Rowenta AUSTIN RUIM VEERTIG JAAR RODE- KRUISWERKER IN KAPELLE STAATSBOSBEHEER LEGT RECREATIEGEBIEDEN AAN CHRISTELIJK-HISTORISCHE KAMERLEDEN IN SLUISKIL RAAD SAS VAN GENT KEURDE SLUITENDE BEGROTING GOED VRIJDAG 13 NOVEMBER 1959 PRO V I N C I ALE ZEEUWSE COURANT „IK VOELDE HET ALS EEN BEHOEFTE"... Fruitkweker C. Traas werd in 1916 colonnelid DE FRUITKWEKER C. Traas (62) te Kapelle-Bieze- De waarnemend kringcommissaris in Zeeland, mrJ. J. van der Weel Cop de foto rechts) speldde de heer C. Traas, als waardering voor zijn ffS-jarige arbeid voor het Rode Kruis, de medaille van ver- linge is een Rode-Kruisman die"*'e in si!"er °p %ot"p.z.a.J in hart en nieren! Hij mag «O fwak" hebben voor de of wj meIdae 2ich ua christelijke kleuterschool, bij het Rode Kruis. Hij werd op- waarvan hij meer dan 30 iaar genomen in de colonne Kapelie. Tj Er was spoedig werk aan de win- bestuurshd IS geweest, de kei, want bij duizenden tegelijk Vereniging voor Wijkverple- Stroomden vluchtelingen uit Ant- eine- waarvan hii than* nnp- werPen de liaven van Hansweert gmg, waarvan mj mans nog binnen. Lang kon het Ro,ie itruis voorzitter IS, mag Zijn bijzon- evenwel geen beroep doen op de- dere aandacht hebben, niets ?S.^t8te£eJld£ want in 1917 werd de heer Traas opgeroe- ngt nem eenter zo na aan bet pen om zijn dienstplicht te ver- hart als het Rode-Kruiswerk. Hi] kreeg In militaire dienst de Drieenveerti0 jaar geleden gelegenheid te studeren en de Schaarde de heer Traas zich rang yan onderofficier bij de ge- als jongeman van 19 jaar on- der het vaandel van het Rode heel wat kennis bijgebracht. Het Kruis en nog altiid trekt hii is hem vaak uitstekend van pas „Jan,a gekomen. In de oorlogsjaren 1940- er met groot enthousiasme 1945 moest hij wekelijks daad- op uit. werkelijk optreden. In liet begin Precies vijf jaar geleden richtte ^an de oorlog heeft hij tientallen hij in Kapelle-Biezelinge een af- Franse gewonden verpleegd later deling van het Rode Kruis op, meer burgers en ook wel Duitse waarvan hij voorzitter is. Het ve- soldaten, die bij beschietingen of Ié werk, dat de thans 62-jarige bombardementen waren gewond, fruitkweker in de loop der jaren Nimmer deed men een vergeefs voor deze organisatie heeft ge- ,'°eP.°P df thans reeds gnjzen- daan is tijdens de eerste lustrum- d? fruitkweker. Altijd stond hij viering van donderdagavond op k;aar eaa gewonde bij te bijzondere wijze gehonoreerd. Hij staan Niet ze den ging hij met ge- is namelijk begiftigd met de op v?« voor leve" één na hoogste onderscheiding P^RRts waar een gewonde lag. Het van het Rode Kruis, de medaille ^aren bewogen jaren, maar fruit- van verdienste in zilver. Deze on- l^aker-Rode-Kruxshelper r Traas derscheiding is het beste bewijs, heeft er keel wat mensenkennis dat de heer Traas zich gedurende "iee Opgedaan. „En dan de dank- 43 jaar bijzonder verdienstelijk- Paarhe'd vaI> deze mensen!" ver heeft gemaakt voor het- Rode telde hij. „Zelfs nu nog, vijftien Kruis. Elders in dit blad is over üaaF na de oorlog, heeft hij con- de uitreiking meer te lezen. tact met mensen, die hij op eni- „Ik heb van jongs af aan een Serlei wijze heeft geholpen, „zwak" gehad voor het Rode Waarom hij dat allemaal heeft Kruis", vertelde ons deze sym- ?edaan beb het als een be- pathieke fruitkweker en zijn hoefte gevoeld Ik kon eigenlijk vrouw voegde eraan toe: „Hij laat met anders. Het heeft me altijd er al het andere werk voor lig- vgeI voldoening geschonken", gen!" De heer Traas vindt het Vijf jaar geleden heeft de heer alleen maar jammer, dat hij Traas een afdeling van het Rode niet nog méér werk heeft kunnen Kruis in Kapelle-Biezclinge-Scho- verzetten. Maar ja, hij had ook re opgericht. Dankzij de laatste zijn plichten als fruitkweker én ledenwerfactie telt zij nu al rond als huisvader én ten opzichte van 450 leden. Er is ook een ruim 25 tal van andere verenigingen. man sterke colonne en bij de jaar- In vele fruitteeltorganisaties, Ujkse inzameling van het Rode commissies en instellingen heeft Kruis staat de afdeling hoog ge- hij zitting en dat vergt ook héél noteercL Dank zij de initiatieven wat tijd. van „veteraan" Traas heeft de ge- HTJL.P IN OORLOG meente Kapelie een groeiende en Nauwelijks had de jeugdige Traas bloeiende afdeling, die in Zeeland in 1916 zijn E.H.B.O.-diploma be- goed aangeschreven staat! Museumplannen weer actueel Interim-rapport commissie Zeeuws Genootschap Tijdens de deze week gehouden bij eenkomst van het Zeeuwsch Genoot schap der Wetenschappen heeft de voorzitter, mr. J. Moólenburgh, en kele mededelingen gedaan over het werk van de reorganisatiecommissie van het Genootschap. Zoals men weet werd tijdens de in het voorjaar ge houden ledenvergadering besloten tot instelling van deze commissie, die zou moeten nagaan in hoeverre het werk van het Genootschap in nieuwe banen kan worden geleid. Mr. Moolenburgh deelde mede, dat de commissie het bestuur een interim rapport heeft uitgebracht met be trekking tot het museum. Zij advi seerde de destijds afgebroken onder handelingen met het provinciaal be stuur en de gemeente Middelburg over de stichting van een oudheid kundig-historisch museum opnieuw te hervatten. Op grond van dit rap port heeft het bestuur van het Ge nootschap zich tot het provinciaal bestuur gericht met het verzoek of dit wilde nagaan of hier bepaalde stappen waren te nemen. Op verzoek van Ged. Staten is er een bespreking gehouden, waaraan een delegatie van G.S., het college van B. en W., verte genwoordigers van het Genootschap, alsmede deskundigen van het rijk hebben deelgenomen. Van de zijde der provincie en gemeente is thans toegezegd dat deze aangelegenheid opnieuw in studie zal worden geno men. De reorganisatiecommissie gaat in middels verder met haar werkzaam heden en zal te zijner tijd een eind rapport indienen over de andere functies van het Genootschap. Botsing tussen vrachtauto en autobus te Biezelinge Donderdagochtend ontstond op de rijksweg even voor het kruispunt Smokkelhoek te Biezelinge een aan rijding tussen een vrachtauto van de firma Van de S. uit 's-Heer Arends- kerke en een autobus van de A.M.Z. Er deden zich geen persoonlijke onge lukken voor, maar beide auto's liepen belangrijke schade op. De bestuurder van de vrachtauto, de heer K. uit Helnkenszand, moest af remmen toen het verkeer voor hem vaart verminderde. Bij het remmen slipte de auto van de heer K. naar het linkerweggedeelte, juist toen uit tegenovergestelde richting de bus naderde. De bestuurder van deze au tobus, de heer W. uit Hansweert, week uit naar de grasberm, maar kon een aanrijding toch niet voorko men. Voorzitter Rode Kruis Kapelie onderscheiden Medaille van verdienste in zilver voor 43 jaar dienst Het hoogtepunt van de eerste lus trumviering van de afdeling Kapelle- Biezelinge en Schorc van het Neder landse Rode Kruis, donderdagavond in het verenigingsgebouw „Obadja", was de uitreiking van de medaille van verdienste in zilver aan de afde lingsvoorzitter, de heer C. Traas. De waarnemend kringcommissaris van Zeeland, mr. J. J. van der Weel speldde de heer Traas de onderschei ding op de horst. Naast de onder- schelding overhandigde mr. Van der Weel de heer Traas ook nog een oor konde. Vervolgens schetste de onderscheide ne de geschiedenis van de afdeling. Een van de wensen noemde spreker het bezit van een eigen gebouw. De voorzitter werd vervolgens toege sproken door de inspecteur, de heer J. D. de Visser Smits, die „dokter" Traas een aandenken gaf. Nadat men de heer Traas staande het Zeeuwse volkslied had toegezon- §en, spraken achtereenvolgens nog urgemeester H. G. van Suylekom, de toegevoegd officier-instructeur de De eerstaanwezend Ingenieur der Genie te Bergen op Zoom heeft woensdagochtend het eenjarig on derhoud van militaire gebouwen en werken te Middelburg, Vlisslngen, West-Souburg en Arnemuiden aan besteed. Voor dit project waren twaalf gegadigden. Er werd als volgt heer J. A. Viergever, de kringsecre- I ingeschreven: J. Geschiere, Middel- (Advertentie) kla«e apa GRATIS Wuwenhoud<* b\) 500 8^1— P sprooki"", A'L Onderhoud militaire gebouwen aanbesteed taris de heer A. D. Constandse, de colonnecommandant, dokter I. J. Ris- seeuw en de heer J. J. van Willigen namens bestuur en afdeling. De heer Viergever vertelde, dat de colonne de heer Traas iets had wil len aanbieden en daarom een leden werfactie had gehouden, die 220 nieuwe leden „opleverde". Het leden tal is daarmede gestegen tot onge veer 450. Na de pauze verzorgde het Pirogo- cabaret uit Goes een gezellig ontspan- nïngsprogramma. Smakelijk, gezond en vetarm eten? Dan modern roosteren zonder vet f 110.- burg f. 43.500; C. v. d. Klippe. Vlis- singen f 43.570; B. Stegink, Vlissin- gen f 44.200; J. la Gasse, Koudeker- ke f 44.500; E. G. Lindenbergh, Vlis- singen f 44.750; J. Vos, Tholeh, f 45.270; L. de Jong, Vlissingen f 45.975; J. Wattel Middelburg, f 46.120; L. Dekker Vlissingen, f 46.700; L. van de Klippe Vlissingen, f 46.800; J. Vinke Middelburg, f 47.290; C. Priem Lewedorp, f 47.380. Marinemannen namen te Vlissingen auto weg De Vlisslngse politie is er in samen werking met de Koninklijke Mare chaussee in geslaagd de lieden op te sporen, die begin van deze week de bestelauto van de groentehandelaar De R. in de Van der Manderestraat hadden weggenomen. Zoals bekend, werd de wagen teruggevonden in een sloot langs de Oostsouburgse weg. Een eind verder op deze weg vond de politie echter ook een marine- muts. De eigenaar van deze muts en diens vriend werden opgespoord en toen kwam de lezing van deze ma rinemannen over het gebeurde. Zij vertelden de auto te hebben wegge nomen om naar de marinesteiger te rijden, waar hun schip lag. Zoekend naar een plaats waar zij de auto konden achterlaten, waren zij toen bij het keren achteruit de sloot inge reden. Slot van pag. 1) de overzijde de kant van Schcr- penisse is een kampeerterrein ge dacht. Voorlopig zal hieraan niet be gonnen kunnen worden, omdat eerst het waterpeil in de overgebleven vaargeul ongeveer een halve meter lager moet worden gebracht, daar anders de omliggende gronden te drassig zouden blijven. Verder is er in de Pluimpot, onmid- dellijk grenzend aan de afsluitdam, j een schiereilandje, dat té laag ligt om het met succes te beplanten. Nu reeds is het bij de watervogels zeer in trek. Door er een eilandje van te maken, wil men het daarom bestem men tot een rustige verblijf- cn pleisterplaats voor de vogels. Ouwerkerk Aanmerkelijk groter namelijk 120 ha is het gebied waarover Staats bosbeheer rond de in 1953 gevormde kreken bij Ouwerkerk beschikt. Ook hier wordt een groot gebied gereed gemaakt voor actieve recreatie. In de zogenaamde inlagen tussen de nieuwe- en de resten van de oude zeedijk werd in de afgelopen zomer reeds een ijsbaan aangelegd, terwijl deze winter zal worden begonnen met de egalisatie van de daarnaast gelegen gronden, waarop volgend voorjaar een kampeerterrein van 3 a 4 ha zal worden ingezaaid. Op dit terrein waar ook een be heerdersgebouw en toiletten wor- dcu gesticht, zullen naar schat ting 250 auto's met tenten een plaats kunnen krijgen. Daar dit terrein volgend jaar nog niet klaar kan zijn, zal vóór de zomer van 1960 langs de kreekoever ter hoogte van de caissons, een provi sorisch kampeerterrein worden ingericht om aan de nu reeds gro te vraag te kunnen voldoen. Ten gerieve van de Onwerkerkenaren zelf, zal door het meest westelijke deel van het bosgebied een fiets pad van het dorp naar de punt van Ouwerkerk, de zwemplaats voor de dorpelingen, worden aan gelegd. De twee andere inlagen bij Ouwer kerk, die uit natuurwetenschappelijk oogpunt interessant zijn, zullen met pleister- en broedgelegenheden voor de vogels een klein natuurreservaat worden. Ook in het ingepolderde Dijkwater bij Dreischor moeten de vogelbelan- gen een grote plaats blijven innemen. In het bebossingsplan waaraan thans ONDERZOEK NAAR PROBLEMEN... Nevels rond kanaalplannen oorzaak van ongerustheid Dat de problemen rondom de ver breding van het kanaal van Terneu- zen naar Gent vooral de bewoners van Sluiskil nauw raken, blijkt tel kenmale, wanneer Kamerfracties zich ter plaatse op de hoogte komen stellen. Na het bezoek van de afge vaardigden van de K.V.P. de Anti- Revolutionaire Partij en de Partij van de Arbeid, waren donderdag avond leden van de C-H.U.-fractie uit de Eerste en Tweede Kamer op bezoek. Wederom was de zaal van hotel „Meert" gevuld niet verschei dene tientallen belangstellenden. De delegatie, bestaande uit de heren C. F. van der Peijl, J. de Ruiter en dr. I. N. Th. Diepenhorst van de Tweede- en ir. M. A. Geuze van de Eerste-Kamerfractie en gedeputeerde C. Philipse hadden tevoren met het gemeentebestuur van Terneuzen, ver tegenwoordigers van het Sluiskilse comité en met landbouworganisaties van gedachten gewisseld over de pro blemen in het algemeen Tijdens deze bijeenkomst vestigde de comitésecre taris, de heer J. C. Bleijenbergh de aandacht van de heren op de wens van de Sluiskilse bevolking, om de oude brug niet te doen vervangen door een veerpont, maar door een tunnel voor voetgangers en fietsers. Tijdens de openbare besprekingen gaf de heer Philipse een korte be schouwing over de problemen. „Men kan zich afvragen of de rijkswaterstaat in deze kwestie wel de juiste weg bewandelt", al dus de heer Philipse. „Behalve te onteigenen kan deze dienst ook trachten de in het geding zijnde gronden te kopen". Het was spreker gebleken, dat tegen de kanaalverbreding op zich weinig 1 <?F Handig- snel-economisch - A152 Omnivan 1-tons bestelwagen met ca. ca. 6 m3 laadvolume. AUSTIN vpor letterlijk elk bedrijf ■r Maak gebruik van de unieke Austin-„serviccr vooraf": een objectieve berekening, welk type wagen technisch, com mercieel èn financieel het oc/N l meest geschikt is voor ln d» complete reete van 250 k9 tol 12 ton. Uw bedrijf. (**<|P) Hp R.S. STOKVIS A ZONEN N.V., Aid. Automobielen, Rotterdam. SI bezwaren waren, maar het gaat de bevolking om de ongerustheid in het algemeen. De besprekingen hierover kunnen wellicht leiden tot het stellen van vragen door de Kamerleden aan de minister, zo besloot de heer Phi lipse. Achtereenvolgens werden vra gen gesteld over de cijnsgronden en overige landbouwgronden. Uit de er varing der Kamerleden bleek, dat in bepaalde analoge gevallen, wel bil lijke schikkingen waren getroffen, terwijl daartegenover, zoals onder andere ir. Geuze ter sprake bracht, boeren van het eiland Rozenburg al leen maar de keuze kregen tussen vestiging in de Noordoostpolder of niets. De heer Van der Peijl had bij de beantwoording van de vragen door de heer J. van Dongen in de Tweede Kamer gesteld, de indruk gekregen, dat hier binnenkort wel iets uit de bus zal komen. Suggesties.... Suggesties werden gedaan om te bevorderen, dat ter compensatie van verlies van landbouwgronden, nieutfe gronden zouden worden verkregen door inpoldering van het land van Saaftinge. Anderen vroegen de aandacht voor bespoediging van een nieuwe onteige ningswet, opdat de kanaalzone-gedu peerden daarvan nog zouden kunnen profiteren. Een nieuw geluid in de besprekingen was de term „verwachtingswaarde" van gronden, waarmee die gronden bedoeld werden, waarop in de toe komst nieuwe industrieën kunnen verrijzen. „Hoe lang zal het nog duren, voor een volledig akkoord tussen Neder land en België is bereikt", wilde men weten. Daarover ontspon zich enige discussie, omdat naar de mening der Kamerleden wetsontwerpen over het algemeen bijzonder veel tijd eisen, terwijl uit de vergadering werd mee gedeeld, dat de eerste percelen al in april 1960 ontruimd moeten zijn. Waar begint men?... Waar gaat men beginnen? luidde de andere vraag. Burgemeester Teilegen vertelde, dat in Terneuzen zal wor den begonnen en wel eerst met de nieuwe sluizen. Overigens vond hij het wel belangrijk, dat men spoedig iets naders meedeelt over Sluiskil zelf, omdat het nieuwe uitbreidings plan voor deze plaats daarvan afhan kelijk is. Gedeputeerde Philipse vond, dat er in ieder geval op aangedrongen moet worden, dat althans de onzekerheid ter plaatse zo spoedig mogelijk moet worden weggenomen, door een pre cies aangeven van de juiste beheers- lijn door rijkswaterstaat. BATIG SALDO OP GEWONE DIENST... Dempen van kanaalarm weer op programma De begroting voor 1960, die de ge meenteraad van Sas van Gen> in de dinsdag gehouden vergadering goed keurde geeft, voor wat de gewone dienst betreft, een batig slot te zien van 90.000. De post voor onvoor ziene uitgaven bedraagt 16.943,65. Uit een schrijven ran het ministerie van binnenlandse zaken blijkt boven dien, dat het percentage van de ai- gemene uitkering voor 1960 is vast gesteld op 158 procent van het ba sisbedrag en dat het percentage van de. belastinguitkering op 148 pro cent van het basisbedrag kan wor den gesteld. Door dit „buitenkans je", aldus B. en W. in hun toelich ting op de begroting, kan het batig slot op de begroting voor 1960 wor den geraamd op 100.000 en de post onvoorzien op 21.558,55. Deze ramingen zijn uiteraard geba seerd op de nog steeds van kracht zijnde „oude" financiële verhoudings wet. Voor 1960 zijn onder meer als kapi- taalswerken geraamd het dempen van de westelijke kanaalarm vanaf het sluishoofd tot aan de dam en 't aanleggen en verbeteren van de rio lering en bestrating van de Oostdam en Oostkade. De kosten van beide werken worden begroot op totaal 170.000,—. Het dempen van de westelijke ka naalarm in D.A.C.W.-verband zou de gemeente 245.995 kosten. Van deze plannen werd een. jaar geleden afge zien in verband met ae eventuele mogelijkheid, dat het betrokken ka naalgedeelte door het rijk zou wor den gedempt bij de werkzaamheden aan het kanaal TerneuzenGent. Daar er geen kijk op is. dat dit in derdaad zal gebeuren en Sas van Gent dringend marktterrein en par keerruimte behoeft, heeft het ge meentebestuur de plannen opnieuw ter hand genomen. Inmiddels heeft een firma, die afyalgips kwijt wil, aangeboden beide werken (dempen en in orde bringen van riolering en bestra ting) nit te voeren voor 177.000. Minus de particuliere bijdrage (vnn de Coöperatieve Beetwortel Suikerfabriek) van 20.000 zon dit de gemeente op 157.000 ko men. De heer J XJ. Bockstael (k.v.p.) was geen voorstander van het plan en hij zei meer te voelen voor openbare aanbestedingen. De voorzitter merk te op, dat het nog maar een aanbod van de betrokken firma was en dat men eventueel de riolerings- en be- stratingswerken zou kunnen aan besteden. Bestrating Westdam Verdere kapitaalswerken, die op 't programma staan zijn de bestrating van de Westdam voor 65.000 en de bouw van een woonhuis met serre voor de gemeente-tuinman. In de serre zullen de planten voor plant soenen en parken moeten worden ge kweekt. De kosten van dit laatste project raamt men op 40.000. Voorts wil men overgaan tot het re aliseren van het gehele uitbreidings plan „West". Voor grondverwerving wordt gewerkt, moet daarom met de stichting van een vogelreservaat re kening worden gehouden. Volgend voorjaar komt daar de eerste beplan ting. Deze winter zal ook worden voortgegaan met een verdere bebos sing van het project Schelphoek, waar reeds 20 van de 60 ha werden beplant. Kruiningen Verder gevorderd is men thans met het recreatieobject in de Krulningse polder. De beplanting is er al aardig gegroeid en de speel- en kampeerwei- den zijn klaar. Ook de woning voor de beheerder kwam reeds gereed, terwijl in de kampeerschuur thans de was- en toiletgelegenheden wor den aangelegd. Het kampeerterrein Kruiningen kan daarom in het voorjaar 1960 voor het gebruik worden openge steld. Voorlopig onder beheer van Staatsbosbeheer, totdat blijkt dat er van de zijde van de kampeer ders hiervoor een zodanige grote belangstelling bestaat, dat het terrein met redelijke resultaten door een particulier kan worden geëxploiteerd. Hoewel de landbouw tot dusver vrij gereserveerd stond tegenover de ac tiviteiten van Staatsbosbeheer, mag worden geconstateerd dat ook van die zijde steeds meer medewerking wordt verkregen. Op Schouwen-Dui- veland bijvoorbeeld heeft thans meer dan de helft van de bedrijven een ge heel nieuwe en geslaagde beplanting gekregen. In Ouwerkerk en Nieuwer- kerk zijn reeds alle bedrijven be plant. Intussen gaat de wegbeplanting in het kader van de herverkaveling op haar eind lopen. Op Schouwen en in de Zak van Zuid-Beveland is men bijna gereed; alleen op Tholen moet nog een en ander worden beplant. Zo levert Staatsbosbeheer ook haar bijdrage aan het miljoencmverk om agrarisch Zeeland niet alleen doel matiger, maar ock op vele punten aantrekkelijker te maken. (Advertentie) Zeeuwse kinderen geven raad aan St.-Nicolaas §1 Dat de traditionele intocht van j§ p Sint Nicolaas in Amsterdam de belangstelling van vrijwel s alle schoolgaande kinderen in H het land heeft blijkt elk jaar m opnieuw en ook ditmaal zijn er HI ln de hoofdstad uit alle wind- H streken alweer reacties op het komende feest binnengekomen. De brieven worden gewoonlijk H gericht aan de burgemeester met het verzoek deze zo spoe- eê dig mogelijk aan de Sint te H overhandigen. 1 Een van deze reatcies is een dikke enveloppe met tekenin- gen van de 68 leerlingen tel- =e eë lende openbare lagere school te Ossenisse in Zeeuwsch-Vlaan- deren. Een van de kinderen e; geeft in zijn brief aan de Sint de raad als hij naar Ossenisse komt over Antwerpen te rei- H :jj; zen, omdat de veerdienst naar ee Zeeuwsch-Vlaanderen „duur en ongeregeld" is. p De tunnel in Antwerpen ls veel ee voordeliger", zo prijst het kind de omweg door het land van §f p onze zuiderburen aan. Ingeslo- ten in de brief sturen de kin- deren van Ossenisse een kaar- p tje voor het veer, ingeval Sint- p Nicolaas toch mocht besluiten over de Westerschelde naar p Zeeuwsch-Vlaanderen te rei- ee zen. p liiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiif Eerste winteruitvoering van kunstkring Oostelijk Zuid-Beveland De kunstkring „Oostelijk Zuid-Beve land" organiseert maandag a-s. haar eerste winteruitvoering in het dorps huis te Kruiningen. Opgevoerd zal worden „Esmeralda" door „De Speelkamer" met in de hoofdrollen Fien Berghegge, Paul Storm en Ro bert Sobels, onder regie van Guus Hermus. zal 186.036 moeten worden uitge- feven, het bouwrijp maken zal 325.483,30 vergen. Tenslotte werden oosten geraamd van 200.000 en 150.000 respec tievelijk voor de bouw van een bij zondere r.-k. lagere jongensschool en de verbouw van de bijzondere r.-k. lagere jongensschool ,die in gebruik zal worden gegeven aan het bestuur van de r.-k. lagere meisjesschool. De raad besloot 'n lening ran 23.000 te sluiten bij de N.V. Bank voor Ne derlandse Gemeenten ten behoeven van modernisering ran het gymnas tieklokaal in de openbare lagere school. Met dezelfde bank zal men een rekening-conrantovereenkomst afsluiten voor een maximumbedrag van f 150.000. Voor aanschaffing van een perslucht installatie en ander materieel voor de brandweer werd 4000 gevoteerd ten laste van de begroting 1960.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 21