llM'Milil WISSENKERKE TREKT GELDEN UIT VOOR RECREATIE ZUID-BEVELAND WALCHEREN KERKLAAN TE HANSWEERT ZAL WORDEN BESTRAAT MARKTBERICHTEN VRIJDAG 6 NOVEMBER 1959 PROVINOIALË ZEROWBB OOORANT 5 RAAD VERGADERDE Grondaankoop voor bouw chr. kleuterschool Tn een uur tijds heeft de raad vi Wissenkerke donderdagmiddag de ge meentebegroting voor 1960 doorge werkt, en daarna vastgesteld, zoals B. en W. deze hadden aangeboden. De eindcijfers luiden voor de gewone dienst: ontvangsten en uitgaven 757.921,06, met een post onvoorzien van 6000 en een tekort van 35.659,56. De kapitaaldienst heeft als eindcijfers voor ontvangsten 1.657.727,32 en voor do uitgaven 2.225 052,66. Het nadelig slot van de kapitaaldienst bedraagt 565.325,33. Bij de behandeling stelde de heer J. M. Filius (a.r.) de vraag, o£ de ver betering van de straatverlichting nu eindelijk uitgevoerd kan worden. Burgemeester J. van Halst moest evenwel antwoorden, dat nog geen toestemming is verleend. Hij was het echter volkomen eens met de heer Filius, dat dit dx-ingend noodzakelijk is. De gelden, uitgetrokken voor een ontwérp-plan recreatiegebied, achtte de raadsvoorzitter zeker verant woord. „Als wij hieraan iets willen doen, moet er een plan opgesteld worden, dat gefinancierd moet wor den", Verder werd nog geïnformeerd naar de posten subsidie Zeeuwse Mu ziekschool en kasgeldlening van 50Ó.000. Waarmee de raadsleden na enige verduidelijking akkoord gin gen. Tijdens de vorige vergadering had de heer G. J. de Smit geïnformeerd naar de mogelijkheid een badhuis in Wissenkerke te exploiteren, Burge meester Van Halst had over deze zaak inlichtingen bij andere gemeen ten ingewonnen. Op grond daarvun waren B. en W. tot de conclusie ge komen, dat het niét verantwoord is tof inrichting van een badhuis over te gaan. Subsidies Nadat do raad zijn goedkeuring had gehecht aan een voorstel de onder wijzerswoning aan de hoer J. Ever wijn te verhuren, werden twee sub sidie-aanvragen (van het Zeeuwse Koffie zo sterk als U zelf wilt In déze percolator. Kin niet droogkoken. Automat/scha temperatuur regeling I Rowenta koffiepercolator verchroomd f78.50 Wit-Gele Krui? en het Nederlands Gesprekscentrum) afgewezen. In verband met de toename van het aantal leerlingen aan de chr. ulo school zal de fietsenbergplaats bij dit gebouw worden uitgebreid. Dit zal de gemeente 2265,86 kosten Er werden nog meer gelden voor de chr. ulo uitgetrokken. Zo bepaalde do raad de jaarlijkse bijdrage per leer ling op f 60 en verleende zij 'n voor schot van 310,16 voor vakonderwijs in gymnastiek. .In verhand met de winkelactie van 23 november tot 5 december zal het tijdstip van winkelsluiting te Wissenkerke, Kamperland en Geersdijk in die periode negen uur 's avonds zijn. Aan het ministerie van o. k. en w. zal worden verzocht de openbare la gere school voor 1960 als bijzonder geval aan te merken, waar het gaat om de vaststelling van een bedrag per leerling, Voor een bedrag van 5280 zal de benodigde grond voor de bouw van een chr. kleuterschool worden aan gekocht. Nadat de rekeningen over 1957 van gemeente en burgerlijk armbestuur waren goedgekeurd, kwam de begro ting van het B, A, voor I960 ter ta fel, De subsidie van dé gemeente hiervoor is geraamd op 2226,80. Bij de rondvraag vroeg de heer P- G. A. de Lange (c-h.) wanneer de riole ring te Kamperland In gebruik kan worden genomen. De raadsvoorzitter repliceerde dat dit het geval zal zijn, wanneer Pasveersloot gereed is. Met dit werk is men nu begonnen. „Avondlicht" - Kruiningen 25 jaar bejaardentehuis Donderdag was het 25 jaar geleden, dat het bejaardentehuis „Avondlicht" te Kruiningen officieel werd geopend. Dit feit herdacht men in een daartoe belegde bijeenkomst in de serre van het gebouw. Het bestuur van de instelling voor maatschappelijke zorg, dat het be jaardentehuis thans beheert, trad hier bij monde van de voorzitter, burgemeester A. Schipper, als gast heer op. Bijna alle leden van de gemeente raad, oud-leden van het bestuur en de plaatselijke predikanten waren aanwezig. In zijn openingsrede herinnerde de voorzitter aan de totstandkoming van het gebouw. Het werd gesticht in het toentertijd nieuwe uitbreidings plan van de gemeente. Door de ge stadige groei vgn het dorp ligt het nu precies in de kom. Het gebouw is is de loop van het jaar gerestaureerd. Het is lüerdoor in een staat gebracht, die overeenkomt met het principe van het huidige bestuur. De .bewo ners moeten dit huis namelijk niet zien als een soort van armenzorg, maar als een tehuis voor de bejaar den. Verschillende sprekers feliciteerden het bestuur met het gebouw, dat van het begin af in een uitstekende be hoefte heeft voorzien. In Rilland-Bath wordt „burgemeester De Goffau- bank" onthuld Zaterdag aanstaande, des namiddags om twee uur, zal door mevrouw M. de Goffau—de Vos, echtgenote van wijlen burgemeester J. A. de Goffau van Rilland-Bath, de „burgemeester De Goffau-banlc" onthuld worden in tegenwoordigheid van het gemeente bestuur en genodigden. Deze bank, die geplaatst is op de hoek Kerk- laanVijverstraat, heeft een prach tig gezicht op de brandvijver. De bank is een ontwerp van architect Bakker uit Dordrecht. Bronskoperen letters erop vermelden „Ter herin nering aan burgemeester J. H. de Goffau, die in de vloedramp van fe bruari 1953 is omgekomen". Geslaagd Te Den Haag slaagde voor het exa men le stuurman G.H.V. de heer H. de Meijer uit Oost-Souburg, leerling aan de De Ruyterschool. Burgerlijke stand VLISS1NGEN Bavüalen: W. C. Deelen-Dekker z.; J. Boogaard-Ha rrnsen z.; L. Damen-van Splunder d.; T. Walrave-Hamellnk d.; A. M. P. Pleterse-van Nlel d.; B. Haan- v. d. Laan z.; F. Westdorp-Faes d J. J. van Splunder-Tax z.; A. P. verheije-du Puij d.; RL C. de Rijke-van Deurse d.; T. Labruyère-Bravenboer z.; A. C. Pie- lers-vermast z.; B. v. d. Meule-de Jonge z.; M. J. Dourteln-Geljon z. Ondertrouwd: B. L. Dijkstra 23 j. en L. P. Wa.rtenberg 23 j, Getrouwd: Th, P. N. Tesselaar 26 J. en A. M. Goed bloed 23 J.j P. G. ICouwer 24 .1. en H. Heijdens 21 j; J. Berting 29 j. en L. Gillissen 20 J. Overleden: A. Frenks 83 J. wedn. v. J- van Hoepen: L. Ova 71 i. wedn. v- A. de Nooijer; J. Adriaanse 58 J. e.v. B C. Warman. VEERE Bevallen: G. Geilvoet-de Pijper z. Getrouwd: T. Smit 36 j. en A. J. van Noord 25 Overleden W. Dijksman 71 j. e.v. J. Joosse. WAARDE Bevallen H. C. Goud-Weststrate z. Getrouwd: J. Joossen 24 j. en H, Kloos terman 22 j. WISSENKERKE Bevallen: A. K. Korshulze-Zweedijk d-; L. van Striemden Hartigh d. Ondertrouwd: A. P. Marcusse 45 j. en J. Smit 61 J, Getrouwd: j. Fa vier 25 j. en M. de Bruine 24 J. Overleden: P. M. Ketelaar 01 J. MIDDELBURG Bejaarden spraken over nieuwe sociëteit Woensdagmiddag heeft, da afdeling Middelburg van da Bond van Ouden Dagen in de grote zaal van de „Gou den Poorta" onder voorzitterschap van de heer J. P. Goeman vergaderd. Op deze bijeenkomst werd uitvoerig gesproken over do nieuw© bejaarden- sociëteit, die de gemeente in de Nieuwstraat in én oud pand zal on derbrengen. Do raad voteerde voor do restauratie van het pand reeds een bedrag van enkele tienduizenden guldens, vooral da vorm van beheer de U.V.V. en de Bond van Ouden van Dagen gaf aanvankelijk enige moeilijkheden, doch deze zijn na en kele besprekingen nu zo goed als op- -elost. "erder werd bosloten aan de direk- teur van het telefoondistrict Breda een verzoek te richten in verband met do betaling van de draadomroep. Dit moet acht dagen geschieden na ont vangst van een door do P.T.T. toe gezonden postcheque. De bejaarden zouden nu graag zien, dat dit voort aan samenvalt met de uitbetaling van de A.O.W., zodat men slechts éénmaal een gang naar het postkan toor behoeft te maken.' Tevens geeft dit het voordeel, dat men dan niet krap met het geld zit. Deze vergade ring, die in tegenstelling tot voor gaande een zeer rustig verloop had, werd bijgewoond door da heer Leen- houts, vertegenwoordiger van liet hoofdbestuur, tevens voorzitter van het rayon Zeeland. Dr. R. Feikema sprak voor huisvrouwen over Vondel Donderdagmiddag hield dr. R. Fei kema in de bovenzaal van café-res taurant „Suisse" te Middelburg een lezing voor de afdeling Middelburg van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen. Voor een aandachtig luisterend gehoor sprak dr. Feike ma over de dichter Joost van den Vondel en de Stadsschouwburg te Amsterdam. Allereerst behandelde dr. Feikema het persoonlijke leven van de dichter, wiens ouders uit Antwerpen kwa men. Later vestigden zij zich in Am sterdam. Hoewel Vondel in deze plaats niet geboren was, voelde hij zich toch op en top Amsterdammer. Protestants opgevoed voelde hij zich later meer aangetrokken tot het r.-k. geloof, waar hij zich bij aansloot. Voor de opening van de nieuwe Stadsschouwburg in 1637 schreef Vondel een van zijn bekendste wer ken, het treurspel de Gijsbrecht van Aemstel, dat handelt over de inna me van Amsterdam door de Haar lemmers. Uitvoerig besprak dr. Fei kema vervolgens dit werk, dat hij vergeleek met het stuk „Aeneas" van Vilgillu8, dat handelt over de inname van Troje. De jaarlijkse opvoering van de Gijs brecht vond hij een verheugende tra ditie, die uniek is in de wereldlitera tuur. Hij sprak de hoop uit, dat deze traditie nog lang gehandhaafd mag blijven. De voorzitster van de Huisvrouwen vereniging, mevr. M. A. van den Boogert-Selhorst, dankte de spreker voor diens inleiding. Gevonden voorwerpen Aan het politiebureau te Middelburg zijn inlichtingen te verkrijgen om trent de in het tijdvak van 30 ok tober tot en met 4 november aange geven gevonden voorwerpen: ver schillende huis- en andere sleutels, verschillende handschoenen, porte monnees met en zonder inhoud, plas tic regenkapje, 2 muntbiljetten, groen met zwarte sjaal, padvindersdoekje met ring, step op luchtbanden, bank biljet, zwarte muts, grijs gevlamde vulpen, herenpolshorloge, witte ka bel met stekkers, lamp met batterij en, vermoedelijk zilveren broche, pad- vindersriem, combinatietang, spring touw, blauwe damespylama met wit jasje, geel met greene sjaal, groen feblokte sjaal, dop van benzinetank, ndien voorwerpen bij particulieren worden afgehaald gelieve men hier van kennis te geven aan het bureau van politie. N.V.V. propagandatournee bezocht Middelburg Woensdagavond heeft het artiesten gezelschap, dat met het programma „Buiten Beeld" voor hét N.V,V. een propaganda-toeynee door Nederland maakt, Middelburg aangedaan. Hier heeft het gezelschap onder wie vele bekende televisiesterren, zoals Christel Adelaar, Jan Pruis, Guus Verstraete, Cor Witschge en Joop Reijnolds in de Schouwburg een enthousiast publiek enkele uren op aardige wijze vermaakt met aller lei kolderschetsjos, zang, puntige ils mid- conferences en muziek met ai delpunt de televisie. 's Middags was er een jeugdvoor stelling geweest waar Pipo, de beken de televisieclown, de jeugd deed scha teren van het lachen. De belangstel ling voor deze voorstelling was zo groot, dat vele teleurgesteld moesten worden, 's Avonds was het evenwel precies het tegenovergestelde! Ver schillende plaatsen bleven onbezet waar de regen waarschijnlijk wel de oorzaak van is geweest. De avondvoorstelling werd geopend door de districtsbestuurder van het N.V.V., de heer C. Hoek uit Goes, die in het kort het standpunt 'van het N. V. V. ten opzichte van de huidige loonbelcid der regering uiteen zette. Volgende week komt het gezelschap met „Buiten Beeld" naar Vlissingen, de daaropvolgende week is Goes aan de beurt. VLISSINGEN Huldigingsavond A.N.M.B. In het verslag over de huldigings avond van de A.NM.B., afdeling Vlissingen, opgenomen in ons nummer van dinsdag, werd medegedeeld, dat de bond zowel in 1919 als in 1959 vrije loonpolitiek verlangde. Dit in onjuist. De distrietsbestuurder, de heer F. W. Baan heeft in zijn toespraak de vrije loonpolitiek alleen genoemd als een der punten, die in 1919 een belang rijke rol speelden en dit thans op nieuw doen. Gevonden voorwerpen Aan liet bureau van politie te Vlissingen zijn in het tijdvak van 28 oktober tot en met 4 november de navolgende voorwer pen als gevonden gedeponeerd: diverse rijwielen en autopeds, sleutels, wanten en handschoenen, plastic emmertje, kinder schoentje, kindertasje, zeildoeken tas, motorhandschoenen, scheenbeschermers en autocontactsleuteltje en dat voorts aan zijn bureau de adressen ,zijn te be komen alwaar de volgende voorwerpen als gevonden zijn gedeponeerd: diverse handschoenen en wantjes, sleutels, rood etui met vulpotlood en balpen, bruin tasje, bengeltje met trekveer, plastic pop, schooletui, herenlaars, damesman tel, portemonnaie met Inhoud, 4 plastic straaljagers, sjaal en weegschaal. GOES Otto Sterman voor Hervormde Jeugdraad Zaterdagavond treedt voor de Her vormde Jeugdraad Goes de bekende voordrachtkunstenaar Otto Sterman op in het „Schuttershof". Zijn programma is getiteld „Ebben hout". Het programma bevat proza met beelden uit het dagelijkse leven van de inheemse bevolking van Afri ka, het werelddeel waar de geschie denis van de negers een aanvang nam; de poezië bevat naast gedich ten van Amerikanen ook werk van Antil lianen. Deze avond is zowel voor ouderen als voor jongeren toegankelijk. KAPELLE Vergadering O.W.T.B. Onder voorzitterschap van de heer B- Ridderhof hield de postduïvenhou- dersvereniging „Oost, West, Thuis Best" te Kapelle in hotel „De Zwaan" een algemene vergadering. Bij de bestuursverkiezing werden in de vacatures van de heren P. Rid derhof, J. C. Nijsse en W. C. Hun- dersmarek gekozen de heren J. H. C. Poley, P. Hengsdijk en P. Glas. Tot voorzatter werd benoemd, de heer P. D. de Boe. Tijdens deze vergadering werden ook de kampioenschapsprijzen Vitesse, Fond en Midfond uitgereikt, alsmede de eerste prijzen van alle wedvluch ten v£,n het afgelopen seizoen en de kampioensprijs jonge duiven. Er werden drie nieuwe leden aange nomen, zodat men kwam op een totaal van 30. In de tentoonstellings commissie op 12 december zal er weer een postduivententoonstelling worden gehouden werden be noemd de heren A. Luteijn, M. Pie- terse, W. C. Hundersmarck, P. Glas, P. D. de Boe, J. H. C. Poley en Jac. Ridderhof. Men besloot ook de ten toonstelling attractief te maken. Lezing voor 't Nut Op uitnodiging van het Nutsdeparte- ment, afdeling Kapelle en een boek handel uit die plaats zal de auteur Toon Kortooms uit Bloemendaal za terdagavond aanstaande in hotel „De Zwaan" een lezing komen houden met als onderwerp „Humor in Bra bant". De heer Kortoonw is onder meer de schrijver van het boek „Beekman en Beekman". Collecte De te Kapelle gehouden collecte voor de stichting Zeeland voor maat schappelijk en cultureel werlt heeft opgebracht 255,50. ELLEWOUTSDIJK Ringavond C.J.V.F. te Ellewoutsdijk Dezer dagen hield de C.J.V.F. ringavond voor de ring Borssele ein het M. J. van Hattumhuis te Elle woutsdijk, onder leiding van mevr. Vrijlandt. Uit het verslag van seeretaresse-penningn^gesteresse bleek dat er een batig saldo van 112 was. Voor de N.O.VI.B. was in een jaar 109,02 opgebracht. Mevrouw Smallegange las een ver- haad voor en enkele dames gaven een zangnummer ten beste. Een ver loting voor de kerkbouwaetie bracht 113 op. Ds. Blok sprak over het leven van Maarten Luther, een en ander toegelicht met plaatjes. Mot dankgebed besloot ds. Blok deze ge slaagde ringavond. BORSSELE Spaartegoed Boerenleenbank Bij de spaarbank van de coöp. boe renleenbank „Borssele" werd in ok tober ingelegd 80.615 en terugbe taald 107.343,18. Het saldo van de spaarbank aan het eind dei* maand bedroeg 1.679.248,47. COLIJNSPLAAT Benoeming kerkvoogd In de vacture van wijlen de heer J. L. Chrlstiaanse heeft het College van Notabelen der Ned. Herv. Kerk te Colijnsplaat tot kerkvoogd benoemd de heer A. de Wit, die deze benoe ming heeft aanvaard. O.- EN W.-SOUBURG Hervormde kerkbouwaetie De inzameling voor de Hervormde Kerkbouwaetie te Souburg heeft tot nu toe opgebracht f 9095.14. De actie op Souburg is nog niet afgesloten. Door enkele tientallen gemeenteleden zijn nog bijdragen toegezegd. RAAD KRUININGEN Tijdens zijn donderdagavond gehou den vergadering besloot de rami van Kruiningen de Kerklaan te Hans- weert aan te- kopen van de r.-k. kerk aldaar. Deze weg zal worden be straat en vervolgens bestemd wor den voor het openbare verkeer. Er zal evenwel een beperking voor het verkeer met zware wagens nodig zijn. Men overweegt in de toekomst de Lange Geer nog eens door te trek ken tot de Kanaaldijk aldaar. In Oostendljk zal de Tweede Vlietweg worden verbeterd. De gemeente Krabbendijke draagt ook in de kos ten bij. Nu een nieuw schoolhoofd is benoemd zal de onderwijzerswoning te Hansweert nodig hersteld moeten worden. De werkzaamheden zijn reeds aanbesteed voor 7.233. De raad trok een bedrag van 8.025 voor dit doel uit. Een verordening op de heffing van keurlonen werd gewijzigd. Het ta rief voor het keuren van varkens komt hiermee op een uniform uedrag van 5. De heer A. Westrate (p.v. dn..) was er tegen. Nu de begroting van de keuringsdienst sluitend is, achtte hij een argument voor verho ging van het tarief niet aanwezig. De heer J. Witte (vrije lijst) kantte zich niet tegen verhoging, maar stel de voor ook de tarieven van andere slachtdieren eenigszins te verhogen. Le begroting voor de Dienst Ge meentewerken „Zuid-Beveland" voor 1960 werd zonder hoofdelijke stem ming goedgekeurd. Wegens periodiek aftreden werden de heren A. Schipper en J. van Bal- legooyen opnieuw benoemd als lid van de instelling voor maatschappe lijke zorg. „De normen voor de toekenning brandstoffenbijslag behoeven inder daad herziening", zo werd naar aan leiding van een vraag gesteld. B. en W. willen een bedrag aanhouden van 1.600 voor alleenstaanden en 2.000 voor echtparen als maximum inko men voor een tegemoetkoming. WEMELDINGE Rijkspostspaarbank Op de rijkspostspaarbank te Wemel- dinge is over de maand oktober 1959 ingelegd voor een bedrag van ƒ45.203,06, terwijl er terugbetaald werd voor een bedrag van 16.505.23. Er werden over dezelfde maand drie nieuwe hoekjes uitgegeven. Coöp. Boerenleenbank Bij de Coöperatieve Boerenleenbank te Wemeldinge is over de maand ok- tobr 1959 aan spaargelden gestort voor een bedrag van 104.359,03 en terugbetaald voor een bedrag van 67.479.79. Het saldo aan het einde der maand bedroeg 2.715.964,36. Er werden 14 nieuwe boekjes uitgegeven. In het gestorte bedrag zijn de resultaten van de gehouden spaaractie tevens be grepen, hetgeen een bijzonder mooi resultaat mag worden genoemd. YERSEKE Raad vergadert De gemeenteraad van Yerseke is te gen hedenavond (vrijdag) 8 uur bij eengeroepen voor een openbare ver gadering, waar o.a. zullen behandeld worden: een wijziging verordening heffing keurloon, de aankoop van een woning, de vaststelling van een kre diet in rekening-courant voor '60 en enkele wijzigingen in de gemeentebe groting 1959. Tenslotte zullen de be groting burgerlijk armbestuur en ge meentebegroting 1960 worden aan geboden. Rijkspostspaarbank Aan het postkantoor te Yerseko en ressort werd gedurende de maand ok tober aan spaargelden ingelegd 46.466,63 en terugbetaald 27.081,61 Het aantal nieuwe uitgereikte boek jes bedroeg 19. KAMPERLAND Groene Kruis hield ledenvergadering Woensdagavond hield de afdeling Kamperland van het Groene Kruis een ledenvergadering in het vereni gingsgebouw Renata, onder voorzit terschap van dokter J. L. Bruinzeel. Uit het jaarverslag over 1958 van wijkzuster Westrate bleek, dat zij naast de gewone bezoeken 2206 zie kenbezoeken heeft afgelegd. De pen ningmeester, de heer A. van der Maas, kon mededelen, dat de kas over 1958 een batig saldo had. Ver der werd de heer H G. da Feijter benoemd tot lid van de kascommis- sie. Tot bestuursleden werden her kozen de heren I. Tange en P. de Putter. Gekozen werd dokter van 't Hart. Wethouder G. P. Leendert- se overhandigde de vereniging het geld van de vroegere Luchtbescher ming, waarvoor de voorzitter een hartelijk dankwoord sprak. Tot slot bekeken de aanwezigen de tekenin gen van de Groene Kruis-gebouwen, die men volgend jaar wil bouwen in Wissenkerke en Kamperland. HEINKENSZAND Jonge Kerk kwam bijeen De Jonge Kerk te Heinkenszand kwam voor haar maandelijkse verga dering bijeen in de consistorie van de Nederl. hervormde kerk. Ds. C. J. Amesz hield een inleiding over Abra ham en Lot. Na de pauze discussi eerde men hierover. Benoeming Tot tijdelijk ambtenaar bij de dienst Gemeentewerken te Heinkenszand is benoemd de hè'er P. Raas uit 's-Hee- renhoelt. Voorlichtingsavond van Bijbelgenootschap In samenwerking met de plaatselij ke N.C.V.B. hield het Nederlands Bij belgenootschap afdeling Heinkens zand en Nisse een voorlichtingsavond in het verenigingsgebouw „Marana- tha." Deze avond stond onder leiding van ds. C. J. Amesz. De heer Scheu ring sprak over het werk van het Nederlands Bijbelgenootschap en gaf met behulp van een film een over zicht van de bijbelverspreiding vanaf 1200 tot 1958. Op deze goed bezochte avond gaven zich verschillende aan wezigen op als lid van het Nederlands Bijbelgenootschap. KLOETINGE Voetbalvereniging houdt clubavonden voor jongens De voetbalvereniging „Kloetinge" mag zich de laatste tijd verheugen in een grote toevloed van nieuwe le den, waaronder vele jongeren. Door de beperkte speelgelegenheid komen de junioren B en C. niet vol ledig aan hun trekken op het voet balveld. Om nu toch iets voor deze jongelui te doen heeft de jeugdcommissie van de vereniging, bestaande uit de heren J. de Groot, J. L Behage, B. M. de Klerk en J. A. Korteweg, geassis teerd door Theo de Groot, het ini tiatief genomen tot het houden van een wekelijkse clubavond. Op deze avonden worden 40 jongens verwacht, die zich kunnen verma ken met een schaakcompetitie, een damcompetitie en een tateltcnnis- competitie. Men wil een muzieken- semble en toneelclubje oprichten, terwijl ook filmavonden zullen wor den georganiseerd in samenwerking met de instulfcommissie. Men heelt voor deze clubavonden, die op donderdagavond gehouden zullen worden, de beschikking ge kregen over het verenigingsgebouw van de Hervormde gemeente in de Nieuwstraat. Het ligt in de bedoeling 19 novem ber te starten. KRABBENDIJKE Excursie Rode Kruis Donderdag maakten de leden van de Transportcolonne en helpsters van de afdeling Krabbendijke-Waarde van het Ned. Rode Kruis een excursie naar het nieuwe gebouw van de bloedtransfusiedienst in Amsterdam. In een rondgang van bijna twee uur werd hen alles uitgelegd en gede monstreerd wat in dit gebouw wordt gepresteerd. De dag werd in de stad verder door gebracht met een rondvaart door de havens en de bezichtiging van enke le bezienswaardigheden. Onderlinge competitie D.C.O. Voor de onderlinge competitie van de D.C.O. te Oostdijk werden de vol gende partijen gespeeld: M. Sinke—G. Hollestelle 2—0 G. HollestelleM. Sinke 02 A. van WeeleJ. Kriekaard 02 J. LutijnJae. Boone 11 G. Hollestelle—L. Boone 02 M. de BatM. Sinkc 02 Rijkspostspaarbank in oktober Gedurende de maand oktober is bij de rijkspostspaarbank te Krabben dijke ingelegd f 20.565,34, uitbetaald f 16.884.01. De hervormde mannenvereniging te Krabbendijke hield onder leiding van de heer M. Schouten haar eerste seizoenvergadering. De bijbelbespre king over Genisis 11:1-9, „De toren bouw van Babel" werd ingeleid door de heer J. Koster. Na de pauze hield de heer H. M. de Looff een causerie over het onder werp: „Het atoom, hoop en wan hoop". EIERVEILING Eiervelling SBE. Aanvoer 343.970 stuks Handel kalm. Prijzen eieren van 50 tot 55 gram 11.39 tot 12.42, 55 tot 60 gram 12. tot 13.88, 60 tot 66 gram 14.07 tot 15.52. Ezndeëleren van 59 tot 68 gram van 9.30 tot 10.03, alles per 100 stuks. Coöperatieve Veluwse Eiervelling Bar- neveld-Ede Weekaanvoer circa 1 250 000 stuks, waarvan 596-86 stuks geveild wer den. Handel kalm Prijzen van 46 "tot 50 gram 10-84 tot 11-43, prijzen eieren van 50 tot 55 gram 11.54 tot 12.52. van 55 tot 60 gram 12.73 tot 13.80, van 60 tot 69 gram 14.12 tot 16.63 alles per 100 stuks. Eiermarkt, aanvo.er 1.950.000 stuks. Han del redelijk. Prijzen eieren van 61 tot 65 gram 14.75 tot 16 Algemene prijs 15 35 per 100 stuks, kiloprijs 2.28 per 62 gram, van 49 tot 60 gram U.25 tot 14.25. kiloprijs 2.30 tot 2,38. Prijsnotering Gelders-Overijsselse Ven eniging van Eierhandelaren Grote eieren van 15 tot 16 gewicht 62 tot 68 gram. kleine eieren van 13 tot 14.50 gewicht van 58 tot 61 gram, henneeieren van 11 tot 12.50 gewicht van 48 tot 55 gram. AMSTERDAMSE AARDAPPELTERMIJNMARKT Amsterdam, 5 november. De totale dagomzet op de heden gehouden aard- appeltermfjnmarkt beliep 103 contracten. Consumptiesector.' Furore mrt 19. apr. 19,50, Alpha apr. 18. Bintje S5 apr 20.60. Bintje 45 dec 19.40. apr 22.80, Voran 35 nov 11.60—12, Libertas nov. 12.80. Poter rassen BIntje-e nov. 41t Blntje-a nov 37.70—37. Eersteling-e nov. 45, Sirtema-e nov. 33. VISMIJN VEERE. Aangevoerd: 4297 kg exportgarnalen 1.86 —2.28, 48 kg schar 51—84; 300 kg bot 44— 53; 29 kg tong 2.26—4.30: 37 kg rog. 24—48; 45 kg ongesorteerde vis 25'1.09; 486 kg wijting 25—53; 43 kg kabeljauw 30—59. V.V.Z.B. GOES. Goes, 5 november. Export- en indu strieveiling Jonathan kl. l 85-90 30. 80-85 56—57. 75-80 60—61. 70-75 57,50—62. 65-70 54.40—61. 60-65 47.90-49.20. H D 27—31 kl. H 80-95 47. 75-80 48—50, 70-75 48—51, 65- 70 47—49. 60-65 43—44, II D 28, kroet 17,10 G.oudrelnëtte kl. I 85-93 47—52. 75-85 47- 49,30, 65-75 37—38,80, II D 23. Kl. II 05-95 40, 75-85 44, 65-75 36, II D 22, grof 31.30—31,90, fijn 21—22, kroet 21,50. Golden Delicious kl. I 85-90 69. 80-85 63—72, 75-80 64—74, 70-75 67—76, $5-70 61—72, 60-65 44-51, II D 29-35, Kl. II 85-90 61, 80-85 58 47. 55-69 37— —65, 75-80 6254, 70-75 54—64, 65-70 52—56, 60-65 38—43. Laxton Superbe kl. I 70-75 42. 65-70 44, 60-65 37. II D 24. Comtesse de Paris kl. I 85-95 41. 75-85 44. 65-75 49, 55-65 39, II D 12. St. Remy kl I 85-95 23 75-85 27. 65-75 20, II D 22. Doyenne du Cornice kl. 1 80-85 92. 75-80 97, 70-75 97. 65-70 93. II D 77. Gieser Wildeman kl. I 39, H D 24—25. Verpakt fruit: Golden Delicious kl. 80- 85 79, 75-80 82—83. Doyenne du Cornice kl. I 80-85 100, 75-80 106. 70-75 107- Gewone veiling: Zoete Ermgaard kl. I 65-75 5557. 55-65 4253. Golden Delicious grof 37—57, fijn 32-38. Goudreinette grof 32—33, fijn 21—26. Jonathan grof 35—44, fijn 24—31. Doyenne du Comise grof 78. fijn 72. Comtesse de Parts grof 25—29. fijn 11—21 Gieser Wildeman grof 22—38. St. Remy grof 22. VEILINGSVERENIGING „KRABBENDIJKE EN OSISTREKEN". Krabbendijke, 5 november. Golden Delicious I 85-90 64—67, 80-85 64—70, 75-80 68—72, 70-75 66—72, 65-70 58—61, 60-65 44— 54; II 85-90 51, 80-85 51—62. 7580 54—65. 70-75 56—64, 65-70 51—57, 60-65 3945; II D 28; III gr. 40—54; f 4 25—42, kr. 18—37; Jona than X 85-90 47, 80-85 54. 75-80 58 70-75 59, 65-70 52. 60-65 45. II 70-7S 47—51. 65-70 44— 4 60-65 45. II D 28, III gr 42. f 25. kr. 16. val 23; Cox Orange Pippin 1 80-85 75. 75-80 80. 70-75 S3 $5-70 81. 60-65 $4. 55-60 47. II D 22, III gr 49—58. f 32. kr 27—41: Goudreinette I 85-95 46—47, 75-35 47 65-75 36, n 65-75 36. III gr 31—37. f 26. kr. 23; Ellisons Orange I 75-80 44. 70-75 49 63-70 46, II D 31, III gr. 39, f 28, kr. 13; Com tesse de Paris I 75-85 31, 65-75 27, 55-65 19. II D 7; St. Remy m gr. 24. f 22; Confe rence lil f, 35. VEILING SINT-MAARTENSDIJK. Sint-Maartensdijk. 5 november. Furore 15.98—15.79. Drielingen 9.04—9.10, Eigen heimers 15.10—14,99. Drielingen 7.01. Bin tjes bonken 20.48. voer 6.33—6-23 Aanvoer 60 ton. Uien 40-55 21.38. 55-70 25.14. Bonken 28, Drielingen 20.40, Picklers 19 99—19 41 Stek l Aanvoer 40 ton. Peen 16-99. afw. 13.99. Voer 0.01 Aanvoer 3 ton. GRAANBEURS SINT-MAARTENSDIJK. Tarwe 29—30.55. Gerst 2-5—28, Haver 24— 2: Kl. erwten 35—35,, Schokkers 40-45, Bruine bonen 95—115, Koolzaad 33—43. Maanzaad 115—140.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 3