IBIS Ondernemingsraad in Sluiskil KWART MILJOEN VOOR BOUW VAN THOOLS POLDERHUIS SALAMANDER POCKETS '1 School voor schipperskinderen en internaat te Terneuzen geopend halfzwaan VRIJDAG 30 OKTOBER 1959 PROVINCIALE ZE EO W S B COO RANT 5 VERGADERING WATERSCHAP Sint-Maartensdijk wordt plaats van vestiging Do hoofdingelanden van het water schap „Tholen", die donderdagmid dag in het „Hollandhuls" te Scherpe- nisse bijeenkwamen, hebben het da gelijks bestuur machtiging verleend uitgaven te doen in verband met de bouw van het nieuwe Polderhuis in St.-Maartensdijk. Hiervoor werd 350.000 gevoteerd, zijnde de kosten van de grond, het bouwrijp maken en de bouw van het Polderhuis. Naar aanleiding van dit voorstel in formeerden verschillende hoofdinge landen belangstellend naar de om vang van en inrichting van het ge bouw. Medegedeeld werd, dat het ge bouw sober van opzet zg.1 zijn. In grote lijnen werd men het eens over de opzet, waarna het besluit werd genomen 250.000 voor de bouw te voteren. In deze vergadering, die werd geleid door dijkgraaf H. van Gorsel, werd een voorstel aangenomen tot vesti ging van een recht van opstal ten be- noeve van het waterschap op een per ceel grond tc Oud-Vossemeer. Vast gesteld werd een verordening ver goeding reiskosten ambtenaren van het watei schap. Eveneens werd vast gesteld de interimregeling ziektekos ten. Met do Boerenleenbank te St- Maartensdijk werd een rekening courant overeenkomst aangegaan a 200.000 tegen een rente van maximum 4,/j%. Aan een particu lier werd voor 1 per vierkante meter verkocht een strook grond bij de ambtswoning van de water bouwkundig ambtenaar van het Bejaarde heer in Sas van Gent verdronken Een 84-jarige inwoner van Sas van Gent, de heer J. IC., is donderdag morgen vroeg ter hoogte van de Westsluis-Kloosterlaan aldaar te wa ter geraakt en verdronken. De heer K. is vermoedelijk in alle vroegte opgestaan om een wandeling te maken en daarbij te water ge raakt. Toen zijn familieleden 's mor gens ontwaakten, werd de man ver mist. Met de hulp van de rijkspoli tie werd de gemeente daarna afge zocht, zonder resultaat. Omstreeks negen uur echter zag beurtschipper Voerman in de Westsluis het stoffe lijk overschot van de bejaarde man drijven. Het slachtoffer werd onmid dellijk aan boord gehaald, maar een dokter kon slechts de dood consta teren. voormalige waterschap „Scherpe- nisse", ter grootte van 100 vier kante meter, c Kavelsloten In de rondvraag kwam het onder houd van de kavelsloten ter sprake, alsmede diverse andere aangelegen heden met betrekking tot de herver- kavelingswerken. Het is nog altijd zo, dat de verbruikers verplicht zijn de kavelsloten te onderhouden. Hier voor komt mettertijd een aparte re geling, zo werd medegedeeld. Aan deze bijeenkomst gingen vergaderin gen van de calamiteuze waterkerin gen „Oud Kempenhofstede en Mag- gershil", „Scherpenisse" en „Suzan ne" vooraf, die een besloten karakter droegen. Het dijkgeschot voor 1960 van de drie waterkeringen werd vast gesteld. Deze cijfers zullen worden opgenomen in de begroting van 1960 van het waterschap „Tholen", die in december zal verschijnen. Toogdag Zeeuwse Coöp. Vrouwenbond te Vlissingen Landelijk secretaresse sprak over „Begrijpen wij onze tijd" Voor de eerste maal na de herop richting waren de leden van het ge west Zeeland van de Ned. Coöpera tieve Vrouwenbond donderdag bijeen grote zaal van op een toogdag, in de grol „Britannia" te Vlissingen. Daar werd hen een gevarieerd pro gramma aangeboden, dat 's morgens uit een inleiding en declamatie be stond en in de middaguren werd ge vuld met een optreden van het „Vlissings Schouwspel." De presidente van het gewest, mevr. L. BroekemaSnijders uit Zierikzee, attendeerde de aanwezigen in haar welkomstwoord op de propaganda voor de vrouwenbond in de eigen woonplaats. Na zang en het voordragen van een drietal gedichten in Zeeuws dialect door mevr. Hubregtse uit Middelburg, was het woord aan de landelijk se cretaresse, mevr. TasCailo uit Rotterdam, die het gewest Zeeland als hoofdbestuurslid „onder haar hoe de" heeft. Zij behandelde het onderwerp „Be grijpen wij onze tijd?" Mevr. Tas gaf de aanwezigen de ernstige raad, niet te verdwalen in de tijd, wat soms bijvoorbeeld door de publici teitsmedia veroorzaakt kan worden. „In vergelijking met vroeger jaren Cees Nooleboom, de jonge en veelbelovende auteur, maakte vele rei zen. Hij is bezeten van een onuitputtelijke nieuwsgierigheid naar de wereld en de mensen. Zijn verhalen spelen in Holland en Europa, maar ook in Zuid-Amerika en Amerika. In de Salamander-pocket-serie verschenen van hem o.m,: De Ver liefde Gevangene eu de roman Philip en de Anderen Ja, op de inhoud van de pockets komt het aan Geniet van pocketboeken geschreven door auteurs, die wat te zeggen heb ben. In de reeks Salamander-pockets wordt uitsluitend werk van vooraan staande schrijvers opgenomen. Werk dat altijd intrigeert - ook al kent U auteur of titel eens niet. Zo juist ver- schenen 11 nieuwe boekjes (er zijn er nu totaal ca. 60) o.a.: Het Proces; De vergeten medeminnaar;Rubber;Lijmen/ Het Been.Iedere boekwinkel heeft ze. Kleurrijke omslagen maken de Salaman der-pockets tot een feestelijk geschenk. Want een mooi boek van een goede auteur waardeert iedereen. 1.75 (geïllustreerd) 2.50 is onze gemiddelde leeftijd ruim der tig jaar verlegd laten wij deze tijd dan ook goed en bewust gebruiken" aldus de inleidster, die haar betoog vervolgens richtte op het ontstaan en de verdere ontwikkeling van de verbruikscoöperaties. Zij belichtte daarvan drie aspecten en stelde in de eerste plaats, dat de organisatie ge zien moet worden als „het wapen tot zelfverdediging van de consu ment." In het vervolg van haar inleiding zag mevr. Tas in de coöperatieve ge dachte ook een verantwoordelijkheid voor gezin en gemeenschap. Nadat zij tenslotte nog de interna tionale coöperatieve raad, die o.m. hulp aan onderontwikkelde gebieden voorstaat, had toegelicht, riep spreek ster de leden op, deze gedachten uit te dragen en intensief aan het vereni gingsleven deel te nemen. Voor de middagpauze liet mevr. Hu bregtse de dames nogmaals van haar voordrachtskunst genieten. Met het blijspel in drie bedrijven „De Voetbalpool" zorgde het Vlissings Schouwspel" 's middags voor het j ontspanningsgedeelte van de vrou wendag. Faillissement Op 23 oktober is het faillissement uitgesproken over L. L. C. Peeters, exploitant van een machinè-repara- tie-inrichting te Bergen op Zoom. Rechter-commissaris is mr. J. P. P. Willekens, curator mr. J. A. P. M. van Hasselt te Bergen op Zoom. Advertentie t Verf met glans en met gemak Verf het zelf superieure plasticverf van CETA-BEVER an I J. J. van Melle vandaag 15 jaar wethouder in Goes Vandaag vrijdag 30 oktober is het precies vijftien jaar geleden, dat wethouder J. J. van Melle van Goes als zodanig werd aangewezen. Van een benoeming kan in dit geval niet worden gesproken, want de heer Van Melle werd één dag na de be vrijding door de toenmalige waarne mend-burgemeester, de heer A. de Roo, met toestemming van het Mili tair Gezag aangezocht het wethou derschap op zich te nemen. De heer Van Melle, die zich tot dat tijdstip nimmer actief had bezig gehouden met de gemeentepolitiek, drukte de voetsporen van zijn vader, die voor de oorlog vele jaren wethouder van deze gemeente is geweest. De heer Van Melle werd bij de raads verkiezing in 1946 in de raad geko zen en als lijstaanvoerder van de c. h.u. als wethouder benoemd. Als eer ste wethouder heeft hij talloze ma len voor de burgemeester waargeno men. Na het overlijden van burge meester mr. W. C. ten Kate werd de heer Van Melle door de commissaris der koningin in Zeeland tot waarne mend-burgemeester benoemd. Gedu rende meer dan vijf maanden tot de installatie van burgemeester H. K. Michaëlis trad hij op als eerste burger van Goes. De heer Van Melle, die 60 jaar is, bekleedt voorts diver se functies in het openbare leven. Wijziging aanvangsuren Evang. Luth. Kerk Gedurende het winterseizoen zullen de erediensten in de Evang. Luth. Kerk te Middelburg en Vlissingen niet meer aanvangen om 9 uur en 10.30 uur, maar om 9.30 en 11 uur. De „om-en-om" regeling blijft be staan. Deze regeling gaat zondag 1 november in, de dienst in Middelburg vangt dan aan om 9.30 uur, die in Vlissingen om II .uura (Slot van pag. 2) op ze met de grote en moderne veer boten manoeuvreren en navigeren. Woorden van lof sprak jhr. mr. De Casembroot aan het adres van de bouwers der school en de directrice van het internaat, voor de keurige inrichting. Hij eindigde met de hoop, uit te spreken, dat school, zowel als internaat tot heil zullen zijn van het schippersleven, dat hij een belangrijk element in de Nederlandse samenle ving noemde. Namens de synode der Neder lands Hervormde Kerk sprak ds. R. Kazemier, die zijn vreugde uit sprak over de totstandkoming van dit vijfde internaat, waarin de zeemanskinderen bunnen wor den opgevoed zoals de kerk het zo graag ziet. Ds. F. S. Kloosterman uit Vlissingen, sprekend namens de provinciale kerkvergadering van de Hervormde Kerk in Zee land vond het eigenlijk wat won derlijk, dat men in dit typische waterland zo laat begonnen is met dergelijke inrichtingen- Gelijkheid Hij hoopte op een regelmatig con tact mét de bewoners van het in ternaat. Namens de kerkeraad der hervormde gemeente te Terneuzen sprak ds. J. Scholten de hoop uit veel nuttig werk te kunnen verrich ten onder deze kinderen. Hij pleitte voor een goede samenwerking tus sen het internaat en de gemeentelij ke school. De heer P. J. Surie, hoofd bestuurder van de koninklijke schippersvereniging „Schuttevaer", noemde deze school de eerste va er", noemde deze school de eerste belangrijke schrede op de weg, die moet leiden tot gelijkheid van het onderwijs voor schipperskinderen en kinderen aan-de-wal. Woorden van waardering en gelukwensen werden gesproken door de heer de Jonge, hoofdbestuurder van de vereniging voor volksonderwijs, de heer Touw, namens de algemene Rijnschippers- bond, de heer Aamoudse, namens de algemene schippersvereniging en de heer Kooiman uit naam van het Openbare Schippersschoolverbond. Maria van de Linde uit Terneuzen bood de commissaris der koningin in Zeeland, jlir. mr. A. F. C. de Casem broot donderdagmiddag de sleutel aan, waarmee deze de nieuwe school voor schipperskinderen in Terneuzen opende. (Foto P.Z.C.). Het hoofd der school, de heer J. J. Kaan, die tevens het woord voerde namens de plaatselijke afdeling van „Schuttevaer", memoreerde nog even het ogenschijnlijk bescheiden begin van de school met 20 kinderen. „Maar de school in Vreeswijk begon zelfs met nog geen 10 kinderen, ter wijl die in Deventer met 1 startte", zo besloot spreker, die voorts' dank bracht aan de gevers van de vele cadeaus. Bescheiden in een hoekje van de zaal zat de bejaar de heer Gerben de Jong, de'oprich ter van een schoolfonds voor schip perskinderen en groot pionier op dit gebied, die een stroom van waarde rende woorden minzaam over zich heen liet gaan. Nagekomen advertentie Heden is onverwachts van ons weggenomen, onze lieve vader, be huwd- en grootvader, CORNELLS BOLIER, weduwnaar van MARIA BRON, in de ouderdom van 89 jaar. Uit aller naam, J. Bolier. Souburg, 29 okt. 1959. Wilhelminastraat 1. De teraardebestelling zal plaatshebben op maandag 2 november a.s. Vertrek vanaf het sterfhuis 's middags om 1 uur. Op 1 november 1919 trad de heer JAN REMIJNSE als jongste bediende bij ons in dienst. Nu, 40 jaar later, mogen wij ons verheugen dat hij nog steeds met enthousiasme voor ons werk- zaam is en het vertrouwen van vele klanten ge- niet. Van harte wensen wij, dat dit 40-jarig jubileum voor hem een onvergetelijke gebeurtenis zal worden. Dat het hem op 2 en 3 november niet aan be- langstelling zal ontbreken, is de overtuiging van firma H. BLOK ZONEN Textiel- en meubelhandel A Kapelle, Z.-B. Telefoon 01102-^00. Gelegenheid tot feliciteren: op maandag 2 novem- ber te Kapelle, van 7.30-9 uur namiddag, in hotel De Zwaan. Op dinsdag 3 november te Wilhel- minadorp, van 7.30-9 uur, in café „Het Hoekje". fc Üfft A fc Ook in Virginia en American (Advertentie) dié is het toch maar! Bjj Compagnie Neerlandaise de 1' Azole geïnstalleerd In het casino van de Compagnie Neerlandaise de 1' Azote te Sluiskil heeft directeur-ingenieur V. Villa donderdagmiddag de nieuwe onder nemingsraad van dit bedrijf geïn stalleerd, terwijl tevens afscheid werd genomen van de sedert jaren bestaande fabriekscommissie. De heer Villa sprak zijn waardering uit voor de wijze, waarop deze commissie haar verbindende taak tussen werk nemers en directie heeft verricht, vooral tijdens de moeilijke opbouw- jaren van na do oorlog. Namens de scheidende fabriekscom missie dankte de heer C. Compiet de directie voor de goede samenwerking en het vertrouwen, dat men in de commissie heeft gesteld. De heer J. van Hilst, sprekend namens de aan wezige werknemersorganisatie noem de 't een verheugend verschijnsel dat er van de zijde der directie en het leidinggevend personeel zo'n grote belangstelling voor de installatie van de ondernemingsraad bestaat. „Dit betékent, dat dit orgaan door het ge hele bedrijf zal worden gedragen", zo zei de heer Van Hilst. Hij drukte de leden op het hart, naast de belan gen van de werknemers, zeker die van de fabriek niet uit het oog te verliezen. De ondernemingsraad be staat uit de heren J. Hamelink, M. Hemelsoet, J. Stoffels, en F. Maas voor de A.B.C., P. Blommaart, A. Kints, J. Burm en E. Maas voor de KAB., M. Verschelling, A. van Rie- sen en J. de Troije van de C.P.C. Tenslotte zijn daar nog aan toege voegd de heren ir. M. Feijen en H. Cijsouw (Vrije lijst) en A. Lafort (H.K.W.) Op de foto worden de le den van de ondernemingsraad gefeli citeerd. (Foto P.Z.C.) Lutherse kinderkerk In Goes, waar vanuit Middelburg voor de Evang. Lutherse Kring reeds feruime tijd één keer per maand in e Doopsgezinde Kerk een middag kerkdienst wordt gehouden, wordt met ingang van zondag 1 no vember a.s. een Westhill-kinderkerk (zondagsschool) gehouden. Deze is van 11-12 uur, St.-Jacobsstraat 5, in gang Vuilstraat. Deze kinderkerk is bestemd voor kinderen vanaf 4% jaar. Geslaagd In Breda slaagde voor het examen manicure mej. G. v. d. Walle te Hulst. (Advertentie)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 17