IN DE BATHPOLDERS WORDT 22 HA BOOMGAARD INGEPLANT WALCHEREN TEGOED BIJ MIDDELBURGSE NUTSSPAARBANK LIEP TERUG WESTKAPELLE BEGROETTE ZIJN NIEUWE BURGEMEESTER ZUID-BEVELAND NIEUWE INSTRUMENTEN VOOR MUZIEKKORPS IN B0RSSELE NOORD-ZEELAND RONSON AANSTEKERS ZEEUWSCH-VLAANDEREN MAANDAG 9 NOVEMBER 1959 r tto V I N U I A Lb 6 U b, U W X h, U O U U A N i 5 (Slot van pag. 1) ter Ingeplant een grote investe ring vergt. Uitgezonderd de grond, kost het Klaarmaken van het „fruit- bos" de gefuseerde partijen een be drag van rond één ton. Als alles goed loopt, zullen de vruchtbomen in 1962 een behoorlijke oogst geven. Het ligt In het voornemen van de beide maat schappijen, zoals de directeuren ir. W. Kakebeeke (Bathpolders) en J. A. van Willegen (Zeeuwse Fruitteelt- mij) ons vertelden, dat mettertijd een blok van 60 ha zal zijn ingeplant met fruitbomen. De eerste 24.000 ap pelbomen gaan deze week de grond in- De daarvoor benodigde palen zijn reeds gestoken. In opdracht van de Ned. Heide Maatschappij is 19 km drainering aangelegd, zijn de sloten rondom het kavel verbreed en uit gediept en heeft een loonploeger liefst 50 a 70 cm diep geploegd. En om in de massa te blijven: niet min der dan 1500 Italiaanse populieren, nu nauwelijks een meter hoog, maar over enkele jaren volwassen, vormen een aaneengesloten windscherm. Langs de gehele omtrek van het complex boomgaarden is voorts gaas aangebracht, teneinde scha delijke dieren, zoals konijnen en hazen, te weren.' Als men weet, dat één langoor in één nacht voor honderden guldens schade kan be rokkenen, dan is de aankoop van het gaas een verantwoorde uit gaaf! Nóg is er één gat in de om heining gelaten om het wild naar elders te laten ontkomen. Over enkele dagen, als een drijfjacht wordt georganiseerd, wordt dc Provincie Zeeland moet 3 ton terugbetalen Uitkering uit Provinciefonds was over 1958 te hoog De ministers van binnenlandse za ken en van financiën hebben in hun memorie van antwoord inzake de begroting van 't provinciefonds voor 1960 een overzicht gegeven van de batige saldi van de gewone dienst der provinciale rekeningen over de ja ren 1955, 1956 en 1957, Daaruit blijkt, dat deze cijfers voor Zeeland in 1955, 1956 en 1957 respectievelijk f 245.000, f 265.000 en f 424.000 be droegen. Het is waar, zo zeggen de ministers, dat aan de provincies over 3968 voorlopige uitkeringen uit het provinciefonds zijn gedaan, welke de uiteindelijk op grondslag van het aandeel in de rijksbelastingen be schikbaar gekomen bedragen over treffen. Als gevolg hiervan zullen van de provkicies bedragen moeten worden teruggevorderd, naar raming 7,53 procent der voorlopige uitkerin gen. voor Zeeland is dit bedrag f 292.000, het totaal van alle provin cies bedraagt f 4.490.000. Het defi nitieve bedrag der terugvordering zal eerst in 1960, na de afsluiting van de rekening van het provincie fonds over 1858, bekend zijn. De te rugbetalingen zullen dan ten laste van de gewone dienst der provinciale begrotingen voor 1960 komen. ring voorgoed gesloten en wee het haas of konijn, dat zich dan tus sen de jonge, tere boompjes be vindt! Acht soorten Tweeëntwintig ha appelen, bestaan de uit liefst acht soorten, waaron der James Grieve en Cox's de voor naamste rassen zijn, zullen over en kele jaren vierhonderd h vijfhon derd ton vruchten opbrengen. Dat is meer dan een half miljoen kilo! Het spreekt vanzelf, dat voor het zover is, Heel wat moeite en zorg aan de bomen besteed moet worden. Bij dhr. Van Willegen, die reeds 40 jaar in de fruitteelt zit, is de aanleg van het boomgaardencomplex in goe de handen. Dank zij ook het bijzon der goede weer zijn de voorbereiden de werkzaamheden vlot verlopen. Het perceel toekomstige boomgaard, dat in de Tweede Bathpolder is gelegen, ligt vrij gunstig ten opzichte van de veiling te Ivrabbendijke. Als geen misoogsten de produktie zullen af remmen, dan zal over enkele jaren de omzet op deze veiling stijgen, want plotseling 22 ha erbij Is alles zins merkbaar. Ministers oyer bedragen uit het provinciefonds Hoewel de aanmerkelijk hogere ra ming dor middelen van het Provin ciefonds voor dat jaar de provincies een gunstig perspectief biedt, kunnen genoemde ministers geen mededelin gen doen over de verwachte finan ciële positie der provincies voor 1960, nu de provinciale begrotingen voor dat jaar nog niet zijn vastgesteld. Gelet op het gunstig verloop dezer middelen na 1960 en op de stand der reserves, menen zij te mogen ver wachten dat de provincies alle tot de bovenbedoelde restitutie in staat zul len zijn. zonder dat een nadelig saldo ontstaat, waarvoor alsdan geen dek king in de saldireserves meer aan wezig zou zijn. (Zoals de commissaris der koningin reeds op een persconferentie mede deelde, zal door deze terugvordering de financiële armslag van de provin cie Zeeland voor 1960 zeer beperkt zijn. Dit zal gevolgen hebben voor het provinciale beleid in dat jaar). Collecte Dc bij het voltrekken van huwelijken gehouden collecties ten behoeve van het Koningin Wilhelminafonds voor de kankerbestrijding hebben te Cad- zand opgebracht f 34.35. SINT-LAUKENS Benoeming a De heer Epker, onderwijzer aan de school met de Bijbel te St. Laurens, is in gelijke functie benoemd aan de school met de Bijbel te Eemnes. O.- EN W.-SOUBURG Jaarverslag A.N.M.B. De afdeling Souburg van de Alge mene Nederlandse Bedrijfsbond voor de Metaalnijverheid en de elektro technisch industrie heeft een jaarver slag over de periode 1 oktober 1958—30 september 1959 het licht doen zien. waarin uitvoerig en op overzichtelijke wijze de verschillen de evenementen uit de afdeling wor den gememoreerd. Uit een overzicht van het ledental blijkt, dat het aantal leden van 286 per 1 oktober 1958 steeg tot 306 per eind september van dit jaar. Het financieel overzicht over deze periode geeft een nadelig saldo te zien van 82,39. „De Jonge Zangers" Onder leiding van haar dirigent, de heer Ab Lichtendahl gaf zaterdag avond het kinderkoor „De Jonge Zangers" te Souburg een goed ge slaagde zangavond in „de Zwaan". Na een welkomstwoord aan be schermvrouwe mevrouw Stemerdlng en genodigden van zusterverenigin gen werd begonnen met een uitge breid programma, waarbij de ver schillende klassen hun best deden om met hun zang elkaar de loef af to steken. Bijzondere vermelding ver dient het zangspel „Lentebloemen", wat door klas C ten gehore werd ge bracht en waarvoor „De Jonge Zan gers" een hartelijk applaus ten deel viel. Ook de andere klassen brachten heel aardige liedjes, die met grote OVER DE MAAND OKTOBER Er kwamen echter meer rekeninghouders Bij de Middelbnrgse Nutsspaarbank werd in oktober voor een bedrag van 685.016,44 ingelegd en f 705.070,06 terugbetaald, zodat het lnleggerstegoed met 20.053,62 te rugliep van 15.297.602,67 tot 15.277.549,05. Het aantal rekeninghouders onder ging in deze periode echter een stij ging; 292 nieuwe rekeningen werden geopend en 51 afgesloten, waardoor het totaal aantal van 14250 begin oktober steeg tot 14491. Aan het kantoor te Middelburg werd ingelegd voor 558.379,33 en opgeno men 629.331,75. Het totaal tegoed liep hierdoor met 70.952,42 terug van 12.959.068,84 tot 12.888.116,42. Aan dit kantoor werden 247 nieuwe rekeningen aangegaan en 47 beëin digd, zodat het aantal inleggers van 12328 steeg tot 12528. Aan het bijkantoor te Oostburg werd 126.465,61 ingelegd en 75.328,31 opgenomen. Het totaal tegoed steeg hierdoor met 51.137,30 van 2.311.697,77 tot 2.362.835.07. Vier rekeningen weiden beëindigd en 35 nieuwe aangegaan, zodat het aantal rekeninghouders van 1873 steeg tot 1914. Op de zitdag te Oostkapelle werd 9.496,20 ingelegd en 1940 opge nomen. Eén nieuwe rekening werd aangegaan. Bij het agentschap te. Krulningen werd 171,50 ingelegd en 410 op genomen. Het totaal tegoed liep hier door met 238,50 van 26.836,06 te- Vraag over zaak-Carras In het voorlopig verslag van de Tweede Kamer over de begroting van financiën voor 1960 is een vraag gesteld over de zaak-Carras. Ge vraagd wordt of de minister kan me dedelen in welke omvang de Staat der Nederlanden Ingevolge de her verzekeringsovereenkomst met de Ned. Credietverzekering Maatschap pij N.V. is betrokken bij de schade, welke is ontstaan als gevolg van de schikking tussen de N.V. Kon. Mij „De Schelde" en de Griekse reder J. E. Carres inzake de door Carras bij De Schelde geplaatste order van tien vrachtschepen. rug tot 26.697,56. Het aantal reke ninghouders bleef gehandhaafd op 49. Bij het schoolsparen werd 2.499,20 ingelegd en 1.689,52 opgenomen. Het totaal tegoed liep hiermee met 809,69 op van f 60.871,94 tot 61.681,62. Twee honderd vier nieu we rekeningen werden aangegaan en 23 beëindigd. Het aantal spaar ders steeg hierdoor van 1364 aan het begin van de maand tot 1545. In Middelburg werden 22 baby-boek jes afgegeven en in Oostburg 2. Op de Middelburgse boekjes werd een eerste bijstorting gedaan van 212, te Oostburg 17,50. Zestien nieuwe spaarbusjes werden uitgegeven en 1 ingetrokken. In totaal zijn er nu 1492 spaarbusjes in omloop tegen 1477 aan het begin van de maand. Bij 89 ledigingen was er een gespaard be drag van 2.085,56. aandacht door het publiek werden gevolgd. De allerjongsten oogstten veel suces met hun speeiliedjes „De schoonmaak", „Ochtendgymnastiek" en „De Poppendokter'. Na de pauze volgde de kinderoperette „De witte wolf", dat de toehoorders tot het ein de toe boeide en waarvoor dan ook leiding en jeugdige spelers dank werd gebracht met een gul applaus. Een gezellig samenzijn besloot deze avond- Burgerlijke stand WESTKAPELLE Bevallen: W. Verhul6t-Sijnonse Z', K. Doene-Boogaard z. Ondertrouwd: H- Adriaanse 37 J. en 3. Hendrikse 32 J. Getrouwd: D. P. Oosthoek 25 j. en L. van Rooijen 23 J.j 3. Hendrikse 23 J. en N. Brasser 23 J.; P. Verstraate 30 J. on P. van Keuion 22 j. Overleden: A. van Breda 67 j. Goesenaar mishandelde caféhouder te Bergen op Zoom Zaterdagavond werd aan de politie van Bergen op Zoom assistentie ver zocht door de caféhouder J. v. d. B. aldaar in verband met het feit dat een der bezoekers hem en zijn doch ter had mishandeld en een ruit van zijn café had vernield. In verband hiermede heeft de politie een zekere J J. uit Goes aangehou den. J. was reeds geruime tijd lastig in het café en had de dochter van de caféhouder bedreigd, terwijl hij ook de andere bezoekers lastig viel. Toen de caféhouder hem buiten de deur zette, liepen zowel zijn doch ter als hij zelf enkele klappen op. Even later trapte J. een ruit van de cafédeur in. J. werd op het politie bureau ingesloten. Nadat tegen hem proces verbaal was opgemaakt we gens mishandeling en vernieling, werd hij zondagmorgen weer in vrij heid gesteld. (Slot van pag. 2) zal kunnen benutten, alleen al met het reeds in kaart gebrachte recreatieplan en de voorbereidin gen voor uitbreiding van de kam peergelegenheid. Nadat de wethouder zijn dank uitge sproken' had tot allen, die hem hiel pen bij de waarneming van het bur gemeestersambt, en hij zich ook tot mevrouw De Meester had gericht, hing de heer Gabriëlse de nieuwe bur gemeester de ambtsketen om. „Draagt hem tot ere van de konin gin, Westkapelle en van Uzelf", al dus de wethouder. Het stemde de heer De Meester in zijn antwoord met groot vertrouwen, dat hij steeds een beroep op de heer HOEDEKENSKERKE Spoaroverzicht van coöp. boerenleenbank Tot 1 november werd dit jaar bij de spaarbank van de coöp. boerenleen bank te Hoed-kerke 1.474.170,08 ingelegd en 1.054.484,69 terugbe taald. Het saldo bedroeg op 1 no vember 4.112.010,50. In dezelfde periode werden 137 nieu. ingeschreven. Benoeming Het hoofd van de protestants christe lijke school te Hoedekenskerke, de heer J. Verhoole, Is benoemd tot hoofd van de hervormde schooi te Klaas waal. Afscheid leider C.J.V. In verband met het afscheid van de heer J. D. Lukasse als leider van de jongensclub „De Korenhalm" te Hoedekenskerke, was een speciale avond belegd voor ouders en dona teurs. Ds. S, J. M. Hulsbergen had de lei ding van deze avond. Na de opening sprak hij de scheidende toe en prees hem om zijn kwaliteiten als leider van deze club. In de tien jaar dat de heer Lukasse als leider is opge- RAAD WERKTE FINANCIEEL MEE Bomen op Noorsingel zullen worden omgehakt Bij do aanvang van de gemeenteraad van Borssele, die donderdagmiddag werd gehouden, legde het nieuwe raadslid, de heer M. de Regt Mzn„ de eed af, waarna hij als raadslid werd toegelaten. De raad stelde een krediet beschik baar van maximum 7000 voor de aankoop van nieuwe instrumenten voor het muziekgezelschap O.K.K. De Instrumenten zullen in brnikleen afgegeven worden. De gemeente zal de rente en afschrijving dragen, maar de Jaarlijkse subsidie van 500 aan do muziekvereniging wordt in getrokken. Pas nadat de instrumen ten grotendeels zijn afgesclireven zullen zij aan de muziekvereniging worden overgedragen voor „een kleinigheid", zoals meegedeeld werd. Van ae P.Z.E.M. was een plan ont vangen voor de elektrificatie van een gedeelte van de Borsselsedijk, vanaf de grens met 's-Heerenhoek tot aan de Schinkeldijk. Verder zullen ook de woningen in de Jurjaneweg, Mo lenweg en Nieuw West Kraayersweg aangesloten worden. De raad zal zich nog in verbinding stejlen met de P.Z.E.M. teneinde ook aansluitin gen te verkrijgen vanaf de Schinkel- dijk tot aan de Noordepol met zij tak Koningspolder. Als alles in goe de banen loopt zal de zaak voor eind augustus in kannen en kruiken zijn. Verder zijn er nog ongeveer 80 per celen water, die in het tienjarenplan zullen worden opgenomen. Vervolgens kwam het tot een dis cussie over de bomen aan de Noordsingel. Tenslotte werd met vier stemmen voor en drie tegen besloten de bomen op de Noord- SCHERPENISSE Succes bij schietwedstrijden Op do Provinciale schietwedstrijden te 's Heer Hendrikskinderen behaalde de heer M. C. Hagen uit Scherpenisse de tweede prijs. Speciale aanbieding Zie onze etalage. Jaarvergadering met fill van hervormde vrouwen Do hervormde vrouwenvereniging „Bidt en Werkt" te Scherpenisse hield haar jaarvergadering in het Hollands Huis. Mevrouw Blok uit Kruiningen opende de bijeenkomst en heette de ongeveer tweehonderdvijf tig aanwezigen welkom. Er werd een film over Nïeuw-Guinea vertoond. SINTPHILIPSLAND Lutheravond In het verenigingsgebouw van de Ned. Herv. Kerk te Sint-Philipsland werden dezer dagen onder grote belangstelling diverse dia's vertoond over het leven en werken van Maar ten Luther. Nadat het Lutherlied was gezpngen werd deze avond geëindigd met dankgebed dooi ds. F. van Dieren. Over twee dagen zal hierop een ver volg rworden gegeven. Biljart-driekamp Tussen de biljartclubs van Boschka- pelle. Stoppeldijk en Axel zal, ge zien de successen van voorgaande ja ren. ook dit jaar weer een „dne. kamp" worden georganiseerd. Voor deze wedstrijden bestaat een steeds groeiende belangstelling. singel tot aan de Troyeweg op te ruimen en te vervangen door nieuwe. De raad ging er mee akkoord het maximum krediet in rekening-cou rant bij de N.V. Bank voor Neder landse Gemeenten te bepalen op 40.000. Door het burgerlijk armbe stuur is wijziging gebracht in de be groting 1959 in verband met de ver- telijke subsidie stijgt met duizend gulden. Dit werd in orde bevonden. De heer P. A. Zweemer werd met ingang van 1 januari 1960 in het burgerlijk armbestuur gekozen. De exploitatievergoeding voor bij zonder lager onderwijs (90 leerlin gen) werd bepaald op 3559,50. De vergoeding voor de kleuterschool bleef 3Ö0. Aan de Wolfaartseweg zullen vier woningwetwoningen wor den gebouwd door een Goese aanne mer. Aan de vereniging voor volks huisvesting te Vlissingen en omlig gende gemeenten werd 850 vierkan te meter grond verkocht aan de Wol faartseweg voor 7,40 per meter. Het initiatiefcomité „De Bevelanden" kreeg een subsidie van vier cent per inwoner. Enkele andere subsidiever zoeken werden afgewezen. Tijdens de rondvraag werd onder meer toegezegd verbetering aan het kleedlokaal op het sportveld aan te brengen. treden is „De Korenhalm" steeds gegroeid. Momenteel zijn er 28 leden. Vele jongeren van Hoedekenskerke denken met genoegen terug aan de wekelijkse clubavonden. Van de heer M. Alle wijn uit Goes was een schrijven binnengekomen als onderleider van de club, omdat hij deze avond niet persoonlijk kon bijwonen. De heer C. Hoogerheide sprak een dankwoord namens de ou ders der jongens: de heer Th. van Doeselaar sprak namens de kerke- raad der Ned. herv. gemeente; de heer J. Sinke uit Souburg als dis trictssecretaris van het C. J. V.; J. Traas namens de leden van „De Ko renhalm"; de heer L. Evertse uit Oudelande als secretaris van de Pro vinciale Commissie van het C. J. V.; de heer De Vrie uit Goes als voor zitter van de Ring van Jongerenlei- ders en tenslotte bood J. la Grand namens de leden en ouders een fau teuil aan en aan mevrouw Lukasse een plant, Verder voerden de jongens nog di verse schetsjes en voordrachten op. In de pauze werd aan allen een con sumptie aangeboden. Tof slot dankte de heer Lukasse allen, die hem had den toegesproken en verder allen die er aan hebben meegewerkt de jongensclub te maken tot wat hij thans is. Burgerlijke stand KRUININGEN Bevallen: J. J. WUleboer-Danker z.; P. Paauwe-Paauwe d.; S- N. H- Oljans- Kramer d.: A- de Blolc-Kesselaar z.; M. Nleuwenhuijse-Lobbezoo d.; M. de Leeuw-de Klerk d.; S. M. Boonman- Vermeulen z.; C. Willeboer-Buijze z. Ondertrouwd: C. H. Kalle 23 J. en L. L. Huisman 22 I. J. Bustraan 22 j. en J. A. M. de Visser 20 J. Getrouwd: G. L. van de Griek 23 J. en M. Harthoom 20 j. Overleden: J- Karelse 91 J. wed. v. J. de Jonge; L. van der Hart 48 J. e.v. D. L, Polderman; A. J. Rademakers 38 J. e.v. T. A. C. de Waal. •S-HEER ARENDSKERKE Bevallen: J. C. Verdonk-Huige d.; E- Raas-Polfllet d.; S. do Kok-de Buck z.; J. J. Braam-Wisse z.; H. M. Walhout- Murre d.; P. M. de Jonge-Boonman d. Getrouwd: C. J. Corstanje 23 en A. J. v. d. Maal e21 j.; E. Minnaard 27 J. en C. T. Yzerman 22 j.; P. L. Cabboort 24 J en I. S. de Vroe 13 j.; P. A. Hazen 24 J. en J. M. Hermes 22 J.; H. Poortvliet 24 J. en J. M. Goedegebure 22 K. A. Saa man 24 J. en N. Huijsman 21 J.; H. G. Schout 26 j. en J. v. d. Guchte 25 J.; M Wondergem 23 j. en D. Kopmels 23 j. Overleden: D. Goedegebure 77 j. e.v M Welleman; J Dommisse 81 j. e,v. J. Wiskerke; M- C. Deurloo 80 J. wedn. v N. Beaufort: A. Hulge 78 J. wedn. v. C. Allemeklnders. Collecte De collecte voor de K.V.P. afdeling Westdorpe, bracht 64 op. De op brengst van de inzameling voor de katholieke arbeidersvrouwen was f 52. Jubileumvergadering C.N.V. OOSTBURG Districtsvergadering E.H.B.O. In hotel „De Eenhoorn" te Oostburg werd een vergadering gehouden van EJI.B.O.-ers uit West-Zeeuwsch- Vlaanderen. Voor het provinciaal be stuur waren hier aanwezig de heren Alewijnse, voorzitter, en de heer J. Huiszoon. Vertegenwoordigd waren de afdelingen uit Breskens, Sluis, Zuidzande en Waterlandkerkje. De hoofdschotel van de vergadering was wel de bespreking, om de Zeeuwsvlaamse afdelingen in de pro vinciale wedstrijden te betrekken Het is misschien mogelijk dat deze provinciale wedstrijden in Zeeuwseh- Vlaanderen kunnen worden gehou den. Uit de discussie, die hierop volgde bleek, dat er in West- Zeeuwsch-Vlaanderen regelmatig oe fenavonden worden gehouden op verschillende plaatsen waar -afdelin gen zijn gevestigd, maar op deze oe fenavonden is net wedstrijdelement niet AXEL Vriendschappelijke biljartwedstrijd De biljartclub „Axel" speelde een vriendschappelijke wedstrijd tegen „De Tol" uit Vogelwaarde. De Axel- se spelers verloren met 610 pun ten. De uitslagen waren: H. WinackerP. Groothaert 148 99; J. LauwersA. Groothaert 60 126; J. FruytierC. Hoogstraten 83 65; J. de BakkerF. Groothaert 87 83; J. GelderlandC. v. Tatenhove 8254; A. VereekenJ. Kotvis 59— 30; E. de SchepperJ. v. Damme 3141; A. HeyensJ Dleleman 26 —44. Hoogste series: H. Wijnacker 33 car. en F. Groothaert met 27 car. Binnen kort zal de revanchewedstrijd wor den Ter gelegenheid van het 50-jarig be staan van het C.N.V organiseerde de plaatselijke afdeling tc Axel een feestavond in „Het Centrum". De zaal was tot de laatste plaats bezet, toen na een welkomstwoord van de voorzitter, het bondslied werd gezon gen. Na het lezen van Ps. 103 werd gezamenlijk gezongen Ps. 103 2 en 5. waarna de heer H. R. Plomp van het hoofdbestuur een propagandis tische rede hield, die met grote aan. dacht werd gevolgd. De toneelgroep Ko Bakker gaf na de pauze een uitstekende vertolking van het bekende toneelstuk „De Onbe kende Wereld", een klucht van Anne- Marie Kok en Johan Blaaser. Deze uitvoering, die goed was verzorgd, oogstte van het dankbare publiek een ovationeel applaus. Mede door het grote ledental was een herhaling van deze avond noodzakelijk. Kerkbouwactie De stand van de te Axel gevoerde kerkbouwactie van de Ned. Herv Kerk, bedraagt thans ruim 7.000. Raad komt bijeen Dinsdag 10 november komt de raad van Westdorpe in openbare vergade ring bijeen. Op de agenda staan on der meer de bespreking van de weg- verbetering Stroodorpe, de riolering van de Onderweg en van het subsi dieverzoek van Torenverllchting Ver der wordt de gemeentebegroting I960 aangeboden, leden van de commissie Woonruimtewet en een lid bij het Borgstellingsfonds benoemd en het uitbreidingsplan Kom en Sti-oodorpe vastgesteld. Gabriëlse en de raad kan doen. Hoe wel hij nog niet op eventuele plannen wilde ingaan, verzekerde hij bijzon dere aandacht te zullen besteden aan net vreemdelingenverkeer. „U hoc't overigens niet oang te zijn. dat ik van westkapelle een mondaine bad plaats wil maken", voegde hij er aan toen. Voorts was hij er van over tuigd, dat er geld vrijgemaakt moet worden voor het herstel van de mo len. De heer De Meestor gaf vervol gens uitdrukking aan zijn gevoe lens van respect voor het grote aandeel, dat mr. Tydcman in de opbouw van Westkapelle gehad heeft. .,Ik hoop nog vele jaren van de vruchten van uw arbeid gebruik te -mogen maken", be toogde de burgemeester- Namens de raad verzekerde hierna de wethouder P. Lievense ln een gees tig speechje. dat de raad de burge meester alttjd terzijde zal staan. De gemeente-secretaris sprak namens 't oersoneel van secretarie, gemeente werken en scholen. „Wij hebben geen ambtenaren, waarvan men zegt: „Dit is tot potlood geworden vlees", ver zekerde de heer Dieleman. In vlot tempo kwamen nog meer SDrekers de nieuwe eerste burger van Westkapel'e welkom heten. Burge meester J. L. Dregmans van Koude- kerke deed het namens de vereniging van B. en S op Walcheren, de buur gemeenten, de vleeskeuringsdienst Oostkaoelle en Bouw- en Woningtoe zicht. De heer Dregmans sprak te vens zijn bewondering uit voor wet houder Gabrië'se voor de wijze, waarop deze zijn taak heeft verricht. Jhr. mr- G. C. D. Rutgers van Ro- Tenhn*g wees on de bijzondere han- dpn die er bestaan tussen de Polder Walcheren en Westkanetle. ,J)e oud ste plannen ziin al 801 jaar oud", aldus de bper Rutorrs, die betoogde dat de zeedijk a'tild het zorgenkind van de polder is geweest. Voorts spraken nog de heer A. A. Leenhouts. inspecteur van het la ger onderwijs, ds. W. Oosthoek, Ned. herv. predikant, adjudant D. Westveei; van de rijksnolltie, mr. Tvdeman. oud-burgemeester, de brandweercommandant. A, Hendrikse en de beer J P. de Meester, vader van de nieuwe bur gemeester. Tijdens de installatie werd in het verenigingsgebouw „Westkapelle Herrijst" een poppenkastvoorstel ling gegeven voor de j'eugd en amu seerden de ouderen zich met volks spelen op het marktplein. Uw wapensoreuk Nadat de plaatselijke verenigingen en scholen voor het burgemeesters- gez'n en de raad hadden gedefileerd, sprak de heer De Meester van het bordes van het gemeentehuis de be volking toe. Hij dankte hen voor de soontane ontvangst. „Ik ben van me ning, dat U op wel zeer treffende wijze de Zeeuwse wanenspreuk tot de uwe heeft gemaakt", aldus de burgemeester, „want ondanks de vele slagen bent U niet bij de pakken gaan neerzitten. Alleen al daarom, ben ik er trots oo burgemeester van Westkapelle te zijn". 's Avonds werden de feestelijkheden voortgezet met concerten. In het stamnvolle ver. gebouw „Westkapelle Herrijst" concerteerden om half acht de gemengde christelijke zangvereni ging „Leeft den Heere" en de fan fare O.K K. In het eveneens tot de laatste plaats bezette jeugdeebouw verzorgden „Het Westkappels dames koor" en de christelijke mondorgel- dub „De Krekels" het programma. Rijzonder werd het oo prijs gesteld, dat de nieuwe burgemeester tijdens de uitvoering beide gebouwen be zocht Om kwart over negen gaf O.K.K. een taptoe voor het gemeentehuis, waarna een polonaise voor jongelui het feestprogramma besloot. Bijeenkomst Nut van 't algemeen De afdeling Groede van de vereniging Nut van 't Algemeen hield dezer da gen voor haar leden de eerste voor stellingsavond in het lokaal van de Franse kerk. De voorzitter, de heer A. H. M. van der Hoek opende de bij eenkomst, waarna Julia de Gruyter een programma met Vlaamse humor bracht. Dat dit bij het talrijke pu bliek in de smaak viel, bleek wel uit het hartelijke applaus, dat zij telkens in ontvangst mocht nemen. CADZAND Aansluiting onrendabele streken waterleidingnet Vrijdag heeft in het gemeentehuis van Cadzand een bespreking plaats gehad met de bewoners van de on rendabele gebieden, de buurtschap „De Hoogte" en de Tienhonderdpol der, en de N.V. Waterleidingmij. Zeeuwsch-Vlaanderen te Temeuzen, over de aansluiting van hun panden op het waterleidingnet binnen het kader van het 100 plan. De ge meenteraad van Cadzand stelde hier voor een krediet beschikbaar van f 1670 per jaar. Er waren 17 personen, die voor aan sluiting in aanmerking konden ko men en bij deze hosoreking ook aan wezig waren Veertien van hen heb ben op de vergadering een contract getekend tot aansluiting, twee per sonen hebben het In beraad genomen terwijl één gegadigde geweigerd heeft zijn medewerking te verlenen. De vertegenwoordigers van de N.V. Waterleidingmij. deelden nog mede, dat zo spoedig mogelijk met het plan zal worden begonnen. Agenda VANDAAG rerneuzen Luxor- „De zwarte orchi dee". 20 uur. 14 jaar. Srs van Gent Olympla: ..Frauleln zon der beroep", 20 uur. Oostburg Ledeltheater: „De glorie van het moederschap", 19.45 uur, 14 Jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 3