Sporen van vroegste bewoning in westelijk Nederland KLANKBORD Ook in Rooms-Katholieke Kerk kritiek op de preek MINISTER DE P0US BELICHT INDUSTRIALISATIEBELEID C.N.V. GEEFT HOOP OP SLAGEN NIEUW SYSTEEM NOG NIET OP RADIOREDE VAN PROF. DE OVER HET VLUCHTELINGEN]AAR ZATERDAG 31 OKTOBER 1959 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 3 NIEUW FACET VAN NEOLITHICUM Bij Vlaardingen bestond 4600 jaar geleden nederzetting Ruim vier duizend jaar geleden, omstreeks het midden van het derde voorchristelijke millennium, moet westelijk Nederland een rol van beteke nis hebben gespeeld in de culturele verbindingen tussen West- en Noord- Europa. Tot deze opzienbarende conclusie zijn Nederlandse archeologen gekomen na bestudering van de stenen voorwerpen, die zijn gevonden bij opgravingen in Vlaardingen. Hierover heeft de directeur van het instituut voor pre- en protohistrorie van de gemeentelijke universiteit te Amsterdam, prof. dr. W.-Glasbergen vrijdag tijdens een persconferentie mededelingen gedaan. Bij het syste matisch onderzoek vanwege dit in stituut zijn uit de diepzwarte bewo- ningslaag nabij Vlaardingen talloze aardewerkfragmenten aan het licht gekomen van onderscheidene typen kookpotten, z.g. kraaghalsflesjes en van een bakplaat om een soort van platte broden op te bakken. Er is ook een groot aantal dierbotten ge vonden, die in de vochtige bodem uitstekend bewaard zijn gebleven en die een inzicht verschaffen in de jachtbuit (o.a. edelhert, ree, wild zwijn en bever) van de „Vlaardin- gers" van circa 2600 voor Christus. Tot de zeldzaamste vondsten be hoort een stukje ruwe barnsteen, dat vermoedelijk gekregen is door ruil handel met het noorden en bestemd was voor opsmuk. Uit dit alles blijkt, dat er 4600 jaar geleden in de omgeving van het te genwoordige Vlaardingen een neder zetting bestond, de tot dusver be kende vroegste menselijke bewoning in westelijk Nederland. Aanleiding tot de opgravingen vorm de de vondst van een grote geslepen vuurstenen bijl in het najaar van 1958 tijdens grondwerken ten behoe ve van Vlaardings uitbreiding. Dit voorwerp vormde volgens prof. Glas bergen het uitgangspunt voor de opzienbarendste in de reeks van ar cheologische ontdekkingen van de Twee kinderen van vluchtend gezin gestorven De twee kinderen van het Joegosla vische echtpaar Brcic dat donder dagavond over de ca. 1400 meter ho ge Loibl naar Oostenrijk vluchtte zijn van koude gestorven. Man en vrouw raakten elkaar in dc duisternis en sneeuwjacht kwijt. Toen zij met haar vijftien maanden oude zoon Delano bij een Oosten rijkse boerderij kwam was het kind reeds overleden. Vele uren later von den Oostenrijkse politiemannen die op aanwijzingen van de vrouw waren gaan zoeken Brcic en zijn achtjarige zoon Josef in een berghut, volko men uitgeput. De jongen stierf voor dat men hem in de bewoonde wereld had kunnen brengen. laatste jaren in westelijk Nederland. Deze ontdekkingen brachten te vens het inzicht, dat voor het op lossen van vele oudheidkundige problemen het westen van ons land minstens zo belangrijk zou kunnen bijdragen als de meer klassieke archeologische provin cies- De vondst van de bijl leidde name lijk tot de herkenning van een tot nu toe hier te lande onbekende cul tuur van Franse herkomst, bet chasseen, een vroeg-neölithisehe (de late steentijd) cultuur, die wordt ge dateerd in het derde voorchristelijke millennium. De nederzettingen van jagers, vissers en wellicht ook van landbouwers uit deze late steentijd van de prehistorie, komen niet voor op de reeds door generaties van ar cheologen. afgegraasde zandgronden van Drente, Gelderland of Noord- Brabant, doch op de verhoogde oe vers van brede zoetwaterstromen in een Biesbosachtige landschap, waar van de resten thans in het westen ca. 3.10 meter onder N.A.P. zijn ge legen. De stromen leverden deze vroegste bewoners van dat gebied vis (o.a. steur), terwijl in de nabu rige bossen werd gejaagd op edel hert, bever, gevogelte en ander wild. De Vlaardingse vondsten behoren naar alle waarschijnlijkheid tot de tweede fase van het Chasseen (ge noemd naar de vindplaats Camp de Chassey), het z.g. „chasseen". Ge heel vergelijkbare potten met knob bels, kraaghalsflesjes, bakplaten en transversale pijlbewapening behoren volgens de deskundigen tot de cul turele bagage van de Chasseen-b- lieden. Tot dusver waren van deze neolithische cultuur nog geen sporen zo ver noordelijk op het continent, bekend. Door deze vondsten is Vlaardin gen thans de stad geworden met de eerbiedwaardigste bewonings- geschiedenis in westelijk Neder land- Met verdere onderzoekingen in deze gemeente hoopt men de kennis omtrent dit verrassende nieuwe facet van het Nederlandse neolithicum de vermeerderen. MEMORIE VAN ANTWOORD Uitgetrokken bedrag voor premies te gering Bij de keuze van ontwikkelingsker nen is uitgegaan van het standpunt, dat het industrie-spreidingsbeleid binnen een betrekkelijk gering aan tal jaren tegenwicht moet kunnen scheppen tegen de zuigkracht van in dustriële centra elders in het land. Naast de 18 primaire kernen zijn nog 26 kleinere plaatsen bij het sti muleringsbeleid betrokken- Verdeling van de middelen over 'n groter aantal kernen zou leiden tot ondoelmatige versnippering, aldus merkt de minis ter van economische zaken in zijn memorie van antwoord op de begro ting 1960 op. Het toepassen van dit beleid in plaat sen met eenzijdige structuur, waar echter voorshands geen ernstig te kort aan werkgelegenheid te ver wachten is, acht de minister on juist. ïn incidentele gevallen is hij echter bereid behulpzaam te zijn bij het streven om een tegenwicht te schep pen tegen eenzijdigheid. Indien hier mede spreiding de industrie in het algemeen kan worden bevorderd, zal hij verzoeken om een bijdrage in de investeringskosten van de aanleg van gemeentelijk industrieterrein in welwillende overweging nemen. „LOONVORMING IS GEEN WISKUNDE" Welke instructies krijgen rijksbemiddelaars (Van onze Haagse redactie). „Voor ons zijn collectieve arbeidsover eenkomsten geen suggesties aan het college van rijksbemiddelaars, maar overeenkomsten, gesloten tussen werkgevers- en werknemers-Organi saties. Bij het beoordelen van de in houd daarvan wnsen wij ze in de eer ste plaats als zodanig te zien. Daar bij veronderstellen we bij de partijen, betrokken bij een C.A.O., verant woordelij kheidsbesef. Indien alle or ganen bij de loonvorming, zich daar aan houden, hebben wij de hoop, dat dit nieuwe systeem nog kans van sla gen heeft" Met deze conclusie besluit een artikel in het vrijdag verschenen nummr van „De Gids", het orgaan van het C» N. V. In dit artikel wordt geconstateerd, dat uit de antwoord-brief van de rege- ONVERSTOORBAAR. David Sears (11) bleef rustig doorslapen m de ca bine van de verhuiswagen van zijn vader, toen de auto in Clay Mills (En geland) het hekwerk van een brug vernielde en 10 meter boven het wa ter kwam te hangen, besproeid werd niet water uit een vernielde buis en nog een stootje kreeg toen twee auto's °P de brug met elkaar in botsing kwa men. GEEN COMMENTAAR. Francis Coo. Per, functionaris van een kunstten toonstelling te Lincoln (Engeland), zeide dat hij „geen commentaar" had toen bleek dat een inzending, waar- ^,an hij had gezegd dat zij „van goe de opbouw en van eenvoudig ont werp" WaSi een besmeurd stencil van ee" typiste bleek te zijn, dat voor de aardigheid was ingezonden. ONTOELAATBAAR. Mevrouw Asa Clayton Smith (78) werd in Londen door de mede-leden weggestuurd uit een vergadering van de bond voor dierenbescherming, toen zij tijdens een debat een mede-lid een schop had gegeven. ring aan de Stichting van de Arbeid niet duidelijk wordt of de regering nu het standpunt van de stichting deelt of niet, omdat deze brief „uiterst voorzichtig en soms vaag" is geredi geerd. Zo min uit deze brief als uit 't Tweede Kamer-debat bij de interpel- latle-Suurhöff is gebleken of het col lege van rijksbemiddelaars bij zijn beslissingen dan niet de brief van de stichting kan volgen, zonder in strijd te komen met de regeringspolitiek. Wel heeft de regering bij deze inter pellatie meer malenen zèer nadrukke lijk betoogd dat bet steeds haar be doeling is geweest voldoende ruimte te laten aan het bedrijfsleven om een eigen beleid te voren. Regeling en be drijfsleven zijn het daarover dus eens. „Maar", aldus het artikel in het or gaan van de C. N. V., „daarom te meer begrijpen wij niet, waarom de regering niet heeft toegezegd, dat het college van rijksbemiddelaars bij zijn beslissingen inderdaad de brief van de Stichting van de Arbeid kan vol gen." Nu intussen in de Stichting v. d. Ar beid toch weer een grote mate van eenstemmigheid werd bereikt, moet de stichting naar de mening van het C. N. V. voortgaan adviezen over C. A. O.'s uit te brengen met inachtne ming van de punten uit haar brief aan de regering. „We wachten dan rustig af welke beslissingen het col lege van rijksbemiddelaars zal ne men. Daarvoor is het bedrijfsleven niet verantwoordelijk." Onder loonvorming verstaat de schrij ver van het artikel verantwoording durven nemen voor het voeren van 'n goed sociaal-economisch beleid. We zullen daarbij zeker niet schouderop halend aan allerhande noodzakelijk! berekeningen voorbijgaan. Maar de cijfers zuilen niet zonder meer eD uitsluitend het door ons te voeren be leid bepalen. Loonvorming is voor ons geen wiskunde. Het is echter ook geen politiek bedrijf. Het gaat ons er om de arbeiders een rechtvaardig en verantwoord deel te doen toe komen van ons nationaal inko men. Een goederentrein heeft een bus met arbeiders geramd in een voorstad Buenos Aires. Minstens tien arbeiders kwamen hierbij om het leven, een twin tigtal werd gewond. In een nota van wijziging op de be groting wijst de minister op het feit, dat het Oorspronkelijk vermelde be drag van negen miljoen gulden voor premies voor industriële gebouwen en prijsreducties op industrieterrei nen voor 1960 te klein is. Thans Ss reeds voor vijftien miljoen gulden aan verzoeken ingewilligd, waarvan tien miljoen in het volgend jaar zal moeten worden uitgegeven. De vaste commissie voor Economi sche Zaken had in het voorlopig verslag o.m. de vraag gesteld of de minister het tot ontwikkeling bren gen van de ontwikkelingsgebieden in ons land mede tegen de achtergrond van de Europese markt ziet en of hij wellicht mogelijkheden ziet voor het opnemen van contact met de Belgi sche regering voor zover het betreft de ontwikkeling van Zeeuwsch- Vlaanderen. In antwoord hierop deelt de minister mede dat de ontwikkeling van de probleemgebieden deel uitmaakt van het streven der regering om alle mo gelijkheden voor verdere industriali satie zo goed mogelijk te benutten en aldus te bevorderen, dat ons land zijn eigen en specifieke functie, in het groeiend Westeuropees verband op de meest efficiënte wijze kan ont plooien. Er van uitgaande, dat daartoe in on ze nabuurlanden belangstelling be staat zou het zeer wel mogelijk kun nen zijn te komen tot het vaststel len van economische ontwikkelings gebieden, die zich uitstrekken over de landsgrenzen heen. Dit zou echter naar de mening van de minister pas werkelijke inhoud krijgen, indien er ook sprake zou kunnen zijn van een gecoördineerd ontwikkelingsbeleid. Met zijn Belgische en Westduitse ambtgenoten zal de minister overleg gen of gecoördineerd ontwikkelings beleid voor landstreken over de gren zen heen mogelijk is. Eventueel kan daarbij een beroep op de Europese investeringsbank worden gedaan. Sindt kort is reeds een E.E.G.-com- missie werkzaam, die het vraagstuk van de regionale ontwikkeling in studie heeft genomen, terwijl de Be- neluxcommissie voor de Ruimtelijke Ordening een begin heeft gemaakt met de bestudering van de proble men in de grensgebieden. Door een erewacht, gevormd door zijn rijkspoUtie-collega's van de groep Westkapelle, betreedt de schei dende opperwachtmeester J. Munter van Sint-Lcmrens het verenigingsge bouw, waar afscheid van liem geno men is. (Foto P.Z.C.). Landbouw hindernis voor economische Unie De Nederlandse minister van buiten landse zaken, rar. J. Luns, heeft vrij dag In Luxemburg verklaard dat liet landbouwvraagstuk steeds meer liet- centrale probleem in de Benelmtsa^ menwerking gaat worden. Dit waag stuk is in bet huidige stadium de be langrijkste hindernis voor verwezen lijking van de volledige economische unie, zo zei hij, toen hij vrijdagoch tend als voorzitter van het Benelnx- ministercomité in de raadgevende in terparlementaire Beneluxraad liet derde jaarverslag der regeringen over de economische unie inleidde. Dé regeringen zijn ervan overtuigd, aldus minister Luns, dat het land bouwbeleid geharmoniseerd moet worden en dat het handelsvexiceer in landbouwproduklen moet worden vrijgemaakt. Op elke vergadering van het ministercomité wordt inten sief over deze kwestie gesproken en op 27 en 28 juli is bovendien een spe_ cialo regeringsconferentie aan het vraagstuk gewijd. De regeringen hebben toen onder andere de wil uit gesproken om ook in de landbouw sector de Beneluxunie te voltooien zonder de integratie in de E.E.G. af te wachten. Nederlandse onderdelen voor Italiaanse atoomcentrale Door de General Electric Operati ons S.A. te Rome zijn tot de Neder landse industrieën, die in „Nera- toom" samenwerken aanvragen ge richt voor het ontwerpen en leveren van belangrijke onderdelen voor een door kernenergie te drijven kracht centrale. Deze eerste „Euratoom"-centrale zal te Carigliano, even ten noorden van Napels gesticht worden en stroom leveren aan een tot dusver minder- ontwiklceld landbouwgebied. Het nuttige vermogen der centrale al 150 MW bedragen en zij zal 31 december 1963 gereed moeten zijn. Experts van General Electric be zochten persoonlijk o.a de Neratoom- bedrijven in Nederland. Het ging daarbij ondermeer om ont werpen voor levering van reactor- drukvaten, warmtewisselaars, stoom- verzamelaars en instrumenten Griekse zeeman gestikt Een opvarende van het Griekse s.s. „Marli", de 37-jarige matroos T. Corologos nit Tyros, is gisteren aan boord van dit schip, in de Waalha ven te Rotterdam gestikt. Men was bezig het sclïip te lossen. De matroos had zich laten zakken in een ruim met sojabonen. Daar vond men hem enige tijd later bewuste loos liggen door een gebrek aan zuurstof. Het toepassen van kunst matige ademhaling heeft niet meer geholpen. In een gisteren gehouden radiorede heeft de minister-president, prof. dr. J. E. de Quay, erop gewezen, dat het wereldvluchtelingenjaar 1959-1960 een zeer uitzonderlijk en zeer bijzonder beroep op ons gehele volk doet, omdat de Ver enigde Naties besloten tot een we reldomspannende actie, welke een vol jaar zal duren, tot oplossing van het slepende vluchtelingenpro bleem. Zal dit doel kunnen slagen, dan moe ten wij aldus de minister-president een extra krachtsinspanning op brengen. Tot heden zijn wij daar in tekort geschoten. De vele kam pen met vluchtelingen in ons vrije Europa vormen eigenlijk een pu bliek schandaal, zeide prof De Quay. Dit schandaal moet spoedig mogelijk verdwijnen.. Laat ons geven aldus eindigde de minister-president om hen, die tot ons kwamen om even vrij te mogen zijn als wij, te helpen op dat zij in onze vrijheid een nieuw leven kunnen beginnen. „Wanneer U, in het bijzonder in de komende dagen, door middel van straatcollecten of huis-aan-huis inzamelingen of op welke wijze dan ook zult worden aangespro ken, laat dan uw hart spreken en bedenlct dan: uw daad is hun toe komst", aldus prof. De Quay. STEMMEN UIT DE KERKEN Leken gaven hun mening op studiedagen te Tongerloo De Belgische Kempen (en ook de Nederlandse) is een gebied, dat gewoon lijk aan de aandacht van Nederlandse toeristen ontsnapt. Men heelt een verder-liggend doel in het oog en rent voort, om zo spoedig mogelijk te komen in Zuid-Limburg, de Ardennen of de Eifel. De streek die er ligt tussen de wegen Bergen op Zoom-Roemiond en Antwerpen-Maastricht, is het in alle opzichten waard om daarvoor eens rustig de tijd te nemen. Midden in een van de prachtige gedeelten van de Belgische Kempen, ligt de oude abdij van Tongerloo, een 10 km ten z.o. van de stad Herent hals. Wanneer we door die streek komen, kannen we het moeilijk laten om daar af te stappen en onder het oude poortgebouw door te gaan om een tijdje rond to dwalen in die grote kloosterhof, waar rondom de gebouwen liggen. De Abdij bevolkt door Norbertijnen, of wel Witheren, naar de kleur van hnn habijt. tegenwoordig het lekenelement in te schakelen- Zo heeft men dat ook ge daan op de liturgische studiedagen. Eerst is over het aan de orde gestel de onderwerp een leken-weekend ge houden, waar het gemeentelid open hartig zijn mening kon zeggen en daarna zijn er studiedagen voor priesters geweest, waar echter ook de leken van het weekend aanwezig konden zijn. Aan het einde van die samenkomsten heeft men gepubli ceerd de wensen waartoe de leken op hun weekend waren gekomen. „Er is veel ten nadele van de huidige mis- en preekpraktijk gezegd. Men wond er van lekenzijde bepaald geen doek- De ruime gebouwen van die abdij worden tegenwoordig benut voor al lerlei activiteiten. Men houdt er re traites, kampen en weekends met verschillend doel worden er georga niseerd, studiedagen worden daar be legd. Zulk een abdij is een echt cen trum van kerkelijke en geestelijke activiteit. De vorige maand zijn aldaar liturgi sche studiedagen gehouden. Dit keer hebben de deelnemers „zich gewor pen op de problematiek van de Dienst van het Woord, of wel de voormis". Niet alleen priesters heb ben aan deze dagen deelgenomen. Op velerlei wijze tracht men bij Rome jes om", schrijft P. H. van Dijk in „De Bazuin" van 17 oktober. Kritiek Men heeft deze zaak grondig wil len aanpakken. Vóór dat leken- weekend is er onder een groot ge tal leken een enquête gehouden. Men heeft ronduit de mening ge vraagd over „de Woorddienst". De uitslag van die enquête verried duidelijk een groot misnoegen met de gang van zaken. Niet alleen uit België, maar ook uit Nederland waren de antwoorden zeer kritisch. Dit is juist de aanleiding geweest om aan het weekend aan de leken, die wel uit de geënquêteerden zul len zijn voortgekomen, te vragen, hoe de Dienst van het Woord zou moeten zijn. Die voormis, waarover het in Ton gerloo in haar geheel ging, bestaat uit verschillende delen: openingsge zangen, gebed, lezing van een ge deelte der Heilige Schrift, meestal uit de brieven van het Nieuwe Tes tament. koorzangen, lezing van het evangelie, de prediking en de ge loofsbelijdenis. Daarna komt de „mis der gelovigen als offerhandeling". Die voormis is geheel in het Latijn, zoals dat met heel de mis in de Rooms-Katholieke Kerk gebruikelijk is. Ook de gedeelten uit de blieven en het evangelie worden in het La tijn gelezen, maar tegenwoordig leest men die gedeelten daarna in sommige kerken, in een Nederiandse vertaling. Na de lezing uit de evan geliën komen afkondigingen en daar na de preek, indien zij gehouden wordt, vooral over preek zijn na- (Zie slot pag, 4 kol 5) Het Wereldgebeuren Maarschalk Juin (Alpbonsc, de maarschalk) heeft weer 'n voorschot op de win ter genomen door een rare schaats te rijden In de Franse krant l'Aurore liet hij deze week weten, dat hij het plan van president Charles de Gaulle voor Algerije maar niets vond. Hij I verweet de president, dat die door de Algerijnen zelfbeschikkingsrecht te beloven „de opstandelingen nieuwe moed had gegeven". Zouden er meer van zulke kritische geluiden komen uit hoge militaire kringen dan zouden die een nieuwe revolte van „kolonels" en kolonisten I kunnen inluiden, nu tégen De Gaulle J om wiens machtsoverneming zij in mei van het vorig jaar zo luidkeels I riepen. En De Gaulle, die dat gevaar duidelijk zag, heeft er dan ook met- I een een stokje %'oor gestoken, dat deze schaatserij navolging zou vin- I den. Al eerder heeft maarschalk Juin (een „schalk" die telkens „maar" zegt) mot gehad met staatslieden. Jaren geleden ging hij ook zijn militaire boekje te buiten: toen tastte hij de dossiers met de plannen tot oprichting van een Euro pese Defensie Gemeenschap aan. Premier Laniel riep hem op het mat je, maar wie er kwam, geen Juin- De president van die dagen, Vincent Auriol, werd woedend en weigerde op het eind van zijn ambtstermijn. Juin op het Elysée te ontvangen. La- tér, in 1956, kreeg de maarschalk het aan de stok met premier Mollet. Na de kritiek van de op non-actief verkerende maarschalk op De Gaul le's politieke project voor Algerije, herinnerde de socialist Deferre deze week aan die vroegere incidenten. Heeft een maarschalk van Frank rijk, die nog niet gepensioneerd is, het recht zulke artikelen te publice ren zonder verlof van de minister van defensie? zo vroeg hij onder meer. En met nadruk zei hij tot pre mier Debré: „Wij rekenen op U, dia de leider bent van een sterke rege ring, dat U krachtiger zult optreden dan Laniel, die het nog niet eens klaarspeelde maarschalk Juin op zijn bureau te laten komen". De maarschalk heeft het niet tot een reprise van die oude weige ring laten komen. Hij werd ont boden niet op het bureau van de pre mier, maar op dat van de minister van oorlog, Guillaumat, en hij ver scheen...... De minister liet hém klaarblijkelijk op bevel van de presi dent -weten dat het da wil van de regering is dat militaire aanvoerders zich in het vervolg strikt afzijdig zullen houden van elke politieke ac tiviteit. President De Gaulle trad niet alleen, indirect op: hij richtte donderdag een dagorder tot de Franse militai ren en ambtenaren in Algerije. Na te hebben gewezen op het belang van de grote „onderneming" die hij in Algerije wil volvoeren, zei hij onder meer dat het welslagen ervan „Uw werk en Uw eensgezindheid vereist om de weg te volgen die ik heb aan gegeven. Na zoveel inspanningen en offers moet gij dus op dit gebied evenveel toewijding en discipline to nen in dienst van Frankrijk als ooit tevoren, zonder U te laten afleiden door welke andere overwegingen ook. Weet, dat ik op U reken". Zoals in alles wat De Gaulle doet ontbrak ook in deze dagorder het theatrale element niet. Voor al die laatste woorden „Weet, dat ik op U reken..." waren erop gericht, enige ontroering teweeg te brengen in de harten van de jongemannen die in Algerije de wanenrok dragen, en hun trouw te verstevigen. Toen hij in de dagorder sprak van de volksraadpleging in Algerije, zei de president dat die waarschijnlijk verscheidene jaren na de „volledige en humane" pacificatie zal geschie den. In de komende dagen zal de bood schap door generaal Challe en door de regerinsgevolmachtigde Paul De- louvrier worden toegelicht. Inmiddels is uitgelekt dat zij de troepen waar schijnlijk ervan in kennis zullen stel len dat De Gaulle twee volksstem mingen wil doen houden: de eerste over de vraag of de Algerijnen onaf hankelijk willen worden of op de een of andere wijze met Frankrijk ver bonden willen blijven. Is een meer derheid voor een nieuwe verbintenis met Frankrijk, dan kan een tweede volksstemming gehouden moeten worden over de vraag of dat een in tegratie dan wel een associatie moet zijn. Deze nieuwe gegevens behoeven nog geen bewijs te zijn van een wijken van De Gaulle voor de ultra-conservatieve kritiek. Het stond al vast, dat een volksstemming tot vier jaar na een wapenstilstand mocht worden uitgesteld. En met „verscheidene" kunnen er vier zijn bedoeldEn wat de splitsing in twee stemmingen betreft: die maakt de uitslag inderdaad overzichtelijker. Er zouden moeilijkheden kunnen ont staan indien de bevolking direct uit drie mogelijkheden moest kiezen en wanneer geen van de drie meer dan vijftig procent van het aantal stem men behaalde. Het is bij dit alles overigens wel dui delijk, dat Juin op zijn nummer is ALPHONSE JUIN t?„.op sïjn mrmmer gezet...*

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 19