STRAATVERLICHTING WORDT IN BIERVLIET VERBETERD KWALITEIT SERVICE LAGE PRIJS WALCHEREN GEMEENTE GR0EDE BOUWT EEN NIEUW POSTKANTOOR MARKTBERICHTEN ACTIE „ZILVERVLOOT" VOOR NIEUW ASIEL IN VLISSINGEN HEIN CUJÉ WON IN ROME MILITAIRE STEEPLE CHASE VRIJDAG 80 OKTOBER 1959 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT RAAD VERGADERDE Bouw houten school in Driewegen afgekeurd De gemeenteraad van Biervliet heeft tijdens dc donderdagavond gehouden vergadering opnieuw gediscussieerd over de plaatsing van lichtmasten. Nadat in de vorige vergadering reeds was besloten tot het plaatsen van 16 nieuwe lichtmasten in de Weststraat, Oude Stad, Burgemees ter Maarleveldstraat en Braakman- laan was er thans een voorstel van B. en W- tot verbetering van de straatverlichting in de overige stra ten. welk voorstel met 5 tegen 1 stem werd aangenomen. Tegen stemde de heer J. Verplanke. Krachtens dit besluit zullen alle be staande oude masten (voorzien van gloeilampen) worden omgebouwd en voorzien" van een T.L.-armatuur met 2 maal 20 Watt. Ook de vrijkomende masten uit de Weststraat enz. zullen zo worden omgebouwd en bijgeplaatst worden in de overige straten. Omdat men dan nog niet over voldoende masten beschikt, zullen op de Singel een zestal nieuwe masten worden aan gebracht, eveneens met T.L.-arma- teur. Op enkele voor het verkeer be langrijke punten zullen H.T.L-Iam- pen worden geplaatst. De totale kosten van dit project worden geraamd op f 14.000. Naar aanleiding van een vraag door de heer G. Claeijs (k.v.p.) zal de bij plaatsing van een lamp op Kapitale Dam nog nader worden overwogen. Evenals vorige keer stemde de heer Verplanke weer tegen. Hij zag de benodigde gelden liever geïnvesteerd in de aansluiting van onrendabele gebieden buiten de kom, waar men volgens hem steeds in het donker zit en ach teraan komt. Do heer J. Verplanke informeerde tijdens deze vergadering voorts hoe ver liet thans slaat met de bouw van een nieuwe school op Driewegen. De voorzitter antwoordde, dat de bouw van een houten school geen goedkeuring had verkregen van de bouwkundig inspecteur van het la- trer onderwijs- Overeenkomstig het voorstel van B. en W besloot dc raad de percelen tuingrond en de voorgronden van de Elisabethpolder opnieuw aan de te genwoordige pachters te verpachten, Middelburgse C.0.J.0.-leden namen clubhuis in gebruik Dinsdagavond heeft de afdeling Mid delburg van do Christelijke Onthou ders Jeugd Organisatie (C.O.J.O.) haar nieuwe clubhuis aan het Smids- bolwerk op feestelijke wijze ln ge bruik genomen. De voorzitter van hét Middelburgs Drankweer Comité, de heer M. A. L. Hubregtse, hield de officiële openingstoespraak in het nieuwe onderkomen, dat de enthou siaste C.O J.O.-leden in de afgelo pen maanden in een onbewoonbaar verklaarde woning hebben ingericht. In zijn toespraak wees de heer Hu bregtse erop, dat het Drankweer Comité verheugd is dat het nog klei ne groepje C.O.J.O.-leden tot dit re sultaat is gekomen. Vooral omdat de C.O.J.O. het idee van onthouding van sterke drank onder de jeugd brengt, want het Drankweer Comité ten ene male niet kan doen. „Wan neer wij dit toch zouden proberen, worden wij voor ouderwets ver klaard", aldus de heer Hubregtse. ..Alleen jullie kunnen dit, omdat iullie als jeugd tot de jeugd spre ken". verder wees hij erop, dat het Comi- fé met belangstelling het werk van de C O.J.O. volgt, waarna hij het ge bouw voor geopend verklaarde. Namens het N.C.G.O.V. Vlissingen werd het woord gevoerd door de heer 7outewelle, die zich verheugd toon de over zoveel activiteiten onder de "ougd. Evenals de heer Hubregtse liet bij zijn woorden vergezeld gaan van cen cadeau onder couvert. Bij deze opening werd het woord onder meer nog gevoerd door de bper Basriaanse namens de N.C.G. O.V. Middelburg en de voorzitter van de buurtverenigingen Dampoort en omstreken, de beer A de Poorte. Deze laatste bracht de C.O.J.O.-leden dank voor het opknappen van het woninkje, dat in eigendom is bij de buurtverenïe-ing. waarbij de ver eniging financiële steun verleende. Hij sprak de hoop uit dat het de efde'ing Middelburg voorspoedig mag gaan. De voorzitter van de nog zeer jonge afdeling, de heer Van Eenennaam. bracht in zijn slotwoord op zijn beurt dank aan dc buurtvereniging voor de verkregen modewerking. Dit club huis noemde hij een voorlopige op lossing, omdat de ruimte betrekkelijk klein is. Verder prees hij het enthou siasme van de C.O.J.O.-leden, die vele vrije avonden hebben ongeofferd om het woninkje op te knappen en 'n te richten. Ook wpps bij nop- even en het streven van de CO.J.O. Wij worden va»k n'et voor vol aan- manr wij zijn geen "fanatici" merkte hij hierbij op. „Wij willen alleen laten zien. dat men zich ook kan ontspannen zonder gebruik van sterke drank". Deze officiële avond werd besloten met een gezellig samenzijn. Gevonden voorwerpen Op het bureau van politie te Vlissingen zljzn ln het tijdvak van 21 tot 28 oktober 1059, de navolgende gevonden voorwerpen gedeponeerd- enkele rijwielen en auto peds. enwe sleutels, dubbele rljwteltas. militair zakmes enige handschoenen Hastic balen luchtbed. Bovendien zijn Inlichtingen tc bekomen van de adressen waar de volgende voorwerpen zijn te be vragen: knipbeursje. groen zijden sjaal blauwgrijs jasje, aansteker, autosleutel. Castelia spaarkaart, glacé handschoen, muntbiljetten en een knot paarse wol. dit voor de tijd van 5 jaar. Voorts werd aan B. en W. machtiging ver leend tot verhuur van een kavel ter grootte van 50 gemeten in de Elisa bethpolder, waarop te zijner tijd de nieuwe begraafplaats zal worden aangelegd. B. en W. zullen voor deze verhuur een Inschrijving openstel len. De heer A. Klaassën (p.v.d.a.) werd als nieuw lid van de raad toe gelaten. Op voorstel van B. en W werden de uitgaven voor het open baar lager onderwijs voor 1958 voor lopig vastgesteld op f 4985.55. Het krediet in rekening-courant bij de N.V. Bank voor Nederlandsche Ge meenten werd voor 1960 vastgesteld op f 50.000. De voorzitter deelde voorts nog mede, dat de heer P. Baks, die tot waarnemend hoofd van de openbare lagere school in Drie wegen was benoemd geen vrijstelling van militaire dienst heeft gekregen, zodat de vacature aan de school blijft voortbestaan. De heer Verplanke Informeerde nog naar de plannen voor de aanschaf van een nieuwe brandweerauto. Bur gemeester A. P. Kostense deelde me de, dat deze plannen in een vergevor derd stadium verkeren, maar dat wordt gewacht op Schoondijke, dat eveneens dergelijke plannen koestert. Men wil dan gezamenlijk een order plaatsen zodat vermoedelijk een be langrijke korting wordt verkregen- MIDDELBURG Wijkavond herv. kerk Wijkgemeente IV van de Hervormde gemeente van Middelburg hield in /de aula van de Olmenlaansehool een goed bezochte wijkavond onder leiding van de wijkpredikant, ds. M. Enker. In verband met de aanstaande herden king van de kerkhervorming sprak ds. Enker over „enkele actuele vragen over de reformatie". Hij stipte hierbij aan, dat de afhankelijkheid van het heil van de mens van Gods genade het richtsnoer was van de grote hervor mers Luther, Calvijn en Zwingli. Hij stelde, dat de reformatie in de eerste plaats geloofsdaad was en geen vast gelegde belijdenis. Na de pauze vertoonde ir. J. Ph. L. Petri, ouderling-kerkvoogd van wijk IV. kleurendia's van zee- en strandge zichten van Zeeland, oudheidkundige monumenten en van unieke plaatsen in deze provincie. Ds. Enker dankte de heer Petri voor zijn bijdrage en sloot de wijkavond. Kerkbouwactie bracht in Middelburg f 24.500,- op Gehele „oogst" nog niet binnen De Hervormde Kerkbouwactie die beoogt zestien miljoen gulden bijeen te brengen voor de bouw van kerken in Nederland heeft in Middelburg tot nu toe een bedrag van 24.500 opgebracht. De hele „oogst" is even wel nog niet binnen. In dit bedrag zijn de tot 13 oktober jl. reeds overgemaakte gelden begre pen. Aangezien de Hervormde ge- hervormde gemeente van Middel burg behoort is in dit financieel re sultaat de opbrengst van deze ge meente niet verdisconteerd. Deze opbrengst stemt de kerkvoog dij vooral tot tevredenheid, omdat de Hervormde gemeente van Middel burg eind 1958 bij de „Pak-aan-ac- tie" ook reeds 17.000 extra boven de kerkelijke belasting opbracht, die bovendien dit jaar nog verhoogd werd. Plattelandsvrouwen vergaderden in Middelburg De afdeling Middelburg van de Ne derlandse Bond van Plattelandsvrou wen hield in het „Nederlands Koffie huis" haar maandelijkse bijeen komst. In haar openingswoord deel de de presidente mee, dat een deel van de opbrengst van de in Goes ge houden tentoonstelling „Het Zeeuwse Sieraad" welke een groot succes werd op de grote najaarsvergade ring in Utrecht is afgedragen voor het nieuwe bondshuis in Den Haag. Tijdens deze bijeenkomst heette zij speciaal welkom de heer Versaan en mej. Lammens, die namens een grote vleeswarenfabriek de dames over vleesprodukten zouden voorlichten. De heer Versaan gaf een uiteenzet ting over alle produkten van deze firma en mej. Lammens vertelde een en ander over de indeling van de ver schillende maaltijden en deed de da mes enkele nieuwe recepten aan de hand. Hier tussendoor werden de aanwezigen getracteerd op allerlei lekkere hapjes, die erg op prijs wer den gesteld. Tot slot werd een filmp je vertoond, waarin een kok liet zien hoe verschillende heerlijkheden klaar gemaakt moeten worden. De volgen de bijeenkomst is vastgesteld voor 27 november a.s.. Lode van Gent zal dan spreken over „In de greep van het oerwoud". Burgerlijke stand VLISSINGEN. Bevallen: G. M. A. van Brakel—Visschers, z.\ J. Kaljouw—Kleinepier, z.; P. A. ver- maatSommeijer, d.; L. de Lange—Boo ne, d.; F. de VlresMaas, d-; P. M. de JongeWlssekerke, z.; A. Baakde Vries, z.; G. J. de Jong—Hament, z.; J. Meer man—Brunke, z.; G. Lub—Stolpstra, d.; M. Eshuls—Rozemuller, z.; C. M. Blok— van Reek, d.; M. F. de Leur—van Be- zooijen, d. Ondertrouwd: M. Goedegebure, 24 J. en J. J. Mannaart, 23 j.; M- C. Vuyk, 19 J. en M. Izeboud, 22 j. Getrouwd: R. Witteveen, 23 j. en A Soolsma, 21 J.; A. W. A Wijnen, 36 J. en M. Lefevre, 27 j. Overleden: A Geljon. 90 J., e, v. J. H Rubon; C. van Schalk, 76 J.. e. v. J. P d. Hoofd: C Sijbrants, 77 j., e. v. G- van Dalen; C. S Troch, 60 j wed. v. A. H. v. d. Linden: A. E. de Pagter, 72 J., e. v. I. Labruyère: E. Tienpont, 68 j., wed. v. F. J. de Brabander. OOSTKAPELLE Nieuwe dirigent „Sursum Corda" Benoemd tot dirigent van het chr. gemengd koor „Sursum Corda" te Oostkapelle de heer J. Suurmond te O.- en W.-Souburg. VLISSINGEN Boekenbezit openbare leeszaal Het boekenbezit van de Openbare Leeszaal en Bibliotheek te Vlissingen werd uitgebreid met de volgende werken: Castle, Het wachtwoord is moed; Godden, De zomer van de rei- ne-claudes; De Lannoy, Madame Royale,, de prinses in de schaduw, deel 1 Het spinneweb; Monsarrat, Een dag en een nacht; Rand, De eeuwige bron; Zernike, Het harde paradijs; Sagan, Aimez-vous Brahms Diepenhorst, Christelijke politiek; Faber, Geachte jubilaris; Hess, Strijd voor de vrijheid; Lan- schot en van Stirum, Lekker eten; Piebenga, Bergtoppen in de oceaan. N.C.V.B. vergaderde De afdeling Vlissingen van de Ne derlandse Christen Vrouwenbond hield dinsdag haar maandelijkse vergadering onder leiding van mevr. Holthuis. Spreker was ds. Barkey Wolf, over het onderwerp „Chxistus langs de Vlaamse Heirweg". Er werd nog bekend gemaakt, dat woensdag 25 november freule Wttewaall van Stoetwegen zal spreken over „De vrouw in het openbare leven." ZUID-BEVELAND GOES Tentoonstelling „Doe het zelf" in Goes De Eerste Zeeuwse „Doe het Zelf"- tentoonstelling voor vakman en ama teur wordt eind februari of begin maart 1960 te Goes gehouden in dc zalen „Krijger", onder auspiciën van de Landelijke Stichting „Doe het Zelf". Een dergelijke tentoonstelling die in Nederland voor de eerste maal „in de provincie" werd georganiseerd is de zer dagen met veel succes in Limburg gehouden. Evenals op die en de daarvoor gehou den landelijke expositie zullen ook op de Zeeuwse tentoonstelling vele arti kelen uit het binnen- en buitenland worden getoond en gedemonstreerd, die een ieder het „Doe het Zelf"- werk kunnen vergemakkelijen. Aangezien momenteel de zalen van de heer Krijger worden verbouwd kan de juiste datum nog niet worden vast gesteld, doch deze zal zodanig worden Jekozen, dat de tentoonstelling vóór e z.g. „grote schoonmaak" wordt ge houden. Verantwoorde gezinsvorming Over het onderwerp „verantwoorde gezinsvorming" zal in de „Prins van Oranje" te Goes spreken dr. P. J. F. Dupuis, arts te Rotterdam, secretaris van de protestantse stichting voor Verantwoorde Gezinsvorming. Dr. Dupuis is voor velen bekend door zijn publikaties en door zijn toespra ken voor de radio. Deze avond wordt gehouden op initia tief van de Jonge Kerk en georgani seerd in samenwerking met de com missie voor bijzonder kerkewerk van de Ned. Herv. gemeente. Scheepvaartberichten Te Vlissingen aangekomen op: 28-10: Pet- samo van Ykpilla, Bodoro van Rotter dam, Karmas van Antwerpen, Helen van Antwerpen, Bastion van Antwerpen, 29-10 Rema van Antwerpen, Njord van Hans- weert. Te Vlissingen vertrokken op: 28-10 Flevo naar Amsterdam. Norden naar Cowes, David naar Umuiden. Lelystad naar Lomma, Stokkvikk naar Odda. Jacob Teekman naar Holmsundi Horst naar Duinkerken, Ador naar Cork, Quo Vadis naar Kopenhagen, Ella naar Gothenburg,. Gronitas naar Bridlington, Schippers- gracht naar Helsinki,, La Paloma naar London, Geversdorf naar Hamburg, Kar mas naar Narvik, Anna Elisabeth naar Basse Indres, Bodoro naar Savona Gepasseerd naar Antwerpen op: 28-10 Seheldelloyd van Londen, Loenerkerk van Bushire, Senang van Londen, Jupiter van Shoreham/Gent, Heiloo van Newha- ven, Morag van Londen, Jan Brons van Amsterdam. 29-10 Con Brio van Amster- dam/Hansweert, Michel Swe.nden van Amsterdam, Margriet van Liverpool, Olympla van Amsterdam/Gent. Gepasseerd van Antwerpen op: 28-10 Po laris naar Zee/Temeuzen, Niagara naar Stockholm/Hansweert, Olive naar Huil/ Brussel, Aspera naar Zee, Flnlandia naar •Ringmes, AlblasserdlJk naar Rotterdam, Capella naar Piraeus, Guineekust naar Amsterdam, Kora naar Londen, Tara naar Hamburg, Jozlna naar kopenhagen/ Gent, Kelzersveer naar Zee/Gent, Cura cao naar Londen, Oldekerk naar Ham burg, Lekhaven naar Hamburg, Da Capo naar Rotterdam, Tawali naar Rotterdam, Nederwaal naar Londen, Cprasso naar Dublin, Stad Utrecht naar Bremen. RAAD BESLOOT: Op zaterdag en zondag café's tot 12 uur open Aan de westzijde van de nieuwe uit valsweg te Groede wordt een nieuw postkantoor gebouwd, dat de ge meente 13.256 zal kosten. Voor een nog nader te bepalen aantal jaren zal de P.T.T. deze huisvesting tegen 780 per jaar huren. Aan de kan toorhouder zal tegen de normale huurvergoeding één van de ter plaat se te bouwen woningwetwoningen beschikbaar worden gesteld Hoewel B. cn W. in een toelichting op dit raadsvoorstel opmerkten, dat „de liefde bij de P.T.T. eigenlijk teveel van één kant moet komen", besloot de raad woensdagavond toch om praktische redenen er mee akkoord te gaan. Men verbond aan dit besluit evenwel de bepaling, dat de huur van het postkantoor niet op korte ter mijn door de P.T.T. kan worden op gezegd. Overeenkomstig een schrijven van Gedeputeerde Staten besloot de raad aan burgemeester J. C. Everaars een vergoeding van 700 voor het ge bruik van een eigen auto bij de uit oefening van zijn ambtswerkzaam heden toe te kennen. Tijdens deze vergadering werd ook de gemeentebegroting 1960 aangebo den, waarover een volgend maal al gemene beschouwingen zullen wor den gehouden. Reeds thans kan wor den opgemerkt, dat de nieuwe finan ciële verhouding tussen rijk en ge meenten voor Groede gunstig zal uit vallen De huidige kasgeldlening van 50.000, die tegen rente per jaar is verstrekt, moet per 1 decem ber a.s. worden afgelost. Omdat B. en W van mening zijn, dat het mo gelijk is tegen een lagere rente voor de periode van 12 maanden kasgeld te verkrijgen, stelden zij voor de lo pende lening af te lossen en niet te verlengen. Waarmee de raadsleden zich konden verenigen. De algemene dienst van de ge meente en het burgerlijk armbe stuur zijn verzekerd tegen gelde lijk nadeel, dat men zou kunnen lijden. De verzekerde bedragen heiopen 6000 voor het algemeen beheer en 2000 voor dat van het burgerlijk armbestuur. Op voor stel van B. en W. bepaalde de raad, deze verzekering met 3 Jaar te verlengen en de bedragen res pectievelijk tot 10.000 en 4000 op te voeren. Voorts werden de legesverordening gewijzigd en de uitgaven voor het openbaar lager onderwijs vastgesteld Tot twaalf uur Onder ingekomen stukken bevond zich een verzoek van de plaatselijk caféhouders gedurende de winter maanden op zaterdagen en zondagen hun lokaliteiten tot. 12 uur geopend te mogen houden. Dit verzoek werd ingewilligd, maar men verbond er de voorwaarde aan, dat na 11 uur geen muziek meer mag worden gemaakt. Aan de heer C. Schijve werd eervol ontslag verleend als onderwijzer aan de openbare lagere school. Omdat alle sollicitanten voor de vervulling van de vacature nog in militaire dienst moeten en Groede geen aan spraak kan maken op vrijstelling voor een onderwijzer, zullen B. en W. pogingen in het werk stellen een tij delijke leerkracht aan te trekken. Tenslotte waren er nog enkele ver zoeken om subsidie, waarvan die van de Bond tegen het schenden door het vloeken van Gods Heilige Naam en van de Vogelbeschermingswacht West Zeeuwsch-Vlaanderen werden afgewezen. Bij de rondvraag drong de heer A. J Salomé (vv.d.) er op aan nogmaals een verzoek te richten aan G. S. voor verbetering van de provinciale weg GroedeBreskens. VEILING V.V.Z.B. GOES 23 oktober. Export- en Sndustrlevelllng. Jonathan KL. 1 80-85 43, 75-30 52. 70-75 52. 65-70 49.20—49.60. 60-65 45. 2 D 27—28, KL. 2 35-90 40, 80-85 43, 75-80 47, 70-75 48, 65-70 *6. 60-65 43, 2 D 27. kroet 17 Cox's Orange Pippin KL 1 75-80 67. 70*75 71, 65-70 64—69. 00-65 56-59, 55-60 46—48. 2 D 23—25. Goud- reinette KL. 1 85-95 40—12, 75-85 38—39.90. 65-75 34.70—35, 2 D 23.10—24, KL. 2 85"95 32-36, 75-85 35—36, 65-75 32. 2 D 23—24. grof 29—29-40, fijn 23, kroet 21.30. Golden Delicious KL. 1 85-90 70, 80-85 65—70, 75-80 68—73. 70-75 62—70, 65-70 57—62. 60-65 38— 47, 2 D 29—33. KL. 2 70-75 50. 65-70 4549. 60-05 31. Lombarts Calville KL. 1 30-90 43—48. 70-80 47—51. 60-70 35—37 Winter Banana KL. 70-80 51, 60-70 39. Glorie van Holland KL. 2 80-85 45. 75-85 46, 65-75 41. 2 D 28 Doyenne du Cornice KL. i 80-85 8-889. 75-80 91, 70-75 93, 65-70 83. Com- tesse de Paris KL. 1 75 85 34. 65-75 42, 55- 65 32, 2 D 10. Saint Remy KL. I 85-95 25. 75-85 26, 65-75 26—27, 2 D 22. Gieser Wilde man KL. 1 60-70 45, 55-60 38—39. 2 D 23 Diverse appelen, kroet 19.10. Gewone velling. Cox's Orange Pippin, De Provinciale Afzetcom- missie voor Zeeland maakt aan de fruittelers bekend, dat vanaf maandag 2 november 1959 de Gol den Delicious moet worden aangevoerd met een gewicht van 19 kg per kist. Alleen voor kroet in blok blijft het gewicht 20 kg per kist. Bakfiets reed in de kaai berijder was er tijdig af Donderdagmiddag raakte de 19-jari- ge Middelburgse bakfietsberijder Jan W. op de Rouaanse Kaai bij een in verband met bestratingswerkzaam heden opgebroken weggedeelte zijn koers kwijt toen hij met zijn trapper een scheidingspaaltje raakte. Hier door maakte zijn voertuig een plot selinge zwenking en reed pardoes de kaai in. De berijder wist net op tijd van de bakfiets te springen. Winterseizoen met film geopend De afdeling Walcheren van de Ko ninklijke Nederlandse Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde is ae- zer dagen met de vertoning van de kleurenfilm „Rhapsodie in fruit", haar winterbijeenkomsten begonnen. Deze leerzame film werd door de aanwezigen zeer aandachtig gevolgd. De heer A. Oosthoek van de rijks- tuinbouwvoorlichtingsdienst, die de film vertoonde, kreeg in het vraag- en antwoorduurtje, dat volgde, meer dere malen gelegenheid interessan te bijzonderheden over de teelt van appels en peren te vertellen. Uit de film en de toelichtingen van de heer Oosthoek bleek, dat door de samen werking van wetenschap en praktijk in deze cultuur zeer belangrijke ver beteringen tot stand zijn gekomen. De voorzitter van de afdeling Wal cheren, de heer C. Sanderse. die in zijn openingswoord 'n beknopt over zicht van de komende bijeenkomsten had gegeven, dankte spreker voor zijn leerzaam betoog. DOMBURG Ds. J. v. d. Wal sprak voor Ned. Chr. Vrouwenbond Onder leiding van mevr. L. Jillema Van Dijk vergaderde de afdeling Dom burg van de Ned. Christen Vrouwen bond in zaal „Rehoboth". Spreker voor deze avond was ds. J. v. d. Wal uit Vrouwenpolder, die het onderwerp „Een jaar legerpredikant" behandelde Besloten werd op 18 november a.s. de volgende vergadering te beleggen Dan zal mevr. De JongBikker spre ken over „Arbeidsvreugde in de maat schappij". grof 41—45. fijn 23. Golden Delicious, grof 46—450, fijn 22—34 Goudreinette. grof 25— 29. fijn 23. Jonathan, grof 3540 fijn 23— 27. Laxton Superbe. KL 2 C0-C5 26. 2 D 20. Lombarts Calville, grof 23—32. fijn 23. Doyenne du Cornice, grof 73. fijn 65. Comtesse de Paris, grof 16—26, fijn 9—11 Gieser Wildeman, grof 36, fijn 24—26. St. Remy. fijn 21. VISMIJN VEERE 3280 kg exportgarnalen 2.50—3-41. 8 kg schar 1.18—1-22. 34 kg bot 96-1.27. 5 kg tong 1.71—4.80 29i kg Wijting 43—55. 2 kg kabeljauw 79. 30 kg ongesorteerde vis 64—3.00. MARKTBERICHTEN BARNEVELD. EIER VEILING S.B.E. Aanvoer 296 715 stuks, handel redelijk- Notering: eir envan 49 tot 55 gram f 11.25 tot f 12 46. eieren van 55 tot 60 gr f 12 7< tot f 14.25, eieren van 60 tot 63 gr f 14.51 tot f 16.14, eendeëteren van al tri M sr. f 6.49 tot f 8.39. eendeëleren van 61 tot 63 gr f 9.49 tot f 10.78. Alles per 100 stuks. COÖPERATIEVE VELUWSE EIER VEILING BARNEVELD—EDE. Weekaanvoer circa 1.250 000 stuks, waar van er thans 533 476 stuks werden ge veild Handel redelijk. Notering: eieren van 44 tot 49 gram f 10 tot f 12.39. eie ren van 49 tot 55 gr f 11.47 tot f 1271. eieren van 55 tot 60 gr. f 13.02 lot f 14.45. eieren van 60 ott 68 gr. f 14.71 tot f 16.79, alles per 100 stuks. EIERMARKT. Aanvoer 1.950.000 Handel goed Notering: eieren van 61 tto 65 gr. f 15 25 tot t 16.25, algemene prijs f 15 70 per 100 stuks. Kilo prijs f 2-53. basis 62 gram: eieren 48 tot 80 gram f 11.— tot f 14.75. Kiloprijs f 2.29 tot f 2.46. Prijsnatering Gelders-Overijselse vereni ging van eierhandelaren. Grote eieren f 15 50 tot f 16.25. gewicht 02 tot 68 gr. Kleine eieren f 13.25 tot f 15-25. gewicht 56 tot 61 gr. Henneëleren van f 11.— tot 13.—, gewicht 49 tot 55 gr. VEILING SINT-MAARTENSDIJK 29 oktober. Eigenheimers 14.20, drielingen 6.50. Aanvoer 30 ton. Furore 17.02—17.17, voer 6.46. UIEN VEILING SINT-MAARTENSDIJK Middeluien 40-55 22 6021.50, 55-70 23.45, bonken 27.60, drielingen 21.3021.17, pickles 25-35 17.04, stek 11.10. Aanvoer 60 ton. GRAANBEURS ST.-MAAUTENSDIJK Tarwe 28—30. Gerst 24—28. Haver 24—25. Kleine erwten 30—45. Schokkers 37—45. Bruine bonen 110—120. Koolzaad 4018. Maanzaad 115—142. VEILING KRABBENDIJKE 29 oktober- Golden Delicious 1 85-90 73, 80-85 70, 75-80 72, 70-75 70. 65-70 64. 2 85-90 63. 80-85 67, 75-80 68, 70*75 65, 65-70 58, 60-65 44, 2 D 30, 3 grof 41—48, 3 fijn 17—38, kroet 11—21. Jonathan 1 85-90 43„ 80-85 47, 75-80 49—50, 70-75 51, 65-70 50—51, 60-65 44—46, 2 80-35 44 75-80 46. 70-75 47—48, 65-70 45—47, 60-65 3941, 2 D 25—28. 3 grof 32—42, 3 fijn 23—28, kroet 8—25. Goudreinette l 85-95 42—46, 75-85 39.70—46, 65-75 34—30, 2 80-85 31, 76-80 31, 70-75 31, 65-70 28. 2 D 23, 3 grof 27—29, 3 fijn 22—24, kroet 22. Cox's Orange Pippin 1 80-85 63, 75-80 69. 70-75 73, 65-70; 7 60-65 GO, 55-60 46, 2 D 24, 3 gro 44—45, 3 fijn 2it kroet 24—32. Lombarts Calville 1 80-90 47. 70-80 48, 60-70 37, 3 grof 33 Lax ton Superbe 2 65-70 34, 60-65 38. 2 D 22, kroet 16. Rode Jonathan 1 75-80 52, 70-75 54, 65-70 52, 60-65 46. Comtesse de Paris 1 75-85 40, 65-75 44.50, 55-65 33.50—34.50, 2 D 13, 3 grof 26—27, 3 fijn 12—18, kroet 7—13. Saint Remy 1 85-95 22, 75-85 25. 65T5 22. Verpakt fruitGolden Delicious 1 80-85 78—79. 500 gram karbonade L.T.S.'ers op de bres voor dierenbescherming Zeeland-Zuid Om de afdeling Zeeland Zuid van de Nederlandse Vereniging tot Bescher ming van Dieren een eindje op weg te helpen naar de bouw van een asiel zullen de leerlingen van de lagere technische school te Vlissingen in de komende novembermaand theelepel tjes en andere verzilverde verbruiks voorwerpen „aan de man" pogen te brengen. De netto opbrengst komt ten goede aan de afdeling Zeeland Zuid. Een soortgelijke actie werd al in 64 andere steden in Nederland ge voerd en kreeg daar de toepasselijke naam van „De Zilvervloot." Kiinen eindigde als derde op 10 kilometer Hein Cujé uit Middelburg beeft de S00O meter steeple van do interna tionale militair kampioenschap pen die te Rome worden gehou den, gewonnen in 9 min. 31 sec. De Fransman Tichlnavorian werd twee de in 9 min. 85.2 sec. vóór de Neder lander Jonkers (9.37.5). De 10.000 meter eindigde in een Franse overwinning. Het was Abdes- salam Rhadi, die als eerste de finish passeerde in 30 min. 28 sec., hetgeen tevens een nieuw record voor deze kampioenschappen betekende. De Noor Torgesen lcwam als tweede over de eindstreep (30.36.6) en de Ne derlander Künen als derde (30.44.6) Mohamed Iqbal won het kogelslinge ren met 56.69 meter voor de Italiaan Sagnella (53.87 meter). De Neder lander Hamar werd vijfde met 47.30 meter. (Advertentie) VERPLAATSING Hopelijk zal nog dit jaar Hooftman's kledingmagazijn op Plein 1940 te Middelburg openen. Alle voorradige goederen, zoals: kos tuums. winterjassen, kinderjasjes, leren kleding, enz., zijn thans op het oude adres Vlasmarkt 33—35 te Middelburg beduidend lager in prijs gesteld. Donderdagmorgen heeft in het ge bouw van de Technische School de landelijk propagandist van de Neder landse dierenbescherming, de heer J. Pot uit Amersfoort een „verklaren de" toespraak tot de leerlingen van de L.T.S, gehouden. Met de afdelingsvoorzitter de heer S. Boshuizen aan het hoofd over handigden vervolgens de bestuurs leden van „Zeeland-Zuid" de leer lingen een „monstercollectie", van de te verkopen voorwerpen uiter aard. De L.T.S.-leerling die de meeste voor werpen verkoopt, krijgt naar keuze een horloge of een fototoestel. Voorts vonden de jongelui in hun zakje met monsters een kaart, waar op plaats is voor 35 stempels. Tel kens als zij een voorwerp hebben verkocht, zal een van de leerkrachten van de technische school daarop een stempel n'aatsen. Tnd'en zij de kaart vol krijgen, dan wacht hen een touringcarreis door verschalende prov'ncres van ons land Deze reis een gezamenlijke tocht van de Vlissingse L.T.S.scholieren zal a.s. voorjaar worden gemaakt. ASIEL. Het bestaande asiel van dc afdeling, aan de Oranjedijk. is te klein en zal binnenkort plaats moeten maken voor de uitbreidende reinigingsdienst van de gemeente. In deze zelfde omgeving hoopt de af deling een nieuw en groter asiel te stichten. De bouw hiervan zal de af- delin" op ongeveer twintigduizend «ruiden komen te staan Men hoopt, dat de netto-opbrengst van deze Zil- vervloot-actie. ongeveer drieduizend gulden zal bedragen. De namen van de jongens, die kans zien drie kaarten vol te krijgen, zul len in een pilaar worden 'gebeiteld, die in het nieuwe dierenhuis zal wor den geplaatst.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 19