NIEUWS UIT ZEELAND PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer üeithen WALCHEREN ABDIJSIROOP PLAN VOOR DE VERLICHTING VAN NIEUW- EN ST.-J00SLAND SPORT EN WEDSTRIJDEN HET BLONDE GEVAAR WOENSDAG 28 OKTOBER 1959 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 15 Raad Aardenburg werkt mee aan wegverbetering De raad van Aördenburg heeft maandag besloten medewerking te verlenen nan het plan tot gedeelte lijke Verbetering en vérdere aanleg van de weg Sint-Kruis-Waterland- kerkje, welk werk in D.A.C.W,-vêr- band zal worden uitgevoerd. Ook zal de weg Sint-Kruis- grens richting St.-Margriete verbeterd worden. Het onderhoud van de weg St.-Kruis- Waterlandkerkje zal gedeeltelijk ten laste van het waterschap Het Vrije van Sluis, de Kleine Boompolder en de gemeente Aardenburg komen. Burgemeester Van Dongen achtte deze besluiten van zeer groot belang voor de gemeente daar door de ver wezenlijking van deze werken de ontsluiting van Sint-Kruis en hèt Eiland een feit zal zijn geworden, terwijl dan ook voor Aardenburg een beter verkeer mogelijk zal zijn met de kanaalzone én oostelijk Zeeuwsch- Vlaanderen. Voorts besloot de ï'aad het sluitings uur van do winkels gedurende de winkelweek, die van 26 tot en met 31 oktober wordt gehouden, naar 9 uur 's avonds te verleggen. De nieuwe verordening op de reini gingsrechten werd vastgesteld. Het tarief bleef op 5,- bepaald voor i emmer huisvuil per week. Voor iédere volgende emmer zal thans 2,50 extra moeten worden betaald. Er zal tlians ook tuinvuil in de em mers mee mogen worden gegeven. Een subsidieverzoek van de matig- héldscommlssle onder militairen wérd afgewezen. Op haar verzoek werd aan mei. J. M. Kousemaker per 1 ja nuari 1960 eervol ontslag verleend als onderwijzeres aan dé openbare lagere school. Aan de muziekvereni ging „Elk naar zijn krachten" té St.- Kruis werd voor de jaren 1959 en i960 een subsidie verleend van 500 plus ƒ100 voor het instrumènten- Uitvoering „De krekels" Onder grote belangstelling gaf dó chr. mondorgelclub „De Krekels" té Westkapélle zaterdag haar jaarlijk se Uitvoering ln het Ned. herv. jeugd-" gebouw. Dé club dié .in de loop der jaren een grote populariteit heeft, verworven m Westkapélle, stélde ook de bezoekers van déze uitvoering flièt teleur. Zowel de muziek als do zang getuigde van intense, studie. Na de pauze waarin een verloting Wérd ge houden bracht dé klucht ,,De buiten model zuigeling" veel plezier. Vooral het spel van Bobbertje de baby, ver tolkt door de heer K. Cijsouw, had een daverend succes. Bijzondere ver melding verdient tevens het optreden van hét Matrozenkoor, dat met hèt schitterend decor, vervaardigd dooi de heer P. Gabrlëlse én D. Verhago, een mooi slot van de avond vormde. Dag en nacht heerlijk warml Veilig, reukloos en uilerst zuinig - 24 uur achtereen, zó brandt alleen een échte "Aladdin". Een kwaliteits product van de bovenste plank! Gemaakt om U jaren lang van dienst te zijn, zonder storing. l&uUUnUjjue* PETROLEUM CONVECTOR Vraagt prospectus aan bij J G. DE ZEEUW N V. P0»lbu» 84, Do.d.ecMj fonds, Met.de N.V. .Bank voor Ne- derlandsche Gemeenten wérd voor 1960 een rekening-courantovereen komst aangegaan tot een bedrag van 90.000. Voor aansluiting op het net van dë waterleiding van de vlassers- school te Eeöe werd een bedrag van f 265 gevoteerd, terwijl voor aanslui- lihg op het het van dè P.Z.Ê.M. voor drié percelen nabij de Liter éen be drag van totaal'ƒ600 werd uitge trokken. De gèmeênte zal vóórts proberen om bet pand Busschietersstraat 6 aan te kopen. Het ligt in de bedoe ling om op deze grond zo mogelijk een nieuwe r.-k. kleuterschool te la ten bouwen. Het bedrag voor de jaarlijkse exploitatiekosten per leer ling werd voor het voortgezet ge woon lager onderwijs vastgesteld op 60,- en op 42,- voor het gewoon lager onderwijs. Scooter reed in Rilland» Bath tussen bandenwagens De scooterberijder G. V. uit Rilland- Bath is maandagmorgen op de spoorwegovergang bij Rilland-Bath tussen twee bandenwagens gereden, die getrokken wérden door een trac tor, bestuurd door de heer J. van de D. uit Rilland-Bath. De heer G. V. reed op zijn scooter door de Stationsstraat te Rilland- Bath én Wildé dè overweg passeren, toen de tractor met daarachter de beide bandenwagens de overweg óp- draaide. De heer V. kon nog juist van zijn scooter springen, zodat zich geen persoonlijke ongelukken voor deden. De scooter werd licht bescha digd. De tractor en de bandenwagens liepen geen schade op. MIDDELBURG Aanrijding tussen motorrijder en bestelauto Op de Middelburgse Markt ontstond maandagochtend omstreeks elf uur een aanrijding tussen een bestelauto, bestuurd door de heer J. H. uit Mid delburg en de motorrijder A. J. B. Uit Schèrpenissè. De aanrijding ont stónd doordat beiden niet genoeg rechts hielden. Persoonlijke ongeluk ken déden zich niet voor. Tégen de beidé chauffeurs wérd proces-Verbaal opgemaakt. VLISSINGEN Feestavond buurtvereniging Paul Krugerstraat Dè buurtvereniging Paul Kruger straat én omgeving te Vlissingen heeft zaterdag in het Concertgebouw féést gevierd, Tot hèt slagen van de ze avond hebben Thé Snaphots, Eddy Schuijèr, Theo Waals, Gijs Van de Wièl, Cpra Villè én Jacqueline een kundige bijdrage geleverd. Eddy Schuijèr toonde zich een te waarde ren goochelaar. The Snaphots Waren goed bedreven in hèt bespelen van mondorgels. Het öpti'elèn van Cora Ville en Jacqueline als Sisters was Wat te langdradig, en hèt liédje „Mon hommè" dat Cora Ville Zong was mét een té sentimenteel sausje over" götên. Cofa Villó als „Filmster" had ëèn gróót SUöcëS èïi "vöö~f „Krêiïitjë Pils" bestónd gróte Waardering. Gijs van Wiel en Cora Ville liéten als „werkérs" höfëii hoe eens ö.nzê voor ouders èen drarrfatisch lied zongen. De band-finale dóór liet etisèmbiè was een uitstékend slót. Theö Waals zorgde Vóór een amusante muzikale omlijsting. Na het optreden Van dit cabaret werd er ónder leidihg van C. dè Jóng gedanst. BIGGEKERKÈ Oranjevereniging Voor dc Oranjevereniging te kerke werdén zaterdagavond aantal natuuv-dia's vertoondóver Noörd-Italiëj Oostenrijk en de Delta werken, Het vertoonde, dat betrek king had op de eigen gemeente, viel Uiteraard bij het gfoot aantal bezoe kers, zècr in do smaak. KOUDEKERKE Koudekerke huurde strand weer voor drie jaar Groei van strandexploitatie Maandag ging de raad van Koude kerke akkoord met het voorstel om hét strand binnen de gemeentegren zen weer voor een termijn van drie jaren van de dienst der domeinen te huren, lu verband met de voortgaan de groei der strandexploitatie, zowel wat oppervlakte als intensiteit be treft, heeft de dienst der domeinen de huursom met 200,- verhoogd tot 450,- per jaar. Tegelijkertijd werd besloten het strand voor de periode 1960 tot èn met 1962 wederom onder te verhuren aan de plaatselijke V.V.V. tegen een zelfde bedrag. De heer Flipse betreurde het even wel, dat zö'n instelling als de V.V.V., dié de'algemene belangen dient, ook een hógere huur moét betalen. De raadsvoorzitter antwoordde hierop, dat dé meerdere opbrengst voor het strandverhuur voor V.V.V. zo geste gen is, dat dit er best af kan. Voorts werd besloten de minister van O., K. en W. té verzoeken het bedrag per leerling voor het jaar I960 voor de ö.l. school in de Bigge- kerksestraat óp 48. té bepalen en vèrleèndë de raad een krediet van 13Ö0 voor de aanschaf van meubi lair Vóór de o.l, school. Voor 1960 werd hét ltrédict in rekening-cöüvant met de N.V. Bank voor Nederland- sche Gemeenten Vastgesteld op 100.000. Zónder op- of aanmerkin gen ging de raad verVolgèüs akkoord met hét Voorstel om de grondprijs Vóór hètpércéel bouwterrein in het öntwèrp-uitbf èidlngsplan „Dishóek 1959" vast te stellen óp 7,- per ca. TèVèns werden B. en W. gemachtigd- tót verkoop van deze grond over té gaan. Verder wérd besloten hét b.e- fieèï en onderhoud van het L-ange- Weeg je. dè Stationsstraat, alsmede ëèn gedeelte van de Kerkhof laan erf dè Middelburgsestraat van het wa terschap-wegschap Walcheren voor 1,- over te nemen en werd de be groting 1960 Van de gemeentelijke instelling voor maatschappelijke zorg foedgekeurd. n verband met emigratièpl&nnen Werd de heer A. H. Hartholt op diens verzoek eervol ontslag verleend als schoonmaker van het verenigingsge bouw. en meestal 's nachts. De 23 genezende bestanddelen van Abdijsiroop (Akker-Siroop) iorgen dat er niemands slaap wordt verstoord. Ned. Chr. Vrouwen Bond Dezer dagen hield d.è afdeling Kou de kerke van de Ned. Ghr. Vrouwen Bond onder leiding van mevr. Ba- rentsen-Koole haar maandelijkse vergadering. Spreekster op deze bij eenkomst was mevr. De Jong-Bik- ker uit Middelburg, die een inlei ding hield oVer het onderwerp: „Ar beidsvreugd én de maatschappij". WESTKAPELLE Hervormde vrouwen vergaderden In de morgenbijeenkomst van de ring- vergadering van dë hervormde vrou wengroep Westkapelle heeft ds.Stra- tlng uit Goes het onderwerp „Delta plan in verband met óns gezin" be handeld. Deze bijeenkomst in de her vormde kerk werd geleid door de pre sidente, mevrouw A. Öósthoek-Kruit. 'è-Middags wérd do ringvergadering in het jeugdgebouw voortgezet. Hier wérden de huishoudelijke zaken be handeld en werd dë film „Eén man ih een wit pak" vertoond. Er was voorts samenzang. GEMEENTERAAD VERGADERDE Reddingsmiddelen nodig voor het zwemmen In de maandagavond te Nieuw- en Sint-Jóoslajld gehóuden raadsverga dering, waarvan wij in het kort reeds verslag uitbrachten, vroeg de heer Jb. Knuijt (p.v.d«a.) inlichtingen over een post van 120Ü voor dè Verlichting in de gemeente. Hij yrilde weten of hier ook uitbreiding ït aantal „pitten" onder was begrepen. Gezien de huidige sitnatie lèek hem dit toch noodzakelijk, waarbij de heer Knüijt bijval kreeg van zijn partijgenoot S. Janse Jz. Burgemeester nir. F. S. K. J. Graaf van Randwijck moest de heren ech ter teleurstellen. Deze post was al leen bedoeld als onderhoud. Direct hierop deelde hij echter iftee, dat de P.Z.E.M. een plan heeft op gesteld vóbx' vëfbètëring van dè Nïeuwlandse „lichtsituatie", dié thans in studie is bij rijkswater staat, die in dit jgeval. ook een woordje meespreekt. De burge meester hoopte, dat déze planhen Collecte De collecte voor het Protestants In terkerkelijk Thuisfront hèeft té Big- gekèrke een bedrag van f 74.26 op gebracht. Artsexamen Aan dë rijksuniversiteit te Ütrècht is geslaagd voör het arts-examen de heer W. J. Kléin Wassink (Zierik- Serooskerke (W.) 3-3 - Mevo Serooskerke en Mevo hebben zater dag de punten broederlijk gedeeld. Daarmee heeft de thuisclub echter wel iets meer gekregen dan baar, gezien de spelverhoudingen toe kwam. MeVo hééft lange tijd de toon aangegeven en dolt ongetwij feld bewezen over de beste ploeg, te beschikken. De gasten zochten het evénwel te Veel ih de combinatie, waardoor de opzet van de aanvallen wél aardig scheen, maar toeh; weinig zoden aan de dijk zette. Na eèn beginóffensïèf van Seroos kerke, waaruit wel enkele kansen ontstonden, wist Mevo zich los te werken en het initiatief aan zich te trekken. Via dè rechtervleugel voor al kwamen de Zierikzeeënaars dik wijls voor het Serooskerkse doel, maar het duurde tot de 25sté minuut alvorens de gasten de verdiende ope ningstreffer konden boeken. Rechtsbinnen. Nolet, vèrrichte _èên fraaie omhaal èn dat verraste de doelman: 0—1. De strijd bleef óp èn neer golven, met dè gasten als favo riet. Volkomen in overeenstemming met het spelbeeld, vergrootte mid- voor Haverhoek de voorsprong kort voor de rust, toen hij een schérpe voorzet van Lupgens fraai inkopte. Serooskerke liet direct na de rust weten, dat ze zich hog niet bij een nederlaag had neergelegd. Met felle aanvalsstoten werd hét doel van doelman Bij de Vaate örtder drilk geplaatst. Aanvankelijk wist de Me* vö-verdediging, waarin Huurling dè niet aanwezige A, Berrevoets, uitste kend verving, stand te houden, maar tóêh er wéér zo'n flitsende thuisclub- aanval over rechts volgde, Wérd back Baart vafi de gasten Zó in de verdrukking gebracht, dat hij de bal in zijn éigen doel plaatste: 1—2. Me vo verplaatste het spel weer naar dë andere helft, maar dè overtuiging in de aanval ontbrak volledig. Toen de rechtsbinnen van de thuis club Koole, met een zeer fraai söftot de stand op gelijke voet wist fee brengén, was de strijd weer volko men open. Toch leek MeVó te zuilen winnen, tóén Héns de Oude ëèh Ver keerd teruggespeelde bal Van Kööle precies op tijd Wist te bemachtigen en daarna gemakkelijk kon scoren. Heel Serooskerke ging daarop in de aanval en zowaar gelukte het drie minuten voör het einde aan midvoor Willeböórdsé de stand nog gelijk te maken, toen hij ceü bal van links óver de doelman hèeïi kón inkoppen. Vogelwaarde-Noormannen 2-0 Ëêh mét 3 invallers spélend Noor mannen heeft ih eeh dóór beide elf tallen slécht gespeelde Wedstrijd eeh overigens geflatteerde nederlaag ge leden. Vrijwel dè gehele eerste helft hadden de beziöekèrS één licht veld- overwicht, maar dè te ver doorge voerde combinaties leverden voor dè 1312. De verrassende aan val was een volkomen suc ces gewórden èfi in feest stemming aanvaarden de piraten de lange terugreis. Ook nu was het fortuin hén weer gunstig gezind, want zij passeerden ten tweede male' ongehinderd dè kust van Argol en eenmaal bo ven de oceaan konden dé hêrên elkaar mét récht fe liciteren. Via de. ether Werd Zörin verwittigd en op de toren van een dér Uitkijk posten in Markad kon de dictator met yan triomf fluisterende ogen de nade ring dér zégeviêi'ehde for matie afwachten. Hij dans te bijna van vreugde en zélfs de flegmatieke Dragó Veroorloofde zich een satanische grijns. „Dit succes hadden wij niét durven dromen" meéndè Zöi'in, „Met zo^ voor de zomer van 1960 klaar zul len zijn. De heer Joh. Lukasse (s.g.p.) was verheugd dit te verne men, omdat hij juist van plan was geweest dit punt aan te roeren. Het raadslid C. A. Polderdijk (g.b.) vroeg bij de behandeling van de post brandweer en overige uitgaven rêddingswezen of er geen reddingshaak of -boei bij de ha ven kon worden geplaatst. Voor al zomers leek het hem hier eén gevaarlijke situatie, omdat er dan veel gezwommen wordt en cr geen reddinsmiddelen aanwezig zijn. De burgemèester zegde toe, dat dit nog bekeken zal worden. De kerkklok Ook de klok van de herv. kerk kwam even ter sprake. Verschillende raads leden vonden, dat de wijzerplaten 's avonds niet duidelijk genoeg ver licht worden, terwijl de klok boven dien niet altijd gelijk loopt. Hij wist niet wat erger was: „Een klok die Voör óf achter loopt". Besloten werd dit met de installateur op te nemen. Voor de aanleg van riolering aan dé Molendijk vermeldde de begro ting eén bedrag van 12.000. De raad Wilde dit graag verhoogd 2len tot f 24.000, zodat ook dè wonin gen aan de rijksweg buiten de be bouwde kom een riolering zullen krijgen. Hiertoe werd tevens be sloten tot een eerste begrotings wijziging. Mét de N.V Bank voor Nederland- schë Gemeenten zal een rekening- courantovereenkómst voor 1960 wor den aangegaan voor een bedrag van 40,000. Vérder ging dè raad akkoord met eén voorlopige vaststelling van de gemeentèrekening 1957, dfe bij de gewone dienst een batig slot vertoont van ƒ2951; de inkomsten bedragen ƒ214.879. de uitgaven ƒ211.928. De kapitaaldienst vertoont daarentegen êëh- nadelig slót van 86.989. De in komsten en uitgaven bedragen hier respectievelijk ƒ339,284 en ƒ426.283. Voorts besloot de raad op voorstel van B, en W. de grondprijs in het uitbreidingsplan van 6,65 per vier kante meter te verhogen tot ƒ8,-. Éeh subsidieverzoek Van de matig- heidscómmissie onder militairen, dé stichting voor school- en beroeps keuze ih Zèèlattd èn dé Pi'óvihclalè Zeeuwse Bond het Zeeuwse Wit-Gele Kruis werd op advies van B. en W. afgewezen. De woningwetwoning in de Juliana- straat nummer drie werd verhuurd aan de heer H. Van Dalen. Dö leden van de commissie woonruimtewet, dé heren E Verlare, Joh. Joosse, P. J. Brons, J Knüijt sr. en C. A. Polder dijk, werden allen herbenoemd. veel drijfstof hebben wij voor jaren genoeg Èn nu is het grote moment aangebroken, dat wij de Shastarvloot tot een beslissende slag kunnen uitdagen. Als hèt moét zelfs buiten de atmosfeer vafi Vaièrón!" robuust trappende Volgelwaarde ver dediging geeh Onoverkomelijke moei- Jijkheden _op en .daar de thuisclub het in deze periode hoofdzakelijk moest krijgen van sporadische tegen aanvallen, bleef de stand tot de rust dubbelblank, al had middenvoor Cijs- souw Noormannpn de leiding kunnen bezorgen ware het niet dat hij een opgelegde kans grandioos miste. Na rust kwam de thuisclub in het offensief eü een solo-ren van Van Bunderen gevolgd door een hard schot, bracht Vogelwaarde op 10. Even later werd het zelfs 20 door een doelpunt van Lambert. Kort daarop onthield schiedsrechter Dries- sens Noormannen een penalty, toen een der spelers binnen de beruchte lijnen van het strafschopgebied werd gevloerd. Eenmaal had de thuisclub niet Bvèr geluk te klagen toen de bal Via dé doelpaal op de doellijn nog juist gestopt kon worden. Kort daar op kwam het einde en had Vogel waarde een weliswaar niet onverdien de maar toch een geflatteerde 20 overwinning behaald. Advertentie BABY ZEPHYR FEUILLETON DETECTIVE-ROMAN DOOR BERKELEY GRAY 49 „Blijf met je voeten aan de grond, Freane!", zbi Conquest. Freane schaterde van het lachen. „Grappig dat je dat zo zegt", zei hij geamuseerd. „Want ik ben net van plan het tegenovergestelde te doen! Vóórdat het licht begint te wordeh zit ik al in een vliegmachine die mè naar het Zuiden zal brengen. Naar Tflngcr, denk ik. Je kunt daar met vreemd geld terecht en de wet kan me daar niet aan onze politie over leveren." Weer bulderde hij van de lach. .„Ik. hoop voor jullie dat iemand aan deze schuilkelder denken zal an ders'zie ik hot somber voor jullie ih." Conquest deed een paar stappdn naar voren. „Ik heb nu genoeg van Je gekheid...." „Nog even geduld!" zei Freane. „Ik wil ie nu mijn geheim verklappen De sloten van deze deur en van dé deur boven aan de Itilp 2ijn zo zwaar dat, als je dc sleutel om wil draaien, het mechanisme van het slot door elektriciteit geholpen moet wórden". „Je liegt hetH', „Denk je? Je Zult het over een paar minuten wel beter wètèfi' Denk je dat ik anders gek genoeg zou zijn geweest om die sleutel in net slot te laten zitten? Ik dacht wel dat je daardoor misleid zóu wördert! Ehfin, probeer die sleutel zo meteen als ik de hoofdschakelaar overgehaald heb, maar eens om te draaien!" De deur viel met een harde slag diöht en Nórirtan, die cr het dichtst bij stond hoorde hoe de grendels er voor schoven. Hij probeerde nog bij de sleutel te komen voordat de elek triciteit afgesloten werd, maar hij was te laat; terwijl hij op de deur afsprong gingen de. lichten uit en werd de hele gang in duisternis ge huld. Norman smoorde een vloek' óp Zijn lippen. Er heerste nu evèn eèn doödse stilte een stilte die niet meer dóór een zacht gezoem over stemd werd het was als de stil te, die in een catacombe heerst. Bij het licht van Joy's zaklantaarn vond Normair d& eieutet en probeerde hem in hèt slót om té draaien, maar er was geen beweging in te krijgen. „Het is waar wat Freane zei, Pixie!" „Tk was er al bang voor", fluisterde ze. „O, Norman, wat nu?" Roger Appleton kwam aan de arm van Penny op hun toelopen. „Waarom zijn alle lichten uit?" vroeg hij beangst. „Ik kon jullie conversatie niet helemaal volgen". „Hét is niets bijzónders, maakt U zich maar niet ongerust Norman's stem was opgewekt. „We krijgen het Wél Weèr goéd" „Hèt was dus waar dat Freane die Rust vermoord heeft'1, zei Penny zachtjes. „Hebt U hèus de bewijzen daarvoor gevonden?" „Ja zijn lot is er door beslist" „Maar ik hoorde hem zeggen dat hij die man Uit zelfverdediging gedood heeft", „Dat zou mógelijk Zijn, maar Ik ge loof liet niet", zei Norman. Het is gelukkig onze zaak niet om dat uit te makèti, dat is hét wérk van de jury". „Ziet U nu wel vader, dat mijnheer Conquest gelijk had in wat hij óver Fréané feêi!" Penny's ogen straalden toen ze Nór- man bij Het licht van de zaklantaarn aankeek- „Ik twijfelde er een ogen blik aan toen hij zo eerlijk en open met ons sprak" „Ik moet U tot mijn spijt bekennen dat ik ook everi twijfelde", zei Ap- plotoh. „Hoe kunnen we ons zó in j iemand vergissen... Maar-wat gaan we nu doen? Waaróm gaat het licht niet aan? We kunnen èr toch nog wel uit?" „Maakt U zich maar géén zórgen", zei Conquest geruststellend. „We kó men er zeker weer uit, maar hot kan svel even durert. Laten wè hét ons intussen maar zo gezellig moge lijk maken en naar de zitkamer gaan". Appleton liet zich in een gemakke lijke stoel zakken en zijn dochter volgde zijn voorbeeld, „Wat is èr eigenlijk aan de hand?" vroeg hij toeö. „Freane is ons te handig afgeweest", antwoordde Nófmèft, die dè situatie blijkbaar heel kalm opnam. „Hij heeft nu de tijd om wèg tè kómen en als hij Rust werkelijk uit zelf verdediging gedood heeft, ben tk daar eigenlijk blij om. In dat geval zie ik hem liever niet Aan de galg". „Nu komt het weer uit dat je het land aan de wet hebt!" zei Joy. „Je weet heeT goed dat Freane een op lichter is, al is hij dan misschien geen. moordenaar! Wat heeft hij nu net gedaan? Ik begrijp het geval met die deuren niet goed". „Ik ben een stommeling geweest, Pixie. Als ik-even nagedacht had dan zou lk geweten hebben dat een gewone sleutel niet sterk genoeg is om zulks reusachtige sloten open te krijger „Wilt 4; U daarmee zeggen dat we er niet meer uit kunnen?" vroeg Penny én haar stem trilde een beetje. ,Nlet -teivdjl-de elektriciteit afgeslo ten is", antwoordde Norman. Een eléktrö magneet helpt bij hèt om draaien van het slot Freane heeft dat op zijn stiekeme manier geheim gehouden vèfdüïveid handig van hém, ik neern er mijn höèd voor af" „Jij künt dié handigheid nu wel be wónderen, maar wat gebeurt er nu met ons?" vroeg Joy praktisch. „Hier zitten we nu ik weet niet hoe diep in de grond, zonder licht, zon der warmte en zonderfrisse lucht. Er is geen enkel8 uitgang. Allerge zelligst „U maakt me bang", fluisterde Penny. „Jé hóéft hêlefnaa.1 nief bang te zijn. kindje", zei haar vader met overtuiging in zijh stem „Mijnheer Conquest zal er wel iets op vinden Hij is eèn vernuftige jongeman". Even heerste er stilte, „Laten Wè maar-beginnen, met Roe ken of erkaarsen zijn,, die zUiïèn er toch Wel ergens liggen", zei Jöy. „Nee, blijven jullie maar zitten* Nór- man en ik gaan wel alleen", Ze duwde Conquest bijna de deur ult. Toen de deür aéhter hen dicht viel sloeg ze haar armen om hem heen Het was donker in de gang. ze had den de zaklantaarn in de kamer ach tergelaten. „Norman!" fluisterde ze. „Je bent niet zo kalhi als je je voordoet, is het wél? We zitten in de val!" „En door mijn schuld..." „Dat wilde ik niet zeggen. Maar het is wel beter de -feiten onder.de ogen te zien, vind je niet? Tot op het eind toe Was jij aan de winnende hand, daarna zijn de rollen ineens omgedraaid. En nu zitten wij in de val!" Het vlammetje van Norman's siga rettenaansteker verlichtte een ogen blik Jóy's ge21cht. Hij zag de be zorgde uitdrukking in haar ogen en drukte haar éven tegen zich aan. „Kop óp!" fluisterde hij op gerust stellende toon. „Vergeet niet dat we Mandy neg hébben!" „Maar hij kan die zware deuren toch ook niet open krijgen", zei Joy praktisch, zoals altijd „En hij weël niets van dié nooduitgang af. Trou wens al wist hij er van af Norman deed een paar trekken aan zijn sigaret. „Ik dacht dat we hier beneden vol kómen veilig zouden zijn want Man- dy hêeft de sleutel van de deur. Die Heb lk hem, voordat we naar bene den gjfigen, gegeven.Maar hij kan èr diets mee doen". Joy zweeg. „Zou hot mógelijk zijn" vroeg Con quest, en zijn stem kloük nederig, „dat ik voor het eerst 'van mijn léven een fatale föu? gemhakt heb?" Dè auto. waarin Williams en Da vidson zaten, was net hét dorpje Little Braden gepasseerd en naderde nü High Mount Inspecteur Williams was nóp altijd «wUezaam en uit zijn humeur Davidson vond dat hij door deze hele zaak hezeten was. maar hij zou het wel laten om dat hardop tè zeggen, (Wordt vervolgd).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 11