Terneuzense gemeentebegroting 1960 heeft tekort van f 240.000 Zeeuwse Almanak S AWE MA NV Z.-VLAANDEREN BLIJFT OP VRIJE VEREN AANDRINGEN K.V.P.-AFDELINGEN SPRAKEN OVER DE KANAALVERBREDING COMMISSIE TOEWIJZING VAN MOSSELPERCELEN TE ZEEUWS ABDIJSIROOP Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 11 NOVEMBER 1959 ZORGELIJKE FINANCIËLE TOESTAND „Meer vrijmoedigheid om bij de centrale overheid aan te kloppen" De begroting A an de gemeente Terneuzen voor I960 sluit met een nadelig saldo an f 240.017, wat overigens f 68.791 lager is dan die A-an de begro ting 1959. Bij deze A'ergelïjkiug zijn niet begrepen de kapitaalslasten van de op liet investeringsprogramma voor 1960 voorkomende objecten. De financiële toestand van deze gemeente blijft zorgelijk. Terneuzen is thans echter aangewezen als industriekern, Avaardoor èn de ïnfra-structuur èn de leefbaarheid in deze gemeente kan worden A-erbeterd. „Wij mogen dan ook met meer vrijmoedigheid voor noodzakelijke kapitaalswerken bij de centrale overheid aankloppen", zo verklaren B. en XV. in hun begeleidend schrijven. „Wij zullen moeten trachten een ge meentebeleid te voeren dat de hoop volle toekomst van onze stad ener zijds helpt voorbereiden, anderzijds de reeds groeiende uitbreiding helpt verwezenlijken- Immers, we zijn ons in de laatste 10 jaren ongetwijfeld beAATist geworden een expansieve ge meente te zijn, gelegen in de kanaal zone, met grote industrieën en com merciële mogelijkheden cn we heb ben de taak deze indicaties te onder kennen", zo vervolgt de toelichting. De belangstelling van de provincie voor deze streek wordt in de ka naalzone-commissie geaccentueerd. Eerlang hoopt deze commissie met praktische voorstellen te komen voor de westelijke afvalwaterleiding. De aanleg Aan het nieuwe zwem bad is thans dringend nodig, daar het oude instructïebadje in 1960 moet Aerdwijnen. Gehoopt Avordt dan ook dat het nieuwe had in 1960 kan worden gebouwd. De uitvoering A'an de toegangs weg A an het industrieterrein naar de kom van de gemeente, omge ving Stationsweg, Averd reeds voorbereid. De bestekstekening invalsweg Axclsestraat is ge reed, evenals de reconstructie AxeLsestraat. Men heeft de verwachting dat asn de verwezenlijking van deze werken in 1960 daadwerkelijk zal kunnen Avorden begonnen. SLUISBOUW Met de bouw van de sluis voor om legging van de oostelijke rijkswater leiding is een aanvang gemaakt. Daarna kan een begin worden ge maakt met de A'erhoging van de dij ken in die buurt. Na de bouw van bedoelde sluis is de demping A'an de oude leiding aan de orde, die met het oog op de grondpolitiek zou kun nen samenvallen met de kanaalver breding. De exploitatie van de Serlippenspol- der is begonnen. Zowel de woning bouw als particuliere bouw in de ge meente moet om de woningnood het hoofd te kunnen bieden ge staag doorgang vinden. Behalve hot nodige volume voor de bevolkings toename is er voor 1960 een extra aantal woningen nodig, ter vervan ging van de percelen die in de ka naalverbreding vallen- Do stedebouwkundige kan thans zijn volle aandacht besteden aan Centrale verwarming Nwfcrdraal 19 - Middelburg - Tel. 01180-2962 een sanerings-uitbreidingsplan Sluiskil. Het ligt in de bedoeling dat dit ontwerp nog dit jaar met de raad en met de bewoners van Sluiskil kan Avorden besproken. De structuurschets van do kanaal zone zal spoedig voor het ooste lijk gedeelte A"an het kanaal, ten behoeve A'an do verkrijging Aan meerdere industrïegronden, door een uitbreidingsplan Avorden ge volgd. De totstandkoming A'an een brand weergarage te Sluiskil, vertraagd door de remmende factoren rond de kanaalverbreding, wacht nu nog en kel op de rijksgoedkeuring. De ver wachting wordt uitgesproken dat de werken aan het kanaal, in het voor jaar van 1960 zullen kunnen aan- vangen. SCHOLEN. In de scholenbouw begint tekening te komen. De schetstekening voor de openbare school aan de Van Steen bergenlaan is aan de bouwkundig in specteur toegezonden. Daarna kan aan de ulo-school worden gewerkt. Om nieuwbouw van gymnastiekloka len wordt geroepen, terwijl ook de verwezenlijking van de sporthal de aandacht vraagt. Do Hervormde school zal dezer dagen worden aan besteed. Ook wordt volle aandacht geschonken aan een oplossing van de problemen der scholen aan Jozina- straat, Grenulaan cn Schoolstraat. Het huisvestingsprobleem van de L. T S. is nog niet opgelost. Gewezen wordt hierbij op de noodzaak van een goede samenwerking tussen ver enigingen en de gemeentelijke over heid. Verwacht wordt dat met de bouw van het lyceum in 1960 kan worden begonnen. De Centrale Dienst heeft opdracht ontvangen de stelselmatige sanering van een tweetal kleine wijken in de gemeente ter hand te nemen. Met de stadhuiscommissie werd vergaderd over de eerste schets voor de be drijfsruimten van het nieuwe stad huis. Het sportveldencomplex zal in i960 wel geheel bespeelbaar zijn, waarom het dus nodig is dat ook een sportgebouw en kleedlokaliteiten worden gebouwd. De huisvesting van de openbare bibliotheek eist nog steeds de aandacht van het college. „De dwingende behoefte aan de vo rengenoemde kapitaalsuitgaven baart ons bij a'oortduring ernstige zorgen. Wij beperken de gewone uit-1 gaven steeds tot liet uiterste om met de toegemeten middelen. zoA'eel mo gelijk "te venvezenlijken", zo ver- a'olgt het schrijven a-an B. en W. „Ook dit jaar is er Aveer een ernstig nadelig saldo. Dit is na de bevrijding steeds liet geval geweest. Tegenover deze steeds tekort schietende midde len konden wij steeds weer het niet te stuiten opbruisende leven opmer ken. Aangestipt kan Avorden dat niettegenstaande al deze finantieel, remmende factoren, toch door de ge meente meerdere kapitaalswerken konden Avorden Aerwezenlijkt." In de begroting zijn geen ramingen opge nomen die een bijzondere a-ermelding behoeven. (Advertentie) .maak een blikje vis epen! REKEST AAN MINISTER KORTHALS: Commissie Westerschelde- veren gevormd Zoals reeds gemeld, hebben de beide a'erenigingen Aan burgemeesters en secretarissen in Oost- en West-Z.- Vlaanderen zich met een rekest tot de minister van verkeer en water staat gewend, betreffende de veren over de Westerschelde. Uit het adres blijkt, dat bedoelde verenigingen een commissie Westerscheldeveren in liet loven hebben geroepen, Avelke com missie namens alle Zeemvs-Vlaanise gemeentebesturen machtiging kreeg om op te treden tot het behartigen van de Zeeuws-Vlaamse belangen met betrekking tot de veren over de Westerschelde. In feite heeft deze commissie, be staande uit de burgemeesters A'an Terneuzen, Clinge, Koewacht, Bres- kens en Zuidzande en de gemeente secretaris van Aardenburg, zich tot VAN imn TOT WEER „BIJ DE TIJD". In Burgh kan men de klok weer ho ren luiden. De defecte luidinstallatic in de toren a'an de Nederlands her vormde kerk is verwijderd en ver vangen door een nieuwe. Men heeft tevens van de gelegenheid gebruik gemaakt om de verlichting van de aa-ijzorplaat, die eA-eneens niet in orde was, te repareren, zodat men Aveer „bij de tijd" is in Burgh. VOGELS EN BLOEMEN De leden van vogelvereniging „De Edelzanger" in Scherpenisse gaan hun gevleugelde Arienden tentoonstellen. Zij doen dat jn het verenigingsgebouw van Sint Maartensdijk, waar naast vogels van diverse pluimage een grote verscheidenheid van bloemen en RUBRIEK Voor een stukjesschrijver is de ru briek te koop" in de advertentiéko- lommen van een dagblad soms een uitkomst. Je lioeft er maar uit te ci teren om het hoekje gevuld te krij gen. Daar gaan me dan. In de P.Z.Cvan maandag stond o.mte koop: een schot. Goed, na enig nadenken kom je tot de conclusie dat het hier geen ge weerschot betreft, maar het is toch wel even schokkend. Minder schok kend maar aanmerkelijk onduidelij ker is deze: te koop: kabinet, goud stenen, honden en kippen, spekstan- daard en een 3-gaatskachel. Goudstenen honden en kippen en een driegaatskachel. Raadselen voor ons. Evenals deze: te koop bij inschrij ving: 0,80 a rapen; 0,80 a wikken. Briefjes 'inleveren lij november 1959. Na. lang wikken (en wegen) hébben wij besloten ons briefje toch maar niet in ie leveren. Je kunt tenslotte nooit weten. De rapen zouden eens gaar kunnen zijn planten te bewonderen zal zijn. Slechts enkele dagen, namelijk van 26 tot 28 november zal men er het twinkeleren van de vogels kunnen beluisteren en ook de flora zal er niet langer dan die paar dagen te zien en te ruiken zijn. De attractie houdt verband met de jaarlijkse winkelweek, die van 23 tot 28 november in Sint Maartensdijk gehouden, wordt. KAMPIOENSBIET1 We heb]>en de laatste tijd zo vaak OA-er enorme suikerbieten geschreven, dat er nog wel een recordje bij kan, als het tenminste een record is, want men zou de kluts kwijt raken na alle berichten over bijzonder uit do vette kleikluiten gewassen suikerbieten. Het was de heer G. de Wilde in Sint Maartensdijk, die een biet van hon derdvijf centimeter lengte rooide. Als curiositeit heeft men het bijzondere exemplaar uitgestald voor het raam van het weeghuisje. Er Averden in St- Maartensdijk nog meer „kanjers" uit de grond gehaald. De heer R. Moerland leverde er een van 62 cen timeter af en enige dagen later kwam de heer M. van de Hoek met een biet van 84 centimeter aanzet ten. Allemaal „knapen", die men moeilijk ondermaats kan noemen. Een J!§il| 1, gewonnen I de minister gewend. Over de conse quenties van de in 1958 verhoogde veertarieven zeggen rekestrahten, dat de gevolgen van deze tarieven duidelijk zichtbaar zijn in do cijfers van het aantal over de Westerschel de vervoerde personen. Op het veer Breskens-Vlissingen is over oktober, november en december van de jaren 1957 en 1958 een duidelijke terug gang in het personenvervoer en wel jectie\'elijk oktober van 125.044 r 103.192, november van 127-273 naar 90.441 en december A'an 106.365 naar 86.887. De andere Westerschel deveren geven eenzelfde beeld te zien, terwijl het vervoer van perso nen op de andere Zeeuwse veren juist een normale stijging vertoont. Vanzelfsprekend betreurt Z. Vlaanderen deze achteruitgang, die een belemmering betekent voor het wonen en aa'erken in dit gebied en van verdere ontwikkeling. Een vol- letlige integratie van Zeeuwsch- Vlaanderen met overig Nederland kan alleen worden bereikt door weer invoering a-an atIJo a-eren, Avaarop Zeemvsch-VIaaniicrcn zal blijven aandringen. Mocht deze invoering onverhoopt op korte tentlijn niet mogelijk zijn, dan verzoeken zij de minister beleefd doch dringend uitvoering te willen geven aan het gestelde in de moties- Van den Heuvel en Westerhout (ver laging van de tarieven). Mocht ook dit op onoverkomelijke bezwaren stuiten aldus het rekest mo gen wij dan met klem aandringen een regeling in het leven te roepen waarbij het voor de Zeeuwen moge lijk wordt om met bijzondere facili teiten van de veren gebruik te ma ken. Hierbij wordt dan gedoeld op de legitimatiekaarten, voorzien van een foto van de aanvrager, tegen be taling van 1,- en op verzoek van de Zeeuwse aanvrager af te geven door de secretarie a'an de gemeente van inwoning. De kaart zou voor 1 jaar geldig moeten zijn en driemaal kos teloos voor een jaar moeten worden verlengd. Op vertoon vari deze kaart moet de houder vrije overtocht over de Westerschelde liebhen voor zich zelf. zijn rijwiel of bromfiets Hoog militair gerechtshof Vonnis tegen sergeant vlieger M. bevestigd Het Hoog Militair Gerechtshof te 's-Gravcnhage heeft dinsdagmorgen het vonnis bevestigd dat de krijgs raad te 's-Hertogeiibosch wegens de sertie bad uitgesproken tegen ser- geant-Aiieger A. M. M. uit Rilland- Batli: A-ierentAvintig dagen gevange nisstraf met aftrek A-an A-oorarrest en ontslag uit do militaire dienst zonder ontzetting uit de bevoegdheid bij do gewapende macht to dienen, De advocaat-fiscaal bij het Hoog Mi litair Gerechtshof had, evenals d« auditeur-militair bij de krijgsraad, twee maanden met aftrek geëist, met ontslag en zonder ontzetting. M. heeft zoals bekend indertijd op de basis Woensdrecht geweigerd, zonder schriftelijke lastgeving zijn kastje te openen voor een zijner su perieuren. Toen hem daarvoor acht dagen streng werd opgelegd, bleef hij een week van de basis weg, waar na hij wegens desertie vervolgd werd. Advocaat van WYNAND FOCKINK ptr fits 4.so Johannes Passion in Sint Jacobskerk te Vlissingen De Vlissingse Oratoriumvereniging heeft de Johannes Passion van J. S. Bach in studie genomen. Maandag avond werden tijdens de jaarlijkse ledenvergadering de solisten hekend gemaakt: Heieen Verkley uit Tilburg (sopraan), Watty Krap uit Utrecht (alt), Han Ie Fèvre uit Heemstede (tenor), Peter de. Vos uit Amster dam (bas) en Henk Kroes uit Am sterdam (eveneens bas). De Chris tuspartij zal worden vertolkt door Peter de Vos. De generale repetitie is op 17 maart in de Sint Jacobs- kerk, waar op 18 maai-t de uitvoe ring wordt gegeven. Meisje gegrepen door auto uit St. Philipsland Eenzesjarig meisje is dinsdagmor- fen bij de bushalte De Heen onder teenbergen gegrepen door een pas serende auto, die bestuurd werd door J. C. de R. uit Sint Philipsland. Het meisje, een dochtertje van de familie Overbeeke moest zwaar gewond naar het ziekenhuis „Charitas" te Steen bergen Avorden overgebracht, waar het korte tijd later is overleden. Het ongeluk gebeurde, doordat het meisje spelenderwijs plotseling de Aveg overstak. Vrijzinnig Protestants Centrum te Vlissingen Aankoop villa „Ophir"? De Vereniging van Vrijzinnig Her vormden te Vlissingen heeft het plan de a'illa „Ophir" aan de Badhuis straat te Vlissingen aan te kopen en dit gebouw gescliikt te maken voor a-rljzinnig protestants centrum. De vereniging kwam tot dit plan, omdat het Engelse kerkje aan de Paul Krugerstraat waar thans nog de kerkdiensten worden gehou den binnenkort wordt afgebro ken en ook omdat het gebouw van de Nutskleuterscliool aan die straat waar o.m. de zondagsschool wordt gehouden eveneens moet verdwij nen. Voor de aankoop A'an huize „Ophir" zal een stichting in het leven Avor den geroepen, die de koopsom en de verbouAvingskosten bijeen zal bren gen. Deze totale kosten worden ge schat op 75.000 a 80.000. Men stelt zich voor giften in te zamelen, een renteloze obligatielening uit te geven, een 3Vs obligatielening uit te geven en tenslotte ook een hypo theek te nemen op het gebouw. De leningen zullen gedelgd worden door een uitloting van 2 per jaar. Gepoogd zal Avorden van elders enige subsidie aan te trekken. Wat de leningen betreft, werd reeds een bedrag van 15.000 toegezegd. Het bestuur verwacht, dat de leden op korte termijn de nodige hulp zul len verlenen óm tot het gewenste financiële resultaat te komen. Daartoe 2al het thans reeds beschik bare bedrag van 15.000 moeten stijgen tot tenminste 40.000. Vermiste auto in sloot bij Vlissingen gevonden De groentehandelaar de R. uit do Van Manderestraat te Vlissingen kwam dinsdagmorgen tot de aange name ontdekking dat zijn bestelauto, die hij de avond tevoren voor de deur geparkeerd had, spoorloos verdwe nen was. Hij deed aangifte van de verdwijning op het .politiebureau, waar men inmiddels bericht had ont vangen over een langs de Oost-Sou- burgseweg in een sloot gevonden au to. Deze auto, die in de modder dreigde weg te zinken, bleek de ver miste bestelwagen te zijn. Met hulp van een duiker van de Koninklijke Marine wist men na veel moeite een kabel aan de auto te bevestigen en het voertuig op het droge te slepen. De grootte van de schade viel mee. De politie heeft naar het gebeurde een onderzoek ingesteld. Voetgangerstunnel in Sluiskil goedkoper dan veerpont? Tijdens de gespreksaAond, die de K. V. P.-afdelïngcn Sas van Gent en Westdorp© maandagavond belegde oa'er dc kanaalverbreding, verklaarde ir. G. P. M. Dikötter, lid van Gedepu teerde Staten, dat bepaalde instan ties bezig zijn om inplaats van de pontverbinding te Sluiskil een tun nel A'oor voetgangers en fietsers te verkrijgen, daar dit waarschijnlijk goedkoper zal zijn. DiN'erse instanties hebben hier belang bij, bijvoorbeeld om kabels en buizen onder het ka naal door te leiden. De aanleg van deze tunnel staat echter niet in het plan van Rijkswaterstaat. Ir. Dikötter hield aan de hand van een kaart een inleiding over het streekplan van de kanaalzone, de ontwikkeling van te vestigen indu strieën en de vorming van woonker nen. Of de ontwikkeling van de woonkernen gerealiseerd kan wor den, zal in grote mate afhangen van de mensen zelf, waar zij zich zullen willen vestigen. Dc aanduidingen van de strcekcommlssie zijn slechts aanwijzingen. Dat dc noord-zuid verbinding aan de oostelijke kant van hot kanaal is geprojecteerd, is toe te schrijven aan de Avens van ontevredenen die de hoofdweg aan de oostelijke kant wensen te projec teren. Hierna sprak de heer J. M. A. C. van Dongen, lid van de Tweede Ka mer, die de kanaalplannen op dezelf de hoogte stelde als het Noordzee kanaal. Industrievestiging zal dit Avaar maken. Men spreekt over di verse plannen zoals Kreekrakplan, Sloeplan enz. Dit zijn slechts plan nen. Of ze verwezenlijkt zullen wor den valt nog te bezien. Maar de ka naalverbreding staat te gebeuren, al dus spr. De kanaalzone is hiermee een slag voor. Men ziet de kanaalverbreding als het belang van heel Zeeuwsch-Vlaande- ren, omdat daardoor industrievesti ging het vertrek uit deze gewesten zal tegengaan. Uitvoerig ging hierna de heer Van Dongen in op de kwes tie van de gedupeerden, dus de men sen, die grond, woningen en derge lijke zullen moeten offeren. De K.V.P.-fractie is begonnen om voor dezo mensen op te komen en ook de andere fracties zijn naar de DISCUSSIE IN VISSERIJSCHAP: Kritiek uit het noorden In do dinsdag gehouden vergadering van het bestuur van het Visscrij- schnp heeft de heer Bakker geprotes teerd tegen do Avijzo, Avaarop het da gelijks bestuur de adviescommissie a'oor dc toewijzing van mosselperce len heeft samengesteld. Deze com missie, die over de a'ordeling advies moet uitbrengen aan dc minister A an landbouw en Visserij, bestaat uit vijf leden: drie uit het Zeeuwse mossel- gebied, riven uit het Waddenzeege bied. Als adviseur is eraan toege voegd ir. II. van Erp, inspecteur der A'isserijen, die tot nu toe in opdracht van de minister zelfstandig de perce len verdeelde. Dat de conunissie geen gelijk aantal leden uit „Noord" en „Zuid" telt heeft volgens de heer Bakker in het noorden grote deining a'eroorzaakt. De voorzitter, de heer A. L. S. Lockefeer, zei dat het bestuur de samenstelling van dc commissie heeft gedelegeerd aan het dagelijks bestuur, en dat dit die delegatie heeft gehanteerd In de geest van wat hier over tevoren in het bestuur was be sproken. Het is niet de bedoeling ge weest de mensen uit het noorden niet aan hun trek te laten komen, maar er is rekening mee gehouden dat de overgrote meerderheid der mos selkwekers in het zuiden zit. Dat, zoals de heer Bakker verder had op gemerkt, dc benoemde leden niet des kundig zouden zijn, bestreeed de voorzitter. Hot criterium is geweest dat de commissieleden geen belang hebbenden bij de mosselkwekerij zouden zijn en daar heeft het dage lijks bestuur zich stipt aan gehouden. Dat de beide uit het noorden afkom stige leden der commissie zich, zij het na aanvankelijke bezwaren, be reid hebben verklaard zitting te ne men, hield in dat zij zich met' de sa menstelling accoord verklaarden, zo meende de voorzitter. Vrij uitvoerig werd gesproken over de post van f 25.000, die is uitgetrok ken voor subsidie aan een op te rich ten centraal bureau visserijcoöpe raties. Dc heffing voor mosselen werd verlaagd van 3 tot 2'^ cent per 100 kg. Bij Wemeldinge gezonken gasboei gelicht De gasboei (B.V. 15), die maandag middag nabij Wemeldinge op onver klaarbare wijze gezonken was, is dinsdag door het rijksbetonnings- vaartuig „Terneuzen" gelicht. Bij nader onderzoek bleek, dat de boei waarschijnlijk door een scheeps schroef is geraakt. In de boei was namelijk een groot gat geslagen De rijkspolitie te water stelt een onder zoek in. Voor Zeeuws nieuws zie ook de pagina's 6 en 8 VWWWWWVVVWWWVWWV kanaalzone gekomen om zich op de hoogte te stellen. De heer Van Dongen was dan ook optimistisch, vooral wat do zoge naamde cijnsgronden betrel't. Na een korte, pauze werd gelegen heid gegeven tot het stellen van vra gen. Hierbij bleek, dat vooral dc Westdorpse agrariërs heel wat te vragen hadden, waai-bij een levendi ge discussie ontstond over de wijze van onteigening door RijksAvater- staat. Van Sasse zijde bleek niet zo veel belangstelling voor vragen te bestaan. Sas van Gent zal immers slechts weinig gedupeerden hebben. Het was zeer laat toen voorzitter Colsen de vergadering sloot. Zeeuwse landbouw schonk een ton aan Drente Voor door droogte getroffen agrariërs De voorzitter cn de secretaris, resp. de heer G. J. de Jager en de heer W. Goeman van de geAvestelIjke raad van het Landbouwschap in Zeeland hebben maandagmiddag in Assen honderdduizend gulden, afkomstig van Zeeuwse boeren oA'erhandigd aan het Drents Landbouwschap. De gel den zijn bestemd ter leniging van do nood bij de door dc droogte zwaar getroffen Drentse boeren. Deze hon derdduizend gulden Is bet resultaat Aan een bij de Zeemvse boeren inge zette actie A'oor hulpverlening. De Zeemvse agrariërs hebben door hun spontane bijdragen willen bewij zen, dat zij de hulp, die zij na de wa- tersnoodramp van 1953 van de Drentse boeren hebben ontvangen, nog niet zijn vergeten. In Kruinin- gen bijvoorbeold, waar voor de bouw van een dorpshuis dertigduizend gul den door de Drentse agrariërs be schikbaar is gesteld, is omgerekend per hoofd van de bevolking een be drag van 40 gulden gegeven. Op Schouwen Duiveland is de hulpactie evenzeer succesvol geweest. Het is de bedoeling van het Drents Landbomv- schap voor het ontvangen geld vee voer to kopen. Bij Stavenisse gestrand schip kwam bij vloed vlot Het Belgische motorsleepschip „Thermo", dat zaterdagavond tijdens een plotseling opkomende mist bij Stavenisse aan de grond liep, is dins dagmorgen bij hoog water op eigen kracht vlotgekomen Het schip is, in plaats van de reis naar Antwerpen voort te zetten, naar Dordrecht tc- ruggekeert. En voorgoed. Bij het eerste kuchje een lepel Abdijsiroop (Akker-Siroop). De 23 genezende bestanddelen voor komen een hoop narigheid. VANDAAG. middelburg Electro: „Dc reis van H. K. II. prinses Beatrix naar de Ver- enlgdo Staten", 3.30 uur, a-1.; „Don ker Parijs", 19.00 en 21.15 uur, 13 Jaar; Schouwburg: Toneelvereniging „Do Mclomanen" uit Gent met Cantllda, 20 uur; Bakkerszaal Schuttershof: vergadering BouwbecU'IJfsbond, 20 uur Vlissingen Alhombra: „Hot bezoek van H. K. H. prinses Beatrix aan de ver enigde Staten", 19.00 uur, a.l.; „Help mij door deze nacht", 20.00 uur, .11 Jaar; Luxor: „De vampier en hot blonde meisje", 2O.00 uur, 18 Jaar. Goes Grand: „Het bezoek van H. K. H. prinses Beatrix aan de Verenigde Staten", 19.00 uur, a.l.; „De grote jazz- cocktail", 20.00 uur, a.l.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 2