ONDERSCHEIDINGEN VOOR TWEE VLISSINGSE JUBILARISSEN SNELFIX WALCHEREN MARKTBERICHTEN MEJ. SAMUELSE GAF 40 JAAR ZOUTELANDES KINDEREN LES DINSDAG 3 NOVEMBER 1959 PROV INOlALE ZEEUWSE COURANT 5 BIJ DIENST GEMEENTEWERKEN J. C. Dert en W. Willeboer veertig jaar bij gemeente Maandagmorgen zij" gemeente werken Vlïssingen twee jubilarissen gehuldigd, de heren J. C. Dert en W. Willeboer, die veertig jaar in dienst bij de gemeente Vlissingcn waren. Beide jubilarissen ontvingen voor hun trouw en toewijding een ko ninklijke onderscheiding: de heer Dert, hoofd van de administratie van gemeentewerken werd begiftigd met de gouden eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau; de heer Willeboer, hoofd van de plant soendienst, kreeg de zilveren ere medaille van deze orde. Het was burgemeester mr. B. Kolff van Vlïssingen, die hen de versierselen van deze onderschei dingen opspelde; burgemeester Kolff was -het ook, die als eerste 't woord voerde in de huldigings bijeenkomst, die op het kantoor van gemeentewerken aan de Dr. Stavermanstraat was belegd- Van beide jubilarissen ging de heer Kolff de „staat van dienst" na: zo memoreerde hij, hoe de heer Dert van klerk eerste klas in 1922 opklom tot hoofdcommies, welke laatste bevordering per 1 januari 1.1. inging. Het was vooral de „handels man" in de heer Dert die de ge meente goede diensten bewees. De trouw en toewijding van deze jubi laris kwamen ook tot uiting in zijn „particuliere leven": toen hij door de Duitse bezetter uit Vlïssingen werd „verbannen" ging hij in Ouden bosch, zijn „banningsoord", door met het behartigen van de belangen van de Vlissingse evacuées. (Advertentie) LUm zonder klemmen met van Ccta-Bcver Ongeval Rilland: toestand slachtoffers bevredigend Na een uitgebreid onderzoek van de Rijkspolitie te Rilland-Bath, dat tot maandagavond laat duurde, is tlians definitief komen vast te staan, wie de slachtoffers zijn van liet gecom- Kliceerde verkeersongeval op de ijksweg en wat de aard van hun verwondingen is. De toestand van de vijf gewonden is bevredigend. De 42-jarige mevrouw L. Iloogen- boomFrederikse.n uit Middelburg verkeert echter nog in levensgevaar. Naar thans gebleken is, zat behalve het echtpaar Hoogenboom met zijn zoontje ook de schoonvader van de bestuurder, de heer A. Frederilcsen (64) uit Middelburg in do auto. Hij kreeg bij de botsing een hersenschud ding. In de auto van de heer De Rooy zaten diens schoonouders en twee andere familieleden. De 68-jarige ge pensioneerde, in Middelburg woonach tige politieman D. J. L. Burm kwam met de schrik vrij. Zijn vrouw, de 61-jarige A. BurmJellema liep een heen- en schouderfractuur op. De Middelburgse boekhouder-belasting consulent C. J Th. M. Castenmiller (48) bleef ongedeerd. Zijn vrouw, P. CastenmillerJellema (46) werd aan het hoofd gewond. Enkele onbeduidende verwondingen kreeg de 48-jarige bedrijfsleider van de N.V. Kon. Mij. „De Schelde" te Vlïssingen, de heer A. Geeve, die, toen hij de situatie na de eerste bot sing opnam, door de auto van de heer Hoogenboom werd gegrepen. Hij werd in de naast de weg gelegen sloot gesmakt. In zijn eigen auto kon de Vlissinger huiswaarts keren. In het ziekenhuis Bethesda stelde hij zich onder doktersbehandeling. G. liep verwondingen aan de pols en aan zijn voorhoofd op (Advertentie) Aannemerscursus uit Middelburg de beste Voor het dezer dagen te Rotterdam gehouden examen vakdiploma aan nemer slaagden twaalf kandidaten van de aannemerscursus uit Middel burg. Wegens een ongeval een ge broken' hand werd één der kandi daten afgewezen. Door dit goede re sultaat kwam de Middelburgse cur sus met de beste resultaten uit de bus De geslaagden zijn: J. van der Poel. te Oudelande, A. Hoefkens, Vrouwen polder, P Wielemaker, J. Gldeonse beiden te Middelburg, J. van Doorn. Serooskerke, J. Peters. Vlissingen, J Bommeljé, Domburg, J Sinke, Wol- faartsdijk. J. Fierloos, 's Gravenpol der, J. Goedegeburen te 's-Heer Arendskerke, J. Marinissen te Sint- Laurens en J. Rcmeyn to 's-Heer Hendrikskinderen. Tweejarig kindje viel te Zierikzee uit bovenraam Zaterdagmorgen is te Zierikzee het 2-jarig zoontje van de fam. G. M. aan de Schuithaven uit het raam van de eerste verdieping gevallen. Dokter Vleugels—Schutter, die direct aanwe zig was. liet de jongen naar het Zweedse Rode Kruis-ziekenhuis over brengen Het onderzoek wees uit .dat dc kleine slechts enkele onbetekenen de kneuzingen had opgelopen De val werd gebroken door een voor het huis staan rijwiel. Voor alle zeker heid hield men het kind nog ter ob servatie in liet ziekenhuis. De burgemeester herinnerde cr voorts aan, hoe de heer Dert mee werkte aan de totstandkoming van het „De Ruyter-spel", de geestelijke vader was van de personeelsvereni ging van de gemeente en ook de op richting van een gemeentelijk voet balelftal voor zijn rekening komt. Het was mr. Kolff ook bekend, dat de heer Dert een van de mede-op richters is van de Vlissingse Usclub waarvan hij nog steeds secretaris is. Waar mensen in nood zitten, helpt de heer Dert, hetgeen mr. Kolff: beves tigd zag in de functie van voorzitter van de plaatselijke afdeling van „Door de eeuwen trouw", die deze jubilaris bekleedt. Is bij de veertig jaren, die de heer Dert in overheidsdienst is, de korte tijd gerekend, dat hij bij de Raad van Arbeid werkzaam was, de heer Willeboer is de volle veertig jaar in gemeentedienst geweest. Per I november 1919 begon hij als leerling bij de plantsoenendienst. Reeds in 1927 werd hij waarnemend baas en per 1 januari 1928 „baas". Thans heet dit hoofd van de plant soenendienst, waarbij de heer Wille boer tot de rang van opzichter-teke naar eerste klas is opgeklommen. In de achterliggende veertig jaren heeft deze jubilaris de Vlissingse plantsoenen sterk zien groeien, tot de 60 hectare, die de stad thans rijk is- Hij was het, die geleidelijk aan het Nollebos „opbouwde". Nadat burgemeester Kolff na het op spelden van de medailles ook de ge bruikelijke gratificatie-enveloppe had overhandigd, sprak zowel de heer Dert als de heer Willeboer een dankwoord. de echte eierbeschuit De directeur van gemeentewei-ken Vlissingen, de heer J. Moll, sprak als eerste een felicitatie uit. Namens het personeel bood hij de heer Willeboer een fraaie staande schemerlamp aan en de heer Dert een polshorloge. Voor de dames waren er bloemen in de rood-witte kleuren van Vlissin gen. Tenslotte spraken nog de gemeente secretaris, do heer J. W. Peters en de voorzitter van de gemeenteperso neelsvereniging, de lieer H. Strab- bing, een felicitatie uit. De huldi gingsbijeenkomst werd voorts bijge woond door <le wethouders W. Poppe en Ch. J. Gillissen Versehagc. MIDDELBURG Kinderkoor ,De kleine stem' gaf goede uitvoering Onder het toeziend oog van vele va ders en moeders hebben de jongens en meisjes van het Middelburgs kin derkoor „De Kleine Stem" onder lei ding van de dirigent Ab Lichtendahl zaterdagavond in de grote zaal van het „Schuttershof" een uitvoering gegeven, waarmee koor zowel als di rigent veel eer inlegden. Voor de pauze zongen de klasse A. en B. afwisselend tal van aardige liedjes, die goed insloegen bij het talrijke publiek onder wie vele le den van de „Volksstem." Soms werd de zang aangevuld met een beetje t'oneel, zoals bij de num mers „De poppendokter", „Do och tendgymnastiek" en „De schoon maak", die door klasse A- gebracht werden en een leuke afwisseling-be tekende in het programma. Klasse B. kwam o.a. met het gees tige liedje „Hoei zei de wind", waar in verhaalt wordt over de hoed van de dominee, die telkens afwaait. Ab Lichtendahl zorgde bij dit program ma voor een „speelse" begeleiding. Het tweede deel van de uitvoering werd geheel verzorgd door Klasse B, die met veel verve de kïnderoperette „De fee van de bron" op de planken bracht. De voorzitter, de heer W. C. D. de Ruijter, had eerder op de avond in zijn openingswoord gewezen op de opvoedende waarde die van een kin derkoor uitgaat. Hij verzocht de ou ders om de wat oudere jeugd niet zo maar uit het koor te laten gaan, maar eerst eens overleg te plegen met de dirigent. Voor de jeugd die wat te oud voor „De Kleine Stem" en nog te jong voor de „Volksstem" lean waarschijnlijk nog een apart koortje worden opgericht. Ter versteviging van de kas was er in de pauze een verloting. De avond werd besloten met een bal. Interkerkelijke herdenking van de Hervorming Zaterdagavond werd in de Hofplein- kerk te Middelburg een interkerke lijke Hervorminghërdenking gehou den. Ds. J. Boonstra geref. predikant te Middelburg sprak op deze bijeen komst over „Calvijn". „Voelen wij ons als protestanten met onze verdeeldheid eigenlijk niet schuldig op Hervormingsdag?" zo ving ds. Boonstra aan. Is het niet zó, dat wat wij met de mond belijden, slechts weinig met onze daden dek ken? Calvijn, zo vervolgde de Middelburg se predikant, was de grote heront dekker van de Goddelijke waarheid. Calvijn heeft de Nederlandse volks geest, meer nog dan Luther, beïn vloed. Bij een historische benadering van onze maatschappij en onze cul tuur stuiten wij steeds weer op de invloed van deze Geneefse hervormer. Ds. Boonstra gaf hierna een uitvoe rige uiteenzetting van het leven van Calvijn. Na de, met grote aandacht gevolgde rede, bracht het Middel burgs Kamerkoor enige liederen ten gehore. Roger Leenhardts Calvijnfilm waarvan wij reeds in ons nummer van vrijdag j.l., onder „Vlissingen" verslag deden werd tot slot vertoond. Na het gemeenschappelijk staande zingen van het Lutherlied sloot ds. Boonstra de interkerkelijke bijeen komst. Oriënferingsrit De M.A.C. Scheldegouwen en De Zeeuwen houden zaterdag 7 novem ber a.s. een oriënteringsrit over Wal cheren voor auto's, motoren en brom fietsen. Start en finish zijn bij het Nederlands Koffiehuis te Middelburg. Officiële publikatie VLISSINGEN. SPREEKUUR" BURGEMEESTER. Het spreekuur van de burgemeester van Vlissingen op woensdag 4 november gaat niet door. Metaalbedrijfsbond huldigde twaalf jubilarissen De feestavond, die de afdeling Vlis singen van de Algemene Nederlandse Metaalbedrijfsbond zaterdag in „Bri tannia" belegde, had speciaal voor twaalf leden van de afdeling een bijzonder tintje. Zij werden namelijk in verband met hun 40- of 25 jarig lidmaatschap van de bond, in een sympathieke toespraak gehuldigd door de hoofddistrictbestuurder, de lieer F. Baan. Deze dankte hen, voor hetgeen zij in het belang van de bond hadden gedaan. „Trouw aan de Bond" staat er op ons insigne", aldus de districtsbe- stuurder. „Ik ben er zeker van, dat dit op de jubilarissen van toepassing is",. Spreker wees op de veranderin gen,, die zij hebben .meegemaakt, op. de wensen' van de bond,., die zij in vervulling hebben zien gaan en op de wensen, die men in 183.9 en 1934 had, maar ook in 1959 nog op het verlanglijstje staan, zoals kortere arbeidstijd en vrije loonpolitiek. Ver volgens overhandigde hij de jubila rissen J.J. van den Bergen, J. Bras ser, W. A. Gillisse Verschage, S. P van der Peyl, C. D. Smit, C. G. Steendam, A. Groenenberg en J. Buys het gouden bondsinsignevoor 40-jarig lidmaatschap. De heren L van Biemen, J. A. Taïmon, A. Bel- froid en P- C. Bouwman, die 25 jaar lid waren, ontvingen uit handen van de heer Baan het zilveren insigne. Het verdere gedeelte van de feest avond werd verzorgd door „Het Nederlands Marionettentheater" van Bert Brugman, dat de opera „De Parelvissers" van George Bizet op voerde. Het kleurige decor van Cey lon, de uitstekende weergave en het perfecte spel met de poppen maakte deze opvoering bijna tot een „le vensechte". Een dankbaar applaus vertolkte de bewondering van het talrijke publiek. De secretaris, de heer J. Bliek riep bij afwezigheid van de voorzitter de aanwezigen aan het begin van dc avond een har telijk welkom toe. Begin van brand in Vlissings Havendorp Maandagmorgen omstreeks half ne gen was er een begin van brand in de woning van Van H. aan het Ha vendorp te Vlissingen. Terwijl de be woners niet thuis waren, had een rekje met wasgoed, dat rond een brandende petroleumkachel stond, door oververhitting vlam gevat. Ook een stel gordijnen geraakte in brand, terwijl de verf aan wanden en pla fond geblakerd word. De brandweer heeft de kachel verwijderd en het vuur gedoofd. Kindermiddag in jeugdbibliotheek Midden tussen rijk gevulde boeken rekken zaten maandagmiddag in een van de zalen van de jeugdbibliotheek aan de Badhuisstraat te Vlissingen ongeveer honderd kinderen met vra gende ogen te luisteren naar het ver haal van J. Blokker „Op zoek naar een oom". In het kader van de kin derboekenweek was daar namelijk door de Openbare Leeszaal en Biblio theek weer de jaarlijkse middag be legd voor de kleintjes, die als het ware aan de lippen van de bibliothe caresse. mej. C. J. de Bruijne, hingen, toen zij het verhaal van do reus, de wandelende tak, Martijn, Alexander en de andere avonturiertjes vertelde. Er was deze middag nog een ander evenement voor de jongens en meis jes die naar de jeugdbibliotheek wa ren gekomen: de uitsla# van de han- denarbeidwedstrijd! Niet minder dan veertig kinderen, onderverdeeld in verschillende leeftijdgroepen, hadden een werkstukje ingezonden. Hun prestaties werden beloond met een aantal leuke prijzen, dat hoe kan het ook anders uit boeken bestond. De vier eerste prijzen gingen naar Huïb Vader (jongens 8-10 jaar), Jo- pie Ivens (jongens 10-12 jaar), Annie Minklewicz (meisjes 8-10 jaar) en Janneke Adrlaanse (meisjes 10-12 jaar). N.C.R.V. maakte opnamen van zangavond in Middelburg Enkele honderden zunglielhebbers hebben maandagavond in de Nieuwe Kerk te Middelburg hun uiterste best gedaan om de radiouitzending van woensdag 18 november a.s. in het N.CJt.V.-programma tot een succes te maken. Onder de titel van „Zingt al wat ademt do Here" wordt door deze radio-omroep in Nederland een serie van jubileumprogramma's op genomen, waarvan de leiding berust bij de heer K. Deenik. Maandagavond was de beurt aan Middelburg, waar naast een groot aantal zangliefhebbers ook het Mid delburgs Kamerkoor, de Chr- zang vereniging „Soli Deo Gloria", het Ge ref. Evangelisatiekoor, het Hervormd Kerkkoor 't Zand. het Geref. Evan gelisatiekoor te Souburg, het Chr. Gem. koor „De Lofstem" te Lewe- dorp en het Chr. Fanfarekorps O.N. DA. acte de préence gaven. Geza menlijk heeft men onder leiding van de heer Deenik een avond hard ge werkt om het programma zo gaaf mogelijk af te werken. Reeds om zes uur waren de ver schillende zangkoren en het fan farekorps present om de koor nummers en de nummers, die het fanfarekorps apart speelt in te studeren en vast op te nemen. Toen de kerkdeuren *s avonds rond acht uur opengingen was dit deel van het programma dan ook tot tevre denheid van de technici opgenomen. De samenzang was toen aan de beurt Aan belangstelling heeft men voor dit programma-onderdeel niet te kla gen gehad. Voordat de deuren open gingen hadden zich reeds enkele hon derden zangliefhebbers bij de kerk verzameld, die geduldig in een vrij koude wind stonden te wachten tot zij aan de beurt waren. Jeugdige bromfietser te Sas van Gent onder auto Te Sas van Gent is maandagavond de 17-jarige bromfietsberijder Willy Slock uit deze plaats onder een vrachtauto geraakt. Hij werd per ambulance naar het ziekenhuis te Sluiskil overgebracht, waar een her senschudding werd geconstateerd. Zijn toestand is naar omtandigheden redelijk. Het ongeluk gebeurde omstreeks kwart voor zes in de Stationsstraat. De jongeman, die met een behoor lijke snelheid reed. kwam uit de rich ting van de Westkadé, Omdat er aan de voor hem rechter zijde van de Stationsstraat drie auto's stonden geparkeerd, werd hij gedwongen om ongeveer het midden van de rijweg te kiezen. Op hetzelf de moment naderde uit tegenover gestelde richting een door de heer A. P. uit Sint-Jansteen bestuurde vrachtauto Hoewel P. nog heeft ge tracht dit door krachtig remmen te voorkomen, bleek een botsing onver- miidelijk. Dokter A. P. H. van Loij uit Sas van Gent verleende eerste -Jiulp. WESTKAPELLE Kinderkoor hield feestavond Ter gelegenheid van zijn vijfjarig be staan hield het kinderkoor „De Zangvogeltjes" in Westkapelle zater dag een feestavond in het hervormd jeugdgebouw, waarbij ook de ouders van de kinderen waren uitgenodigd. Ds. W. Oosthoek opende de avond, waarna de leidster, mej. J. Theune verslag uitbracht over de afgelopen ROTTERDAMSE VEEMARKT. Aanvoer in totaal 1993. Vette koeien en ossen 1251, varkens 832. Vette koeien le kW. 300—320. 2e k\v 270— 30, 3e kW. 2GO270; varkens (lev. gew.) 1 ekw. 18», 2e kw. 182, 3e kw. 180. alles in cents per kg. Vette koelen aanvoer groter, handel lui. niet geheel prijshoudend, prima's boven notering; arkens (lev. gew.) aanvoer wat ruimer, hande! kalmt prijzen vooral niet hoger, zware varkens 173 per kg. GRAANBEURS ROTTERDAM. 2 nov. (Officieuze noteringen per 100 kg.). Tarwe, franco Rotterdam per schip door sneekwaliteit, leerin deze week tot f 31.80. schotvrij: voedergranen, aUes af, maal- erst, naar kwaliteit, tot f 2608; kippe- gerst Idem tot 27.00; haver, ongepunte op monster, tot i 23.75, rogge, doorsnee kwaliteit. tot 23.50; Peulvruchten, franco Rotterdam, groene erwten, op monster, tot i 45.00: schok kers id. tot f 44.00; bruine '-onen, boeten- schoon op monster, tot f 117-50 AARDAPPELMARKT ROTTERDAM. 2 nov Kiei-aardappelen 35 mm opwaarts, eigenheimers 17.0018.75: bintje f 1650 17.25; koopmans blauwe f 16.50: raeer- 1 anders f 16.00—1650; ijsselster f 14.00— 4.75; zandaardappelen 35 mm opwaarts noorderling f 1300—14.0; llbertas f 13.00- 14.00; voeraardappelen 5.00—650. Prijzen berekend per 1 kg en op de han de Is voorwaarden vastgesteld voor de ver koop van consumptie-aardappelen op wa gon, schip of auto. VISMIJN VEERE. 2 november. Aangevoerd: 6541 kg export garnalen 871.23; 314 kg handelsgarnalen 1.62; 90 kg schar 79—98 553 kg bot 72—94: 49 kg tong 2.09—5.42 53 kg rog 30—55 2 kg tarbot 1.54; 33 kg ongesorteerde vis 46 —2.67; 636 kg Wijting 38—58 42 kg kabel jauw 24—86; 2 kg paling 3.—. vijf jaar. Onder leiding van de direc teur, de heer J. Hekhuis werden op aardige wijze enkele speelliederen ge zongen en gespeeld. Vervolgens ver toonde mevrouw Flipse enkele films. In ed pauze werd een verloting ge houden. Daarna beeldden de kinderen in enkele schetsjes het jaarlijks uit stapje uit. Nadat het koor nog enkele liederen had gezongen eindigde ds. Oosthoek de avond met dankgebed. SEROOSKERKE (W.) Voorlichtingsavond B.B. Dezer dagen organiseerde het ge meentebestuur van Serooskerke (W.) in het verenigingsgebouw een voor lichtingsavond B.B,, Brandweer en verschillende genodigden, die uit hoofde van hun ambt of beroep nauw betrokken zijn bij de Bescherming Bevolking. Burgemeester A. de Kam, heette de aanwezigen hartelijk wel kom en zette de bedoeling van deze en een nog volgende avond uiteen. Hij wees op de noodzaak van zelf bescherming in oorlogstijd en legde de nadruk speciaal op de taak van de diverse instanties, waarvan de deze avond aanwezigen deel uit maken. Daarna gaf de BJB.-instructeur de heer S. F. Koole van Serooskerke, een verklaring bij de diverse film stroken welke vertoond werden en die de verschillende beschermende maat regelen in beeld brachten. Woensdag 4 november zal een zelfde voorlich tingsavond plaats vinden, waarbij het hoofd B.B. kring ZL de heer Kapitz uit Middelburg zal spreken over be schermingsmaatregelen tegen atoom- en waterstofbomaanvallen. Ook op deze avond zal een en ander door filmstroken worden verduidelijkt. HULDIGING IN „MIDDENDORP" Koninklijke onderscheiding voor plichtsbetrachting Mej. A. S. Sumuelse, onderwijzeres uit dc le klas van de christelijke school van Zoutelande, en dat 40 jaar lang, is maandagavond onder scheiden. Want het feit, dat mej. Sa- muelse vier decennia haar krachten heeft ingezet voor de opgroeiende jeugd van de Walcherse badplaats, is niet bekend gebleven in Zoutelande alleen. Voor het front ran een ge heel bezette Middendorp-zaal, waar hij vele aanwezigen in de afgelopen jaren tot „haar kinderen" gerekend mochten worden, heeft burgemeester J. de Pree haar de gouden medaille van de Orde van Oranje-Nassau op gespeld. Maandag 2 november 1919 dus gisteravond precies 40 jaar gele den, begon mej. Samuelse haar werkzaamheden op de Zouteland- se school. Zij werd de opvolgster van mej. Oranje en zij was één van de talrijke sollicitanten, die toentertijd deze vacature wensten te vervullen. Eerst was er een Zaandamse onderwijzeres uitgeno digd voor een proefles, maar die kwam niet.Waarop mej. Sa muelse kwam, uit Rotterdam. Ds. Joh. van Dullemen, de voorzitter van het schoolbestuur, vatte deze 40- jarïge arbeid in één woord samen: plichtsbetrachting. Hij noemde het een groot voorrecht voor de onder wijzeres om zovele jaren kinderen van het dorp te hebben mogen op vangen van het ouderlijk huis. Maar evenzeer was het volgens de predi kant een voorrecht voor de ouders, dat mej. Samuelse zovelen tot zegen is geweest. Hij dankte de jubileren de onderwijzeres voor het vele werk, dat zij in het belang van de school verricht heeft. Ds. Van Dullemen hoopte, dat zij er de resterende jaren met evenveel plezier zal mogen ar beiden. Namens het schoolbestuur bood de voorzitter een boekenrek aan. Burgemeester De Pree roemde de goede Invloed, die mej. Samuelse op de jeugd van zijn dorp heeft. „Want met een variatie op een bekende radiorubriek kunnen we stellen, dat „Juffrouw Samuelse's wil wet is", aldus de heer De Pree, die er vei"volgens op wees,. dat mej. Samuelse de samenwer king der kerken in de praktijk gebracht heeft. Hierna reikte de burgemeester de koninklijke on derscheiding uit. De inspecteur van het lager onder wijs, de heer A. A. Leenhouts, was bij zijn bezoeken aan de school tot de ontdekking gekomen, dat de kin deren van mej. Samuelse twee din gen doen: „bijten" in de (sehool)- stof, en vinden, dat de schooldag immer te kort duurtTijd en gelegenheid om zich te vervelen, heb ben ze absoluut niet", aldus de in specteur, die het bijzonder belang rijk achtte, dat kleine gemeenschap pen gediend worden door deskundige Krachten, Kostelijke gaven „Wij vinden U een onderwijzeres met kostelijke gaven gesierd, waar van wij jongeren veel kunnen le ren", zei „meester" H. J. Schoenma ker, het hoofd van de school. Na mens het personeel overhandigde de „meester" een poef, afkomstig uit Casablanca. En nadat de mannen van Luctor et Emergo de jubilerende onder wijzeres een serenade gebracht hadden, voegden oud-burgemees ter D Kodde, ds. J. F. Wagener en ds. J. Oosthoek, beiden oud voorzitter van het schoolbestuur, en de heer Wouters, namens de jeugdvereniging, nog talrijke goe de woorden aan de mej. Samuelse toegebrachte lof toe. „De onder scheiding is slechts een kleine af spiegeling van al het goud, dat in de afgelopen jaren heeft mo gen zien schitteren op uw onder- wijspad", aldus ds. Oosthoek. De heer Wouters had uitgerekend, dat mej. Samuelse al 38 jaar voor zitster (en oprichtster) is van de meisjesverenïging „Martha". Na mens deze meisjesclub, de ring Wal cheren van de C.J.V. en de provin ciale commissie stelde de heer Wou ters mei. Samuelse de draa^medaille van de koninklijke onderscheiding in het vooruitzicht. Nadat via een aan tal lichtbeelden (van foto's die de on derwijzeres had afgestaan) vele oude herinneringen uit de schooltijd van Zoutelandse vaders en moeders wa ren opgehaald, dankte mej. Samuelse aan het slot van de avond voor deze huldiging. VEILING „WALCHEREN" G.A. MIDDELBURG. 2 november. Aardappelen: bonken Fu rore 20. Grote Bintje 18- Fruit: Tomaten A 67—33. B 29, C 46—58. Blac Altcante 205210. Appels: Laxton Superbe I en II 00-55 32. II D 23, III 17—28. Jonathan I en II 60-70 34. 65-75 43, 111 21—42. COX3 Orange Pippin I en II G0-G3 61G3. 55-60 41 56. Goudrelncttcn I en II 75-85 31, 65-75 27, II D 24—25, III 26—29. Golden Deli cious III 56- Lombarts Calville I en II 80-90 41—48. 70-80 42—15. GO-70 34—38. III 12 —31 Appels val en kroet 8—39. Peren: Nouveau Polteau I en II 65 en op 28. 55- 65 31, II D 11, III 27. Doyenne du Corn- mice I en II 70 en op 80—84. Comtcsse de Paris I en II 60-65 16. 50-60 14. Ill 10—17. St. Remy I en II 65 en op 25—25. II D 23— 24, III 20—25. Conference I en n 53-60 53—55. Zw Wijnpeer I en n 565 33—40. Peren val en kroet 9—27. Groente: Krop sla (natuur) 3—13. Kropsla (glas) 19. Bloemkool 3 st. per kist 33—51, 4 st per kist 23—49, 6 st. per kist 21—33. 8 st. per kist 12—36. Andijvie 7—35. Spinazie 76— 84. Veldsla 26—31. Dubb. prinsessen 77— 124. Witlof 101—131. Uien per kg 18—24. Savooiekool 19—36. Rodekool 25—24. Wit- teko-1 19—26. Boerenkool 11—19. Prei 26 —39. Breekpeen 13—26. Waspeen 2245. Bospeen 2840 Boskroten 9—21. Rotterdam. 2 nov. Bintje 35 mm novem ber 4 contr. 17, april 2 contr. 1 20.20 en 71 contr. 2050. Bintje' 45 mm maart 6 contr. f 22. april 3 contr. f 22.80 en 30 con tr. f 22.70. Record 35 mm november 7 contr. 13. Llbertas 35 mm november 2 contr. f 1250. Bintje ,.e" november 2 contr. f 40, een contr. 1 39.50. Eerstelin gen „e" november l contr. f 43. Slrtema „e" nov. 5 contr. f 40. Voran ,.b" novem ber 1 contr. f 20-30. Totale dagomzet 135 contracten. Zeelandia-Meto 0-2 De Brabanders zijn erin geslaagd Zeelandia zijn eerste thuisnederlaag in dit seizoen toe te brengen in een wedstrijd die, vooral wat de thuis club betreft, maar op matig niveau stond. In het bijzonder het plaatsen was slecht verzorgd en dit gaf de uitstekende Meto-verdediging met doelman Timmers aan het hoofd, geen problemen. Daarbij kwam nog, dat mjdvoor Van Iren vrijwel de ge hele middag naar zijn vorm liep te zoeken, hoewel Meto het hem met zijn aanvallende spil zeker niet al te lastig maakte. Vanaf het begin lag het tempo der Zeelandia-aanvallen veel te laag en dit gaf de bezoekers gelegenheid het initiatief te nemen. Na 10 minuten talmde de thuisclub verdediging en Hertogs schoot de bal uit een goede voorzet van links langs doelman Mondeel (0-1). In de 23e minuut dachten we de gelijkmaker te zien maar de overigens goed spe lende Schoenmakers schoot te zacht om succes te kunnen hebben. Even later gleed Janisse langs twee ver dedigers maar opnieuw bracht de uitstekende Meto-doelman redding. Wie na rust wat meer enthousiasme van de thuisclub had verwacht kwam bedrogen uit en in de 5e minuut werd de strijd vrijwel beslist. Geers kon bij een Meto aanval niet anders doen dan de bal uit de doelmond slaan toen Mondeel reeds geslagen was, maar Lamairekogelde de overigens slecht genomen strafschop daarna in het net (0-2). Eerst 20 minuten voor het einde probeerde Zeelandia de ba kens nog te verzetten door spil Gut teling en linksbinnen Van Bruggen van plaats te laten verwisselen. Het bracht wel enige opleving, maar geen doelpunten, omdat het spel veel te weinig over de vleugels werd geleid. De bezoekers verdienden de overwin ning volkomen. R.K.F.C.-R.C.S. 1-1 In een aardige en spannende wed strijd hebben RKFC en RCS de buit eerlijk verdeeld. Wel sneu voor de Souburgers dat uitgerekend in de laatste minuut een 1-0 voorsprong nog verloren ging. De verdedigingen waren vrijwel gedurende .de gehele wedstrijd de aanvallers de baas zo dat het spel zich in hoofdzaak op het middenveld afspeelde. De thuisclub speelde vrij hard en hun robuuste speelwijze boezemde de lichamelijk kleinere tegenstanders nogal ontzag in. Ook in de kopduels waren de Ber- genaren de Souhurgers meestal te vlug af. Tot aan dé rust bleef de stand dubbel blank. Het duurde tot ver in de tweede helft voor eindelijk een doelpunt ter wereld kwam. Van Eenennaam kreeg de bal op het mid denveld te pakken en na enkele te genstanders met verbluffend gemak te hebben gepasseerd loste hij een steenhard schot, dat de RKFC doel man geen schijn van kans gaf Het zag er nu naar uit. dat de voile winst mee naar Zeeland zou gaan, maar vlak voor het einde kwam de bal bij een doelworsteüng voor de voeten van de RKFC speler Adriaanse. die daarop voor zijn club een gelijkspel uit het vuur sleepte door de bal in te schieten (1-1). Middelburgse hockeyers gelijk met Breda II: 2-2 De Middelburgse heren-liockevploeg slaagde erin te Breda tegen de re serves van die naam een 2-2 gelijk spel te bewerkstelligen. M'ddclburg kwam met invallers voor Van Heeseh Van Heel en Van der Lande in het veld. De Zeeuwen hadden echter Van der Post ep de oud-international En gel in de gelederen. Vooral de laatste bracht veel vaart in de voorhoede, hetgeen in de toekomst veel vruchten kan afwerpen. Middel burg nam in de eerste helft een 1-0 voorsprong, toen Tuijt een goede voorzet van Kruijder op de stick nam en de Breda-keeper kansloos passeer de. Na de rust was het Engel, die er na goed samenspel met Kruijder 2-0 van maakte. De gastheren gooiden nu alles op de aanval, waardoor de Middelburg defensie het zwaar te verduren kreeg. Tweemaal slaagden de Brabanders er in een opening te forceren en met deze 2- 2 gelijke stand kwam het einde. Een uitslag, die de verhouding goed weergaf. Het was jammer, dat de spelers veel last ondervonden van het pas aangelegde en daardoor nog zachte veld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 3