groot vader, broeder. be- huwdbroeder en oom. de heer martini; s tielrooy, op de leeftijd van 62 jaar (Jit aller naam: J. TieJrooy-van Ruijve Vlissingen. 13 nov '51 Koudekerkseweg 98 De teraardebestelling zal plaatshebben op maandag 16 nov. a.s., des namiddags om 2 uur vanaf Koudekerk seweg 98. Liever geen bezoek. Geen bloemen. Aih-rrlfnitlh Zondagsdienst Taxi's Middelburg VAN DOESELAAR, tel. 2158. TRIO TAX. tel. 2600.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 19