Zeeweringen op Zuid-Beveland nu onder één technische leiding Val in Westerschelde: miljoenen voordeel -7AZIJL-1 :win Zeeuwse Almanak Snuif en wrijf VITflLINE dagcrème ƒ2,50 BIJBELGENOOTSCHAP STREEFT NAAR BEGRIJPELIJKER BIJBEL VAN TOT Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 28 OKTOBER 1959 NOG GEEN VOLKOMEN CONCENTRATIEMAAR Dijkraden calamiteuze polders namen in Goes ingrijpende besluiten De waterkeringen van de calamiteuze polders „Willem Anna", „Borssele'', „Zimmerman" en „Oost-Beveland en Wilhelmina" op Zuid-Bcvcland hebben te Goes hun dijkraadsvergadering gehouden onder voorzitterschap van de heer P. J. J. Dekker te Wemeldinge. Tijdens deze vijf uren durende vergadering werd het belangrijke besluit genomen om naast de concen tratie in het bestuursvlak zo veel als mogelijk is de concentratie op tech nisch gebied te bevorderen. Dank zij verschillende besluiten die de ver gadering nam is het thans zo, dat de gehele zeewering van Zuid-Beveland onder de eenhoofdige leiding staat van het hoofd van de technische dienst van het waterschap „De brede watering van Zuid-Beveland". Als de wet op de calamiteuze polders van 1870 wordt vervangen of opgeheven, zal pas een volkomen concentratie worden doorgevoerd. als waterbouwkundig ambtenaar bij, de waterkeringen. De dijkraden na men vervolgens een bestuursvoorstel aan om de. héren A. W. Duvelcot te Borssele, j. Koppejan te Rilland- Bath, B. J. van Oost te Wilhelmina- dorp en P. J. Ruissaard te Wemel- dïngen te belasten onder directie van het hoofd technische dienst van „De brede watering van Zuid-Beve land" met de waarneming van de functie van waterbouwkundig amb tenaar der waterkeringen- Door dit besluit komt de gehele zeewering van Zuid-Beveland onder eenhoofd- dig technisch toezicht. De dijkraad van de calamiteuze „Willem Anna- polder" wees tot deskundige voor het schatten van pachtwaarden van de gronden aan de heer Iz, Groenewege te Hoedekenskerke. De calamiteuze „Borsselepolder" benoemde de heer W. A. Bierens. Aan de heer F. W. J. Immink te Borssele, secretaris-ont vanger van de waterkering van de In zijn openingswoord gaf de heer P. J- J. Dekker een schets van de betekenis van de wet op de calami teuze polders (wet van 19 juli 1870) en van de verhouding tussen de wa terkeringen en het waterschap „De Brede Watering van Zuid-Beveland". De talrijke dijkvallen en oeverver schuivingen, die in de loop der ja ren de Nederlandse zeeweringen hebben geteisterd, hebben de getrof fen polders in het verleden voor gro te financiële moeilijkheden ge plaatst. Een wettelijke regeling, die voor deze problemen een oplossing bracht, kwam tot stand met de wet van 19 juli 1870. Met de concentra tie van de polders en waterschappen op Zuid-Beveland op 1 januari 1959 werden de calamiteuze polders of wel de „binnenbeheren opgenomen in het waterschap „De Brede wate ring van Zuid-Beveland". Afzonder lijk en zelfstandig zijn gebleven'de waterkeringen van de calamiteuze Eolders of wel de „buitenbelieren". iit houdt in. dat niet de gehele zee wering van Zuid-Beveland direct on der een eenhoofdige technische lei ding kon worden gebracht. Toch concentratie Toch heeft wel enige vorm van con centratie plaats gehad en wel in het bestuursvlak. Het dagelijks bestuur van „De brede watering van Zuid- Beveland" vormt tevens het bestuur van de vier waterkeringen en de dijkraden van de vier waterkeringen worden gevormd door de algemene vergadering van „De brede watering van Zuid-Beveland". Een volkomen concentratie zal echter eerst dan plaatsvinden, als de wet van 19 juli 1870 wordt vervangen of opgeheven. Zolang kunnen de ambtenaren van de waterkeringen in functie blijven. Aan hen kan geen ontslag worden verleend, anders dan op eigen verzoek. De scheiding van de technische diensten van water schap en waterkering is een on gewenste toestand, zo stelde do heer Dekker nadrukkelijk vast. Ook van de zijde van G.S. en de rijkswaterstaat is aangedrongen op een eenhoofdige technische supervisie van de gehele Zuidbe- velandse zeewering. liet dagelijks bestuur van de „De brede wate ring van Zuid-Beveland" heeft zich hierover beraden en lieeft een oplossing gevonden, zoals die tijdens de vergadering door de dijkraden werd aangenomen. Eén technisch hoofd De waterbouwkundige ambtenaren van de waterkeringen, die een vaste aanstelling bij het waterschap „De brede watering van Zuid-Beveland" hadden gekregen, werden tijdens de vergadering eervol ontslag verleend calamiteuze Borsselepolder werd op zijn verzoek per 1 februari 1960 eer- vól ontslag verleend wegens het be reiken van de pensioengerechtigde leeftijd. De griffier van hot water schap „De brede watering van Zuid- Beveland" werd met de waarneming belast. Naar aanleiding van een ingekomen adhesiebetuiging van dc raad der gemeente 's-Heerenhoek aan de mo tie in de gemeenteraad van Borssele, waarin wordt aangedrongen op spoe dige verhoging van de zeewering te Borssele tot Deltahoogte, merkte de voorzitter op, dat de dijksverhogin- gen langs de Westerschelde in een tijds- en urgentieschema zijn opge nomen. De uitvoering wordt ver deeld over een periode van twintig jaar. Niet kon worden medegedeeld in welke urgentieklasse de zeedijk te Borssele is geplaatst. Toegezegd werd, dat ltet bestuur van do water kering ten opzichte van de wensen van de gemeenten 's Heerenhoek en Borssele diligent zal blijven. De ver gadering besloot tenslotte een bijdra ge te verlenen voor het geschenk van de polders en waterschappen, dat zal worden aangeboden ten be hoeve van de inrichting van het nieu we provinciehuis. Uw verkoudheid van neus, keel of borst weg met GROOTSTE ZANDVERSCHUIVING OOIT VOORGEKOMEN (Advertentie) Raad Nieuwvliet laat oud schoolgebouw verbouwen Kosten van verbouwing bedragen ongeveer 27.500, De gemeenteraad van Nieuwvliet heeft dinsdagavond besloten om het oude schoolgebouw tot gymnastiek zaal, vergaderzaal en materiaal berg plaats voor het Groene Kruis te la ten verbouwen. Dit plan werd nader toegelicht door de gemeente-opzichter, de heer I. A. van Overbeke. Deze, door G.S. goed gekeurde verbouwing is mogelijk door de toegezegde verhoogde uitke ring uit het gemeentefonds en zal met inbegrip van de inrichting on geveer 27.500,kosten. De open bare aanbesteding zal binnen de kortst mogelijke termijn plaatsvin den. Ook maandagveiling komt te Kapelle te vervallen Door het verder terugiopen van de aanvoeren, zal met ingang van vol gende week op de veiling te Kapelle ook des maandags geen veiling meer worden gehouden. Er blijven dus nu nog twee veilingen bestaan, te weten die op woensdag en vrijdagmiddag. Benoeming De heer P. de Kort te Axel wérd be noemd tot tijdelijk onderwijzer aan de plaatselijke r.-k- lagere school aan de Walstraat. <VV\*\\<\VvVVV\\<WVV\AA<\'V> Voor Zeeuwse nieuws zie pok de pagina's 7 en 15- PROVINCIALE BIJBELDAG ZEELAND Vlissingen een „topscorer" met 300 contribuanten Dinsdagochtend en -middag werd in de bovenzaal van liet Nederlands Koffiehuis te Middelburg de Provinr cïale Bijbeldag 1959 gehouden van het Nederlands- Bijlielgenootschap. In de ochtendbijeenkomst werden de huishoudelijke zaken afgehandeld en gaf de heer W. R. Scheuing, adjunct secretaris voor Zuid-Nederland een jaaroverzicht over dc activiteiten van het Bijbelgenootschap in onze pro vincie. In de middagvergadering sprak ds, F, Visser, secretaris van de afdeling Contact Kerken van het Bijbelgenootschap, over het thema: „Wordt in Nederland de bijbel nog Spijkerplaat verdween voor tweederde in „Put van Borssele" EEN ENOEME VAL in een zandplaat in de Westerschelde de grootste ooit in Neder land voorgekomen heeft een voordeeltje van enkele miljoe nen guldens opgeleverd voor JUNKER+RUH GASFORNUIZEN reeds vanaf f 284.' REDDINGBOOT „VERHUIST" In Burghsluis zal weer een oude tra ditie zijn hersteld als de reddingboot „Maria Blankenheïm" uit Veere in zijn nieuwe standplaats Burghsluis zal zijn gearriveerd. De burgemees ter van Haamstede, jhr. R, J. II. Q. Röell deelde tijdens de maandag avond gehouden raadsvergadering mede, dat na overleg met het bestuur van de Koninklijke Zuidhollandse Maatschappij tot het Redden van B.b... Blote bene", riep Jan Willem, oud zeven jaar, opgewekt de huiskamer in, waar mama aan ta fel zat. ,(Bloté bene", verkondigde hij nogmaals en eerst toen wijdde hij zich aan zijn spel van dat ogenblik. ..Gewoon doen of ik niks hoor", pie kerde mamamaar ze vroeg zich wel af, waar ter wereld in het toch zo nette Middelburg haar zoon die voorliefde voor blote benen kon heb ben opgedaan. In de speelhoek bleef het geruime tijd stil. Maar toen er op een ogen blik klaarblijkelijk iets niet naar Jan Willems zin ging, klonk er weer een krachtig: .Elote bene!" Daarop achtte mama het moment gekomen om in te grijpen; tenslotte zijn er grenzen. Later, veel later, zou Jan Willem vermoedelijk nog be langstelling genoeg krijgen voor b.b., oftewel blote bene". ..Hoe kom je nou aan die uitdruk king?" ondervroeg ze hem even la ter en na een klein kruisverhoor, kwam het er uit. ,J)at zegt papa altijd", verklaarde Jan Willem onver droten! In zekere zin had hij gelijk. Alleen...: papa sprak het iets anders uit. Die zei altijd „nota bene...'' Drenkelingen was besloten om de reddingboot van Veere naar Burgh sluis over te brengen. Over de juiste datum van de „verhuizing" is thans nog niets met zekerheid te zeggen. De afgelopen zomer zijn een aan tal personen in Burghsluis reeds door een bestuurslid van de red dingmaatschappij benaderd om eventueel als opstapper voor de reddingboot te fungeren. Burglisluis heeft tot het jaar 1944 altijd een reddingboot gehad. In 1944 werd de toenmalige redding boot „Prinses Juliana" door de Duitsers met handgranaten ver nield, omdat enkele Armeniërs van plan waren met de boot van uit Burghsluis naar het bevrijde Zuid-Beveland over te steken. HULP-ACTIE De gemeente Oosterland draagt ook haar steentje bij tot het lenigen van de nood in de door de droogte ge troffen gebieden. De agrarische be volking van deze gemeente bracht ongeveer 3000 aan contant geld bij een, terwijl er ongeveer 200 op de girorekening werd gestort.. Verder werd een bedrag van 1000 aan ver schillende voërsoörtén, bietènblad, stro, hooi enz. beschikbaar gesteld. De Oosterlandse boeren boden vóór 8 runderen" uit dc getroffen gebie den stalling aan. WINTERWERK WEER ACTIEF Met het naderen van het wintersei zoen worden ook de verschillende verenigingen tveer actief. In het Ne derlands hervormd verenigingsge bouw te Bruinissc zijn deze week de instuif en de bibliotheek weer ge start. Het instuifwerk wordt zoals gewoonlijk op zaterdagavond gehou den, terwijl de bibliotheek zaterdag- middags geopend is. Aan de collectie boeken van do bibliotheek zijn 60 niéuwe exemplaren toegevoegd. liet rijk, de provincie en de wa terschappen! Naar thans be kend is geworden, moet zich in het voorjaar van 1959 vóór Borssele een zandyerschuïving van ongekende omvang hebben voorgedaan, die de diepe stroomgeul langs de Noord Nol beter bekend als de zg. Put van Borssele ten dele heeft gevuld. Het zand is afkomstig van de Spijkerplaat, die voor ongeveer 2/3 in de duistere diep ten van de Westerschelde is verdwenen. Deze enorme val maakt het thans niet meer no dig, dat vóór de Noord Nol in grijpende zinkingen en stortin gen worden verricht. Het bete kent een besparing van ettelij ke miljoenen Tijdens peilingen, die de waterbouw kundig ambtenaar A. W. Duvekot van de calamiteuze Borsselepolder dit voorjaar heeft gedaan, wilde het peillood in de Put van Borssele niet dieper zakken dan 45 meter. Men stond voor een raadsel, want vorig jaar nog vestigde de duiker Moos Moeyes hier het diepterecord met ruim 62 meter. Hoe nauwgezet de peilingen ook werden verricht, die diepte bleek nergens meer dan 45 meter te bedragen. Later lieeft de rijkswaterstaat liet (Advertentie) Vrouwen Vrouwen hebben vaak moeilijke en pijnlijke tijden. Zij kunnen deze aan merkelijk verlichten, ja die pijnen doen verdwijnen door het gebruik van Togal, de grote pijnverdrijver. Togal is onschadelijk voor hart, nieren en maag. Bij apotheek en drogist 0,95, 2,40 cn S,88. onderzoek voltooid en toen is ko men vast te staan, dat een val van ongekende omvang op de eën of andere dag het water van de Westerschelde ter plaatse in grote beroering moet hebben gebrucht, en de Put van Borsséle voor een deel moet hebben gevuld. Twee derde van de Spijkerplaat is door deze zandverschuïving in de diep te verdwenen. 4 Z2 miljoen Vast staat, dat ruim 4 '/z miljoen ku bieke meter zand, verspreid over een' lengte van 2 kilometer cn een breedte van enkele honderden meters, naar de diepte van 60 tot 45 meter is af gegleden Een alternatief van dit „natuurver schijnsel" is,.dat de plannen om in grijpende oeververdedigingswerken uit te voeren voor de kust van de Borsselepolder thans weer in de kast zijn opgeborgen. Het is nu niet meer nodig, dat zware zinkstukken de oever moeten verdedigen. Daar zoi'gt de laag zand van 15 meter dik te wel voor. De kans bestaat echter, dat het zand in de loop van enkele jaren wegspoelt, zodat men dan weer van voren af moet beginnen. Voorlopig mag men veilig aannemen, dat enkele miljoenen guldens, waarop het werk globaal was begroot, in de zak van de waterschappen en de overheid blijven. De zee geeft niet vaak zo'n douceertje. Meestal is het juist omgekeerd. Het wordt daarom dankbaar aanvaard Brandspuit van Grijpskerke niet naar carnaval, maar naar verzamelaar De oude T-l'ord van Grijpskerke, de te koop aangeboden brandspuit,, is bijzonder in trek gebleken bij slo pers, verzamelaars enfeestvie renden. Burgemeester Bouwman las namelijk tijdens de gister ge houden raadsvergadering bij het verkoopvoorstel een brief voor van li.b.s.'ers uit een Brabantse ge meente, die wel wat voor de brand spuit voelden. „Wc zien hem mét tranen in de ogen haar de, slópor verhuizen", schre ven ze. ..Daaróm willen wij hem gaarne kopen, maar künnén er uit onze schölierénpörtémonnees niet meer dan f 30.— voor besteden. We zouden er dan carnaval mee gaan vieren. Met spanning zien we uw antwoord tegemoet"...-. „Zou de gemeente zo'n wagen wel voor eén dergelijk lichtzinnige ac tie vérkopen vroeg dé burge meester 'zicli af „Als ze er maar genoeg geld voor geven, kan dat best", meende wet houder A. W. Cevaal (g.b.). Een dame had gevraagd, nadat zé eerst de gemeente gefelicitéerd had met de nieuwe brandweerauto, of ze dé auto kón kopen om die dan te gebruiken als reportagewa gen voor ziekenomroep, voorts deed het nationaal museum voor dc automobiel een bod, de com mandant van de Haagse brand weer wilde de spuit wel kopen. „Als.-ie er f 1500.voor geeft, kan hij hem krijgen", zei burge meester Bouwman en nog weel een ander wilde met de spuit aan optochten en corso's van fruit en bloemen enz. deelnemen. Na het aanhoren van al deze aan biedingen ging de raad uiteindelijk toch maar akkoord met het voor stel van B. en YV-, zodat de oude spuit voor f 850.verkocht werd aan de heer A. A. de Koning tc Oud-Beierland, een verzamelaar van oude automobielen. (Foto P.Z.C.). gelezen?" De leiding van deze Bij beldag berustte bij mevr. S. C. de Casembroot-baronesse van der Feltz. In zijn lezing in de middagbijeeh- komst stelde ds. Visser," dat de taak van het Bijbelgenootschap niet alleen bestaat uit verkoop van bijbels, hoe wel er sinds 1814 zoveel bijbels zijn verkocht, dat, wanneer men ze zou kunnen opstapelen, een hoogte van meer dan 1000 Domtorens bereikt wordt... Maar worden ze ook gelezen? Om dit te onderzoeken is ér door het Bijbelgenootschap een afdeling in hot leven gcroepèn, het Contact Kerken. Van zijn bevindingen bij dit onder zoek vertelde ds. Visser de aanwezi gen op onderhoudende wijze en gaf hij enkele voorbeelden, waarop thans door het Bijbelgenootschap en de kerken getracht wordt het bijbel lezen te stimuleren. Do klacht van vele mensen: „De bij bel is toch zo'n verschrikkelijk moei lijk boek", is in zekere zin waar, aldus de predikant. Om hieraan tege moet te komen is men bij het Ge nootschap reeds bezig een bijbeldeel in alledaagse taal te zetten, waarvan binnenkort een proefgedeelte ver schijnt. Ds. Visser betoogde, dat dit hard nodig is, omdat de bijbel beter begrepen moet worden. Bijlage Oolc verschijnt er in 1960 een bij lage bij de bijbel. Eén klein boekje, dat de "meest noodzakelijke hulpmid delen bevat;zoalsinhoudsopgave, korte ihléidingeh tofc'dè bijbelboeken, een leesroöstcr, wegwijzer door de evangeliën. kaartjes, naam- en woordregister, enz- waai-door de le zers een kleine steun krijgen bij het lezen. Een ander hulpmiddel is de illustratie. Zo verschijnt begin 1960 een bijbel, die geïllustreerd wordt met 250 moderne tekeningen. Verder waarschuwde ds. Visser ervoor de bijbel niet te misbruiken als cadeau bij afscheid, zoals het bijvoorbeeld op chr. scholen gebeurt. Hij had hier veel op tegen. Meestal wordt dan voorin nog een papiertje geplakt met: Als aanden ken aan dc chr. school. Ds. Visser betoogde dat de bijbel geen aan denken is aan de school, maar een aandenken aan God. Bovendien zou men deze bijbeltjes reeds aan het begin van het laatste schooljaar moeten uitreiken en deze gebrui ken bij de godsdienstlessen, zodat de jongelui ermee vertrouwd ra ken. Maar al te vaak blijft het nu een vreemd boekje voor hen. Ochtendvergadering In de ochtendbijeenkomst waren de werkzaamheden van het Genootschap besproken. Hierbij werd aangemerkt dat in Gapingc-Vrouwenpolder een nieuwe afdeling van het Genootschap is opgericht, die meteen enthousiast startte. Onmekelijk was dat tijdeus de in de afgelopen zomermaanden In Vlissin gen gehouden ledenwerfactie, gecom bineerd met een ledenwinst op een filmavond, niet minder dan rond 300 nieuwe contribuanten werden ge boekt. Door dit resultaat in Vlissin gen in 1959 de tweede „topscorer" geworden. Hot plaatsje Rijnsburg bracht 334 nieuwe contribuanten Het „Streekplan" dat voor West-Z.- Vlaanderen was opgesteld, heeft daarentegen niet het verwachte aan tal nieuwe contribuanten opgebracht. Verder werd meegedeeld, dat Zee land op 1 januari 1959 10.114 contri buanten telde en op 30 september jl. 10.393. Tot nieuw lid in het provinciaal be stuur werd in de plaats van de heer De Vries uit Zicrikzee zijn stadge noot de heer. Schouls benoemd- KUNST Ensemble Lotte Goslar Middelburg, Schouwburg; Z .V.U.-voorstell i ng. VIJF JAAR NA haar eerste optre den in Zeeland, heeft Lotte Goslar zich opnieuw gepresenteerd vijf jaar dus, na haar debuut in deze provincie met het hartveroverende „For Humans Only". „Jullie zijn ge groeid in die vijf jaar", verklaarde de voornamelijk Engels (en gebro ken Nederlands) sprekende conferen cier Freddy Albeck gisteravond, toen Lotte Goslar met een vernieuwd ensemble opnieuw in Zeeland optrad en wel in de Middelburgse Schouw burg, onder auspiciën van de Z-V.U. Albeck heeft wellicht gelijk gehad. Want, óf wij zijn (geestelijk) ge groeid, óf Lotte Goslar heeft een stap terug gedaan. Voorlopig houden wij het uiteraard op het laatste, omdat wij de pretentie koesteren ook vijf jaar geleden oordeelkundig te .zijn geweest. Welnu, vergeleken met het optreden van Lotte Goslar in 1954, heeft zij beslist ingeboet aan spontaniteit én aan originaliteit. Toegegeven; ook nu was er sprake van cabaret op in ternationaal niveau, virtuoos ge bracht in elk onderdeel en over h.et algemeen van uitstekend gehalte. Maar de ware bezieling ontbrak ten enen male. Op de planken aan schouwde men een Kosmopolitisch ensemble, dat vakbekwaam zijn nummers bracht: Albeck gladjes zijn conferences bedrijvend, Lotte Goslar heel subtiel dwaas dansend, met een volmaakte mimiek uiteraard en zij beiden dan omgeven door en kele „jongeren" (Rosalind de Mille, Jean Cebron en Paul Jayson), die het vak op hun beurt ook voortreffelijk verstaan. Zodat er aan dans en dwaasheid heus wel het een en ander gebracht werd, dat bewondering ver dient, maar waarin heliaas het spon tane element, de ware bezieling, te veel ontbrak om het geheel tot een bloeiende belevenis te maken. Albeck had de 'zware taak om het geheel „aaneen te praten", waartoe hij bij veelvuldige herhaling voor het voetlicht moest verschijnen. Dat werd hem en daarmee het publiek kennelijk teveel. Zijn op meren deels geestige teksten (van Albeck) steunende babbeltjes kregen een ge forceerd karakter en verloren daar door helaas aan effect. Heel jammer, omdat juist Albeck's conférences een essentieel onderdeel uitmaken van dit cabaret. Hij slaagde er echter niet in om er een vlot lopend geheel van te maken en zo bleef het een optreden, dat telkens opnieuw, in de verschillende Onderdelen, bepaald wel veel waardering verdiende, maar dat in zijn totaliteit toch niet uit de verf kwam. Het was te weinig, Gos- las, teveel Albeck én met daartussen in dan De Mille, Cebron en Jayson als een soort „moderne" opvulling en daarmee als een duidelijke con cessie van Goslar en Albeck aan een zucht tot vernieuwing. Tenslotte, een, onverdeelde loftuiting aan de pianist van het ensemble, Ed dy Biedes, die voor een sublieme be geleiding zorgde. Rest ons nog te melden, dat er in Middelburg dinsdagmiddag een „aan-: gepaste" opvoering werd' gegeven voor leerlingen van de rijkskweek school, huishoudschool en middelbare - scholen en dat het ensemble Lotte Goslar hedenavond in Zierikzee cn morgenavond in Goes zal optreden. v. B. Première voor Zeeland van boeiende bedrijfsfilm „Een nationale traditie" In ..Britannia" te Vlissingen ging dinsdagmorgen de provinciale pre mière voor Zeeland van de bedrijfs film „Een nationale traditie", in te genwoordigheid van een aantal func tionarissen uit Zeeland van de Na tionale Levensverzekeringsbank N.V. De film werd in opdracht van deze N.V, vervaardigd door Joop Geesink's Starfilm, onder regie van Bob Cris- P'jn, een scenario van Anthony Het is een voortreffelijke rolprent geworden, waarin het reclame-cle- ment op een discrete manier onder geschikt werd gemaakt aan het the ma „zekerheid", dat als uitgangs punt voor het verhaaltje werd geno men. Een hoogtepunt in deze kleuren film is wel de instructieve uitbeel ding van de gang van zaken bij het redden van een zieke zeeman door middel van een'helikopter. Ongetwij feld dank zij de medewerking van instanties als de Kon, Ned. Marine, de K.N.S.M., K.L.M., Rode Kruis, Sabena en Scheveningen Radio kon de realiteit zeer dicht benaderd wor den. Hoewel het verhaaltje in de film enigszins fragmentarisch bleef, ver dient de wijze waarop de makers kans hebben gezien de nogal vage materie tc hanteren, bewondering. Dank zij hun vakbekwaamheid ont- stond toch een boeiend geheel, waar- j in enkele beroepsacteurs en actrices hun bescheiden rollen weldadig sober vervullen. I Aan de vertoning van „Een natio nale traditie" ging die van een fraaie Franse natuurfilm (in Nederlandse versie getiteld „Braco dc stroper") vooraf. v. B. VANDAAG. Middelburg Electro: „We zien zc .ren nen", 19 en 21.15 mir, fl.l,; .Teugdbue- kerlj Singelstraat: Tentoonstelling nieuwe kinderboeken., lot 4 novem ber.- Vlissingen Alhambra: „Gij zult niet begeren", 20 uur. 18 jaar; Luxor: „Tussen twee vrouwen"; 20 uur, 18 jaar; Delta: Stichting Sportbelangen, 20 uur: Ned. Herv. Verenigingsge bouw: Vllssingse bestuurdersbond, 20 uur; Goes Grand: „De grote bluf", 20 uur, a.l.; Prins van Oranje: Bijeenkomst Christelljko Plattelandsvrouwen in, Züid"B©veland/ 14 uur,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 2