oxo de beste bouillon van het beste rundvlees! BERGENAAR VERGAT ONDER KAPELLE LICHT TE DIMMEN GOESE VEILINGHALLEN ALS SCHOUWBURG EN SPORTHAL? DRIE MAANDEN GEVANGENIS VOOR PLEGEN VAN MEINEED De avonturen van Maurice Een paar druppels oxo ...de volle smaak van lekker doorgebraden rundvlees! 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 5 NOVEMBER 1959 tKÜMlAGL s$$XT£M 100JK. ////////ee/y //PAKSMTMHi '////.usjCZ/A UTvyAvr-mf. /NMQZMWtX^ÏMES/ OiArfiW&ff s zcüAa rij,'/a4'al ^/vy,/ru//, y///PA#jirArf&#A Wam '7ön££/AA wMÏA - Wm$& aap-- ■■'■- <S0t&ri/. reftzê.i-' t; 'Mi'vZ&fy ?lïïzz\ ocucjm ÓP&#Y/MCA KANTONRECHTER MIDDELBURG VEILING Gffiz HUIDIGE AI7UAIIE VEILING AtA óCMDUWBiHtG En GnDETUAL (Slot van pag. 1 do veiling' onder te brengen, is bet Aan belang te weten welk standpunt de rijkscommissie van advies in neemt. Haar secretaris, dr. Paul Cronheim te Amsterdam, verklaarde ons desgevraagd, dat do commissie op het standpunt staat, dat in Zee land voorzieningen getroffen dienen te worden. Op liet gebied van do schouwburg-concertzalen is er een vacuüm in deze provincie. Dat bete kent geenszins, dat de eerste de bes te poging om in Zeeland een schouw burgzaal te bouwen zonder slag of stoot wordt goedgekeurd. In een rapport, dat de rijks commissie gezamenlijk met de Vereniging van Nederlandse Gemeenten heeft opgesteld, wordt nadrukkelijk gezegd, dat een schouwburgzaal niet met een sporthal is te combineren. „Het is akoestisch gezien volkomen on mogelijk", aldus dr. Cronheim, die er evenwel aan toevoegde, dat ieder geval op zich bekeken dient te worden. Het is echter niet hoop gevend voor Goes 1 Andere stemmen De directeur van de veiling, de heer S. G. Noóteboom, wilde liever niét dieper ingaan op het veiling-schouw- burgproblecm. Hij wist ons te ver tellen, dat er verschillende gegadig den zijn voor het complex, waaronder dus ook de gemeente Goes. Het be stuur heeft indertijd van de leden machtiging gekregen het gebouw op een zo voordelig mogelijke wijze te verkopen of te verhuren. Daaraan zal het zich ook houden. Ir. P, C- 't Hooft, architect te Goes, zei ons het gebouw onvoldoende te kennen om een gefundeerd oordeel te geven. Globaal en oppervlakkig gezien is er misschien een mogelijk heid, maar of het een juiste oplos sing was wilde hij in het midden la ten. Men zal zich volgens ir. 't Hooft allereerst de vraag dienen tc stellen, hoeveel duurder nieuwbouw is. Daar van moet men uitgaan. „Een ideale oplossing nastreven is iets heel an ders dan van do nood êên deugd ma ken", zo voegde liij eraan toe. Het geheel achtte hij evenwel een des kundig onderzoek zeker waard. Toch Schuttershof Inmiddels zit het Gocse college van B. en W. niet stil om een an dere oplossing voor het schouw burgprobleem te vinden. De ge dachten gaan daarbij uit naar een grondige verbouwing van „Het Schuttershof". Men zou bijvoor beeld het vierkante pleintje vóór het gebouw kunnen gebruiken om liet complex te vergroten. De hui dige koffiekamers zouden dan k verbouwd moeten worden, terwijl Prijs op internationale tentoonstelling Op de internationale hnndententoon- stelling te Utrecht behaalde de boxer „Cellesta" van de fam. C. Kempe te Goes, een achtste prijs en de kwalifi catie U. In kringen van hondonlief- hebbers wordt een dergelijke kwali ficatie hoog aangeslagen. Boven: een ■plattegrond van de oude veiling te Goes, die binnen afzienbare tijd een andere bestemming zal krij gen, Onder: Zo sou dé plattegrond van de veiling aan de Terioelstraat te Goes er uit kunnen si en, als er een schouwburgzaal en twee sporthallen in werden ondergebracht. Als het ooit zover komt de tegenwoordige toneelzaal benut zou kunnen worden om het pu bliek tijdens de pauze onder te brengen. Misschien is Cr een mo gelijkheid een particulier te inte resseren, maar daaromtrent be staat geen énkele zekerheid. Hoe het echter ook zij, het schouw- burgprobleem heeft de volle aan dacht van het gemeentebestuur, dat kost wat kost uit de impasse wil geraken. UITSPRAKEN RECHTBANK Vrijspraak voor ongeluk te Krabbendijke Conform de eis 'van de officier van justitie heeft de rechtbank te Middel burg de transportondernemer P. J, J. en de chauffeur-vrachtrijder Chr. S„ beiden uit Axel, woensdag veroor deeld tot een onvoorwaardelijke ge vangenisstraf van drie maanden we gens het opzettelijk nlegen van mein eed. Beide mannen waren betrokken ge weest bij een smokkelzaak togen de veehouder Nestor P. uit St.-Jans- teen en de autohandelaar Camille P. uit Westdórpé, welke zaak-eind juiii voor dé economische politierechter diende. Tijdens het verhoor door de rechtfef-commissaris hadden beide ge tuigen tót driemaal toe verklaard dat Nestor P. bij de zaak betrokken was geweest, maar dit trokken zij op de zitting later weer in. De Vlissingse caféhouder W. K., die tijdens een ruzie een' klant mot een portierl;óuk in de hand op het hoofd sloeg,"werd veroordeeld tot acht maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar plus toezicht en bijzondere voorwaarden. De inzie ontstond bij onderhande lingen over verkoop van ijs met een adspirant-koper. Do koopman W. B. uit Hulst bemoeide zich er mee, waarna de klap volgde, waardoor B. zwaar gekwetst werd. De officier van justitie mr. T. Lebret, had tien maanden ge- eist, waarvan vier voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar, alsmede toezicht van de P.C.R.V. De chauffeur M. K. Uit St.-Annaland werd veroordeeld tot f 50 subs. 10 da gen wegens hoogst onvoorzichtig en onachtzaam rijden, waardoor een 85- jarige man uit St- Annaland vrij ernstig gewond werd. De eis was f 75. De landbouwer J. J. B. uit Katten- dijke, wiens zaak voor de kanton rechter der rechtbank al 4 maal behandeld was, werd vrijgespro ken. Op 19 oktober 1958 was hij niet zijn motor in aanrijding ge komen met een 48-jarige vrouw uit Kattendijkö, die hierbij een gebroken beèn en arm opliep. B. was hiervoor door de kantonrech ter veroordeeld tot f 80 en in pél eiste de officier-een boete van f 60. In zijn register had de officier er op- gewezen, dat de vrouw, die met ken nissen op de weg stond te praten, de verkeersveiligheid geenszins in acht genomen had. De raadsman had op gemerkt, dat tegenover do weinig aannemelijke verklaringen van de dames, de logische verklaring stond van zijn cliënt, die door dé dames in de war gebracht was. Vlissingse Nutsspaarbank Hét tegoed van de spaarders bij de Vlissingse Nutsspaarbank is geduren de september gedaald van 18.626.744,90 tot 18.525.268,33. In dezo maand werd ƒ790.384,26 inge legd en 891.810,83 terugbetaald. Het verschil bedraagt 101.476,57. Er werden 195 nieuwe rekemngén geopend, waaronder 12 jeugdspaar- overeenkomsten en 132 rekeningen afbetaald, waardoor hot aantal reke ningen op 25.512 kwam. De inleg van het schoolsparen bedroeg 2.249,80; uit de spaarbusjes kwam 6.425,05. Hoofdkantoor: inleg terugbetaald tegoed Souburg: inleg terugbetaald tegoed Goes: inleg terugbetaald Wolph.dijk: inleg terugbetaald tegoed Terneuzen: inleg terugbetaald tegoed Zaamslag: inleg niets terugbetaald tegoed - Axel: inleg terugbetaald tegoed N.-Beveland: 1 terugbetaald inleg Kapelle: inleg terugbetaald tegoed Vnssingen (Bonedijkestr.) inleg terugbetaald verschil 516.899,10 568.284,77 11.871.253,99 36.531,66 48.721,55 1.028.229,34 158.799,09 184.570,32 3.818.908,32 14.012,89 18.060,32 655.650,53 32.610,21 39.225,42 511.261,— 1.746,— 118.844,26 8.982,75 8.067,32 122.111,37 5.521,65 10.518,30 183.460,73 5.972,91 4.243,23 161.360,55 41,795,72 43.074,79 1.279,07 Zwerm vliegen dreef wielrijder van fietspad Voor do waarnemend kantonrechter te Middelburg, mr. A. J. van der Weel, verscheen woensdagochtend do 51-jarige A. J. C. B. uit Bergen op Zoom, die zich moest verantwoorden voor het rijden met verblindende ver lichting. Op 13 oktober was B. in de gemeen te Kapelle aangehouden, omdat hij zijn koplampen niet gedimd bad, toen er een motor naderde. Bij een controle was de politie zelfs geble ken, dat de Bergenaar dit zelfs hér- haalde malen achterwege had gela ten. Tegen de verbalisant had B. ver klaard: „Ik ben een heer in het ver keer en daarom geef ik niet om een bon". Het verband van dezé opmer king kon de kantonrechter niet hele maal begrijpen. Verder hield hij ver dachte het gevaar van zijn handel wijze voor, hetgeen B. ook wel in zag. Conform werd hij veroordeeld tot 40 subs.' 8 dagen. De Vlissinger M. G. H. stond terecht, omdat h'ij op de benzinetank van zijn motor een kind had laten, mee- I jijden. De officier van justitie, mr. J. L. Andreae, noemde dit niet zonder, gevaar, niet alleen voor het kind maar ook voor de berijder. Verdachte voerde ter verdediging aan, dat hij al meerdere malen een klein kind op deze wijze had laten meerijden en dat er nooit een aan merking op was gemaakt. De eis van 6 subs. 2 dagen hield de kan tonrechter in zijn vonnis aan. Een grote zwerm vliegen is er ge deeltelijk de oorzaak vangeweest, dat de Midelburgse kantoorbediende C. P. K. woensdagochtend veroor deeld werd tot een boete van 6 subs. 2 dagen. Bij het struikgewas langs de Kleverskerkseweg vlogen zoveel vliegen, dat K. met zijn fiets van het rijwielpad naar de- meèr open straatweg vluchtte, waar hij prompt werd verbaliseerd. De kan tonrechter had wel oog voor deze problemen, zodat hij van de eis van 10 nog vier gulden afdeed, Twee overtredingen De landbouwersknecht L van do S. uit Loivedorp stond voor twee over tredingen terecht, die bij op 21 juli op de Kanaalweg onder Arnemui- den zeer tot zijn eigen nadeel liad ge maakt. Met zijn motorfiets liad hij niet genoeg rechts gereden en boven dien was hij niet uitgeweken voor een auto, waarmee hij vervolgens in botsing kwam. Conform werd hij hiervoor veroor deeld tot twee boetes van 20 subs. 4 dagen. Onbekendheid met de Engelse dump wagen waar het stuur inplaats van links, zoals op het continent, rechts zit had de Middelburgse chauffeur C. O. op 27 juli in de gemeente Grijpskerke parten gespeeld. Op een smalle weg schatte hij de afstand verkeerd, waardoor hij bij het pas seren in botsing kwam met een te gemoet komende wagen. Bij het on derzoek bleek bovendien, dat de handrem van zijn vrachtwagen niet functioneerde. werd conform de eis veroordeeld tot twee boetes, één van 20 subs. 4 en één van 5 subs. 1 dag. De seheepswerktuigkundige J. W. uit Middelburg had in Vrouwen polder zijn auto aan de kant van de weg geparkeerd waar een wachtyerbod gold. Conform werd dit beboet met 5 subs. 1 dag. De bewegingsvrijheid van de chauffeur moet gewaarborgd wor den, zei mr. Andreae tegen de Goe- senaar A. C. M., die naast zich op de voorbank nog twee pasagiers had laten zitten, hoewel de bank te nauw was. Conform werd hij veroordeeld tot 15 subs. 3 dagen. Rijbewijs De molenaar K. A. S. uit Sint-Lau rens was in het bezit van een rijbe wijs, dat echter niet van kracht was voor de auto waarin hij reed. De eis van 15 verminderde de kantonrech ter tot 10 subs. 3 dagen. De Middel burgse brllmonteur F. C. was op 26 juli op do Varkensmarkt met zijn brömfiets tegen éen auto opgereden. De eis van 20 subs. 4 dagen ver minderde mr. Van der Weel tot 15. Besloten werd de zaak tegen de land bouwersknecht J. C. L. uit Colijns- plaat aan te houden om nog enkele getuigen op te roepen. L. had met zijn motorfiets een aanrijding ge had met een'fietser met achterop een. kindje, dio beiden in do berm te rechtkwamen. Bovendien was geble ken, dat hij geen rijbewijs lmd. Het fijnste rundvlees, urenlang gezellig sudderend op 'n laag vuur tje... zo ontstaat Oxo bouillon. Alle kracht van 't beste vlees, alle feestelijke keukengeuren: uw win kelier heeft ze nu „in voorraad" in een leuk rond Oxo flesjeWaarom uzelf nog urenlang opsluiten in de keuken Een paar druppels Oxo bouillon, mevrouw, maken uw soe pen en sausen, groenten, jus en schoteljes heerlijk-hartig en extra gezond. Als drinkbouillon boven dien niet te onderscheiden van uw eigen bouillon. Gauw van genieten 1 In flacons van 1,1/4 en 1/8 L, met Oxo bouillon

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 18