NIEUWS UIT DE KERKEN LEGER DES HEILSKORPS IN YERSEKE BESTAAT 70 JAAR WALCHEREN MARKTBERICHTEN ZONDAGSSCHOOLVERENIGING TE BIEZELINGE OPGEHEVEN Gemeentebestuur Middelburg ontving „De Melomanen' DONDERDAG 12 NOVEMBER 1959 AC/ALA 6 U iv is it V O U H A N 1 NU VEEL STEUN VAN BEVOLKING Heilssoldaten werden in beginjaren gemolesteerd Het korps Yerseke van liet Le ger des Heils maakt zicli op om aan het eind van deze maand zijn zeventigjarig bestaan te vieren. Op 28 november 1889 opgericht is het korps langza merhand en vaak tegen de ver drukking m gegroeid tot een „afdeling" met bijna honderd soldaten. Het Leger des Heils heeft in de afgelopen 70 jaar een aparte plaats verworven in de genieenschap van Yerseke. Dat is weer gebleken tijdens de extra collecte, die in verband met de viering van het zeventig jarig bestaan is gehouden. Me de dank zij ook de giften uit de bnurtgemeenten, zal men in staat zijn nieuwe stoelen en een kachel in het gebouw aan de Dominïcusstraat te plaatsen. Een beter jubileumgeschenk kunnen de Yersekse Heilssolda ten niet verlangen Dat is vroeger wel eens anders ge weest. De eerste dertig jaar van zijn bestaan heeft het korps met vele moeilijkheden te kampen gehad. Het van de Vrij Evangelische Gemeente gekochte kerkgebouw is vaak het to neel geweest van wilde taferelen Want in de eerste decennia moesten tal van inwoners van Yerseke niets van het Leger des Heils hebben. Kort na de oprichting gebeurde het, dat de soldaten werden gemolesteerd. De muren van het Heilsgebouw werden met teer besmeurd, de ramen stuk gegooid en de diensten verstoord. De officieren waren in hun eigen woning ook al niet meer veilig. Met planken moesten zij de ramen van hun woningen beschermen. ■Onvoldoende politietoezicht was er oorzaak van, dat de herrie op een zondagavond haar hoogtepunt bereikte. De deur van het gebouw werd eenvoudig uit de hengsels gelicht en onder het uitroepen van luide kreten stormden enkele tien tallen raddraaiers de zaal binnen, die alles kort en klein sloegen. Hoewel het korps nog vele jaren lang moeilijkheden ondervond van de zijde ran een aantal inwoners van Yerseke, braken er allengs betere tijden aan. Arbeid De doelstellingen van het Leger des Heils: het evangelie verkondigen en hulp bieden, waar nodig was, kregen meer en meer gestalte. Dank zij de ze arbeid breidde het aantal soldaten zich gestaag uit. Ook de samen komsten trokken grote belangstel ling. Het Heilsgebouw was vaak tot de laatste plaats bezet. Soms bedroeg het aantal bezoekers meer dan vier honderd, van wie velen niet kwamen om het evangelie te horen verkondi gen, maar om de orde te verstoren. Dank zij het optreden van de officie ren, die in die tijd de leiding hadden, bleef het bij rumoer. Na de Eerste Wereldoorlog was alle verzet tegen het Leger des Heils opgegeven en kon het korps tot volle ontplooiing komen. Uit de twintiger en dertiger jaren dateren o.m. de openluchtsa menkomsten, die soms meer dan dui zend bezoekers trokken. Deze „gou den tijden" zijn nu voorbij, maar er is nog een goede kern overgebleven. Het korps bestaat thans uit bijna honderd soldaten, onder leiding van twee vrouwelijke officieren, kapitei- ne C. J. Bijl en luitenante W. v. d. Hurk. Korpssergeant-majoor is de bejaarde K. de Visser, die reeds meer dan veertig jaar bij het Leger des Heils is. „Er zijn zelf Heilssol daten, die hun vijftigjarig jubileum reeds hebben gevierd", zo vertelde de sergeant-majoor, die ons aan de hand van het jubileumboek een en ander over de geschiedenis van het korps vertelde. De viering van hot 70-jarig- bestaan zal op zaterdag 21 november star ten. In het weekend van 21 en 22 november komen de kadetten van de William Booth Kweekschool naar Yerseke. Dinsdag 24 november is er een feestelijke samenkomst, die ge leid wordt door enkele oud-officieren van het korps, en op 26 november is er een bijeenkomst, die wordt geleid door de huidige officieren. De eigen lijke jubileumviering is 28 november. Zo zal tijdens het weekend van de 28e en 29e november commandant Ahlberg de samenkomsten leiden. Het muziekkorps uit Middelburg ver leent medewerking. 'S? de échte eierbeschuit Scheepvaartberichten VUssingen aangekomen op 10-11: Mar Ro- jo, Melllla; Taraan, Breskens; Campano, Antwerpen; Zeevaart, Antwerpen: Wo- landa, Antwerpen; 11-11: Make, Antwer pen; Azahar; Antwerpen; Tempo D, Ant werpen: Amstelstroom, Amsterdam; Ko- ra, Boston. Vllsslngen vertrokken op 10-11: John V. Cork; Narwal, Kiel; Mar Rojo. Emden: Campano. Genua; Zeevaart, Mlddlesbo- rough; Wolanda, Uetesen; Wulp, Gent; 11-11: Kora, Hansweert. Gepasseerd naar Antwerpen op 10-11: Orestes, Las Palmas; Denzo, Londen; MIDDELBURG „Middelburgse Boys" hield feestavond Dezer dagen hield de V.V. „Middel burgse Boys" in de zaal „Mercurius" de eerste feestavond van het nieuwe voetbalseizoen, waarmee de feest commissie, bestaande uit de heren C. de Looff, G. Otte en R. van Hoepen, veel eer heeft ingelegd. De avond werd geopend door de voorzitter, de heer Doornik, waarna het Goese to neelgezelschap „De Vagebonden", die op verdienstelijke wijze het blijspel „Aardappelen" opvoerde. Tijdens de pauze, die muzikaal werd opgeluisterd door het accordeonisten duo Leo en Leni van der Welle, werd een grote verloting gehouden. Na afloop dankte de heer C. de Loof namens de feestcommissie de spelers voor hun spel. Deze feestavond werd besloten met een bal, waar de Goes- se band „The Black en White Swin gers" het muzikale gedeelte voor hun rekening namen. De leiding van dit gezellig samenzijn berustte bij de heer J. Geers. VUSSINGEN Uitreiking Landsteinerpenning en -plaquette Het bestuur van de afdeling VUssin gen van het Nederlandsche Roode Kruis zal zoals gemeld van avond (donderdagavond) in het Scheldekwartier de Landsteinerpen ning en -plaquêtte uitreiken aan een zeventigtal donors. De plechtigheid begint des avonds om 8 uur. OOSTKAPELLE Ringmiddag te Oostkapelle voor jeugdclubleden C.J.V. Dezer dagen hielden de jeugdcluble den van net C.J.V- hun jaarlijkse ringmiddag in het verenigingsge bouw te Oostkapelle. Deze middag werd geopend met een liturgie, die gewijd was aan de we- reld-bonds-gebedsweek. Hierna was er samenzang onder lei ding van de presidente van do ring, mevr. De Wolf. Verder werd er een landenspcl gespeeld, waarmee Oost kapelle, de gastvrouw, het wisselleer won. Er werd afscheid genomen van de penningmeesteresse mevr. Hornstra en haar opvolgster mej. Lievense van Westkapclle werd aan ,de meisjes voorgesteld. Als blijk van waarde ring werd mevr. Hornstra een gram mofoonplaat aangeboden. De middag werd besloten met het zingen van het hand-aan-handlied. Burgerlijke stand VLISSINGEN. Bevallen: A. C. v. d. Ketterij—Van Scha- gen, z.; P. M. G. Leeuwenburgh—Tem merman, z.; T. Kloet—Abrahamse, z.; E S. C. Izeboud—De Rijke, z.; P de Co- ninckGeschlere, d. Ondertrouwd: S. van der Heijden, 22 jaar en A. s. de Bruijne. 13 jaar; B. Verhoeven, 20 jaar en C. M. v. d. Linden, 19 Jaar; J. c. Keppcl, 23 jaar en M. Steketee, 23 jaai. Getrouwd: M. c. Vuijk, 19 jaar en M. Ize boud, 22 jaar; K. v. d. Gruiter, 26 jaar en J. C. van Maris, 21 jaar. Overleden: J. D. Schuijt, 85 jaar, vvedn. van P. Dlngemanse; C. Vosa, 80 jaar, wed. van C. de Ruijter; M. W. E. Millenaar. 61 Jaar, e. van M. C. Rlemens; C. J. E- Fritz. 62 Jaar. wed. van M. C. Muste; A. C. den Outer, 69 jaar, wed. van J. M. van Zalen. Officiële publikatie VLISSINGEN. HINDERWET. B. en W. van VUssingen. gelet op art. 12 der Hinderwet, brengen ter openbare kennis, dat bij hun besluit van 10 no vember 1959 aan Shell Nederland N.V. te 's-Gravenhage op de daarbij gestelde voorwaarden vergunning ls verleend tot het uitbreiden van de benzinepomp- installatie door plaatsing van een 6000 liter tank voor opslag van superbenzine en een elektrische dubbelpomp ter ver vanging van de enkele pomp op het per ceel, kadastraal bekend gemeente VUs singen. sectie A no.'s 3256—3261—3262— 3308 plaatselijk gemerkt Scheldestraat i.rs. 96—98. Vllsslngen, 12 november 1959. ZEEUWSCH-VLAANDEREN Druk begrotingsdebat in raad Sas van Gent Tijdens de dinsdagavond gehouden begrotingsvergadering van de ge meenteraad van Sas van Gent brak de heer J. M. C. de Rijk (kath. par tij) een lans voor het onderwijs, daardoor de ingebruikneming van de nieuwe lagere school diverse posten lager werden geraamd. Deze posten zijn weer van grote invloed bij het bepalen van de subsidie van het bij zonder onderwijs. Met steun van all< fracties werden de begrotingsbedra gen met duizend verhoogd, waarmee Sas van Gent een voorbeeld wil geven aan omliggende gemeenten, die zeer lago uitkeringen verstrekken. De heer L. P. S de Meijer (g.b.) drong in zijn beschouwing aan op de boiiw van een r.-k.-jongensscnool. Verder sprak de heer De Meijer spe ciaal over de kanaalverbreding, waar in hij vele mogelijkheden ziet voor Sas van Gent Hij adviserende een raadscommissie in te stellen, die zich met deze kwestie zou inlaten. Daar hij voor de periode, dat het kanaal wordt verbreed een stormachtige ontwikkeling voorziet, wilde hij afie gronden in eigendom doen verkrijgen tot aan de wijk Valk en in de toe komst de zogenaamde Schaapsmenne doortrekken naar de rijksweg langs het kanaal. Hierdoor zou Sas van Gent dan een nieuwe toej krijgen. Vervolgens zei de heer Meijer, dat de ideale binnenhaven die men door het afsluiten van de twee de kanaalarm verkrijgt moet worden benut voor de z.g.n. „natte" in dustrie. De heer M. P. de Groff hield ook de vestiging van de „kleinindus- trie" in het oog. terwijl de heer J. de Braai (prot. christ.) zijn beschou wing geheel liet gaan over het be jaardencentrum. De heer W. H. M. Colsen sprak in het bijzonder zijn misnoegen uit over de gang van za ken bij het bejaardentehuis. Bij de rondvraag werd door de heer De Meijer nogmaals geïnformeerd naar de mogelijke faciliteiten bij industrie vestiging. Het algemeen oordeel is, dat wanneer men met concrete plan nen op tafel komt men wel iets kan bereiken. Bevestiging en intrede kandidaat J. de Vries Zondag 15 november a.s. zal de nieu we predikant bij de Gereformeerde Kerk te Aardenburg, kandidaat J. de Vries uit Oostzaan, zijn intrede doen. Prof dr. J. Bavinck, zal hem deze dag in het ambt bevestigen. SINT-JANSTEEN Ouderavond voor gidsen- pioniersters en kabouters Zaterdag a.s. wordt in het jongens- patronaat te St.Jansteeü een avond gegeven voor de ouders van gidsen- pioniersters en -kabouters. Hiervoor zijn verschillende toneel- en zangstuk, jes ingestudeerd. Een met al beloofd dit een zeer gezellige avond te wor den. Li Bennekom, Hamburg; ll-ll: Meidoorn- singel, Rotterdam; Tromp, Londen-Gent; Hilda, Boston; Isola, Amsterdam; Lek haven, Rotterdam; Start, Rotterdam; Volente, Shoreham-Breskens. Gecasseerd van Antwerpen op 10-11: Achilles, Rotterdam; Loenerkerk, Lon den; Steenbergen, Belfast; Muphrld N, Rotterdam; Odlle R, Fulham; Alamak, Rotterdam; Bermuda, Scheveningen; Hen- Ja, zee; wilhelm Comelis, IJmulden-Ter- neuzen; Helloo, Rtoterdam-Gent; Morag zee-Gent: Dlnteldijk, Rotterdam: 11-11: Rlfo An, Koblng; Lemsterkerk, Rotter dam; Applngedam, Rotterdam; Sanden- burgh, Stockholm; Gronltas, Grange mouth; Olive, zee; Bevesler, zee; Merwe- de, Amsterdam. WEGENS GEBREK AAN LEIDING „Het Mosterdzaadje" werd bijna een eeuw oud De interkerkelijke zoudagsschoolver- eniging „Het Mosterdzaadje" te Bie- zclingo heeft na 95-jarige arbeid op gehouden te bestaan. Niet omdat er geen liefhebberij meer is van de zijde der ouders om do kinderen naar de zondagsschool te sturen, integendeel er waren tot nog loc nog altijd een negentig kinderen, die zondag aan zondag getrouw de school bezochten. Het euvel ligt in het gebrek aan lei ders. Op 8 november werd men ge dwongen de zondagsschool te sluiten. Voor goed? De laatste overgebleven leider, de heer A. Gijzel, hoopt van niet. Zeer veel kinderen uit gezinnen van verschillende kerkelijke richtingen hebben de zondagsschool bezocht. Omdat enkele jaren terug ook de Ge reformeerde Kerk een zondagsschool stichtte, werd het karakter van in terkerkelijk wat gewijzigd, doch het bestuur trachtte het beginsel vast te houden. Nu was er nog een tiental kinderen uit andere dan nervormde kring op de zondagsschool. Toen de heer M. Weststra te, die sinds januari 1959 leider was, op zondag 8 november afscheid nam wegens vertrek naar elders, heeft de heer A. Gijzel, die reeds 18 jaar aan do zondagsschool verbonden was als voorziter en leider, het zware besluit moeten nemen, de zondagsschool op te heffen, omdat hij het werk niet alleen aan kan. „Het Mosterdzaadje" heeft nog en kele eigendommen en aan kas- en banksaldi is er een bedrag van onge veer 500,Blijkens het reglement zal dit vervalen aan de Nederlandse I de heer Van Gorp Zondagsschoolvcreniging. 1 voerd. Waar dering voor bezoek van Gentse toneelgroep Woensdagmiddag heeft het gemeen tebestuur van Middelburg de Gentse toneelspelers- en speelsters van de Koninklijke Maatschappij „De Me lomanen", die hun tradtioneel gewor den jaarlijkse bezoek aan de Zeeuw se hoofdstad brachten om hier op te treden, officieel in het stadhuis ont vangen. 's Avonds volgde hierop de opvoering van Shaw's „Candida" in de Schouwburg. In zijn welkomstwoord noemde Mid delburgs burgemeester mr. Joh. de Widt dit jaarlijkse contact tussen bei de steden, Middelburg en Gent, een zeer prettige gewoonte, die hij op hoge prijs stelde. Verder stipte hij aan, dat er over en weer altijd goe de relaties- zijn geweest. Ook de voorzitter van „De Meloma nen" de heer A. E. de Frenne, die vervolgens sprak, roemde de vriend schappelijke betrekkingen tussen Gent en Middelburg. Voorts toonde hij veel waardering voor het pio- nierwerk van „Het Middelburgs Di lettanten Toneel" (H.M.DT.) dat al sinds jaren als gastheer in Middel burg optreedt. Verder wees hij erop, dat dit niet de enige „uitstapjes" van de Gentse toneelvereniging zijn. Reeds vóór de Tweede Wereldoorlog onderhield men nauwe betrekkingen met o.a. Frankrijk. Noorwegen en Duitsland, waar men ook verschil lende malen optrad. In 1947 is men voor het eerst naar Middelburg» geko men. Tevens bracht hij hulde cn dank aan het Middelburgs gemeentebestuur voor de hulp en de belangstelling, die voor deze uitvoeringen wordt ge toond. De heer De Frenne verbond de wens aan zijn dankwoord dat er nog meer uitwisselingen zullen vol- Van onze adverteerders „Het Zaadhuis" opende nieuw winkelpand Kanaries in grote, luchtige kooien fluiten lustig hun lied temidden van toonbankenvol met vlsvoer, halsban den voor honden, plantenzadon en dergelijke. Het is bij de heer A. van Gorp, die woensdagmorgen in de Ho- beinstraat tc VUssingen een modern geoutilleerd „Zaadhuis" ljeeft ge opend, waar alle mogelijke voedings middelen en ander artikelen voor huisdieren zijn te vinden In vergelij king met de oude winkel aan het Groenewoud heeft de eigenaar thans een enorme ruimte-winst geboekt, die een vlotte bediening van de klanten ten goede zal komen. De vernieuwing van net interieur van het pand heeft j eheel zelf uitge- gen zoals tussen H.M.D.T- en „De Me lomanen" meer dan tussen andere amateurgezelschappen in Nederland en België. Als laatste sprak de voorzitter van H.M.D.T., de heer W. de Pagter, die in deze uitwisseling tussen beide to neelgezelschappen een kleine mani festatie zag van vriendschap en goe de nabuurschap, niet alleen tussen Gent en Middelburg, Vlamingen en Zeeuwen, maar ook tussen België en Nederland. VEILING „WALCHEREN" G-A. MIDDELBURG. II november Fruit: Black Alicante 237- 242. Tomaten A 80-82 C 59 CC 42. Ap pels: Goudretnettcn I en II 75-35 38. en op 39. 75-80 38, 65-75 33—37, II D 20—28. III 26—39- Jonathan I en II 70-75 50—32. 65-70 50, 60-65 42, II D 34. III 32—51. Gol den Delicious I en H 75-80 72. 70-75 70—71, 65-70 69. 60-65 61, III 39—58. Lombarts Cal. ville I en II 70-80 46. 60-70 45, III 44 Coxs Orange Pippin X en H 60-65 62. Ap pels val en kroet 9—33. Peren: Comtesse de Paris I en II 55-65 16—18, U D 13—14. III 11—34. St. Remy I en II 65 en op 23 Et D 25. III 25—30 Gieser Wildeman I en n 50-55 39—41, II D 29—34. III 26—37. Pe ren val en kroet 7—31. Groente: Glassla 7—17. Natuursla 3—7 Bloemkool 3 stuks per kist 39—72, 4 stuks per kist 37—04, 6 stuks per kist 2G—54, 8 stuks per kist 16— 36. AOdiJvle 7—23 Spinazie 77—104 Kas- prlnsessen 129—161 Kassnljbonen 146—148 Savooiekool 26-38 Rodekool 24—36 Wit- tekool 21—25. Boerenkool 20—32. Spruiten 86—99. Prei 3415. Uien per kg 22—29. Waspeen 2139. Breekpeen 16—24. Bos- peen 20—35. Boskroten 16—24. Veldsla 36— 45. Bosradijs 9—17. Witlof 102—134. EIERNOTERINGEN BERGEN OP ZOOM. Elernoteringen van de Coöp. Wouwse Melkinrichting Bergen op Zoom In gaande donderdag 12 november 1959. Prijsklasse 0: 21 cent; I: 20 cemt II: 1" cent: IH: 17 cent; IV: 16 cent; V: 15 cent. VISMIJN VEERE. 11 nov. Aangevoerd: 4719 kg exportgar nalen 1.10—1.47; 166 kg schar 40—68; 263 kg bot 33—57; 19 kg tong 1.23—4.40; 19 kg rog 23—28 36 kg ongesorteerde vis 26— 1.47; 541 kg wijting 16—17; 29 kg kabel jauw 47—70; 2 kg paling 2.51—3.00; 277 kg doorgedraaide vis. ZUID-BEVELAND GOES Wethouder J. H. Roose sprak voor Goese K.A.B. „Welvaartspogingen in Goes" Voor de afdeling Goes van de KA..B. heeft wethouder J. H. Roose woens dagavond in „De Landbouw" gespro ken over „Welvaartspogingen in Goes" De heer Roose ging in zijn betoog, mede aan de hand van di verse kaarten van Goes en omge ving, nader in op de verschillende activiteiten in de gemeente. Hij noemde met name de aankoop van woningen in Goes voor sanering van dit stadsdeel, de aankoop van gron den in plan Zuid voor realisering van het nieuwe uitbreidingsplan, de bouwactiviteiten in Valckeslot en Zuid-Oost enz. Dit alles betekent de toekomst van Goes en kan beschouwd worden als een „welvaartspoging", aldus spreker. Uitvoerig schetste de heer Roose de ontwikkeling van Goes, zoals de pla nologen zich die voorstellen. In de tails ging hij in op het structuur plan 1959, dat wij vorige week uit voerig beschreven. Via de uitbrei- dings- en structuurplannen kwam wethouder Roose bij de jongste ont wikkeling: de aanwijzing van Goes als ontwikkelingkern. Hij stipte daarbij de mogelijkheden aan welke Goes thans heeft voor het aantrek ken van industrieën. Det wethouder beschreef ook de faciliteiten welke de gemeente heeft te bieden aan zich in Goes vestigende bedrijven. In zijn inleiding haalde hij ook andere gro tere plannen van Qpes aan, zoals de voorgenomen kanaal- en sluisverbre- ding en een nieuwe brug bij Wilhel- minadorp. Ook het Sloeplan en het Kreekrakplan belichtte hij in het kort, ln verband met de mogelijkhe den die hier voor Goes liggen. De goed bezochte vergadering stond onder leiding van de heer H. J. G. Clement, die een openingswoord sprak en aan het slot wethouder Roose dank bracht voor zijn gede gen uiteenzetting. Zilveren jubileum ds. J. van Dijken ie Biezelinge Herdenkingsbijeenkomst met vele sprekers Onder gTote belangstelling heeft ds. J. van Dijken, predikant bij de Chr- Gereformeerde Kerk te Biezelinge woensdagavond zijn zilveren ambts jubileum herdacht. Tijdens een her denkingsbijeenkomst, die gehouden werd in het kerkgebouw en die naast talrijke genodigden en eigen gemeen teleden ook werd bijgewoond door 'n dertigtal gemeenteleden uit Aalten de eerste gemeente, die ds. Van Dijken gedurende twintig jaar dien de moclit de jubilaris met zijn gezin vele gelukwensen ln ontvangst nemen. Nadat de predikant bij zijn binnen komst staande was toegezongen, psalm 135 1 en 3 sprak ds. S. v. d Molen uit Middelburg, consulent voor Biezelinge. die de leiding had, een begroetingswoord Na schriftlezing uit psalm 103 en gebed hield ds Van de Molen een toespraak, waarin hij dankbaar gewaagde van rijke zege ningen. Als tweede voorzitter van de kerkeraad sprak de heer M. Meijer de jubilaris toe. Hij bood hem na mens de gemeente een radio, alsmede een enveloppe met inhoud aan. De ge meente zong vervolgens psalm 121 4 ..Dc Heer zal U steeds gadeslaan", waarna de heer Meijer de jubilaris feliciteerde namens ds Van de Klis uit Zierikzee, als oud-consulent. Als vertegenwoordiger van de doch tergemeente Goes, bracht de heer J Fraanje zijn gelukwensen over en Het deze vergezeld gaan van een di vankleed en een geschenk onder cou vert Mejuffrouw Van Beveren bracht een felicitatie In dichtvorm namens de vrouwenvereniging „Dorkas" en de heer D Poortvliet deed dit na mens de mannenvereniging „Calvijn" eveneens onder aanbieding van een geschenk. Vervolgens zong de jeugd vereniging een lied. De heer Kloos terman bracht de gelukwensen van de meisjesvereniging „Kleine Kracht" en de knapenvereniging „Timo'theus" over, eveneens met het aanbieden van een aandenken. Verder voerden nog het woord ds. Kiillemeier namens de gemeente Aalten, ouderling Kole uit Middelburg als vertegenwoordiger van de classis, ds. D. Schneider uit naam van de plaatselijke predikan ten- en kerkgenootschappen, de heer L. de Jager namens de christelijk nationale school, wethouder B. de Jager voor het gemeentebestuur en mejuffrouw Stevense. directrice van het bejaardentehuis. Ds van Dijken dankte hierna alle sprekers en las 'n gedeelte voor uit psalm 71 Tot slot werd nog gezongen psalm 71:12 en 13. waarna ds. Van Dijken voorging in het gebed. Zondagmiddag as. zal in de kerk een herdenkingsdienst worden gehou den, waarin ds. Van Dijken zelf zal voorgaan. Vier notabelen N.H. Kerk Colijnsplaat treden af Naar de heer M. van der Weele te Colijnsplaat ons heeft medegedeeld, is hij voornemens zich met ingang ran 1 jannari a.s. niet meer herkies baar te stellen als president-kerk voogd van de Nederlands Hervormde Kerk te Colijnsplaat. De heer Van der Weele heeft 30 jaar een kerkelijk ambt bekleed. Eerst als secretaris-ontvanger, later als pre sident-kerkvoogd. Ook de heer M. H. Kievit, kerkvoogd van de Nederland se Hervormde Kerk zal per 1 januari a.s. deze functie neerleggen, na 40 jaar kerkewerk Een en ander is me de een gevolg van het feit, dat de nieuwe kerkorde in Colijnsplaat zal worden ingevoerd. De notabelen C. J Anemaat en J A Luijk, die respectievelijk 30 en 6 jaar als zodanig werkzaam zijn ge- VEILING TERNEUZEN. Per 100 at. In centen: Glassla 13.90-14-50. Per stuk ln centen: Bloemkool A 24so, B 2042, C 11, afv/ 11—38- Knolselderij 9—23. Per bos Sn centen: Selderij 12. Peen II 10-13. Kroten II 16 Per kg ln centen: Andijvie 7—17. Rodekool 26—37. Chinese kool 5. Sav. kool 21—29. Witte- kool 21—27. Breekpeen 10—2». Waspeen 23—30. Prei 32—43. Knolselderij 18^-26. Spruiten B II 32—33. Uien 18. Witlof 1.00— 1.28, afw 79—88 Koolrapen 5—6. Fruit: Appelen: Golden Delicious I 83-90 63, 80-85 66—70. 75-89 68—72, 70-75 66—71. 65- 70 60—65. 60-65 48—52. II 80-85 56-59. 75-80 61—64, 70-75 59—62. 65-70 46-57. 60-65 46— 43, II D 29—35, grof 41-51. fijn 30—32. Goudrelnetten I 85-95 41—49, 75-85 40—49, "65-75 34—39. U D 22—25. grof 29—36. fijn 22—25. Jonathan I 80-85 60—62. 75-80 59. 70-75 62, 65-70 58. 80-65 49.10—51. II 85-90 51—52, 80-85 51—52, 75-80 55—58. 70-75 57— 63, 65-70 50-57. 60-65 44—46. II D 30—38, grof 40-49, fijn 30—37. Cox Orange 1 70-75 85, 65-70 82—85. 60-65 69, 55-60 50. H D 33, grof 52—55, fijn 35 Peren* Gieser Wilde man fijn 35. Saint Remy fijn 26—28. VEILING „KAPELLE-BIEZELINGE EN OMGEVING". II november. Jonathan I 80-85 57. I 75-80 63, I 70-75 82.50—62.60, I 65-70 59.20—60.05, I 60-65 54. II 80-85 53. II 75-80 57, II 70- 75 60, II 65-70 55. n 60-65 43. II D 27—32, III grof 47, III fijn 23 Goudreinette I 85- 85 geel 52. I 75-85 53. I 65-75 41. 1 85-95 48. I 75-85 49.10—49 60, I 65-75 40. II 75-85 45. geel II 75-85 47. II 65-75 39. II D 24, III grof 35. geel III grof 33. III fijn 24. Rode goudreinette I 75-85 58. I 65-75 49, II 75-85 48, II 65-75 41, II D 29 Glorie van Holland I 75-85 47. I 65-75 45. II D 25, Hl grof 38, III fijn 33. Golden Delicious ex. 80-85 78—79. I 80-85 66. I 75-80 71—78. I 70- 75 66—76. I 65-70 63—68, I 60-65 54—58, II 80-85 70. II 75-80 70. II 70-75 58-68. II 65-70 52-63. II 60-65 41—52. H D 32—41. III grof 50—59. III fijn 33—51 Winston I 60-65 43, I 70-75 50, 1 55-60 37. I 65-70 51- Zoete Enrc- gaard I 65-75 58, I 55-65 43—50. II 65-75 45, II 55-65 46, II D 23—24, III fijn 21. Lom bard Calville I 70-80 47 Zure kroetappe- len 18. Conference I 65-75 83.40, I 55-65 74.40. Legipont I 75-85 78, I 65-75 82. I 53- 65 71. II 65-75 76. II 55-65 67. II D 36. Hl grof 48, III fijn 38 Comtesse de Paris I 75-85 49. I 65-75 55, I 55-65 54, II D 13, III grof 34, II 65-75 48. H 55-65 46, III fijn 10. Saint Remy I 85-95 26. I 75-85 30. I 65-75 27, U 75-85 26, II 65-75 26. H D 23, III grof 23, IH fijn 18—21 Pondspeer n 75-85 24, I 65-75 24, IH fijn 18. IH grof 21. H D 19. Gieser Wildeman I 60-70 49, I 50-60 44, II D 23, n 60-70 46—48. II 50-60 36—44, III fijn 21—22. Kleipeer I 50-60 23, II D 14. II 50- 60 23. Brcdcrode I 60-70 30, I 50-60 24. I 70-80 33. I 80-90 31. Josephine de Malines I 60-70 47. I 50-60 41. Druiven 1 212—220. Aardappelen I 16—17. II 15. Groenten: Bloemkool 46. Sav. kool 7!,i— 20. Rodekool 26. Andijvie 12—17 Tomaten 31. Wittekool 15. Boerenkool 17—19. V.V.Z.B. GOES. II november. Groenten Per stuk: Bloem- OOl A I 45-64. A H 30—37. B I 35—44, B n 27, afw. 20—37 Knolselderij 10—21. Kropsla II 5—10 Per bos: Kroten 10—12. Per kg- Spruiten I 43—56, 11 37—48. afw. 15—35 Gr sav. kool I 20—28. II 15—20- Rodekool I 26—32. II 16—17. wittekool 28- 21. Boerenkool 17—20. Andijvie 18—25. Uien 6—16. Prei 33—46. Peen 18—25. Black Alicante II 217—221. GROENTE. EN FRUITVEILING BERGEN OP ZOOM 11 nov Andijvie 7—15 Bloemkool 10—72. Snijbonen 1.73—2 32 Komkommers 11—27. Rodekool 16—30. Wittekool 16—24 Sa vooiekool 8—30. Kroten 20—35 Bospeen 10—35. Waspeen 19—28. Prei 18—34. Sla 3—4- Spruiten 20—.143 Tomaten 20—59. Boerenkool 16—24 Jonathan 19-56 Goud reinette 20—44 Golden Delicious 34—61. Zoete Ermgaard 941. Comtesse de Paris 13-53. Eerste caissons geplaatst voor Zandkreek-dam Onder gunstige weersomstandighe den zijn woensdagmorgen vroeg de eerste drie caissons geplaatst in het noordelijk landhoofd van de in aan leg zijnde dam door de Zandkreek. Het betrof hier 80 tons zware cais sons van 11 meter lengte en 8 meter hoogte, die in het midden ran het U-vormige landhoofd tot zinken zijn gebracht. De caissons rusten op een grintbed, waarop een zinkstuk is gezonken. Bij laag water steken de caissons enkele decimeters boven het wateropper vlak van de Zandkreek uit. De 2 meter hoge opzetstukken moeten nog op de caissons worden aangebracht. Vandaag zullen wederom drie cais sons worden gezonken. Men ver wacht, dat zaterdag alle 10 caissons, bestemd voor het noordelijk land hoofd op de geëffende bodem van de Zandkreek zullen rusten. Onderhoud kazernes te Bergen op Z. aanbesteed Woensdagochtend is door de eerst aanwezend ingenieur der Genie te Bergen op Zoom in het openbaar aanbesteed het eenjarig onderhoud van militaire gebouwen en werken. Voor dit werk waren 27 gegadigden, waarvan C. van Merode uit Wouw met 130.341 de laagste was. De verdere inschrijving luidt: J. Vos, Tholen ƒ130.487; N.V Mabuwat Zwijndrecht 131.256; C. v. d. Klippe Vlisslngen 131.600; Geerdink. Rot terdam 132.000; gebrs. Rijnen, Breda j 132 500 J Suikerbuik. Bre da f 134.120; gebrs v. d. Bergh, Ber gen op Zoom f 134.298; gebrs. Luy- ten. Zevenbergen 134.430; fa. A. C. van Lootf. Bergen op Zoom 135.388; fa. v. d. Maagdenberg. Breda. 135.700; M. v. Oorschot, Roosendaal ƒ136.500; W. Coppclmans, Eindhoven 136.800; fa. M. Scheffelaar, Bergen op Zoom ƒ137.694; J Videier, Bergen op Zoom 137.980; A. Raavmaker, Bergen op Zoom 139.054: A. Her wig Willemstad ƒ141.015; C. Priem, Lewedorp f 142.017; A van Berkel, Tilburg f 142.375; O Dijkstra. Breda 142 400: N V Van Splunder Ridder kerk f 142 500; fa. P. Zanen N.V, Tilburg 143 200;A de Kok. Bergen weest 'n de Nederlandse Hervormde op Zoom ƒ143.580; J J Haspels, Kerk te Colijnsplaat, wensen even- Eethen 1 144 000; B. Hoppenbrou- eens niet meer voor herbenoeming in J wers, Bergen op Zoom 144.500; B. aanmerking te komen, zo deelde de i Soffers, Hoogerheide 145.000; P. heer Van der Weele mede 1 D„Hft ri.f=: -r>r» .ft

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 15