Raad Middelburg in principe met bouw zuivering-zwembad akkoord Zeeuwse FORUM IN VLISSINGEN VOOR AFGESTUDEERDEN H.T.S. iwtn JAARLIJKS INKOMEN LAG VOOR ZEELAND IN 1955 VRIJ HOOG FABRIEKSARBEIDER BEKENDE TWEE INBRAKEN TE SLUISKIL Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE C OU RANT DINSDAG 27 OKTOBER 1959 DRIE RAADSLEDEN WAREN TEGEN Veiligheid en hygiëne wogen zwaarder dan uitgaaf van f 100.000 DE MEERDERHEID van de Middelburgse gemeenteraad wil" wel „licht" brengen in het nu nog troebele water van liet zwembad aan de Poelendae- lesingel. Zij besloot in principe B. en W. te machtigen de plannen uit te werken voor de bouw van een zuiveringsinstallatie, waarvoor een uitgaaf geraamd is van rond f 100.000. „Wanneer men de veiligheid en de hygiëne in het bad niet gewaarborgd acht, moet men over de financiële consequen ces heenstappen", zo betoogde de heer B. A. Hesselink (v.v.d.), waarmee mee de meeste raadsleden het eens waren. De heren A. J. Schot (s.g.p.), J. S. Hoek en'31. de Bruijne (beiden a.r.) maakten er echter bezwaren te gen om thans nog eens 1 ton in dit toch al dure bad te stoppen. „De raad heeft in 1952 welbewust gekozen voor een bad met kanaalwater zonder zuiveringsinstallatie en wij moeten de consequenties aanvaarden van een eenmaal bewust genomen besluit", zei de heer Hoek- In andere plaatsen als Vlissingen en Souburg wordt, zo vervolgde de heer Hoek, in hetzelfde water gezwom men, en nog nooit had hij daar klachten gehoord. Het A.R.-raadslid zag niet in waarom Middelburg een uitzonderingspositie moet maken. De heer Hoek, die in de commissie van financiën de tegenstemmende min derheid vormde, baseerde zijn stand punt op het uiteindelijk besluit van de raad in 1952, waarbij het zwem bad op zijn huidige plaats zonder zuivering werd gebouwd. De heer Hoek herinnerde er aan, dat de inspecteur voor de volks gezondheid de minister adviseer de de bouwplannen niet te steu nen, omdat de hygiënische be trouwbaarheid van het kanaalwa ter niet gegarandeerd kon wor den. De raad verzette zich met kracht hiertegen en zond een adres naar de bewindsman, die daarna verklaarde, dat de bouw van een bad, waarin kanaalwater gebruikt werd, niet verboden kon worden. „De raad.heeft toen wel bewust gekozen voor kanaalwa ter", aldus de heer Hóek. „Maar als de raad inziet, dat een besluit niet volmaakt is, dan is "hét zijn plicht die fout te herstellen", be toogde burgemeester mr. Joh. de Widt. „Het water is nog in dezelfde slechte hoedanigheid als in 1952", had wethouder A. J. Berenpas (p.v- d.a.) eerder betoogd". Het is nog net geschikt. Maar er moet maar heel weinig gebeuren of het is funest voor de gezondheid van de Middelburgse bevolking", aldus de heer Berenpas, die naast de hygiënische, de veilig heidsoverweging nog belangrijker „Er moet een zodanig zwembad zijn, dat er zo min mogelijk ongelukken gebeuren. Maar als er thans iemand iets overkomt en naar de bodem van het bad zinkt, is hij onzichtbaar", betoogde wethouder Berenpas. Niet enthousiast De heer M. A. L. Hubregt.se (p-v.d. a.) verklaarde hierop, dat de meer derheid van de commissie van fi nanciën echter verre van enthousi ast geweest is voor een dergelijk grote uitgaaf, „De commissie is er alleen mee akkoord gegaan teneinde niét het verwijt te moeten incasse ren, dat niet alles gedaan is om vei ligheid te waarborgen, wanneer er eventueel een ongeluk gebeurt", al dus de heer Hubregtse. „Wij hadden het geld ook liever voor een ander doel bestemd", verklaarde burgemeester De Widt. „Maar van het begin af aan heeft er een fout aan het bad ge kleefd. Het is nooit compleet ge weest". „En het is er in 1952 „doorgedrukt", merkte do heer Schot op. Hij vond de kosten toen al enorm hoog f 330.000 wist de lieer Schot en met het'voteren van nog eens 1 ton zou men wel oen eind boven de be groting uitsteken. De heer Schot verklaarde voorts, dat het zwembad in Vlissingen nog geen derde gekost heeft, terwijl er daar hooit iets aan gebeurd is. Hij kon zijn stóm er niet aan geven. Ir. G. Kranen (v.v.d.) wees er op, dat de exploitatie ongetwijfeld duur der zal worden nu overgeschakeld wordt van zout op zoet water. Hij stelde voor, dat B. en- W. het voorstel zouden terugnemen en later met exploitatievoorstellen zouden ko men. De heer Kranen kon zich voor stellen, dat, indien de cijfers tegen vallen, nu voorstemmende raads leden konden „omdraaien". „We we ten niet. waar we naar toe gaan met dit bad", aldus de lieer Kranen, die viij aarzelend tegenover de conse quenties stond. „Wellicht zijn er straks mogelijkheden voor een nieuw bad", opperde hij, „Onmogelijk"., antwoordde de burgemeester. „Dat kost minstens vijf zes ton en die consequentie durven wij niet aan". De heer De Bruijne steunde de ziens wijze van de heer Kranen wat het exploitatieoverzicht betreft. „Dan is het veel prettiger om een stand punt te bepalen", zei hij. De heer De Bruijne was van mening, dat dan ook 'overwogen kan worden of dê ca paciteit van het bad op langè ter mijn voldoende is. V erantwoordelijkheid Jhr. mr. T. A. J- W. Schorer (p. v.d.a.) was evenwel van mening, dat de Weg van de exploitatiemo gelijkheden niet bewandeld moet worden. Er komt immers nog een voorstel, waarover gestemd moet worden, aldus dit raadslid. Hij gaf de lieer Schot toe, dat er niet gegarandeerd kan worden, dat on gelukken uitblijven. „Maar dan hebben we tenminste gedaan wat we moesten doen", aldus jhr. Schorer, die het een kwestie van verantwoordelijkheid noemde. Wethouder Berenpas verklaarde ver volgens, dat om een principe-besluit gevraagd is ter besparing van extra kosten wanneer de raad er niet voor zou zijn. Ook merkte de wethouder op, dat de zuivering van zout water aanmerkelijk meer kost dan dié van zoet water. Het zwemmen in zoet water, dat de heer Hoek wegens het chloreren niet „lekker" vond, achtte de wethouder een kwestie van wen nen. De burgemeester vroeg tenslotte om een totaal oordeel van de raad met het bekende resultaat; IN HET SCHELDEKWARTIER Mogelijkheden onder de loep voor gediplomeerden Onder auspiciën der afdeling Zee land van het N.I.K.I.A. (Ned. Inst, v. Register Ingenieurs en Afgestu deerden aan Hogere Technische Scho len) werd in liet Scheldekwartier te Vlissingen een forumavond gehouden voor praktikanten en vierde jaars studerenden aan do h.t.s. VAN TOT TRIEST. Het zit de Oranjevereniging van Yerseke niet erg mee. Haast zouden we gaan denken, dat men in het centrum van de oester- en mossel cultuur niet erg op een feest (je) gebrand is Maar als we dan weer enkele maanden terugkijken en zien, hoe Yerseke de aandacht van heel Nederland op zich vestigde door een feestelijke opening van „het" seizoen, dan blijkt toch wel het te gendeel. Hoe het ook zij, de vergade ringen van de Oranjevereniging over eventuele feestelijkheden ter gele genheid van de bevrijding van het dorp op 27 oktober (vandaag!) eu het derde lustrum van onze nationale bevrijding op 5 mei van liet volgend jaar, zijn al verschillende malen in het water gevallen. Er was namelijk vrijwel geen be langstelling voor de activiteiten, die het bestuur wilde ontplooien. De heren hebben nog een tijdje op eventuele laatkomers zitten wachten, maar toen ook die niet kwamen opdagen, heeft men gela- CONDUCTEUR... Zoekt U ietsvroeg de conduc teur voorkomend aan de man, die op het Goese station speurend langs de trein liep. ,Ja". antwoordde de Goesenaar „ik zoek de restaura tiewagen. Ik heb honger". Dat kwam slecht uit. Er was name lijk geen restauratiewagen in de trein. De conducteur, een gevoelig mens, trok zich de situatie sterk aan. Zó sterk, dat hij de hongerige reizi ger spontaan zijn boterhammen aan bood. ,J>Iaar er zit suiker op" waar schuwde hij. Onze Goesenaar vond het heel erg vriendelijk aangeboden, maar dit vond hij toch te ver gaan. Hij be dankte de conducteur vriendelijk voor diens mooie geste en zocht zich berustend een plaatsje. Hii had echter een voortreffelijke conducteur getroffen; een man, waar de N.S. trots op kunnen zijn. Want in Schiedam kwam hij weer opdagen, voorzien van enkele belegde broodjes die hij op het perron voor zijn hott- gerige reiziger had gekocht! „Die trein vertrekt toch niet zonder mij. Ik kon de tijd er dus best even voor nemen", verklaarde hij opgewekt. Zó'n duim vér omhoog), zó'n con ducteur.... ten het hoofd geschud. Het enige plan, dat nog is overgebleven, bestaat hieruit: in het begin van het volgende jaar nogmaals een vergadering uitschrijven, die dan wellicht als enige agendapunt zal hebben het opheffen van de vere niging... Maar zover zal men het in Yerseke toch niet laten, ko- ANDERS. Heel anders is de stemming Dij net comité „Zeeland Presenteert" in het zelfde Yerseke. Wc hadden het al over de feesten bij de opening van liet oester- en mosselseizoen oji 3 september. Dat deze uitstekend ge slaagd zijn bewijst ook een fraaie luchtfoto, welke op die datum werd genomen. Omdat het gemeentebe stuur het comité zoveel medewerking heeft verleend, heeft men de foto als een dankbetuiging aan de burgerlijke overheid geschonken. GEHAMERD. Uit de Westhoek van Schouwen komt zo af en toe een bericht binnen van een of ander opmerkelijk na tuurgebeuren. Zo ook nu weer! Toen mevrouw De Bas na enkele „daag jes uit" weer haar huis in Westen- schouwen binnenstapte, ontdekte ze tot haar schrik dat er in de muren van haar gedeeltelijk houten woning drie flinke gaten zaten. Het bleek, dat een specht aan het werk was geweest, die er met zijn snavel aar dig op los gehamerd had. PIONIERSWERK. Van Zijpe naar Zwin, of liever: van Westciischouwen naar Philip pine. Want daarvandaan komt het bericht, dat de heer J. Akkerman, technisch opzichter der Domeinen, i ons land voor een tijdje gaat ver- I laten om pionierswerk in Grieken land uit te voeren. Eu wel in een ontheemdenkamp van do Verenig de Naties. De heer Akkerman heeft het ontginningswerk in de Braakman geleid en is thans zo ver, dat zijn taak zo ongeveer als geëindigd te beschouwen is. Bin nenkort zullen de laatste gronden worden uitgegeven. REUZENPEER. Door de fruitkweker H. Geelhoed te Zaamslag word maandagmiddag bij de Terneuzense vruchtenveiling een reuzenpeer met een gewicht van 1060 gram aangevoerd. Dit bijzonde re exemplaar was van de soort „Mar guerite Marillat". De directeur van de Vlïssingse h.t.s., ir. C. J. A. Bax, leidde het forum, dat bestond uit de heren J. A. A. Mol; ing. (Polder Walcheren), J. v. d; Ein den (Prov. Waterstaat)', J. A. Letzer, (aannemingsbedrijf), L. H. J. de BrUijn (Bijker's Aann. Bedrijf), ir. Ebling (scheepsbouwkundige) en J. R. Rem (chef Bureau Arbeidsanalyse, De Schelde). De studerenden, die voor oen goed bezette zaal zorgden, hadden in rui me mate gebruik gemaakt van de ge legenheid tot het stellen van schrif telijke vragen. Hun belangstelling ging vooral uit naar de perspectieven voor aan een h.t.s. afgestudeerden, zowel in binnen- als buitenland, en in de verschillende richtingen en on derdelen. Bij de behandeling van de wagen kwam duidelijk naar voren, dat de mogelijkheden voor bezitters van het h.t.s.-diploma inderdaad ruim zijn, maar dat het uiteindelijk van ieder persoonlijk zal afhangen of het diploma een springplank kan zijn voor een verantwoordelijke en goed betaalde functie bij overheid, be drijfsleven of als zelfstandige. Eerste werkkring Voorts zag het forum veel voordelen in een eerste werkkring op bijvoor beeld een constructiebureau, bedrijfs- of ontwikkelingslaboratorium, terwijl er in dit verband tevens op werd ge wezen, dat niet het aanvangssalaris, maar de mogelijkheden tot ontwikke ling van persoonlijkheid en kunde voor een pas afgestudeerde bepalend zijn voor de waarde van de functie, waarin men zijn loopbaan begint. Ook het praktische jaar werd onder de loep genomen, waarbij er vooral de nadruk op werd gelegd, dat het voor de praktikant bijzonder nuttig zal zijn zelfstandig bepaalde taken, hoe gering ook, tot een goed einde te brengen, terwijl de zorg die aan het samenstellen van een goed ver slag wordt besteed, blijkens de una nieme mening van het forum zeker altijd zijn vruchten zal afwerpen. De heer J. v. Rooyen, vice-voorzitter van het lr.t.s.-korps in Vlissingen, dankte namens de studerenden voor de prettige wijze van probleembehan deling en betoogde, dat de weggeble ven collega's zeer veel. hadden ge mist. Namens het bestuur der afdeling Zeeland van het N.I.R.Ï.A. bracht de heer K. Rèinders de leden van het forum en de deelnemers dank voor hun enthousiaste medewerking. Hij verzekerde, dat het bestuur als een der belangrijkste taken van het N.I. R.I.A. het opvangen van de toekoms tige collega's ziet. Ook deze avond zou als een bijdrage in deze zin kun nen worden gezien. Met een gezellig conversatieuurtje werd de. geslaagde bijeenkomst tot sluitingstijd voortgezet. <W*W\**VWWWWV\*W\A Ulo-scholieren op publieke tribune De publieke tribune in de Mid delburgse raadzaal, waal- de meeste maandagmiddagen wan neer de raad bijeenkomt de stoelen leeg blijven, was gis termiddag tot op de laatste plaats bezet. De jongens en meisjes uit de 4e klas van de ulo aan de Nieuwe Haven kwamen met hun geschiedenis leraar het openbare werk van de raad eens beluisteren. Mevrouw A. J. P. C. de Vlie gerde Vlieger (p.v.d.a.) sprak tijdens de rondvraag de hoop uit, dat meer scholen dit voor beeld zullen volgen. Waarmee burgemeester De Widt het vol ledig eens was. „De klassen zijn altijd welkom", zei hij. „Als ze maar niet allemaal te gelijk komen"... Goese melkhandelaar tot 10 maanden veroordeeld Dertig ton aan smokkelaars bende afgeleverd De SG-jarige Goese melkhandelaar P. H. is maandag door een rechtbank in Antwerpen bij verstek wegens hulp aan smokkelaars veroordeeld tot tien maanden gevangenisstraf. Hij was ervan beschuldigd een smokke- laarsbendo deze zomer dertig ton boter geleverd te hebben. Veertien le den van deze bende kregen gevange nisstraffen van vier tot twaalf maan den en gezamenlijke of afzonderlijke boetes ten bedrage van een totaal van 8.108.760 frank. Biggensmokkelaar te Sint-Jansteen gearresteerd Ambtenaren der douane wisten dezer dagen onder de rook van de gemeen te Hulst een hoeveelheid biggen in beslag te nemen, welke voor smok kel waren bestemd. De eigenaar van de biggen, zekere R. uit st.-Jansteen werd. gearresteerd. {Advertentie) Akkertjes helpen écht tegen kou en griep en snel ook! AKKERTJES flitsen uw klachten weg Expositie kinderboeken in Middelburg In hët kader van de kinderboeken week, die van 28 oktober tot 4 november wordt gehouden, wordt vandaag (dinsdag) in de Jeugdboe- kerij van de Zeeuwse Volks Univer siteit aan de Singelstraat te Middel burg een tentoonstelling van een aantal nieuw verschenen kinderboe ken geopend. Op deze expositie staan onder meer een aantal kinderboeken, die de jeugdboekerij zich voor het nieuwe seizoen heeft aangeschaft. Zowel studieboeken als gewone lees boeken zijn hier vertegenwoordigd. Ook voor de kleuters zijn er een aan tal pas verschenen boekjes geëxpo seerd. Tevens staan er tijdschriften voor de jeugd en een aantal naslag werken op allerlei gebied op deze tentoonstelling. Door middel van fo to's en platen heeft men getracht de bezoekers een beeld te geven hoe een boek ontstaat, vanaf he,t manuscript totdat de bladzijden van do pers ko men. De expositie is tijdens de uit leenuren van de jeugdboekerij geo pend Dinsdagmiddags van 14.30 uur tot 17.30 uur, woensdagavonds van 19 uur tot 21 uur en vrijdagsmiddags van 14 uur tot 17.30 uur. Verzekeringsagent uit Stavenisse vrijgesproken De rechtbank te Breda beeft gister de fruitkweker J. K. uit Roosendaal conform de eis tot S000 gulden boete veroordeeld. In de jaren 1952 tot '57 zou hij belastingen hebben ontdoken voor 'n bedrag van 20.000 gulden. In verband met deze ontduiking hebben twee weken geleden ook terecht ge staan de boekhouder P. van T. uit Wouw en de verzekeringsagent H. van H. uit Stavenisse. Zij zouden voor de kweker K. door middel van een valse kwitantie voor gefingeerde verzekeringen een aftrekpost voor de belastingen gecreëerd hebben, zo was hun ten laste gelegd. De officier had een maand gevangenisstraf geëist. De rechtbank sprak hen vandaag vrij. Universitair examen Aan de technische hogeschool te Delft slaagde voor het ingenieurs examen werktuigbouwkunde de heer A. Th. J. M. Smals te Vlissingen. (Advertentie) de regenjas wet de herkenbare snit VERKRIJGBAAR bij de betere herenmodezaken (Slot van pag. 1 van f 2000 tot f 5000 per jaar) werd door ongeveer 8000 personen ge vormd, dat is meer dan de helft van het aantal bèlastingplicthigen. Stad en dorp Om tenslotte nog in Noord-Zeeland een stad en een dorp te noemen het volgende: In Zierikzeo vertoefden 77 personen met een inkomen van meer dan f 20.000 per jaar, 51 personen ver dienden 15 tot 20-00.0 gulden en 128 brachten het tussen de 10 en 15 mil le. Er waren 2806 inkomstenbolas- tingbetalers. Het dorp Sint-AnnalamJ met 1017 inkomstenbelastingbetalers telde elf personen met meer dan f 20.000 in komen per jaar en 39 personen met een inkomen tussen f 10.000 en f 15.000. Zoals in vrijwel alle Zeeuwse ge meenten bestond ook hier de tal rijkste groep belastingbetalers uit personen met een inkomen tussen f 3000 en f 7000- Walcheren Op Walcheren woonden in 1955 drie endertig mensen, die tezamen twee- eneenhalf miljoen gulden aan inko men trokken of te wel gemiddeld f 76.000. Dat waren de rijkste men sen van Walcheren. Ruim 1600 belastingplichtigen brach ten het tot een inkomen tussen de 10 en 50.000 galden per 'jaar. Noemen we thans enkele cijfers van twee steden. In Middelburg wonen 19 mensen met een inkomen van meer dan 50.000 gulden per jaar. Zij zijn tezamen aangeslagen voor een inkomen van 1,5 miljoen; 128 perso nen brengen het tot een bedrag tus sen de f 20,000 en f 50.000 en 105 blijven steken tussen de f 15.000 en f 20 000. Er is een opmerkelijk grote groep tussen de f 10 000 en f 15.000 namelijk 336 en ook de langzaam af dalende tussengroepen zijn goedbe- zet, totdat men bij de lagere loon- trekkenden komt, aie de helft van het aantal inkomstentrekkers vor men. Een enigszins ander beeld geeft Vlis singen met meer belastingbetalers, maar ook met lagere inkomens. De rijkste groep omvat 92 personen, die een inkomen boven de f 20.000 hebben. Zij verwerven samen f 3 mil joen gulden per jaar. Tachtig perso nen komen tussen de 15 en 20 mille en 270 tussen de 10 en 15 mille. De groep die f 5000 of minder inko men (afdalend tot f 1.per jaar heeft, omvat ruim 8000 personen. Het dorp Westkapelle telt 893 aan- geslagenen. Slechts 35 personen heb ben een inkomen van meer dan tien mille; 10 komen boven de 9 mille en 22 boven de 8 mille. Waaruit blijkt dat Westkapelle geen rijk dorp is. Men leeft er van be scheiden inkomens. Bevelanden Op de Bevelanden wonen 52 mensen die in 1955 tezamen 3,2 miljoen gul den aan inkomen, hadden te verde len- Niet minder dan 399 personen vielen in de inkomensgroep tussen f 20 en f 50.000. In de stad Goes woonden 22 personen, die tussen de f 50.000 en f 100.000 aan inkomen hadden en die tezamen 1,3 miljoen incasseerden. Vrij talrijk was in deze stad de groep personen (245), die tussen de 10 en 15 mille verdienden, terwijl 169 per sonen het tot een inkomen tussen de 15 en 60 mille brachten. Het ge middeld inkomen per belastingplich tige bedroeg in Goes f 4646. (Zlerik- zee f 4898, St. Annaland f 4311, Mid delburg f 4296, Vlissingen f 3914 en Westkapelle f 3908). In Kortgene met een gemiddeld inkomen per belastingplichtige van f 4435 hadden de 26 meest gegoeden een inkomen van f 818.000 tezamen. W. Z.'Vlaanderen In West Zeeuwsch-Vlaanderen, waar het gemiddeld inkomen per belas tingplichtige niet minder dan f 4868 bedroeg, incasseerde de groep van 17 meest-welvarende personen een mil joen gulden. Daarop volgde de groep van 277 personen, die tussen de 20 en 50 mille trok (totaal 7,5 miljoen NA INTENSIEF ONDERZOEK Aanzienlijk bedrag onder kleedje niet gevonden Ecu intensief onderzoek door de ge- mecnte-politie to Terneuzen en de rijkspolitie te Sas van Gent, heeft er toe geleid, dat de dader van dc in braken, zaterdagavond te Sluiskil gepleegd, reeds maandagmorgen in verzekerde bewaring kon worden ge steld. Het is de 25-jarige, ongehuw de fabrieksarbeider L. H. uit Sluis kil, die reeds zondagavond te Terneu zen als verdachte werd aangehouden en dio inmiddels een volledige beken tenis heeft afgelegd. Zoals wij gisteren reeds uitvoerig konden vermelden, heeft H. zich door het indrukken van ruiten toe gang verschaft tot de woningen van de heer M. Fermond aan dc Kanaal- weg zuid en van de heer E. de Wit aan het Kanaalzicht, terwijl de be woners naar een dansavondje waren. In beide gevallen werden de hui- ren door dc inbreker grondig doorzocht on hoewel er bij do heer Fermond con aanzienlijk geldsbe drag onder een dressóirkleedje lag verborgen werd er niets vermist. Omdat H. na zijn aanhouding aan vankelijk bleef ontkennen, werd de speurhond Due van de wachtmeester eerste klasse der rijkspolitie J. van de Vrede uit Zaamslag ingeschakeld. De hond wees na de sorteerproef H. positief als verdachte aan. Kort daar na viel H. door de mand en bekende zich aan de inbraken te hebben schuldig gemaakt. Hij zal voorgeleid worden aan de Officier van Justitie te Middelburg. De dader bevond zich zaterdagavond aanvankelijk in dezelfde dansgele genheid als de bewoners, in wier hui zen hij later heeft ingebroken. Met een der dames heeft hij zelfs nog ge danst. Omstreeks half elf verliet hij liet café waarna hij zich langs een omweg naar het huis van E. begaf. Dit werd namelijk gezien door een meisje, dat afscheid nam van haar verloofde. gulden) en tenslotte de groep tussen 15 en 20 mille, die ook nog uit 240 personen bestond en 4 miljoen gulden te verdelen had. De kleinere inko mens laten we hier maar onvermeld. De gemeente Breskens doet het be scheiden met een gemiddeld inkomen van f 4379. Er zijn 24 personen, die meer dan f 20.000 verdienen en die tezamen met f 739.000 naar Jiuis trekken. Van de 1401 aangeslagenen verdie nen er 1037 minder dan f 5000. In Oostburg leven 1371 aangeslage nen met een gemiddeld inkomen van f 5027 per jaar. Van die 1371 verdie nen er 936 minder dan f 5000 per jaar. De 28 personen met de hoogste inkomens hebben de beschikking over 933.000 per jaar. Daarop volgt een groep van 38, die meer dan f 15.000 verdienen en een groep van 79, die boven de 10 mille komt. Het zijn dezè groepen, die zorgen voor het hoge gemiddelde inkomen van Oostburg- O. Z.-Vlaanderen Iets minder welvarend dan W. Z. Vlaanderen is het oosten. Men komt er op een gemiddeld inkomen per be lastingplichtige van f 4280. De 30 rijkste'personen hebben de beschik king over een inkomen van 1,9 mil joen, terwiil 344 personen het tussen de 20 en 50 mille brengen, en 326 personen tussen de 15 en 20 mille. Dat is niet zoveel, wanneer men in aanmerking neemt, dat er 24.146 be lastingplichtigen zijn. Van dat aan tal blijven 18.613 beneden de 5 mille.- De stad Terneuzen doet het goed in O. Z-Vlaanderen, want het gemid deld inkomen per belastingplichtige staat \od f 4346. De 85 personen, die meer dan f 20.000 per jaar verdie nen beschikken tezamen over. een inkomen van f 2,8 miljoen; 52 behór ren in de groep van 15 tot 20 mille en 186 in de groep van 10 tot 15 mil le. Deze hogere groepen tezamen tel len 323 zielen, die aan inkomen heb ben 5,9 miljoen. Dat tegenover het totaal aantal belastingplichtigen van 5514 met een totaal inkomen van 23,9 miljoen. Tenslotte nog Axel. De bevolking van deze stad had in 1955 'n inkomen van f 12,7 miljoen of per belastingplichti ge f 4207. Vierendertig mensen had den tezamen als rijkste mensen de beschikking over tezamen een mil joen aan inkomen; 40 kwamen tus sen de 15 en 20 mille per jaar en 116 brachten het tussen de 10 en 15 mil le. Wat dé lagere inkomens betreft lag de verdeling vrijwel precies zo als in de meeste andere Zeeuwse ge meenten met het grootste aantal „kleine mannen" tussen de 3 en 4000 gulden. Besluiten we met nog eens te herha len, dat bovenstaande cijfers uit 1955 niet meer kloppen met de cij fers van thans.... en dat men er geen al te vergaande conclusies uit moet trekken. Er is thans meer welvaart dan in 1955! Belg verduisterde leesboeken te Hulst De rijkspolitie te Hulst heeft een in woner uit het Belgische St.-Niklaas aangehouden, die zich in diverse boekwinkels van boeken had meester gemaakt. Dc leeswoede van de Belg zal zeker wel een duur staartje heb ben. In Zeeland bekende Engelse bands vooraan in concours Drie Engelse brassbands, die reeds enkele malen in Zeeland optraden, heben zich voortreffelijk geweerd tij dens het Engelse muziekconcours 1959, dat zaterdag geëindigd is. De Carlton Main Friclcley Colliery Band werd tweede, de Foden's Motor Works Band derde en de Munn and Felton vierde. Zij werden alleen over troffen door de Black Dyke Mills Band onder leiding van majoor Wil- cocks, die kampioen werd. Ruim 600 fanfares hadden ingeschre ven. Via diverse voorwedstrijden plaatsten zich uiteindelijk 22 korp sen, waaronder alle favorieten. De jury werd gevormd door dr. Fr. Wright, dr. Dennis Wright en Ha rold Moss. Scheidsrechter was de componist Henry Geehl. Dc finale werd gehouden in de Royal Albert Hall In Londen. VANDAAG Middelburg Electro „We zien ze ren nen", 19 en 21-15 uur, alle leeftijden;, Nederlands Koffiehuis: „Elolquentia", 20 uur Schouwburg Ensemble Lot te Goslar, 14 uur (Jeugdvoorstelling) en 20 uur. Vlissingen Alhambra „Gij zult. niet begeren". 20 uur, 18 jaar Luxor „Tussen twee vrouwen", 20 uur, 13 jaarScheldokwartlerUitreiking E H-B.O.-diploma's, opvoering blijspel door buurtvereniging Tuinstad e.o., 20 uur Geref. jcugdgebouw Verga dering Nederlandse Christen Vrou wen Bond. Goes Grand „De grote bluf", 20 u., alle leeftijden Prins van Oranje besturendag hervormde vrouwen groepen C.J.V.F., 10.30 uur Prins van Oranje Wetenschappelijke be langen, lezing door mr. Th. Regout „Tot de uiterste grenzen der aarde", 20 UUr.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 2